Prawda

Poniedziałek, 8 marca 2021 - 16:42

« Poprzedni Następny »


Palestyńczycy: Po podżeganiu do przemocy Abbas przybywa do Nowego Jorku, by walczyć z planem pokojowym


Bassam Tawil 2020-02-11

Prezydent Autonomii Palestyńskiej, Mahmoud Abbas, wezwał swoją ludność, by nasiliła „działalność powszechnego oporu” w proteście przeciwko rzekomemu „spiskowi” prezydenta USA, Donalda Trumpa. Nieustanne podżeganie Abbasa spowodowało jak dotąd  śmierć trzech młodych Palestyńczyków na Zachodnim Brzegu, którzy zostali zabici przez Izraelską Armię Obronną, kiedy atakowali żołnierzy bombami zapalającymi. Na zdjęciu: Abbas potępia plan pokojowy Trumpa w Ramallah 28 stycznia 2020 roku. (Zdjęcie: Abbas Momani/AFP via Getty Images)
Prezydent Autonomii Palestyńskiej, Mahmoud Abbas, wezwał swoją ludność, by nasiliła „działalność powszechnego oporu” w proteście przeciwko rzekomemu „spiskowi” prezydenta USA, Donalda Trumpa. Nieustanne podżeganie Abbasa spowodowało jak dotąd  śmierć trzech młodych Palestyńczyków na Zachodnim Brzegu, którzy zostali zabici przez Izraelską Armię Obronną, kiedy atakowali żołnierzy bombami zapalającymi. Na zdjęciu: Abbas potępia plan pokojowy Trumpa w Ramallah 28 stycznia 2020 roku. (Zdjęcie: Abbas Momani/AFP via Getty Images)

Po tym, jak raz jeszcze podżegał swoją ludność przeciwko Izraelowi i USA, Prezydent Autonomii Palestyńskiej, Mahmoud Abbas, jest w drodze do Rady Bezpieczeństwa ONZ żeby przemawiać przeciwko planowi Donalda Trumpa pokoju na Bliskim Wschodzie - "Peace to Prosperity".


Nieustanne podżeganie Abbasa spowodowało jak dotąd  śmierć trzech młodych Palestyńczyków na Zachodnim Brzegu -- Nidala Ahmeda Nafleha, 19, Jazana Munther Abu Tabeecha, 19 i Mohammeda Salmana Haddada, 17 -- którzy zostali zabici przez Izraelską Armię Obronną, kiedy atakowali żołnierzy bombami zapalającymi.


Dlaczego ci trzej mężczyźni wyszli na ulice, by atakować żołnierzy IDF? Ponieważ Abbas wezwał swoją ludność, by nasiliła „działalność powszechnego oporu” w proteście przeciwko rzekomemu „spiskowi” prezydenta USA.


Palestyńczycy na Zachodnim Brzegu widzą takie podżeganie jako zielone światło do atakowania izraelskich żołnierzy i żydowskich osadników kamieniami, nożami, samochodami, materiałami wybuchowymi i bombami zapalającymi.


Nafleh, Abu Tabeech i Haddad najprawdopodobniej nie czytali 180 stron planu pokojowego, przeciwko któremu protestowali. Niewątpliwie zaatakowali żołnierzy IDF, ponieważ ich przywódcy, włącznie z Abbasem, poinformowali ich, że plan Trumpa jest „amerykańsko-syjonistycznym spiskiem zmierzającym do zlikwidowania sprawy palestyńskiej”. W rzeczywistości jest wręcz odwrotnie, plan oferuje Palestyńczykom większość ziem zajętych przez Izrael w 1967 roku, co zwiększa ponad dwukrotnie ich terytorium; rząd, który ma przestrzegać praw człowieka, demokratyczne instytucje, takie jak wolna prasa, i 50 miliardów dolarów – wszystko jako część nadzwyczajnej okazji do zbudowania kwitnącego państwa palestyńskiego.  


Jak napisał dziennikarz Tom Gross:

"Inne bezpaństwowe narody mogą tylko marzyć o ofercie niepodległości i 50 miliardach dolarów ze strony prezydenta USA… Gdyby tylko Kurdowie lub Beludżowie albo muzułmanie Rohinga mieli tyle szczęścia”.

Skoro Palestyńczycy uparcie żądają "wszystko lub nic", dlaczego ktokolwiek miałby być zdziwiony, że ciągle kończą z niczym? Nigdy nawet nie przedstawili kontrpropozycji.  Współautor planu "Peace to Prosperity", Jared Kushner, poprosił Palestyńczyków, by zaproponowali alternatywy. Odpowiedzią organizacji Fatah Abbas na ten plan było powiedzenie, że Trump wie, gdzie może go sobie wsadzić.


Podżeganie Abbasa przeciwko planowi Trumpa i Izraelowi zaczęło się na długo przed ogłoszeniem w styczniu zarysów "Peace to Prosperity". Przez ostatnie dwa lata Abbas ostro potępiał plan jako "policzek stulecia" i "niebezpieczny spisek" zaprojektowany do pozbawienia Palestyńczyków ich praw i ustanowienia własnego, niepodległego państwa.  


Po ogłoszeniu planu Abbas i jego rządząca frakcja, Fatah, nasilili podżeganie przeciwko USA i Izraelowi i przysięgli, że Palestyńczycy nie pozwolą na przyjęcie „umowy hańby”. Wzywając Palestyńczyków do masowych protestów przeciwko planowi. Funkcjonariusze AP ogłosili "dzień wściekłości" przeciwko planowi Trumpa i zachęcali Palestyńczyków do wyjścia na ulice i palenia flag USA i Izraela, jak również zdjęć Trumpa i izraelskiego premiera, Benjamina Netanjahu.


Trzeba pamiętać, że ci trzej mężczyźni, zabici podczas atakowania izraelskich żołnierzy, faktycznie posłuchali wezwań Abbasa do masowych protestów i do nasilenia „powszechnego oporu”. Najwyraźniej jednak uznali, że nie wystarczy stanie na ulicy z plakatem odrzucającym plan Trumpa.


Poszli o krok dalej i zdecydowali, że sprzeciw wobec planu pokojowego USA powinien także obejmować próby zabicia izraelskich żołnierzy bombami zapalającymi. Wyraźnie zrozumieli ostrą krytykę planu przez Abbasa jako zachętę do zabijania.


Można demonstrować przeciwko planowi, który ci się nie podoba, ale dlaczego zabijać? Jak zabijanie Żydów powstrzyma plan Trumpa?


Abbas jest tym, który jest odpowiedzialny za śmierć tych trzech Palestyńczyków: jego codzienne podżeganie przeciwko Izraelowi i USA popycha Palestyńczyków do wychodzenia na ulice i prób zabicia pierwszego Żyda, jakiego spotkają. Abbas mógł przedstawić alternatywny plan lub inną wizję pokoju, albo wyrazić zastrzeżenia do części planu Trumpa. Zamiast tego wybrał rozpętanie nowej fali jadowitego podżegania przeciwko Izraelczykom i Amerykanom, które jak dotąd kosztowało życie trzech młodych ludzi.  


Najwyraźniej wakaha (czelność) Abbasa nie zna granic. Zamiast działać na rzecz uspokojenia sytuacji i wzywać swoją ludność, by powstrzymała się od terroryzmu, zachował się odwrotnie, natychmiast oskarżył Izrael o „niebezpieczną eskalację” na Zachodnim Brzegu, szczególnie za zabicie trzech palestyńskich zamachowców, którym przypuszczalnie należało pozwolić na bezkarne mordowanie żołnierzy IDF.


Abbas i jego wysocy rangą funkcjonariusze, Nabil Abu Rudaineh i Saeb Erekat, posunęli się do winienia planu Trumpa za wywołanie tej najnowszej fali przemocy na Zachodnim Brzegu.


"Umowa Stulecia Trumpa stworzyła eskalację i napięcia, ponieważ próbuje narzucić fałszywą rzeczywistość - powiedział w oświadczeniu Abu Rudaineh. - Palestyńczycy będą stać zjednoczeni przeciwko wszystkim spiskom”.


Erekat, ze swej strony, twierdził, że plan administracji Trumpa „aneksji, apartheidu i legalizacji okupacji i osiedli był odpowiedzialny za pogłębienie się cyklu przemocy i ekstremizmu”. Erekat, oczywiście, nie zapomniał obarczyć odpowiedzialnością także Izraela.


To niewiarygodne, ale Palestyńscy przywódcy wydają się wierzyć, że nikt nie rozumie, iż to ich podżeganie wywołuje przemoc, nie zaś plan pokojowy, który dopiero miałby być realizowany.


Rzut oka na stronę Facebooka rządzącej frakcji Abbasa, Fatahu, pokazuje jak poważne jest to antyizraelskie i antyamerykańskie podżeganie. W dodatku do gloryfikowania palestyńskich terrorystów, którzy przeprowadzają zamachy na Żydów, na stronie jest wiele postów, wideo i zdjęć zachęcających Palestyńczyków do nasilenia "oporu" przeciwko Izraelowi. Także karykatury publikowane przez ludzi Abbasa zawierają przesłania, które zachęcają Palestyńczyków do rzucania koktajli Mołotowa na Izraelczyków lub opisują plan Trumpa jako wbijanie noża w Palestyńczyków, raczej niż oferowanie im dostatniej przyszłości, bez korupcji.


Abbas, który swoim podżeganiem bezpośrednio wywołał obecną falę przemocy, ma nadzieję, że kiedy przybędzie do Rady Bezpieczeństwa ONZ, protesty z użyciem przemocy będą trwały na Zachodnim Brzegu. Jego funkcjonariusze Fatahu wezwali nawet do eskalacji protestów w dniu, w którym Abbas będzie wygłaszał mowę w Radzie Bezpieczeństwa. Abbas chce użyć tej przemocy do wywierania nacisku i obarczyć Izrael i administrację Trumpa winą za jej wybuch. Abbas chce oszukać 15 członków Rady Bezpieczeństwa i resztę świata przez ukrywanie własnej odpowiedzialności za odrzucenie planu, przemoc i swoje konsekwentne nieprzejednanie.


Palestyńscy przywódcy wierzą, że uciekając się do przemocy i podżegania mogą uzyskać od Izraela i USA to, czego nie da im żaden plan pokojowy ani negocjacje. Jedni Palestyńczycy chcą 100 procent Zachodniego Brzegu, Strefę Gazy i wschodnią Jerozolimę, podczas gdy inni żądają całej ziemi od rzeki Jordan do Morza Śródziemnego – czyli całego Izraela. Dla osiągnięcia tego celu ci przywódcy są gotowi wysyłać swoich młodych ludzi, by ginęli, gdy tylko Izraelczycy odmawiają im pozwolenia na mordowanie ich.


Abbas nie ma planu pokojowego. Prawdopodobnie dlatego też ma nadzieję, że przemoc, jaką wywołuje sam, zmusi Izrael i USA do jeszcze większych ustępstw wobec Palestyńczyków.


Podczas gdy Abbas zachęca Palestyńczyków do stosowania przemocy na Zachodnim Brzegu jako odpowiedzi na plan prezydenta Trumpa, Hamas odpowiada własną kontrpropozycją przez wysyłanie balonów z podczepionymi materiałami wybuchowymi, pocisków moździerzowych i rakiet ze Strefy Gazy do Izraela. Abbas i Hamas wydają się zgadzać ze sobą, że najlepszym sposobem odpowiedzi na każdą propozycję pokoju, jest nasilanie ataków terrorystycznych na sąsiada.


Zobaczymy, czy Rada Bezpieczeństwa i społeczność międzynarodowa zażąda zakończenia palestyńskiego terroryzmu. Nie zrobienie tego pozwoli Abbasowi i Hamasowi wyłącznie na kontynuowanie ich wieloletniego programu podżegania swojej ludności do terroryzmu za każdym razem, kiedy otrzymują ofertę planu rozwiązania konfliktu izraelsko-palestyńskiego.


Na koniec słowo do rodzin Nafleha, Abu Tabeecha i Haddada: pociągnijcie Abbasa do odpowiedzialności za śmierć waszych synów, nie zaś Izrael. Gdyby nie zaatakowali żołnierzy bombami zapalającymi, ci trzej młodzi ludzie byliby dzisiaj żywi. Ich krew jest na rękach Abbasa i jego funkcjonariuszy, którzy nadal prowadzą olbrzymią kampanię podżegania przeciwko USA i Izraelowi wyłącznie z powodu opublikowania planu pokojowego, który oferuje ludowi palestyńskiemu nadzieję na lepszą przyszłość.


Palestinians: After Inciting Violence, Abbas Comes to New York to Fight a Peace Plan

Gatestone Institute, 10 lutego 2020

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska


Bassam Tawil


Muzułmański badacz i publicysta mieszkający na Bliskim Wschodzie. 


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj






Brunatna fala

Znalezionych 832 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Palestyńscy terroryści do Bidena: nie wierz palestyńskiemu kierownictwu   Tawil   2021-03-08
Świat krytykuje Izrael za brak szczepień Palestyńczyków, chociaż dostarczają szczepionki mimo, że nie są do tego zobowiązani   Coyne   2021-03-03
Iran: dążenie mułłów do zdobycia broni jądrowej   Rafizadeh   2021-03-01
Pokolenie oszukanych, którzy popierają BDS   Kemp   2021-02-27
Czy Joe zapomniał Józefa?   Rosenthal   2021-02-18
Gwałcone i mordowane: chrześcijańskie dziewczęta w Pakistanie   Ibrahim   2021-02-16
Rola Iranu w Jemenie: chwiejność USA i UE   Rafizadeh   2021-02-11
Ludobójczy antyizraelizm: tykająca bomba zegarowaJak i dlaczego Zachód zasnął, kiedy islamizm rozprzestrzenił się 20 lat temu   i Richard Landes   2021-02-09
Amerykański pisarz ogląda Europę   Koraszewski   2021-02-04
Nie, to nie jest paranoja   Rosenthal   2021-02-04
“Szczepionkowy Apartheid” – jawne oszczerstwo, ale zbyt dobre, by mu się oprzeć   Pickles   2021-01-31
Religijna transformacja francuskich szkół   Meotti   2021-01-30
Przemilczana ale rozpowszechniona inwersja Holokaustu     2021-01-28
Walka B’Tselem o zdobycie jakiegoś znaczenia trwa, by zakończyć się porażką   Amos   2021-01-27
BDS jest zagrożeniem dla całego wolnego świata   Landes   2021-01-23
Media: Izrael musi być oczerniany za swój bijący światowy rekord program szczepień   Kemp   2021-01-20
Ataki mediów na Izrael są dobrane do potrzeb chwili   Amos   2021-01-19
Turcja: Turcy czczą sympatyka nazizmu   Bulut   2021-01-16
Szczepienia i odwieczna plaga   Collins   2021-01-12
„Guardian” znowu rozpowszechnia kłamstwo o „izraelskim apartheidzie”   Levick   2021-01-11
Pora, by świat położył kres globalnej sieci przestępczości i korupcji Hezbollahu i Iranu   Alamuddin   2021-01-09
Administracja Bidena i “Wojna o prawo powrotu”   Rosenthal   2020-12-29
Dżihad w Boże Narodzenie: "Zimno zabijaj ich z nienawiścią i wściekłością"   Kemp   2020-12-25
Turcja zapowiada powrót Turków     2020-12-24
AP: Cały Izrael jest “naszą ziemią, Palestyną”; wszyscy Izraelczycy są osadnikami;  koniec Izraela jest pewny   Zilberdik   2020-12-24
Palestyńskie podżeganie przeciwko izraelskim dziennikarzom   Tawil   2020-12-17
Czy Teheran buduje “kuchnię diabła”?   Taheri   2020-12-12
Magazyn “Time” opublikował stronniczy, popierający BDS artykuł, który udaje, że jest obiektywny     2020-12-11
Zagrzebane w relacjach “Guardiana” o śmierci szefa programu nuklearnego Iranu: wezwania Teheranu do zniszczenia Izraela   Levick   2020-12-05
Premier AP, Shtajjeh, broni polityki “płaca za mordowanie”   Fitzgerald   2020-11-29
Mordercza wojna o zdrowie moralne   Koraszewski   2020-11-27
Ciekawy opis antysemityzmu z 1944 roku dokładnie opisuje antysyjonizm     2020-11-27
Dlaczego Bractwo Muzułmańskie wylazło z nory   Toameh   2020-11-22
Dekapitacja wolności w Europie   Collier   2020-10-24
Nerdeen Kiswani walczy o Palestynę od rzeki do morza   Fitzgerald   2020-10-07
Sprawa Al-Dury po 20 latach   Landes   2020-10-06
Rzeczy, o których chce nas poinformować najbardziej na świecie poszukiwana terrorystka   Roth   2020-10-05
Groźba państw sierocych dla porządku świata    Taheri   2020-09-24
Życie czarnych chrześcijan widocznie nie liczy się   Meotti   2020-09-21
„Czarny Wrzesień” pół wieku temu i teraz   Fernandez   2020-09-17
Turecki prezydent zapowiada wojnę     2020-09-14
Gdzie postawić granicę antysemitom?   Tobin   2020-09-12
Cypr: 46 lat tureckiej okupacji   Bulut   2020-09-11
Palestyńczycy: Żydzi i chrześcijanie są naszymi wrogami   Toameh   2020-08-24
Popłoch wśród uzależnionych od wojny z syjonizmem   Tobin   2020-08-15
Jordania skarży się na Izraelczyków, którzy “szturmują meczet” Al-Aksa   Fitzgerald   2020-08-14
Musimy nadal osuszać bagna antysemickich kłamstw   Chesler   2020-08-10
Czego nauczyłeś się dzisiaj w szkole, drogie małe dziecko ze szkoły UNRWA w Gazie?   Bedein   2020-07-28
Plan Hamas-Huti wojny nie tylko z Izraelem, ale także z innymi Arabami   Toameh   2020-07-27
Instytucjonalny rasizm Narodów Zjednoczonych   Bergman   2020-07-26
AP na bieżąco przekłamuje historię   i Nan Jacques Zilberdik   2020-07-24
Rasizm uznaje się za nieodłączną cechę zachodnich społeczeństw. Dlaczego nie antysemityzm?   Gerstenfeld   2020-07-23
Palestyńczycy: Abbas podpisuje własny wyrok śmierci   Toameh   2020-07-22
Jak zachowywaliby się Palestyńczycy przy rozwiązaniu w postaci jednego państwa?     2020-07-16
Po zamianie Hagia Sophia w meczet Turcja przysięga, że “wyzwoli Al-Aksę”   Frantzman   2020-07-12
Trwający problem antysemityzmu w Niemczech   Bergman   2020-07-10
Trzeba stanowczo wystąpić przeciwko promocji mordowania   Gerstenfeld   2020-07-07
UE nadal próbuje finansować palestyńskie NGO związane z terrorem   Toameh   2020-07-06
Żydzi: Azjaci, Słowianie, a teraz straszni biali suprematyści   Amos   2020-07-03
Żeby karać głównych sprawców terroru AP, Izrael musi nauczyć się rozumieć język “palestyński”   Marcus   2020-06-30
Grają surmy bojowe i werble wciąż warczą   Koraszewski   2020-06-27
New York Review of Books” papuguje kłamstwa o ”Śmiertelnej wymianie”     2020-06-18
Problem z „pokojem”   Toameh   2020-06-15
Iran: Mimo pandemii Ayatollah wzywa do dżihadu przeciw żydowskiemu państwu   Rafizadeh   2020-06-11
Palestyńczycy: Burzenie domów, o których nikt nie mówi   Toameh   2020-06-08
Palestyńskie ”prawo powrotu” jest bronią polityczną   Julius   2020-06-04
Mułłowie Iranu propagują antyizraelską agendę mimo koronawirusa   Rafizadeh   2020-05-28
Hipokryzja UE, używającej ”prawa międzynarodowego”, które stosuje wyłącznie wobec Izraela     2020-05-26
Cenny dar Abbasa dla Iranu: Hamas   Toameh   2020-05-24
Żydzi nigdy nie żyli jak równi w arabskich i muzułmańskich krajach   Shulewitz   2020-05-23
Gorycz z powodu nieudanego ludobójstwa   Greenfield   2020-05-22
Turcja: ”Resztki po mieczu” Erdogana   Bulut   2020-05-21
Palestyńscy uchodźcy i UNRWA – pora powiedzieć prawdę   Collier   2020-05-20
Nakba trwa od 72 lat. Ale jest czymś innym niż mówią Palestyńczycy     2020-05-17
Turecka ”sprawiedliwość”: uwolnić gangsterów, trzymać dysydentów w zamknięciu   Bekdil   2020-05-16
Program oszustw i kłamstw OWP   Tawil   2020-05-15
If Not Now i Gisha twierdzą, że Gaza jest okupowana, Definicja @ICRC nie zgadza się – ale ICRC zmienia regułę wyłącznie dla Gazy   Amos   2020-05-10
Palestyńskie kłamstwa nigdy nie umierają; Wikipedia i Google trzymają je przy życiu   Chesler   2020-05-04
Antysemityzm jest najstarszym ”fake news” świata   Yemini   2020-04-28
Palestyński wirus: wzory osobowe Abbasa   Tawil   2020-04-25
”Financial Times” rozpowszechnia kłamstwo o „segregacji” w Izraelu   Levick   2020-04-24
Dlaczego Turcja przytula Hamas?   Toameh   2020-04-23
Gobbels polubiłby wiele w mediach społecznościowych   Stalinsky   2020-04-19
Pandemiczne zawieszenie broni antysemityzmu? Nie ma mowy   Tobin   2020-04-16
Założyciel BDS: Izrael powinien nas uratować, a potem umrzeć   Tobin   2020-04-09
Dziesiątki milionów Europejczyków ma demoniczne poglądy na Izrael   Gerstenfeld   2020-04-05
Koronawirus: dlaczego palestyńscy przywódcy nie pomagają Gazie w zwalczaniu zarazy   Tawil   2020-04-03
Mimo koronawirusa dżihad przeciwko Izraelowi trwa   Toameh   2020-04-02
Muzułmańscy ekstremiści wykorzystują koronawirusa do promocji terroryzmu i nienawiści   Tawil   2020-03-31
Hamas: już strzelać czy zachować spokój?     2020-03-28
Oszustwo AP: umiarkowanie po angielsku i ekstremizm po arabsku   i Itamar Marcus   2020-03-24
Dlaczego Palestyńczycy umierają w więzieniach Hamasu?   Tawil   2020-03-16
Oszczerstwo o rytuale krwi arcybiskupa Hanny   Fitzgerald   2020-03-15
Jasbir Puar i moralna klęska świata akademickiego   Rosenthal   2020-03-12
Zabawa w  antysemityzm podczas karnawału w Aalst   Collins   2020-03-11
Europie nie wolno paść ofiarą szantażu Erdoğana   Bekdil   2020-03-07
Jak zachodnie media stały się użytecznymi idiotami Gazy?   Yemini   2020-03-06
Czystka etniczna  Żydów i hipokryzja lewicy   Collier   2020-03-05
W rzeczywistości Palestyńczycy nigdy nie dążyli do pokoju   Yemini   2020-03-02
Czy chrześcijanie znikną z Bliskiego Wschodu?   Dabbas   2020-02-28

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Przekupieni



Heretycki impuls



Nie klanial



Cervantes



Wojaki Chrystusa



 Palestyńskie weto



Wzmacnianie układu odpornościowego



Wykluczenie Tajwanu z WHO



Drzazgę źle się czyta



Sześć lat



Pochodzenie



Papież Franciszek



Schadenfreude



Pseudonaukowa histeria...


Panstwo etc



Biły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,



Radykalne poglądy polityczne


Einstein



Socjologia



Allah stworzyl



Uprzednie doświadczenie



Żydowski exodus



PRL Chrystusem narodów



Odrastające głowy hydry nazizmu



Homeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDF



Prawo powrotu



Mózg i kodowanie predyktywne



Nocna rozmowa



WSzyscy wiedza


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk