Prawda

Poniedziałek, 3 października 2022 - 23:34

« Poprzedni Następny »


Losowy przykład nieuczciwości raportu Amnesty International


Elder of Ziyon 2022-02-14

Lucy Aharish, izraelska prezenterka telewizyjna. Jest Arabką. Ukończyła studia na Uniwersytecie Hebrajskim w Jerozolimie na kierunkach nauki społeczne i teatrologia. Kontynuowała studia na wydziale dziennikarstwa w Tel Awiwie. Typowy przykład żydowskiego apartheidu.  

Lucy Aharish, izraelska prezenterka telewizyjna. Jest Arabką. Ukończyła studia na Uniwersytecie Hebrajskim w Jerozolimie na kierunkach nauki społeczne i teatrologia. Kontynuowała studia na wydziale dziennikarstwa w Tel Awiwie. Typowy przykład żydowskiego apartheidu.  Postanowiłem losowo wybrać stronę raportu Amnesty International "Israel's Apartheid Against Palestinians" po prostu, żeby zobaczyć, czy mogę znaleźć nieuczciwość na każdej stronie.

 

Właściwie, tak.


Na stronie 73, Amnesty mówi:

Z drugiej strony, izraelskie państwo traktuje inaczej Palestyńczyków w oparciu o to, że uważa, iż mają rasowo nieżydowski, arabski status a ponadto, że są częścią grupy o szczególnych właściwościach, które różnią się od innych, nieżydowskich grup. Izraelskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych oficjalnie klasyfikuje palestyńskich obywateli jako “arabskich obywateli Izraela”, włączające określenie, które opisuje szereg różnych i głównie arabskojęzycznych grup, włącznie z muzułmańskimi Arabami (ta klasyfikacja obejmuje Beduinów), chrześcijańskimi Arabami, Druzami i Czerkiesami. Jednak w publicznym dyskursie izraelskie władze i media na ogół nazywają tylko muzułmańskich i chrześcijańskich Arabów – tych, którzy na ogół identyfikują się jako Palestyńczycy – izraelskimi Arabami i kojarzą ich z Palestyńczykami żyjącymi na OTP [okupowane terytoria palestyńskie] i poza nimi, używając nazw Druzowie i Czerkiesi dla tych pozostałych grup nieżydowskich. Władze wyraźnie uważają palestyńskich obywateli Izraela za jedną grupę, która różni się od Druzów i Czerkiesów, ponieważ tylko ta grupa jest zwolniona ze służby wojskowej “ze względu na ich rodzinne, religijne i kulturowe związki ze światem arabskim (który często atakował Izrael), jak również troskę o możliwą podwójną lojalność”.[206]

Przede wszystkim, większość izraelskich Arabów nie nazywa siebie Palestyńczykami. Sondaż JPPI z 2020 roku pokazał, że 51% izraelskich Arabów identyfikuje siebie jako „arabski Izraelczyk”, a kolejne 23% po prostu nazywa siebie „Izraelczykami”. Tylko 7% nazywa siebie Palestyńczykami. W świecie “przebudzenia”, gdzie ludzie mają podobno szanować to, jak inni chcą być nazywani, Amnesty zachowuje się zdecydowanie po barbarzyńsku.

 

Przypis 206 jest z Ministerstwa Spraw Zagranicznych Izraela. Amnesty sugeruje, że Izrael celowo prowadzi inną politykę wobec izraelskich Arabów i wobec społeczności Druzów/Czerkiesów z powodu obaw o podwójną lojalność, i to rozróżnienie dowodzi, że Izrael dyskryminuje izraelskich Arabów, ponieważ są “Palestyńczykami”. 

 

Cytat z podkreśleniami w kontekście:

Od założenia Izraela (1948 r.) arabscy obywatele byli zwolnieni z obowiązkowej służby w Izraelskich Siłach Obronnych (IDF) ze względu na ich rodzinne, religijne i kulturowe związki ze światem arabskim (który często atakował Izrael), jak również troskę o możliwą podwójną lojalność. Równocześnie zachęca się do dobrowolnej służby wojskowej, co niektórzy wybierają każdego roku. Od 1957 roku na prośbę przywódców ich społeczności, służba w IDF jest obowiązkowa dla druzyjskich i czerkieskich mężczyzn, podczas gdy liczba Beduinów dobrowolnie wstępujących do armii ciągle zwiększa się.

Amnesty próbuje przedstawić to jako dowód oficjalnej izraelskiej dyskryminacji. Rzeczywisty cytat pokazuje, że inne traktowanie przez Izrael różnych grup jest zgodne z tym, jak chcą być traktowane. A Arabowie, którzy chcą zyskać społeczne korzyści, jakie daje służba wojskowa, mają pełną swobodę zrobienia tego.

 

Prawda jest dokładną odwrotnością tego, jak Amnesty próbuje ją przedstawić. 

 

Artykuł Ministerstwa Spraw Zagranicznych warty jest przeczytania. Jest znacznie poprawniejszy i ściślejszy w opisie Izraela niż produkt Amnesty. Uczciwie pisze o problemach, jakie mają Arabowie w społeczeństwie o żydowskiej większości, i pokazuje, jak Izrael stara się poprawić sytuację – a o tym Amnesty nie chce, by czytelnicy się dowiedzieli.

 

Tutaj jest prawda i Izrael nie kłamie o rzeczywistych problemach z pełną równością:

Arabscy obywatele, którzy stanowią ponad jedną szóstą populacji Izraela, istnieją na marginesach kolidujących światów Żydów i Palestyńczyków. Jednak, choć pozostają częścią arabskiego narodu pod względem kultury i tożsamości oraz kwestionują identyfikację Izraela jako państwa żydowskiego, widzą swoją przyszłość jako związaną z Izraelem. W tym procesie przyjęli hebrajski jako drugi język i izraelską kulturę jako dodatkową warstwę w swoim życiu. Równocześnie dążą do osiągnięcia wyższego stopnia uczestnictwa w narodowym życiu, większą integrację w gospodarce i więcej korzyści dla swoich miast i wsi.   

 

Rozwój międzygrupowych stosunków między izraelskimi Arabami i Żydami hamowały głęboko zakorzenione różnice w religii, wartościach i poglądach politycznych. Jednak, dzięki koegzystencji jako dwie samoseparujące się społeczności przez lata doszli do wzajemnej akceptacji, uznania wyjątkowości i aspiracji każdej ze społeczności.  

 

Pluralizm i segregacja:

Jako wieloetniczne, wielokulturowe, wieloreligijne i wielojęzyczne społeczeństwo Izrael ma wiele wzorów nieformalnej segregacji. Choć grupy nie są segregowane przez oficjalną politykę, szereg różnych sektorów w społeczeństwie jest w pewnym stopniu oddzielna i utrzymują silną tożsamość kulturową, religijną, ideologiczną i/lub etniczną.

 

Jednak, mimo dość wysokiego stopnia społecznych podziałów, pewnych nierówności ekonomicznych i przegrzanego życia politycznego społeczeństwo jest stosunkowo zrównoważone i stabilne. Niski poziom społecznych konfliktów między różnymi grupami mimo wewnętrznego potencjału do niepokojów społecznych, można przypisać systemom sądowniczemu i politycznemu w kraju, które reprezentują ścisłą równość prawną i obywatelską.

 

Tak więc Izrael nie jest tyglem społecznym, ale raczej mozaiką stworzoną z różnych grup populacyjnych koegzystujących w ramach demokratycznego państwa.

Amnesty usprawiedliwia swój brak szacunku dla izraelskich Arabów swoją nienawiścią dla izraelskich Żydów.   

 

Siłą Izraela jest respektowanie każdej etnicznej i religijnej grupy i traktowanie ich tak, jak sami chcą być traktowani, z leżącą u podstaw ramą równości wobec prawa, by chronić je przed tym właśnie, o co Amnesty oskarża Izrael. 

 

Izraelska “mozaika” bardziej respektuje prawa człowieka niż zachodnie społeczeństwa, które nalegają na homogenizację. Oczywiście obywatelstwo pociąga za sobą odpowiedzialność, ale jak już pisałem, tolerancja Izraela wobec muzułmanów daleko przekracza tolerancję w większości krajów zachodniej Europy.

 

Ta jedna strona przy uczciwym odczytaniu dowodzi nie tylko liberalizmu Izraela, ale także braku liberalizmu Amnesty. 

 

Zabawne, jak najbardziej “postępowi” ludzie są także najmniej tolerancyjni.  

 

A random example of the Amnesty report's dishonesty

Elder of Ziyon, 8 lutego 2022

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1111 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Palestyńczycy przymilają się do Arabów, którzy zabijają Palestyńczyków   Toameh   2022-09-28
Niemcy, obudźcie się! Czy wiecie, że finansujecie zaprzeczanie Holokaustowi?   Marcus   2022-09-27
Prześladowania chrześcijan: “Te ataki mają rasistowskie, religijne motywacje”   Ibrahim   2022-09-23
Zachodnia reakcja na przywódców Iranu zaprzeczających Holocaustowi   Frantzman   2022-09-21
Palestynizm: ideologia i tożsamość   Rosenthal   2022-09-20
Dla niego pokój oznacza zabijanie Żydów   Tawil   2022-09-19
Jak “Le Monde”, “gazeta, którą wszyscy czytają”, omawia Izrael i Palestyńczyków   Fitzgerald   2022-09-16
Powiedziałem prawdę o “Palestynie” – i oto, co się zdarzyło   Collier   2022-09-11
Kiedy nie masz historii, to ją sobie wymyśl   Hirsch   2022-09-10
Żydowscy antysyjonisci próbują legitymizować antysemityzm   Tobin   2022-09-09
Palestyńczycy są  gotowi na wojnę naziemną     2022-09-07
“Tam w nich uderzymy”: Masakra w Monachium i jej następstwa   Kemp   2022-09-05
Nietolerowanie prawdy w ONZ   Bard   2022-09-04
Teheran debatuje o bombie   Taheri   2022-09-03
Zmiana klimatu: najnowsze usprawiedliwienie mordowania chrześcijan   Ibrahim   2022-08-31
Masakra w Monachium 50 lat później   Jacoby   2022-08-31
Zapomnij o wolności słowa: fatwa przeciwko Rushdiemu zwycięża   Meotti   2022-08-27
Iran przygotowuje się do wyeliminowania Izraela – zaraz po podpisaniu umowy z Iranem   Toameh   2022-08-26
Administracja Bidena i Iran atakujący Rushdiego   Toameh   2022-08-24
Walki w Gazie nie zmieniają niczego w walce o wizerunek Izraela   Tobin   2022-08-21
Dlaczego świat nie będzie przejmował się kłamstwem Abbasa o holokauście   Tobin   2022-08-19
Ziemia uderzyła nas w nos   Koraszewski   2022-08-15
Dlaczego Hillary Clinton nazwała to „palestyńskim znęcaniem się nad dziećmi”   Flatow   2022-08-14
Jak media “równoważąc” próbują ukryć prawdę     2022-08-12
Antysemicki „śledczy” Rady Praw Człowieka ONZ mówi głośno to, co przemilczane   Tobin   2022-08-11
Gaza: Ci co zawsze, potępiają Izrael   Kemp   2022-08-08
Komisja Śledcza twierdzi, że podstawą prawną istnienia Izraela jest Rezolucja 181 Zgromadzenia Ogólnego ONZ. To nie jest prawdą. (Ale kłamią, bo są przeciwko Izraelowi)     2022-08-06
Pierwsza połowa 2022 r.: arabscy terroryści dokonali ponad 3700 ataków na Izraelczyków   Savir   2022-08-05
Mohammed El-Kurd, reporter narodu  “Palestyny”   Fitzgerald   2022-08-01
Film “Pamiętaj Bagdad” (2017)   Julius   2022-07-30
Anne Frank zdradzona raz jeszcze   Collier   2022-07-28
Palestyńskie kłamstwa (zbudowane na żydowskiej krwi)   Collier   2022-07-26
Czy Palestyńczycy zamierzają pozwać Ligę Narodów lub ONZ do sądu?   Hirsch   2022-07-25
Świadoma ślepota Europy w sprawie palestyńskiej   Blum   2022-07-22
Narastająca obsesja antysemitów   Collier   2022-07-21
Model ajatollahów dla świata   Taheri   2022-07-19
Przesłanie Autonomii Palestyńskiej do dzieci: „Palestyna należy do Palestyńczyków od rzeki do morza”   Zilberdik   2022-07-15
“Rozwiązanie w postaci dwóch państw”, w celu zniszczenia Izraela   Toameh   2022-07-13
Nazistowskie korzenie islamistycznej nienawiści   Herf   2022-07-12
Dlaczego Izrael nie powinien rozmawiać z AP   Rosenthal   2022-07-11
Turcja: Dżihad przeciwko Cyprowi   Bulut   2022-07-09
PA świętuje „polityczne zwycięstwo” nad UE   Marcus   2022-07-08
Komisja śledcza ONZ o “Okupowanych terytoriach palestyńskich” działa jak inkwizycja   Bayefsky   2022-07-04
Irański plan udaremnienia izraelsko-arabskiej normalizacji stosunków oraz dalszego rozszerzania rewolucji   Toameh   2022-07-03
Co kryje się za kłamstwem o izraelskim ‘apartheidzie’   Collier   2022-07-02
Analiza najnowszej propagandowej publikacji ONZ   Litman   2022-06-26
Izrael musi wydalić tego dyplomatę UE   Marcus   2022-06-21
Kwestia żydowska w wielkim świecie   Koraszewski   2022-06-11
Iran nie czeka na broń jądrową, by zdestabilizować Bliski Wschód   Toameh   2022-06-10
Turcja, terroryści i NATO   Bulut   2022-06-07
David Rovics o Dżanin 2002   Landes   2022-06-02
CNN znajduje swoich “tańczących Izraelczyków”   Collier   2022-05-31
Jeden majowy dzień — w Jerozolimie i Nowym Jorku   Chesler   2022-05-26
Krew Shireen abu Akleh jest na rękach Palestyńczyków   Rosenthal   2022-05-21
Nie da się rozwiązać problemu antysemityzmu ONZ przez ignorowanie go   Tobin   2022-05-18
Rosja i Chiny: najgorszy moment w historii   Chang   2022-05-12
Putin, Hitler i historii kobyła   Koraszewski   2022-05-11
Izrael: najczystszy kraj świata   Bard   2022-05-11
Palestyński kult śmierci – uwielbienie mordowania Żydów   Collier   2022-05-10
Iran mówi otwarcie – i powinniśmy uważnie słuchać     2022-05-08
Wspaniała wiadomość na Jom HaSzoah! Nie ma antysemitów!     2022-05-07
Czy umiemy wyobrazić sobie świat bez Izraela?   Tobin   2022-05-06
Allah sprowadził Żydów do Palestyny, żebyśmy mogli ich wykończyć     2022-05-04
Ramadan kończy się z hukiem   Blum   2022-05-02
Oni wszyscy mają krew na rękach   Collier   2022-04-21
W XXI wieku antysyjonizm znaczy antysemityzm   Tobin   2022-04-20
Jak USA utrwalają palestyńską przemoc   Blum   2022-04-19
Palestyńczycy popierają mordowanie przypadkowych Żydów     2022-04-18
Szaleństwa głębokiej wiary   Fitzgerald   2022-04-13
Intifada z okazji ramadanu?   Blum   2022-04-09
Nie nagradzajcie Palestyńczyków za nową falę terroru   Tobin   2022-04-05
Większość “Palestyńczyków” głosowałaby dziś na Hamas   Greenfield   2022-04-02
Dlaczego Stany Zjednoczone nadal płacą za antysemicką farsę w ONZ?   Tobin   2022-04-01
AP zachęcała do zamachu terrorystycznego w Beer Szewie… i nagrodzi go   Marcus   2022-03-29
Śpiew i taniec o “apartheidzie”: Infantylna @Amnesty jest obecnie taka sama jak inne antyizraelskie grupy     2022-03-22
Reportaż rosyjskiej telewizji o syryjskich żołnierzach zgłaszających się na ochotnika do walki wraz z Rosją przeciwko Ukrainie     2022-03-17
Obywatele właściwie poinformowani   Koraszewski   2022-03-16
Kłamstwo o dłuższej i silniejszej umowie z Iranem   Bard   2022-03-11
Biden rozbija złudzenia Izraela   Glick   2022-03-10
Electronic Intifada w pełni popiera Putina   Collier   2022-03-07
Propagandowy front Władimira Putina   Koraszewski   2022-03-07
Rosja: Iran jest naszym sojusznikiem, uczestniczymy w rozwijaniu jego projektu nuklearnego     2022-03-03
Chiny: To USA są winne ukraińskiego konfliktu     2022-03-02
„Apartheid” jest nową „okupacją” – terminem używanym w czysto propagandowych celach     2022-02-28
Czy Putin będzie strzelał do zakładników?   Rosenthal   2022-02-28
Lepszy kontrakt za pochwałę terroryzmu   Fitzgerald   2022-02-23
Nękanie w Judei i Samarii musi się zakończyć – ale kto nęka kogo?   Oz   2022-02-20
Nie ugłaskuj krokodyla “przebudzenia”     2022-02-18
Toksyczna szczodrość. Jak Europejczycy używają izraelskich NGO do destabilizowania Izraela   Altabef   2022-02-15
Losowy przykład nieuczciwości raportu Amnesty International     2022-02-14
Strategia Autonomii Palestyńskiej używania dzieci-żołnierzy przeciwko Izraelowi   Marcus   2022-02-13
Co naprawdę oznacza wspieranie „palestyńskiego pojednania”?   i Itamar Marcus   2022-02-12
Saudyjski dziennikarz o zerwaniu związków z Palestyńczykami   Fitzgerald   2022-02-11
Groza ujawnienia proizraelskiego stanowiska   Goska   2022-02-09
Neonazistowska fascynacja salafickim dżihadem   Wójcik   2022-02-08
Antysemici wszystkich krajów łączcie się   Koraszewski   2022-02-07
Palestyńscy najemnicy Iranu: Dżihad przeciw Izraelowi i Ameryce   Toameh   2022-02-06
Kościół, który promuje antysemityzm   Tobin   2022-02-04
Grupy terrorystyczne kochają Amnesty International, jako że kieruje się planami zniszczenia Izraela naszkicowanymi w Durban     2022-02-03
Amnesty wymyśla kolejną definicję apartheidu – tylko dla Izraela     2022-02-02

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk