Prawda

Czwartek, 9 lipca 2020 - 16:55

« Poprzedni Następny »


Publicysta pakistański: Żyjemy w Faszystanie


Mohammad Taqi 2014-08-06

Pakistańska dziewczynka protestująca przeciwko zabijaniu szyitów w mieście Kuetta (zdjęcie: lubpak.com)
Pakistańska dziewczynka protestująca przeciwko zabijaniu szyitów w mieście Kuetta (zdjęcie: lubpak.com)

Publicysta pakistański, dr Mohammad Taqi napisał ostatnio kilka artykułów, w których analizuje zmienianie się Pakistanu w społeczeństwo faszystowskie, z nasilającymi się z dnia na dzień systematycznymi atakami na mniejszości religijne, takie jak muzułmanie szyici i Ahmadyści, hindusi oraz chrześcijanie.  

W artykułach, których fragmenty podajemy poniżej, Taqi nie tylko porównuje prześladowania mniejszości w Niemczech nazistowskich do obecnych ataków w Pakistanie, ale twierdzi także, że grupy ekstremistyczne i bojówkarskie prosperują dzięki poparciu militarnego  establishmentu Pakistanu.


Należy wspomnieć, że szczególnie narażeni są szyici, których systematycznie zabijają dżihadystyczne grupy terrorystyczne, takie jak Laszkar-e-Dżhangvi (LeJ), działające bezkarnie w całym Pakistanie i sądzi się, że mają poparcie pakistańskich agencji wywiadowczych.


"Ogłoszenia takie jak 'Nie obsługujemy Ahmadystów' lub 'Wstęp wzbroniony dla Ahmadystów', wywieszane przez małe przedsiębiorstwa, stają się powszechne [w Pakistanie], głównie w Pendżabie”; "Paragraf 298-C Pakistańskiego Kodeksu Karnego zakazuje ‘szerzenia wiary przez Ahmadystów'"


Poniżej podajemy fragmenty artykułu z 29 maja 2014 r.: 


"Kolejny z najlepszych i najmądrzejszych został zabity. [Odwiedzający Pakistan pakistańsko-amerykański lekarz] dr Mehdi Ali Qamar został zastrzelony w Chenab Nagar, uprzednio znanym jako Rabwah, na oczach jego żony i dwuletniego syna, kiedy wychodzili z cmentarza Ahmadystów.


Nieco wcześniej [w maju 2014] lekarz szyicki, dr Faisal Manzoor, został zabity w Hasan Abdal, podobnie jak setki przed nim. Te morderstwa nie są wyjątkowymi wydarzeniami. Metodyczne elitobójstwo sekciarskie, tj. eliminowanie wybitnych i produktywnych męskich członków społeczności Ahmadystów i szyitów, jest obecnie normą w Pakistanie. 


Paragraf 298-C Pakistańskiego Kodeksu Karnego zakazuje ‘szerzenia wiary przez Ahmadystów', zaś paragraf 298-B zabrania 'nadużywania tytułów zarezerwowanych dla świętych osobistości lub miejsc' i także jest skierowany przeciwko tej nieszczęsnej społeczności. Oba przestępstwa zagrożone są karą trzech lat więzienia i grzywną. Jak na ironię ten sam rozdział kodeksu karnego wylicza także zakłócanie zgromadzeń religijnych i naruszanie miejsc pogrzebów jako przestępstwa zagrożone karą. Można zastanawiać się, czy te paragrafy stosują się także do ataków z czerwca 2010 r., kiedy zabito 100 modlących się Ahmadystów, lub do systematycznego niszczenia ich grobów, włącznie z grobem laureata Nagrody Nobla dra Abdusa Salama [który był muzułmaninem-Ahmadystą].


Ogłoszenia takie jak 'Nie obsługujemy Ahmadystów' lub 'Wstęp wzbroniony dla Ahmadystów', wywieszane przez małe przedsiębiorstwa, stają się powszechne, głównie w Pendżabie. Wydaje się, że to państwo wyznaniowe jest na drodze do zostania pełnoprawnym Faszystanem’ ".


"Podobnie jak naziści… przeprowadzili czystkę socjalistów, komunistów, Cyganów i Żydów, duże odłamy społeczeństwa pakistańskiego także wyznaczyły swoje cele"; "Fanatycy w Pakistanie przypisują niestabilność kraju spiskom Ahmadystów i innych, ukutych rzekomo przy pomocy agentów USA-Indo-syjonistycznych"


„Paralele z Niemcami po I wojnie światowej są przerażające. Podobnie jak przed-nazistowskie Niemcy, zamiast uczciwej introspekcji po doznaniu upokarzających porażek w obu wojnach i w dyplomacji, państwo pakistańskie zaczęło szukać kozłów ofiarnych i spisków.   


Niemniej domaganie się podziwu nie ma granic. A jest jeszcze to nagłe zanurzenie się w narodowej paranoi, że świat planuje ‘dobranie się’ do Pakistanu. Podobnie jak naziści obwiniali, a następnie przeprowadzili czystkę socjalistów, komunistów, Cyganów i Żydów, duże odłamy społeczeństwa pakistańskiego także wyznaczyły swoje cele. Podobnie jak Adolf Hitler obarczał Żydów winą za nędzę gospodarczą w Republice Weimarskiej, fanatycy w Pakistanie przypisują niestabilność kraju spiskom Ahmadystów i innych, ukutym rzekomo przy pomocy agentów USA-Indo-syjonistycznych.


Gdyby wzrost tendencji faszystowskich był sporadyczny, niepokój mógłby być nieco mniejszy. Jednak sposób, w jaki fanatycy religijni zostali w ciągu ostatnich kilku tygodni spuszczeni ze smyczy w procesie, który wydaje się być skoordynowanym posunięciem dobrze naoliwionej machiny, jest alarmująco złowieszczy. Oskarżenia o bluźnierstwo rzucano z całkowitą bezkarnością na grupę medialną [stację telewizyjną GEO], by zmusić ją do podporządkowania się. Nigdy nie wyparto się tych fanatyków w mediach i na ulicach, którzy współdziałają z agencją wywiadowczą, urażoną przez tę znajdującą się pod obstrzałem grupę medialną.


Droga do ‘Faszystanu’ jest torowana  hurtową demonizacją pisarzy, poetów, polityków, osobistości medialnych, mniejszości religijnych, a nawet ascetycznych muzułmanów. Czy społeczeństwo pakistańskie potrafi wydostać się z bagna, w którym się pogrąża?”


"Ale czy w ogóle słyszeli o pakistańskiej Anne Frank, Malali Yousafzai, która walczyła swoim piórem? Sposób, w jaki była oczerniana, kiedy walczyła o życie po postrzeleniu przez talibów, trąci społeczeństwem przegniłym do samego szpiku”


Poniżej podajemy fragmenty z artykułu z 3 lipca 2014 r.:


"Z perspektywy Pakistanu nie ma lepszego czasu na czytanie pamiętników Anne Frank niż obecnie. Sześćdziesiąt lat od daty ogłoszenia pakistańskiej deklaracji przeciwko Ahmadystom, która wymaga deklarowania przynależności religijnej na dokumentach tożsamości i podaniach o paszport, nie różni się ona od deklaracji aryjskości reżimu nazistowskiego. Tak samo jak Żydzi byli demonizowani słownie, a potem prawnie relegowani do obywatelstwa drugiej kategorii, zanim zostali zlikwidowani fizycznie, Ahmadystów w Pakistanie czeka ten sam los. Choć nie są jeszcze skazani konstytucyjnie, szyici pakistańscy stoją przed systematycznym ludobójstwem z rąk dżihadystycznych kolaborantów establishmentu bezpieczeństwa.


Human Rights Watch (HRW) właśnie ogłosił potępiający raport ‘Jesteśmy chodzącymi trupami’, o zabijaniu Hazarów szyickich w Beludżystanie. HRW ponuro zauważa, że władze pakistańskie proponowały, by Hazarowie ‘zaakceptowali otwartą gettoizację, coraz większe ograniczenia swobody poruszania się i praktyk religijnych oraz trwającą dyskryminację ekonomiczną, kulturalną i społeczną jako cenę za pozostanie przy życiu. Niemniej Laszkar-e-Dżhangvi (LeJ) nadal znajdują sposoby, by ich atakować i zabijać'.


Ale czy w ogóle słyszeli o pakistańskiej Anne Frank, Malali Yousafzai, która walczyła swoim piórem? Sposób, w jaki była oczerniana, kiedy walczyła o życie po postrzeleniu przez talibów, trąci społeczeństwem przegniłym do samego szpiku.


"Mnóstwo pielgrzymów szyitów … zostało zmasakrowanych w Taftan … w weekend [8-9 czerwca] przez dżihadystycznych zamachowców-samobójców, tak jak ich ideologiczni pobratymcy [talibowie] rozpętali śmierć i chaos na lotnisku w Karaczi"; "Te komórki terrorystyczne działały wewnątrz sił zbrojnych, jak przyznał w swojej książce … generał Pervez Muszarraf"


Poniżej podajemy fragmenty artykułu z 12 czerca 2014 r.:


"Mnóstwo pielgrzymów szyitów, większość z nich etnicznych Pasztunów, zostało zmasakrowanych w Taftan w Beludżystanie w weekend [8-9 czerwca] przez dżihadystycznych zamachowców-samobójców, tak jak ich ideologiczni pobratymcy [talibowie] rozpętali śmierć i chaos na lotnisku w Karaczi. To nie jest eskalacja wojny rozpętanej przez dżihadystów, jak twierdzili niektórzy analitycy, ale, niestety, norma stosowana obecnie w Pakistanie. Ludobójstwo szyitów – zarówno przez pogromy, jak nacelowane zabijanie wybitnych męskich członków tej oblężonej społeczności – jest trwającym zjawiskiem. Setki szyitów zginęło z rąk dżihadystów w drodze przez Taftan do ich miejsc świętych w Iranie lub Iraku, albo w drodze powrotnej. Także tak zwane spektakularne ataki na kluczowe instalacje cywilne i wojskowe stały się stałym elementem pakistańskiego krajobrazu geopolitycznego. 


Czas reakcji i skuteczna odpowiedź służb bezpieczeństwa lotniska oraz personelu sił zbrojnych, a przede wszystkim ich poświęcenie podczas ataku na lotnisko w Karaczi, były godne pochwały. Terroryści z pewnością mogli dokonać znacznie większej liczby zabójstw i zniszczenia własności, gdyby nie przeciwstawiły im się siły porządkowe. Niemniej terroryści dokonali tego, co zamierzali: zastraszyli społeczeństwo i pobudzili swoich zwolenników.


"Po ataku na wybitnego dziennikarza Hamida Mira, za który on i jego rodzina obwiniali najważniejszą agencję wywiadowczą kraju [ISI], mieszanina organizacji dżihadystycznych, quasi-dżihadystycznych i po prostu terrorystycznych wyszła na ulice i na antenę ‘żeby bronić honoru instytucji narodowych’”  


Wydarzenia ostatnich kilku tygodni, jeśli nie ostatnich dziesięciu lat, w Pakistanie i w Afganistanie sugerują, że nie było w ogóle żadnej poprawki kursu. Po ataku na wybitnego dziennikarza Hamida Mira, za który on i jego rodzina obwiniali najważniejszą agencję wywiadowczą kraju [ISI], mieszanina organizacji dżihadystycznych, quasi-dżihadystycznych i po prostu terrorystycznych wyszła na ulice i na antenę ‘żeby bronić honoru instytucji narodowych’. Te same indywidua chroniły prowodyrów Al-Kaidy, takich jak Abu Zubaidah, Chalid Szejk Muhammad, a także morderców Benazir Bhutto, z ich szeregów pochodzi zaciekły mistrz terroru anty-szyickiego  Malik Iszak, którego podwładni dokonują spustoszeń w Taftan.


Być może premier Nawaz Sharif powinien potraktować poważnie deklaracje armii. Czy są gotowi zająć jasne i zdecydowane stanowisko wyrzekające się i potępiające terroryzm dżihadystyczny w kraju i za granicą i ogłosić zerową tolerancję dla masakr takich jak w Taftan i zajść takich jak na lotnisku w Karaczi? Wola krajów rozwijających się jest wstępem do potencjału budowania przyszłości. Kiedy jej brak, masakry i chaos stają się nieuniknionym rezultatem zamętu w priorytetach władzy.


Źródła: “Daily Times” (Pakistan), 29 maja, 3 lipca & 12czerwca 2014.


[Jest to nieco skrócona wersja tekstu MEMRI w języku angielskim, którą można przeczytać tutaj: www.memri.org/report/en/0/0/0/0/0/0/8100.htm]


Źródło: MEMRI, Specjalny komunikat nr 5814 z 3 sierpnia 2014

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaMohammad Taqi


Publicysta pakistańskiego Daily Times.


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 776 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Trzeba stanowczo wystąpić przeciwko promocji mordowania   Gerstenfeld   2020-07-07
UE nadal próbuje finansować palestyńskie NGO związane z terrorem   Toameh   2020-07-06
Żydzi: Azjaci, Słowianie, a teraz straszni biali suprematyści   Amos   2020-07-03
Żeby karać głównych sprawców terroru AP, Izrael musi nauczyć się rozumieć język “palestyński”   Marcus   2020-06-30
Grają surmy bojowe i werble wciąż warczą   Koraszewski   2020-06-27
New York Review of Books” papuguje kłamstwa o ”Śmiertelnej wymianie”     2020-06-18
Problem z „pokojem”   Toameh   2020-06-15
Iran: Mimo pandemii Ayatollah wzywa do dżihadu przeciw żydowskiemu państwu   Rafizadeh   2020-06-11
Palestyńczycy: Burzenie domów, o których nikt nie mówi   Toameh   2020-06-08
Palestyńskie ”prawo powrotu” jest bronią polityczną   Julius   2020-06-04
Mułłowie Iranu propagują antyizraelską agendę mimo koronawirusa   Rafizadeh   2020-05-28
Hipokryzja UE, używającej ”prawa międzynarodowego”, które stosuje wyłącznie wobec Izraela     2020-05-26
Cenny dar Abbasa dla Iranu: Hamas   Toameh   2020-05-24
Żydzi nigdy nie żyli jak równi w arabskich i muzułmańskich krajach   Shulewitz   2020-05-23
Gorycz z powodu nieudanego ludobójstwa   Greenfield   2020-05-22
Turcja: ”Resztki po mieczu” Erdogana   Bulut   2020-05-21
Palestyńscy uchodźcy i UNRWA – pora powiedzieć prawdę   Collier   2020-05-20
Nakba trwa od 72 lat. Ale jest czymś innym niż mówią Palestyńczycy     2020-05-17
Turecka ”sprawiedliwość”: uwolnić gangsterów, trzymać dysydentów w zamknięciu   Bekdil   2020-05-16
Program oszustw i kłamstw OWP   Tawil   2020-05-15
If Not Now i Gisha twierdzą, że Gaza jest okupowana, Definicja @ICRC nie zgadza się – ale ICRC zmienia regułę wyłącznie dla Gazy   Amos   2020-05-10
Palestyńskie kłamstwa nigdy nie umierają; Wikipedia i Google trzymają je przy życiu   Chesler   2020-05-04
Antysemityzm jest najstarszym ”fake news” świata   Yemini   2020-04-28
Palestyński wirus: wzory osobowe Abbasa   Tawil   2020-04-25
”Financial Times” rozpowszechnia kłamstwo o „segregacji” w Izraelu   Levick   2020-04-24
Dlaczego Turcja przytula Hamas?   Toameh   2020-04-23
Gobbels polubiłby wiele w mediach społecznościowych   Stalinsky   2020-04-19
Pandemiczne zawieszenie broni antysemityzmu? Nie ma mowy   Tobin   2020-04-16
Założyciel BDS: Izrael powinien nas uratować, a potem umrzeć   Tobin   2020-04-09
Dziesiątki milionów Europejczyków ma demoniczne poglądy na Izrael   Gerstenfeld   2020-04-05
Koronawirus: dlaczego palestyńscy przywódcy nie pomagają Gazie w zwalczaniu zarazy   Tawil   2020-04-03
Mimo koronawirusa dżihad przeciwko Izraelowi trwa   Toameh   2020-04-02
Muzułmańscy ekstremiści wykorzystują koronawirusa do promocji terroryzmu i nienawiści   Tawil   2020-03-31
Hamas: już strzelać czy zachować spokój?     2020-03-28
Oszustwo AP: umiarkowanie po angielsku i ekstremizm po arabsku   i Itamar Marcus   2020-03-24
Dlaczego Palestyńczycy umierają w więzieniach Hamasu?   Tawil   2020-03-16
Oszczerstwo o rytuale krwi arcybiskupa Hanny   Fitzgerald   2020-03-15
Jasbir Puar i moralna klęska świata akademickiego   Rosenthal   2020-03-12
Zabawa w  antysemityzm podczas karnawału w Aalst   Collins   2020-03-11
Europie nie wolno paść ofiarą szantażu Erdoğana   Bekdil   2020-03-07
Jak zachodnie media stały się użytecznymi idiotami Gazy?   Yemini   2020-03-06
Czystka etniczna  Żydów i hipokryzja lewicy   Collier   2020-03-05
W rzeczywistości Palestyńczycy nigdy nie dążyli do pokoju   Yemini   2020-03-02
Czy chrześcijanie znikną z Bliskiego Wschodu?   Dabbas   2020-02-28
Zamiana praw człowieka w kiepski dowcip   Gordon   2020-02-25
Czy upiory totalitaryzmu mogą się odrodzić?   Koraszewski   2020-02-23
Balony z Gazy – problem wybuchającego terroru   Lipman   2020-02-22
Finansowane przez UE, kierowane przez Palestyńczyków. Kampanie BDS w szatach UE   Collier   2020-02-21
Przebierańcy   Lewin   2020-02-20
Nasz europejski wróg   Rosenthal   2020-02-17
Prosto o arabsko-izraelskim konflikcie   Pickles   2020-02-15
Błędny profil palestyńskich terrorystów   Flatow   2020-02-13
Podżeganie irańskiego reżimu do zniszczenia Izraela   Shindman   2020-02-12
Palestyńczycy: Po podżeganiu do przemocy Abbas przybywa do Nowego Jorku, by walczyć z planem pokojowym   Tawil   2020-02-11
Przecież nikt nie traktuje tego poważnie   Koraszewski   2020-02-10
Francja: Wypal trawkę, zabij Żyda, uniknij procesu, idź wolny   Milliere   2020-02-09
W Międzynarodowym Dniu Pamięci Holocaustu fake news i przywódcy podburzający do nienawiści nie są niczym nowym   Amos   2020-02-02
Czy obsesyjna nienawiść irańskiego reżimu do Żydów będzie jego zgubą?   Rosenthal   2020-01-27
Historia stara jak świat   Frantzman   2020-01-27
Autonomia Palestyńska walczy z Żydami, by „bronić” całej ludzkości   Marcus   2020-01-23
Czego światowi przywódcy nie dowiedzą się w Jad Waszem   Julius   2020-01-22
Ciekawe czasy   Lewin   2020-01-16
Zmiana reżimu w Iranie powinna stać się międzynarodowym celem   Rosenthal   2020-01-13
Dekapitacja chrześcijan w prezencie na Boże Narodzenie, Zachód ziewa   Meotti   2020-01-10
Organizacja Wyzwolenia Palestyny: czym jest OWP?   Lipman   2020-01-08
Bernard-Henri Levy o masakrze chrześcijan w Nigerii     2020-01-04
Czy dać państwo Czarnym Hebrajskim Izraelitom?   Flatow   2020-01-03
Nie dawaj fałszywego świadectwa, chyba, że…   Koraszewski   2020-01-02
Hamas, trzydzieści dwa lata później   Toameh   2019-12-29
Bój na śmierć i życie w Tell Tamer   Fernandez   2019-12-21
Angela Merkel finansuje zarówno Muzeum Auschwitz, jak i terroryzm     2019-12-14
Dlaczego nie ma pokoju między muzułmanami a Izraelem   Bulut   2019-12-12
”Israel Denial” odsłania akademickie próby delegitymizacji Izraela   Steinberg   2019-12-10
Iran strzela do protestujących, Europa spiskuje, by wzbogacić morderców   Tobin   2019-12-05
Inwersja antysemityzmu     2019-12-03
Trzeba zakończyć prześladowania ludzi przez radykałów   Franklin   2019-11-29
Były terrorysta wypomina Warren i Sandersowi popieranie palestyńskich terrorystów.   Greenfield   2019-11-25
Uniwersyteckie przyzwolenie dla szerzenia nienawiści   Tobin   2019-11-21
Prawdziwa twarz sprawy palestyńskiej   Collier   2019-11-20
Palestynizm i zasada ”przede wszystkim zaszkodzić”   Rosenthal   2019-11-16
Prawo do samoobrony dla wszystkich poza Izraelem   Tobin   2019-11-15
Jestem imigrantem z Indii. Zaczepiono mnie w Bonn w Niemczech, bo wzięto mnie za Żyda.   Uniyal   2019-11-13
Czego boją się palestyńscy przywódcy?   Toameh   2019-11-12
UE popiera Iran – czołowego kata dzieci na świecie   Rafizadeh   2019-11-06
Otwartość ONZ na turecki plan dla północnej Syrii, podczas gdy 300 tysięcy Kurdów musi uciekać   Frantzman   2019-11-04
Dlaczego Hamas popiera wojnę Erdogana   Toameh   2019-10-31
Terroryści wzywają do zabijania Żydów – z siedziby ONZ w Gazie   Tawil   2019-10-29
Zapowiedź wielkiej wojny?   Koraszewski   2019-10-28
Nowi „baszybuzucy” Turcji: Wolna Armia Syrii   Bekdil   2019-10-27
"Antynormalizacja" z Izraelem: prawdziwy cel   Tawil   2019-10-24
Dwa oblicza antysemityzmu   Yemini   2019-10-22
Co przyjaciele Iranu robią w Gazie   Toameh   2019-10-20
Jak Erdogan planował tę czystkę etniczną   Lowe   2019-10-17
Solidarność z Palestyńczykami – obsesyjna odskocznia do antysemityzmu   Collier   2019-10-04
Zamienione w broń palestyńskie dzieci   Roth   2019-09-28
Chrześcijanie masakrowani, media odwracają wzrok   Meotti   2019-09-27
Szminkowanie trupa z Oslo   Koraszewski   2019-09-21
Boko Haram: krwawy terror, końca nie widać   Bulut   2019-09-18
Dorastaliśmy nienawidząc i przeklinając Żydów   Koraszewski   2019-09-15
Iran jest gotowy do ”wymazania syjonistycznego reżimu z mapy”   Rafizadeh   2019-09-14

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Wzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabijaKobiety ofiaramiPrometeuszmodyfikowana pszenica


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk