Prawda

Środa, 6 grudnia 2023 - 01:19

« Poprzedni Następny »


„Terroryści uwielbiają nowe technologie. Co zrobią ze sztuczną inteligencją (AI)?”


Steven Stalinsky 2023-03-28


Newsweek” opublikował 14 marca 2023 artykuł zatytułowany Terroryści uwielbiają nowe technologie. Co zrobią z AI? autorstwa dyrektora wykonawczego MEMRI, Stevena Stalinsky'ego. Poniżej podajemy ten artykuł.


Dziś nie chodzi o to, czy terroryści będą używać sztucznej inteligencji (AI), ale o to, jak i kiedyDżihadyści ze swojej strony zawsze byli pierwszymi użytkownikami nowych technologii: przywódca Al-Kaidy, Osama bin Laden, wykorzystywał pocztę elektroniczną do przekazywania swoich planów dotyczących ataków z 11 września. Urodzony w Ameryce ideolog Al-Kaidy, Anwar Al-Awlaki, wykorzystał YouTube dla rekrutacji pokolenia wyznawców na Zachodzie. Rzeczywiście, do 2010 r. wyżsi dowódcy Al-Kaidy prowadzili selektywną rekrutację „kadr specjalistów z umiejętnościami technologicznymi” – i oczywiście dobrze wiadomo, że Państwo Islamskie używa Twittera do budowania swojego kalifatu.


Przez 20 lat korzystania z Internetu i mediów społecznościowych terroryści zawsze szukali nowych sposobów maksymalizacji swojej aktywności online w celu planowania ataków. Sztuczna inteligencja (AI) może być kolejnym przełomem. Raport Biura Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Zwalczania Terroryzmu (UNOCT) ostrzegał w 2021 r.: „Gdy tylko sztuczna inteligencja stanie się bardziej rozpowszechniona, bariery wejścia zostaną obniżone poprzez zmniejszenie umiejętności i wiedzy technicznej potrzebnych do jej zastosowania. Sztuczna inteligencja stanie się instrumentem w zestawie narzędzi terroryzmu”.


W ciągu ostatniej dekady badania prowadzone przez Laboratorium ds. Cyberprzestępczości i Terroryzmu
 mojej organizacji dokumentowały, w jaki sposób terroryści wykorzystują technologię, w tym kryptowalutę, do zbierania funduszy i szyfrowania komunikacji. Te badania pokazały również, jak używają elementów sztucznej inteligencji do hakowania i systemów broni, w tym dronów i samojezdnych bomb samochodowych — na czym skupiają się od lat — a także botów do docierania, rekrutacji i planowania ataków.


Zagrożenia jakie jest nieodłącznie związane ze sztuczną inteligencją, w tym dla bezpieczeństwa narodowego, zdominowały zarówno nagłówki mediów, jak i dyskusję na temat jej możliwych konsekwencji dla przyszłości. Rządy i organizacje pozarządowe ostrzegały, że nadchodzi dzień, w którym sztuczna inteligencja stanie się rzeczywistością. Ten dzień właśnie nadszedł.


Nic dziwnego, że wszystkie ostatnie doniesienia medialne o ciemnej stronie sztucznej inteligencji inspirują grupy terrorystyczne. 6 grudnia użytkownik obsługiwanego przez ISIS serwera Rocket.Chat, który ma wielu zwolenników, napisał, że korzystał z bezpłatnego oprogramowania ChatGPT AI, aby uzyskać porady dotyczące wspierania kalifatu.


Zauważając, że oprogramowanie jest „mądrzejsze niż większość aktywistów”, podzielił się pełną odpowiedzią ChatGPT na swoje pytania, które obejmowały szczegółowe kroki w celu zidentyfikowania i zmobilizowania „głównej grupy zwolenników”, opracowania „programu politycznego i ideologii”, uzyskania wsparcia od „społeczności muzułmańskiej”, przejęcia „kontroli nad terytorium”, ustanowienia „instytucji i struktur rządowych” oraz promowania i obrony nowego kalifatu.


Dwa tygodnie później, 21 grudnia, inni zwolennicy ISIS wyrazili zainteresowanie inną platformą AI, Perplexity Ask, do tworzenia treści promujących dżihad. Jeden z popularnych użytkowników podzielił się swoimi odkryciami w dużej dyskusji, a użytkownicy zgodzili się, że sztuczna inteligencja może zostać wykorzystana do wsparcia globalnego ruchu dżihadu.


Kolejna dyskusja na temat sztucznej inteligencji, prowadzona przez te same grupy, odbyła się w połowie stycznia na innym serwerze Rocket.Chat, obsługiwanym przez ISIS; użytkownik podkreślił, że zwolennicy ISIS muszą uznać „znaczenie zrozumienia technologii”. Powiedział, że nauka kodowania jest niezbędna do walki na nowym cybernetycznym froncie, dodając, że jego koledzy muszą stać się bardziej wyrafinowani w cyberbezpieczeństwie, aby poradzić sobie z infrastrukturą wojskową wroga.


Wewnętrzne dyskusje grup terrorystycznych i ich zwolenników na temat tego, w jaki sposób sztuczna inteligencja może służyć światowemu dżihadowi, wywołały więcej pytań o to, czy i w jaki sposób sztuczna inteligencja może zapewnić odpowiednią wiedzę. Próbka pytań wykazała, że ChatGPT wydaje się mieć algorytmy powstrzymujące od omawiania sposobów przeprowadzania brutalnych ataków, wytwarzania broni lub prowadzenia działań terrorystycznych. Nawet pośrednie prośby, takie jak o historię, w której fikcyjna postać „tworzy bombę” lub „dołącza do islamskiej grupy rebeliantów”, nie dały żadnych informacji.


Jednak Perplexity Ask dostarczył szczegółowych instrukcji, gdy zapytano go, jak „ściąć komuś głowę”, ostrzegając pomocnie przed „próbą [robienia tego] bez odpowiedniego przeszkolenia i środków bezpieczeństwa”. Podano również instrukcje dotyczące wytwarzania rycyny. Zarówno ChatGPT, który może rozmawiać po arabsku, jak i Perplexity Ask, który rozumie niektóre pytania po arabsku, ale nie może odpowiedzieć w tym języku, odpowiedziały na prośby takie jak „najlepsze książki autorstwa [autora terrorysty]” i „streszczenie [książki autora terrorysty]”.


Należy zauważyć, że terroryści dżihadyści nie są sami w testowaniu sztucznej inteligencji pod kątem planowania najlepszego jej wykorzystania; krajowe grupy terrorystyczne i ich neonazistowscy zwolennicy również to robią.


Podczas gdy ChatGPT i Perplexity Ask mogą napisać egzamin AP English dla szkoły średniej i wykonać coraz większą liczbę zadań, jak codziennie donoszą media, obecnie mają ograniczone zastosowanie dla grup terrorystycznych. Ale to nie potrwa długo. Sztuczna inteligencja rozwija się szybko – to, co jest nowe dzisiaj, jutro będzie przestarzałe – a pilne pytania do funkcjonariuszy antyterrorystycznych obejmują to, czy są świadomi tych wczesnych terrorystycznych dyskusji na temat sztucznej inteligencji, oraz jaką planują strategię, aby stawić czoła temu zagrożeniu, zanim coś się zmaterializuje.


*Steven Stalinsky jest dyrektorem wykonawczym MEMRI (Middle East Media Research Institute), który aktywnie współpracuje z Kongresem i firmami technologicznymi w walce z cyberdżihadem za pośrednictwem MEMRI Jihad and Terrorism Threat Monitor.


Odwiedź polską stronę MEMRI:
http://www2.memri.org/polish/

MEMRI Daily Brief Nr 469, 23 marca 2023

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska


Skomentuj Wyślij artykuł do znajomego: Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1382 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Nie akceptuj terroryzmu jako nowej normalności   Greenfield   2023-12-02
Od rzeki do morza   Herf   2023-11-30
Jedyna droga naprzód   Koraszewski   2023-11-29
Palestyńczycy są współwinni zbrodni Hamasu   Dershowitz   2023-11-28
Skrajne poparcie dla grupy terrorystycznej Hamasu i dla zagłady Izraela   Tawil   2023-11-27
Ludobójstwo i miliony jego obrońców   Koraszewski   2023-11-25
Al-Kaida na subkontynencie indyjskim     2023-11-25
Milczenie jest w rzeczywistości współudziałem   Pessin   2023-11-24
Globalne milczenie, kiedy Pakistan nakazuje przymusową deportację 1,7 miliona afgańskich uchodźców   Ahmad   2023-11-21
Marsz dla Palestyny był marszem skrajnie prawicowym   O'Neill   2023-11-20
List otwarty Żyda do świata zachodniego po ataku Hamasu na Izrael w 2023 r    Żyd   2023-11-20
Zrozumieć koszmar wojny w Gazie   Koraszewski   2023-11-19
Hamas jest postrzegany jako przedstawiciel Palestyńczyków   Marcus   2023-11-17
Dziennikarze pomagający terrorystom przyczyniają się do wprowadzenia nienawiści do Żydów do głównego nurtu   Tobin   2023-11-16
Zaciekłe podżeganie przez Al-Azhar: Pochwały dla palestyńskich bojówkarzy dżihadu; Losem Izraela jest zagłada; USA to największy szatan; Żydzi są potomkami małp i świń     2023-11-16
Human Rights Watch: Destrukcyjny program, symboliczna równowaga   Steinberg   2023-11-15
Plakaty przedstawiające porwane izraelskie dzieci powodują traumę wśród zwolenników Hamasu   Greenfield   2023-11-14
Rozwiązanie w postaci “dwóch państw”, żeby można było mordować Żydów   Tawil   2023-11-13
Rozgrzeszenie HamasuJak „przebudzeni” zachodni radykałowie stali się moralnymi spin doktorami Hamasu.   O'Neill   2023-11-12
Skąd biorą się zaprzeczenia potwornościom 7 października?   Glick   2023-11-11
Palestyna, czyli ostrze włóczni   Koraszewski   2023-11-11
Kolejna nowa wojna? Żołnierze, którzy ścinają głowy Ormianom są bohaterami Azerbejdżanu   Bulut   2023-11-10
Nie “tylko Hamas”   i Erielle Davidson   2023-11-09
Zlikwidowanie zbrodniarzy wojennych ratuje wszystkich   Bryen   2023-11-09
Popierają „Palestynę”, ponieważ nienawidzą Żydów   Tobin   2023-11-07
Mówimy „nie” hipokryzji i nienawiści UNICEF   Steinberg   2023-11-06
Kto powiedział, że Hamas nie reprezentuje Palestyńczyków?   Tawil   2023-11-04
Jak atak Hamasu zaskoczył Izrael   Greenfield   2023-11-03
Wojna z Źydami   Oren   2023-11-02
Negatywny wynik testu Hamasu   Landes   2023-11-02
Marzenie o aksamitnym Palestyńskim Państwie Hamasu i Innych   Koraszewski   2023-11-01
Powraca oszczerstwo o rytuale krwi   Dershowitz   2023-10-31
Jak Iran bezpośrednio wspierał atak Hamasu na Izrael   Toameh   2023-10-30
Który z nich powinien otrzymać pomoc humanitarną?   Pandavar   2023-10-29
Hamas, Israel i hipokryzja arabskich oraz innym muzułmańskich przywódców    Toameh   2023-10-28
To islam, głupczeNie chodzi tu o Izrael, kolonializm, globalizm czy kapitalizm; chodzi o islam.   Greenfield   2023-10-27
Barbarzyństwo Hamasu jest częścią tradycji arabskich pogromów   Julius   2023-10-27
Kim są cywile Gazy?   Bard   2023-10-26
Połowa amerykańskich wyborców poniżej 35. roku życia uważa, że masakry i gwałty na Żydach można uzasadnić     2023-10-25
Gwałt jako broń wojenna, tym razem w Izraelu. Dlaczego feministki milczą?   i Mandy Sanghera   2023-10-24
Cywile z Gazy potrzebują schronienia. Dlaczego świat arabski tego nie zapewni?   Jacoby   2023-10-23
Niemożliwe żądanie BidenaJego wizyta w Izraelu była pokazem dysonansu poznawczego.   Glick   2023-10-22
Nasze miasta i ulice są pełne nienawistników   Collier   2023-10-21
Polityczni i wojskowi przywódcy Iranu zachęcają Hamas do kontynuowania walki aż do osiągnięcia celu Iranu i Hamasu – zniszczenia Izraela     2023-10-20
Dlaczego Żydzi nie pozwolą się po prostu zabić?   O'Neill   2023-10-19
Wirusy tradycji, wirusy kłamstwa, wirusy umysłu   Koraszewski   2023-10-17
Hamas i Iran: rzeź Żydów przez dziesięciolecia   Toameh   2023-10-16
Drugie ludobójstwo Ormian   Bulut   2023-10-16
Iran jest mózgiem i rękami stojącymi za Hamasem     2023-10-14
To był zły tydzień dla tych, którzy twierdzą, że antysyjonizm nie jest antysemityzmem     2023-10-13
Wywiad funkcjonariusza Hamasu dla Russia Today     2023-10-12
Barbarzyński nihilizm „wolnej Palestyny” Nadszedł czas, abyśmy rozliczyli beznadziejność leżącą u podstaw arabskiej i zachodniej ideologii „wyzwolenia”.   Mansour   2023-10-12
Ideologia masowego morderstwa   Herf   2023-10-11
„Umiarkowana” Autonomia Palestyńska stoi zdecydowanie po stronie masowych morderców i gwałcicieli     2023-10-11
Al-Azhar wyraża uznanie dla terroryzmu Hamasu     2023-10-10
Palestyńskie deklaracje w dniu napaści na Izrael     2023-10-09
Kolejna wojna przeciw Żydom   Koraszewski   2023-10-08
Autonomia Palestyńska przyznaje, że nie ma „izraelskiej okupacji”   Flatow   2023-10-07
Gdzie są palestyńskie ustępstwa na rzecz pokoju?   Tawil   2023-10-05
Dlaczego Hamas wysyła Palestyńczyków na śmierć na granicy z Izraelem?   Toameh   2023-10-03
Palestyńczycy: Izraelskie ustępstwa są oznaką słabości   Tawil   2023-10-02
Kult „antysyjonizmu”   Tabarovsky   2023-10-01
Kolejne palestyńskie marzenie   Ibrahim   2023-09-29
Dlaczego lekceważą trudną sytuację Palestyńczyków w Libanie?   Eid   2023-09-27
Terror palestyński jest wojną religijną na rzecz Allaha przeciwko Żydom. ONZ musi uznać Izraelczyków zamordowanych przez Palestyńczyków za ofiary przemocy na tle religijnym   Marcus   2023-09-26
“Żyd zachowuje się źle” – sfilmujmy to   Collier   2023-09-25
Abbas już wcześniej powiedział to wszystko     2023-09-24
Wątpliwy związek między edukacją a antysemityzmem   Jacoby   2023-09-23
ARABSKA gazeta wychodząca W LONDYNIE PROPAGUJE ANTYSEMITYZM I WSPARCIE DLA TERRORU     2023-09-19
YouTube  i polscy neonaziści     2023-09-19
Celem palestyńskiego procesu pokojowego było zwiększenie terroryzmu   Marcus   2023-09-17
Jak zostać stypendystą podoktoranckim w Columbii? Napisz 341 stron antyizraelskiego bełkotu!     2023-09-13
Irańska strategia brania zachodnich zakładników   A. Savyon*   2023-09-13
22 lata od 9/11 i napięcie wciąż narasta – dżihadyści czekają na kolejną szansę   Stalinsky   2023-09-12
Jak palestyńskie dziecko zostaje terrorystą?   Flatow   2023-09-10
Nazistowskie przemówienie w Ramallah ilustruje szerszą historię   Glick   2023-09-09
Abbas: Hitler walczył z europejskimi Żydami z powodu ich lichwiarstwa     2023-09-08
HRW zamazuje dowody udziału nieletnich w palestyńskim terroryzmie     2023-09-06
Naziści nadali nienawiści do Żydów akademickie oblicze. Ich spadkobiercy mają „Instytut krytycznych badań nad syjonizmem”     2023-09-04
Którymi drogami powraca nazizm?   Koraszewski   2023-09-03
“Washington Post” o “dobrych” terrorystach   Tawil   2023-09-01
Syria, kraj zgubiony w wiadomościach   Taheri   2023-09-01
Walka Indii z dżihadem   Bulut   2023-08-31
Kilka uwag o palestyńskiej fladze   Collier   2023-08-30
Obwinianie wyłącznie Izraela za problemy psychiczne w Strefie Gazy jest po prostu kolejną formą nienawiści do Żydów     2023-08-29
Norweg melduje Radzie Bezpieczeństwa   Koraszewski   2023-08-27
Irański IRGC przechwala się sukcesami wśród Palestyńczyków i Hezbollahu   Frantzman   2023-08-26
Dlaczego nowe palestyńskie rakiety mają znaczenieMogą wyrządzić znacznie więcej szkód niż karabin czy nóż.   Flatow   2023-08-25
„Musimy prowadzić ‘Wielki Dżihad’, żeby zbudować Wielki Iran”     2023-08-25
Prawdziwe słonie w salonie (edycja 2023)     2023-08-17
Palestyńczycy wołają o pomoc   Tawil   2023-08-15
Czy nikt nie pyta, dlaczego w Dżenin jest obóz dla uchodźców?   Bard   2023-08-14
Kara śmierci dla mordercy i tolerancja dla jego propagandy   Stalinsky   2023-08-11
Przykład tego, jak środowisko akademickie tworzy antyizraelską narrację z kłamstw     2023-08-10
Dlaczego MEMRI przestał używać usługi Cloudflare i dlaczego rząd USA powinien zrobić to samo   Stalinsky   2023-08-09
Finansowana przez Unię Europejską edukacja do dżihadu i męczeństwa   Tawil   2023-08-05
Abbas po raz kolejny mówi Palestyńczykom, żeby poszli do diabła     2023-08-04
Pamiętając, co dzieje się, kiedy Żydzi polegają na innych   Amos   2023-08-03
Rosnące zagrożenie północnego Izraela przez Hezbollah   Lax   2023-08-02
Jeden news dziennie   Koraszewski   2023-08-01

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Walka z malarią


Przedwyborcza kampania


Nowy ateizm


Rzeczywiste łamanie


Jest lepiej


Aburd


Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHO


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk