Prawda

Czwartek, 19 kwietnia 2018 - 15:26

« Poprzedni Następny »


Witamy w czterech stolicach antysemityzmu Europy


Giulio Meotti 2017-05-01


Niebezpieczeństwo, które trudniej zatrzymać niż rakiety, dochodzi do punktu, z którego nie ma odwrotu.


Gdybym pisał z osobistego punktu widzenia, to jako nie-Żyd, powiedziałbym Żydom Europy: zostańcie tutaj, po naszej stronie, ponieważ wasze odejście spowodowałoby nienaprawialne szkody. Jeśli patrzę na to, co jest lepsze dla Żydów, chyba właściwe byłoby poradzenie im, by spakowali się i wyjechali do Izraela, tak jak to robią tysiące spośród nich każdego roku.


Jeśli Żydzi chcą żyć w zdrowej, wolnej, demokratycznej, tolerancyjnej i nowoczesnej Europie, muszą walczyć o Izrael. Rozdzielanie losów Żydów europejskich od losu Izraela jest największym oszustwem antysemitów, od irańskich ajatollahów do radykalnych lewicowych modnisiów. 


Izrael wydaje się być silny, bardzo silny. Jego gospodarka kwitnie. Produkuje laureatów Nagrody Nobla. Jest drugim na świecie, najlepiej wykształconym społeczeństwem. Jest na szczycie wszystkich indeksów poczucia zadowolenia. Jest narodem „start-upów”. Jego armia nie ma sobie równych w regionie. 


Istnieje jednak niewidzialne niebezpieczeństwo, które trudniej zatrzymać niż rakiety: antysemityzm. A ten ma dzisiaj w Europie cztery stolice: Paryż, Londyn, Brukselę i Genewę. W następnym dziesięcioleciu to tam będzie toczyła się wojna o Izrael i o samą Europę.


Jeśli bowiem Europa porzuci Izrael, ten stary kontynent stanie się niegościnnym miejscem także dla Żydów nie wybierających się do Izraela, a z czasem dla wszystkich ludzi, którzy cenią wolność i godność. 


GENEWA


Ile rezolucji uchwaliła ONZ przeciwko Syrii? Żadnej. Ile przeciwko Korei Północnej? Żadnej. Ile przeciwko Rosji po aneksji Krymu? Jedną. Ile przeciwko Izraelowi? Dziesiątki.


Na świecie są setki sporów terytorialnych, od Tybetu do Cypru i Papui, ale tylko Izrael zasługuje na rezolucje ONZ. A jedną ze stolic tego nowego antysemityzmu jest Pałac Narodów w Genewie, siedziba Rady Praw Człowieka ONZ, jedno z najbardziej antysemickich miejsc na świecie. Wysoki komisarz, książę Zeid Ra'ad Zeid al Hussein, jest orędownikiem wpisania na “czarną listę” firm izraelskich i międzynarodowych, które mają związek z Judeą i Samarią, aby ułatwić bojkot Izraela.


Szalone rzeczy dzieją się dzisiaj w tym “parlamencie praw człowieka”. Wysłanniczka ONZ ds. Dzieci w Konfliktach Zbrojnych, Leila Zerrougui, muzułmanka z Algierii, zaproponowała włączenie Izraela na czarną listę krajów i grup, które systematycznie krzywdzą dzieci, obok Al-Kaidy, Boko Haram, Państwa Islamskiego i Talibanu. Komisja Gospodarczo-Społeczna ONZ ds. Azji Zachodniej porównała niedawno Izrael do państwa „apartheidu”, a w czerwcu ta sama komisja ma przedstawić kolejny raport porównujący Izrael do państw z „niewolnictwem”. Komisja ONZ ds. Praw Kobiet potępiła wyłącznie Izrael za łamanie praw kobiet. A UNESCO, organ ds. kultury Narodów Zjednoczonych, wymazał żydowsko-chrześcijańskie korzenie w Jerozolimie i zislamizował miejsca święte.


W ciągu następnych 10 lat reżimy arabsko-islamskie nasilą swoją propagandę w tych organizacjach, naciskając na kraje demokratyczne, by porzuciły Izrael i zamieniły go w międzynarodowego kozła ofiarnego. Jedyną nadzieją jest, że Stany Zjednoczone wywrą silniejszy nacisk, zmuszając kraje europejskie do zmiany kursu, co nie zdarzyło się za czasów Baracka Obamy. W takim wypadku kraje europejskie pójdą śladem USA.   


Tchórzostwo, nie zaś odwaga, jest cechą charakterystyczną Europy. Nie ma znaczenia, że kraje islamskie mają automatyczną większość – Europa musi głosować przeciwko, a nie tylko wstrzymywać się od głosu. Inaczej Europa raz jeszcze zdradzi swoją żydowską ludność.


PARYŻ


Paryż jest "przyszłością". To tutaj zaczął się nowy, uliczny antysemityzm, a potem sięgnął najdalszych krańców Europy, od Malmö w Szwecji do Hamburga w Niemczech. Zaczął się atakami na cmentarze żydowskie, a skończył jatką w Tuluzie, gdzie islamski fanatyk o nazwisku Mohammed Morah wszedł do szkoły żydowskiej i zamordował rabina i troje dzieci.


Kilka dni temu w Paryżu muzułmański mężczyzna, krzycząc „Allahu Akbar” zabił żydowską kobietę, Sarah Halimi. W Paryżu, gdzie jest największa społeczność żydowska w Europie, jarmułki znikają z ulic, a przez ostatnie 15 lat już uciekło stamtąd 40 tysięcy Żydów. Pomyślcie o tym: 40 tysięcy Żydów! Od Marsylii do Tuluzy, Żydzi francuscy żyją w strachu, zdumieniu i milczeniu.


Niestety, antysemityzm uliczny będzie narastał i Żydzi muszą przygotować się na trudne czasy. Jeszcze większa społeczność muzułmańska osiedli się w sercu Europy. Ocenia się, że w ciągu następnych 20-30 lat 15-20 procent populacji europejskiej będzie islamska, nie mówiąc już o możliwej, bezprecedensowej fali imigracji (Sahel, najbiedniejszy region świata, będzie miał 20 milionów ludzi, którzy zechcą przenieść się na północ). Pomyśl o Francji: Ilam Halimi, Tuluza, Hyper Cacher. A jutro?


Jeśli uda się pokonać fanatyzm islamski na Bliskim Wschodzie, istnieje nadzieja dla Europy. Inaczej bitwa jest przegrana. Dzisiaj w Europie tylko bardzo niewielu imamów potępia antysemityzm. Dlaczego? Zapytajcie imama Hassana Chalgioumiego z Drancy, którego policja francuska ochrania, jak gdyby był głową państwa. Jedyni „umiarkowani muzułmanie” są już martwi.


LONDYN


To miasto brytyjskie jest światową stolicą bojkotu akademickiego i kulturalnego. Kilka wiodących uniwersytetów brytyjskich stało się „strefami zakazanymi” dla studentów żydowskich. Idea bojkotowania uniwersytetów izraelskich narodziła się w Zjednoczonym Królestwie 6 kwietnia 2002 r. i rozprzestrzeniła do USA i Afryki Południowej. Można interweniować, ale muszą to zrobić nie-Żydzi, którzy pracują na uniwersytetach i w świecie kultury i są zdecydowani walczyć przeciwko kłamstwom i nienawiści. Ale ilu ich jest?


BRUKSELA


Dlaczego wybrałem stolicę Unii Europejskiej? 11 listopada 2015 r., w dzień po upamiętnieniu Kristallnacht, podczas wizyty w Europie prezydenta Iranu, Rohaniego i w samym środku „trzeciej intifady”, Komisja Europejska zaaprobowała umieszczanie specjalnych znaków na produktach izraelskich.


Tego nie było od dni Hitlera, kiedy dyskryminowano towary żydowskie, specyficznie je oznaczając wyróżniającym się symbolem, nasuwającym na myśl inny, jeszcze bardziej złowieszczy: Żółtą Gwiazdę. Niestety, Europa haniebnie postanowiła wzmocnić w ten sposób tych, którzy prowadzą kampanię bojkotu Izraela, ale ich celem jest wymazanie Izraela z mapy.


Co stanie się w przyszłości? Europa będzie nadal pierwszym partnerem handlowym Izraela, wymiana będzie trwała, ale trwać będzie również szantaż. Sądzę, że nadal będziemy widzieć wojnę o niskim nasileniu, jaką Europa będzie prowadzić przeciwko państwu żydowskiemu.


WNIOSKI


W Europie trwa kampania izolowania Izraela, oczerniania go i porzucenia jego losowi, na którego horyzoncie jest tylko wojna. Jest to ten sam tchórzliwy pacyfizm, ten sam „syndrom Monachium”, który doprowadził Europę do wojny w latach 1930. Wówczas był to Sudetenland, dzisiaj jest Izrael. W jaki sposób opinia publiczna w Europie zaczęła uważać Izrael za symbol wszelkiego zła? Przez kłamstwa.


Kłamstwo powtórzone tysiące razy staje się w końcu prawdą. To powiedzenie, przypisywane nazistowskiemu ministrowi propagandy, Goebbelsowi, nigdy nie było równie prawdziwe jak dzisiaj. 


Dziesięć, dwadzieścia lat temu nie było tyle antysemityzmu w Europie. I stwierdzam z przykrością i smutkiem, że będzie tylko narastał i stawał się gorszy. Są momenty w historii, kiedy możesz opierać się wszystkimi dostępnymi ci środkami, lub możesz być zadowolony z siebie potakiwaczem. 


Wybór należy do Europejczyków. Nie wolno im jednak zapomnieć, że to zawsze zaczyna się od Żydów. Ale nigdy się na nich nie kończy. 

 

Welcome to Europe’s 4 capitals of anti-Semitism

Israel National News, 18 kwietnia 2017
Tłumaczenie: Małgorzata  KoraszewskaGiulio Meotti

Włoski publicysta, autor książki „A New Shoah: The Untold Story of Israel’s Victims of Terrorism”.


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj
Komentarze
1. Spadkobierca MEF 2017-05-01


Brunatna fala

Znalezionych 526 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Gdzie Alt-Right gubi się w sprawie Żydów   i Nathan Cofnas   2018-04-02
Nowy palestyński dżihad dla unicestwienia Izraela   Tawil   2018-03-31
Parkland i antysemityzm   Ahmed   2018-03-30
U.S.A.: Nasilają się muzułmańskie nawoływania do mordów   Bergman   2018-03-26
Podręczniki UNRWA nadal wypełnione są niekończącym się podżeganiem   Bedein   2018-03-20
Ukarany za nie skandowanie “Śmierć Ameryce, Izraelowi, Brytanii”   Rafizadeh   2018-03-19
Wylęgarnie lubieżnych sympatyków totalitarnych idei    Koraszewski   2018-03-16
Spojrzenie na muzułmańską logikę i zachodnią naiwność   Ibrahim   2018-03-15
Izrael jest jednym wielkim osiedlem   Tawil   2018-03-14
Dlaczego Turcja chce najechać greckie wyspy?   Bulut   2018-03-12
Armia Mahometa powraca   Koraszewski   2018-03-10
Turcja grozi inwazją na Grecję   Bulut   2018-02-28
Droga Sarah Silverman: Amnesty kłamie o rodzinie Tamimich   Marquardt-Bigman   2018-02-22
Palestyńczycy: Wojna Hamas-ISIS, skorumpowani przywódcy   Tawil   2018-02-20
Życie w Pakistanie jest piekłem dla nie-muzułmanów   Austin   2018-02-15
Arabowie niosą sztandar nazistowskiego antysemityzmu   Julius   2018-02-10
Wracając z wystawy albo antysemityzm lewicy   Lewin   2018-02-08
Aby Turcja znowu czuła się imperialna   Bekdil   2018-02-06
5 kłamstw patriarchy w “Guardiana”     Levick   2018-01-18
Czy dzieciobójcy dzielą się wodą?   Koraszewski   2018-01-17
Palestyńskie świętowanie morderstwa i terroru   Tawil   2018-01-14
Turecki Twitter eksploduje ludobójcza nienawiścią do Żydów   Bulut   2018-01-11
Hezbollah wzywa do wojny z Izraelem     2018-01-10
Ludobójstwo, którego nie było   Koraszewski   2018-01-09
Jeżeli się nie obudzimy, to skończy się tragicznie - wersja uzupełniona    Sommer   2018-01-08
Mały trybik w machinie podłości   Koraszewski   2018-01-04
Ciekawy problem z tym konfliktem   Bellerose   2018-01-01
Antysemicki antysyjonizm i rasistowska lewica   Lumish   2017-12-30
Bangladesz: prześladowania hindusów przez muzułmanów   Habib   2017-12-29
W wojnie psychologicznej słowa i obrazy zabijają   Collins   2017-12-27
Hamas zacieśnia stosunki z Iranem     2017-10-25
Izraelskie “mury apartheidu” i północnoirlandzkie “mury pokoju”: przyczynek do badania podwójnych standardów w mediach   White   2017-06-28
Iran w setną rocznicę Rewolucji Październikowej   Koraszewski   2017-06-23
Prawdziwa twarz rzekomo współczujących   Koraszewski   2017-06-22
Krokodyle łzy i terroryzm   Tawil   2017-06-21
Skrajnie prawicowy islamizm jest nowym nazizmem Europy   Frentzman   2017-06-18
Jak dobry biskup uprawia nieantysemityzm   MacEoin   2017-06-17
Francusko-niemiecka telewizja publiczna odmawia pokazania filmu dokumentalnego o europejskim antysemityzmie – film jest zbyt uczciwy     2017-06-15
Od Ilana do Sary Halimi: francuska hańba   Landes   2017-06-10
Trwa wojna między XXI a XV wiekiem   Frantzman   2017-05-27
Szwedzi namiętnie krytykują Izrael   Frantzman   2017-05-14
Gdzie się podziali antyfaszyści?   Koraszewski   2017-05-13
Witamy w czterech stolicach antysemityzmu Europy   Meotti   2017-05-01
Strajk głodowy głodnego władzy i spragnionego krwi   Collins   2017-04-30
Dlaczego należy obejrzeć film o ludobójstwie Ormian – “The Promise”   Bulut   2017-04-24
Tureckie nadzieje na konfrontację z Zachodem     2017-04-01
Prawdziwy Hamas: przykro mi, moi drodzy!   Tawil   2017-03-26
Antagonizmy i sojusze “międzynarodowej lewicy”   Herf   2017-03-25
Dlaczego antysemici nazywają ludzi “nazistami”?   Frantzman   2017-03-24
Polowanie na czarownice, zastraszanie i antysemityzm   Collier   2017-03-20
Transformacyjna moc narracji palestyńskiej   Rosenthal   2017-03-13
Nowi przywódcy Hamasu w Gazie i co to oznacza dla edukacji ku coraz gorszej przyszłości   Roth   2017-03-03
Skandynawia: Cytadela antysemityzmu Zachodu   Meotti   2017-02-28
W czym Iran jest dobry   Roth   2017-02-27
Wiecie, to Palestyńczycy zbudowali Jerozolimę     2017-02-05
Chrześcijanie karzą obrońcę chrześcijan na Bliskim Wschodzie   Maroun   2017-01-09
Czy Mahmoud Abbas będzie wypłacał pensje podpalaczom?   Marcus   2016-12-12
Intifada USA: Szalejące płomienie kłamstw na kampusach USA   Chesler   2016-12-08
Iran, Hamas i danse macabre   Toameh   2016-11-30
“Allahu, zabij odrażających chrześcijan”Muzułmańskie prześladowania chrześcijan, sierpień 2016   Ibrahim   2016-11-29
Cicha wojna Agence France Presse przeciw Izraelowi   Mamou   2016-11-23
Gwiazda Dawida staje się w Niemczech swastyką   Meotti   2016-11-20
Strzeż się pełzającego religijnego faszyzmu w Azji   Frantzman   2016-11-16
Palestyńczycy: Fatah przygotowuje się do wojny z Izraelem   Toameh   2016-11-03
Palestyńczycy: "Jesteśmy z ciebie dumni.  Zabiłeś Żydów!"   Tawil   2016-10-30
Europa eksportowała dżihadyzm tak jak kiedyś eksportowała nazizm   Fratzman   2016-10-29
Kiedy profesorowie zmieniają się w durni   Apfel   2016-10-28
Kulturowy Szoah przeciwko Żydom   Meotti   2016-10-27
Mutujący wirus antysemityzmu   Sacks   2016-10-26
Prawo do szydzenia z religii   Murray   2016-10-21
Prezydent Abbas – „ten Żyd"   Toameh   2016-10-20
Palestyńscy mordercy i ich zachodni pomagierzy   Milliere   2016-10-18
Drogi aktywisto antyizraelski   Basker   2016-10-06
"Cnotliwi" nowi naziści   Meotti   2016-09-26
Zachodni wydawcy poddają się islamowi   Meotti   2016-09-21
Pięćdziesiąt rzekomo rasistowskich praw   Levick   2016-09-19
Islam i antysemityzm w Malezji     2016-09-13
Droga Lindo Sarsour: co jest postępowego w Palestynie?   Marquardt-Bigman   2016-09-07
Oficjalny “koktajl terroru” Turcji   Bekdil   2016-09-05
Czy Żydzi, którzy odmawiają wyrzeczenia się Izraela, są wykluczeni z grup “postępowych”?   Dershowitz   2016-09-02
Czy USA wspierają współpracę UNRWA-Hamas?   Bedein   2016-08-30
Duchowni, którzy grożą reformatorom i wychwalają morderców   Murray   2016-08-27
"Nie ma miejsca dla tworu syjonistycznego w regionie"   Toameh   2016-08-23
Kiedy „barbarzyńca” jest zbyt uprzejmym słowem na palestyńskiego terrorystę   Flatow   2016-08-13
Wizja świata, czyli świętość przerywana   Koraszewski   2016-08-11
Żydowski problem w Black Lives Matter jest także problemem czarnych   Valdary   2016-08-10
Kaszmir: Nowe Państwo Islamskie popierane przez „New York Times” i BBC   Uniyal   2016-08-08
Przewodnik po leksykonie palestyńskim   Toameh   2016-08-07
Dobre wiadomości, złe wiadomości   Bekdil   2016-08-05
Orędownik ludobójstwa żydowskich „niemowląt” i „staruszek”   Dershowitz   2016-08-04
Dżihadyści: kogo obierają za cel?   Murray   2016-08-01
Wyjdź za mąż za swojego gwałciciela   Bekdil   2016-07-31
“Żydzi są naszym nieszczęściem” – wydanie XXI wieku   Marquardt-Bigman   2016-07-28
ISIS, nazizm i zniszczenie Iraku   Frantzman   2016-07-27
Państwo Islamskie zmienia strategię   Spyer   2016-07-26
Irański obłęd antysemityzmu     2016-07-23
Turcja: Świat wstrzymał oddech   Koraszewski   2016-07-19
Kogo bigoci obwiniają za strzelaninę w Ameryce? Oczywiście, Izrael!   Dershowitz   2016-07-19
Zabicie dwojga Żydów otrzymało owację na stojąco od UE   Meotti   2016-07-16
Masowa czystka etniczna Żydów jest prawdziwym dziedzictwem XX wieku   Frentzman   2016-07-13

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

WSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabijaKobiety ofiaramiPrometeuszmodyfikowana pszenicaArabowieRoboty będą uprawiać ziemięSumienie, czyli moralność bez smyczySkomplikowana ewolucjaArgument neuroróżnorodnościNowe badanie pamięci długotrwałejŚciganie bluźnierstwaRyby jaskinioweAutyzmOd niepamiętnych czasówTunezyjczycy przeciw złemu prawuDrugie prawo termodynamikiPochwała ignorancjMistyfikacja SokalaIntronizacja ChrystusaObama chrzescijanieSzelest liściCzego wam nie pokazują?Rozdzielenie religii i państwaTrwa ewolucyjne upokorzenie archeopteryksaTrucizna, kamuflaż i tęcza ewolucjiReligia zdrowego rozsądkuKto się boi czarnego luda?Land of the pureświecące rybyLewica klania sieNis zgubic


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk