Prawda

Poniedziałek, 1 marca 2021 - 05:03

« Poprzedni Następny »


Upiory Auschwitz na Bliskim Wschodzie


Daniel Greenfield 2015-02-17

Hitler i Mufti
Hitler i Mufti

58 lat temu, na emigracji w Argentynie najbardziej poszukiwany człowiek świata pisał obronę niewybaczalnego.


Odrzucił, jak to określał, „tak zwaną kulturę zachodnią”, której Biblia „wyraźnie ustanawia, że wszystko, co święte, pochodzi od Żydów”. Zamiast tego spoglądał na „duży krąg przyjaciół, wiele milionów ludzi”, od których spodziewał się dobrej opinii o swoich zbrodniach.


Te miliony ludzi nie znajdowały się w Niemczech. Nie było ich także w Argentynie.


Jego koledzy naziści opuścili go, zdecydowawszy, że nie da się obronić wymordowania milionów Żydów i że trzeba raczej temu zaprzeczyć, niż tego bronić. Ale on nie chciał  zaprzeczenia. Chciał być podziwiany.

“Wy, 360 milionów mahometan, z którymi mam silny związek wewnętrzny od dni mojej więzi z waszym Wielkim Muftim Jerozolimy” – pisał Adolf Eichmann, architekt Holocaustu – „Wy, którzy macie większą prawdę w surach waszego Koranu, wzywam was, byście mnie osądzili”.

Eichman wiedział, że mógł spodziewać się pozytywnego wyroku od wyznawców religii, której prorok rozkazał czystkę etniczną Żydów, i która głosi, że koniec “nie nadejdzie, aż muzułmanie będą walczyć z Żydami i zabiją ich. Kiedy Żyd schowa się za kamieniem lub drzewem, kamień i drzewo powiedzą: ‘O muzułmaninie, o sługo Allaha! Za mną jest Żyd, przyjdź i zabij go!”

To był hadis Holocaustu Eichmanna, z kamieniami i drzewami znajdującymi Żydów dla islamskich oddziałów SS.

Bardziej przyziemny sąd przytrafił się Eichmannowi pięć lat później w Jerozolimie, kiedy agenci izraelscy użyli nadzwyczajnej sztuki, by go ująć i postawić przed sądem. Jednak świat muzułmański wydał własny werdykt dużo wcześniej, kiedy Mufti Jerozolimy przybył do Europy, nakłaniając do eksterminacji Żydów.

“To jest wasza najlepsza okazja pozbycia się tej brudnej rasy… Zabijcie Żydów” – nawoływał Mufti swoich muzułmańskich współwyznawców.

W 70. rocznicę wyzwolenia Auschwitz upiory Eichmanna i Muftiego Jerozolimy, który odwiedził Auschwitz i jego komory gazowe, kiedy Holocaust nadal dział się, wciąż są tam obecne.

Człowiek, który przeżył Auschwitz wspomina, jak powiedziano mu, że przybycie Muftiego było wizytą roboczą.

„Po wygraniu wojny Mufti wróci do Palestyny, żeby zbudować komory gazowe i zabić Żydów, którzy tam żyją” – powiedział mu oficer SS.

Naziści Eichmanna przegrali, ale islamiści Muftiego kontynuują swoje ludobójcze plany. Mein Kamp może być zakazany w Niemczech, ale jest bestsellerem w świecie muzułmańskim.

Wydawcy często publikują tę książkę w tłumaczeniu Louisa Heidena, alias Luis al-Haj, nawróconego na islam nazisty, który we wstępie pisze: “Narodowy socjalizm nie umarł wraz ze śmiercią swojego herolda. Zamiast tego jego ziarna rozmnożyły się pod każda gwiazdą”. Ten zwrot był rozumiany dosłownie. Stara flaga egipska miała półksiężyc i trzy gwiazdy na zielonym tle. Nowa flaga Republiki Arabskiej ma dwie zielone gwiazdy.

Haj był podwładnym Johanna von Leersa alias Omara Amina, innego konwertyty muzułmańskiego w nazistowskim ministerstwie propagandy, który wychwalał prześladowania Żydów w islamie jako “wieczną usługę dla świata”.

Wcześniejsze wydanie opublikował brat przyszłego dyktatora, Gamala Abdela Nassera.


W ciągu dwóch lat sprzedano w Egipcie 911 tysięcy egzemplarzy Mein Kampf, niesłychane osiągnięcie w kraju z populacją w wieku między 20 a 60 lat liczącą wówczas 13 milionów, co sugeruje, że co czternasty dorosły człowiek kupił egzemplarz. Według amerykańskich standardów bestsellerów pobiło to Da Vinci Code.

 

W tych samych latach olbrzymia większość Żydów egipskich została “etnicznie wyczyszczona” przez Nassera.

Na początku tego dziesięciolecia ojciec chrzestny Bractwa Muzułmańskiego, Sajjid Kutb, napisał własną wersję Mein Kampf, zatytułowaną Nasza walka z Żydami, w której pisał, że Hitlera zesłał Allah. Twierdzenie to powtórzył niedawno ideowy przywódca Bractwa Muzułmańskiego, Jusuf Al-Karadhawi w telewizji Al-Dżazira w 2009 r.

“Ostatnia kara została wymierzona przez Hitlera… Z wolą Allaha, następny raz będzie z rąk wiernych” – powiedział. Dzisiaj wszyscy zgadzają się, że naziści byli złem. W latach 1950. nawet nazistowscy towarzysze Eichmanna szukali sposobów na odrzucenie Holocaustu i poprawienie swojej marki. Ale wtedy, w latach 1930, naziści byli często traktowani tak, jak muzułmanie są traktowani dzisiaj.

Media podkreślały rozróżnienie między radykalnymi i umiarkowanymi nazistami. (Hitler był oczywiście umiarkowany.) Żale nazistów traktowano jako uzasadnione. Kłamano o ich zbrodniach lub ukrywano je.

W 1933 r. w depeszy Associated Press twierdzono, że prześladowania Żydów już się skończyły. Inna depesza, pod tytułem „Jew Persecution Over Says Envoy” [Prześladowania Żydów zakończone, mówi wysłannik] cytowała sekretarza stanu Hulla, który wyraził zadowolenie, że reżim Hitlera robi, co może, żeby powstrzymać dalsze prześladowania Żydów.

Hull później przepraszał również Niemców za wypowiedź republikańskiego burmistrza Nowego Jorku, który powiedział o Fuhrerze “człowiek bez honoru”. Burmistrz LaGuardia mógł cierpieć na fuhrerofobię.

Protesty żydowskie traktowano jako nieprzyjemne i bezpodstawne sianie paniki.

„Badania USA wykazują, że nie ma powodu do protestu” brzmiał tytuł depeszy AP.

„Mimo zapewnień udzielonych przez rząd niemiecki i przez Hulla, że ustały nazistowskie ekscesy w Niemczech przeciwko rasie żydowskiej, przywódcy żydowscy realizują plany masowych protestów” – czytamy w innej depeszy. – Wszystkie prośby, by odwołać te wiece, trafiły w próżnię”.

Na tydzień przed opublikowaniem tej depeszy w Dachau otwarto pierwszy oficjalny nazistowski obóz koncentracyjny.

Relacje mediów powinny brzmieć znajomo. W ten sposób relacjonuje się o irańskim projekcie nuklearnym. W ten sposób relacjonuje się o muzułmańskiej przemocy wobec Żydów. Omawia się to niechętnie i natychmiast lekceważy. Żydzi są traktowani jak uprzykrzenie : odmawiają słuchania, kiedy John Kerry, podobnie jak wtedy Hull, mówi im, że nie ma się czym martwić.

To w ten sposób zdarzył się Holocaust.

Auschwitz pokazuje nam tylko końcowy etap. Nie pokazuje nam wcześniejszej sympatii dla nazistów, gotowości niektórych ludzi na lewicy do traktowania ich jak sojuszników w obaleniu istniejącego systemu, ani gniewu na egoizm Żydów, którzy przedkładali własne pragnienie ocalenia życia nad pokój światowy.

Auschwitz wymaga szerszego kontekstu niż tylko Hitlera. Wymaga, byśmy zrozumieli, dlaczego tak wiele krajów i tak wielu przywódców światowych pomogło w tym przedsięwzięciu. Nie jest to trudno zrozumieć. Wystarczy tylko spojrzeć na reakcje na muzułmańskie próby wybicia Żydów przed i po Holocauście.

Było łatwiej ugłaskiwać nazistów. Jest łatwiej ugłaskiwać świat muzułmański. W Żydach nie widziano kanarka w kopalni; zamiast tego, tak jak najpierw Czesi, a potem Polacy, a potem wszyscy inni, byli zaledwie przeszkodą w zawarciu umowy z diabłem. Dzisiaj na drodze do pokoju stoją nigeryjscy chrześcijanie, birmańscy buddyści i długa lista innych na całym świecie, włącznie z Żydami w Izraelu.

Holocaust i cała wojna zdarzyły się, ponieważ wszyscy chcieli pokoju z nazistowskimi Niemcami i odmawiali zaakceptowania tego, że nazizm był z natury agresywny.

Eichmann widział nazistów i muzułmanów jako ofiary.

“Kto jest tutaj agresorem? Kto jest zbrodniarzem wojennym? Ofiarami są Egipcjanie, Arabowie, mahometanie. Amon i Allah” – pisał Eichmann w 1956 r.

W Egipcie było wielu nazistów. Podobnie jak Eichmann widzieli oni islam jako dziedziców i wykonawców ich programu, nie tylko wobec Żydów, ale i wobec Zachodu.

Naziści nie byli tylko antysemitami. Chcieli zburzyć cywilizację i zastąpić ją własnym rodzajem barbarzyństwa.


Podczas wojny mieli bardzo dużo wspólnego z ISIS, brutalnie unicestwiając całe populacje, zasiedlając tereny i zamieniając w niewolników tych, których nie zabili. Nie mając współczesnych barbarzyńców, na których mogliby się wzorować, chętnie wzorowali się na armiach islamu.

 

Upiory Auschwitz nadal prześladują Sudan, Nigerię, Pakistan, Gazę, Irak, Iran i setki innych miejsc. Ofiarami są chrześcijanie, Żydzi, hindusi, buddyści, Jazydzi i niezliczeni inni. Naziści zaczęli od Żydów. Muzułmańskie powiedzenie brzmi: „Najpierw ludzie soboty, potem ludzie niedzieli”.

Auschwitz jest tym, co dzieje się, kiedy nie traktujemy poważnie takich zagrożeń, bo chcemy pokoju za wszelką cenę. Ceną pokoju był Auschwitz, były miliony zabitych, kraje pokrojone na kawałki, jedne narody zniewolone na lata, a inne na pokolenia. Ceną pokoju była ignorancja, apatia, a potem wojna.

Eichmann znalazł poparcie dla Auschwitz w “surach waszego Koranu”. To samo zrobili dżihadyści, którzy zamordowali Żydów w Paryżu. Jeśli o tym zapomnimy, to zapomnieliśmy prawdziwej lekcji Auschwitz.


The ghosts of Auschwitz in the Middle East

4 lutego 2015

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaDaniel Greenfield

Amerykański pisarz i publicysta, mieszka w Nowym Jorku. Prowadzi stronę internetową Sultan Knish.


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj
Komentarze
1. jak Hitler zdobył władzę mieczysławski 2015-02-17


Brunatna fala

Znalezionych 829 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Pokolenie oszukanych, którzy popierają BDS   Kemp   2021-02-27
Czy Joe zapomniał Józefa?   Rosenthal   2021-02-18
Gwałcone i mordowane: chrześcijańskie dziewczęta w Pakistanie   Ibrahim   2021-02-16
Rola Iranu w Jemenie: chwiejność USA i UE   Rafizadeh   2021-02-11
Ludobójczy antyizraelizm: tykająca bomba zegarowaJak i dlaczego Zachód zasnął, kiedy islamizm rozprzestrzenił się 20 lat temu   i Richard Landes   2021-02-09
Amerykański pisarz ogląda Europę   Koraszewski   2021-02-04
Nie, to nie jest paranoja   Rosenthal   2021-02-04
“Szczepionkowy Apartheid” – jawne oszczerstwo, ale zbyt dobre, by mu się oprzeć   Pickles   2021-01-31
Religijna transformacja francuskich szkół   Meotti   2021-01-30
Przemilczana ale rozpowszechniona inwersja Holokaustu     2021-01-28
Walka B’Tselem o zdobycie jakiegoś znaczenia trwa, by zakończyć się porażką   Amos   2021-01-27
BDS jest zagrożeniem dla całego wolnego świata   Landes   2021-01-23
Media: Izrael musi być oczerniany za swój bijący światowy rekord program szczepień   Kemp   2021-01-20
Ataki mediów na Izrael są dobrane do potrzeb chwili   Amos   2021-01-19
Turcja: Turcy czczą sympatyka nazizmu   Bulut   2021-01-16
Szczepienia i odwieczna plaga   Collins   2021-01-12
„Guardian” znowu rozpowszechnia kłamstwo o „izraelskim apartheidzie”   Levick   2021-01-11
Pora, by świat położył kres globalnej sieci przestępczości i korupcji Hezbollahu i Iranu   Alamuddin   2021-01-09
Administracja Bidena i “Wojna o prawo powrotu”   Rosenthal   2020-12-29
Dżihad w Boże Narodzenie: "Zimno zabijaj ich z nienawiścią i wściekłością"   Kemp   2020-12-25
Turcja zapowiada powrót Turków     2020-12-24
AP: Cały Izrael jest “naszą ziemią, Palestyną”; wszyscy Izraelczycy są osadnikami;  koniec Izraela jest pewny   Zilberdik   2020-12-24
Palestyńskie podżeganie przeciwko izraelskim dziennikarzom   Tawil   2020-12-17
Czy Teheran buduje “kuchnię diabła”?   Taheri   2020-12-12
Magazyn “Time” opublikował stronniczy, popierający BDS artykuł, który udaje, że jest obiektywny     2020-12-11
Zagrzebane w relacjach “Guardiana” o śmierci szefa programu nuklearnego Iranu: wezwania Teheranu do zniszczenia Izraela   Levick   2020-12-05
Premier AP, Shtajjeh, broni polityki “płaca za mordowanie”   Fitzgerald   2020-11-29
Mordercza wojna o zdrowie moralne   Koraszewski   2020-11-27
Ciekawy opis antysemityzmu z 1944 roku dokładnie opisuje antysyjonizm     2020-11-27
Dlaczego Bractwo Muzułmańskie wylazło z nory   Toameh   2020-11-22
Dekapitacja wolności w Europie   Collier   2020-10-24
Nerdeen Kiswani walczy o Palestynę od rzeki do morza   Fitzgerald   2020-10-07
Sprawa Al-Dury po 20 latach   Landes   2020-10-06
Rzeczy, o których chce nas poinformować najbardziej na świecie poszukiwana terrorystka   Roth   2020-10-05
Groźba państw sierocych dla porządku świata    Taheri   2020-09-24
Życie czarnych chrześcijan widocznie nie liczy się   Meotti   2020-09-21
„Czarny Wrzesień” pół wieku temu i teraz   Fernandez   2020-09-17
Turecki prezydent zapowiada wojnę     2020-09-14
Gdzie postawić granicę antysemitom?   Tobin   2020-09-12
Cypr: 46 lat tureckiej okupacji   Bulut   2020-09-11
Palestyńczycy: Żydzi i chrześcijanie są naszymi wrogami   Toameh   2020-08-24
Popłoch wśród uzależnionych od wojny z syjonizmem   Tobin   2020-08-15
Jordania skarży się na Izraelczyków, którzy “szturmują meczet” Al-Aksa   Fitzgerald   2020-08-14
Musimy nadal osuszać bagna antysemickich kłamstw   Chesler   2020-08-10
Czego nauczyłeś się dzisiaj w szkole, drogie małe dziecko ze szkoły UNRWA w Gazie?   Bedein   2020-07-28
Plan Hamas-Huti wojny nie tylko z Izraelem, ale także z innymi Arabami   Toameh   2020-07-27
Instytucjonalny rasizm Narodów Zjednoczonych   Bergman   2020-07-26
AP na bieżąco przekłamuje historię   i Nan Jacques Zilberdik   2020-07-24
Rasizm uznaje się za nieodłączną cechę zachodnich społeczeństw. Dlaczego nie antysemityzm?   Gerstenfeld   2020-07-23
Palestyńczycy: Abbas podpisuje własny wyrok śmierci   Toameh   2020-07-22
Jak zachowywaliby się Palestyńczycy przy rozwiązaniu w postaci jednego państwa?     2020-07-16
Po zamianie Hagia Sophia w meczet Turcja przysięga, że “wyzwoli Al-Aksę”   Frantzman   2020-07-12
Trwający problem antysemityzmu w Niemczech   Bergman   2020-07-10
Trzeba stanowczo wystąpić przeciwko promocji mordowania   Gerstenfeld   2020-07-07
UE nadal próbuje finansować palestyńskie NGO związane z terrorem   Toameh   2020-07-06
Żydzi: Azjaci, Słowianie, a teraz straszni biali suprematyści   Amos   2020-07-03
Żeby karać głównych sprawców terroru AP, Izrael musi nauczyć się rozumieć język “palestyński”   Marcus   2020-06-30
Grają surmy bojowe i werble wciąż warczą   Koraszewski   2020-06-27
New York Review of Books” papuguje kłamstwa o ”Śmiertelnej wymianie”     2020-06-18
Problem z „pokojem”   Toameh   2020-06-15
Iran: Mimo pandemii Ayatollah wzywa do dżihadu przeciw żydowskiemu państwu   Rafizadeh   2020-06-11
Palestyńczycy: Burzenie domów, o których nikt nie mówi   Toameh   2020-06-08
Palestyńskie ”prawo powrotu” jest bronią polityczną   Julius   2020-06-04
Mułłowie Iranu propagują antyizraelską agendę mimo koronawirusa   Rafizadeh   2020-05-28
Hipokryzja UE, używającej ”prawa międzynarodowego”, które stosuje wyłącznie wobec Izraela     2020-05-26
Cenny dar Abbasa dla Iranu: Hamas   Toameh   2020-05-24
Żydzi nigdy nie żyli jak równi w arabskich i muzułmańskich krajach   Shulewitz   2020-05-23
Gorycz z powodu nieudanego ludobójstwa   Greenfield   2020-05-22
Turcja: ”Resztki po mieczu” Erdogana   Bulut   2020-05-21
Palestyńscy uchodźcy i UNRWA – pora powiedzieć prawdę   Collier   2020-05-20
Nakba trwa od 72 lat. Ale jest czymś innym niż mówią Palestyńczycy     2020-05-17
Turecka ”sprawiedliwość”: uwolnić gangsterów, trzymać dysydentów w zamknięciu   Bekdil   2020-05-16
Program oszustw i kłamstw OWP   Tawil   2020-05-15
If Not Now i Gisha twierdzą, że Gaza jest okupowana, Definicja @ICRC nie zgadza się – ale ICRC zmienia regułę wyłącznie dla Gazy   Amos   2020-05-10
Palestyńskie kłamstwa nigdy nie umierają; Wikipedia i Google trzymają je przy życiu   Chesler   2020-05-04
Antysemityzm jest najstarszym ”fake news” świata   Yemini   2020-04-28
Palestyński wirus: wzory osobowe Abbasa   Tawil   2020-04-25
”Financial Times” rozpowszechnia kłamstwo o „segregacji” w Izraelu   Levick   2020-04-24
Dlaczego Turcja przytula Hamas?   Toameh   2020-04-23
Gobbels polubiłby wiele w mediach społecznościowych   Stalinsky   2020-04-19
Pandemiczne zawieszenie broni antysemityzmu? Nie ma mowy   Tobin   2020-04-16
Założyciel BDS: Izrael powinien nas uratować, a potem umrzeć   Tobin   2020-04-09
Dziesiątki milionów Europejczyków ma demoniczne poglądy na Izrael   Gerstenfeld   2020-04-05
Koronawirus: dlaczego palestyńscy przywódcy nie pomagają Gazie w zwalczaniu zarazy   Tawil   2020-04-03
Mimo koronawirusa dżihad przeciwko Izraelowi trwa   Toameh   2020-04-02
Muzułmańscy ekstremiści wykorzystują koronawirusa do promocji terroryzmu i nienawiści   Tawil   2020-03-31
Hamas: już strzelać czy zachować spokój?     2020-03-28
Oszustwo AP: umiarkowanie po angielsku i ekstremizm po arabsku   i Itamar Marcus   2020-03-24
Dlaczego Palestyńczycy umierają w więzieniach Hamasu?   Tawil   2020-03-16
Oszczerstwo o rytuale krwi arcybiskupa Hanny   Fitzgerald   2020-03-15
Jasbir Puar i moralna klęska świata akademickiego   Rosenthal   2020-03-12
Zabawa w  antysemityzm podczas karnawału w Aalst   Collins   2020-03-11
Europie nie wolno paść ofiarą szantażu Erdoğana   Bekdil   2020-03-07
Jak zachodnie media stały się użytecznymi idiotami Gazy?   Yemini   2020-03-06
Czystka etniczna  Żydów i hipokryzja lewicy   Collier   2020-03-05
W rzeczywistości Palestyńczycy nigdy nie dążyli do pokoju   Yemini   2020-03-02
Czy chrześcijanie znikną z Bliskiego Wschodu?   Dabbas   2020-02-28
Zamiana praw człowieka w kiepski dowcip   Gordon   2020-02-25
Czy upiory totalitaryzmu mogą się odrodzić?   Koraszewski   2020-02-23
Balony z Gazy – problem wybuchającego terroru   Lipman   2020-02-22

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

PrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedza


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk