Prawda

Niedziela, 28 maja 2023 - 02:47

« Poprzedni Następny »


Palestyńczycy przymilają się do Arabów, którzy zabijają Palestyńczyków


Khaled Abu Toameh 2022-09-28

Raport opublikowany 18 września ujawnił, że w ciągu ostatnich kilku lat 638 Palestyńczyków zostało zakatowanych na śmierć przez oficerów syryjskiego wywiadu. Wśród ofiar jest 37 kobiet. Grupa Działania na rzecz Palestyńczyków z Syrii ujawniła również, że od początku wojny domowej w Syrii zginęło 4121 Palestyńczyków. Los 1797 więźniów palestyńskich, w tym 110 kobiet, pozostaje nieznany. Na zdjęciu: obóz uchodźców palestyńskich Jarmuk w pobliżu Damaszku, zniszczona szkoła UNRWA.(Zdjęcie: Oficjalna strona UNRWA, autor zdjęciaNoorhan Abdul Hafeez)
Raport opublikowany 18 września ujawnił, że w ciągu ostatnich kilku lat 638 Palestyńczyków zostało zakatowanych na śmierć przez oficerów syryjskiego wywiadu. Wśród ofiar jest 37 kobiet. Grupa Działania na rzecz Palestyńczyków z Syrii ujawniła również, że od początku wojny domowej w Syrii zginęło 4121 Palestyńczyków. Los 1797 więźniów palestyńskich, w tym 110 kobiet, pozostaje nieznany. Na zdjęciu: obóz uchodźców palestyńskich Jarmuk w pobliżu Damaszku, zniszczona szkoła UNRWA.(Zdjęcie: Oficjalna strona UNRWA, autor zdjęciaNoorhan Abdul Hafeez)

Raport opublikowany 18 września ujawnił, że w ciągu ostatnich kilku lat 638 Palestyńczyków zostało zakatowanych na śmierć przez funkcjonariuszy syryjskiego wywiadu. Według raportu Grupy Działania na rzecz Palestyńczyków Syrii (AGPS), organizacji zajmującej się ochroną praw człowieka, która monitoruje sytuację uchodźców palestyńskich w rozdartej wojną Syrii, wśród ofiar jest 37 kobiet.

Grupa wezwała władze syryjskie do ujawnienia statusu setek Palestyńczyków przetrzymywanych w syryjskich więzieniach, których los pozostaje nieznany. „To, co robi się Palestyńczykom w syryjskich ośrodkach zatrzymań, jest według wszelkich standardów zbrodnią wojenną” – stwierdzono.


AGPS ujawnił również, że od początku wojny domowej w Syrii zginęło 4121 Palestyńczyków.


„Dane AGPS wskazują, że 79% Palestyńczyków zabitych od wybuchu konfliktu w Syrii to cywile.

21% zabitych to członkowie grup zbrojnych powiązanych z reżimem syryjskim lub siłami opozycji.


Przyczyny śmierci różnią się między ostrzałem, starciami, torturami w więzieniach rządowych, utonięciami, egzekucjami w terenie, blokadą [społeczności palestyńskich] i zaniedbaniami medycznymi”.


Los 1797 więźniów palestyńskich, w tym 110 kobiet, pozostaje nieznany pomimo wielokrotnych apeli do władz syryjskich.

„Rzeczywista liczba zatrzymanych i ofiar tortur jest większa niż to, co zostało udokumentowane, z powodu odmowy ujawnienia przez reżim syryjski informacji o osobach przetrzymywanych w jego więzieniach - podaje AGPS. - Ponadto rodziny ofiar boją się ogłosić śmierć swoich synów podczas tortur z obawy przed ściganiem przez syryjski reżim”.

Publikacja tych niepokojących danych zbiegła się w czasie z ogłoszeniem przez Hamas, wspieranej przez Iran palestyńskiej grupy terrorystycznej, decyzji o odnowieniu stosunków z Syrią. Jedni Palestyńczycy z zadowoleniem przyjęli posunięcie Hamasu, podczas gdy inni potępili to jako zdradę Palestyńczyków i innych Arabów.


Spiesząc w objęcia reżimu syryjskiego prezydenta Baszara Assada, Hamas, (którego przywódcy kontrolują Strefę Gazy ze swoich luksusowych willi, apartamentów hotelowych i kurortów w Katarze i Turcji), ponownie okazał pogardę dla Palestyńczyków i innych Arabów, którzy padli ofiarą okrucieństw popełnianych przez władze syryjskie, zwłaszcza w ciągu ostatniej dekady.


Przywódcy Hamasu łaszą się ponownie do reżimu Assada dziesięć lat po tym, jak zostali wydaleni z Syrii za odmowę poparcia brutalnego rozprawienia się przez armię syryjską z opozycją, która składała się z różnych grup świeckich i islamskich, w tym Syryjskiej Koalicji Narodowej na rzecz Opozycji i Sił Rewolucyjnych, Wolnej Armii Syryjskiej, Dżajisz al-Islam, Ahrar al-Szam i Frontu Południowego.


W Syrii Assada odmowa wsparcia zbrodni reżimu sama w sobie jest uważana za przestępstwo. Zbrodnia Hamasu, według reżimu Assada, polegała na tym, że nie stanął po stronie reżimu w wojnie domowej.


Assad ewidentnie miał nadzieję, że Hamas poprze jego reżim, a nawet weźmie udział w rozprawianiu się z opozycją, tak jak zrobiły to niektóre pro-Assadowskie grupy palestyńskie, w tym Ludowy Front Wyzwolenia Palestyny – Dowództwo Generalne na czele z arcyterrorystą Ahmedem Dżibrilem. Teraz, gdy Hamas ma wkrótce wrócić do Syrii, istnieje duże prawdopodobieństwo, że jego ludzie przyłączą się do Assada w rozprawiania się z syryjską opozycją.


Według niektórych doniesień, Iran i jego libańska terrorystyczna marionetka, Hezbollah, działali jako mediatorzy między Hamasem a reżimem Assada. Irańscy mułłowie i Hezbollah są zagorzałymi zwolennikami Assada, a nawet wysłali do Syrii żołnierzy i ekspertów ds. bezpieczeństwa, aby pomóc w tłumieniu i uciskaniu narodu syryjskiego, a także mieszkających tam Palestyńczyków.


Irańscy mułłowie chcą mieć pewność, że ich terrorystyczni pełnomocnicy i reżim Assada pozostaną w dobrych stosunkach. Mułłowie mają nadzieję, że odnowienie więzi między Hamasem a Syrią wzmocni kierowaną przez Iran „oś oporu” na Bliskim Wschodzie. „Oś oporu” jest antyzachodnim/antyizraelskim/antysaudyjskim sojuszem politycznym i wojskowym między Iranem, palestyńskimi grupami terrorystycznymi Hamasem i Islamskim Dżihadem, reżimem syryjskim i Hezbollahem.


Zbliżenie Hamasu i Assada rozwścieczyło wielu Palestyńczyków i Syryjczyków. Potępiają Hamas za hipokryzję i domagają się, by powstrzymał się od normalizacji więzi z Assadem.


Syryjska Rada Islamska potępiła Hamas za lekceważenie uczuć milionów Syryjczyków, którzy byli torturowani, wysiedlani i zabijani przez reżim Assada. „Normalizując [stosunki] z gangiem przestępczym [w Syrii] i rzucając się w ramiona Iranu, Hamas porzucił Jerozolimę i Palestynę i zawiódł Arabów, zwłaszcza w Iraku i Jemenie, gdzie mułłowie i ich gangi siali korupcję, morderstwa i zniszczenie” – powiedziała Rada.


Palestyński politolog Ibrahim Hamami powiedział, że wśród Palestyńczyków panuje powszechne niezadowolenie z powodu pojednania Hamasu z Syrią. „Hamas straci poparcie wielu Arabów i muzułmanów  – napisał Hamami. - Decyzja będzie miała katastrofalny wpływ na Hamas. Decyzja Hamasu jest katastrofą i tragedią, a także grzechem”.


Palestyński działacz polityczny Issa Amro zapytał: „Jakie jest uzasadnienie dla wznowienia stosunków Hamasu z Syrią? Syryjski dyktator Bashar Assad jest zbrodniarzem wojennym, który zabijał własny naród i nie można zmienić naszego stanowiska wobec niego”.


Dziwne jest to, że Hamas chwali teraz „skuteczną i historyczną” rolę Syrii we wspieraniu Palestyńczyków. To ta sama Syria, która jest odpowiedzialna za masakrę tysięcy Palestyńczyków w Syrii i Libanie w ciągu ostatnich pięćdziesięciu lat.


Jednak Hamas najwyraźniej nie ma problemu z arabskim reżimem, który ma na rękach tyle palestyńskiej krwi. Kiedy reżim arabski zabija i więzi Palestyńczyków, przywódcy Hamasu i innych grup palestyńskich wolą trzymać język za zębami. Boją się krytykować arabskie reżimy za popełnianie okrucieństw wobec Palestyńczyków, ponieważ wiedzą, że zostaliby ukarani i upokorzeni przez swoich arabskich braci, gdyby odważyli się to zrobić.


Umizgi Hamasu do reżimu Assada to kolejny przykład tego, jak palestyńscy przywódcy nie dbają o swoich własnych ludzi, nie mówiąc już o życiu innych Arabów.


Przywódcy Hamasu, którzy wiodą dobre życie w Katarze i Turcji, są o wiele bardziej zainteresowani wypychaniem swoich kufrów pieniędzmi od mułłów w Iranie niż oglądaniem cierpienia ich ludzi w Strefie Gazy lub w jakimkolwiek kraju arabskim, w tym w Syrii.


Przywódcy Autonomii Palestyńskiej nie różnią się zbytnio. Oni również są zajęci dbaniem o swoje osobiste interesy i upewnianiem się, że pozostaną u władzy na zawsze.


Wkrótce prezydent Autonomii Palestyńskiej Mahmoud Abbas uda się do Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych, aby rzucić jeszcze więcej jadu na Izrael [już to zrobił, 23 września. MK]. Trudna sytuacja jego ludu w Syrii i innych krajach arabskich znajdzie się na samym dole jego listy priorytetów, jeśli w ogóle. Podobnie jak Hamas, również Abbas wydaje się nie dbać o to, że jego lud jest mordowany przez arabską dyktaturę.


Palestinians Cuddle up with Arabs Who Kill Palesinians

Gatestone Institute, 20 września 2022

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaKhaled Abu Toameh - urodzony w 1963 r. w Tulkarem na Zachodnim Brzegu, palestyński dziennikarz, któremu wielokrotnie grożono śmiercią. Publikował między innymi w "The Jerusalem Post", "Wall Street Journal", "Sunday Times", "U.S. News", "World Report", "World Tribune", "Daily Express" i palestyńskim dzienniku "Al-Fajr". Od 1989 roku jest współpracownikiem i konsultantem NBC News.

Skomentuj Wyślij artykuł do znajomego: Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1253 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Prawdziwe znaczenie “Od rzeki do morza Palestyna będzie wolna”   Tawil   2023-05-25
Chrześcijanie w Nigerii są mordowani jak zwierzęta   Ibrahim   2023-05-25
Jak Palestyńczycy próbują zniszczyć Liban   Tawil   2023-05-23
Żydzi mieli wszelkie powody, by obawiać się ludobójstwa w 1948 roku     2023-05-22
"Economist" promuje "elokwentnego krytyka" istnienia Izraela   Levick   2023-05-21
Inny dżihad Palestyńczyków przeciwko Izraelowi   Tawil   2023-05-20
Iran prowadzi wojnę z narodem palestyńskim   Eid   2023-05-19
Izrael pod ostrzałem i bojaźliwa odpowiedź Zachodu   Kemp   2023-05-18
Strefa Gazy – zawsze pamiętaj jak doszliśmy do tego   Collier   2023-05-17
Rakiety z Gazy i rakiety z UE   Bryen   2023-05-14
Terroryści tureckiego Hezbollahu: nowi sojusznicy Erdoğana   Bekdil   2023-05-11
Przywódcy organizacji praw człowieka są zgodni: Podżeganie do przemocy jest okropne i nielegalne. Podżeganie do mordowania Żydów jest jednak heroiczne     2023-05-11
1660 Izraelczyków zginęło od czasu obietnicy Palestyńczyków o zakończeniu terroru   Bard   2023-05-10
Berlin staje się sceną protestów wzywających do eksterminacji ludności Izraela      2023-05-09
Zasięg i metodologia najnowszego antyizraelskiego raportu Amnesty International pokazują, że jego stronniczość była zamierzona od samego początku     2023-05-08
Zrozumienie ideologii Autonomii Palestyńskiej: nielegalne stworzenie Izraela i jego nieuchronny upadek - w 40 oświadczeniach AP   Marcus   2023-05-07
Autonomia Palestyńska i Fatah ostro potępiają przewodniczącą Komisji Europejskiej za wideo z gratulacjami dla Izraela w 75. rocznicę jego powstania       2023-05-06
Rzeczywiste łamanie praw człowieka   Tawil   2023-05-02
Gdyby Americans for Peace Now postawili na swoim, Izrael byłby karany za aresztowanie morderców   Flatow   2023-04-30
Nazistowska idea „Judy” jest identyczna z antysyjonistycznym pojęciem „Izrael”     2023-04-29
To, że krzyczą „Śmierć Żydom!”, nie oznacza, że są antysemitami   Pandavar   2023-04-26
Mit „okupacji” jest motorem antysemickiego terroru   Tobin   2023-04-24
„Organizacje praw człowieka” pozwalają światu ponownie nienawidzić Żydów     2023-04-23
Co naprawdę dzieje się w świętych miejscach Jerozolimy?   Tawil   2023-04-22
BBC promuje nowy antysemityzm     2023-04-20
Jak dochodzi do Holokaustu   Chesler   2023-04-19
O czym rozmawiano w Bejrucie?     2023-04-17
Nienawiść w cieniu terrorystycznego ataku   Collier   2023-04-16
“Śmierć Izraelowi” – irański plan ataku na Izrael   Kedar   2023-04-15
Dlaczego Palestyńczycy nie mogą wznowić rozmów pokojowych z Izraelem   Tawil   2023-04-14
Świat muzułmański musi zjednoczyć się przeciwko Izraelowi     2023-04-12
Was gesagt werden muss (Co musi zostać powiedziane)   Koraszewski   2023-04-11
Antyizraelska polityka Bidena wzmacnia Iran i palestyńskich terrorystów   Tawil   2023-04-10
Wszyscy Kreteńczycy to kłamcy…   Koraszewski   2023-04-09
Dla „Guardiana” jedno państwo żydowskie to o jedno państwo żydowskie za dużo   Levick   2023-04-08
W poszukiwaniu znaków czasu   Koraszewski   2023-04-05
Co powiedziała matka palestyńskiemu terroryście…   Flatow   2023-04-02
“Palestyńczycy”: wielkie kłamstwo, które ujawnił Smotrich   Pandavar   2023-03-31
„Terroryści uwielbiają nowe technologie. Co zrobią ze sztuczną inteligencją (AI)?”   Stalinsky   2023-03-28
Pomylony plan administracji Bidena walki z palestyńskim terroryzmem   Tawil   2023-03-25
Gdy tylko @Amnesty rozpoczęła kampanię „apartheidu”, przestali wspominać o libańskiej/jordańskiej dyskryminacji Palestyńczyków     2023-03-24
Doradca Abbasa: Polityka Autonomii Palestyńskiej opiera się na planie kolejnych etapów   Marcus   2023-03-20
Palestyńscy uchodźcy: od 1948 roku do dzisiaj   Lax   2023-03-15
Autonomia Palestyńska walczy o prawa dla terrorystów!   Tawil   2023-03-15
Oto kolejny dowód, że @Amnesty jest antysemicka     2023-03-09
Słowa poprzedzają czyny   Carmon   2023-03-08
Algorytmy Google z 2010 roku, które promowały dżihad, są ponownie analizowane w Sądzie Najwyższym w sprawach dotyczących federalnego prawa   Stalinsky   2023-03-07
Nie ma szczepionki na wirusa nienawiści do Żydów     2023-03-05
Cały świat może się mylić   Landes   2023-03-04
Czy media byłyby tak obojętne?   Spencer   2023-03-03
Palestyńczycy i wiedza o Holokauście   Fitzgerald   2023-03-01
Oszczerstwo „apartheidu” jest całkowicie fałszywe i antysemickie     2023-02-26
Shamima Begum, „panna młoda ISIS”, jaki obiekt kampanii newswashing   Bulut   2023-02-25
Unia Europejska i administracja Bidena akceptują palestyńskie kłamstwa   Tawil   2023-02-25
Powrót masakry, której nie było   Rosenthal   2023-02-21
Ludobójstwo w Nigerii: administracja Bidena tuszuje fakty   Ibrahim   2023-02-20
Co zatem „sprowokowało” atak w Ramot?   Flatow   2023-02-14
Czy negocjacje pokojowe zapobiegają terrorowi?   Levick   2023-02-13
Mnemozyna, półbogini pamięci   Koraszewski   2023-02-12
Istnieje związek między syjonizmem a współczesnym arabskim antysemityzmem     2023-02-11
“New York Times” i OWP są stworzeni dla siebie   Bard   2023-02-10
Administracja Bidena trzyma się umyślnej ślepoty   Amos   2023-02-08
Antyizraelska narracja, która definiuje ostatnie starcia izraelsko-palestyńskie   Frantzman   2023-02-05
Najbardziej postępowi, liberalni, zachodni Palestyńczycy popierają mordowanie Żydów     2023-02-04
Praca doktorska Mahmouda Abbasa   Tabarovsky   2023-02-03
Po masakrze w jerozolimskiej synagodze Palestyńczycy muszą stawić czoła przemocy w naszej kulturze   Eid   2023-02-01
Nie, panie prezydencie Biden, atak na synagogę nie był skierowany przeciwko „cywilizowanemu światu”   Suissa   2023-01-31
Kilka myśli o ataku terrorystycznym w Jerozolimie   Frantzman   2023-01-30
Turcja: otwarte drzwi dla Putina do szkodzenia zachodnim interesom   Bekdil   2023-01-30
O palestyńskich podręcznikach i nazistowskich swastykach   Pandavar   2023-01-28
Jak Facebook dławi byłych muzułmanów w Norwegii   Bower   2023-01-26
Palestyńczycy rekrutują nieletnich, a potem potępiają Izrael za strzelanie do “niewinnych dzieci”   Tawil   2023-01-26
Nienawiść do Żydów na amerykańskich uniwersytetach   Kemp   2023-01-23
Afrykański region Sahelu: wkracza rosyjska Grupa Wagnera, by pogorszyć sytuację   Franklin   2023-01-21
Konferencja w Damaszku w sprawie upadku Izraela     2023-01-16
Dlaczego Palestyńczycy chcą mordować modlących się Żydów?   Tawil   2023-01-15
Kurdowie – naród bez praw   Koraszewski   2023-01-14
Co zabiło rozwiązanie w postaci dwóch państw? Aplauz i pieniądze dla terrorystów   Tobin   2023-01-14
Tureckie “zbrodnie przeciwko ludzkości i nielegalna okupacja Cypru   Bulut   2023-01-13
ONZ wzmacnia terrorystyów   Tawil   2023-01-12
Jeśli antysyjonizm nie jest antysemityzmem, dlaczego Arabowie werbowali nazistów w 1948 roku?     2023-01-10
Młodzi palestyńscy arabscy terroryści nie są niewinnymi dziećmi   Flatow   2023-01-08
Nie, umowa nuklearna Iranu nie jest jeszcze martwa a Rosja pomaga Iranowi, by stał się mocarstwem nuklearnym   Rafizadeh   2023-01-07
Odgórne ataki na wizytę na Wzgórzu   Collins   2023-01-07
Jak twittersfera szerzy antysemitizm   Collier   2023-01-05
Gazańczyk oszukuje antysyjonistów – antysemityzm ogłupia ludzi   Collier   2023-01-02
Jezus palestyński terrorysta i jego 72 ciemnookie dziewice   Hirsch   2023-01-01
Głupota ujawnia się w działaniu, część II: „zrównywanie”   Bard   2022-12-28
Śmierć masowego mordercy, Nassera Abu Hmeida     2022-12-27
Zbliża się trudne Boże Narodzenie w Karabachu   Fernandez   2022-12-27
Palestyńscy rodzice zaniepokojeni rekrutacją ich nieletnich dzieci na „męczenników”   Fitzgerald   2022-12-26
Administracja Bidena i urojenie dwóch państw   Tawil   2022-12-25
Palestyńczyk uderza się w palec, USA żądają śledztwa   Flatow   2022-12-24
Podczas gdy świat milczy, AP nadal bluzga antysemityzmem   Hirsch   2022-12-21
Oszczerstwo apartheidu, by zniszczyć Izrael   Toameh   2022-12-19
Nauka terroru dla maluchów – ponowna ocena porozumień z Oslo   Marcus   2022-12-18
Czy to Europa popiera? Al-Haq mówi światu, aby zdemontował Izrael     2022-12-17
Pan Trump jest bardzo urażony   Koraszewski   2022-12-14
Żydowskie życie jest tanie. Spójrzcie tylko, jak traktują je media   Rindsberg   2022-12-13
ONZ: kiepskie żarty, sztuczki i katastrofy   Collins   2022-12-10

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...

Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk