Prawda

Piątek, 1 lipca 2022 - 03:58

« Poprzedni Następny »


Szwecja: Imam potępia szwedzką flagę, wzywa muzułmanów do “miażdżenia i rozbijania głów Żydów”


Robert Spencer 2021-07-24

“Imam w Malmö nadal szerzy nienawiść do Żydów” przetłumaczone z Malmöimamen fortsätter att sprida hat mot judar, <span>Expressen</span>, 17 lipca 2021 r..
“Imam w Malmö nadal szerzy nienawiść do Żydów” przetłumaczone z Malmöimamen fortsätter att sprida hat mot judarExpressen, 17 lipca 2021 r..

Nie ma niczego “ekstremistycznego” w tym, co powiedział ten imam; to jest islam głównego nurtu. Ludobójczy hadis, który cytuje, o kamieniach i drzewach przywołujących muzułmanów, by zabili Żydów, znajduje się w Sahih Muslim 6985 i innych miejscach. Twierdzenie, że muzułmanie nie powinni respektować szwedzkiej flagi, ponieważ jest na niej krzyż, opiera się na Koranie 4:157, który to werset mówi, że Jezus nie został ukrzyżowany, jak również na idei, że ponieważ krzyż jest chrześcijańskim symbolem, muzułmaninowi nie wolno go szanować, bowiem zrobienie tego będzie oznaczało poddanie się nie-muzułmańskiej władzy. Czy jakiś rzecznik “umiarkowanych muzułmanów” mógłby wyjaśnić, jak właściwie Basem Mahmoud “uprowadza” islam? Nie czekajcie z zapartym tchem. A jaka będzie przyszłość Szwecji i ogólnie Zachodu w wyniku braku sprzeciwu wobec wierzeń i czynów ludzi, które są sprzeczne z zachodnimi normami i zasadami społecznymi?

***

Ze swojego miejsca w meczecie al-Sahaba na Rosengårdzie [dzielnica w Malmö] Basem Mahmoud nadal szerzy nienawiść do Żydów.


Kiedy dziennikarka Jenny Strindlöv i fotograf Jens Christian wrócili do meczetu na Rosengårdzie, Basem Mahmoud raz jeszcze groził, że zamelduje nas na policję.  


Sześć miesięcy temu gazeta “Kvällposten” ujawniła, że imam z Rosengårdu, Basem Mahmoud, wielokrotnie nawoływał do nienawiści do Żydów i do budujących mosty imamów zarówno w swoim meczecie i na swoim kanale YouTube.


To odkrycie doprowadziło do zameldowania imama z Malmö na policję z powodu podżegania do nienawiści wobec grupy etnicznej.


Co zdarzyło się potem? Niewiele.


Kiedy przejrzeliśmy kilka najnowszych kazań Basema Mahmouda, okazało się, że nadal szerzy nienawiść do Żydów i innych „niewiernych”.

We wszystkich czasach te same oszukańcze łotry stoją na drodze wiernych. Wszyscy wiedzą, że Żydzi rządzą Zachodem. Żydzi są ich władcami. Żydzi są potomkami świń i małp.

Tak to brzmiało w jednym z kazań Basema Mahmouda zeszłej jesieni.


Od tego czasu przybyło obserwujących go na YouTube i zwiększyła się oglądalność jego wideo. Basem Mahmoud lub Abu Hamza, jak jest także nazywany, nadal wygłasza kazania w każdy piątek w meczecie al-Sahaba na Rosengårdzie w Malmö. Nadal otwarcie zamieszcza każde kazanie na YouTube, a ich treść nadal jest pełna nienawiści zarówno do Żydów, jak innych „niewiernych”.


Kiedy liceum nr 3 w Malmö miało ceremonię zakończenia nauki, Basem Mahmoud był zagniewany widokiem radosnych młodych ludzi, którzy tańczyli na ulicach z szwedzką flagą. Według Basema Mahmouda, ponieważ na szwedzkiej fladze jest krzyż, jest niewłaściwe wznoszenie jej.


“Za tych, którzy niosą krzyże, nie należy modlić się, ponieważ jest naszą wiarą, że ci ludzie są całkowitymi heretykami” – powiedział w kazaniu.

Jeśli ktoś nosi krzyż na swoim ubraniu i jest tego nieświadomy, nakazujemy mu zdjęcie go. Gdy tylko Prorok zobaczył krzyż na materiale lub na czyimś ubraniu, niszczył go.  

Imam głosi nienawiść do Żydów


Podczas kazanie w lipcu Basem Mahmoud skupił się na Palestynie, na wyzwolenie której, jego zdaniem, połączeni muzułmanie świata mają dość ludzi i broni. Nie uważa, że mówi się wystarczająco dużo o Palestynie w meczetach w Europie.    


Mahmoud cytował hadis, to jest zapisaną opowieść o życiu Proroka Mahometa, który brzmi:  

Dzień Sądu Ostatecznego nie nadejdzie, aż muzułmanie będą walczyć z Żydami i zabiją ich. Żydzi będą chować się za kamieniami i drzewami, ale kamienie i drzewa powiedzą: „O muzułmaninie, za mną jest Żyd. Przyjdź i zabij go”.  

Basem Mahmoud twierdzi, że Dzień Sądu Ostatecznego nie może zdarzyć się, aż będzie wielka bitwa i Palestyna zostanie wyzwolona.

Niesprawiedliwość, moi bracia, jest wtedy, kiedy jesteś niesprawiedliwy wobec siebie, swojej religii i wiary. Wierzycie w ten hadis, ale nie praktykujecie go, nie przedstawiacie go swoim dzieciom i nie szerzycie go w świecie muzułmańskim. Czy boicie się wspomnieć słowo “Żyd”?

W innym kazaniu powiedział, że wolno pozdrawiać tylko muzułmanów.

Nie pozdrawiajcie nie-muzułmanów. Jeśli niewierna osoba pozdrawia cię i mówi “Pokój z tobą” odpowiedz tak jak Prorok odpowiadał Żydom, niesprawiedliwym Żydom, którzy zabili proroków i którzy chcą panować nad wszechświatem. Przeklnij ich, są straceni.  

Nieco później w tym samym kazaniu kontynuował podżeganie przeciwko Żydom:

Bądźmy tymi, którzy zdobędą meczet Al-Aksa (jeden z najważniejszych meczetów islamu ulokowany na Wzgórzu Świątynnym w Jerozolimie. przyp. red.) i zmiażdżymy i rozbijemy głowy Żydów.


Nauczcie tego swoje dzieci. Jeśli sam nie nadajesz się do tego i Bóg ci nie nakazuje, to naucz swojego syna i naucz swojego wnuka.

“Jesteście bandytami!”


Kiedy dziennikarze “Kvällposten” wrócili do meczetu al-Sahaba w piątek w lipcu, żeby dać Basemowi Mahmoudowi możliwość skomentowania swoich wypowiedzi, atmosfera szybko stała się nieprzyjemna. Poznał nas z naszej wizyty sześć miesięcy wcześniej i nie był zadowolony.  


“Wynoście się! Wynoście się! Nikomu nie wolno z nią rozmawiać. Natychmiast wezwę policję” – mówi Basem Mahmoud do dziennikarki „Kvällposten”.


Podbiegł do fotografa Jensa Christiana i wypychał go ze schodów prowadzących w dół do meczetu.  

Kłamiecie! Jesteście bandytami! Jesteście oszustami!

Rozgniewany imam chwycił za telefon i dzwonił na policję. Powiedział mężczyznom, którzy przyszli na piątkowe modły, by z nami nie rozmawiali.


Po odkryciach “Kvällposten” w grudniu 2020 roku Stowarzyszenie Młodzieży Żydowskiej zaskarżyło Basema Mahmouda i innych o podżeganie przeciwko grupom etnicznym. Wstępne śledztwo nadal trwa i policja oczekuje dyrektyw od prokuratorów.


Sweden: Imam denounces Swedish flag, calls on Muslims to ‘crush and beat the Jews’ heads’

Jihad Watch, 20 lipca 2021

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaRobert Spencer


Amerykański badacz, pochodzący z rodziny arabskich chrześcijan (jego dziadkowie uciekli z tureckiego ludobójstwa chrześcijan), jest podejrzewany przez amerykańskie kręgi postępowe o wyznanie chrześcijańskie i niechęć do islamu, a w szczególności do islamu politycznego. Prowadzi stronę internetową „Jihad Wath”, gdzie złośliwie informuje o zbrodniach islamistów, jak również o uzasadnieniu tych zbrodni, które znajdujemy w Koranie i w hadisach.

Napisał kilkanaście książek. Jego książki są na listach bestsellerów:

  
The Truth About Muhammad: Founder of the World's Most Intolerant Religion
Regnery Press, 2006,  (NYT bestseller list – 2006-10-29)  

The Politically Incorrect Guide to Islam (And the Crusades), Regnery Press, 2005. (NYT bestseller list – 2005-10-16[62])     

 


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1066 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Analiza najnowszej propagandowej publikacji ONZ   Litman   2022-06-26
Izrael musi wydalić tego dyplomatę UE   Marcus   2022-06-21
Kwestia żydowska w wielkim świecie   Koraszewski   2022-06-11
Iran nie czeka na broń jądrową, by zdestabilizować Bliski Wschód   Toameh   2022-06-10
Turcja, terroryści i NATO   Bulut   2022-06-07
David Rovics o Dżanin 2002   Landes   2022-06-02
CNN znajduje swoich “tańczących Izraelczyków”   Collier   2022-05-31
Jeden majowy dzień — w Jerozolimie i Nowym Jorku   Chesler   2022-05-26
Krew Shireen abu Akleh jest na rękach Palestyńczyków   Rosenthal   2022-05-21
Nie da się rozwiązać problemu antysemityzmu ONZ przez ignorowanie go   Tobin   2022-05-18
Rosja i Chiny: najgorszy moment w historii   Chang   2022-05-12
Putin, Hitler i historii kobyła   Koraszewski   2022-05-11
Izrael: najczystszy kraj świata   Bard   2022-05-11
Palestyński kult śmierci – uwielbienie mordowania Żydów   Collier   2022-05-10
Iran mówi otwarcie – i powinniśmy uważnie słuchać     2022-05-08
Wspaniała wiadomość na Jom HaSzoah! Nie ma antysemitów!     2022-05-07
Czy umiemy wyobrazić sobie świat bez Izraela?   Tobin   2022-05-06
Allah sprowadził Żydów do Palestyny, żebyśmy mogli ich wykończyć     2022-05-04
Ramadan kończy się z hukiem   Blum   2022-05-02
Oni wszyscy mają krew na rękach   Collier   2022-04-21
W XXI wieku antysyjonizm znaczy antysemityzm   Tobin   2022-04-20
Jak USA utrwalają palestyńską przemoc   Blum   2022-04-19
Palestyńczycy popierają mordowanie przypadkowych Żydów     2022-04-18
Szaleństwa głębokiej wiary   Fitzgerald   2022-04-13
Intifada z okazji ramadanu?   Blum   2022-04-09
Nie nagradzajcie Palestyńczyków za nową falę terroru   Tobin   2022-04-05
Większość “Palestyńczyków” głosowałaby dziś na Hamas   Greenfield   2022-04-02
Dlaczego Stany Zjednoczone nadal płacą za antysemicką farsę w ONZ?   Tobin   2022-04-01
AP zachęcała do zamachu terrorystycznego w Beer Szewie… i nagrodzi go   Marcus   2022-03-29
Śpiew i taniec o “apartheidzie”: Infantylna @Amnesty jest obecnie taka sama jak inne antyizraelskie grupy     2022-03-22
Reportaż rosyjskiej telewizji o syryjskich żołnierzach zgłaszających się na ochotnika do walki wraz z Rosją przeciwko Ukrainie     2022-03-17
Obywatele właściwie poinformowani   Koraszewski   2022-03-16
Kłamstwo o dłuższej i silniejszej umowie z Iranem   Bard   2022-03-11
Biden rozbija złudzenia Izraela   Glick   2022-03-10
Electronic Intifada w pełni popiera Putina   Collier   2022-03-07
Propagandowy front Władimira Putina   Koraszewski   2022-03-07
Rosja: Iran jest naszym sojusznikiem, uczestniczymy w rozwijaniu jego projektu nuklearnego     2022-03-03
Chiny: To USA są winne ukraińskiego konfliktu     2022-03-02
„Apartheid” jest nową „okupacją” – terminem używanym w czysto propagandowych celach     2022-02-28
Czy Putin będzie strzelał do zakładników?   Rosenthal   2022-02-28
Lepszy kontrakt za pochwałę terroryzmu   Fitzgerald   2022-02-23
Nękanie w Judei i Samarii musi się zakończyć – ale kto nęka kogo?   Oz   2022-02-20
Nie ugłaskuj krokodyla “przebudzenia”     2022-02-18
Toksyczna szczodrość. Jak Europejczycy używają izraelskich NGO do destabilizowania Izraela   Altabef   2022-02-15
Losowy przykład nieuczciwości raportu Amnesty International     2022-02-14
Strategia Autonomii Palestyńskiej używania dzieci-żołnierzy przeciwko Izraelowi   Marcus   2022-02-13
Co naprawdę oznacza wspieranie „palestyńskiego pojednania”?   i Itamar Marcus   2022-02-12
Saudyjski dziennikarz o zerwaniu związków z Palestyńczykami   Fitzgerald   2022-02-11
Groza ujawnienia proizraelskiego stanowiska   Goska   2022-02-09
Neonazistowska fascynacja salafickim dżihadem   Wójcik   2022-02-08
Antysemici wszystkich krajów łączcie się   Koraszewski   2022-02-07
Palestyńscy najemnicy Iranu: Dżihad przeciw Izraelowi i Ameryce   Toameh   2022-02-06
Kościół, który promuje antysemityzm   Tobin   2022-02-04
Grupy terrorystyczne kochają Amnesty International, jako że kieruje się planami zniszczenia Izraela naszkicowanymi w Durban     2022-02-03
Amnesty wymyśla kolejną definicję apartheidu – tylko dla Izraela     2022-02-02
Wojna przeciwko Żydom prowadzona przez grupy “obrony praw człowieka”: @Amnesty, @HRW i @BTselem     2022-02-01
Powrót „Protokołów mędrców Syjonu”   Rosenthal   2022-01-31
„Guardian” wynalazł nowe antyizraelskie oszczerstwo: „Sportswashing”   Levick   2022-01-30
Pamiętajcie Dajr Jasin!   Troy   2022-01-29
Wikipedia morduje historię     2022-01-25
Associated Press zamienia palestyński wypadek drogowy w podżeganie przeciwko Izraelowi   Fitzgerald   2022-01-23
Wędrówka idei na Bliskim Wschodzie   Mansour   2022-01-22
Neonaziści dążą do wykucia braterskiej więzi z dżihadystami   Stalinsky   2022-01-19
Kiedy atakowani są Żydzi, przedstawiciele władz boją się powiedzieć “antysemityzm”   Frantzman   2022-01-17
Sowieckie kłamstwo o izraelskim apartheidzie   Kemp   2022-01-14
„Nieistotne religijne idee”? Nie, każdy terroryzm jest oparty na głębokiej wierze, niezależnie od tego, czy jest religijny, polityczny, społeczny czy inny – część I   M. Reiter   2022-01-13
Litania nieszczęść Hassana Nasrallaha   Fitzgerald   2022-01-13
Palestyńczycy: Jesteśmy dumni z naszych terrorystów   Tawil   2022-01-11
Życie w epoce kamienia   Rosenthal   2022-01-09
The Yellow Spot: szczegółowa relacja z tamtych czasów o nazistowskim prześladowaniu Żydów w latach 1933-1935 brzmi bardzo podobnie do dzisiejszego antysemityzmu     2022-01-08
Co stałoby się z Arabami podczas nuklearnego uderzenia na Izrael i dlaczego nikogo to nie obchodzi?     2022-01-07
Z Facebooka egipskiego dysydenta   Mansour   2022-01-04
Co naprawdę zdarzyło się z milionem Żydów w krajach arabskich?   Collier   2022-01-03
Palestyńska szkoła terroryzmu   Tawil   2022-01-02
ONZ wypowiada wojnę Izraelowi   Rosenthal   2021-12-31
Unicestwienie Izraela najwyższym ideałem Iranu     2021-12-27
Według sondażu 93% palestyńskich Arabów w Jerozolimie woli rządy izraelskie od palestyńskich   Fitzgerald   2021-12-25
Human Rights Watch znowu zakłada, że Żydzi są rasistami i na tej podstawie pisze raport o Lod     2021-12-23
Kiedy antysyjonistyczna grupa dowodzi, że jej propaganda jest kłamstwem   Oz   2021-12-22
Obosieczny antysemityzm przyzwolenia   Nirenstein   2021-12-20
Iran: eksportowanie ropy czy rewolucji?   Taheri   2021-12-18
Znajdowanie prawdziwych ofiar terroru   Collins   2021-12-17
Na kampusach wśród personelu komisji “Różnorodności, równości i włączenia” są najbardziej nietolerancyjni ludzie     2021-12-16
Dziesiąta rocznica “pinkwashing” i czego nas ona uczy o antysemickich teoriach spiskowych     2021-12-10
Raport nazywa traktowanie chrześcijańskich dziewcząt i kobiet w muzułmańskich krajach “katastrofą praw człowieka”   Spencer   2021-12-03
Antysyjonizm i antysemityzm nie robią niczego, by pomóc Palestyńczykom   Regev   2021-11-29
Sunnicki Hamas i szyicki Iran: braterska więź w terrorze pod hasłem “śmierć Izraelowi”   Fitzgerald   2021-11-27
Terrorysta, który rozbija wszystkie stereotypy o terrorystach   Flatow   2021-11-23
Unia Europejska nadal nie wpisuje całego Hezbollahu na listę organizacji terrorystycznych   Fitzgerald   2021-11-22
Czy termin “nakba” jest antysemicki?     2021-11-21
“Od Rzeki do Morza”: Hamas wyjaśnia, czego chcą brytyjscy studenci   Kemp   2021-11-16
Jak Palestyńczycy ukradli cierpienia, no cóż, właściwie wszystkim   Collier   2021-11-14
Terroryści „palestyńskiego” dżihadu dostają więcej niż zarabiają lekarze i nauczyciele   Greenfield   2021-11-11
EU @eu_eeas ciągle mówi o nieistniejących “granicach sprzed 1967”, skoro explicite nigdy nie miały one być granicami?     2021-11-10
Odciąć finansowanie NGO powiązanych z terroryzmem   Eid   2021-11-07
Palestyńscy więźniowie, o których nikt nie mówi   Toameh   2021-11-06
Niemka skazana za zbrodnie ISIS   Frantzman   2021-11-02
Terroryzm jako palestyńska kultura   Marcus   2021-11-02
Dlaczego Palestyńczycy nie mogą zawrzeć pokoju z Izraelem   Toameh   2021-10-29
Czy Trzecia Konwencja Genewska stosuje się do palestyńskich terrorystów aresztowanych przez Izrael?    Hirsch   2021-10-28

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

&#8222;Przebudzeni&#8221;


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologia


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk