Prawda

Niedziela, 26 czerwca 2022 - 09:21

« Poprzedni Następny »


Unia Europejska nadal nie wpisuje całego Hezbollahu na listę organizacji terrorystycznych


Hugh Fitzgerald 2021-11-22


Właśnie kiedy zaczynasz myśleć, że Unia Europejska usztywniła stanowisko wobec kierownictwa Palestyńczyków przez, na przykład, niedawne wstrzymanie funduszy z powodu antysemityzmu w podręcznikach szkolnych Autonomii Palestyńskiej, znowu masz powód do rozczarowania. Najnowszym przykładem jest odmowa UE wpisania całego Hezbollahu na listę organizacji terrorystycznych. Informacja o trwającej bojaźliwość UE znajduje się tutaj: “European Union Will Not Outlaw All of Hezbollah,” i24 News, z 1 listopada 2021:

Unia Europejska nie wpisze całej libańskiej, szyickiej milicji Hezbollah na listę organizacji terrorystycznych.


Jak podaje „Jerusalem Post” zapytana o pełen zakaz Hezbollahu, Katharina von Schnurbein, koordynatorka Komisji Europejskiej do zwalczania antysemityzmu, powstrzymała się od odpowiedzi i przekazała pytanie swoim przełożonym.


Peter Stano, rzecznik ds. polityki zagranicznej UE, powiedział dziennikarzom: “Militarne skrzydło Hezbollahu już znajduje się na liście grup terrorystycznych. Jakiekolwiek zmiany natury i zasięgu istniejącej listy są prerogatywą państw członkowskich UE do przedyskutowania i jednogłośnej decyzji”. …

Jest 27 członków UE i wystarczy naleganie jednego kraju na ochronę “politycznego skrzydła” Hezbollahu – przez odmowę uznania go za nieodłączne od skrzydła wojskowego – by powstrzymać UE od zrobienia tego, co dyktuje zarówno zdrowy rozsądek, jak i poczucie moralne.


Zabrało UE dużo czasu uznanie choćby tylko “militarnego skrzydła” za grupę terrorystyczną; Izrael przedstawił państwom członkowskim UE niezbite dowody na poparcie takiej decyzji.W 2020 roku, kiedy kraje UE zakazały kontaktów i popierania “militarnego skrzydła” Hezbollahu, Izrael przedstawił niemieckiemu rządowi dowody pokazujące rolę “politycznego skrzydła” w terrorystycznej działalności “militarnego skrzydła – bowiem to “polityczne skrzydło” Hezbollahu zbiera pieniądze na utrzymanie i broń terrorystów, pomaga płacić za rekrutację nowych członków do grup terrorystycznych i za ich wynagrodzenie oraz pokrywa koszty kampanii propagandowych, by usprawiedliwić akty terroru przeciwko żydowskiemu państwu. Dowody tych związków między militarnym i politycznym skrzydłem, jakie Izrael przedstawił Niemcom, spowodowały, że Niemcy zdelegalizowały “polityczne skrzydło” Hezbollahu; nowy zakaz w tym kraju, który obowiązuje od kwietnia 2020 roku, nie czyni różnicy między politycznym i militarnym skrzydłem tej grupy. „Polityczna” działalność Hezbollahu “łamie prawo karne i ta organizacja sprzeciwia się koncepcji międzynarodowego porozumienia” – powiedział niemiecki minister spraw wewnętrznych, Horst Seehofer, przy ogłaszaniu tej decyzji.


Następnie powiedział: “Ta grupa pod kierownictwem Hassana Nasrallaha odmawia Izraelowi prawa do istnienia” i „popiera zbrojną, terrorystyczną walkę” przeciwko państwu żydowskiemu. W oświadczeniu jego ministerstwa czytamy: “Oczekuje się, że Hezbollah będzie kontynuował organizowanie terrorystycznych działań przeciwko Izraelowi i izraelskim interesom poza Bliskim Wschodem”.


W zakazie działania Hezbollahu jako całości Niemcy dołączyły do kilku innych krajów europejskich, w tym Wielkiej Brytanii (przed Niemcami) i Holandii (po Niemczech). Francja jednak opiera się temu, nadal trzymając się fikcji dwóch całkowicie odrębnych skrzydeł Hezbollahu, mimo że w rzeczywistości “skrzydło militarne” nie mogłoby istnieć bez “skrzydła politycznego”, które dostarcza funduszy i rekrutów.

Sam Hezbollah jest najlepszym świadkiem oskarżenia przeciwko sobie – oświadczył, że jest jedną, jednolitą nierozdzielną organizacją:


Hezbollah jako organizacja uważa się za jednolity ruch, którego nie można dzielić na sektor polityczny i militarny. Rzecznik Hezbollahu, Ibrahim Mousawi, powiedział w 2013 roku: “Hezbollah jest jedną dużą organizacją. Nie mamy skrzydeł, które są oddzielone od siebie”.


Hezbollah jest częścią libańskiego rządu, ale działa niezależnie i nie przyjmuje odpowiedzialności za to, co dzieje się w kraju….

Hezbollah może “działa niezależnie” od libańskiego rządu, ale rząd libański nie jest w stanie działać niezależnie od Hezbollahu. Hezbollah jest państwem w państwie. Kontroluje rząd nie tylko przez swoich członków w gabinecie i w parlamencie, ale także przez innych, nie-szyickich członków, którzy stali się chętnymi kolaborantami tej grupy terrorystycznej. Wśród nich jest maronicki prezydent, Michel Aoun i sunnicki premier, Najib Mikati, którzy obaj wykonują rozkazy Hezbollahu. Hezbollah jest silniejszy niż libańska armia, która nie odważa przeciwstawić się tej grupie terrorystycznej, posiadającej więcej broni niż 95% konwencjonalnych armii świata. Hezbollah ściągnął na Liban wszelkiego rodzaju nieszczęścia. Wciągnął niechętny temu kraj w wojnę z Izraelem w 2006 roku, która doprowadziła do zniszczenia znacznej części infrastruktury. Zmagazynował 2750 ton azotanu amonu w hangarze 12 w porcie w Bejrucie, doprowadzając do gigantycznego wybuchu 4 sierpnia 2020 roku, który spowodował 215 ofiar śmiertelnych, 6500 rannych i oceniane na 15 miliardów dolarów straty w zniszczonych nieruchomościach i infrastrukturze. Hezbollah zaprzeczył jakiejkolwiek odpowiedzialności za tę katastrofę i próbował zmusić Tareka Bitara, uczciwie badającego ten wybuch, by zrezygnował z prowadzenia tej sprawy, wręcz grożąc mu śmiercią. Wreszcie, to zbiry Hezbollahu zdławiły pokojowe demonstracje Libańczyków przeciwko złemu zarządzaniu i korupcji ich rządu.


Próba premiera Bennetta, by w kulisach spotkania klimatycznego w Glasgow przekonać premiera Australii, Scotta Morrisona, do uznania całego Hezbollahu za organizację terrorystyczną, może przynieść rezultat. Chociaż obecnie Australia uważa tylko  Organizację Bezpieczeństwa Zewnętrznego Hezbollahu za grupę terrorystyczną, a nie całą organizację, w czerwcu bieżącego roku wspólna parlamentarna komisja wywiadu i bezpieczeństwa (PJCIS) Australii rekomendowała wpisanie całego Hezbollahu na czarną listę. Fakt, że obaj premierzy byli w Glasgow, dał Bennettowi pierwszą szansę od czerwca na osobiste przedstawienie sprawy Morrisonowi – powszechnie uważanego za popierającego Izrael. Niebawem powinniśmy zobaczyć, co zdecydują australijskie władze.


„Militarne skrzydło” Hezbollahu nie mogłoby istnieć bez “politycznego skrzydła”. Nie miałoby setek milionów dolarów na płacenie swoim członkom, na kupowanie broni i na budowanie sieci tuneli terroru; bez „politycznego skrzydła” nie mogłoby płacić za tworzenie i dystrybucję antyizraelskiej propagandy na całym świecie; bez „politycznego skrzydła” Hezbollah nie byłby w stanie przekupywać polityków i urzędników państwowych, by zamykali oczy, kiedy ta grupa terrorystyczna prowadzi lukratywny handel narkotykami z Ameryki Południowej do Europy i Bliskiego Wschodu.  


Dlaczego którykolwiek z krajów Unii Europejskiej miałby nadal udawać, że “militarne” i “polityczne” skrzydła Hezbollahu są różnymi organizacjami, skoro wszystko, co wiemy o nich, wskazuje, że się nierozłączne? Skoro wszyscy od lat wiemy, że “militarne” skrzydło zależy od “politycznego” skrzydła w sprawie zbiórki pieniędzy na zakup broni, na płace dla terrorystów i na nowych rekrutów, na ponoszenie kosztów tworzenia i dystrybucji antyizraelskiej propagandy? I jeśli rzecznik samego Hezbollahu, Ibrahim Mousawi, podkreśla, że “Hezbollah jest jedną dużą organizacją. Nie mamy skrzydeł, które są oddzielone od siebie”, kim jesteśmy, byśmy mogli mu zaprzeczać?


European Union Will Still Not Ban Hezbollah In Its Entirety

Frontpage Mag., 11 listopada 2021

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska


Hugh Fitzgerald
jest publicystą Jihad Watych. 


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1066 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Analiza najnowszej propagandowej publikacji ONZ   Litman   2022-06-26
Izrael musi wydalić tego dyplomatę UE   Marcus   2022-06-21
Kwestia żydowska w wielkim świecie   Koraszewski   2022-06-11
Iran nie czeka na broń jądrową, by zdestabilizować Bliski Wschód   Toameh   2022-06-10
Turcja, terroryści i NATO   Bulut   2022-06-07
David Rovics o Dżanin 2002   Landes   2022-06-02
CNN znajduje swoich “tańczących Izraelczyków”   Collier   2022-05-31
Jeden majowy dzień — w Jerozolimie i Nowym Jorku   Chesler   2022-05-26
Krew Shireen abu Akleh jest na rękach Palestyńczyków   Rosenthal   2022-05-21
Nie da się rozwiązać problemu antysemityzmu ONZ przez ignorowanie go   Tobin   2022-05-18
Rosja i Chiny: najgorszy moment w historii   Chang   2022-05-12
Putin, Hitler i historii kobyła   Koraszewski   2022-05-11
Izrael: najczystszy kraj świata   Bard   2022-05-11
Palestyński kult śmierci – uwielbienie mordowania Żydów   Collier   2022-05-10
Iran mówi otwarcie – i powinniśmy uważnie słuchać     2022-05-08
Wspaniała wiadomość na Jom HaSzoah! Nie ma antysemitów!     2022-05-07
Czy umiemy wyobrazić sobie świat bez Izraela?   Tobin   2022-05-06
Allah sprowadził Żydów do Palestyny, żebyśmy mogli ich wykończyć     2022-05-04
Ramadan kończy się z hukiem   Blum   2022-05-02
Oni wszyscy mają krew na rękach   Collier   2022-04-21
W XXI wieku antysyjonizm znaczy antysemityzm   Tobin   2022-04-20
Jak USA utrwalają palestyńską przemoc   Blum   2022-04-19
Palestyńczycy popierają mordowanie przypadkowych Żydów     2022-04-18
Szaleństwa głębokiej wiary   Fitzgerald   2022-04-13
Intifada z okazji ramadanu?   Blum   2022-04-09
Nie nagradzajcie Palestyńczyków za nową falę terroru   Tobin   2022-04-05
Większość “Palestyńczyków” głosowałaby dziś na Hamas   Greenfield   2022-04-02
Dlaczego Stany Zjednoczone nadal płacą za antysemicką farsę w ONZ?   Tobin   2022-04-01
AP zachęcała do zamachu terrorystycznego w Beer Szewie… i nagrodzi go   Marcus   2022-03-29
Śpiew i taniec o “apartheidzie”: Infantylna @Amnesty jest obecnie taka sama jak inne antyizraelskie grupy     2022-03-22
Reportaż rosyjskiej telewizji o syryjskich żołnierzach zgłaszających się na ochotnika do walki wraz z Rosją przeciwko Ukrainie     2022-03-17
Obywatele właściwie poinformowani   Koraszewski   2022-03-16
Kłamstwo o dłuższej i silniejszej umowie z Iranem   Bard   2022-03-11
Biden rozbija złudzenia Izraela   Glick   2022-03-10
Electronic Intifada w pełni popiera Putina   Collier   2022-03-07
Propagandowy front Władimira Putina   Koraszewski   2022-03-07
Rosja: Iran jest naszym sojusznikiem, uczestniczymy w rozwijaniu jego projektu nuklearnego     2022-03-03
Chiny: To USA są winne ukraińskiego konfliktu     2022-03-02
„Apartheid” jest nową „okupacją” – terminem używanym w czysto propagandowych celach     2022-02-28
Czy Putin będzie strzelał do zakładników?   Rosenthal   2022-02-28
Lepszy kontrakt za pochwałę terroryzmu   Fitzgerald   2022-02-23
Nękanie w Judei i Samarii musi się zakończyć – ale kto nęka kogo?   Oz   2022-02-20
Nie ugłaskuj krokodyla “przebudzenia”     2022-02-18
Toksyczna szczodrość. Jak Europejczycy używają izraelskich NGO do destabilizowania Izraela   Altabef   2022-02-15
Losowy przykład nieuczciwości raportu Amnesty International     2022-02-14
Strategia Autonomii Palestyńskiej używania dzieci-żołnierzy przeciwko Izraelowi   Marcus   2022-02-13
Co naprawdę oznacza wspieranie „palestyńskiego pojednania”?   i Itamar Marcus   2022-02-12
Saudyjski dziennikarz o zerwaniu związków z Palestyńczykami   Fitzgerald   2022-02-11
Groza ujawnienia proizraelskiego stanowiska   Goska   2022-02-09
Neonazistowska fascynacja salafickim dżihadem   Wójcik   2022-02-08
Antysemici wszystkich krajów łączcie się   Koraszewski   2022-02-07
Palestyńscy najemnicy Iranu: Dżihad przeciw Izraelowi i Ameryce   Toameh   2022-02-06
Kościół, który promuje antysemityzm   Tobin   2022-02-04
Grupy terrorystyczne kochają Amnesty International, jako że kieruje się planami zniszczenia Izraela naszkicowanymi w Durban     2022-02-03
Amnesty wymyśla kolejną definicję apartheidu – tylko dla Izraela     2022-02-02
Wojna przeciwko Żydom prowadzona przez grupy “obrony praw człowieka”: @Amnesty, @HRW i @BTselem     2022-02-01
Powrót „Protokołów mędrców Syjonu”   Rosenthal   2022-01-31
„Guardian” wynalazł nowe antyizraelskie oszczerstwo: „Sportswashing”   Levick   2022-01-30
Pamiętajcie Dajr Jasin!   Troy   2022-01-29
Wikipedia morduje historię     2022-01-25
Associated Press zamienia palestyński wypadek drogowy w podżeganie przeciwko Izraelowi   Fitzgerald   2022-01-23
Wędrówka idei na Bliskim Wschodzie   Mansour   2022-01-22
Neonaziści dążą do wykucia braterskiej więzi z dżihadystami   Stalinsky   2022-01-19
Kiedy atakowani są Żydzi, przedstawiciele władz boją się powiedzieć “antysemityzm”   Frantzman   2022-01-17
Sowieckie kłamstwo o izraelskim apartheidzie   Kemp   2022-01-14
„Nieistotne religijne idee”? Nie, każdy terroryzm jest oparty na głębokiej wierze, niezależnie od tego, czy jest religijny, polityczny, społeczny czy inny – część I   M. Reiter   2022-01-13
Litania nieszczęść Hassana Nasrallaha   Fitzgerald   2022-01-13
Palestyńczycy: Jesteśmy dumni z naszych terrorystów   Tawil   2022-01-11
Życie w epoce kamienia   Rosenthal   2022-01-09
The Yellow Spot: szczegółowa relacja z tamtych czasów o nazistowskim prześladowaniu Żydów w latach 1933-1935 brzmi bardzo podobnie do dzisiejszego antysemityzmu     2022-01-08
Co stałoby się z Arabami podczas nuklearnego uderzenia na Izrael i dlaczego nikogo to nie obchodzi?     2022-01-07
Z Facebooka egipskiego dysydenta   Mansour   2022-01-04
Co naprawdę zdarzyło się z milionem Żydów w krajach arabskich?   Collier   2022-01-03
Palestyńska szkoła terroryzmu   Tawil   2022-01-02
ONZ wypowiada wojnę Izraelowi   Rosenthal   2021-12-31
Unicestwienie Izraela najwyższym ideałem Iranu     2021-12-27
Według sondażu 93% palestyńskich Arabów w Jerozolimie woli rządy izraelskie od palestyńskich   Fitzgerald   2021-12-25
Human Rights Watch znowu zakłada, że Żydzi są rasistami i na tej podstawie pisze raport o Lod     2021-12-23
Kiedy antysyjonistyczna grupa dowodzi, że jej propaganda jest kłamstwem   Oz   2021-12-22
Obosieczny antysemityzm przyzwolenia   Nirenstein   2021-12-20
Iran: eksportowanie ropy czy rewolucji?   Taheri   2021-12-18
Znajdowanie prawdziwych ofiar terroru   Collins   2021-12-17
Na kampusach wśród personelu komisji “Różnorodności, równości i włączenia” są najbardziej nietolerancyjni ludzie     2021-12-16
Dziesiąta rocznica “pinkwashing” i czego nas ona uczy o antysemickich teoriach spiskowych     2021-12-10
Raport nazywa traktowanie chrześcijańskich dziewcząt i kobiet w muzułmańskich krajach “katastrofą praw człowieka”   Spencer   2021-12-03
Antysyjonizm i antysemityzm nie robią niczego, by pomóc Palestyńczykom   Regev   2021-11-29
Sunnicki Hamas i szyicki Iran: braterska więź w terrorze pod hasłem “śmierć Izraelowi”   Fitzgerald   2021-11-27
Terrorysta, który rozbija wszystkie stereotypy o terrorystach   Flatow   2021-11-23
Unia Europejska nadal nie wpisuje całego Hezbollahu na listę organizacji terrorystycznych   Fitzgerald   2021-11-22
Czy termin “nakba” jest antysemicki?     2021-11-21
“Od Rzeki do Morza”: Hamas wyjaśnia, czego chcą brytyjscy studenci   Kemp   2021-11-16
Jak Palestyńczycy ukradli cierpienia, no cóż, właściwie wszystkim   Collier   2021-11-14
Terroryści „palestyńskiego” dżihadu dostają więcej niż zarabiają lekarze i nauczyciele   Greenfield   2021-11-11
EU @eu_eeas ciągle mówi o nieistniejących “granicach sprzed 1967”, skoro explicite nigdy nie miały one być granicami?     2021-11-10
Odciąć finansowanie NGO powiązanych z terroryzmem   Eid   2021-11-07
Palestyńscy więźniowie, o których nikt nie mówi   Toameh   2021-11-06
Niemka skazana za zbrodnie ISIS   Frantzman   2021-11-02
Terroryzm jako palestyńska kultura   Marcus   2021-11-02
Dlaczego Palestyńczycy nie mogą zawrzeć pokoju z Izraelem   Toameh   2021-10-29
Czy Trzecia Konwencja Genewska stosuje się do palestyńskich terrorystów aresztowanych przez Izrael?    Hirsch   2021-10-28

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologia


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk