Prawda

Niedziela, 23 stycznia 2022 - 18:28

« Poprzedni Następny »


Unia Europejska nadal nie wpisuje całego Hezbollahu na listę organizacji terrorystycznych


Hugh Fitzgerald 2021-11-22


Właśnie kiedy zaczynasz myśleć, że Unia Europejska usztywniła stanowisko wobec kierownictwa Palestyńczyków przez, na przykład, niedawne wstrzymanie funduszy z powodu antysemityzmu w podręcznikach szkolnych Autonomii Palestyńskiej, znowu masz powód do rozczarowania. Najnowszym przykładem jest odmowa UE wpisania całego Hezbollahu na listę organizacji terrorystycznych. Informacja o trwającej bojaźliwość UE znajduje się tutaj: “European Union Will Not Outlaw All of Hezbollah,” i24 News, z 1 listopada 2021:

Unia Europejska nie wpisze całej libańskiej, szyickiej milicji Hezbollah na listę organizacji terrorystycznych.


Jak podaje „Jerusalem Post” zapytana o pełen zakaz Hezbollahu, Katharina von Schnurbein, koordynatorka Komisji Europejskiej do zwalczania antysemityzmu, powstrzymała się od odpowiedzi i przekazała pytanie swoim przełożonym.


Peter Stano, rzecznik ds. polityki zagranicznej UE, powiedział dziennikarzom: “Militarne skrzydło Hezbollahu już znajduje się na liście grup terrorystycznych. Jakiekolwiek zmiany natury i zasięgu istniejącej listy są prerogatywą państw członkowskich UE do przedyskutowania i jednogłośnej decyzji”. …

Jest 27 członków UE i wystarczy naleganie jednego kraju na ochronę “politycznego skrzydła” Hezbollahu – przez odmowę uznania go za nieodłączne od skrzydła wojskowego – by powstrzymać UE od zrobienia tego, co dyktuje zarówno zdrowy rozsądek, jak i poczucie moralne.


Zabrało UE dużo czasu uznanie choćby tylko “militarnego skrzydła” za grupę terrorystyczną; Izrael przedstawił państwom członkowskim UE niezbite dowody na poparcie takiej decyzji.W 2020 roku, kiedy kraje UE zakazały kontaktów i popierania “militarnego skrzydła” Hezbollahu, Izrael przedstawił niemieckiemu rządowi dowody pokazujące rolę “politycznego skrzydła” w terrorystycznej działalności “militarnego skrzydła – bowiem to “polityczne skrzydło” Hezbollahu zbiera pieniądze na utrzymanie i broń terrorystów, pomaga płacić za rekrutację nowych członków do grup terrorystycznych i za ich wynagrodzenie oraz pokrywa koszty kampanii propagandowych, by usprawiedliwić akty terroru przeciwko żydowskiemu państwu. Dowody tych związków między militarnym i politycznym skrzydłem, jakie Izrael przedstawił Niemcom, spowodowały, że Niemcy zdelegalizowały “polityczne skrzydło” Hezbollahu; nowy zakaz w tym kraju, który obowiązuje od kwietnia 2020 roku, nie czyni różnicy między politycznym i militarnym skrzydłem tej grupy. „Polityczna” działalność Hezbollahu “łamie prawo karne i ta organizacja sprzeciwia się koncepcji międzynarodowego porozumienia” – powiedział niemiecki minister spraw wewnętrznych, Horst Seehofer, przy ogłaszaniu tej decyzji.


Następnie powiedział: “Ta grupa pod kierownictwem Hassana Nasrallaha odmawia Izraelowi prawa do istnienia” i „popiera zbrojną, terrorystyczną walkę” przeciwko państwu żydowskiemu. W oświadczeniu jego ministerstwa czytamy: “Oczekuje się, że Hezbollah będzie kontynuował organizowanie terrorystycznych działań przeciwko Izraelowi i izraelskim interesom poza Bliskim Wschodem”.


W zakazie działania Hezbollahu jako całości Niemcy dołączyły do kilku innych krajów europejskich, w tym Wielkiej Brytanii (przed Niemcami) i Holandii (po Niemczech). Francja jednak opiera się temu, nadal trzymając się fikcji dwóch całkowicie odrębnych skrzydeł Hezbollahu, mimo że w rzeczywistości “skrzydło militarne” nie mogłoby istnieć bez “skrzydła politycznego”, które dostarcza funduszy i rekrutów.

Sam Hezbollah jest najlepszym świadkiem oskarżenia przeciwko sobie – oświadczył, że jest jedną, jednolitą nierozdzielną organizacją:


Hezbollah jako organizacja uważa się za jednolity ruch, którego nie można dzielić na sektor polityczny i militarny. Rzecznik Hezbollahu, Ibrahim Mousawi, powiedział w 2013 roku: “Hezbollah jest jedną dużą organizacją. Nie mamy skrzydeł, które są oddzielone od siebie”.


Hezbollah jest częścią libańskiego rządu, ale działa niezależnie i nie przyjmuje odpowiedzialności za to, co dzieje się w kraju….

Hezbollah może “działa niezależnie” od libańskiego rządu, ale rząd libański nie jest w stanie działać niezależnie od Hezbollahu. Hezbollah jest państwem w państwie. Kontroluje rząd nie tylko przez swoich członków w gabinecie i w parlamencie, ale także przez innych, nie-szyickich członków, którzy stali się chętnymi kolaborantami tej grupy terrorystycznej. Wśród nich jest maronicki prezydent, Michel Aoun i sunnicki premier, Najib Mikati, którzy obaj wykonują rozkazy Hezbollahu. Hezbollah jest silniejszy niż libańska armia, która nie odważa przeciwstawić się tej grupie terrorystycznej, posiadającej więcej broni niż 95% konwencjonalnych armii świata. Hezbollah ściągnął na Liban wszelkiego rodzaju nieszczęścia. Wciągnął niechętny temu kraj w wojnę z Izraelem w 2006 roku, która doprowadziła do zniszczenia znacznej części infrastruktury. Zmagazynował 2750 ton azotanu amonu w hangarze 12 w porcie w Bejrucie, doprowadzając do gigantycznego wybuchu 4 sierpnia 2020 roku, który spowodował 215 ofiar śmiertelnych, 6500 rannych i oceniane na 15 miliardów dolarów straty w zniszczonych nieruchomościach i infrastrukturze. Hezbollah zaprzeczył jakiejkolwiek odpowiedzialności za tę katastrofę i próbował zmusić Tareka Bitara, uczciwie badającego ten wybuch, by zrezygnował z prowadzenia tej sprawy, wręcz grożąc mu śmiercią. Wreszcie, to zbiry Hezbollahu zdławiły pokojowe demonstracje Libańczyków przeciwko złemu zarządzaniu i korupcji ich rządu.


Próba premiera Bennetta, by w kulisach spotkania klimatycznego w Glasgow przekonać premiera Australii, Scotta Morrisona, do uznania całego Hezbollahu za organizację terrorystyczną, może przynieść rezultat. Chociaż obecnie Australia uważa tylko  Organizację Bezpieczeństwa Zewnętrznego Hezbollahu za grupę terrorystyczną, a nie całą organizację, w czerwcu bieżącego roku wspólna parlamentarna komisja wywiadu i bezpieczeństwa (PJCIS) Australii rekomendowała wpisanie całego Hezbollahu na czarną listę. Fakt, że obaj premierzy byli w Glasgow, dał Bennettowi pierwszą szansę od czerwca na osobiste przedstawienie sprawy Morrisonowi – powszechnie uważanego za popierającego Izrael. Niebawem powinniśmy zobaczyć, co zdecydują australijskie władze.


„Militarne skrzydło” Hezbollahu nie mogłoby istnieć bez “politycznego skrzydła”. Nie miałoby setek milionów dolarów na płacenie swoim członkom, na kupowanie broni i na budowanie sieci tuneli terroru; bez „politycznego skrzydła” nie mogłoby płacić za tworzenie i dystrybucję antyizraelskiej propagandy na całym świecie; bez „politycznego skrzydła” Hezbollah nie byłby w stanie przekupywać polityków i urzędników państwowych, by zamykali oczy, kiedy ta grupa terrorystyczna prowadzi lukratywny handel narkotykami z Ameryki Południowej do Europy i Bliskiego Wschodu.  


Dlaczego którykolwiek z krajów Unii Europejskiej miałby nadal udawać, że “militarne” i “polityczne” skrzydła Hezbollahu są różnymi organizacjami, skoro wszystko, co wiemy o nich, wskazuje, że się nierozłączne? Skoro wszyscy od lat wiemy, że “militarne” skrzydło zależy od “politycznego” skrzydła w sprawie zbiórki pieniędzy na zakup broni, na płace dla terrorystów i na nowych rekrutów, na ponoszenie kosztów tworzenia i dystrybucji antyizraelskiej propagandy? I jeśli rzecznik samego Hezbollahu, Ibrahim Mousawi, podkreśla, że “Hezbollah jest jedną dużą organizacją. Nie mamy skrzydeł, które są oddzielone od siebie”, kim jesteśmy, byśmy mogli mu zaprzeczać?


European Union Will Still Not Ban Hezbollah In Its Entirety

Frontpage Mag., 11 listopada 2021

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska


Hugh Fitzgerald
jest publicystą Jihad Watych. 


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1006 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Associated Press zamienia palestyński wypadek drogowy w podżeganie przeciwko Izraelowi   Fitzgerald   2022-01-23
Wędrówka idei na Bliskim Wschodzie   Mansour   2022-01-22
Neonaziści dążą do wykucia braterskiej więzi z dżihadystami   Stalinsky   2022-01-19
Kiedy atakowani są Żydzi, przedstawiciele władz boją się powiedzieć “antysemityzm”   Frantzman   2022-01-17
Sowieckie kłamstwo o izraelskim apartheidzie   Kemp   2022-01-14
„Nieistotne religijne idee”? Nie, każdy terroryzm jest oparty na głębokiej wierze, niezależnie od tego, czy jest religijny, polityczny, społeczny czy inny – część I   M. Reiter   2022-01-13
Litania nieszczęść Hassana Nasrallaha   Fitzgerald   2022-01-13
Palestyńczycy: Jesteśmy dumni z naszych terrorystów   Tawil   2022-01-11
Życie w epoce kamienia   Rosenthal   2022-01-09
The Yellow Spot: szczegółowa relacja z tamtych czasów o nazistowskim prześladowaniu Żydów w latach 1933-1935 brzmi bardzo podobnie do dzisiejszego antysemityzmu     2022-01-08
Co stałoby się z Arabami podczas nuklearnego uderzenia na Izrael i dlaczego nikogo to nie obchodzi?     2022-01-07
Z Facebooka egipskiego dysydenta   Mansour   2022-01-04
Co naprawdę zdarzyło się z milionem Żydów w krajach arabskich?   Collier   2022-01-03
Palestyńska szkoła terroryzmu   Tawil   2022-01-02
ONZ wypowiada wojnę Izraelowi   Rosenthal   2021-12-31
Unicestwienie Izraela najwyższym ideałem Iranu     2021-12-27
Według sondażu 93% palestyńskich Arabów w Jerozolimie woli rządy izraelskie od palestyńskich   Fitzgerald   2021-12-25
Human Rights Watch znowu zakłada, że Żydzi są rasistami i na tej podstawie pisze raport o Lod     2021-12-23
Kiedy antysyjonistyczna grupa dowodzi, że jej propaganda jest kłamstwem   Oz   2021-12-22
Obosieczny antysemityzm przyzwolenia   Nirenstein   2021-12-20
Iran: eksportowanie ropy czy rewolucji?   Taheri   2021-12-18
Znajdowanie prawdziwych ofiar terroru   Collins   2021-12-17
Na kampusach wśród personelu komisji “Różnorodności, równości i włączenia” są najbardziej nietolerancyjni ludzie     2021-12-16
Dziesiąta rocznica “pinkwashing” i czego nas ona uczy o antysemickich teoriach spiskowych     2021-12-10
Raport nazywa traktowanie chrześcijańskich dziewcząt i kobiet w muzułmańskich krajach “katastrofą praw człowieka”   Spencer   2021-12-03
Antysyjonizm i antysemityzm nie robią niczego, by pomóc Palestyńczykom   Regev   2021-11-29
Sunnicki Hamas i szyicki Iran: braterska więź w terrorze pod hasłem “śmierć Izraelowi”   Fitzgerald   2021-11-27
Terrorysta, który rozbija wszystkie stereotypy o terrorystach   Flatow   2021-11-23
Unia Europejska nadal nie wpisuje całego Hezbollahu na listę organizacji terrorystycznych   Fitzgerald   2021-11-22
Czy termin “nakba” jest antysemicki?     2021-11-21
“Od Rzeki do Morza”: Hamas wyjaśnia, czego chcą brytyjscy studenci   Kemp   2021-11-16
Jak Palestyńczycy ukradli cierpienia, no cóż, właściwie wszystkim   Collier   2021-11-14
Terroryści „palestyńskiego” dżihadu dostają więcej niż zarabiają lekarze i nauczyciele   Greenfield   2021-11-11
EU @eu_eeas ciągle mówi o nieistniejących “granicach sprzed 1967”, skoro explicite nigdy nie miały one być granicami?     2021-11-10
Odciąć finansowanie NGO powiązanych z terroryzmem   Eid   2021-11-07
Palestyńscy więźniowie, o których nikt nie mówi   Toameh   2021-11-06
Niemka skazana za zbrodnie ISIS   Frantzman   2021-11-02
Terroryzm jako palestyńska kultura   Marcus   2021-11-02
Dlaczego Palestyńczycy nie mogą zawrzeć pokoju z Izraelem   Toameh   2021-10-29
Czy Trzecia Konwencja Genewska stosuje się do palestyńskich terrorystów aresztowanych przez Izrael?    Hirsch   2021-10-28
Łajdackie porwanie “praw człowieka” leży u samego sedna kontrowersji wokół NGO   Tobin   2021-10-27
Protest, bo terrorystce odmówiono platformy   Fitzgerald   2021-10-26
Hamas jest beneficjentem dyplomacji bazującej na urojeniach   Glick   2021-10-24
Między bojkotami a rękawicą rzuconą przez Gazę   Collins   2021-10-22
Okropna prawda o irlandzkim antysemityzmie   Collier   2021-10-19
Oszukańcze sztuczki UNRWA, by wyciszyć słowa prawdy   Blum   2021-10-15
Próbowali spalić Żydów żywcem. Znowu   Flatow   2021-10-12
Prawdziwi palestyńscy “bohaterzy”: terroryści   Tawil   2021-10-10
“Obietnica Życia Przyszłego” – Palestyna po  “zniknięciu” Izraela     2021-10-09
Iran z bronią jądrową jest bardziej niebezpieczny niż Korea Północna   Rafizadeh   2021-10-07
Premier Autonomii Palestyńskiej“Izrael musi zginąć demograficznie”     2021-10-06
Przemówienie Abbasa w ONZ wyjaśnia, dlaczego nie jest on partnerem do pokoju   Hirsch   2021-10-05
Czy terroryści będą szkoleni za pieniądze zachodnich podatników?   Greenfield   2021-09-26
“Obchody” 20. rocznicy festiwalu nienawiści ONZ w Durbanie   Steinberg   2021-09-21
Artykuł w „Independent” z akrobatyką, żeby uniknąć słowa Hamas   Levick   2021-09-20
Taliban i antysemityzm ukryty w międzynarodowych stosunkach   Frantzman   2021-09-18
Izrael próbuje złagodzić problemy Palestyńczyków w Gazie i na Zachodnim Brzegu, w zamian otrzymuje zniewagi   Fitzgerald   2021-09-14
Najbardziej poszukiwany terrorysta ministrem bezpieki   Ahmad   2021-09-14
Pamięć i nauki z zamachu 9/11   Collins   2021-09-11
Islamski ekstremizm w Wielkiej Brytanii jest coraz pewniejszy siebie   Collier   2021-09-10
Administracja Bidena daje mułłom w Iranie kolejne zwycięstwo: przejęcie władzy przez talibów   Rafizadeh   2021-09-03
Terroryzm: różne miejsca, różne zdjęcia   Collins   2021-09-01
Chiny: Tajwan nie powinien polegać na poparciu USA     2021-08-31
Arabowie: Biden przywraca do życia ekstremizm i terroryzm   Toameh   2021-08-31
Najnowszy antyizraelski raport HRW     2021-08-28
Niech się palą izraelskie drzewa. Jewish Voice for Peace, antyizraelska grupa, kibicuje jerozolimskim pożarom   Abdul-Hussain   2021-08-27
Wznowiona “obietnica” Iranu dla Palestyńczyków   Toameh   2021-08-25
Zachodnia dyplomacja: błaganie terrorystów   Meotti   2021-08-24
Liban i jego tykające bomby   Taheri   2021-08-24
Czy Zachód może być uczciwy w sprawie islamistycznego zagrożenia?   Tobin   2021-08-23
Z amerykańskiego upokorzenia wyłoni się nowy porządek świata   Ahmed   2021-08-18
Niemcy wydadzą 41 milionów dolarów, żeby “odkryć” przyczyny dzisiejszego antysemityzmu   Fitzgerald   2021-08-18
“Naród irański nie zrezygnuje z islamu z powodu braków wody”     2021-08-14
A Kartagina musi być zburzona…   Koraszewski   2021-08-12
Zniszczenia w Gazie, o których wam nie powiedziano, bo nie pasują do antyizraelskiej narracji   von Koningsveld   2021-08-10
Walka z zarazą z Durbanu   Kemp   2021-08-08
Liban atakuje Izrael, Liban krzyczy „agresja”   Abdul-Hussain   2021-08-07
Atak terrorystyczny na Speakers Corner był nożem wbitym w brytyjską demokrację   Collier   2021-08-06
Kiedy nie ma udziału Izraela znika zainteresowanie losem Palestyńczyków     2021-08-04
Hamas chełpi się mordowaniem żydowskich dzieci 20 lat temu w pizzerii Sbarro     2021-08-03
Marksistowskie poparcie dla palestyńskiego terroryzmu prowadzi do nienawiści do Żydów na całym Zachodzie   Milliere   2021-08-01
Świat reaguje na Izrael z arogancją i hipokryzją   Darshan-Leitner   2021-07-31
ONZ ustanawia stałą izraelożerczą komisję dochodzeniową pod przewodnictwem znanej z nienawiści do Izraela apologetki antysemityzmu Navi Pillay     2021-07-30
W Iranie Najwyższy Przywódca jest zaniepokojony   Fitzgerald   2021-07-28
Dziennikarka BBC wyrzucona za tweet “Hitler miał rację”   Fitzgerald   2021-07-25
Szwecja: Imam potępia szwedzką flagę, wzywa muzułmanów do “miażdżenia i rozbijania głów Żydów”   Spencer   2021-07-24
Biden i mułłowie: "Karmienie krokodyla"   Rafizadeh   2021-07-24
Specjalny Sprawozdawca Rady Praw Człowieka ONZ ogłasza, że izraelskie osiedla są „zbrodnią wojenną”. Dlaczego jest w błędzie?   Fitzgerald   2021-07-21
Jak palestyńscy przywódcy oszukują Amerykanów   Tawil   2021-07-20
Morale i kwestia wyjścia Ameryki z Afganistanu   Koraszewski   2021-07-19
Opieka medyczna Izraela nad przywódcami Hamasu i AP, a podwójne standardy CUNY   Fitzgerald   2021-07-19
Denazyfikacja Bliskiego Wschodu wymaga ponownej denzyfikacji Niemiec   Pickles   2021-07-18
Amnezja wysepkowa jest super   Honig   2021-07-16
Dyktator Białorusi: „Świat płaszczy się przed Żydami”   Fitzgerald   2021-07-16
Jak izraelożercy stali się wpływowi   Rosenthal   2021-07-13
Pod uwagę amerykańskim uczelniom, których partnerem jest Uniwersytet Al Kuds   Flatow   2021-07-11
Dzieci Palestyny poświęcą swoją krew i swoje ciała     2021-07-10
Czy Palestyńczycy potępią mufiego Hussainiego i Hitlera?   Abdul-Hussain   2021-07-09
Administracja Bidena: nagradzanie morderczego reżimu Iranu?   Rafizadeh   2021-07-07
Uwagi na marginesie 50. rocznicy ukończenia studiów   Landes   2021-07-07

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo

Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk