Prawda

Niedziela, 3 lipca 2022 - 08:14

« Poprzedni Następny »


Wspaniała wiadomość na Jom HaSzoah! Nie ma antysemitów!


Elder of Ziyon 2022-05-07


Dzisiaj jest Jom HaSzoah, Dzień Pamięci o Holocauście. 

 

Powtarzane powody obchodzenia tego dnia pamięci, to żebyśmy nie zapomnieli zła antysemityzmu, i mieli okazję do uroczystego przysięgania „nigdy więcej”.

 

Niestety, większość świata już zapomniała tych lekcji i popiera prawo tych, którzy chcą to powtórzyć.


Dzisiejsi antysemici, którzy zaledwie pozują na “antysyjonistów” lub “pro-Palestyńczyków”, mówią, że nauczyli się lekcji Holocaustu tak dobrze, że mogą pouczać żydowskie państwo o tym, jak bardzo ono niczego nie nauczyło się z tych lekcji. Stanowczo zaprzeczają, jakoby byli antysemitami i mają na to mnóstwo “dowodów”: mają żydowskich przyjaciół, mają żydowskich członków swoich rodzin, obchodzą seder, działają zgodnie z żydowską moralnością, cytują "Dąż wyłącznie do sprawiedliwości". 

 

I na ogół świat, który twierdzi, że jest przerażony Holocaustem, wierzy ich zaprzeczeniom, jakoby byli motywowani nienawiścią do Żydów.  

 

Ale przecież nie oni jedni zaprzeczają, by byli antysemitami.

 

Kanadyjska relacja prasowa z 1990 roku pokazuje, że neonazistowscy skinheadzi także zaprzeczają jakoby nienawidzili Żydów:


Uwagi białego rasisty skłaniają do zbadanie sprawyCanadian Jewish Congress poprosił wczoraj Komisję Praw Człowieka w Quebecu o przyjrzenie się uwagom wypowiedzianym przez 20-letniego białego rasistowskiego przywódcę w Montrealu, które opublikowała czwartkowa „Gazette”.Grupa chce, by Komisja ustaliła, czy przywódcę Aryan Resistance Movement można oskarżyć według Karty Praw i Wolności Quebecu za podżeganie do rasizmu i nienawiści.John z Montrealu, organizator neonazistowskiego wiecu skinheadów w ten weekend w pobliżu Ottawy, powiedział: „Nie nienawidzę Murzynów. Nie nienawidzę Chińczyków, Nie nienawidzę Żydów. Po prostu nie chcę ich już mieć w pobliżu”.

Uwagi białego rasisty skłaniają do zbadanie sprawy

Canadian Jewish Congress poprosił wczoraj Komisję Praw Człowieka w Quebecu o przyjrzenie się uwagom wypowiedzianym przez 20-letniego białego rasistowskiego przywódcę w Montrealu, które opublikowała czwartkowa „Gazette”.

Grupa chce, by Komisja ustaliła, czy przywódcę Aryan Resistance Movement można oskarżyć według Karty Praw i Wolności Quebecu za podżeganie do rasizmu i nienawiści.

John z Montrealu, organizator neonazistowskiego wiecu skinheadów w ten weekend w pobliżu Ottawy, powiedział: „Nie nienawidzę Murzynów. Nie nienawidzę Chińczyków, Nie nienawidzę Żydów. Po prostu nie chcę ich już mieć w pobliżu”.On nie nienawidził Żydów. On tylko nie chciał mieć ich już w pobliżu.  

 

Związek Radziecki także zaprzeczał, by nienawidził Żydów. Sowieci byli tylko antysyjonistami, i definiowali “międzynarodowy syjonizm” jako “oddział szturmowy imperializmu, kolonializmu i neokolonializmu”, który –tak się złożyło – jest kierowany przez żydowską burżuazję.  

 

Również naziści zaprzeczali dyskryminacji Żydów. Podczas przygotowań do Olimpiady w 1936 roku w Berlinie twierdzili, że pozwoliliby żydowskim sportowcom na wzięcie udziału w zawodach. Jedynym problemem było to, że kluby sportowe w Niemczech nie wpuszczały Żydów, a władze nie chciały ingerować w ich decyzje.

 

A nie można było spodziewać się, że państwo niemieckie poprze żydowskie kluby sportowe, ponieważ były one… syjonistyczne! 

 

"Nie jest sprawiedliwe oczekiwanie, że państwowe wsparcie zostanie udzielone czysto żydowskim organizacjom, które składając się niemal wyłącznie z syjonistów, są już dzisiaj w ostrym konflikcie politycznym z rządem" - powiedział Hans Von Tschammer und Osten, niemiecki minister sportu.

 

Podobnie jak Sowieci, naziści byli jedynie antysyjonistami, nie antysemitami!  

 

Amerykański katolicki ksiądz i radiowy kaznodzieja, Charles Coughlin miał olbrzymią publiczność w latach 1930. i podkreślał, że Żydzi stali za rewolucją komunistyczną. Publikował pismo “Social Justice”, w którym drukował w odcinkach Protokoły mędrców Syjonu. On także jednak zaprzeczał, by był antysemitą. (NYT, 28 listopada 1938)


Coughlin broni swojego kazania o ŻydachZaprzeczając antysemityzmowi, ksiądz powtórzył oskarżenie o pomoc Czerwonym. 3 stacje radiowe zakazują jego występów. Wielebny Charles E. Coughlin odpowiedział krytykom, którzy oskarżyli go o antysemityzm, przez powtórzenie wczoraj krytykowanej mowy z poprzedniej niedzieli i wzmocnienie oskarżenia, że Żydzi pomogli sfinansować komunistyczną rewolucję w Rosji.

Coughlin broni swojego kazania o Żydach

Zaprzeczając antysemityzmowi, ksiądz powtórzył oskarżenie o pomoc Czerwonym. 3 stacje radiowe zakazują jego występów. Wielebny Charles E. Coughlin odpowiedział krytykom, którzy oskarżyli go o antysemityzm, przez powtórzenie wczoraj krytykowanej mowy z poprzedniej niedzieli i wzmocnienie oskarżenia, że Żydzi pomogli sfinansować komunistyczną rewolucję w Rosji.Henry Ford, który także publikował Protokoły, stanowczo zaprzeczył posiadaniu jakichkolwiek negatywnych uczuć wobec Żydów. Wskazał tylko, że Żydzi stali za wszystkimi wojnami i że Żyd jest „pieniężnym maniakiem”. (NYT, 29 października 1922):


Ford, zaprzeczając nienawiści, obwinia Żydów za wojnęPodziwia ich siłę.Widzi edukację jako wielką potrzebę i sądzi, że samochód daje wielki wkład.Specjalnie dla „New York Timesa” Boston, Mass, 28 października – „Nie pochlebiam nikomu” – burknął Henry Ford, król samochodów, w odpowiedzi na moje pytanie, kiedy pozwolił, by krzesło, które odchylił do ściany w jego apartamencie na Copley Plaza, opadło z powrotem nagłym szarpnięciem.„Kiedy jednak mówię, że nie mam w sercu nienawiści do Żyda, mówię szczerze. W rzeczywistości nie winię żydowskiego lichwiarza za nabieranie ludzkości, jak długo ludzkość pozwala, by uchodziło mu to na sucho. W rzeczywistości podziwiam Żyda, ponieważ kiedy rzeczy utykają w miejscu, on wydaje się być jedynym, który ma siłę, by uruchomić je znowu”. Raz jeszcze przechylając krzesło do tyłu, kontynuował już spokojniej.„Jednak nie wymazuje to faktu, że Żyd, który jest ofiarą fałszywego systemu pieniężnego, jest samym fundamentem największego dzisiaj przekleństwa świata – wojny. On jest przyczyną wszelkiej nienormalności naszego codziennego życia, ponieważ jest pieniężnym maniakiem. Nie można winić go, jak długo jest w stanie grać w tę grę. Nasz system finansowy jest zły i Żyd, który jest specjalistą od pieniędzy, jest jego największą ofiarą. To jest fakt.Nie, nie mam nienawiści do Żyda, a ci Żydzi, którzy najbardziej zawzięcie grają w tę grę pieniężną, są w mniejszości”.

Ford, zaprzeczając nienawiści, obwinia Żydów za wojnę

Podziwia ich siłę.

Widzi edukację jako wielką potrzebę i sądzi, że samochód daje wielki wkład.

Specjalnie dla „New York Timesa”

 

Boston, Mass, 28 października – „Nie pochlebiam nikomu” – burknął Henry Ford, król samochodów, w odpowiedzi na moje pytanie, kiedy pozwolił, by krzesło, które odchylił do ściany w jego apartamencie na Copley Plaza, opadło z powrotem nagłym szarpnięciem.

„Kiedy jednak mówię, że nie mam w sercu nienawiści do Żyda, mówię szczerze. W rzeczywistości nie winię żydowskiego lichwiarza za nabieranie ludzkości, jak długo ludzkość pozwala, by uchodziło mu to na sucho. W rzeczywistości podziwiam Żyda, ponieważ kiedy rzeczy utykają w miejscu, on wydaje się być jedynym, który ma siłę, by uruchomić je znowu”. Raz jeszcze przechylając krzesło do tyłu, kontynuował już spokojniej.

„Jednak nie wymazuje to faktu, że Żyd, który jest ofiarą fałszywego systemu pieniężnego, jest samym fundamentem największego dzisiaj przekleństwa świata – wojny. On jest przyczyną wszelkiej nienormalności naszego codziennego życia, ponieważ jest pieniężnym maniakiem. Nie można winić go, jak długo jest w stanie grać w tę grę. Nasz system finansowy jest zły i Żyd, który jest specjalistą od pieniędzy, jest jego największą ofiarą. To jest fakt.

Nie, nie mam nienawiści do Żyda, a ci Żydzi, którzy najbardziej zawzięcie grają w tę grę pieniężną, są w mniejszości”.Okazuje się, że jeśli uwierzysz im na słowo, w ogóle nie ma antysemitów. Palestyńczycy nie nienawidzą Żydów, chcą tylko zapewnić, że Żydzi nie będą mieli żadnej politycznej władzy. Louis Farrakhan nie jest antysemitą, on tylko wskazuje, że większość Żydów należy do Synagogi Szatana – ale nie wszyscy. Arabskie narody nie nienawidzą Żydów, mówią, że wszyscy ich Żydzi odeszli dobrowolnie po wysłuchaniu syjonistycznych kłamstw. 

 

Większość z nich może wskazać na Żydów, którzy ich popierają i którzy zgadzają się, że nie są oni antysemitami, a tylko ich nie zrozumiano.

 

Tak samo Haman nie nienawidził Żydów, tylko niepokoił się, że mają inne prawa niż reszta Persji. Faraon nie nienawidził Żydów, a tylko niepokoił się o piątą kolumnę w starożytnym Egipcie.

 

Łatwo śmiać się z zaprzeczeń antysemitów z minionych dziesięcioleci i stuleci; ich kłamstwa są przejrzyste. Niemniej dzisiaj duży procent ludzi jest całkowicie skłonny zaakceptować obecne zaprzeczenia antysemityzmu ze strony antyizraelskiego tłumu, jak gdyby dzisiejsze wymówki do specjalnego traktowania większości Żydów miały większą zasadność niż wymówki antysemitów z przeszłości.   

 

Nie tylko dzisiaj antysemici ubierają swoją nienawiść w szaty nacjonalizmu, lub sprawiedliwości społecznej, lub moralności, lub nauki, lub chronienia interesów “ofiar” żydowskich działań. 

 

Zawsze to robili. 

 

Great news for Yom HaShoah! There are no antisemites!

Elder of Ziyon, 27 kwietnia 2022

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska


Elder of Ziyon – amerykański bloger, którego blog pod tym tytułem jest doskonałym źródłem rzetelnej informacji.


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1068 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Irański plan udaremnienia izraelsko-arabskiej normalizacji stosunków oraz dalszego rozszerzania rewolucji   Toameh   2022-07-03
Co kryje się za kłamstwem o izraelskim ‘apartheidzie’   Collier   2022-07-02
Analiza najnowszej propagandowej publikacji ONZ   Litman   2022-06-26
Izrael musi wydalić tego dyplomatę UE   Marcus   2022-06-21
Kwestia żydowska w wielkim świecie   Koraszewski   2022-06-11
Iran nie czeka na broń jądrową, by zdestabilizować Bliski Wschód   Toameh   2022-06-10
Turcja, terroryści i NATO   Bulut   2022-06-07
David Rovics o Dżanin 2002   Landes   2022-06-02
CNN znajduje swoich “tańczących Izraelczyków”   Collier   2022-05-31
Jeden majowy dzień — w Jerozolimie i Nowym Jorku   Chesler   2022-05-26
Krew Shireen abu Akleh jest na rękach Palestyńczyków   Rosenthal   2022-05-21
Nie da się rozwiązać problemu antysemityzmu ONZ przez ignorowanie go   Tobin   2022-05-18
Rosja i Chiny: najgorszy moment w historii   Chang   2022-05-12
Putin, Hitler i historii kobyła   Koraszewski   2022-05-11
Izrael: najczystszy kraj świata   Bard   2022-05-11
Palestyński kult śmierci – uwielbienie mordowania Żydów   Collier   2022-05-10
Iran mówi otwarcie – i powinniśmy uważnie słuchać     2022-05-08
Wspaniała wiadomość na Jom HaSzoah! Nie ma antysemitów!     2022-05-07
Czy umiemy wyobrazić sobie świat bez Izraela?   Tobin   2022-05-06
Allah sprowadził Żydów do Palestyny, żebyśmy mogli ich wykończyć     2022-05-04
Ramadan kończy się z hukiem   Blum   2022-05-02
Oni wszyscy mają krew na rękach   Collier   2022-04-21
W XXI wieku antysyjonizm znaczy antysemityzm   Tobin   2022-04-20
Jak USA utrwalają palestyńską przemoc   Blum   2022-04-19
Palestyńczycy popierają mordowanie przypadkowych Żydów     2022-04-18
Szaleństwa głębokiej wiary   Fitzgerald   2022-04-13
Intifada z okazji ramadanu?   Blum   2022-04-09
Nie nagradzajcie Palestyńczyków za nową falę terroru   Tobin   2022-04-05
Większość “Palestyńczyków” głosowałaby dziś na Hamas   Greenfield   2022-04-02
Dlaczego Stany Zjednoczone nadal płacą za antysemicką farsę w ONZ?   Tobin   2022-04-01
AP zachęcała do zamachu terrorystycznego w Beer Szewie… i nagrodzi go   Marcus   2022-03-29
Śpiew i taniec o “apartheidzie”: Infantylna @Amnesty jest obecnie taka sama jak inne antyizraelskie grupy     2022-03-22
Reportaż rosyjskiej telewizji o syryjskich żołnierzach zgłaszających się na ochotnika do walki wraz z Rosją przeciwko Ukrainie     2022-03-17
Obywatele właściwie poinformowani   Koraszewski   2022-03-16
Kłamstwo o dłuższej i silniejszej umowie z Iranem   Bard   2022-03-11
Biden rozbija złudzenia Izraela   Glick   2022-03-10
Electronic Intifada w pełni popiera Putina   Collier   2022-03-07
Propagandowy front Władimira Putina   Koraszewski   2022-03-07
Rosja: Iran jest naszym sojusznikiem, uczestniczymy w rozwijaniu jego projektu nuklearnego     2022-03-03
Chiny: To USA są winne ukraińskiego konfliktu     2022-03-02
„Apartheid” jest nową „okupacją” – terminem używanym w czysto propagandowych celach     2022-02-28
Czy Putin będzie strzelał do zakładników?   Rosenthal   2022-02-28
Lepszy kontrakt za pochwałę terroryzmu   Fitzgerald   2022-02-23
Nękanie w Judei i Samarii musi się zakończyć – ale kto nęka kogo?   Oz   2022-02-20
Nie ugłaskuj krokodyla “przebudzenia”     2022-02-18
Toksyczna szczodrość. Jak Europejczycy używają izraelskich NGO do destabilizowania Izraela   Altabef   2022-02-15
Losowy przykład nieuczciwości raportu Amnesty International     2022-02-14
Strategia Autonomii Palestyńskiej używania dzieci-żołnierzy przeciwko Izraelowi   Marcus   2022-02-13
Co naprawdę oznacza wspieranie „palestyńskiego pojednania”?   i Itamar Marcus   2022-02-12
Saudyjski dziennikarz o zerwaniu związków z Palestyńczykami   Fitzgerald   2022-02-11
Groza ujawnienia proizraelskiego stanowiska   Goska   2022-02-09
Neonazistowska fascynacja salafickim dżihadem   Wójcik   2022-02-08
Antysemici wszystkich krajów łączcie się   Koraszewski   2022-02-07
Palestyńscy najemnicy Iranu: Dżihad przeciw Izraelowi i Ameryce   Toameh   2022-02-06
Kościół, który promuje antysemityzm   Tobin   2022-02-04
Grupy terrorystyczne kochają Amnesty International, jako że kieruje się planami zniszczenia Izraela naszkicowanymi w Durban     2022-02-03
Amnesty wymyśla kolejną definicję apartheidu – tylko dla Izraela     2022-02-02
Wojna przeciwko Żydom prowadzona przez grupy “obrony praw człowieka”: @Amnesty, @HRW i @BTselem     2022-02-01
Powrót „Protokołów mędrców Syjonu”   Rosenthal   2022-01-31
„Guardian” wynalazł nowe antyizraelskie oszczerstwo: „Sportswashing”   Levick   2022-01-30
Pamiętajcie Dajr Jasin!   Troy   2022-01-29
Wikipedia morduje historię     2022-01-25
Associated Press zamienia palestyński wypadek drogowy w podżeganie przeciwko Izraelowi   Fitzgerald   2022-01-23
Wędrówka idei na Bliskim Wschodzie   Mansour   2022-01-22
Neonaziści dążą do wykucia braterskiej więzi z dżihadystami   Stalinsky   2022-01-19
Kiedy atakowani są Żydzi, przedstawiciele władz boją się powiedzieć “antysemityzm”   Frantzman   2022-01-17
Sowieckie kłamstwo o izraelskim apartheidzie   Kemp   2022-01-14
„Nieistotne religijne idee”? Nie, każdy terroryzm jest oparty na głębokiej wierze, niezależnie od tego, czy jest religijny, polityczny, społeczny czy inny – część I   M. Reiter   2022-01-13
Litania nieszczęść Hassana Nasrallaha   Fitzgerald   2022-01-13
Palestyńczycy: Jesteśmy dumni z naszych terrorystów   Tawil   2022-01-11
Życie w epoce kamienia   Rosenthal   2022-01-09
The Yellow Spot: szczegółowa relacja z tamtych czasów o nazistowskim prześladowaniu Żydów w latach 1933-1935 brzmi bardzo podobnie do dzisiejszego antysemityzmu     2022-01-08
Co stałoby się z Arabami podczas nuklearnego uderzenia na Izrael i dlaczego nikogo to nie obchodzi?     2022-01-07
Z Facebooka egipskiego dysydenta   Mansour   2022-01-04
Co naprawdę zdarzyło się z milionem Żydów w krajach arabskich?   Collier   2022-01-03
Palestyńska szkoła terroryzmu   Tawil   2022-01-02
ONZ wypowiada wojnę Izraelowi   Rosenthal   2021-12-31
Unicestwienie Izraela najwyższym ideałem Iranu     2021-12-27
Według sondażu 93% palestyńskich Arabów w Jerozolimie woli rządy izraelskie od palestyńskich   Fitzgerald   2021-12-25
Human Rights Watch znowu zakłada, że Żydzi są rasistami i na tej podstawie pisze raport o Lod     2021-12-23
Kiedy antysyjonistyczna grupa dowodzi, że jej propaganda jest kłamstwem   Oz   2021-12-22
Obosieczny antysemityzm przyzwolenia   Nirenstein   2021-12-20
Iran: eksportowanie ropy czy rewolucji?   Taheri   2021-12-18
Znajdowanie prawdziwych ofiar terroru   Collins   2021-12-17
Na kampusach wśród personelu komisji “Różnorodności, równości i włączenia” są najbardziej nietolerancyjni ludzie     2021-12-16
Dziesiąta rocznica “pinkwashing” i czego nas ona uczy o antysemickich teoriach spiskowych     2021-12-10
Raport nazywa traktowanie chrześcijańskich dziewcząt i kobiet w muzułmańskich krajach “katastrofą praw człowieka”   Spencer   2021-12-03
Antysyjonizm i antysemityzm nie robią niczego, by pomóc Palestyńczykom   Regev   2021-11-29
Sunnicki Hamas i szyicki Iran: braterska więź w terrorze pod hasłem “śmierć Izraelowi”   Fitzgerald   2021-11-27
Terrorysta, który rozbija wszystkie stereotypy o terrorystach   Flatow   2021-11-23
Unia Europejska nadal nie wpisuje całego Hezbollahu na listę organizacji terrorystycznych   Fitzgerald   2021-11-22
Czy termin “nakba” jest antysemicki?     2021-11-21
“Od Rzeki do Morza”: Hamas wyjaśnia, czego chcą brytyjscy studenci   Kemp   2021-11-16
Jak Palestyńczycy ukradli cierpienia, no cóż, właściwie wszystkim   Collier   2021-11-14
Terroryści „palestyńskiego” dżihadu dostają więcej niż zarabiają lekarze i nauczyciele   Greenfield   2021-11-11
EU @eu_eeas ciągle mówi o nieistniejących “granicach sprzed 1967”, skoro explicite nigdy nie miały one być granicami?     2021-11-10
Odciąć finansowanie NGO powiązanych z terroryzmem   Eid   2021-11-07
Palestyńscy więźniowie, o których nikt nie mówi   Toameh   2021-11-06
Niemka skazana za zbrodnie ISIS   Frantzman   2021-11-02
Terroryzm jako palestyńska kultura   Marcus   2021-11-02

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologia


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk