Prawda

Piątek, 17 wrzesnia 2021 - 21:35

« Poprzedni Następny »


Szwecja: Imam potępia szwedzką flagę, wzywa muzułmanów do “miażdżenia i rozbijania głów Żydów”


Robert Spencer 2021-07-24

“Imam w Malmö nadal szerzy nienawiść do Żydów” przetłumaczone z Malmöimamen fortsätter att sprida hat mot judar, <span>Expressen</span>, 17 lipca 2021 r..
“Imam w Malmö nadal szerzy nienawiść do Żydów” przetłumaczone z Malmöimamen fortsätter att sprida hat mot judarExpressen, 17 lipca 2021 r..

Nie ma niczego “ekstremistycznego” w tym, co powiedział ten imam; to jest islam głównego nurtu. Ludobójczy hadis, który cytuje, o kamieniach i drzewach przywołujących muzułmanów, by zabili Żydów, znajduje się w Sahih Muslim 6985 i innych miejscach. Twierdzenie, że muzułmanie nie powinni respektować szwedzkiej flagi, ponieważ jest na niej krzyż, opiera się na Koranie 4:157, który to werset mówi, że Jezus nie został ukrzyżowany, jak również na idei, że ponieważ krzyż jest chrześcijańskim symbolem, muzułmaninowi nie wolno go szanować, bowiem zrobienie tego będzie oznaczało poddanie się nie-muzułmańskiej władzy. Czy jakiś rzecznik “umiarkowanych muzułmanów” mógłby wyjaśnić, jak właściwie Basem Mahmoud “uprowadza” islam? Nie czekajcie z zapartym tchem. A jaka będzie przyszłość Szwecji i ogólnie Zachodu w wyniku braku sprzeciwu wobec wierzeń i czynów ludzi, które są sprzeczne z zachodnimi normami i zasadami społecznymi?

***

Ze swojego miejsca w meczecie al-Sahaba na Rosengårdzie [dzielnica w Malmö] Basem Mahmoud nadal szerzy nienawiść do Żydów.


Kiedy dziennikarka Jenny Strindlöv i fotograf Jens Christian wrócili do meczetu na Rosengårdzie, Basem Mahmoud raz jeszcze groził, że zamelduje nas na policję.  


Sześć miesięcy temu gazeta “Kvällposten” ujawniła, że imam z Rosengårdu, Basem Mahmoud, wielokrotnie nawoływał do nienawiści do Żydów i do budujących mosty imamów zarówno w swoim meczecie i na swoim kanale YouTube.


To odkrycie doprowadziło do zameldowania imama z Malmö na policję z powodu podżegania do nienawiści wobec grupy etnicznej.


Co zdarzyło się potem? Niewiele.


Kiedy przejrzeliśmy kilka najnowszych kazań Basema Mahmouda, okazało się, że nadal szerzy nienawiść do Żydów i innych „niewiernych”.

We wszystkich czasach te same oszukańcze łotry stoją na drodze wiernych. Wszyscy wiedzą, że Żydzi rządzą Zachodem. Żydzi są ich władcami. Żydzi są potomkami świń i małp.

Tak to brzmiało w jednym z kazań Basema Mahmouda zeszłej jesieni.


Od tego czasu przybyło obserwujących go na YouTube i zwiększyła się oglądalność jego wideo. Basem Mahmoud lub Abu Hamza, jak jest także nazywany, nadal wygłasza kazania w każdy piątek w meczecie al-Sahaba na Rosengårdzie w Malmö. Nadal otwarcie zamieszcza każde kazanie na YouTube, a ich treść nadal jest pełna nienawiści zarówno do Żydów, jak innych „niewiernych”.


Kiedy liceum nr 3 w Malmö miało ceremonię zakończenia nauki, Basem Mahmoud był zagniewany widokiem radosnych młodych ludzi, którzy tańczyli na ulicach z szwedzką flagą. Według Basema Mahmouda, ponieważ na szwedzkiej fladze jest krzyż, jest niewłaściwe wznoszenie jej.


“Za tych, którzy niosą krzyże, nie należy modlić się, ponieważ jest naszą wiarą, że ci ludzie są całkowitymi heretykami” – powiedział w kazaniu.

Jeśli ktoś nosi krzyż na swoim ubraniu i jest tego nieświadomy, nakazujemy mu zdjęcie go. Gdy tylko Prorok zobaczył krzyż na materiale lub na czyimś ubraniu, niszczył go.  

Imam głosi nienawiść do Żydów


Podczas kazanie w lipcu Basem Mahmoud skupił się na Palestynie, na wyzwolenie której, jego zdaniem, połączeni muzułmanie świata mają dość ludzi i broni. Nie uważa, że mówi się wystarczająco dużo o Palestynie w meczetach w Europie.    


Mahmoud cytował hadis, to jest zapisaną opowieść o życiu Proroka Mahometa, który brzmi:  

Dzień Sądu Ostatecznego nie nadejdzie, aż muzułmanie będą walczyć z Żydami i zabiją ich. Żydzi będą chować się za kamieniami i drzewami, ale kamienie i drzewa powiedzą: „O muzułmaninie, za mną jest Żyd. Przyjdź i zabij go”.  

Basem Mahmoud twierdzi, że Dzień Sądu Ostatecznego nie może zdarzyć się, aż będzie wielka bitwa i Palestyna zostanie wyzwolona.

Niesprawiedliwość, moi bracia, jest wtedy, kiedy jesteś niesprawiedliwy wobec siebie, swojej religii i wiary. Wierzycie w ten hadis, ale nie praktykujecie go, nie przedstawiacie go swoim dzieciom i nie szerzycie go w świecie muzułmańskim. Czy boicie się wspomnieć słowo “Żyd”?

W innym kazaniu powiedział, że wolno pozdrawiać tylko muzułmanów.

Nie pozdrawiajcie nie-muzułmanów. Jeśli niewierna osoba pozdrawia cię i mówi “Pokój z tobą” odpowiedz tak jak Prorok odpowiadał Żydom, niesprawiedliwym Żydom, którzy zabili proroków i którzy chcą panować nad wszechświatem. Przeklnij ich, są straceni.  

Nieco później w tym samym kazaniu kontynuował podżeganie przeciwko Żydom:

Bądźmy tymi, którzy zdobędą meczet Al-Aksa (jeden z najważniejszych meczetów islamu ulokowany na Wzgórzu Świątynnym w Jerozolimie. przyp. red.) i zmiażdżymy i rozbijemy głowy Żydów.


Nauczcie tego swoje dzieci. Jeśli sam nie nadajesz się do tego i Bóg ci nie nakazuje, to naucz swojego syna i naucz swojego wnuka.

“Jesteście bandytami!”


Kiedy dziennikarze “Kvällposten” wrócili do meczetu al-Sahaba w piątek w lipcu, żeby dać Basemowi Mahmoudowi możliwość skomentowania swoich wypowiedzi, atmosfera szybko stała się nieprzyjemna. Poznał nas z naszej wizyty sześć miesięcy wcześniej i nie był zadowolony.  


“Wynoście się! Wynoście się! Nikomu nie wolno z nią rozmawiać. Natychmiast wezwę policję” – mówi Basem Mahmoud do dziennikarki „Kvällposten”.


Podbiegł do fotografa Jensa Christiana i wypychał go ze schodów prowadzących w dół do meczetu.  

Kłamiecie! Jesteście bandytami! Jesteście oszustami!

Rozgniewany imam chwycił za telefon i dzwonił na policję. Powiedział mężczyznom, którzy przyszli na piątkowe modły, by z nami nie rozmawiali.


Po odkryciach “Kvällposten” w grudniu 2020 roku Stowarzyszenie Młodzieży Żydowskiej zaskarżyło Basema Mahmouda i innych o podżeganie przeciwko grupom etnicznym. Wstępne śledztwo nadal trwa i policja oczekuje dyrektyw od prokuratorów.


Sweden: Imam denounces Swedish flag, calls on Muslims to ‘crush and beat the Jews’ heads’

Jihad Watch, 20 lipca 2021

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaRobert Spencer


Amerykański badacz, pochodzący z rodziny arabskich chrześcijan (jego dziadkowie uciekli z tureckiego ludobójstwa chrześcijan), jest podejrzewany przez amerykańskie kręgi postępowe o wyznanie chrześcijańskie i niechęć do islamu, a w szczególności do islamu politycznego. Prowadzi stronę internetową „Jihad Wath”, gdzie złośliwie informuje o zbrodniach islamistów, jak również o uzasadnieniu tych zbrodni, które znajdujemy w Koranie i w hadisach.

Napisał kilkanaście książek. Jego książki są na listach bestsellerów:

  
The Truth About Muhammad: Founder of the World's Most Intolerant Religion
Regnery Press, 2006,  (NYT bestseller list – 2006-10-29)  

The Politically Incorrect Guide to Islam (And the Crusades), Regnery Press, 2005. (NYT bestseller list – 2005-10-16[62])     

 


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 950 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Izrael próbuje złagodzić problemy Palestyńczyków w Gazie i na Zachodnim Brzegu, w zamian otrzymuje zniewagi   Fitzgerald   2021-09-14
Najbardziej poszukiwany terrorysta ministrem bezpieki   Ahmad   2021-09-14
Pamięć i nauki z zamachu 9/11   Collins   2021-09-11
Islamski ekstremizm w Wielkiej Brytanii jest coraz pewniejszy siebie   Collier   2021-09-10
Administracja Bidena daje mułłom w Iranie kolejne zwycięstwo: przejęcie władzy przez talibów   Rafizadeh   2021-09-03
Terroryzm: różne miejsca, różne zdjęcia   Collins   2021-09-01
Chiny: Tajwan nie powinien polegać na poparciu USA     2021-08-31
Arabowie: Biden przywraca do życia ekstremizm i terroryzm   Toameh   2021-08-31
Najnowszy antyizraelski raport HRW     2021-08-28
Niech się palą izraelskie drzewa. Jewish Voice for Peace, antyizraelska grupa, kibicuje jerozolimskim pożarom   Abdul-Hussain   2021-08-27
Wznowiona “obietnica” Iranu dla Palestyńczyków   Toameh   2021-08-25
Zachodnia dyplomacja: błaganie terrorystów   Meotti   2021-08-24
Liban i jego tykające bomby   Taheri   2021-08-24
Czy Zachód może być uczciwy w sprawie islamistycznego zagrożenia?   Tobin   2021-08-23
Z amerykańskiego upokorzenia wyłoni się nowy porządek świata   Ahmed   2021-08-18
Niemcy wydadzą 41 milionów dolarów, żeby “odkryć” przyczyny dzisiejszego antysemityzmu   Fitzgerald   2021-08-18
“Naród irański nie zrezygnuje z islamu z powodu braków wody”     2021-08-14
A Kartagina musi być zburzona…   Koraszewski   2021-08-12
Zniszczenia w Gazie, o których wam nie powiedziano, bo nie pasują do antyizraelskiej narracji   von Koningsveld   2021-08-10
Walka z zarazą z Durbanu   Kemp   2021-08-08
Liban atakuje Izrael, Liban krzyczy „agresja”   Abdul-Hussain   2021-08-07
Atak terrorystyczny na Speakers Corner był nożem wbitym w brytyjską demokrację   Collier   2021-08-06
Kiedy nie ma udziału Izraela znika zainteresowanie losem Palestyńczyków     2021-08-04
Hamas chełpi się mordowaniem żydowskich dzieci 20 lat temu w pizzerii Sbarro     2021-08-03
Marksistowskie poparcie dla palestyńskiego terroryzmu prowadzi do nienawiści do Żydów na całym Zachodzie   Milliere   2021-08-01
Świat reaguje na Izrael z arogancją i hipokryzją   Darshan-Leitner   2021-07-31
ONZ ustanawia stałą izraelożerczą komisję dochodzeniową pod przewodnictwem znanej z nienawiści do Izraela apologetki antysemityzmu Navi Pillay     2021-07-30
W Iranie Najwyższy Przywódca jest zaniepokojony   Fitzgerald   2021-07-28
Dziennikarka BBC wyrzucona za tweet “Hitler miał rację”   Fitzgerald   2021-07-25
Szwecja: Imam potępia szwedzką flagę, wzywa muzułmanów do “miażdżenia i rozbijania głów Żydów”   Spencer   2021-07-24
Biden i mułłowie: "Karmienie krokodyla"   Rafizadeh   2021-07-24
Specjalny Sprawozdawca Rady Praw Człowieka ONZ ogłasza, że izraelskie osiedla są „zbrodnią wojenną”. Dlaczego jest w błędzie?   Fitzgerald   2021-07-21
Jak palestyńscy przywódcy oszukują Amerykanów   Tawil   2021-07-20
Morale i kwestia wyjścia Ameryki z Afganistanu   Koraszewski   2021-07-19
Opieka medyczna Izraela nad przywódcami Hamasu i AP, a podwójne standardy CUNY   Fitzgerald   2021-07-19
Denazyfikacja Bliskiego Wschodu wymaga ponownej denzyfikacji Niemiec   Pickles   2021-07-18
Amnezja wysepkowa jest super   Honig   2021-07-16
Dyktator Białorusi: „Świat płaszczy się przed Żydami”   Fitzgerald   2021-07-16
Jak izraelożercy stali się wpływowi   Rosenthal   2021-07-13
Pod uwagę amerykańskim uczelniom, których partnerem jest Uniwersytet Al Kuds   Flatow   2021-07-11
Dzieci Palestyny poświęcą swoją krew i swoje ciała     2021-07-10
Czy Palestyńczycy potępią mufiego Hussainiego i Hitlera?   Abdul-Hussain   2021-07-09
Administracja Bidena: nagradzanie morderczego reżimu Iranu?   Rafizadeh   2021-07-07
Uwagi na marginesie 50. rocznicy ukończenia studiów   Landes   2021-07-07
Dlaczego życie czarnych chrześcijan zupełnie się nie liczy?   Ibrahim   2021-07-06
Czy IDF jest bezradna?   Bard   2021-07-05
Prawo powrotu w stare koleiny   Koraszewski   2021-07-04
Letnie obozy palestyńskiego dżihadu   Toameh   2021-07-02
Najbardziej niebezpieczni terroryści świata   Patrikarakos   2021-06-30
Artykuł Human Rights Watch o antysemityzmie ZACHĘCA do lewicowego antysemityzmu     2021-06-29
Krótka historia długiej nienawiści   Rosenthal   2021-06-28
Stany Zjednoczone wspierają palestyńskie naruszenia praw człowieka.   Toameh   2021-06-26
Palestyńska kultura przemocy   Bard   2021-06-25
Ewolucja, dzieci i mordercy   Koraszewski   2021-06-23
Zatruty owoc ustępstw wobec irańskich mułłów   Toameh   2021-06-22
Na nieludzkiej ziemi   Koraszewski   2021-06-21
Przez całą historię Żydzi musieli z czegoś rezygnować, by uzyskać akceptację – tym razem jest to Izrael   Amos   2021-06-20
Wiadomości z Iranu, zarówno te głupie, jak i te złowrogie   Fitzgerald   2021-06-19
Gaza, Sky News i marsz islamistów na Londyn   Collier   2021-06-19
Dziennikarstwo z własnym samobójczym celem   Landes   2021-06-18
Tylko Palestyńczycy mogą być ofiarami   Abdul-Hussain   2021-06-17
Z Bagdadu do Gazy: dzisiejszy konflikt jest zakorzeniony w ideologii ery nazistowskiej   Julius   2021-06-16
“TIMES” propaguje demonizację Izraela przez BLMAdam Levick   Levick   2021-06-15
Multikulturowi wielbiciele Hitlera   Greenfield   2021-06-14
Jak międzynarodowa społeczność starała się stworzyć niekończącą się wojnę izraelsko-palestyńską   Frantzman   2021-06-13
Administracja Bidena nagradza terrorystów: Abbasa i Hamas   Tawil   2021-06-11
Budząca mdłości zachodnia “postprawda” na temat wojny Gazy z Izraelem   Bekdil   2021-06-10
Policzmy dokładnie ofiary w Gazie   Rosenthal   2021-06-09
Umyj, wypłucz, powtórz wojnę   Collins   2021-06-08
Świat akademicki dla Hamasu   Pessin   2021-06-06
Wciskacze fake newsów o Palestyńczykach ignorują ludobójstwo chrześcijan. Ideologicznie napędzana hipokryzja   Ibrahim   2021-06-05
Kostiumowy dramat i kompromitacja   Rosenthal   2021-06-05
Bliski Wschód Hady’ego Amra   Glick   2021-06-04
Tureccy Żydzi - uboczne ofiary tureckiej nienawiści do Izraela   Bekdil   2021-06-04
Terapeutka o trwającym statusie ofiary palestyńskich Arabów   Oz   2021-06-01
Prawda o tym “arabskim chłopcu podpalonym przez Izraelczyków”   Fitzgerald   2021-06-01
Hasło: “Izrael ma prawo się bronić” pokazuje bezmiar moralnego zagubienia   Pandavar   2021-05-31
Jeśli USA chcą być humanitarne, nie “odbudują” Gazy   Tobin   2021-05-31
Szejk Dżarrah i niesymetryczne roszczenia   Julius   2021-05-30
Przywódca Hamasu w Gazie: To była tylko próba, nic poza małym ćwiczeniem przed tym, co się zdarzy     2021-05-29
Zachodni obrońcy Gazy mają oczy, ale nie widzą   Steinberg   2021-05-28
Fałszywi bojownicy o pokój i prawdziwi terroryści tworzą niemal doskonały front nienawiści do Żydów     2021-05-27
Palestyńskie głosy, których Blinken nie usłyszy   Toameh   2021-05-26
Nieodnotowane: IDF ceni życie, celem Hamasu jest maksymalizacja ofiar   Koningsveld   2021-05-25
Nowe furie najstarszej nienawiści   Savodnik   2021-05-24
Trąby i silniki czołgów: punkt zwrotny w Gazie?   Kemp   2021-05-22
Mam dość   Ezra   2021-05-21
Po drugiej stronie lustra   Koraszewski   2021-05-19
Zastępcza wojna Iranu przeciwko Izraelowi   Toameh   2021-05-18
Iran ujawnia swoją strategię doradzając Hamasowi w wojnie przeciwko Izraelowi   Frantzman   2021-05-17
Dejudaizacja Jerozolimy w 1948 roku   Carlson   2021-05-17
Kiedy rakiety Hamasu uderzają w izraelskie domy, zapomnij o niuansach   Tobin   2021-05-16
Naszym prawdziwym celem jest zniszczenie Izraela   Tawil   2021-05-15
Dzisiejsze oszczerstwo o rytuale krwi   Rosenthal   2021-05-14
Stara sztuczka Mahmouda Abbasa: antysemickie podżeganie   Blum   2021-05-13
Irańska pułapka   i Sarah N. Stern   2021-05-12
Słoń nienawiści do Żydów w salonie   Glick   2021-05-08
Dlaczego Abbas nie chce wyborów   Tawil   2021-05-07
Nasi wrogowie podłożyli kognitywną bombę   Rosenthal   2021-05-06
Były dyrektor CIA zaleca Żydom więcej empatii   Frantzman   2021-05-03

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Bohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotu


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk