Prawda

Piątek, 2 grudnia 2022 - 07:54

« Poprzedni Następny »


Wspaniała wiadomość na Jom HaSzoah! Nie ma antysemitów!


Elder of Ziyon 2022-05-07


Dzisiaj jest Jom HaSzoah, Dzień Pamięci o Holocauście. 

 

Powtarzane powody obchodzenia tego dnia pamięci, to żebyśmy nie zapomnieli zła antysemityzmu, i mieli okazję do uroczystego przysięgania „nigdy więcej”.

 

Niestety, większość świata już zapomniała tych lekcji i popiera prawo tych, którzy chcą to powtórzyć.


Dzisiejsi antysemici, którzy zaledwie pozują na “antysyjonistów” lub “pro-Palestyńczyków”, mówią, że nauczyli się lekcji Holocaustu tak dobrze, że mogą pouczać żydowskie państwo o tym, jak bardzo ono niczego nie nauczyło się z tych lekcji. Stanowczo zaprzeczają, jakoby byli antysemitami i mają na to mnóstwo “dowodów”: mają żydowskich przyjaciół, mają żydowskich członków swoich rodzin, obchodzą seder, działają zgodnie z żydowską moralnością, cytują "Dąż wyłącznie do sprawiedliwości". 

 

I na ogół świat, który twierdzi, że jest przerażony Holocaustem, wierzy ich zaprzeczeniom, jakoby byli motywowani nienawiścią do Żydów.  

 

Ale przecież nie oni jedni zaprzeczają, by byli antysemitami.

 

Kanadyjska relacja prasowa z 1990 roku pokazuje, że neonazistowscy skinheadzi także zaprzeczają jakoby nienawidzili Żydów:


Uwagi białego rasisty skłaniają do zbadanie sprawyCanadian Jewish Congress poprosił wczoraj Komisję Praw Człowieka w Quebecu o przyjrzenie się uwagom wypowiedzianym przez 20-letniego białego rasistowskiego przywódcę w Montrealu, które opublikowała czwartkowa „Gazette”.Grupa chce, by Komisja ustaliła, czy przywódcę Aryan Resistance Movement można oskarżyć według Karty Praw i Wolności Quebecu za podżeganie do rasizmu i nienawiści.John z Montrealu, organizator neonazistowskiego wiecu skinheadów w ten weekend w pobliżu Ottawy, powiedział: „Nie nienawidzę Murzynów. Nie nienawidzę Chińczyków, Nie nienawidzę Żydów. Po prostu nie chcę ich już mieć w pobliżu”.

Uwagi białego rasisty skłaniają do zbadanie sprawy

Canadian Jewish Congress poprosił wczoraj Komisję Praw Człowieka w Quebecu o przyjrzenie się uwagom wypowiedzianym przez 20-letniego białego rasistowskiego przywódcę w Montrealu, które opublikowała czwartkowa „Gazette”.

Grupa chce, by Komisja ustaliła, czy przywódcę Aryan Resistance Movement można oskarżyć według Karty Praw i Wolności Quebecu za podżeganie do rasizmu i nienawiści.

John z Montrealu, organizator neonazistowskiego wiecu skinheadów w ten weekend w pobliżu Ottawy, powiedział: „Nie nienawidzę Murzynów. Nie nienawidzę Chińczyków, Nie nienawidzę Żydów. Po prostu nie chcę ich już mieć w pobliżu”.On nie nienawidził Żydów. On tylko nie chciał mieć ich już w pobliżu.  

 

Związek Radziecki także zaprzeczał, by nienawidził Żydów. Sowieci byli tylko antysyjonistami, i definiowali “międzynarodowy syjonizm” jako “oddział szturmowy imperializmu, kolonializmu i neokolonializmu”, który –tak się złożyło – jest kierowany przez żydowską burżuazję.  

 

Również naziści zaprzeczali dyskryminacji Żydów. Podczas przygotowań do Olimpiady w 1936 roku w Berlinie twierdzili, że pozwoliliby żydowskim sportowcom na wzięcie udziału w zawodach. Jedynym problemem było to, że kluby sportowe w Niemczech nie wpuszczały Żydów, a władze nie chciały ingerować w ich decyzje.

 

A nie można było spodziewać się, że państwo niemieckie poprze żydowskie kluby sportowe, ponieważ były one… syjonistyczne! 

 

"Nie jest sprawiedliwe oczekiwanie, że państwowe wsparcie zostanie udzielone czysto żydowskim organizacjom, które składając się niemal wyłącznie z syjonistów, są już dzisiaj w ostrym konflikcie politycznym z rządem" - powiedział Hans Von Tschammer und Osten, niemiecki minister sportu.

 

Podobnie jak Sowieci, naziści byli jedynie antysyjonistami, nie antysemitami!  

 

Amerykański katolicki ksiądz i radiowy kaznodzieja, Charles Coughlin miał olbrzymią publiczność w latach 1930. i podkreślał, że Żydzi stali za rewolucją komunistyczną. Publikował pismo “Social Justice”, w którym drukował w odcinkach Protokoły mędrców Syjonu. On także jednak zaprzeczał, by był antysemitą. (NYT, 28 listopada 1938)


Coughlin broni swojego kazania o ŻydachZaprzeczając antysemityzmowi, ksiądz powtórzył oskarżenie o pomoc Czerwonym. 3 stacje radiowe zakazują jego występów. Wielebny Charles E. Coughlin odpowiedział krytykom, którzy oskarżyli go o antysemityzm, przez powtórzenie wczoraj krytykowanej mowy z poprzedniej niedzieli i wzmocnienie oskarżenia, że Żydzi pomogli sfinansować komunistyczną rewolucję w Rosji.

Coughlin broni swojego kazania o Żydach

Zaprzeczając antysemityzmowi, ksiądz powtórzył oskarżenie o pomoc Czerwonym. 3 stacje radiowe zakazują jego występów. Wielebny Charles E. Coughlin odpowiedział krytykom, którzy oskarżyli go o antysemityzm, przez powtórzenie wczoraj krytykowanej mowy z poprzedniej niedzieli i wzmocnienie oskarżenia, że Żydzi pomogli sfinansować komunistyczną rewolucję w Rosji.Henry Ford, który także publikował Protokoły, stanowczo zaprzeczył posiadaniu jakichkolwiek negatywnych uczuć wobec Żydów. Wskazał tylko, że Żydzi stali za wszystkimi wojnami i że Żyd jest „pieniężnym maniakiem”. (NYT, 29 października 1922):


Ford, zaprzeczając nienawiści, obwinia Żydów za wojnęPodziwia ich siłę.Widzi edukację jako wielką potrzebę i sądzi, że samochód daje wielki wkład.Specjalnie dla „New York Timesa” Boston, Mass, 28 października – „Nie pochlebiam nikomu” – burknął Henry Ford, król samochodów, w odpowiedzi na moje pytanie, kiedy pozwolił, by krzesło, które odchylił do ściany w jego apartamencie na Copley Plaza, opadło z powrotem nagłym szarpnięciem.„Kiedy jednak mówię, że nie mam w sercu nienawiści do Żyda, mówię szczerze. W rzeczywistości nie winię żydowskiego lichwiarza za nabieranie ludzkości, jak długo ludzkość pozwala, by uchodziło mu to na sucho. W rzeczywistości podziwiam Żyda, ponieważ kiedy rzeczy utykają w miejscu, on wydaje się być jedynym, który ma siłę, by uruchomić je znowu”. Raz jeszcze przechylając krzesło do tyłu, kontynuował już spokojniej.„Jednak nie wymazuje to faktu, że Żyd, który jest ofiarą fałszywego systemu pieniężnego, jest samym fundamentem największego dzisiaj przekleństwa świata – wojny. On jest przyczyną wszelkiej nienormalności naszego codziennego życia, ponieważ jest pieniężnym maniakiem. Nie można winić go, jak długo jest w stanie grać w tę grę. Nasz system finansowy jest zły i Żyd, który jest specjalistą od pieniędzy, jest jego największą ofiarą. To jest fakt.Nie, nie mam nienawiści do Żyda, a ci Żydzi, którzy najbardziej zawzięcie grają w tę grę pieniężną, są w mniejszości”.

Ford, zaprzeczając nienawiści, obwinia Żydów za wojnę

Podziwia ich siłę.

Widzi edukację jako wielką potrzebę i sądzi, że samochód daje wielki wkład.

Specjalnie dla „New York Timesa”

 

Boston, Mass, 28 października – „Nie pochlebiam nikomu” – burknął Henry Ford, król samochodów, w odpowiedzi na moje pytanie, kiedy pozwolił, by krzesło, które odchylił do ściany w jego apartamencie na Copley Plaza, opadło z powrotem nagłym szarpnięciem.

„Kiedy jednak mówię, że nie mam w sercu nienawiści do Żyda, mówię szczerze. W rzeczywistości nie winię żydowskiego lichwiarza za nabieranie ludzkości, jak długo ludzkość pozwala, by uchodziło mu to na sucho. W rzeczywistości podziwiam Żyda, ponieważ kiedy rzeczy utykają w miejscu, on wydaje się być jedynym, który ma siłę, by uruchomić je znowu”. Raz jeszcze przechylając krzesło do tyłu, kontynuował już spokojniej.

„Jednak nie wymazuje to faktu, że Żyd, który jest ofiarą fałszywego systemu pieniężnego, jest samym fundamentem największego dzisiaj przekleństwa świata – wojny. On jest przyczyną wszelkiej nienormalności naszego codziennego życia, ponieważ jest pieniężnym maniakiem. Nie można winić go, jak długo jest w stanie grać w tę grę. Nasz system finansowy jest zły i Żyd, który jest specjalistą od pieniędzy, jest jego największą ofiarą. To jest fakt.

Nie, nie mam nienawiści do Żyda, a ci Żydzi, którzy najbardziej zawzięcie grają w tę grę pieniężną, są w mniejszości”.Okazuje się, że jeśli uwierzysz im na słowo, w ogóle nie ma antysemitów. Palestyńczycy nie nienawidzą Żydów, chcą tylko zapewnić, że Żydzi nie będą mieli żadnej politycznej władzy. Louis Farrakhan nie jest antysemitą, on tylko wskazuje, że większość Żydów należy do Synagogi Szatana – ale nie wszyscy. Arabskie narody nie nienawidzą Żydów, mówią, że wszyscy ich Żydzi odeszli dobrowolnie po wysłuchaniu syjonistycznych kłamstw. 

 

Większość z nich może wskazać na Żydów, którzy ich popierają i którzy zgadzają się, że nie są oni antysemitami, a tylko ich nie zrozumiano.

 

Tak samo Haman nie nienawidził Żydów, tylko niepokoił się, że mają inne prawa niż reszta Persji. Faraon nie nienawidził Żydów, a tylko niepokoił się o piątą kolumnę w starożytnym Egipcie.

 

Łatwo śmiać się z zaprzeczeń antysemitów z minionych dziesięcioleci i stuleci; ich kłamstwa są przejrzyste. Niemniej dzisiaj duży procent ludzi jest całkowicie skłonny zaakceptować obecne zaprzeczenia antysemityzmu ze strony antyizraelskiego tłumu, jak gdyby dzisiejsze wymówki do specjalnego traktowania większości Żydów miały większą zasadność niż wymówki antysemitów z przeszłości.   

 

Nie tylko dzisiaj antysemici ubierają swoją nienawiść w szaty nacjonalizmu, lub sprawiedliwości społecznej, lub moralności, lub nauki, lub chronienia interesów “ofiar” żydowskich działań. 

 

Zawsze to robili. 

 

Great news for Yom HaShoah! There are no antisemites!

Elder of Ziyon, 27 kwietnia 2022

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska


Elder of Ziyon – amerykański bloger, którego blog pod tym tytułem jest doskonałym źródłem rzetelnej informacji.


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1146 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Iran i Turcja mają wspólny interes w atakowaniu Kurdów   Frantzman   2022-12-01
75 lat temu: arabskie wypowiedzenie wojny Żydom. Nie syjonistom - Żydom     2022-11-30
Jak brytyjscy politycy stają po stronie terrorystów   Collier   2022-11-29
BDS jest wściekły, bo Izrael i Jordania zgadzają się na rekultywację granicznej rzeki   Fitzgerald   2022-11-28
Podwójna gra Kataru z islamistami na boisku   Toameh   2022-11-27
Przebudzony antysemityzm, książka Davida Bernsteina   Levick   2022-11-25
Opowieść o dwóch terrorach   Hirsch   2022-11-24
Ostrzeżenie dla czytelnika książki   Landes   2022-11-23
Syjonistyczne dziki napadają na Palestyńczyków     2022-11-22
Jeśli chodzi o Izrael, propaganda triumfuje nad faktami   Yemini   2022-11-21
Izraelożercy kłamią statystyką     2022-11-18
Palestyńskie odrzucenie prawa Izraela do istnienia   Hirsch   2022-11-16
Palestyński antysemityzm nie ma ukrytej filozofii – to po prostu czysta nienawiść do Żydów     2022-11-15
Kłamstwa i bezkompromisowy antysemityzm ze strony „Komisji Śledczej” ONZ   Bayefsky   2022-11-12
Palestyńczycy: dlaczego ignoruje się ataki na chrześcijan?   Toameh   2022-11-09
Hidżab, fizyka i ”śmierć Ameryce”   Koraszewski   2022-11-06
Pionki Putina w Sojuszu NATO? Jak Zachód ośmiela Erdoğana   Bekdil   2022-11-05
Raport specjalnej sprawozdawczyni ONZ, Franceski Albanese to antysyjonistyczna propaganda w sowieckim stylu     2022-11-03
Twitter ucisza mnie, stając po stronie antysemitów   Collier   2022-11-02
Jak Amerykanie i Europejczycy ośmielają palestyński terroryzm   Tawil   2022-11-01
Izrael zaoferował pokój w 2000 roku, a jego obywatele do dziś giną   Levick   2022-10-31
Ohydne, antysemickie oszczerstwo z 1969 roku rzucane przez aktywistów Fatahu i ludzi lewicy: „Szalom & Napalm”     2022-10-27
ONZ daje mistrzowski pokaz antysemityzmu   Bayefsky   2022-10-26
Terroryści ISIS grasują w Turcji nadal niewoląc porwane kobiety   Bulut   2022-10-25
Przypisy Komisji Śledczej ONZ zdradzają jej kłamstwa     2022-10-24
Co się dzieje, gdy oferujesz Palestyńczykom państwo?   Flatow   2022-10-23
Francesca Albanese, specjalna sprawozdawczyni ONZ, absurdalnie udaje, że jest obiektywna     2022-10-20
Oddajcie jej kurdyjskie imię: Jina Amini   Mahjar-Barducci   2022-10-19
“Stan wyjątkowy” Cypru: Turcja używa masowej nielegalnej imigracji jako broni   Bulut   2022-10-17
Amerykańska lewica i prawica oskarżają się wzajem o antysemityzm, chowając pod dywan swój własny   Tobin   2022-10-16
Kardynał Wielkiej Brytanii mówi Liz Truss, by nie przenosiła ambasady Wielkiej Brytanii do Jerozolimy   Fitzgerald   2022-10-15
Czy palestyński dziennikarz @HosanSalemG jest antypalestyńskim rasistą, kiedy mówi, że wszyscy palestyńscy dziennikarze popierają terror?     2022-10-13
Abbas domaga się od ONZ cofnięcia wskazówek zegara   Hirsch   2022-10-10
Co złego to Żydzi, czyli świat w coraz szybszym tempie wraca w stare koleiny   Koraszewski   2022-10-06
“Partner pokoju” Izraela morduje Izraelczyków   Toameh   2022-10-04
Palestyńczycy przymilają się do Arabów, którzy zabijają Palestyńczyków   Toameh   2022-09-28
Niemcy, obudźcie się! Czy wiecie, że finansujecie zaprzeczanie Holokaustowi?   Marcus   2022-09-27
Prześladowania chrześcijan: “Te ataki mają rasistowskie, religijne motywacje”   Ibrahim   2022-09-23
Zachodnia reakcja na przywódców Iranu zaprzeczających Holocaustowi   Frantzman   2022-09-21
Palestynizm: ideologia i tożsamość   Rosenthal   2022-09-20
Dla niego pokój oznacza zabijanie Żydów   Tawil   2022-09-19
Jak “Le Monde”, “gazeta, którą wszyscy czytają”, omawia Izrael i Palestyńczyków   Fitzgerald   2022-09-16
Powiedziałem prawdę o “Palestynie” – i oto, co się zdarzyło   Collier   2022-09-11
Kiedy nie masz historii, to ją sobie wymyśl   Hirsch   2022-09-10
Żydowscy antysyjonisci próbują legitymizować antysemityzm   Tobin   2022-09-09
Palestyńczycy są  gotowi na wojnę naziemną     2022-09-07
“Tam w nich uderzymy”: Masakra w Monachium i jej następstwa   Kemp   2022-09-05
Nietolerowanie prawdy w ONZ   Bard   2022-09-04
Teheran debatuje o bombie   Taheri   2022-09-03
Zmiana klimatu: najnowsze usprawiedliwienie mordowania chrześcijan   Ibrahim   2022-08-31
Masakra w Monachium 50 lat później   Jacoby   2022-08-31
Zapomnij o wolności słowa: fatwa przeciwko Rushdiemu zwycięża   Meotti   2022-08-27
Iran przygotowuje się do wyeliminowania Izraela – zaraz po podpisaniu umowy z Iranem   Toameh   2022-08-26
Administracja Bidena i Iran atakujący Rushdiego   Toameh   2022-08-24
Walki w Gazie nie zmieniają niczego w walce o wizerunek Izraela   Tobin   2022-08-21
Dlaczego świat nie będzie przejmował się kłamstwem Abbasa o holokauście   Tobin   2022-08-19
Ziemia uderzyła nas w nos   Koraszewski   2022-08-15
Dlaczego Hillary Clinton nazwała to „palestyńskim znęcaniem się nad dziećmi”   Flatow   2022-08-14
Jak media “równoważąc” próbują ukryć prawdę     2022-08-12
Antysemicki „śledczy” Rady Praw Człowieka ONZ mówi głośno to, co przemilczane   Tobin   2022-08-11
Gaza: Ci co zawsze, potępiają Izrael   Kemp   2022-08-08
Komisja Śledcza twierdzi, że podstawą prawną istnienia Izraela jest Rezolucja 181 Zgromadzenia Ogólnego ONZ. To nie jest prawdą. (Ale kłamią, bo są przeciwko Izraelowi)     2022-08-06
Pierwsza połowa 2022 r.: arabscy terroryści dokonali ponad 3700 ataków na Izraelczyków   Savir   2022-08-05
Mohammed El-Kurd, reporter narodu  “Palestyny”   Fitzgerald   2022-08-01
Film “Pamiętaj Bagdad” (2017)   Julius   2022-07-30
Anne Frank zdradzona raz jeszcze   Collier   2022-07-28
Palestyńskie kłamstwa (zbudowane na żydowskiej krwi)   Collier   2022-07-26
Czy Palestyńczycy zamierzają pozwać Ligę Narodów lub ONZ do sądu?   Hirsch   2022-07-25
Świadoma ślepota Europy w sprawie palestyńskiej   Blum   2022-07-22
Narastająca obsesja antysemitów   Collier   2022-07-21
Model ajatollahów dla świata   Taheri   2022-07-19
Przesłanie Autonomii Palestyńskiej do dzieci: „Palestyna należy do Palestyńczyków od rzeki do morza”   Zilberdik   2022-07-15
“Rozwiązanie w postaci dwóch państw”, w celu zniszczenia Izraela   Toameh   2022-07-13
Nazistowskie korzenie islamistycznej nienawiści   Herf   2022-07-12
Dlaczego Izrael nie powinien rozmawiać z AP   Rosenthal   2022-07-11
Turcja: Dżihad przeciwko Cyprowi   Bulut   2022-07-09
PA świętuje „polityczne zwycięstwo” nad UE   Marcus   2022-07-08
Komisja śledcza ONZ o “Okupowanych terytoriach palestyńskich” działa jak inkwizycja   Bayefsky   2022-07-04
Irański plan udaremnienia izraelsko-arabskiej normalizacji stosunków oraz dalszego rozszerzania rewolucji   Toameh   2022-07-03
Co kryje się za kłamstwem o izraelskim ‘apartheidzie’   Collier   2022-07-02
Analiza najnowszej propagandowej publikacji ONZ   Litman   2022-06-26
Izrael musi wydalić tego dyplomatę UE   Marcus   2022-06-21
Kwestia żydowska w wielkim świecie   Koraszewski   2022-06-11
Iran nie czeka na broń jądrową, by zdestabilizować Bliski Wschód   Toameh   2022-06-10
Turcja, terroryści i NATO   Bulut   2022-06-07
David Rovics o Dżanin 2002   Landes   2022-06-02
CNN znajduje swoich “tańczących Izraelczyków”   Collier   2022-05-31
Jeden majowy dzień — w Jerozolimie i Nowym Jorku   Chesler   2022-05-26
Krew Shireen abu Akleh jest na rękach Palestyńczyków   Rosenthal   2022-05-21
Nie da się rozwiązać problemu antysemityzmu ONZ przez ignorowanie go   Tobin   2022-05-18
Rosja i Chiny: najgorszy moment w historii   Chang   2022-05-12
Putin, Hitler i historii kobyła   Koraszewski   2022-05-11
Izrael: najczystszy kraj świata   Bard   2022-05-11
Palestyński kult śmierci – uwielbienie mordowania Żydów   Collier   2022-05-10
Iran mówi otwarcie – i powinniśmy uważnie słuchać     2022-05-08
Wspaniała wiadomość na Jom HaSzoah! Nie ma antysemitów!     2022-05-07
Czy umiemy wyobrazić sobie świat bez Izraela?   Tobin   2022-05-06
Allah sprowadził Żydów do Palestyny, żebyśmy mogli ich wykończyć     2022-05-04
Ramadan kończy się z hukiem   Blum   2022-05-02
Oni wszyscy mają krew na rękach   Collier   2022-04-21

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa

Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk