Prawda

Środa, 4 października 2023 - 12:16

« Poprzedni Następny »


W poszukiwaniu znaków czasu


Andrzej Koraszewski 2023-04-05


Gdzie można zaskarżyć rząd, burmistrza, wójta? Są różne kanały (jest nawet taki kraj, w którym próbują ograniczyć pewien nadmiar tych możliwości). Ludzie gubią się w tym wszystkim, są zniechęceni ociężałością sądów i instytucji nadzorczych, w desperacji uciekają się do ulicznych protestów, które najczęściej okazują się równie mało skuteczne jak te, które wymyślono z myślą o ucywilizowaniu naszych konfliktów. Wśród różnych mechanizmów nadzoru są media, które niegdyś w demokratycznych krajach określano przesadnie mianem „czwartej władzy”. Media nigdy nie były bezstronne, ale dziennikarski etos nakazywał przynajmniej zachowywanie pozorów. W dyktaturach, w autokracjach, w krajach zaledwie udających demokracje media były i są narzędziem rządowej propagandy, a szukający informacji zwracali się do źródeł zewnętrznych oraz do zazwyczaj trudno dostępnych źródeł dysydenckich.

Rewolucja informatyczna wybiła zęby państwowej cenzurze, zmieniła również rynek mediów. „Czwarta władza” dbająca przynajmniej o pozory dostawcy rzetelnych informacji (politykom i społeczeństwu), porzuciła pozory i w walce o przetrwanie przekształciła się w awangardę podżegającą strony konfliktów społecznych. Nowymi medialnymi potentatami stały się korporacje dostarczające platform mediom społecznościowym. Są gobalistyczne, ponadnarodowe, z nowymi możliwościami technicznymi nadzoru nad strumieniami przepływu informacji i opinii. W nowym wspaniałym świecie mamy pozory wolnego słowa z dyskretnym nadzorem dostępu kontrolowanym przez algorytmy wyszukiwarek ukrytymi za „wytycznymi dla społeczności” i informacjami o szlachetnych zamiarach nadzoru sprawowanego przez te korporacje, by dostarczane przez nich usługi nie umożliwiały wykorzystywania ich do niecnych celów.


To poważny problem, gdyż faktycznie potężne komunikatory mogą służyć i służą do popularyzowania idei totalitarnych, przemocy i terroru, jak również mogą być (i są) wykorzystywane dla zwykłej przestępczości kryminalnej. 


Terroryści uwielbiają nowe technologie czytaliśmy w amerykańskim „Newsweeku” z 14 marca 2023, w artykule, którego autor pisał:

Przez 20 lat korzystania z Internetu i mediów społecznościowych terroryści zawsze szukali nowych sposobów maksymalizacji swojej aktywności online w celu planowania ataków. Sztuczna inteligencja (AI) może być kolejnym przełomem. Raport Biura Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Zwalczania Terroryzmu (UNOCT) ostrzegał w 2021 r.: „Gdy tylko sztuczna inteligencja stanie się bardziej rozpowszechniona, bariery wejścia zostaną obniżone poprzez zmniejszenie umiejętności i wiedzy technicznej potrzebnych do jej zastosowania. Sztuczna inteligencja stanie się instrumentem w zestawie narzędzi terroryzmu”.

Facebook, Twitter, YouTube i inne platformy to wspaniałe źródło rekrutacji terrorystów, szerzenia totalitarnych ideologii, podżegania do przemocy.  


W liście do byłej już szefowej YouTube Susan Wojcicki w lipcu 2917 roku pisałem:

Nie chcę krzyczeć J'acuse , ale mam wrażenie, że wasza polityka jest niemoralna i samobójcza. Może to być opłacalne, może przynieść więcej reklam, ale moim zdaniem jest to bardzo niebezpieczne. Oczywiście mogę się mylić, może lepiej nie wiedzieć, może bardziej opłaca się ugłaskać terrorystów, łatwiej zapomnieć o milionach muzułmanów terroryzowanych i zabijanych przez fanatyków.

Jak informował wówczas raport MEMRI, organizacje terrorystyczne systematycznie korzystają z YouTube, i to nie tylko ich szeregowi propagandyści, ale również ich przywódcy. W 2015 roku MEMRI oflagowało ponad 100 filmów Osamy Bin Ladena gloryfikujących ataki z 11 września, ale 58 z nich nadal po dwóch latach było dostępnych. Amerykańsko-jemeński imam Anwar Awlaki, który niesłychanie aktywnie i skutecznie rekrutował terrorystów, miał na swoim koncie 127 oflagowanych filmów, z czego pozostało 111 filmów. Tych przykładów całkowitej nieskuteczności kontroli treści przekazywanych przez YouTube są dziesiątki tysięcy. Jest jeszcze gorzej, pokazywanie ich fragmentów w filmach edukacyjnych jest częściej eliminowane niż sama propaganda organizacji terrorystycznych.


Nie trzeba chyba przypominać, że lwia część współczesnych organizacji terrorystycznych to organizacje muzułmańskie walczące o supremację islamu nad światem, walczące z zachodnią demokracją i (nieodmiennie) zmierzające do eliminacji Izraela i jego ludności.


Wyszukiwanie za pośrednictwem wyszukiwarki Google wskazują na świadome i zaplanowane ukrywanie materiałów o zbrodniach islamskich organizacji terrorystycznych (w szczególności dotyczących Izraela). Kiedy wbijasz hasło „izraelskie ofiary islamskiego terroryzmu” otrzymujesz całe strony informacji o zabitych palestyńskich „cywilach”. Takich przykładów można wskazać setki.


Czy jest tu możliwe świadome działanie? W ogólnych wskazówkach Google znajdujemy określenie „rate as ‘lowest quality’” z wyjaśnieniem: ”strony,  które promują, usprawiedliwiają lub podżegają do przemocy przeciw Wyszczególnionej Grupie.

Przykłady: Treść zachęca do przemocy lub złego traktowania Wyszczególnionej Grupy, Treść zawiera skrajnie ofensywne/dehumanizujące stereotypy o Wyszczególnionej Grupie.”                  


Co to za grupa? Podobno to Palestyńczycy.


Ponieważ z kanału Małgorzaty Koraszewskiej (gdzie zaledwie zamieszczała filmy m.in. o islamskim terrorze z polskimi napisami) nieustannie zdejmowano filmy o dzieciach żołnierzach, o zamachach na izraelskich cywilów, o ideologii islamskiego terroru, aktualizacja tego kanału przestała mieć sens.


Jednak najnowszy przypadek usunięcia filmu (opublikowanego na tym kanale w 2015 roku) z poważnym ostrzeżeniem wydaje się być ciekawą  wskazówką na temat tego, w jakim kierunku idzie nadzór YouTube nad przekazywanymi treściami. Jak czytamy w liście od anonimowego cenzora YouTube:

nasz zespół sprawdził Twoje treści i uznał, że naruszają one te zasady: zasady dotyczące organizacji kryminalnych. Usunęliśmy z YouTube te filmy:

Film: Jestem Izraelem

O jakie organizacje kryminalne może tu chodzić? Film „I am Israel” pojawił się  w Internecie po raz pierwszy w 2005 roku (i jest nadal dostępny), po wyjściu Izraela z Gazy. Opowiada o Żydach mieszkających na tych ziemiach od tysiącleci, o świecie chrześcijańskim mordującym Żydów przez stulecia, o Żydach ocalałych z pogromów chrześcijańskich i arabskich.O odbudowie żydowskiej ojczyzny wbrew całemu światu.Ten film mówi również o wysiłkach zmierzających do pokojowej koegzystencji z arabskimi sąsiadami. I o tym, że jedyną odpowiedzią na wszystkie przyjazne gesty i oferty pokoju był terror i podżeganie arabskiego społeczeństwa do mordów.Widząc, że ani wojny, ani terror nie są skuteczne, wrogowie Izraela prowadzili kampanię kłamstw.Takich jak sfingowane sceny zabijania palestyńskich cywilów, czy kłamstwo o śmierci chłopca Al-Dury.Czy arabscy mieszkańcy Izraela są dyskryminowani, czy mają te same prawa co żydowscy mieszkańcy? 


20 procent studentów Uniwersytetu w Hajfie to studenci arabscy.Kiedy Izrael walczy z terrorystami, dokonuje cudów, żeby było jak najmniej ofiar cywilnych. Nic nie przekonuje świata. Ani fakt, że Izrael ma najwięcej publikacji naukowych per capita, ani pomoc innym krajom, w tym krajom muzułmańskim. Izrael jest jednym z najmniejszych krajów na świecie. I najbardziej znienawidzonym. Dlaczego?YouTube nie ma wątpliwości, żydowskie państwo to organizacja kryminalna. Zdejmuje ten film i ostrzega, żebyśmy nie powtarzali tego błędu. Wytyczne dla społeczności użytkowników YouTube są jasne, a próby odwoływania się beznadziejne. Pozostaje pytanie, dla jak wielu ta sprawa jest obojętna, jak wielu zdaje sobie sprawę z faktu, że Żydzi to tylko początek drogi, na  którą wkraczamy pod hasłem „nigdy więcej”.  Drobna sprawa, a jednak znak czasu.      

 h/t MEF


Skomentuj Wyślij artykuł do znajomego: Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1323 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Dlaczego Hamas wysyła Palestyńczyków na śmierć na granicy z Izraelem?   Toameh   2023-10-03
Palestyńczycy: Izraelskie ustępstwa są oznaką słabości   Tawil   2023-10-02
Kult „antysyjonizmu”   Tabarovsky   2023-10-01
Kolejne palestyńskie marzenie   Ibrahim   2023-09-29
Dlaczego lekceważą trudną sytuację Palestyńczyków w Libanie?   Eid   2023-09-27
Terror palestyński jest wojną religijną na rzecz Allaha przeciwko Żydom. ONZ musi uznać Izraelczyków zamordowanych przez Palestyńczyków za ofiary przemocy na tle religijnym   Marcus   2023-09-26
“Żyd zachowuje się źle” – sfilmujmy to   Collier   2023-09-25
Abbas już wcześniej powiedział to wszystko     2023-09-24
Wątpliwy związek między edukacją a antysemityzmem   Jacoby   2023-09-23
ARABSKA gazeta wychodząca W LONDYNIE PROPAGUJE ANTYSEMITYZM I WSPARCIE DLA TERRORU     2023-09-19
YouTube  i polscy neonaziści     2023-09-19
Celem palestyńskiego procesu pokojowego było zwiększenie terroryzmu   Marcus   2023-09-17
Jak zostać stypendystą podoktoranckim w Columbii? Napisz 341 stron antyizraelskiego bełkotu!     2023-09-13
Irańska strategia brania zachodnich zakładników   A. Savyon*   2023-09-13
22 lata od 9/11 i napięcie wciąż narasta – dżihadyści czekają na kolejną szansę   Stalinsky   2023-09-12
Jak palestyńskie dziecko zostaje terrorystą?   Flatow   2023-09-10
Nazistowskie przemówienie w Ramallah ilustruje szerszą historię   Glick   2023-09-09
Abbas: Hitler walczył z europejskimi Żydami z powodu ich lichwiarstwa     2023-09-08
HRW zamazuje dowody udziału nieletnich w palestyńskim terroryzmie     2023-09-06
Naziści nadali nienawiści do Żydów akademickie oblicze. Ich spadkobiercy mają „Instytut krytycznych badań nad syjonizmem”     2023-09-04
Którymi drogami powraca nazizm?   Koraszewski   2023-09-03
“Washington Post” o “dobrych” terrorystach   Tawil   2023-09-01
Syria, kraj zgubiony w wiadomościach   Taheri   2023-09-01
Walka Indii z dżihadem   Bulut   2023-08-31
Kilka uwag o palestyńskiej fladze   Collier   2023-08-30
Obwinianie wyłącznie Izraela za problemy psychiczne w Strefie Gazy jest po prostu kolejną formą nienawiści do Żydów     2023-08-29
Norweg melduje Radzie Bezpieczeństwa   Koraszewski   2023-08-27
Irański IRGC przechwala się sukcesami wśród Palestyńczyków i Hezbollahu   Frantzman   2023-08-26
Dlaczego nowe palestyńskie rakiety mają znaczenieMogą wyrządzić znacznie więcej szkód niż karabin czy nóż.   Flatow   2023-08-25
„Musimy prowadzić ‘Wielki Dżihad’, żeby zbudować Wielki Iran”     2023-08-25
Prawdziwe słonie w salonie (edycja 2023)     2023-08-17
Palestyńczycy wołają o pomoc   Tawil   2023-08-15
Czy nikt nie pyta, dlaczego w Dżenin jest obóz dla uchodźców?   Bard   2023-08-14
Kara śmierci dla mordercy i tolerancja dla jego propagandy   Stalinsky   2023-08-11
Przykład tego, jak środowisko akademickie tworzy antyizraelską narrację z kłamstw     2023-08-10
Dlaczego MEMRI przestał używać usługi Cloudflare i dlaczego rząd USA powinien zrobić to samo   Stalinsky   2023-08-09
Finansowana przez Unię Europejską edukacja do dżihadu i męczeństwa   Tawil   2023-08-05
Abbas po raz kolejny mówi Palestyńczykom, żeby poszli do diabła     2023-08-04
Pamiętając, co dzieje się, kiedy Żydzi polegają na innych   Amos   2023-08-03
Rosnące zagrożenie północnego Izraela przez Hezbollah   Lax   2023-08-02
Jeden news dziennie   Koraszewski   2023-08-01
Więc uważasz, że Izrael powinien zburzyć swoje mury?   Collier   2023-07-31
Palestyńskie obozy letnie: szkolenie do mordowania Żydów   Tawil   2023-07-30
Irański plan wypędzenia Żydów z „Palestyny”   Tawil   2023-07-19
ONZ i Arabowie wybielają okrucieństwa Baszara Assada, obwiniają za nie – zgadnij kogo?   Tawil   2023-07-15
Oszczerstwo BBC i hańba stronniczych mediów   Collier   2023-07-14
Tylko Palestyńczycy mogą powoływać się na religię w celach nacjonalistycznych     2023-07-12
Jak walczyć z rosnącym zagrożeniem antysemityzmem – Część I: Reakcją Zachodu jest radzenie sobie z antysemityzmem zamiast walki z antysemitami   Carmon   2023-07-10
Gwałtowny wzrost terroru palestyńskiego jest przedsmakiem „rozwiązania” w postaci dwóch państw   Tobin   2023-07-07
Święto, pogrzeb i nieudane przywództwo   Roth   2023-07-06
Horror życia jako chrześcijanin w muzułmańskim Pakistanie: tylko jeden miesiąc   Ibrahim   2023-07-05
Podwójne standardy: tylko Palestyńczycy mają prawo odczuwać gniew     2023-07-01
‘Protokoły mędrców Syjonu’ w świecie arabskim i muzułmańskim – w przeszłości i obecnie   Carmon   2023-06-28
Dlaczego oni nienawidzą Izraela   Flatow   2023-06-26
Co kryje się za eskalacją palestyńskiej ofensywy terrorystycznej   Glick   2023-06-23
Wojna dżihadu przeciwko chrześcijanom w Afryce   Fernandez   2023-06-23
ONZ potwierdza ideologię AP, że stworzenie Izraela było „zbrodnią”   Marcus   2023-06-20
“Guardian” sięga nowego dna pisząc o izraelskiej nikczemności   Levick   2023-06-18
Dżihad Organizacji Narodów Zjednoczonych przeciwko Izraelowi   Tawil   2023-06-17
Wreszcie artykuł po arabsku opisujący antypalestyński rasizm w Libanie     2023-06-16
Skandaliczny raport ONZ atakuje zwolenników Izraela na całym świecie   Bayefsky   2023-06-15
Dlaczego tak wielu antyizraelskich zwolenników BDS popiera wojnę Putina przeciwko Ukrainie?   Kapoano   2023-06-14
Amnesty-UK: „Pierzmy ludziom mózgi, żeby nienawidzili Izraela, ucząc ich przy tym gotowania”     2023-06-13
Kobiety, które podsycają płomienie nienawiści   Chesler   2023-06-12
Cztery mity o arabsko-izraelskim konflikcie obalone przez jeden incydent terrorystyczny   Flatow   2023-06-11
Izraelożercy uwielbiają, kiedy giną palestyńskie dzieci     2023-06-09
Farhud i “sprawa” PalestyńskaNazizm nadal inspiruje Palestyńczyków   Julius   2023-06-07
Dezorientacja śmiercionośnego dziennikarstwa: o zachodnich mediach i konflikcie arabsko-izraelskim   Landes   2023-06-05
Dżihadystyczny konflikt w wojnie rosyjsko-ukraińskiej   Stalinsky   2023-05-31
Niewygodne palestyńskie ofiary   Fitzgerald   2023-05-31
Prawdziwe znaczenie “Od rzeki do morza Palestyna będzie wolna”   Tawil   2023-05-25
Chrześcijanie w Nigerii są mordowani jak zwierzęta   Ibrahim   2023-05-25
Jak Palestyńczycy próbują zniszczyć Liban   Tawil   2023-05-23
Żydzi mieli wszelkie powody, by obawiać się ludobójstwa w 1948 roku     2023-05-22
"Economist" promuje "elokwentnego krytyka" istnienia Izraela   Levick   2023-05-21
Inny dżihad Palestyńczyków przeciwko Izraelowi   Tawil   2023-05-20
Iran prowadzi wojnę z narodem palestyńskim   Eid   2023-05-19
Izrael pod ostrzałem i bojaźliwa odpowiedź Zachodu   Kemp   2023-05-18
Strefa Gazy – zawsze pamiętaj jak doszliśmy do tego   Collier   2023-05-17
Rakiety z Gazy i rakiety z UE   Bryen   2023-05-14
Terroryści tureckiego Hezbollahu: nowi sojusznicy Erdoğana   Bekdil   2023-05-11
Przywódcy organizacji praw człowieka są zgodni: Podżeganie do przemocy jest okropne i nielegalne. Podżeganie do mordowania Żydów jest jednak heroiczne     2023-05-11
1660 Izraelczyków zginęło od czasu obietnicy Palestyńczyków o zakończeniu terroru   Bard   2023-05-10
Berlin staje się sceną protestów wzywających do eksterminacji ludności Izraela      2023-05-09
Zasięg i metodologia najnowszego antyizraelskiego raportu Amnesty International pokazują, że jego stronniczość była zamierzona od samego początku     2023-05-08
Zrozumienie ideologii Autonomii Palestyńskiej: nielegalne stworzenie Izraela i jego nieuchronny upadek - w 40 oświadczeniach AP   Marcus   2023-05-07
Autonomia Palestyńska i Fatah ostro potępiają przewodniczącą Komisji Europejskiej za wideo z gratulacjami dla Izraela w 75. rocznicę jego powstania       2023-05-06
Rzeczywiste łamanie praw człowieka   Tawil   2023-05-02
Gdyby Americans for Peace Now postawili na swoim, Izrael byłby karany za aresztowanie morderców   Flatow   2023-04-30
Nazistowska idea „Judy” jest identyczna z antysyjonistycznym pojęciem „Izrael”     2023-04-29
To, że krzyczą „Śmierć Żydom!”, nie oznacza, że są antysemitami   Pandavar   2023-04-26
Mit „okupacji” jest motorem antysemickiego terroru   Tobin   2023-04-24
„Organizacje praw człowieka” pozwalają światu ponownie nienawidzić Żydów     2023-04-23
Co naprawdę dzieje się w świętych miejscach Jerozolimy?   Tawil   2023-04-22
BBC promuje nowy antysemityzm     2023-04-20
Jak dochodzi do Holokaustu   Chesler   2023-04-19
O czym rozmawiano w Bejrucie?     2023-04-17
Nienawiść w cieniu terrorystycznego ataku   Collier   2023-04-16
“Śmierć Izraelowi” – irański plan ataku na Izrael   Kedar   2023-04-15
Dlaczego Palestyńczycy nie mogą wznowić rozmów pokojowych z Izraelem   Tawil   2023-04-14

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Walka z malarią


Przedwyborcza kampania


Nowy ateizm


Rzeczywiste łamanie


Jest lepiej


Aburd


Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHO


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk