Prawda

Wtorek, 6 czerwca 2023 - 03:57

« Poprzedni Następny »


„Terroryści uwielbiają nowe technologie. Co zrobią ze sztuczną inteligencją (AI)?”


Steven Stalinsky 2023-03-28


Newsweek” opublikował 14 marca 2023 artykuł zatytułowany Terroryści uwielbiają nowe technologie. Co zrobią z AI? autorstwa dyrektora wykonawczego MEMRI, Stevena Stalinsky'ego. Poniżej podajemy ten artykuł.


Dziś nie chodzi o to, czy terroryści będą używać sztucznej inteligencji (AI), ale o to, jak i kiedyDżihadyści ze swojej strony zawsze byli pierwszymi użytkownikami nowych technologii: przywódca Al-Kaidy, Osama bin Laden, wykorzystywał pocztę elektroniczną do przekazywania swoich planów dotyczących ataków z 11 września. Urodzony w Ameryce ideolog Al-Kaidy, Anwar Al-Awlaki, wykorzystał YouTube dla rekrutacji pokolenia wyznawców na Zachodzie. Rzeczywiście, do 2010 r. wyżsi dowódcy Al-Kaidy prowadzili selektywną rekrutację „kadr specjalistów z umiejętnościami technologicznymi” – i oczywiście dobrze wiadomo, że Państwo Islamskie używa Twittera do budowania swojego kalifatu.


Przez 20 lat korzystania z Internetu i mediów społecznościowych terroryści zawsze szukali nowych sposobów maksymalizacji swojej aktywności online w celu planowania ataków. Sztuczna inteligencja (AI) może być kolejnym przełomem. Raport Biura Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Zwalczania Terroryzmu (UNOCT) ostrzegał w 2021 r.: „Gdy tylko sztuczna inteligencja stanie się bardziej rozpowszechniona, bariery wejścia zostaną obniżone poprzez zmniejszenie umiejętności i wiedzy technicznej potrzebnych do jej zastosowania. Sztuczna inteligencja stanie się instrumentem w zestawie narzędzi terroryzmu”.


W ciągu ostatniej dekady badania prowadzone przez Laboratorium ds. Cyberprzestępczości i Terroryzmu
 mojej organizacji dokumentowały, w jaki sposób terroryści wykorzystują technologię, w tym kryptowalutę, do zbierania funduszy i szyfrowania komunikacji. Te badania pokazały również, jak używają elementów sztucznej inteligencji do hakowania i systemów broni, w tym dronów i samojezdnych bomb samochodowych — na czym skupiają się od lat — a także botów do docierania, rekrutacji i planowania ataków.


Zagrożenia jakie jest nieodłącznie związane ze sztuczną inteligencją, w tym dla bezpieczeństwa narodowego, zdominowały zarówno nagłówki mediów, jak i dyskusję na temat jej możliwych konsekwencji dla przyszłości. Rządy i organizacje pozarządowe ostrzegały, że nadchodzi dzień, w którym sztuczna inteligencja stanie się rzeczywistością. Ten dzień właśnie nadszedł.


Nic dziwnego, że wszystkie ostatnie doniesienia medialne o ciemnej stronie sztucznej inteligencji inspirują grupy terrorystyczne. 6 grudnia użytkownik obsługiwanego przez ISIS serwera Rocket.Chat, który ma wielu zwolenników, napisał, że korzystał z bezpłatnego oprogramowania ChatGPT AI, aby uzyskać porady dotyczące wspierania kalifatu.


Zauważając, że oprogramowanie jest „mądrzejsze niż większość aktywistów”, podzielił się pełną odpowiedzią ChatGPT na swoje pytania, które obejmowały szczegółowe kroki w celu zidentyfikowania i zmobilizowania „głównej grupy zwolenników”, opracowania „programu politycznego i ideologii”, uzyskania wsparcia od „społeczności muzułmańskiej”, przejęcia „kontroli nad terytorium”, ustanowienia „instytucji i struktur rządowych” oraz promowania i obrony nowego kalifatu.


Dwa tygodnie później, 21 grudnia, inni zwolennicy ISIS wyrazili zainteresowanie inną platformą AI, Perplexity Ask, do tworzenia treści promujących dżihad. Jeden z popularnych użytkowników podzielił się swoimi odkryciami w dużej dyskusji, a użytkownicy zgodzili się, że sztuczna inteligencja może zostać wykorzystana do wsparcia globalnego ruchu dżihadu.


Kolejna dyskusja na temat sztucznej inteligencji, prowadzona przez te same grupy, odbyła się w połowie stycznia na innym serwerze Rocket.Chat, obsługiwanym przez ISIS; użytkownik podkreślił, że zwolennicy ISIS muszą uznać „znaczenie zrozumienia technologii”. Powiedział, że nauka kodowania jest niezbędna do walki na nowym cybernetycznym froncie, dodając, że jego koledzy muszą stać się bardziej wyrafinowani w cyberbezpieczeństwie, aby poradzić sobie z infrastrukturą wojskową wroga.


Wewnętrzne dyskusje grup terrorystycznych i ich zwolenników na temat tego, w jaki sposób sztuczna inteligencja może służyć światowemu dżihadowi, wywołały więcej pytań o to, czy i w jaki sposób sztuczna inteligencja może zapewnić odpowiednią wiedzę. Próbka pytań wykazała, że ChatGPT wydaje się mieć algorytmy powstrzymujące od omawiania sposobów przeprowadzania brutalnych ataków, wytwarzania broni lub prowadzenia działań terrorystycznych. Nawet pośrednie prośby, takie jak o historię, w której fikcyjna postać „tworzy bombę” lub „dołącza do islamskiej grupy rebeliantów”, nie dały żadnych informacji.


Jednak Perplexity Ask dostarczył szczegółowych instrukcji, gdy zapytano go, jak „ściąć komuś głowę”, ostrzegając pomocnie przed „próbą [robienia tego] bez odpowiedniego przeszkolenia i środków bezpieczeństwa”. Podano również instrukcje dotyczące wytwarzania rycyny. Zarówno ChatGPT, który może rozmawiać po arabsku, jak i Perplexity Ask, który rozumie niektóre pytania po arabsku, ale nie może odpowiedzieć w tym języku, odpowiedziały na prośby takie jak „najlepsze książki autorstwa [autora terrorysty]” i „streszczenie [książki autora terrorysty]”.


Należy zauważyć, że terroryści dżihadyści nie są sami w testowaniu sztucznej inteligencji pod kątem planowania najlepszego jej wykorzystania; krajowe grupy terrorystyczne i ich neonazistowscy zwolennicy również to robią.


Podczas gdy ChatGPT i Perplexity Ask mogą napisać egzamin AP English dla szkoły średniej i wykonać coraz większą liczbę zadań, jak codziennie donoszą media, obecnie mają ograniczone zastosowanie dla grup terrorystycznych. Ale to nie potrwa długo. Sztuczna inteligencja rozwija się szybko – to, co jest nowe dzisiaj, jutro będzie przestarzałe – a pilne pytania do funkcjonariuszy antyterrorystycznych obejmują to, czy są świadomi tych wczesnych terrorystycznych dyskusji na temat sztucznej inteligencji, oraz jaką planują strategię, aby stawić czoła temu zagrożeniu, zanim coś się zmaterializuje.


*Steven Stalinsky jest dyrektorem wykonawczym MEMRI (Middle East Media Research Institute), który aktywnie współpracuje z Kongresem i firmami technologicznymi w walce z cyberdżihadem za pośrednictwem MEMRI Jihad and Terrorism Threat Monitor.


Odwiedź polską stronę MEMRI:
http://www2.memri.org/polish/

MEMRI Daily Brief Nr 469, 23 marca 2023

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska


Skomentuj Wyślij artykuł do znajomego: Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1256 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Dezorientacja śmiercionośnego dziennikarstwa: o zachodnich mediach i konflikcie arabsko-izraelskim   Landes   2023-06-05
Dżihadystyczny konflikt w wojnie rosyjsko-ukraińskiej   Stalinsky   2023-05-31
Niewygodne palestyńskie ofiary   Fitzgerald   2023-05-31
Prawdziwe znaczenie “Od rzeki do morza Palestyna będzie wolna”   Tawil   2023-05-25
Chrześcijanie w Nigerii są mordowani jak zwierzęta   Ibrahim   2023-05-25
Jak Palestyńczycy próbują zniszczyć Liban   Tawil   2023-05-23
Żydzi mieli wszelkie powody, by obawiać się ludobójstwa w 1948 roku     2023-05-22
"Economist" promuje "elokwentnego krytyka" istnienia Izraela   Levick   2023-05-21
Inny dżihad Palestyńczyków przeciwko Izraelowi   Tawil   2023-05-20
Iran prowadzi wojnę z narodem palestyńskim   Eid   2023-05-19
Izrael pod ostrzałem i bojaźliwa odpowiedź Zachodu   Kemp   2023-05-18
Strefa Gazy – zawsze pamiętaj jak doszliśmy do tego   Collier   2023-05-17
Rakiety z Gazy i rakiety z UE   Bryen   2023-05-14
Terroryści tureckiego Hezbollahu: nowi sojusznicy Erdoğana   Bekdil   2023-05-11
Przywódcy organizacji praw człowieka są zgodni: Podżeganie do przemocy jest okropne i nielegalne. Podżeganie do mordowania Żydów jest jednak heroiczne     2023-05-11
1660 Izraelczyków zginęło od czasu obietnicy Palestyńczyków o zakończeniu terroru   Bard   2023-05-10
Berlin staje się sceną protestów wzywających do eksterminacji ludności Izraela      2023-05-09
Zasięg i metodologia najnowszego antyizraelskiego raportu Amnesty International pokazują, że jego stronniczość była zamierzona od samego początku     2023-05-08
Zrozumienie ideologii Autonomii Palestyńskiej: nielegalne stworzenie Izraela i jego nieuchronny upadek - w 40 oświadczeniach AP   Marcus   2023-05-07
Autonomia Palestyńska i Fatah ostro potępiają przewodniczącą Komisji Europejskiej za wideo z gratulacjami dla Izraela w 75. rocznicę jego powstania       2023-05-06
Rzeczywiste łamanie praw człowieka   Tawil   2023-05-02
Gdyby Americans for Peace Now postawili na swoim, Izrael byłby karany za aresztowanie morderców   Flatow   2023-04-30
Nazistowska idea „Judy” jest identyczna z antysyjonistycznym pojęciem „Izrael”     2023-04-29
To, że krzyczą „Śmierć Żydom!”, nie oznacza, że są antysemitami   Pandavar   2023-04-26
Mit „okupacji” jest motorem antysemickiego terroru   Tobin   2023-04-24
„Organizacje praw człowieka” pozwalają światu ponownie nienawidzić Żydów     2023-04-23
Co naprawdę dzieje się w świętych miejscach Jerozolimy?   Tawil   2023-04-22
BBC promuje nowy antysemityzm     2023-04-20
Jak dochodzi do Holokaustu   Chesler   2023-04-19
O czym rozmawiano w Bejrucie?     2023-04-17
Nienawiść w cieniu terrorystycznego ataku   Collier   2023-04-16
“Śmierć Izraelowi” – irański plan ataku na Izrael   Kedar   2023-04-15
Dlaczego Palestyńczycy nie mogą wznowić rozmów pokojowych z Izraelem   Tawil   2023-04-14
Świat muzułmański musi zjednoczyć się przeciwko Izraelowi     2023-04-12
Was gesagt werden muss (Co musi zostać powiedziane)   Koraszewski   2023-04-11
Antyizraelska polityka Bidena wzmacnia Iran i palestyńskich terrorystów   Tawil   2023-04-10
Wszyscy Kreteńczycy to kłamcy…   Koraszewski   2023-04-09
Dla „Guardiana” jedno państwo żydowskie to o jedno państwo żydowskie za dużo   Levick   2023-04-08
W poszukiwaniu znaków czasu   Koraszewski   2023-04-05
Co powiedziała matka palestyńskiemu terroryście…   Flatow   2023-04-02
“Palestyńczycy”: wielkie kłamstwo, które ujawnił Smotrich   Pandavar   2023-03-31
„Terroryści uwielbiają nowe technologie. Co zrobią ze sztuczną inteligencją (AI)?”   Stalinsky   2023-03-28
Pomylony plan administracji Bidena walki z palestyńskim terroryzmem   Tawil   2023-03-25
Gdy tylko @Amnesty rozpoczęła kampanię „apartheidu”, przestali wspominać o libańskiej/jordańskiej dyskryminacji Palestyńczyków     2023-03-24
Doradca Abbasa: Polityka Autonomii Palestyńskiej opiera się na planie kolejnych etapów   Marcus   2023-03-20
Palestyńscy uchodźcy: od 1948 roku do dzisiaj   Lax   2023-03-15
Autonomia Palestyńska walczy o prawa dla terrorystów!   Tawil   2023-03-15
Oto kolejny dowód, że @Amnesty jest antysemicka     2023-03-09
Słowa poprzedzają czyny   Carmon   2023-03-08
Algorytmy Google z 2010 roku, które promowały dżihad, są ponownie analizowane w Sądzie Najwyższym w sprawach dotyczących federalnego prawa   Stalinsky   2023-03-07
Nie ma szczepionki na wirusa nienawiści do Żydów     2023-03-05
Cały świat może się mylić   Landes   2023-03-04
Czy media byłyby tak obojętne?   Spencer   2023-03-03
Palestyńczycy i wiedza o Holokauście   Fitzgerald   2023-03-01
Oszczerstwo „apartheidu” jest całkowicie fałszywe i antysemickie     2023-02-26
Shamima Begum, „panna młoda ISIS”, jaki obiekt kampanii newswashing   Bulut   2023-02-25
Unia Europejska i administracja Bidena akceptują palestyńskie kłamstwa   Tawil   2023-02-25
Powrót masakry, której nie było   Rosenthal   2023-02-21
Ludobójstwo w Nigerii: administracja Bidena tuszuje fakty   Ibrahim   2023-02-20
Co zatem „sprowokowało” atak w Ramot?   Flatow   2023-02-14
Czy negocjacje pokojowe zapobiegają terrorowi?   Levick   2023-02-13
Mnemozyna, półbogini pamięci   Koraszewski   2023-02-12
Istnieje związek między syjonizmem a współczesnym arabskim antysemityzmem     2023-02-11
“New York Times” i OWP są stworzeni dla siebie   Bard   2023-02-10
Administracja Bidena trzyma się umyślnej ślepoty   Amos   2023-02-08
Antyizraelska narracja, która definiuje ostatnie starcia izraelsko-palestyńskie   Frantzman   2023-02-05
Najbardziej postępowi, liberalni, zachodni Palestyńczycy popierają mordowanie Żydów     2023-02-04
Praca doktorska Mahmouda Abbasa   Tabarovsky   2023-02-03
Po masakrze w jerozolimskiej synagodze Palestyńczycy muszą stawić czoła przemocy w naszej kulturze   Eid   2023-02-01
Nie, panie prezydencie Biden, atak na synagogę nie był skierowany przeciwko „cywilizowanemu światu”   Suissa   2023-01-31
Kilka myśli o ataku terrorystycznym w Jerozolimie   Frantzman   2023-01-30
Turcja: otwarte drzwi dla Putina do szkodzenia zachodnim interesom   Bekdil   2023-01-30
O palestyńskich podręcznikach i nazistowskich swastykach   Pandavar   2023-01-28
Jak Facebook dławi byłych muzułmanów w Norwegii   Bower   2023-01-26
Palestyńczycy rekrutują nieletnich, a potem potępiają Izrael za strzelanie do “niewinnych dzieci”   Tawil   2023-01-26
Nienawiść do Żydów na amerykańskich uniwersytetach   Kemp   2023-01-23
Afrykański region Sahelu: wkracza rosyjska Grupa Wagnera, by pogorszyć sytuację   Franklin   2023-01-21
Konferencja w Damaszku w sprawie upadku Izraela     2023-01-16
Dlaczego Palestyńczycy chcą mordować modlących się Żydów?   Tawil   2023-01-15
Kurdowie – naród bez praw   Koraszewski   2023-01-14
Co zabiło rozwiązanie w postaci dwóch państw? Aplauz i pieniądze dla terrorystów   Tobin   2023-01-14
Tureckie “zbrodnie przeciwko ludzkości i nielegalna okupacja Cypru   Bulut   2023-01-13
ONZ wzmacnia terrorystyów   Tawil   2023-01-12
Jeśli antysyjonizm nie jest antysemityzmem, dlaczego Arabowie werbowali nazistów w 1948 roku?     2023-01-10
Młodzi palestyńscy arabscy terroryści nie są niewinnymi dziećmi   Flatow   2023-01-08
Nie, umowa nuklearna Iranu nie jest jeszcze martwa a Rosja pomaga Iranowi, by stał się mocarstwem nuklearnym   Rafizadeh   2023-01-07
Odgórne ataki na wizytę na Wzgórzu   Collins   2023-01-07
Jak twittersfera szerzy antysemitizm   Collier   2023-01-05
Gazańczyk oszukuje antysyjonistów – antysemityzm ogłupia ludzi   Collier   2023-01-02
Jezus palestyński terrorysta i jego 72 ciemnookie dziewice   Hirsch   2023-01-01
Głupota ujawnia się w działaniu, część II: „zrównywanie”   Bard   2022-12-28
Śmierć masowego mordercy, Nassera Abu Hmeida     2022-12-27
Zbliża się trudne Boże Narodzenie w Karabachu   Fernandez   2022-12-27
Palestyńscy rodzice zaniepokojeni rekrutacją ich nieletnich dzieci na „męczenników”   Fitzgerald   2022-12-26
Administracja Bidena i urojenie dwóch państw   Tawil   2022-12-25
Palestyńczyk uderza się w palec, USA żądają śledztwa   Flatow   2022-12-24
Podczas gdy świat milczy, AP nadal bluzga antysemityzmem   Hirsch   2022-12-21
Oszczerstwo apartheidu, by zniszczyć Izrael   Toameh   2022-12-19
Nauka terroru dla maluchów – ponowna ocena porozumień z Oslo   Marcus   2022-12-18
Czy to Europa popiera? Al-Haq mówi światu, aby zdemontował Izrael     2022-12-17

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...

Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk