Prawda

Piątek, 29 wrzesnia 2023 - 02:06

« Poprzedni Następny »


Kłamstwo o dłuższej i silniejszej umowie z Iranem


Mitchell Bard 2022-03-11

Najwyższy przywódca Islamskiej Republiki Iranu przemawiający do oficerów irańskiej armii. (Zrzut z ekranu wideo.)
Najwyższy przywódca Islamskiej Republiki Iranu przemawiający do oficerów irańskiej armii. (Zrzut z ekranu wideo.)

Przywódcy Iranu widzą, że strach przed wojną jądrową ogranicza militarne działania przeciwko Rosji, i mułłowie wierzą, że będą mieli tę samą osłonę, kiedy uda im się spełnić swoją misję.

 

Reakcja na rosyjską inwazję na Ukrainę pokazuje, co potrafi zrobić zjednoczony Zachód, kiedy rozumie zagrożenie demokracji i bezpieczeństwa swoich sojuszników. Uginając się przed rzeczywistością ryzyka bezpośredniej konfrontacji zbrojnej, która może prowadzić do wojny jądrowej, prezydent Joe Biden poprowadził naszych sojuszników do narzucenia tego, co uważa się za miażdżące sankcje na Rosję. Krytycy sankcji jako narzędzia przeciwko agresorom stali się dziś ich głównymi orędownikami. Nieskuteczne nagle uważane jest za miażdżące.


Tymczasem, mimo ataku na Ukrainę, USA są zależne od Rosji, by pomogła zabezpieczyć nowe porozumienie nuklearne z Iranem. Podczas gdy sankcje mają wpłynąć na zachowanie jednego z najpotężniejszych na świecie ludzi, przedstawiciele Zachodu przygotowują się do usunięcia wszystkich sankcji, by ugłaskać Iran. Powiedzenie, że jest to hipokryzja, jest niedopowiedzeniem.  


Wiele mówiono przez ostatnich parę lat o “Wielkim Kłamstwie”; no cóż, jeśli poprawne są najnowsze doniesienia o zaawansowaniu negocjacji, Biden sam skłamał, kiedy obiecał “dłuższe i silniejsze” porozumienie nuklearne. Nakreślone porozumienie nie wymaga, by Iran zniszczył centryfugi, co było jednym z największych błędów oryginalnej umowy, która pozwoliła Iranowi do wzbogacania uranu niemal do poziomu potrzebnego do budowy bomby. Iran jest na progu do zbudowania bomby – z potrzebnym na to czasem zaledwie sześciu miesięcy. (Prezydent Barack Obama myślał, że wygrał na loterii, kiedy oznajmił, że jego umowy przedłużyła ten czas do pełnego roku.)  

 

Negocjatorzy raz jeszcze zależą od zarówno irańskiego podporządkowania się postanowieniom, jak od weryfikacji Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej (MAEA), a jedno i drugie okazało się być kiepskim dowcipem. Wiemy teraz, jak Iran wykorzystywał luki w porozumieniu i kontynuował najpierw tajne, a w ostatnim roku jawne starania o zdobycie nuklearnego potencjału. MAEA, jak spodziewali się krytycy tej umowy, nie zrobiła niczego, by wyegzekwować warunki umowy i w niektórych wypadkach świadomie przymykano oczy, a w innych po prostu ignorowali działalność Iranu.   

 

USA oferuje złagodzenie sankcji, jeśli Iran powróci do pełnej wad umowy. Nie ma znaków, że umowa zostanie przedłużona, co znaczy, że Iran będzie miał pełną swobodę robienia, co chce w 2026 roku, co wydawało się orędownikom wielkim zwycięstwem, a co teraz oznacza zaledwie cztery lata. 

 

Nawet kampania “maksymalnego nacisku”  prezydenta Donalda Trumpa nie była tak ostra jak sankcje zastosowane teraz wobec Rosji, a co gorsza, nasi sojusznicy starali się je podważać. Jeszcze przed osiągnięciem jakiegokolwiek porozumienia Biden zgodził się na zwolnienie z pewnych sankcji, co pozwoliło Iranowi na pracę nad nuklearnym projektem, która przynosi korzyści Chinom i – tak – Rosji.  

 

Doniesienia wskazują, że USA przygotowują się także do odmrożenia 7 miliardów irańskich funduszy trzymanych w bankach Korei Południowej. Te pieniądze pozwolą Iranowi na wzrost finansowania terroru, dalsze prace nad balistycznymi pociskami zaprojektowanymi do przenoszenia głowic jądrowych i dalszego destabilizowania regionu i grożenia sąsiadom.


Rosja była główną przeszkodą do narzucenia ostrzejszych warunków na Iran, a teraz ma ważniejsze sprawy na głowie, więc jest to idealny czas na wzmocnienie naszej pozycji w rozmowach w Wiedniu zamiast kapitulowania przed irańskimi żądaniami, takimi jak skandaliczny nacisk na to, by USA usunęły Korpus Strażników Rewolucji Islamskiej z listy organizacji terrorystycznych.  


Możesz go kochać lub nienawidzić, ale były izraelski premier Benjamin Netanjahu ma rację, kiedy przedstawia cztery zasadnicze elementy nowego porozumienia: demontaż możliwości wzbogacania uranu; demontaż wszystkich międzykontynentalnych pocisków balistycznych; zakończenie wszystkich badań broni jądrowej; i zakończenie terroryzmu i agresji na całym Bliskim Wschodzie i w innych częściach świata. Niestety, Biden, podobnie jak Obama, wydaje się gotowy do porzucenia wszystkich tych wymogów, byle tylko osiągnąć porozumienie.


Narzucenie podobnych do rosyjskich sankcji mogłoby jeszcze zadziałać, by przynieść koniec rządów terroru mułłów i rozwojowi bomby. Pozostaję sceptyczny i nadal sądzę, że bez rewolty irańskiego narodu nic nie powstrzyma ich przed uzyskaniem bomby.  


Lekcja, jaką irańscy autokraci wyciągają z wojny w Ukrainie, którą już rozumieją, jest to, że sposobem zapewnienia własnego przetrwania przy równoczesnej realizacji planu szerzenia islamu na całym świecie i zniszczenia Izraela, jest posiadanie nuklearnego potencjału. Przywódcy Iranu widzą, że strach przed wojną jądrową ogranicza militarne działania przeciwko Rosji, i mułłowie wierzą, że będą mieli tę samą osłonę, kiedy uda im się spełnić swoją misję.

.

W sytuacji niezdolności MAEA do weryfikowania wypełniania umowy przez Iran oraz pewności, że przywódcy Iranu nie zrezygnują ze swojego program nuklearnego, konieczne jest uderzenie Iranu zanim będziemy musieli siedzieć z boku i patrzeć na rzeź naszych bliskowschodnich sojuszników. Także teraz, kiedy nie posiada on bomby, USA i reszta zachodnich sojuszników pozwoliła Iranowi na atakowanie naszych żołnierzy i sojuszników w Iraku, Syrii i Jemenie (którego wspieranych przez Iran terrorystów Huti w z niewytłumaczalnego powodu administracja Bidena usunęła z listy terrorystycznych organizacji).


Rosja jest natychmiastowym priorytetem, a Chiny bardziej długofalowym zagrożeniem bezpieczeństwa Stanów Zjednoczonych, ale Biden, wiedząc, że nie możemy użyć armii, użył przeciw Rosjanom sankcji. Mamy zasoby i możliwość wyeliminowania irańskiego zagrożenia, jeśli nie zgodzą się na dłuższą i mocniejszą umowę. Nie ma powodu ugłaskiwać dziś jeszcze nie nuklearnego Iranu, kiedy USA pokazują, co przewodzenie zjednoczonemu zachodniemu sojuszowi potrafi zrobić przeciwko agresorowi, który nie widzi granic dla swoich wybujałych ambicji. 

 

The longer and stronger Iran deal lie

JNS. Org., 2 marca 2022

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska


Skomentuj Wyślij artykuł do znajomego: Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1319 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Dlaczego lekceważą trudną sytuację Palestyńczyków w Libanie?   Eid   2023-09-27
Terror palestyński jest wojną religijną na rzecz Allaha przeciwko Żydom. ONZ musi uznać Izraelczyków zamordowanych przez Palestyńczyków za ofiary przemocy na tle religijnym   Marcus   2023-09-26
“Żyd zachowuje się źle” – sfilmujmy to   Collier   2023-09-25
Abbas już wcześniej powiedział to wszystko     2023-09-24
Wątpliwy związek między edukacją a antysemityzmem   Jacoby   2023-09-23
ARABSKA gazeta wychodząca W LONDYNIE PROPAGUJE ANTYSEMITYZM I WSPARCIE DLA TERRORU     2023-09-19
YouTube  i polscy neonaziści     2023-09-19
Celem palestyńskiego procesu pokojowego było zwiększenie terroryzmu   Marcus   2023-09-17
Jak zostać stypendystą podoktoranckim w Columbii? Napisz 341 stron antyizraelskiego bełkotu!     2023-09-13
Irańska strategia brania zachodnich zakładników   A. Savyon*   2023-09-13
22 lata od 9/11 i napięcie wciąż narasta – dżihadyści czekają na kolejną szansę   Stalinsky   2023-09-12
Jak palestyńskie dziecko zostaje terrorystą?   Flatow   2023-09-10
Nazistowskie przemówienie w Ramallah ilustruje szerszą historię   Glick   2023-09-09
Abbas: Hitler walczył z europejskimi Żydami z powodu ich lichwiarstwa     2023-09-08
HRW zamazuje dowody udziału nieletnich w palestyńskim terroryzmie     2023-09-06
Naziści nadali nienawiści do Żydów akademickie oblicze. Ich spadkobiercy mają „Instytut krytycznych badań nad syjonizmem”     2023-09-04
Którymi drogami powraca nazizm?   Koraszewski   2023-09-03
“Washington Post” o “dobrych” terrorystach   Tawil   2023-09-01
Syria, kraj zgubiony w wiadomościach   Taheri   2023-09-01
Walka Indii z dżihadem   Bulut   2023-08-31
Kilka uwag o palestyńskiej fladze   Collier   2023-08-30
Obwinianie wyłącznie Izraela za problemy psychiczne w Strefie Gazy jest po prostu kolejną formą nienawiści do Żydów     2023-08-29
Norweg melduje Radzie Bezpieczeństwa   Koraszewski   2023-08-27
Irański IRGC przechwala się sukcesami wśród Palestyńczyków i Hezbollahu   Frantzman   2023-08-26
Dlaczego nowe palestyńskie rakiety mają znaczenieMogą wyrządzić znacznie więcej szkód niż karabin czy nóż.   Flatow   2023-08-25
„Musimy prowadzić ‘Wielki Dżihad’, żeby zbudować Wielki Iran”     2023-08-25
Prawdziwe słonie w salonie (edycja 2023)     2023-08-17
Palestyńczycy wołają o pomoc   Tawil   2023-08-15
Czy nikt nie pyta, dlaczego w Dżenin jest obóz dla uchodźców?   Bard   2023-08-14
Kara śmierci dla mordercy i tolerancja dla jego propagandy   Stalinsky   2023-08-11
Przykład tego, jak środowisko akademickie tworzy antyizraelską narrację z kłamstw     2023-08-10
Dlaczego MEMRI przestał używać usługi Cloudflare i dlaczego rząd USA powinien zrobić to samo   Stalinsky   2023-08-09
Finansowana przez Unię Europejską edukacja do dżihadu i męczeństwa   Tawil   2023-08-05
Abbas po raz kolejny mówi Palestyńczykom, żeby poszli do diabła     2023-08-04
Pamiętając, co dzieje się, kiedy Żydzi polegają na innych   Amos   2023-08-03
Rosnące zagrożenie północnego Izraela przez Hezbollah   Lax   2023-08-02
Jeden news dziennie   Koraszewski   2023-08-01
Więc uważasz, że Izrael powinien zburzyć swoje mury?   Collier   2023-07-31
Palestyńskie obozy letnie: szkolenie do mordowania Żydów   Tawil   2023-07-30
Irański plan wypędzenia Żydów z „Palestyny”   Tawil   2023-07-19
ONZ i Arabowie wybielają okrucieństwa Baszara Assada, obwiniają za nie – zgadnij kogo?   Tawil   2023-07-15
Oszczerstwo BBC i hańba stronniczych mediów   Collier   2023-07-14
Tylko Palestyńczycy mogą powoływać się na religię w celach nacjonalistycznych     2023-07-12
Jak walczyć z rosnącym zagrożeniem antysemityzmem – Część I: Reakcją Zachodu jest radzenie sobie z antysemityzmem zamiast walki z antysemitami   Carmon   2023-07-10
Gwałtowny wzrost terroru palestyńskiego jest przedsmakiem „rozwiązania” w postaci dwóch państw   Tobin   2023-07-07
Święto, pogrzeb i nieudane przywództwo   Roth   2023-07-06
Horror życia jako chrześcijanin w muzułmańskim Pakistanie: tylko jeden miesiąc   Ibrahim   2023-07-05
Podwójne standardy: tylko Palestyńczycy mają prawo odczuwać gniew     2023-07-01
‘Protokoły mędrców Syjonu’ w świecie arabskim i muzułmańskim – w przeszłości i obecnie   Carmon   2023-06-28
Dlaczego oni nienawidzą Izraela   Flatow   2023-06-26
Co kryje się za eskalacją palestyńskiej ofensywy terrorystycznej   Glick   2023-06-23
Wojna dżihadu przeciwko chrześcijanom w Afryce   Fernandez   2023-06-23
ONZ potwierdza ideologię AP, że stworzenie Izraela było „zbrodnią”   Marcus   2023-06-20
“Guardian” sięga nowego dna pisząc o izraelskiej nikczemności   Levick   2023-06-18
Dżihad Organizacji Narodów Zjednoczonych przeciwko Izraelowi   Tawil   2023-06-17
Wreszcie artykuł po arabsku opisujący antypalestyński rasizm w Libanie     2023-06-16
Skandaliczny raport ONZ atakuje zwolenników Izraela na całym świecie   Bayefsky   2023-06-15
Dlaczego tak wielu antyizraelskich zwolenników BDS popiera wojnę Putina przeciwko Ukrainie?   Kapoano   2023-06-14
Amnesty-UK: „Pierzmy ludziom mózgi, żeby nienawidzili Izraela, ucząc ich przy tym gotowania”     2023-06-13
Kobiety, które podsycają płomienie nienawiści   Chesler   2023-06-12
Cztery mity o arabsko-izraelskim konflikcie obalone przez jeden incydent terrorystyczny   Flatow   2023-06-11
Izraelożercy uwielbiają, kiedy giną palestyńskie dzieci     2023-06-09
Farhud i “sprawa” PalestyńskaNazizm nadal inspiruje Palestyńczyków   Julius   2023-06-07
Dezorientacja śmiercionośnego dziennikarstwa: o zachodnich mediach i konflikcie arabsko-izraelskim   Landes   2023-06-05
Dżihadystyczny konflikt w wojnie rosyjsko-ukraińskiej   Stalinsky   2023-05-31
Niewygodne palestyńskie ofiary   Fitzgerald   2023-05-31
Prawdziwe znaczenie “Od rzeki do morza Palestyna będzie wolna”   Tawil   2023-05-25
Chrześcijanie w Nigerii są mordowani jak zwierzęta   Ibrahim   2023-05-25
Jak Palestyńczycy próbują zniszczyć Liban   Tawil   2023-05-23
Żydzi mieli wszelkie powody, by obawiać się ludobójstwa w 1948 roku     2023-05-22
"Economist" promuje "elokwentnego krytyka" istnienia Izraela   Levick   2023-05-21
Inny dżihad Palestyńczyków przeciwko Izraelowi   Tawil   2023-05-20
Iran prowadzi wojnę z narodem palestyńskim   Eid   2023-05-19
Izrael pod ostrzałem i bojaźliwa odpowiedź Zachodu   Kemp   2023-05-18
Strefa Gazy – zawsze pamiętaj jak doszliśmy do tego   Collier   2023-05-17
Rakiety z Gazy i rakiety z UE   Bryen   2023-05-14
Terroryści tureckiego Hezbollahu: nowi sojusznicy Erdoğana   Bekdil   2023-05-11
Przywódcy organizacji praw człowieka są zgodni: Podżeganie do przemocy jest okropne i nielegalne. Podżeganie do mordowania Żydów jest jednak heroiczne     2023-05-11
1660 Izraelczyków zginęło od czasu obietnicy Palestyńczyków o zakończeniu terroru   Bard   2023-05-10
Berlin staje się sceną protestów wzywających do eksterminacji ludności Izraela      2023-05-09
Zasięg i metodologia najnowszego antyizraelskiego raportu Amnesty International pokazują, że jego stronniczość była zamierzona od samego początku     2023-05-08
Zrozumienie ideologii Autonomii Palestyńskiej: nielegalne stworzenie Izraela i jego nieuchronny upadek - w 40 oświadczeniach AP   Marcus   2023-05-07
Autonomia Palestyńska i Fatah ostro potępiają przewodniczącą Komisji Europejskiej za wideo z gratulacjami dla Izraela w 75. rocznicę jego powstania       2023-05-06
Rzeczywiste łamanie praw człowieka   Tawil   2023-05-02
Gdyby Americans for Peace Now postawili na swoim, Izrael byłby karany za aresztowanie morderców   Flatow   2023-04-30
Nazistowska idea „Judy” jest identyczna z antysyjonistycznym pojęciem „Izrael”     2023-04-29
To, że krzyczą „Śmierć Żydom!”, nie oznacza, że są antysemitami   Pandavar   2023-04-26
Mit „okupacji” jest motorem antysemickiego terroru   Tobin   2023-04-24
„Organizacje praw człowieka” pozwalają światu ponownie nienawidzić Żydów     2023-04-23
Co naprawdę dzieje się w świętych miejscach Jerozolimy?   Tawil   2023-04-22
BBC promuje nowy antysemityzm     2023-04-20
Jak dochodzi do Holokaustu   Chesler   2023-04-19
O czym rozmawiano w Bejrucie?     2023-04-17
Nienawiść w cieniu terrorystycznego ataku   Collier   2023-04-16
“Śmierć Izraelowi” – irański plan ataku na Izrael   Kedar   2023-04-15
Dlaczego Palestyńczycy nie mogą wznowić rozmów pokojowych z Izraelem   Tawil   2023-04-14
Świat muzułmański musi zjednoczyć się przeciwko Izraelowi     2023-04-12
Was gesagt werden muss (Co musi zostać powiedziane)   Koraszewski   2023-04-11
Antyizraelska polityka Bidena wzmacnia Iran i palestyńskich terrorystów   Tawil   2023-04-10
Wszyscy Kreteńczycy to kłamcy…   Koraszewski   2023-04-09

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Walka z malarią


Przedwyborcza kampania


Nowy ateizm


Rzeczywiste łamanie


Jest lepiej


Aburd


Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHO


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk