Prawda

Niedziela, 24 października 2021 - 18:00

« Poprzedni Następny »


Turcja, kraj NATO i Bractwa Muzułmańskiego


Z materiałów MEMRI 2015-02-10


Opublikowanie w Turcji (2 lutego 2015 r.) przez nie-islamistyczne media informacji, że członkowie Bractwa Muzułmańskiego (BM)  wzywają do zabijania egipskich funkcjonariuszy bezpieczeństwa wywołało zagorzałą debatę w parlamencie i w mediach. Niezależna gazeta turecka “Cumhuriyet” napisała, że trzy kanały telewizyjne nadające ze Stambułu -  Rabia TV, Al-Sharq i Misir Al-A'an – należące do członków BM, nadawały groźby i ostrzeżenia uczestnikom międzynarodowej konferencji inwestorów, jaka ma odbyć się w Kairze w połowie marca 2015 r. Następnego dnia, 3 lutego, „Hurriyet Daily News” opublikowała artykuł zatytułowany „Tureckie ministerstwo spraw zagranicznych popiera egipskie programy nadawane z Turcji”.


Inne stacje telewizyjne i strony internetowe z siedzibami w Turcji, które są uważane za organy BM i Państwa Islamskiego (ISIS), szerzą propagandę tych organizacji; niektóre, jak związana z ISIS strona internetowa Takva, nawet rekrutują do ISIS.   


W Turcji pod rządami AKP gwałtownie rośnie liczba sympatyków BM i terrorystycznych organizacji islamskich, takich jak ISIS, i jak pokazuje niedawny sondaż, ponad 20% Turków aprobuje użycie przemocy w imię islamu. Antyzachodnia retoryka przedstawicieli rządu tureckiego także wzmacnia w społeczeństwie wiarę w teorie spiskowe[1].


Poniżej podajemy fragment z mediów tureckich w sprawie nadających z Turcji stacji telewizyjnych BM, podżegających przeciwko egipskiemu rządowi:


Rozkazy zabijania płyną ze Stambułu


Już, 2 lutego 2015 r.,  w artykule pod tytułem “Rozkazy zabijania płyną ze Stambułu” “Cumhuriyet” napisała, że po śmierci króla saudyjskiego Abdallaha, który był znanym przeciwnikiem BM, Bractwo nasiliło działalność z terenu Turcji w ramach próby zmiany równowagi sił na Bliskim Wschodzie na własną korzyść[2]. Artykuł stwierdza, że związane z BM kanały telewizyjne, takie jak Misir ("Egipt") Al-A'an, Rabia, Al-Sharq, Mukemmillin i wiele innych nadają wezwania do przemocy i groźby śmierci tak przeciwko prezydentowi egipskiemu Abd Al-Fattahowi Al-Sisiemu, jak i jego funkcjonariuszom bezpieczeństwa.


2 lutego 2015: \

2 lutego 2015: "Rozkazy zabijania płyną ze Stambułu”

“Cumhuriyet”pisze, że prezenter Misr Al-A'an powiedział: "Zbijcie wszystkich  funkcjonariuszy bezpieczeństwa Sisiego. Muszę powiedzieć żonom tych funkcjonariuszy: ‘Wasi mężowie zostaną zabici. Jeśli nie dzisiaj, to jutro lub następnego dnia. Muszę powiedzieć wam, że marcowa konferencja inwestorów organizowana przez Brudnego Psa Sisi będzie niepowodzeniem. Wraz ze śmiercią króla Abdallaha kręgosłup Sisiego jest złamany’”. 


Dalej w artykule czytamy: "Na kanale Rabia powiedziano, że wszyscy cudzoziemcy powinni opuścić Egipt przed nadchodzącą konferencją inwestorów. Mukemmillin oznajmił: 'Róbcie, co chcecie policjantom, ale oszczędźcie ich rodziny’. Podobne wezwania do przemocy wygłoszono również na innych kanałach”.
To, co oni robią, jest terroryzmem


Rzecznik egipskiego ministerstwa spraw zagranicznych, Badr Abdelatty, powiedział „Cumhuriyet”: "Przedstawimy to na forum międzynarodowym. Państwo członkowskie ONZ ma obowiązek nieingerowania w sprawy wewnętrzne innych państw oraz zwalczania terroryzmu. Dla nas to jest terroryzm"[3]. Dodał również, że: "Jest wiele takich kanałów telewizyjnych, a część nadawana jest z Turcji. Te programy są bezpośrednim zagrożeniem naszego bezpieczeństwa narodowego, są dla Egiptu upokarzające, wzywają do przemocy i zbrodni, i podżegają do terroryzmu. Żaden kraj nie może tego akceptować". Abdelatty powiedział następnie, że Egipt podejmie niezbędne inicjatywy dyplomatyczne, by powstrzymać te audycje z innych krajów, w tym z Turcji.


Murat Ozcelik, zastępca przewodniczącego głównej partii opozycyjnej Turcji, CHP, powiedział o anty-egipskich audycjach nadawanych z Turcji[4]: "Król Abdallah był znanym przeciwnikiem BM. Mając nadzieję, że ten pogląd może zmienić się z wstąpieniem na tron nowego saudyjskiego króla, Salmana, prezydent turecki, Erdogan, przybył na pogrzeb, gdzie mógł rozmawiać z innymi przywódcami regionu. Od początku Turcja próbowała inspirować zamieszki w Egipcie i robi to nadal. Teraz nasilili wtrącanie się w sprawy Egiptu po śmierci króla Abdallaha.


AKP chce Egiptu, który podziela jego misję i drogę. Z każdym upływającym dniem Turcja jest bardziej islamizowana; celem AKP jest ustanowienie kalifatu. Podczas gdy naród turecki nic nie wie o stosunkach AKP-BM, polityka AKP jest skrajnie niebezpieczna. Wielu członków BM i Hamasu znalazło schronienie w Turcji, a jakby tego nie było dość, przygotowują teraz sprowadzenie tu szefa biura politycznego Hamasu, Chaleda Maszala”.


Ozcelik dodał, że AKP pracuje teraz nad zmianą świata arabskiego: “Według AKP, ISIS jest strukturą, którą można oczyścić z radykałów”.


Turecki minister spraw zagranicznych popiera egipskie programy nadawane z TurcjiArtykuł w “Hurriyet Daily News” zatytułowany “Turecki minister spraw zagranicznych popiera egipskie programy nadawane z Turcji"[5] pisze: "Trzy związane z BM kanały telewizyjne - Misr Al-Aan, Rabia i Al-Sharq, wzywające do przemocy i wzywające cudzoziemców, by opuścili Egipt, spowodowały niepokój w Kairze. Kanały te podobno wzywają cudzoziemców, by opuścili ten kraj przed szczytem inwestorów w przyszłym miesiącu i twierdzą, że otrzymały informacje, według których policjanci i żołnierze będą obierani za cel i zabijani.


Rzecznik tureckiego ministerstwa spraw zagranicznych, Tanju Bilgiç powiedział 3 lutego, że kanały telewizyjne z rzekomymi powiązaniami z BM, które nadają do Egiptu z Turcji, mają prawo do wolności słowa, tak jak jest ona zapisana w prawie tureckim: ‘Każdy, kto ma prawo legalnego pobytu i pozwolenie na pracę w naszym kraju, może używać wolności słowa w granicach prawa i może działać zgodnie z tymi prawami’”


Przypisy :


[1]
Todayszaman.com, 2 lutego 2015. Artykuł zawierał wyniki sondażu ze stycznia 2015 r. przeprowadzonego przez mający siedzibę w Ankarze METRPoll, według którego 20% społeczeństwa Turcji - ponad 15 milionów z populacji 79 milionów – aprobuje użycie przemocy w imię islamu; oznacza to, według autora artykułu, gwałtowny wzrost z 13% zaledwie kilka miesięcy temu. Zapytani "Kto zorganizował zamach na Charlie Hebdo?" 31,1.% respondentów odpowiedziało, że była to radykalna grupa islamska, podczas gdy 44,3% powiedziało, że były to zagraniczne służby bezpieczeństwa; ta liczba wynosiła 56% wśród głosujących na AKP. Zapytani, kto był prawdziwymi ofiarami zamachu, tylko 21,7% powiedziało, że było nim 12 zabitych Francuzów (15% wśród głosujących na AKP), podczas gdy 42,6% powiedziało, że był to świat muzułmański (55,3% wśród głosujących na AKP), a 24% powiedziało, że byli to muzułmanie w Europie. 55% respondentów (65,8% wśród głosujących na AKP) powiedziało, że wierzą, iż islam nadal jest celem krucjat.  

[2] “Cumhuriyet”, 1 lutego 2015.

[3] “Cumhuriyet”, 3 lutego 2015.

[4] “Cumhuriyet”, 3 lutego 2015.

[5] “Hurriyet Daily News”, 3 lutego 2015.


Źródło: MEMRI, Specjalny Komunikat nr 5959 z 6 lutego 2015.

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

Poniżej wideo MEMRI TV O telewizji Bractwa Muzułmańskiego z Turcji: groźby zamachów terrorystycznych przeciwko cudzoziemcom i ich interesom w Egipcie, fragment programu  Rabia TV, z 29 stycznia 2015 r. (napisy tylko po angielsku):
Od Redakcji


Turecki premier, Ahmet Davutoğlu, powiedział 9 lutego 2015  na kongresie AKP, że jego rząd nie podda się żydowskiemu lobby, ormiańskiemu lobby ani lobby Greków tureckich. To zdanie najwyraźniej odnosiło się do niedawnej wypowiedzi prezydenta   Recepa Tayyipa Erdoğana, iż członkowie ruchu Gülena połączyli swoje siły z Mossadem.


Tureckie społeczności Ormian, Greków i Żydów zostały wymordowane, a większość tych którzy przeżyli została zmuszona do emigracji. (Hitler, zabierając się za wymordowanie europejskich Żydów, pytał: kto pamięta dzisiaj masakrę Ormian?) Mówienie o istniejących lobby tych mniejszości jest kpiną z ich tragedii. Wyjaśnienia wymaga określenie “Ruch Gülena”, byłego kontrkandydata Erdogana w wyborach prezydenckich. Umiarkowanego muzułmańskiego duchownego, wyrzekającego się terroru i wzywającego do poszanowania innych religii. W grudniu sąd turecki wydał nakaz jego aresztowania.


Fethullah Gülen zbiegł do Stanów Zjednoczonych, skąd prowadzi działalność na rzecz demokratyzacji Turcji i ma w tym kraju wielu zwolenników.    

 


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 964 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Hamas jest beneficjentem dyplomacji bazującej na urojeniach   Glick   2021-10-24
Między bojkotami a rękawicą rzuconą przez Gazę   Collins   2021-10-22
Okropna prawda o irlandzkim antysemityzmie   Collier   2021-10-19
Oszukańcze sztuczki UNRWA, by wyciszyć słowa prawdy   Blum   2021-10-15
Próbowali spalić Żydów żywcem. Znowu   Flatow   2021-10-12
Prawdziwi palestyńscy “bohaterzy”: terroryści   Tawil   2021-10-10
“Obietnica Życia Przyszłego” – Palestyna po  “zniknięciu” Izraela     2021-10-09
Iran z bronią jądrową jest bardziej niebezpieczny niż Korea Północna   Rafizadeh   2021-10-07
Premier Autonomii Palestyńskiej“Izrael musi zginąć demograficznie”     2021-10-06
Przemówienie Abbasa w ONZ wyjaśnia, dlaczego nie jest on partnerem do pokoju   Hirsch   2021-10-05
Czy terroryści będą szkoleni za pieniądze zachodnich podatników?   Greenfield   2021-09-26
“Obchody” 20. rocznicy festiwalu nienawiści ONZ w Durbanie   Steinberg   2021-09-21
Artykuł w „Independent” z akrobatyką, żeby uniknąć słowa Hamas   Levick   2021-09-20
Taliban i antysemityzm ukryty w międzynarodowych stosunkach   Frantzman   2021-09-18
Izrael próbuje złagodzić problemy Palestyńczyków w Gazie i na Zachodnim Brzegu, w zamian otrzymuje zniewagi   Fitzgerald   2021-09-14
Najbardziej poszukiwany terrorysta ministrem bezpieki   Ahmad   2021-09-14
Pamięć i nauki z zamachu 9/11   Collins   2021-09-11
Islamski ekstremizm w Wielkiej Brytanii jest coraz pewniejszy siebie   Collier   2021-09-10
Administracja Bidena daje mułłom w Iranie kolejne zwycięstwo: przejęcie władzy przez talibów   Rafizadeh   2021-09-03
Terroryzm: różne miejsca, różne zdjęcia   Collins   2021-09-01
Chiny: Tajwan nie powinien polegać na poparciu USA     2021-08-31
Arabowie: Biden przywraca do życia ekstremizm i terroryzm   Toameh   2021-08-31
Najnowszy antyizraelski raport HRW     2021-08-28
Niech się palą izraelskie drzewa. Jewish Voice for Peace, antyizraelska grupa, kibicuje jerozolimskim pożarom   Abdul-Hussain   2021-08-27
Wznowiona “obietnica” Iranu dla Palestyńczyków   Toameh   2021-08-25
Zachodnia dyplomacja: błaganie terrorystów   Meotti   2021-08-24
Liban i jego tykające bomby   Taheri   2021-08-24
Czy Zachód może być uczciwy w sprawie islamistycznego zagrożenia?   Tobin   2021-08-23
Z amerykańskiego upokorzenia wyłoni się nowy porządek świata   Ahmed   2021-08-18
Niemcy wydadzą 41 milionów dolarów, żeby “odkryć” przyczyny dzisiejszego antysemityzmu   Fitzgerald   2021-08-18
“Naród irański nie zrezygnuje z islamu z powodu braków wody”     2021-08-14
A Kartagina musi być zburzona…   Koraszewski   2021-08-12
Zniszczenia w Gazie, o których wam nie powiedziano, bo nie pasują do antyizraelskiej narracji   von Koningsveld   2021-08-10
Walka z zarazą z Durbanu   Kemp   2021-08-08
Liban atakuje Izrael, Liban krzyczy „agresja”   Abdul-Hussain   2021-08-07
Atak terrorystyczny na Speakers Corner był nożem wbitym w brytyjską demokrację   Collier   2021-08-06
Kiedy nie ma udziału Izraela znika zainteresowanie losem Palestyńczyków     2021-08-04
Hamas chełpi się mordowaniem żydowskich dzieci 20 lat temu w pizzerii Sbarro     2021-08-03
Marksistowskie poparcie dla palestyńskiego terroryzmu prowadzi do nienawiści do Żydów na całym Zachodzie   Milliere   2021-08-01
Świat reaguje na Izrael z arogancją i hipokryzją   Darshan-Leitner   2021-07-31
ONZ ustanawia stałą izraelożerczą komisję dochodzeniową pod przewodnictwem znanej z nienawiści do Izraela apologetki antysemityzmu Navi Pillay     2021-07-30
W Iranie Najwyższy Przywódca jest zaniepokojony   Fitzgerald   2021-07-28
Dziennikarka BBC wyrzucona za tweet “Hitler miał rację”   Fitzgerald   2021-07-25
Szwecja: Imam potępia szwedzką flagę, wzywa muzułmanów do “miażdżenia i rozbijania głów Żydów”   Spencer   2021-07-24
Biden i mułłowie: "Karmienie krokodyla"   Rafizadeh   2021-07-24
Specjalny Sprawozdawca Rady Praw Człowieka ONZ ogłasza, że izraelskie osiedla są „zbrodnią wojenną”. Dlaczego jest w błędzie?   Fitzgerald   2021-07-21
Jak palestyńscy przywódcy oszukują Amerykanów   Tawil   2021-07-20
Morale i kwestia wyjścia Ameryki z Afganistanu   Koraszewski   2021-07-19
Opieka medyczna Izraela nad przywódcami Hamasu i AP, a podwójne standardy CUNY   Fitzgerald   2021-07-19
Denazyfikacja Bliskiego Wschodu wymaga ponownej denzyfikacji Niemiec   Pickles   2021-07-18
Amnezja wysepkowa jest super   Honig   2021-07-16
Dyktator Białorusi: „Świat płaszczy się przed Żydami”   Fitzgerald   2021-07-16
Jak izraelożercy stali się wpływowi   Rosenthal   2021-07-13
Pod uwagę amerykańskim uczelniom, których partnerem jest Uniwersytet Al Kuds   Flatow   2021-07-11
Dzieci Palestyny poświęcą swoją krew i swoje ciała     2021-07-10
Czy Palestyńczycy potępią mufiego Hussainiego i Hitlera?   Abdul-Hussain   2021-07-09
Administracja Bidena: nagradzanie morderczego reżimu Iranu?   Rafizadeh   2021-07-07
Uwagi na marginesie 50. rocznicy ukończenia studiów   Landes   2021-07-07
Dlaczego życie czarnych chrześcijan zupełnie się nie liczy?   Ibrahim   2021-07-06
Czy IDF jest bezradna?   Bard   2021-07-05
Prawo powrotu w stare koleiny   Koraszewski   2021-07-04
Letnie obozy palestyńskiego dżihadu   Toameh   2021-07-02
Najbardziej niebezpieczni terroryści świata   Patrikarakos   2021-06-30
Artykuł Human Rights Watch o antysemityzmie ZACHĘCA do lewicowego antysemityzmu     2021-06-29
Krótka historia długiej nienawiści   Rosenthal   2021-06-28
Stany Zjednoczone wspierają palestyńskie naruszenia praw człowieka.   Toameh   2021-06-26
Palestyńska kultura przemocy   Bard   2021-06-25
Ewolucja, dzieci i mordercy   Koraszewski   2021-06-23
Zatruty owoc ustępstw wobec irańskich mułłów   Toameh   2021-06-22
Na nieludzkiej ziemi   Koraszewski   2021-06-21
Przez całą historię Żydzi musieli z czegoś rezygnować, by uzyskać akceptację – tym razem jest to Izrael   Amos   2021-06-20
Wiadomości z Iranu, zarówno te głupie, jak i te złowrogie   Fitzgerald   2021-06-19
Gaza, Sky News i marsz islamistów na Londyn   Collier   2021-06-19
Dziennikarstwo z własnym samobójczym celem   Landes   2021-06-18
Tylko Palestyńczycy mogą być ofiarami   Abdul-Hussain   2021-06-17
Z Bagdadu do Gazy: dzisiejszy konflikt jest zakorzeniony w ideologii ery nazistowskiej   Julius   2021-06-16
“TIMES” propaguje demonizację Izraela przez BLMAdam Levick   Levick   2021-06-15
Multikulturowi wielbiciele Hitlera   Greenfield   2021-06-14
Jak międzynarodowa społeczność starała się stworzyć niekończącą się wojnę izraelsko-palestyńską   Frantzman   2021-06-13
Administracja Bidena nagradza terrorystów: Abbasa i Hamas   Tawil   2021-06-11
Budząca mdłości zachodnia “postprawda” na temat wojny Gazy z Izraelem   Bekdil   2021-06-10
Policzmy dokładnie ofiary w Gazie   Rosenthal   2021-06-09
Umyj, wypłucz, powtórz wojnę   Collins   2021-06-08
Świat akademicki dla Hamasu   Pessin   2021-06-06
Wciskacze fake newsów o Palestyńczykach ignorują ludobójstwo chrześcijan. Ideologicznie napędzana hipokryzja   Ibrahim   2021-06-05
Kostiumowy dramat i kompromitacja   Rosenthal   2021-06-05
Bliski Wschód Hady’ego Amra   Glick   2021-06-04
Tureccy Żydzi - uboczne ofiary tureckiej nienawiści do Izraela   Bekdil   2021-06-04
Terapeutka o trwającym statusie ofiary palestyńskich Arabów   Oz   2021-06-01
Prawda o tym “arabskim chłopcu podpalonym przez Izraelczyków”   Fitzgerald   2021-06-01
Hasło: “Izrael ma prawo się bronić” pokazuje bezmiar moralnego zagubienia   Pandavar   2021-05-31
Jeśli USA chcą być humanitarne, nie “odbudują” Gazy   Tobin   2021-05-31
Szejk Dżarrah i niesymetryczne roszczenia   Julius   2021-05-30
Przywódca Hamasu w Gazie: To była tylko próba, nic poza małym ćwiczeniem przed tym, co się zdarzy     2021-05-29
Zachodni obrońcy Gazy mają oczy, ale nie widzą   Steinberg   2021-05-28
Fałszywi bojownicy o pokój i prawdziwi terroryści tworzą niemal doskonały front nienawiści do Żydów     2021-05-27
Palestyńskie głosy, których Blinken nie usłyszy   Toameh   2021-05-26
Nieodnotowane: IDF ceni życie, celem Hamasu jest maksymalizacja ofiar   Koningsveld   2021-05-25
Nowe furie najstarszej nienawiści   Savodnik   2021-05-24
Trąby i silniki czołgów: punkt zwrotny w Gazie?   Kemp   2021-05-22

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Bohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotu


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk