Prawda

Czwartek, 1 maja 2025 - 04:16

« Poprzedni Następny »


Co powiedziała matka palestyńskiemu terroryście…


Stephen M. Flatow 2023-04-02


Kiedy nastolatek informuje rodzica, że zamierza zrobić coś nierozważnego, każdy normalny, odpowiedzialny rodzic próbuje go od tego odwieść. „Nie rób czegoś szalonego tylko dlatego, że robią to twoi przyjaciele.” Lub „Ale zostanie plamą na twoim życiorysie”. Lub „Nie dam ci kluczyków do samochodu, jeśli tam chcesz jechać”.

 

Ale to nie taką odpowiedź otrzymał 16-letni Muntasir Al-Szawa, kiedy niedawno poinformował swoją matkę, że zamierza przeprowadzić atak terrorystyczny na izraelskich Żydów. Zamiast tego dała mu wskazówki, jak właściwie przygotować się do przeprowadzenia ataku.


 

Tę przerażającą migawkę postaw wobec terroryzmu wśród zwykłych palestyńskich Arabów dostarczyła oficjalna telewizja Autonomii Palestyńskiej. (Tłumaczenie dzięki uprzejmości Palestinian Media Watch).


W zeszłym miesiącu Muntasir powiedział swojej matce, że planuje udać się do Balaty, dzielnicy miasta Sychem/Nablus w pobliżu Grobowca Józefa, „i wrócę do ciebie jako męczennik”. Termin „męczennik” w leksykonie Arabów palestyńskich oznacza kogoś, kto ginie w trakcie próby zamordowania Żydów.


Mordowanie Żydów w Sychem nie jest już tak łatwe jak kiedyś. Od 1967 do 1995 roku miastem zarządzał izraelski gubernator wojskowy i izraelska administracja. Cały czas stacjonowali tam izraelscy żołnierze. Innymi słowy, potencjalnych celów dla potencjalnych terrorystów było mnóstwo. Ale zgodnie z Porozumieniami z Oslo Izrael zakończył okupację Sychem/Nablus w 1995 r., wycofał swoich żołnierzy i administratorów oraz przekazał miasto Autonomii Palestyńskiej.

 

Z jednym małym wyjątkiem: zgodnie z Porozumieniem z Oslo, Żydzi mają prawo odwiedzać swoje święte miejsce, grób biblijnego patriarchy Józefa. Siły bezpieczeństwa AP są zobowiązane do ochrony żydowskich gości. Ale ponieważ AP najczęściej odmawia tego, terroryści tacy jak Muntasir Al-Szawa mogą uderzać w żydowskich wiernych i towarzyszących im izraelskich żołnierzy.


To właśnie miał na myśli Muntasir, kiedy wyjawił matce swoje plany, zgodnie z tym, co powiedziała później w telewizji Autonomii Palestyńskiej. W wywiadzie z 21 lutego pani Al-Szawa opisała swoją reakcję, kiedy jej syn poinformował ją o zamiarze poniesienia śmierci podczas mordowania Żydów:


Roześmiałam się i powiedziałam mu: „Myślisz, że bycie męczennikiem to coś trywialnego? Idź się wykąpać, módl się, pokłoń się Allahowi, a wtedy może być szansa, że Allah zgodzi się przyjąć cię [jako męczennika]. Następnej nocy wrócił do mnie jako męczennik. Chwała Allahowi".


Pani Al-Szawa jest głęboko religijną kobietą. Ale pojęcie „religijny” nie oznacza dla niej tego, co oznacza dla większości cywilizowanych ludzi. Jej przekonania religijne najwyraźniej obejmują zabijanie niewinnych ludzi.


Bowiem zamiast próbować zniechęcić syna do zostania mordercą, wręcz namawiała go do podjęcia religijnych przygotowań, które — jej zdaniem — wzmocniłyby duchowo jego mordercze poczynania.


Nie prosiła ojca chłopca, by go powstrzymał. Nie zwróciła się do imama rodziny z prośbą o interwencję. Nie zabrała Muntasirowi broni ani go nie skarciła. Zrobiła dokładnie na odwrót, bo chciała, żeby by został prawdziwym „męczennikiem”.


I tak Muntasir udał się do Grobu Józefa, gdzie on i inni terroryści otworzyli ogień do żydowskich wyznawców i ich izraelskich strażników. Izraelczycy odpowiedzieli ogniem i zabili go. Życzenie pani Al-Szawa spełniło się.


Przez lata w mediach AP było wiele innych przykładów palestyńskich arabskich rodziców wyrażających dumę z tego, że ich dzieci mordowały Żydów. (Wiele z tych relacji można znaleźć na stronie: www.palwatch.org.)

 

Zwolennicy sprawy palestyńskich Arabów często mówią nam, że zwykli Palestyńczycy są tacy sami jak zwykli ludzie na całym świecie. Mówią, że palestyńskie matki i ojcowie mają takie same obawy jak w Ameryce, Izraelu i gdziekolwiek indziej.


Były prezydent Bill Clinton uosabiał tę postawę, kiedy 15 grudnia 1998 r. spotkał się z izraelskimi rodzicami ofiar terroru, a następnie udał się do Gazy, aby spotkać się z palestyńskimi rodzicami uwięzionych terrorystów. Prezydent powiedział dziennikarzom: „Gdybym ich spotkał w odwrotnej kolejności, nie wiedziałbym, którzy z nich są Izraelczykami, a którzy Palestyńczykami”.


Jakie to smutne, że prezydent Stanów Zjednoczonych nie był w stanie rozróżnić tych rodziców. Izraelscy rodzice opłakiwali śmierć swoich niewinnych dzieci. Palestyńscy rodzice byli dumni ze swoich dzieci z powodu tego, że mordowały izraelskie dzieci.


Przez ostatnie 28 lat Autonomia Palestyńska odmawiała wypełniania zobowiązania z Oslo, by zachęcać palestyńskich Arabów do odrzucenia terroryzmu i przyjęcia pokojowego współistnienia z Izraelem. W rzeczywistości robiła dokładnie odwrotnie: wychowała całe pokolenie rodziców i dzieci, którzy nadal postrzegają antyżydowski terroryzm jako godny cel życia.


I to, w największym skrócie, pokazuje, dlatego możliwość osiągnięcia prawdziwego pokoju z palestyńskimi Arabami jest tak odległa. Nie ma to nic wspólnego z osiedlami ani granicami. Ma to wszystko wspólne z powszechnymi i głęboko zakorzenionymi postawami, które przenikają społeczność palestyńskich Arabów.

 

What the Palestinian terrorist’s mother told him

 JSN Org. 27 marca 2023

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska


*Stephen Flatow


Amerykański prawnik, który zainicjował szereg procesów przeciwko Islamskiej Republice Iranu w związku ze sponsorowaniem terroryzmu przez to państwo. Jego córka zginęła w zamachu terrorystycznym w 1995 roku. Wielokrotnie pomagał rządowi USA zidentyfikować organizacje, które pośredniczyły w nielegalnym przekazywaniu pieniędzy do Iranu.


Skomentuj Tipsa en vn Wydrukuj






Brunatna fala

Znalezionych 1671 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Krew w buszu, milczenie na Zachodzie: Chrześcijanie giną, podczas gdy Gaza kradnie łzy   Finlayson   2025-04-30
Tak, ale… Antysemityzm a antysyjonizm – współczesna kontynuacja tej samej nienawiści?   Walter   2025-04-30
Konferencja islamskich duchownych w Pakistanie wzywa do dżihadu przeciwko Izraelowi     2025-04-29
Wojna Izraela z Hamasem?   Koraszewski   2025-04-27
Plan Autonomii Palestyńskiej: zalać Izrael uchodźcami z Gazy, którzy „wrócą do swoich miast” w Izraelu   Zilberdik   2025-04-26
Nie tylko Hamas! Przywódcy religijni Autonomii Palestyńskiej zgadzają się, że islam zabrania istnienia Izraela   Marcus   2025-04-25
Groteskowa zdrada kobiet i Żydów przez lewicę   O'Neill   2025-04-24
Największa teoria spiskowa kiedykolwiek wymyślona – i rzeczywisty spisek, o którym nikt nie mówi   Pessin   2025-04-23
Tanecznym krokiem powraca przeszłość   Koraszewski   2025-04-21
Dżihad szaleje w Afryce, a Zachód odwraca wzrok   i Uzay Bulut   2025-04-12
Długi cień nazistowskiej twierdzy   Koraszewski   2025-04-03
Nowa Syria pod rządami islamistów   Stalinsky   2025-04-02
Odrodzenie nazistowskiej ideologii w antysemityzmie Autonomii Palestyńskiej   Marcus   2025-03-31
Krytyka definicji antysemityzmu @IHRA w @Guardian jest obraźliwą, oszukańczą propagandą     2025-03-30
Dlaczego przewodniczący Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego spotkał się ze zwolennikiem 7 października?   i Itamar Marcus   2025-03-29
Przeciwdziałanie negacjonistom 7 października   Cohen   2025-03-28
Film dokumentalny o masakrze dokonanej przez Hamas   Canlorbe   2025-03-27
Barbarzyńskie rozbijanie naszej cywilizacji   O'Neill   2025-03-24
Jak cementowała się podłość   Koraszewski   2025-03-22
Wielokrotnie składanie ofiar z dzieci powraca z kart starożytnej historii   Oz   2025-03-20
Wiele mówiąca dziura pamięci   O'Neill   2025-03-19
Dokumenty znalezione w sieci gazańskich tuneli   Koraszewski   2025-03-18
Najwyżsi rangą funkcjonariusze Hamasu: Żadnych dyskusji o rozbrojeniu nas     2025-03-17
Kłamstwa, które tak niewielu przeszkadzają   Koraszewski   2025-03-15
Katar dla początkujących: złowrogi reżim stojący za Al-Dżazirą   Mirisch   2025-03-14
Opłakiwanie zabitych żydowskich dzieci to „biała supremacja”   Greenfield   2025-03-13
Przywódca Autonomii Palestyńskiej: Kobieta zyskuje „szacunek i wysoki status w społeczeństwie, gdy jej syn ginie jako męczennik”   i Itamar Marcus   2025-03-12
Palestyńska tożsamość narodowa jest kłamstwem   Ephraim D. Tepler   2025-03-06
Nie dajcie się oszukać: Autonomia Palestyńska nie wstrzymała wypłat dla terrorystów   Tawil   2025-02-25
Zachodni liberałowie, parada trumien dała wam drugą szansę, na którą nie zasługujecie   Pandavar   2025-02-25
Plan Autonomii Palestyńskiej: Żydzi powinni udać się do Ameryki lub Europy, a mieszkańcy Gazy powinni zalać Izrael   i Itamar Marcus   2025-02-24
Śmierć rodziny Bibas jest plamą na naszym sumieniu   O'Neill   2025-02-22
Najnowsze kłamstwo terrorystów z kultury honoru/wstydu: „Dzieci rodziny Bibas zostały porwane jako akt współczucia dla Shiri”     2025-02-22
Hamasowscy mordercy dzieci i popsuta globalna busola moralna   Tobin   2025-02-21
“Katar to Hamas i Hamas to Katar”   Toameh   2025-02-20
Dziwna niechęć do postrzegania Żydów jako ofiar   O'Neill   2025-02-19
Ohydne inscenizacje przekazywania zakładników przez Hamas to zbrodnia wojenna. @Amnesty, @HRW i @MKCK mogłyby temu zapobiec już dziś – ale nie chcą tego zrobić     2025-02-14
Jak Hamas planuje udaremnić plan Trumpa dotyczący Gazy   Toameh   2025-02-11
Outsourcing – czyli jak Zachód wraca do swoich chrześcijańskich korzeni, ale już bez chrześcijaństwa.   Koraszewski   2025-02-11
Izrael prawdopodobnie, na pewno, być może popełnił ludobójstwo   Koraszewski   2025-02-10
Nie jestem Żydem, ale dzień 7 października 2023 roku zmienił moje życie   Malicki   2025-02-09
Akredytowana przy ONZ organizacja oskarża Izrael o dokonywanie „holokaustu” na Palestyńczykach co najmniej od 2008 r.     2025-02-06
Prawdziwą przyczyną jest i zawsze była nienawiść do Żydów. @Amnesty nie zwalcza jej – ona do niej zachęca     2025-02-04
Piewcy śmierci świętują w ruinach   Koraszewski   2025-02-03
Zazdrość o HolokaustDlaczego antyizraelska tłuszcza atakuje Żydów ich własną historią?   O'Neill   2025-02-03
W Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu: Hańba   Pandavar   2025-01-29
Zero tolerancji dla pustych słów pamięci o Holokauście   Tobin   2025-01-28
Oszczerstwo o „naukobójstwie” to kolejny powód, dla którego Trump powinien pozbawić funduszy instytucje praktykujące antysemityzm   Tobin   2025-01-22
Diament w Parlamencie Europejskim   Koraszewski   2025-01-22
Umowa, która utrzymuje Hamas u władzy, nie ma sensu   Toameh   2025-01-20
LFWP przechodzi hollywoodzką metamorfozę: kiedyś ruch znany z porwań i zabójstw – obecnie jest akceptowany jako główny nurt   Stalinsky   2025-01-17
Palestyński dziennikarz: atak Hamasu jest wielkim sukcesem     2025-01-13
Odcięcie NGO od przemysłu propagandowego   Steinberg   2025-01-12
Jak „pro-palestyńscy” protestujący w rzeczywistości szkodzą Palestyńczykom   Toameh   2025-01-11
Organizacje pozarządowe napędzające antysemityzm w Europie, część II: Wielka Brytania   Williams   2025-01-09
Ci sami ludzie, którzy na nowo definiują „ludobójstwo”, na nowo definiują również „zniszczony szpital”, ponieważ wiele szpitali w Gazie po zniszczeniu jakimś cudem leczy pacjentów     2025-01-09
Hamas nadal kontroluje duże części Gazy   Frantzman   2025-01-07
Najpierw przyszli po syryjskich Żydów…   Julius   2025-01-05
„Intifada” dociera do Nowego Orleanu   O'Neill   2025-01-04
Dlaczego tureckie imperium Erdogana stanowi rosnące zagrożenie   Bryen   2025-01-04
Cały świat i reszta   Koraszewski   2024-12-31
W tym roku Izrael pokazał nam, co naprawdę oznacza antyfaszyzm   O'Neill   2024-12-30
Organizacje pozarządowe napędzające antysemityzm w Europie i na świecie   Williams   2024-12-30
Rosnące zagrożenie terrorystyczne w północnej części Zachodniego Brzegu   Frantzman   2024-12-27
Wszystkie słońca kalifatu   Koraszewski   2024-12-27
Gdzie jest oburzenie w czasie Bożego Narodzenia?   Stalinsky   2024-12-26
Magiczna sztuczka Autonomii Palestyńskiej! Zmień starożytnych Żydów w Palestyńczyków, a nagle Palestyńczycy mają historię   Ephraim D. Tepler   2024-12-24
Dowód na to, że media są stronnicze, sprzyjają grupie terrorystycznej i są przeciwne Żydom     2024-12-23
Nienawiść i obojętność we współczesnej Australii   Lehmann   2024-12-20
Organizacja Narodów Zjednoczonych i Międzynarodowy Trybunał Karny są w stanie wojny z Izraelem   Donnelly   2024-12-07
Organizacje pozarządowe wzywające do embarga na broń dla Izraela są niebezpieczne i pełne hipokryzji   Deutsch   2024-12-06
Wojna prawna staje się globalna   Collins   2024-12-04
Hamas uważa zawieszenie broni w Libanie za kapitulację Izraela i żąda podobnych warunków   i Ephraim D. Tepler   2024-12-02
Przykro mi, Alanie Dershowitz, ale żyjemy w świecie, w którym prawda się nie liczy     2024-11-30
UNRWA zatrudnia palestyńskich terrorystów, gloryfikuje przemoc i terroryzm   Tawil   2024-11-25
Czynienie przestępstwa z obrony życia przez Żydów   O'Neill   2024-11-24
Międzynarodowy system nie nadaje się do naprawy   Glick   2024-11-24
Bezlitosny cynizm lewicy wobec pogromu w Amsterdamie potwierdza, jak bardzo jest ona zagubiona moralnie.   O'Neill   2024-11-24
Zaniechanie działań przez policję jest niezbędnym składnikiem pogromu   Julius   2024-11-21
„Nigdy więcej?” Nie   Bryen   2024-11-19
Nowy raport ujawnia głębokie powiązania edukatorów UNRWA z terroryzmem     2024-11-19
Ponowne pojawienie się nienawiści do Żydów w Amsterdamie   Chesler   2024-11-16
Hamas musi zostać pokonany, a nie zalegalizowany   Toameh   2024-11-15
Ponowny atak dżumy   Koraszewski   2024-11-14
Ukraina jest w stanie wojny z Rosją… i Koreą Północną i Iranem   Cohen   2024-11-13
Hamas i Hezbollah zagrażają USA   Stalinsky   2024-11-09
Słynni pisarze nienawidzący Żydów   Chesler   2024-11-07
Grupa parasolowa „Islamski Ruch Oporu w Iraku” została utworzona po 7 października wyłącznie w celu atakowania Izraela i USA     2024-11-06
Czego media starają się nie widzieć   Tawil   2024-11-04
Popieranie Hamasu i Hezbollahu jest modne, więc dlaczego nie talibów?   Finlayson   2024-10-31
Pokusa ignorowania zła   Koraszewski   2024-10-31
Siły Obronne Izraela uderzają w „szkołę”   Fitzgerald   2024-10-25
Czwarta władza i test moralności   Koraszewski   2024-10-23
Porażka UNIFIL-u   Fitzgerald   2024-10-21
Dlaczego zachodnia „solidarność” jest wyrokiem śmierci dla Palestyńczyków   O'Neill   2024-10-20
Szokujący nowy raport ONZ to manipulacja w obronie Hamasu   Bayevsky   2024-10-20
Edukacja w Autonomii Palestyńskiej: Nie ma miejsca na rozwiązanie w postaci dwóch państw   Bedein   2024-10-16
Mimo strat poniesionych w wojnie, Hamas jest dumny z 7 października   Frantzman   2024-10-14
Walka o cywilizację dopiero się zaczyna   O'Neill   2024-10-10
Zimna wojna przeciwko Żydom   Simkovich   2024-10-08

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Hamasowscy mordercy


Stawianie czoła


 Dyplomaci, pokerzyści i matematycy


Dlaczego BIden


Nie do naprawy


Brednie


Rafizadeh


Demokracje powinny opuścić


Zarażenie i uzależnienie


Nic złego się nie dzieje


Chłopiec w kefiji


Czerwone skarby


Gdy­by nie Ży­dzi


Lekarze bez Granic


Wojna w Ukrainie


Krytycy Izraela


Walka z malarią


Przedwyborcza kampania


Nowy ateizm


Rzeczywiste łamanie


Jest lepiej


Aburd


Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill

Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk