Prawda

Poniedziałek, 1 marca 2021 - 23:52

« Poprzedni Następny »


Jazydzkie ofiary masowych gwałtów po uwolnieniu z niewoli ISIS są zagrożone śmiercią


Phyllis Chesler 2015-06-03


Według Kurdyjskiej sicie medialnej „Rudaw”, siedemnastoletnia “Suzan”, kurdyjska Jazydka, została porwana, gwałcona zbiorowo, zamieniona w niewolnicę i zapłodniona przez wojowników ISIS. Niewiarygodne, ale udało jej się uciec i opowiedziała swoją historię Delal Sindy, szwedzko-kurdyjskiej działacze mieszkającej w regionie kurdyjskim.

Historia “Suzan” jest surrealistyczna, ale przerażająco typowa. Ona i inne niewolnice seksualne były ustawiane nago każdego rana, “obwąchiwane”, a potem wybierane przez któregoś z bojówkarzy ISIS Al-Russijaha, albo jego ochroniarzy. Bito je i gwałcono zbiorowo codziennie. Kiedy “Suzan” została sprzedana Al-Russijahowi, trzymał ją w hotelu w Mosulu, pełnym na wpół nagich dziewcząt i kobiet.

 

Wysoko ceniono dziewice; badano je, żeby upewnić się, iż ich błona dziewicza jest nienaruszona, a potem zabierano do pokoju z 30-40 mężczyznami, którzy wybierali spośród nich.

 

Według relacji “Suzan” i innych ofiar, którym udało się uciec, seksualnie sfrustrowani mizoginiści dżihadu traktują niewinne dzieci jakby były doświadczonymi prostytutkami, rodzajem kobiet, jakie dżihadyści oglądają nałogowo w pornografii. Wśród niedawno uwolnionych 216 jazydzkich kobiet była dziewięcioletnia dziewczynka jazydzka w ciąży; zgwałciło ją co najmniej dziesięciu dżihadystów.

 

Wojownicy ISIS także torturują dziewczęta, jak gdyby sadystyczna tortura była równoznaczna z zachowaniem seksualnym. Zabijają je, a także palą żywcem, jeśli opierają się lub nie mogą wykonywać poleceń.

 

“Suzan” mówiła, że podczas gwałcenia zmuszano ją do “mówienia wersetów z Koranu”. Jeśli odmawiała, chłostali ją lub parzyli jej uda wrzątkiem. Wojownicy ISIS obcięli nogi jednej z dziewcząt, która próbowała uciec.

 

Ojciec “Suzan” nie żyje i nie może ona odnaleźć swojej matki, ale jej wujek zagroził, że zabije ją jeśli “dowie się, że była wykorzystana seksualnie lub, że jej honor został ‘splamiony’”.  


Tragiczne jest to, że jest to typowe. Jeśli ofiara gwałtu wyrosła w plemiennej kulturze hańby i honoru, w której ofiara gwałtu widzi siebie i jest widziana przez innych – jako “seksualnie niewłaściwa”, zostaje zabita przez własną rodzinę w rutynowym morderstwie mającym zmazać plamę na rodzinnym honorze

 

Zgwałcone kobiety kurdyjskie i jazydzkie i ich sunnicko-arabskie dzieci nigdy nie zostaną zaakceptowane – mimo że “najwyższy rangą duchowny jazydzki [wezwał] rodziny do zaakceptowania i przyjęcia kobiet, które uciekły od ISIS.  

 

Gwałt nie jest już tylko bestialstwem poszczególnych żołnierzy. Staje się bronią, sposobem prowadzenia walki z wrogiem. Pomyślcie o  Bośni, Ruandzie, Sudanie i Nigerii. Powtarzające się gwałty zbiorowe małych dziewczynek i kobiet mają na celu doprowadzenie tych ofiar do obłędu – i często robią to. Wpadają one w depresję, bezsenność i nastroje samobójcze. “Suzan” prześladują wspomnienia i nie chce już żyć. “Chcę się zabić” – mówi.


Według Specjalnej Przedstawicielki Narodów Zjednoczonych ds. Przemocy Seksualnej w Konflikcie, Zainab Bangura, „chociaż według szariatu kobiety mają mieć zakryte głowy, wojownicy ISIS zabronili podobno porwanym dziewczynom używania chust na głowę po tym, jaki niektóre z nich użyły tych chust, by się powiesić”.

 

Takie barbarzyńskie zachowanie podczas wojny nie jest niczym nowym.


Według algiersko-amerykańskiej prawniczki, Karimy Bennoune, od 1992 r. algierscy fundamentaliści popełnili wiele “terrorystycznych potworności” wobec algierskich kobiet. Bennoune opisuje “porwania i wielokrotne gwałcenie młodych dziewcząt, niewolnic seksualnych zbrojnych fundamentalistów. Dziewczęta były także zmuszane do gotowania i sprzątania dla wojowników Boga… jedna 17-letnia dziewczyna była wielokrotnie gwałcona, aż zaszła w ciążę. Porwano ją z ulicy i trzymano razem z innym młodymi dziewczętami, z których jedną zabito, strzelając jej w głowę, kiedy próbowała uciec”.

 

Gwałt jest “czystką płci”. Zamierzony efekt gwałtu jest zawsze ten sam: całkowite złamanie ducha ofiary gwałtu, pozbawienie jej własnego ciała i umysłu, by była niezdolna do oporu.  


Według Bennoune: “Ataki terrorystyczne na kobiety (w Algierii miały) pożądany efekt: szeroko rozpowszechniona psychoza wśród kobiet; wygnanie wewnętrzne – życie  we własnym kraju w ukryciu, zarówno fizycznym, jak psychicznym”. Zdaniem Bennoune, “kolektywna psychoza” była spowodowana  “eskalacją przemocy żołnierzy państwa islamskiego”. Michael Curtis, amerykański lekarz z organizacji Lekarze bez Granic, pisał, że  w obozie Tuzla w Bośni, prawdopodobnie jako jedynym obozie dla uchodźców na świecie, gdzie tak jest, najczęstszą przyczyną śmierci było samobójstwo”. 

 

Niektóre rodziny muzułmańskie odmawiają jednak demonizowania i zabijania ofiar gwałtu. W 2007 r. trzynastoletnia Kainat Soomro z Pakistanu została uśpiona chloroformem, porwana, a następnie gwałcona zbiorowo przez trzy lub cztery dni przez czterech mężczyzn, którzy grozili, że ją zabiją albo sprzedadzą. Kainat uciekła, boso i bez chusty na głowie.

 

Co zdumiewające, jej kochająca rodzina odmówiła zabicia jej. Wręcz przeciwnie: matka Kainat płakała nad nią i całowała ją. Ojciec i starszy brat dumnie wspierali Kainat w jej poszukiwaniu sprawiedliwości.


Ta rodzina zasługuje na nagrodę za odwagę i ludzkie odruchy i zdrowy rozsądek, tak odmienny od powszechnej plemiennej mizoginii.


Grupa feministyczna, War Against Rape, znalazła dla Kainat adwokata pro bono. Odważnie Kainat zgodziła się znieść wieloletni proces prawny, w którym mieli ją upokarzać  wyrafinowani i politycznie potężni prawnicy.

 

Adwokatowi Kainat udało się doprowadzić do uwięzienia tych czterech mężczyzn i trzymania ich w więzieniu przez trzy lata bez możliwości zwolnienia za kaucją. Także to jest zdumiewające. Ostatecznie jednak gwałciciele zwyciężyli. Dziesiątki mieszkańców wioski przyszło do sądu i krzyczało „Kainat jest prostytutką”. Obrona była bardzo pomysłowa: twierdzili, że Kainat poślubiła jednego z nich; gwałciciel przedstawił odcisk kciuka Kainat na dokumencie ślubu i zdjęcie ich dwojga. Kainat twierdziła, że podano jej narkotyki i nie pamięta tego. Jej domniemany pan młody zażądał, by do niego wróciła.


Kainat miała tylko 13 lat i według prawa państwowego nie mogła godzić się na małżeństwo. Jednak, według prawa szariatu, skoro osiągnęła dojrzałość płciową, mogła to zrobić. Prawo szariatu przeważyło i oskarżeni zostali uwolnieni.


Dla ubogiej dziewczyny i jej rodziny doprowadzenie do uwięzienia na trzy lata czterech  mężczyzn z ważnych we wsi rodzin jest czymś nadzwyczajny. Cena: gwałciciela zabili wspierającego ją brata. I mimo nagłówków w prasie krajowej policja ostatecznie zamknęła dochodzenie w sprawie tego morderstwa. Kainat mówi cicho, że jej “życie jest piekłem”.

 

Od 2013 r. Kainat i jej rodzina nadal żyją pod ochroną policyjną.

Yazidi victims of mass rape threatened with death upon release from isis captivity

28 maja 2015

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

 Phyllis Chesler


Emerytowana profesor psychologii i praw kobiet na City University w Nowym Jorku. Profesor Chesler opublikowała setki badań i tysiące artykułów, koncentrując się w ostatnich latach na problemach przemocy i tzw. zabójstw honorowych. Niektóre z jej książek, takie jak Women and Madness, należą już do klasyki. Jej opublikowana w 2013 roku piętnasta książka, An American Bride in Kabul, zdobyła National Jewish Book Award w kategorii pamiętników. Niebawem oczekuje się kolejnego wydania jej książki The New Anti-Semitism, która po raz pierwszy ukazała się w wydawnictwieGefen Publishing 2003 roku, które przygotowuje również jej zbiór artykułów na ten sam temat. Jest również członkiem ISGAP – Institute for the study of Global Antisemitism and Policy, w ramach którgo prowadzi badania.


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 830 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Iran: dążenie mułłów do zdobycia broni jądrowej   Rafizadeh   2021-03-01
Pokolenie oszukanych, którzy popierają BDS   Kemp   2021-02-27
Czy Joe zapomniał Józefa?   Rosenthal   2021-02-18
Gwałcone i mordowane: chrześcijańskie dziewczęta w Pakistanie   Ibrahim   2021-02-16
Rola Iranu w Jemenie: chwiejność USA i UE   Rafizadeh   2021-02-11
Ludobójczy antyizraelizm: tykająca bomba zegarowaJak i dlaczego Zachód zasnął, kiedy islamizm rozprzestrzenił się 20 lat temu   i Richard Landes   2021-02-09
Amerykański pisarz ogląda Europę   Koraszewski   2021-02-04
Nie, to nie jest paranoja   Rosenthal   2021-02-04
“Szczepionkowy Apartheid” – jawne oszczerstwo, ale zbyt dobre, by mu się oprzeć   Pickles   2021-01-31
Religijna transformacja francuskich szkół   Meotti   2021-01-30
Przemilczana ale rozpowszechniona inwersja Holokaustu     2021-01-28
Walka B’Tselem o zdobycie jakiegoś znaczenia trwa, by zakończyć się porażką   Amos   2021-01-27
BDS jest zagrożeniem dla całego wolnego świata   Landes   2021-01-23
Media: Izrael musi być oczerniany za swój bijący światowy rekord program szczepień   Kemp   2021-01-20
Ataki mediów na Izrael są dobrane do potrzeb chwili   Amos   2021-01-19
Turcja: Turcy czczą sympatyka nazizmu   Bulut   2021-01-16
Szczepienia i odwieczna plaga   Collins   2021-01-12
„Guardian” znowu rozpowszechnia kłamstwo o „izraelskim apartheidzie”   Levick   2021-01-11
Pora, by świat położył kres globalnej sieci przestępczości i korupcji Hezbollahu i Iranu   Alamuddin   2021-01-09
Administracja Bidena i “Wojna o prawo powrotu”   Rosenthal   2020-12-29
Dżihad w Boże Narodzenie: "Zimno zabijaj ich z nienawiścią i wściekłością"   Kemp   2020-12-25
Turcja zapowiada powrót Turków     2020-12-24
AP: Cały Izrael jest “naszą ziemią, Palestyną”; wszyscy Izraelczycy są osadnikami;  koniec Izraela jest pewny   Zilberdik   2020-12-24
Palestyńskie podżeganie przeciwko izraelskim dziennikarzom   Tawil   2020-12-17
Czy Teheran buduje “kuchnię diabła”?   Taheri   2020-12-12
Magazyn “Time” opublikował stronniczy, popierający BDS artykuł, który udaje, że jest obiektywny     2020-12-11
Zagrzebane w relacjach “Guardiana” o śmierci szefa programu nuklearnego Iranu: wezwania Teheranu do zniszczenia Izraela   Levick   2020-12-05
Premier AP, Shtajjeh, broni polityki “płaca za mordowanie”   Fitzgerald   2020-11-29
Mordercza wojna o zdrowie moralne   Koraszewski   2020-11-27
Ciekawy opis antysemityzmu z 1944 roku dokładnie opisuje antysyjonizm     2020-11-27
Dlaczego Bractwo Muzułmańskie wylazło z nory   Toameh   2020-11-22
Dekapitacja wolności w Europie   Collier   2020-10-24
Nerdeen Kiswani walczy o Palestynę od rzeki do morza   Fitzgerald   2020-10-07
Sprawa Al-Dury po 20 latach   Landes   2020-10-06
Rzeczy, o których chce nas poinformować najbardziej na świecie poszukiwana terrorystka   Roth   2020-10-05
Groźba państw sierocych dla porządku świata    Taheri   2020-09-24
Życie czarnych chrześcijan widocznie nie liczy się   Meotti   2020-09-21
„Czarny Wrzesień” pół wieku temu i teraz   Fernandez   2020-09-17
Turecki prezydent zapowiada wojnę     2020-09-14
Gdzie postawić granicę antysemitom?   Tobin   2020-09-12
Cypr: 46 lat tureckiej okupacji   Bulut   2020-09-11
Palestyńczycy: Żydzi i chrześcijanie są naszymi wrogami   Toameh   2020-08-24
Popłoch wśród uzależnionych od wojny z syjonizmem   Tobin   2020-08-15
Jordania skarży się na Izraelczyków, którzy “szturmują meczet” Al-Aksa   Fitzgerald   2020-08-14
Musimy nadal osuszać bagna antysemickich kłamstw   Chesler   2020-08-10
Czego nauczyłeś się dzisiaj w szkole, drogie małe dziecko ze szkoły UNRWA w Gazie?   Bedein   2020-07-28
Plan Hamas-Huti wojny nie tylko z Izraelem, ale także z innymi Arabami   Toameh   2020-07-27
Instytucjonalny rasizm Narodów Zjednoczonych   Bergman   2020-07-26
AP na bieżąco przekłamuje historię   i Nan Jacques Zilberdik   2020-07-24
Rasizm uznaje się za nieodłączną cechę zachodnich społeczeństw. Dlaczego nie antysemityzm?   Gerstenfeld   2020-07-23
Palestyńczycy: Abbas podpisuje własny wyrok śmierci   Toameh   2020-07-22
Jak zachowywaliby się Palestyńczycy przy rozwiązaniu w postaci jednego państwa?     2020-07-16
Po zamianie Hagia Sophia w meczet Turcja przysięga, że “wyzwoli Al-Aksę”   Frantzman   2020-07-12
Trwający problem antysemityzmu w Niemczech   Bergman   2020-07-10
Trzeba stanowczo wystąpić przeciwko promocji mordowania   Gerstenfeld   2020-07-07
UE nadal próbuje finansować palestyńskie NGO związane z terrorem   Toameh   2020-07-06
Żydzi: Azjaci, Słowianie, a teraz straszni biali suprematyści   Amos   2020-07-03
Żeby karać głównych sprawców terroru AP, Izrael musi nauczyć się rozumieć język “palestyński”   Marcus   2020-06-30
Grają surmy bojowe i werble wciąż warczą   Koraszewski   2020-06-27
New York Review of Books” papuguje kłamstwa o ”Śmiertelnej wymianie”     2020-06-18
Problem z „pokojem”   Toameh   2020-06-15
Iran: Mimo pandemii Ayatollah wzywa do dżihadu przeciw żydowskiemu państwu   Rafizadeh   2020-06-11
Palestyńczycy: Burzenie domów, o których nikt nie mówi   Toameh   2020-06-08
Palestyńskie ”prawo powrotu” jest bronią polityczną   Julius   2020-06-04
Mułłowie Iranu propagują antyizraelską agendę mimo koronawirusa   Rafizadeh   2020-05-28
Hipokryzja UE, używającej ”prawa międzynarodowego”, które stosuje wyłącznie wobec Izraela     2020-05-26
Cenny dar Abbasa dla Iranu: Hamas   Toameh   2020-05-24
Żydzi nigdy nie żyli jak równi w arabskich i muzułmańskich krajach   Shulewitz   2020-05-23
Gorycz z powodu nieudanego ludobójstwa   Greenfield   2020-05-22
Turcja: ”Resztki po mieczu” Erdogana   Bulut   2020-05-21
Palestyńscy uchodźcy i UNRWA – pora powiedzieć prawdę   Collier   2020-05-20
Nakba trwa od 72 lat. Ale jest czymś innym niż mówią Palestyńczycy     2020-05-17
Turecka ”sprawiedliwość”: uwolnić gangsterów, trzymać dysydentów w zamknięciu   Bekdil   2020-05-16
Program oszustw i kłamstw OWP   Tawil   2020-05-15
If Not Now i Gisha twierdzą, że Gaza jest okupowana, Definicja @ICRC nie zgadza się – ale ICRC zmienia regułę wyłącznie dla Gazy   Amos   2020-05-10
Palestyńskie kłamstwa nigdy nie umierają; Wikipedia i Google trzymają je przy życiu   Chesler   2020-05-04
Antysemityzm jest najstarszym ”fake news” świata   Yemini   2020-04-28
Palestyński wirus: wzory osobowe Abbasa   Tawil   2020-04-25
”Financial Times” rozpowszechnia kłamstwo o „segregacji” w Izraelu   Levick   2020-04-24
Dlaczego Turcja przytula Hamas?   Toameh   2020-04-23
Gobbels polubiłby wiele w mediach społecznościowych   Stalinsky   2020-04-19
Pandemiczne zawieszenie broni antysemityzmu? Nie ma mowy   Tobin   2020-04-16
Założyciel BDS: Izrael powinien nas uratować, a potem umrzeć   Tobin   2020-04-09
Dziesiątki milionów Europejczyków ma demoniczne poglądy na Izrael   Gerstenfeld   2020-04-05
Koronawirus: dlaczego palestyńscy przywódcy nie pomagają Gazie w zwalczaniu zarazy   Tawil   2020-04-03
Mimo koronawirusa dżihad przeciwko Izraelowi trwa   Toameh   2020-04-02
Muzułmańscy ekstremiści wykorzystują koronawirusa do promocji terroryzmu i nienawiści   Tawil   2020-03-31
Hamas: już strzelać czy zachować spokój?     2020-03-28
Oszustwo AP: umiarkowanie po angielsku i ekstremizm po arabsku   i Itamar Marcus   2020-03-24
Dlaczego Palestyńczycy umierają w więzieniach Hamasu?   Tawil   2020-03-16
Oszczerstwo o rytuale krwi arcybiskupa Hanny   Fitzgerald   2020-03-15
Jasbir Puar i moralna klęska świata akademickiego   Rosenthal   2020-03-12
Zabawa w  antysemityzm podczas karnawału w Aalst   Collins   2020-03-11
Europie nie wolno paść ofiarą szantażu Erdoğana   Bekdil   2020-03-07
Jak zachodnie media stały się użytecznymi idiotami Gazy?   Yemini   2020-03-06
Czystka etniczna  Żydów i hipokryzja lewicy   Collier   2020-03-05
W rzeczywistości Palestyńczycy nigdy nie dążyli do pokoju   Yemini   2020-03-02
Czy chrześcijanie znikną z Bliskiego Wschodu?   Dabbas   2020-02-28
Zamiana praw człowieka w kiepski dowcip   Gordon   2020-02-25
Czy upiory totalitaryzmu mogą się odrodzić?   Koraszewski   2020-02-23

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

PrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedza


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk