Prawda

Poniedziałek, 3 października 2022 - 23:08

« Poprzedni Następny »


Kostiumowy dramat i kompromitacja


Vic Rosenthal 2021-06-05


Niedawno, kiedy Żydzi na Zachodzie myśleli, że są bezpieczni, stanęli nagle przed tym samym gatunkiem antysemityzmu, jaki jest powszechny w arabskim i szerszym muzułmańskim świecie, z którego tak wiele importowano do Europy wraz z imigrantami z Bliskiego Wschodu. W USA, Kanadzie, kontynentalnej Europie i Wielkiej Brytanii muzułmańska nienawiść do Żydów skrzyżowała się z rodzimą postacią i przyniosła skrajną przemoc, jaka charakteryzuje ją w krajach pochodzenia tych imigrantów. Jak na ironię, sam tradycyjny islamski antysemityzm stał się bardziej radykalny przez zastrzyki bestialskiego eliminacjonizmu z nazistowskich Niemiec, których dostarczanie zaczęło się jeszcze przed II wojną światową trwało przez wojnę dzięki zatrudnieniu Amina al-Husseiniego jako propagandysty Hitlera i po wojnie wraz z przybyciem do krajów arabskich setek uciekających zbrodniarzy nazistowskich. Teraz wraca na post-chrześcijański Zachód.

Czerwone linie są przekraczane w wywołującym mdłości tempie, kiedy przemoc, która najpierw była skierowana na Żydów w europejskich krajach, gdzie jest duża imigracja muzułmańska, przesuwała się w zachodnim kierunku. Kto w Ameryce mógł spodziewać się jeszcze rok temu, że gang pogromistów wpadnie do restauracji, żądając odpowiedzi, kto wśród gości jest Żydem, żeby bić Żydów? To jest coś, co zdarzało się w Berlinie w 1938 roku lub w Bagdadzie w 1941 roku; ale zdawało się, że jest niewyobrażalne w Los Angeles dzisiaj. A jednak zdarzyło się.


Od pewnego czasu niebezpieczeństwo czyhało na ortodoksyjnych Żydów chodzących ulicami swoich dzielnic w Nowym Jorku. Sprawcami tej przemocy byli młodzi czarni lub latynoscy mężczyźni. Celem ataków często były kobiety i starcy. Na całym Zachodzie żydowskie instytucje, synagogi, szkoły, nawet cmentarze, muszą być strzeżone przed wandalizmem. Do niedawna takie ataki były rzadkie w USA, ale teraz są częste. I, co ciekawe, wandalizm – poza zniszczeniami – polega na malowaniu graffiti z hasłami takimi jak „Uwolnić Palestynę”.


Kiedy antyizraelscy demonstranci w Londynie wołali o “żydowską krew” i wzywali do gwałcenia żydowskich kobiet (w obecności policji, która ograniczała się do patrzenia), nieco zmniejszyła się siła argumentów, że “antysyjonizm nie jest antysemityzmem”. Ktoś, kto nadal dziś szczerze w to wierzy, nie zrozumiał przesłania.


Często mówi się, że za każdym razem, kiedy jest nasilenie działań obronnych w długiej wojnie Izraela o przetrwanie w swoim kraju, odbija się to na całym świecie w postaci antysemickiej przemocy. To rzekomo wyjaśnia wygnanie setek tysięcy Żydów (i kradzież ich majątku) przez dosłownie wszystkie kraje arabskie po 1948 roku. Ta akcja była sprzeczna z narodowymi interesami tych krajów, ponieważ Żydzi byli wśród edukacyjnych, finansowych, medycznych i technicznych elit (ich strata jest naszym zyskiem, ponieważ większość wygnanych Żydów przybyła do Izraela). Ale antyżydowska obsesja zawsze jest irracjonalna, ekstremalna i fanatyczna.


Dla żydożercy wszystko złe, osobiste i polityczne, można wyjaśnić odniesieniem do Żydów. Fakty i logiczne rozumowanie są nieistotne; w rzeczywistości, im bardziej nieprawdopodobne mogą wydawać się antysemickie przekonania, tym bardziej potwierdzają one ich prawdę w umyśle wierzącego. Nie dziwi, że antyizraeleizm czyli misosyjonizm, ma ten sam wzór: irracjonalny, ekstremalny, obsesyjny


Wszystko to prowadzi mnie do przekonania, że łańcuch przyczynowości jest odwrotny w tradycyjnej relacji historycznej. Z tego samego gatunku antysemickiego impulsu wyłoniły się zarówno próby (nieudane) usunięcia Żydów przemocą z Palestyny, jak i bardziej udanego starania krajów arabskich, by wygnać swoich Żydów. To wyjaśnienie ma więcej sensu.


Jedną z interesujących rzeczy w nienawiści do Żydów jest to, że stanowi potężny motyw do działania, szczególnie do działania z przemocą. W przeszłości nie było w tym nic wstydliwego, więc można to było robić otwarcie. Hitler i jego towarzysze uznali to za użyteczne narzędzie do wywoływania społecznego gniewu i tworzenia poparcia dla swojej partii, która obiecywała rozwiązanie. W wypadku samego Hitlera jednak, podobnie jak w wypadku krajów arabskich po 1948 roku, antysemityzm był raczej motywacją niż narzędziem i jego obsesja mogła spowodować, że Niemcy przegrały wojnę. Po wojnie sam koszmar Holocaustu spowodował, że nienawiść do Żydów została zdyskredytowana. Tak więc KGB ubrało nienawidzący Żydów ruch palestyński w nowoczesne idee narodowego wyzwolenia, antykolonializmu i socjalizmu. Ten kostium rozpadał się jednak od czasu do czasu, jak kiedy porywacze z Entebbe oddzielili Żydów (Żydów, nie Izraelczyków!) od pozostałych zakładników. Coś się odsłoniło, coś co miało pozostać w ukryciu; nazywam to “kostiumową  kompromitacją”, jak te, które przytrafiają się czasem celebrytkom.  


Stosunkowo niedawno nienawiść do Żydów przywdziała jeszcze bardziej nowoczesny mundur jako ruch sprawiedliwości społecznej. I jakiż odniosła sukces! Uczelnie i uniwersytety na Zachodzie co roku produkują dziesiątki tysięcy oddanych, propalestyńskich aktywistów. Organizacje poparcia mniejszości rasowych, takie jak Black Lives Matter, rutynowo włączają palestyńskich Arabów jako jedną z uciskanych grup, którą chcą wyzwolić.  A sprawą palestyńską masturbują się obsesyjnie, irracjonalnie i często w połączeniu  z ekstremizmem.


To daje nam wskazówkę, szczególnie, jeśli weźmiemy pod uwagę, że rzadko kiedy nawet najbardziej fanatyczni “antyrasiści” wspominają fakt istnienia w pewnych częściach świata starego opartego na rasie niewolnictwa. Nie jakiejś “mikroagresji”, ale rzeczywistego nieludzkiego niewolnictwa. Wiemy oczywiście, co kryje się za tym entuzjazmem. Ci nowocześni orędownicy praw człowieka (dla niektórych ludzi), ci na uniwersytetach, ci w Komisji Europejskiej i w redakcji „New York Times” mogą mówić, a nawet wierzyć, że są zmotywowani do słusznego gniewu na Izrael za jego rzekomą odmowę praw Palestyńczykom, ale my wiemy, skąd pochodzi ich emocjonalny  napęd. I, podobnie jak Hitlera i kraje arabskie, ich obsesja zżera ich a czasami następuje kostiumowy dramat i kompromitacja, jak w sytuacjach tych bojowników o prawa człowieka w Londynie krzyczących o gwałceniu żydowskich kobiet. Oczywiście, bo Palestyna.


Dla niektórych jest to irytujące. Michelle Goldberg opublikowała artykuł w “New York Timesie”, którego tytuł brzmiał pierwotnie: “Ataki na Żydów są darem dla prawicy”, ale kiedy wielu czytelników wskazało na implikację tego, że ataki na Żydów są złe głównie z powodów konsekwencji politycznych, “New York Times” zmienił tytuł na „Kryzys antysemickiej przemocy”. Max Blumenthal poszedł na całego i stwierdził, że eksplozja antysemityzmu została “sfabrykowana… by oderwać wzrok mediów od martwych dzieci w Gazie” (nie dam linku, znajdźcie sami, jeśli chcecie tarzać się w tym szambie). Kostiumowy dramat odsłaniający zbyt wiele.


Niestety, choć IDF odniosła stosunkowy sukces w niszczeniu arsenałów w Gazie (przerwany zbyt wcześnie na rozkaz z Waszyngtonu), Izrael został zdecydowanie pobity w kampanii informacyjnej.


Wojnę rozpoczął Hamas wściekłymi salwami śmiercionośnych rakiet na izraelskie miasta i miasteczka, wystrzelone z cywilnych terenów, co stanowi podwójną zbrodnię wojenną. Hamas wystrzelił około 4350 rakiet, z których 600-700 spadły na ich ludność w Gazie. Odpowiedź Izraela była bardzo starannie wycelowana i użyto rozmaitych technik, by ostrzec cywilów na obszarach, gdzie były cele militarne. Nie ma jeszcze ostatecznych danych dotyczących ofiar śmiertelnych, ale obecnie informuje się, że liczba tych, którzy zginęli w Gazie, wynosi około 250. IDF ocenia, że mniej niż połowa z nich to cywile. Biorąc pod uwagę liczbę rakiet Hamasu, które spadły “za wcześnie”, jest prawdopodobne, że większość z nich została zabita rakietami Hamasu. Działaniom IDF zmierzającym do niszczenia infrastruktury militarnej przy równoczesnym oszczędzaniu życia cywilów nie dorównuje nic w annałach wojen prowadzonych w środowisku miejskim.


Niemniej opinia mediów na Zachodzie nadal systematycznie obwinia Izrael za tę wojnę, jak również oskarża go o apartheid, czystkę etniczną, umyślne zabijanie cywilów i inne zbrodnie. Premier Netanjahu, centrysta, którego wielu Izraelczyków oskarża o to, że jest zbyt łagodny wobec terrorystów, jest nazywany “twardogłowym ekstremistą skrajnej prawicy”, który przewodzi “masowej ekspansji osiedli”, chociaż obszar zajmowany przez żydowskie społeczności w Judei i Samarii ledwo zmienił się od lat 1990.


Jest powód po temu i nie jest nim tylko izraelska nieudolność w prowadzeniu hasbara. Jest to konsekwencja wschodzących i rozkwitających nasion nienawiści do Żydów, które przez lata leżały uśpione, czekając na właściwy bodziec, by ożyć.  


Jeśli uważacie, że się mylę, po prostu bądźcie uważni. Wcześniej czy później kostium obsunie się i odsłoni to, co jest pod spodem.

 

Wardrobe Malfunction!

26 maja 2021

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaVic Rosenthal

Urodzony w Stanach Zjednoczonych, studiował informatykę i filozofię na  University of Pittsburgh. Zajmował się rozwijaniem programów komputerowych. Mieszka obecnie w Izraelu. Publikuje w izraelskiej prasie. Jego artykuły często zamieszcza Elder of Ziyon.  


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj
Komentarze
1. Czekamy na midterm elections Marek Eyal 2021-06-05


Brunatna fala

Znalezionych 1111 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Palestyńczycy przymilają się do Arabów, którzy zabijają Palestyńczyków   Toameh   2022-09-28
Niemcy, obudźcie się! Czy wiecie, że finansujecie zaprzeczanie Holokaustowi?   Marcus   2022-09-27
Prześladowania chrześcijan: “Te ataki mają rasistowskie, religijne motywacje”   Ibrahim   2022-09-23
Zachodnia reakcja na przywódców Iranu zaprzeczających Holocaustowi   Frantzman   2022-09-21
Palestynizm: ideologia i tożsamość   Rosenthal   2022-09-20
Dla niego pokój oznacza zabijanie Żydów   Tawil   2022-09-19
Jak “Le Monde”, “gazeta, którą wszyscy czytają”, omawia Izrael i Palestyńczyków   Fitzgerald   2022-09-16
Powiedziałem prawdę o “Palestynie” – i oto, co się zdarzyło   Collier   2022-09-11
Kiedy nie masz historii, to ją sobie wymyśl   Hirsch   2022-09-10
Żydowscy antysyjonisci próbują legitymizować antysemityzm   Tobin   2022-09-09
Palestyńczycy są  gotowi na wojnę naziemną     2022-09-07
“Tam w nich uderzymy”: Masakra w Monachium i jej następstwa   Kemp   2022-09-05
Nietolerowanie prawdy w ONZ   Bard   2022-09-04
Teheran debatuje o bombie   Taheri   2022-09-03
Zmiana klimatu: najnowsze usprawiedliwienie mordowania chrześcijan   Ibrahim   2022-08-31
Masakra w Monachium 50 lat później   Jacoby   2022-08-31
Zapomnij o wolności słowa: fatwa przeciwko Rushdiemu zwycięża   Meotti   2022-08-27
Iran przygotowuje się do wyeliminowania Izraela – zaraz po podpisaniu umowy z Iranem   Toameh   2022-08-26
Administracja Bidena i Iran atakujący Rushdiego   Toameh   2022-08-24
Walki w Gazie nie zmieniają niczego w walce o wizerunek Izraela   Tobin   2022-08-21
Dlaczego świat nie będzie przejmował się kłamstwem Abbasa o holokauście   Tobin   2022-08-19
Ziemia uderzyła nas w nos   Koraszewski   2022-08-15
Dlaczego Hillary Clinton nazwała to „palestyńskim znęcaniem się nad dziećmi”   Flatow   2022-08-14
Jak media “równoważąc” próbują ukryć prawdę     2022-08-12
Antysemicki „śledczy” Rady Praw Człowieka ONZ mówi głośno to, co przemilczane   Tobin   2022-08-11
Gaza: Ci co zawsze, potępiają Izrael   Kemp   2022-08-08
Komisja Śledcza twierdzi, że podstawą prawną istnienia Izraela jest Rezolucja 181 Zgromadzenia Ogólnego ONZ. To nie jest prawdą. (Ale kłamią, bo są przeciwko Izraelowi)     2022-08-06
Pierwsza połowa 2022 r.: arabscy terroryści dokonali ponad 3700 ataków na Izraelczyków   Savir   2022-08-05
Mohammed El-Kurd, reporter narodu  “Palestyny”   Fitzgerald   2022-08-01
Film “Pamiętaj Bagdad” (2017)   Julius   2022-07-30
Anne Frank zdradzona raz jeszcze   Collier   2022-07-28
Palestyńskie kłamstwa (zbudowane na żydowskiej krwi)   Collier   2022-07-26
Czy Palestyńczycy zamierzają pozwać Ligę Narodów lub ONZ do sądu?   Hirsch   2022-07-25
Świadoma ślepota Europy w sprawie palestyńskiej   Blum   2022-07-22
Narastająca obsesja antysemitów   Collier   2022-07-21
Model ajatollahów dla świata   Taheri   2022-07-19
Przesłanie Autonomii Palestyńskiej do dzieci: „Palestyna należy do Palestyńczyków od rzeki do morza”   Zilberdik   2022-07-15
“Rozwiązanie w postaci dwóch państw”, w celu zniszczenia Izraela   Toameh   2022-07-13
Nazistowskie korzenie islamistycznej nienawiści   Herf   2022-07-12
Dlaczego Izrael nie powinien rozmawiać z AP   Rosenthal   2022-07-11
Turcja: Dżihad przeciwko Cyprowi   Bulut   2022-07-09
PA świętuje „polityczne zwycięstwo” nad UE   Marcus   2022-07-08
Komisja śledcza ONZ o “Okupowanych terytoriach palestyńskich” działa jak inkwizycja   Bayefsky   2022-07-04
Irański plan udaremnienia izraelsko-arabskiej normalizacji stosunków oraz dalszego rozszerzania rewolucji   Toameh   2022-07-03
Co kryje się za kłamstwem o izraelskim ‘apartheidzie’   Collier   2022-07-02
Analiza najnowszej propagandowej publikacji ONZ   Litman   2022-06-26
Izrael musi wydalić tego dyplomatę UE   Marcus   2022-06-21
Kwestia żydowska w wielkim świecie   Koraszewski   2022-06-11
Iran nie czeka na broń jądrową, by zdestabilizować Bliski Wschód   Toameh   2022-06-10
Turcja, terroryści i NATO   Bulut   2022-06-07
David Rovics o Dżanin 2002   Landes   2022-06-02
CNN znajduje swoich “tańczących Izraelczyków”   Collier   2022-05-31
Jeden majowy dzień — w Jerozolimie i Nowym Jorku   Chesler   2022-05-26
Krew Shireen abu Akleh jest na rękach Palestyńczyków   Rosenthal   2022-05-21
Nie da się rozwiązać problemu antysemityzmu ONZ przez ignorowanie go   Tobin   2022-05-18
Rosja i Chiny: najgorszy moment w historii   Chang   2022-05-12
Putin, Hitler i historii kobyła   Koraszewski   2022-05-11
Izrael: najczystszy kraj świata   Bard   2022-05-11
Palestyński kult śmierci – uwielbienie mordowania Żydów   Collier   2022-05-10
Iran mówi otwarcie – i powinniśmy uważnie słuchać     2022-05-08
Wspaniała wiadomość na Jom HaSzoah! Nie ma antysemitów!     2022-05-07
Czy umiemy wyobrazić sobie świat bez Izraela?   Tobin   2022-05-06
Allah sprowadził Żydów do Palestyny, żebyśmy mogli ich wykończyć     2022-05-04
Ramadan kończy się z hukiem   Blum   2022-05-02
Oni wszyscy mają krew na rękach   Collier   2022-04-21
W XXI wieku antysyjonizm znaczy antysemityzm   Tobin   2022-04-20
Jak USA utrwalają palestyńską przemoc   Blum   2022-04-19
Palestyńczycy popierają mordowanie przypadkowych Żydów     2022-04-18
Szaleństwa głębokiej wiary   Fitzgerald   2022-04-13
Intifada z okazji ramadanu?   Blum   2022-04-09
Nie nagradzajcie Palestyńczyków za nową falę terroru   Tobin   2022-04-05
Większość “Palestyńczyków” głosowałaby dziś na Hamas   Greenfield   2022-04-02
Dlaczego Stany Zjednoczone nadal płacą za antysemicką farsę w ONZ?   Tobin   2022-04-01
AP zachęcała do zamachu terrorystycznego w Beer Szewie… i nagrodzi go   Marcus   2022-03-29
Śpiew i taniec o “apartheidzie”: Infantylna @Amnesty jest obecnie taka sama jak inne antyizraelskie grupy     2022-03-22
Reportaż rosyjskiej telewizji o syryjskich żołnierzach zgłaszających się na ochotnika do walki wraz z Rosją przeciwko Ukrainie     2022-03-17
Obywatele właściwie poinformowani   Koraszewski   2022-03-16
Kłamstwo o dłuższej i silniejszej umowie z Iranem   Bard   2022-03-11
Biden rozbija złudzenia Izraela   Glick   2022-03-10
Electronic Intifada w pełni popiera Putina   Collier   2022-03-07
Propagandowy front Władimira Putina   Koraszewski   2022-03-07
Rosja: Iran jest naszym sojusznikiem, uczestniczymy w rozwijaniu jego projektu nuklearnego     2022-03-03
Chiny: To USA są winne ukraińskiego konfliktu     2022-03-02
„Apartheid” jest nową „okupacją” – terminem używanym w czysto propagandowych celach     2022-02-28
Czy Putin będzie strzelał do zakładników?   Rosenthal   2022-02-28
Lepszy kontrakt za pochwałę terroryzmu   Fitzgerald   2022-02-23
Nękanie w Judei i Samarii musi się zakończyć – ale kto nęka kogo?   Oz   2022-02-20
Nie ugłaskuj krokodyla “przebudzenia”     2022-02-18
Toksyczna szczodrość. Jak Europejczycy używają izraelskich NGO do destabilizowania Izraela   Altabef   2022-02-15
Losowy przykład nieuczciwości raportu Amnesty International     2022-02-14
Strategia Autonomii Palestyńskiej używania dzieci-żołnierzy przeciwko Izraelowi   Marcus   2022-02-13
Co naprawdę oznacza wspieranie „palestyńskiego pojednania”?   i Itamar Marcus   2022-02-12
Saudyjski dziennikarz o zerwaniu związków z Palestyńczykami   Fitzgerald   2022-02-11
Groza ujawnienia proizraelskiego stanowiska   Goska   2022-02-09
Neonazistowska fascynacja salafickim dżihadem   Wójcik   2022-02-08
Antysemici wszystkich krajów łączcie się   Koraszewski   2022-02-07
Palestyńscy najemnicy Iranu: Dżihad przeciw Izraelowi i Ameryce   Toameh   2022-02-06
Kościół, który promuje antysemityzm   Tobin   2022-02-04
Grupy terrorystyczne kochają Amnesty International, jako że kieruje się planami zniszczenia Izraela naszkicowanymi w Durban     2022-02-03
Amnesty wymyśla kolejną definicję apartheidu – tylko dla Izraela     2022-02-02

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk