Prawda

Sobota, 24 lutego 2024 - 23:51

« Poprzedni Następny »


To islam, głupcze
Nie chodzi tu o Izrael, kolonializm, globalizm czy kapitalizm; chodzi o islam.


Daniel Greenfield 2023-10-27


Biesłan. Bombaj. Paryż. Manchester. Nowy Jork. Nairobi. Luksor. Sulu. Kibuc Be'eri.

W szkole w Biesłanie zamordowano 186 dzieci. Dziesiątki dzieci wzięto jako zakładników z katolickiej szkoły na Filipinach. Dwóm nauczycielom ścięto głowy, ale nie dziewczynkom. „Nie zabijamy kobiet. Po prostu je zniewolimy” – obiecali dżihadyści. Ośmioletnie dzieci zastrzelone w centrum handlowym Westgate w Nairobi. Terroryści prosili swoje ofiary o podanie nazwiska matki Mahometa, aby odróżnić niemuzułmanów od muzułmanów. W Luksorze w Egipcie terroryści tańczyli, śpiewali, zabijali i okaleczali zagranicznych turystów. „Zabrali wszystkie młode kobiety, dziewczęta i zniknęli wraz z nimi. Nie wiem, dokąd poszli z kobietami, ale skrzywdzili je. Słyszeliśmy krzyki bólu.” Wśród ofiar była Shaunnah Turner, 5-letnia Brytyjka.


Kobiety w ciąży i dzieci zamordowane w Izraelu wprawiają świat w zdumienie. Te sceny wydają się nieprawdopodobne, ponieważ za każdym razem, gdy się zdarzają, szybko zapominamy. Mija kilka dni grozy i ruszamy dalej.


Kiedy muzułmański terrorysta zdetonował bombę w Manchesterze na koncercie pełnym dzieci i młodzieży, był szok i oburzenie. Dzieciom wyciągano gwoździe wbite w ich twarze.


„Ten atak wyróżnia się przerażającym, odrażającym tchórzostwem, celowo wymierzonym w niewinne, bezbronne dzieci i młodzież” – wściekła się wówczas premier Theresa May.


To było 6 lat temu. Równie dobrze mogła to być wieczność.


Nasze rządy, mędrcy telewizyjni i przywódcy opinii znajdują wymówki dla zabójców. Zamachowiec z Manchester Arena był wściekły z powodu wojny domowej w Syrii, więc zabił kilkoro brytyjskich dzieci. Organizacja Abu Sayyaf, „Nosiciele Miecza”, nieustannie atakuje szkoły chrześcijańskie na Filipinach, ponieważ nie pozwala się im na utworzenie własnego państwa. Dżihadyści, którzy mordowali dzieci w Biesłanie, byli wściekli z powodu Czeczenii, w Nairobi byli oburzeni z powodu Somalii, a w Luksorze z powodu zakazu działalności Bractwa Muzułmańskiego. W Izraelu Hamas mordował dzieci, ponieważ mur graniczny zamienia ich bazę terrorystyczną w „więzienie na świeżym powietrzu”, co utrudnia im zabijanie izraelskich dzieci.


Mówi się nam, żebyśmy nie doszukiwali się wzoru. To jest islamofobiczne. Zamiast tego musimy traktować każdy atak nie jako przejaw islamu, ale jako problem lokalny lub reakcję na ucisk. Kiedy muzułmanie zbiorowo zgwałcili i przepiłowali na pół hinduską nauczycielkę w Kaszmirze, chodziło o traktowanie muzułmanów przez Indie. A kiedy szaleli w teatrze Bataclan w Paryżu, zabijając wszystkich w zasięgu ich karabinów, protestowali przeciwko traktowaniu ISIS przez Francję. A kiedy gwałcą kobietę na koncercie w Izraelu przy ciałach jej zamordowanych przyjaciół, protestują w obronie Gazy.


Jednak w 1929 r. muzułmański tłum w żydowskim mieście Safed wtargnął do sierocińca i „rozbijał dzieciom głowy i odcinał im ręce”. Podczas masakry w Hebronie w tym samym roku brytyjski policjant opisał: „usłyszawszy krzyki w pokoju, wszedłem do czegoś w rodzaju tunelu i zobaczyłem Araba w trakcie odcinania mieczem głowy dziecka. Już go uderzył i miał wykonać kolejne cięcie, ale zobaczywszy mnie, próbował skierować uderzenie na mnie, ale chybił; był praktycznie przed lufą mojego karabinu. Strzeliłem mu nisko w krocze”.


Izrael jeszcze nawet nie powstał. Przeciwko czemu protestowali wówczas muzułmanie: przeciwko Żydom?


Czy podczas pierwszego oblężenia Wiednia w 1529 r., kiedy najeżdżająca horda muzułmańska zdecydowała, że muszą „dzieci wycinać z łon matek i wbijać na piki”, czy był to protest przeciwko kolonializmowi czy kapitalizmowi? Kiedy muzułmańska kronika przechwalała się, że podczas ludobójstwa na Sikhach w XVIII wieku „wrzaski gwałconych kobiet wziętych do niewoli, ogłuszały uszy ludzi”, czy była to odpowiedź na globalizm lub syjonizm? A może to był po prostu islam.


Wszystko, co zrobił Hamas podczas krwawych masakr w czasie Wielkiego Święta, było robione przez muzułmanów na przestrzeni dziejów i jest nadal praktykowane. Nie ma tu w ogóle nic nowego. Średniowieczne barbarzyństwo nigdy nie zniknęło, ponieważ islam podtrzymał te makabryczne praktyki. Trwa ramię w ramię ze współczesnym światem smartfonów, samochodów elektrycznych i sztucznej inteligencji, ponieważ jego najgorsze zbrodnie są przedmiotem prawa religijnego i wiary.


Jazydka uprowadzona przez Państwo Islamskie w wieku zaledwie 12 lat opisała, jak dżihadysta, który ją zgwałcił, wyjaśnił jej, że ponieważ „praktykowała religię inną niż islam, Koran nie tylko dał mu prawo do zgwałcenia jej, ale tolerował i zachęcał do tego". „Związał jej ręce i zakneblował ją. Następnie ukląkł obok łóżka i pochylił się ku ziemi w modlitwie, zanim znalazł się na niej. Kiedy było już po wszystkim, ponownie uklęknął i zaczął się modlić”. Dziewczynka błagała go, żeby przestał, ale on „powiedział, że gwałcąc mnie, zbliża się do Allaha”.


To jest islam.


Nie chodzi tu o Izrael, Indie, Rosję, Amerykę, Anglię, Francję, Filipiny czy którykolwiek z wielu innych krajów naznaczonych islamskim terroryzmem. Nie chodzi tu o „ucisk”, „kolonializm”, „osadników”, „karykatury” lub brak „integracji”. Żadna z wymówek nie ostaje się ani nie wyjaśnia wzoru, który konsekwentnie i trwale charakteryzuje islamską przemoc.


Hamas nazwał swój atak „Powodzią Al-Aksa”, co było nawiązaniem do kolonialnego meczetu wzniesionego przez islamskich zdobywców w Jerozolimie na szczycie najświętszego miejsca judaizmu, czyli miejscu dawnej świątyni. Tu nie chodziło o „opór”, Gazę jako „obóz koncentracyjny na świeżym powietrzu” (z luksusowymi hotelami, restauracjami i rezydencjami) ani o żadne wymówki rzucane nam przez media.


To była wojna religijna. Dlatego Hamas zaplanował swój atak na szabat i Simchat Tora, ostatni dzień Wielkich Dni i najbardziej radosny dzień w judaizmie. Podobnie jak wojna Jom Kippur została zaplanowana na najświętszy dzień w judaizmie. A najgorszym poprzednim atakiem terrorystycznym Hamasu był zamach bombowy na seder paschalny w Netanji, w wyniku którego zginęło 30 osób, a 140 zostało rannych.


W Nigerii grupa Boko Haram podkładała bomby w kościołach w Boże Narodzenie. W 2015 r. muzułmańska para otworzyła ogień podczas przyjęcia bożonarodzeniowego w miejscu pracy w San Bernardino w Kalifornii, a rok później muzułmański terrorysta wjechał na jarmark bożonarodzeniowy w Berlinie, a 12-letni muzułmański chłopiec próbował zdetonować bombę z gwoździami na innym jarmarku bożonarodzeniowym w Niemczech.


W Indiach muzułmańscy terroryści zdetonowali bomby podczas hinduskiego święta Diwali. Masakra chrześcijan, Żydów i Hindusów podczas ich świąt religijnych nie jest oświadczeniem politycznym: jest oświadczeniem religijnym.


Terroryzm islamski nie jest problemem amerykańskim, problemem brytyjskim, problemem francuskim, problemem rosyjskim, problemem chińskim lub problemem izraelskim. To problem islamski. Jedynym sposobem, w jaki kiedykolwiek możemy z tym zatriumfować, jest zaprzestanie traktowania tego jako problemu kogoś innego. Gdyby tylko Indie zrezygnowały z Kaszmiru, Izrael zrezygnował z większej części Zachodniego Brzegu, gdyby Ameryka przestała angażować się na Bliskim Wschodzie, gdyby Francja nie zakazała noszenia hidżabu, a Holandia nie pozwoliła na karykatury Mahometa, nie byłoby islamskiego terroryzm – to jest rodzaj kłamstw, które nas zabijają.


Nie jesteśmy odpowiedzialni za terroryzm islamski. Żaden z nas. Odpowiedzialny jest tylko islam.


Przemoc islamska ma ponad 1000 lat. Wyprzedza większość współczesnych krajów i nie jest spowodowana niczym, co robimy. Jedyną rzeczą, której jesteśmy winni, jest to, że nie udało nam się rozbić Dżihadu.


Nic, co zrobimy my lub ktokolwiek inny, nie uspokoi terrorystów. Islam to nie Irlandia Północna: negocjacje pokojowe z islamskim terroryzmem nigdy nie przyniosły rezultatu i nigdy niczego nie osiągną. Nie da się z nim dyskutować ani współistnieć. Jego przemoc jest obowiązkiem religijnym wpisanym w Pismo Święte, a jego prawa, okrucieństwa, morderstwa, tortury, okaleczenia i gwałty są aktami świętej pobożności religijnej. Islamskie królestwo niebieskie można osiągnąć tylko wtedy, gdy cały świat podporządkuje się islamowi.


Potworności, jakie widzieliśmy w społecznościach żydowskich w pobliżu Gazy, są tymi samymi potwornościami, jakich islam dopuścił się w Afryce, Azji, Europie i Ameryce. W Nigerii Boko Haram porwała ponad 1000 dzieci ze szkół chrześcijańskich. Na Filipinach muzułmanie wtargnęli do szkoły i wzięli dzieci jako zakładników. W Algierii obcięli głowy mnichom trapistom, podczas gdy w Tajlandii ścięli głowy mnichom buddyjskim. W Bostonie odstrzelili maratończykom nogi, podczas gdy we Francji w Dzień Bastylii wjechali ciężarówką w tłum, aż nadkole wypełniło się częściami ciał.


To jest groteskowe, okropne, przerażające i niewyobrażalne. To jest islam.


Odwracamy wzrok, bo nie możemy tego znieść. Kiedy ataki zdarzają się gdzie indziej, udajemy, że nie ma to z nami nic wspólnego. A kiedy nam się to zdarza, wtedy dajemy sobie wmówić, że jeśli tylko będziemy unikać robienia czegokolwiek, co mogłoby zdenerwować muzułmanów, na przykład sprzymierzać się z narodami i krajami, które próbują likwidować ekstremizm, rysować karykatury lub niewłaściwie obchodzić się z Koranem, wszystko będzie dobrze.


To nie jest problem „tych, którzy walczą tam i przynoszą tutaj swoje problemy”.


Islam nie jest w stanie wojny tylko z nami lub z nimi, ale z całym światem. Jeśli nie jesteś muzułmaninem lub właściwym muzułmaninem, to bierzesz udział w wojnie, czy ci się to podoba, czy nie. Możesz być działaczem pokojowym i maszerować z transparentem „Queers for Palestine”. Możesz z otwartymi rękoma przyjmować imigrantów lub zrzucać problemy na teorie spiskowe, ale to i tak nie będzie miało znaczenia. Zabiją cię, jeśli będą mogli.


Tu nie chodzi o politykę: to ponad tysiącletnia krucjata mająca na celu ujarzmienie całej ludzkości.


Aby wygrać, musimy przestać obwiniać się, przestać traktować terroryzm islamski jako problem kogoś innego i przestać udawać, że znika, gdy nie ma go na pierwszych stronach gazet. Aby wygrać, musimy trzymać się razem i nie pozwalać, aby wrogowie ludzkości i ich pożyteczni idioci nas dzielili. Aby wygrać, musimy zdać sobie sprawę, że albo będziemy walczyć, albo zginiemy. Jeśli nie staniemy teraz przed takim wyborem, staniemy przed nim później, a jeśli nie my, to pewnego dnia staną przed nim nasze dzieci i wnuki.


Musimy odrzucić określenia takie jak „bezsensowna przemoc”, ponieważ nie ma w niej nic bezsensownego. Nasi wrogowie wiedzą, kim są i czego chcą. To my odmawiamy zrozumienia, kim oni są. Jedyną rzeczą, która naprawdę stoi między nami a zwycięstwem, są kłamstwa, które sobie wmawiamy. W chwilach prawdy kłamstwa chwilowo znikają i widzimy, kim jest wróg.


Przez deszcz papieru i popiołu pewnego września w Nowym Jorku, gwoździe wbite w twarze dzieci w Manchesterze i okaleczone nogi biegaczy w Bostonie, zakrwawione półnagie dzieci z Biesłanu i porwane dzieci z kibuców w Izraelu, dostrzegamy prawdę.


Trzymajmy się tej prawdy. Nie jesteśmy słabi, osłabiły nas kłamstwa. A największym z tych kłamstw jest to, że ten niekończący się katalog zbrodni, do którego co kilka tygodni dodawany jest nowy, nie dotyczy niczego innego, jak tylko islamu. Chodzi o islam. Chodzi o islam od ponad 1000 lat.


Zamiast „sporu regionalnego” powiedzmy islam. Zamiast „cyklu przemocy” powiedzmy islam. Zamiast bojowników powiedzmy islam. Zamiast terrorystów powiedzmy islam. Zamiast wojny powiedzmy islam.


Jedno małe słowo wyjaśnia wszystko. Jeden mały świat doprowadził do niekończącego się świata horroru.


Naszą jedyną nadzieją na zwycięstwo jest położenie kresu kłamstwom i powiedzenie prawdy.

Link do oryginału: https://www.frontpagemag.com/its-islam-stupid/?utm_source=FrontPage+Magazine&;utm_campaign=f2125248db-EMAIL_CAMPAIGN_2023_10_19_04_13&utm_medium=email&utm_term=0_57e32c1dad-f2125248db-%5BLIST_EMAIL_ID%5D&mc_cid=f2125248db&mc_eid=c49162a98e

Frontpage Mag., 19 października 2023

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

 

Daniel Greenfield

Amerykański pisarz i publicysta, mieszka w Nowym Jorku. Prowadzi stronę internetową Sultan Knish.


Skomentuj Tipsa en vn Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1428 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Jak oskarżać Izrael o najgorsze łamanie praw człowiekaPRAKTYCZNY PORADNIK Wypróbowany przez organizacje „praw człowieka”!     2024-02-21
Kosmiczna zdrada żydowskich kobiet przez lewicęBrak solidarności wobec kobiet, które zostały bestialsko potraktowane przez Hamas, jest odrażający.   O'Neill   2024-02-16
Mistrzowska operacja odbicia zakładników   Koraszewski   2024-02-13
Palestyńscy terroryści, szpitale i perspektywy państwa palestyńskiego   Tawil   2024-02-12
Twierdza Hamasu w Rafah w Gazie jest kluczem do jego przetrwania   Frantzman   2024-02-10
WYPOWIEDZI IMAMÓW Z KALIFORNII W POPARCIU ATAKU HAMASU 7 PAŹDZIERNIKA     2024-02-06
Poszukiwani: przywódcy palestyńscy, którzy potępią terroryzm   Tawil   2024-02-05
Czy doszłoby do Holokaustu, gdyby Twitter istniał w latach czterdziestych XX wieku?  Oczywiście, że tak, a dowód na to mamy dzisiaj.     2024-02-05
Najpierw przyszli po mój lud, potem przyszli po ŻydówByły niewolnik z Sudanu Południowego o pogromie dokonanym przez Palestyńczyków 7 października   Deng   2024-01-30
„Droga” administracji Bidena do terrorystycznego palestyńskiego państwa   Tawil   2024-01-30
Coraz większa zawiść o HolokaustNowe pokolenie zamroczone ideologią bycia ofiarą desperacko pragnie swojego udziału w Holokauście.   O'Neill   2024-01-29
Kafka przed Międzynarodowym Trybunałem Sprawiedliwości   Wisse   2024-01-27
Lewicowy antysemityzm zawsze opiera się na teoriach spiskowych, a ta wojna to potwierdza     2024-01-24
Rzeczywistość Gazy     2024-01-22
Liban gości terrorystów, uderza w Izrael posiadając ogromny arsenał, a następnie skarży się, kiedy Izrael się broni   Tawil   2024-01-19
Nie odwracaj wzroku od głównej przyczyny epidemii antysemityzmu   Tobin   2024-01-18
Biden obiecał, że pomoc dla Gazy nie trafi do Hamasu. Skłamał.   Greenfield   2024-01-18
Te oskarżenia o „ludobójstwo” przynoszą hańbę ludzkości.    O'Neill   2024-01-16
Sieć terroru Hamasu w Europie   Greenfield   2024-01-16
Po 7 października rozpoczęła się era oficjalnego antysemityzmu   Tobin   2024-01-14
Walczymy z Ameryką, syjonizmem i wszystkimi, którzy atakują wielkość i honor Islamskiej Rewolucji Iranu     2024-01-13
Ludzie, kto za to płaci?   Koraszewski   2024-01-10
Zachód wciąż nie może pojąć, że Hamas kontroluje WSZYSTKO w Gazie – łącznie z całą pomocą humanitarną     2024-01-09
Nieświęty sojusz między “przebudzeniem” i barbarzyństwem   O'Neill   2024-01-07
„Zaufaj nauce”: media szerzą antysemickie oszczerstwo o Izraelu „kradnącym narządy” zmarłym Palestyńczykom – co jest medycznie niemożliwe     2024-01-03
Dekolonizacja umysłów zniewolonych   Koraszewski   2024-01-03
Krótka historia ataków Hamasu na pomoc humanitarną przeznaczoną dla mieszkańców Gazy     2024-01-01
Jak UNWRA wychowuje terrorystów   Tawil   2023-12-31
Globalne imperium Palestyny   Smith   2023-12-30
Nie oddawajcie Gazy Autonomii Palestyńskiej   i Itamar Marcus   2023-12-29
Mądrość Hamasu. Oni dobrze rozumieją wojnę, w której walczą.    Friedman   2023-12-29
Lekarze bez Granic (Médecins Sans Frontières), wspólnik Hamasu?   Destexhe   2023-12-27
Złe dziennikarstwo, zła wiara i rosnący antysemityzm   Koraszewski   2023-12-26
Itamar Marcus pokazuje Radzie Praw Człowieka ONZ, że antysemityzm AP doprowadził do 7 października   Marcus   2023-12-24
IDF daje Hamasowi więcej informacji wywiadowczych!   Pandavar   2023-12-22
Artykuł @NYTimes o cmentarzach w Gazie to nic innego jak antysemicka teoria spiskowa     2023-12-21
Iran wzywa do równowagi grozy i strachu     2023-12-20
Zniewolenie i rzeź Czarnych Afrykanów muszą się skończyć. Ten sam dżihad, który 7 października uderzył w Żydów, od dziesięcioleci atakuje Czarnych Afrykanów   i Ben Poser   2023-12-16
Hamas tworzy nową grupę terrorystyczną, żeby zniszczyć Liban   Toameh   2023-12-16
Nienawistnicy wygrali. Młodzi Amerykanie stają się coraz bardziej antysemiccy. Amerykańska żydowska diaspora może być skazana na zanikanie     2023-12-15
Przywódcy Hamasu: Naszym celem jest ustanowienie globalnego islamskiego kalifatu, a nie tylko wyzwolenie Palestyny     2023-12-14
Czy lewicowi dziennikarze kochają Hamas?   Koraszewski   2023-12-13
Dlaczego tak trudno zrozumieć, że kłamstwo jest integralną częścią strategii Hamasu?     2023-12-12
ONZ i Hamas: Partnerzy w zbrodni   Williams   2023-12-12
Dlaczego uniwersytety Ligi Bluszczowej są tak zblazowane w kwestii ludobójstwa   O'Neill   2023-12-08
Rosną dowody na przestępstwa seksualne Hamasu – ale rośnie też obojętność świata     2023-12-06
Nie akceptuj terroryzmu jako nowej normalności   Greenfield   2023-12-02
Od rzeki do morza   Herf   2023-11-30
Jedyna droga naprzód   Koraszewski   2023-11-29
Palestyńczycy są współwinni zbrodni Hamasu   Dershowitz   2023-11-28
Skrajne poparcie dla grupy terrorystycznej Hamasu i dla zagłady Izraela   Tawil   2023-11-27
Ludobójstwo i miliony jego obrońców   Koraszewski   2023-11-25
Al-Kaida na subkontynencie indyjskim     2023-11-25
Milczenie jest w rzeczywistości współudziałem   Pessin   2023-11-24
Globalne milczenie, kiedy Pakistan nakazuje przymusową deportację 1,7 miliona afgańskich uchodźców   Ahmad   2023-11-21
Marsz dla Palestyny był marszem skrajnie prawicowym   O'Neill   2023-11-20
List otwarty Żyda do świata zachodniego po ataku Hamasu na Izrael w 2023 r    Żyd   2023-11-20
Zrozumieć koszmar wojny w Gazie   Koraszewski   2023-11-19
Hamas jest postrzegany jako przedstawiciel Palestyńczyków   Marcus   2023-11-17
Dziennikarze pomagający terrorystom przyczyniają się do wprowadzenia nienawiści do Żydów do głównego nurtu   Tobin   2023-11-16
Zaciekłe podżeganie przez Al-Azhar: Pochwały dla palestyńskich bojówkarzy dżihadu; Losem Izraela jest zagłada; USA to największy szatan; Żydzi są potomkami małp i świń     2023-11-16
Human Rights Watch: Destrukcyjny program, symboliczna równowaga   Steinberg   2023-11-15
Plakaty przedstawiające porwane izraelskie dzieci powodują traumę wśród zwolenników Hamasu   Greenfield   2023-11-14
Rozwiązanie w postaci “dwóch państw”, żeby można było mordować Żydów   Tawil   2023-11-13
Rozgrzeszenie HamasuJak „przebudzeni” zachodni radykałowie stali się moralnymi spin doktorami Hamasu.   O'Neill   2023-11-12
Skąd biorą się zaprzeczenia potwornościom 7 października?   Glick   2023-11-11
Palestyna, czyli ostrze włóczni   Koraszewski   2023-11-11
Kolejna nowa wojna? Żołnierze, którzy ścinają głowy Ormianom są bohaterami Azerbejdżanu   Bulut   2023-11-10
Nie “tylko Hamas”   i Erielle Davidson   2023-11-09
Zlikwidowanie zbrodniarzy wojennych ratuje wszystkich   Bryen   2023-11-09
Popierają „Palestynę”, ponieważ nienawidzą Żydów   Tobin   2023-11-07
Mówimy „nie” hipokryzji i nienawiści UNICEF   Steinberg   2023-11-06
Kto powiedział, że Hamas nie reprezentuje Palestyńczyków?   Tawil   2023-11-04
Jak atak Hamasu zaskoczył Izrael   Greenfield   2023-11-03
Wojna z Źydami   Oren   2023-11-02
Negatywny wynik testu Hamasu   Landes   2023-11-02
Marzenie o aksamitnym Palestyńskim Państwie Hamasu i Innych   Koraszewski   2023-11-01
Powraca oszczerstwo o rytuale krwi   Dershowitz   2023-10-31
Jak Iran bezpośrednio wspierał atak Hamasu na Izrael   Toameh   2023-10-30
Który z nich powinien otrzymać pomoc humanitarną?   Pandavar   2023-10-29
Hamas, Israel i hipokryzja arabskich oraz innym muzułmańskich przywódców    Toameh   2023-10-28
To islam, głupczeNie chodzi tu o Izrael, kolonializm, globalizm czy kapitalizm; chodzi o islam.   Greenfield   2023-10-27
Barbarzyństwo Hamasu jest częścią tradycji arabskich pogromów   Julius   2023-10-27
Kim są cywile Gazy?   Bard   2023-10-26
Połowa amerykańskich wyborców poniżej 35. roku życia uważa, że masakry i gwałty na Żydach można uzasadnić     2023-10-25
Gwałt jako broń wojenna, tym razem w Izraelu. Dlaczego feministki milczą?   i Mandy Sanghera   2023-10-24
Cywile z Gazy potrzebują schronienia. Dlaczego świat arabski tego nie zapewni?   Jacoby   2023-10-23
Niemożliwe żądanie BidenaJego wizyta w Izraelu była pokazem dysonansu poznawczego.   Glick   2023-10-22
Nasze miasta i ulice są pełne nienawistników   Collier   2023-10-21
Polityczni i wojskowi przywódcy Iranu zachęcają Hamas do kontynuowania walki aż do osiągnięcia celu Iranu i Hamasu – zniszczenia Izraela     2023-10-20
Dlaczego Żydzi nie pozwolą się po prostu zabić?   O'Neill   2023-10-19
Wirusy tradycji, wirusy kłamstwa, wirusy umysłu   Koraszewski   2023-10-17
Hamas i Iran: rzeź Żydów przez dziesięciolecia   Toameh   2023-10-16
Drugie ludobójstwo Ormian   Bulut   2023-10-16
Iran jest mózgiem i rękami stojącymi za Hamasem     2023-10-14
To był zły tydzień dla tych, którzy twierdzą, że antysyjonizm nie jest antysemityzmem     2023-10-13
Wywiad funkcjonariusza Hamasu dla Russia Today     2023-10-12
Barbarzyński nihilizm „wolnej Palestyny” Nadszedł czas, abyśmy rozliczyli beznadziejność leżącą u podstaw arabskiej i zachodniej ideologii „wyzwolenia”.   Mansour   2023-10-12
Ideologia masowego morderstwa   Herf   2023-10-11
„Umiarkowana” Autonomia Palestyńska stoi zdecydowanie po stronie masowych morderców i gwałcicieli     2023-10-11

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Lekarze bez Granic


Wojna w Ukrainie


Krytycy Izraela


Walka z malarią


Przedwyborcza kampania


Nowy ateizm


Rzeczywiste łamanie


Jest lepiej


Aburd


Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk