Prawda

Czwartek, 23 stycznia 2020 - 13:32

« Poprzedni Następny »


Jarmark barbarzyńców


Phyllis Chesler 2014-11-26


Przez lata wielu z nas opisywało islamskich terrorystów jako “barbarzyńców”. I przez lata byliśmy za to atakowani jako “rasistowscy islamofobi”.  Czym właściwie jest “barbarzyńca”?

Barbarzyńca to ktoś, kto znajduje przyjemność w zadawaniu bólu i śmierci. Robienie tego bawi ich i cieszy. Dosłownie. Tak więc, kulturowo i psychologicznie islamski barbarzyńca jest odpowiednikiem zachodniego sadystycznego, socjopatycznego seryjnego mordercy – tyle tylko, że barbarzyńcy nie działają w pojedynkę i w tajemnicy. Działają w wielkich, teologiczno-militarnych lub paramilitarnych gangach i wykonują swoją makabryczną robotę zupełnie otwarcie.
 

Zachodnich seryjnych morderców ściga się i wywołują odrazę. Grupy takie jak Al-Kaida, Taliban, Al-Szabab, Boko Haram i ISIS uważane są za nieustraszonych i bohaterskich wojowników, fundamentalistów religijnych. Cieszą się szacunkiem  zarówno swoich zwolenników, jak znacznej części – niektórzy sądzą, że większości – mieszkańców świata muzułmańskiego, która nawołuje do zaprowadzenia prawa szariatu. To, co robią te grupy, spełnia zasady prawa szariatu – prawa, które nie było reformowane, modyfikowane lub reinterpretowane, by uzgodnić je z dzisiejszymi pojęciami praw człowieka i zasadami prawnymi.

 

Przez nagrywanie i publikowanie wideo, takie grupy chcą terroryzować widzów, jak również tych, których pojmali w niewolę. Terror oznacza zdławienie wszelkiej opozycji.

 

Obcinanie głów bezbronnym jeńcom, a potem granie w futbol obciętymi głowami, jest dla nich sportem. Dawanie dzieciom obciętych głów, zmuszanie dzieci do obserwowania dekapitacji (by znieczulić je na cierpienia innych),  wręczanie karabinów pięcioletnim chłopcom i fotografowanie ich jako przyszłych wojowników – wszystko to tworzy kulturę skierowaną na tortury i śmierć. Takie zachowania charakteryzują nie tylko ISIS, ale także Hamas i talibów.

 

W tym roku zarówno ISIS, jak Boko Haram opublikowali wiele wideo. Zaczynając w sierpniu, ISIS opublikowało cztery wideo, które pokazują dekapitację czterech osób z Zachodu – mężczyzn, których przedtem torturowali przez miesiące lub lata. Bili ich, podtapiali, głodzili. Prawdopodobnie śmiali się przy tym, być może wspominając Abu-Gharib, albo Gitmo; może także mówili o podtapianiu Chalida Szejka Mohammeda z Al-Kaidy przez Amerykanów.

 

Proszę zauważyć różnicę: Chalid Szejk Mohammed był wojownikiem, jednym z organizatorów 9/11 i zegar mógł tykać do kolejnych planowanych zamachów terrorystycznych. Wszyscy ludzie Zachodu, których ISIS torturowało i obcięło głowę, byli cywilami: pracownikami organizacji humanitarnych, dziennikarzami.

 

Jedno z wideo ISIS zostało opublikowane 3 listopada 2014 r. Widzimy na nim mężczyzn śmiejących się i dowcipkujących o dziewczętach i kobietach jazydzkich, które właśnie mają być sprzedane na targu niewolników. Ci mężczyźni niesłychanie dobrze się bawią. Wiedzą, że takie wideo zaszokuje wszystkich Jazydów, którzy je zobaczą, jak również wszystkich ludzi Zachodu i innych nie-barbarzyńców.

 

Ci ludzie robią dokładnie to, co robił sam Mahomet i o czym mówił, że jest rzeczą słuszną. Podbij, rozszerz posiadanie, nawróć; dokonaj egzekucji mężczyzn przez dekapitację na oczach ich kobiet – a potem albo ożeń się z kobietami „w twojej prawicy”, albo sprzedaj je jako niewolnice seksualne. Rozdziel je między wojowników. One są tylko łupem wojennym.

 

Koran (4:24) stwierdza:

 

A także [zabronione są dla was wszystkie] kobiety zamężne, oprócz tych, którymi zawładnęły wasze prawice. Oto co przepisał wam Allah!

 

Hadisy dają wiele przykładów tego, co robił sam Mahomet, przykładów, które są czczone i podawane za wzór do naśladowania.

 

Na przykład, Mahomet rozkazał wyrżnięcie całego plemienia żydowskiego w Arabii północnej, a kobiety miały stać i patrzeć. Następnie nakazał swoim wojakom wzięcie tych kobiet na żony lub konkubiny. Sam wziął kobietę o imieniu Safija Bint Hujajj, którą “poślubił”, niewątpliwie wbrew jej woli i którą prawdopodobnie nawrócił na islam, także wbrew jej woli.

 

Według Bat Ye’or, w The Dhimmi: Jews and Christians Under Islam, “gdzie tylko muzułmanie oblegają twierdzę, która godzi poddać się na pewnych warunkach, które mają zostać ustalone przez delegata, a ten człowiek decyduje, że żołnierze mają zostać zabici, a ich kobiety i dzieci wzięci jako jeńcy, ta decyzja jest prawomocna. Taka była decyzja Saada b. Muadha w związku z Banu Kurajza (żydowskim plemieniem w Arabii)”.

 

Bat Ye’or opisuje i analizuje Dżihad. Wyjaśnia, że „nie jest zabronione zabicie nie białych Arabów, którzy zostali wzięci jako jeńcy… kobiet i dzieci nie wolno zabijać (chyba że brały udział w walkach). Imam zatrzyma jedną piątą łupów schwytanych przez muzułmanów w trakcie wojny i podzieli pozostałe cztery piąte między żołnierzy”.

 

Ibn Warraq pisze w pracy z 1996 r. Why I am Not A Muslim  („Dlaczego nie jestem muzułmaninem”, wyd. Euroislam, Warszawa 2013), że Koran “wymaga od wszystkich muzułmanów, by walczyli i zabijali niewiernych, 47:4 ‘Kiedy więc spotkacie tych, którzy nie wierzą, to uderzcie ich mieczem po szyi; a kiedy ich całkiem rozbijecie, to mocno zaciśnijcie na nich pęta’. I 5:51: O wy, którzy wierzycie! Nie bierzcie sobie za przyjaciół żydów i chrześcijan; oni są przyjaciółmi jedni dla drugich’.”

 

Iranka Parvin Darabi w książce Ibn Warraqa Leaving Islam: Apostates Speak Out wylicza następujące przekonania z Koranu  i z wiary muzułmańskiej. To odnosi się do kobiet muzułmańskich! Wyobraźcie sobie, co stosuje się do kobiet nie-muzułmańskich.

 

Prorok Mahomet: “Stałem na krawędzi ognia (piekła) i większość ludzi idących tam była kobietami”. Porzekadło islamskie: “Niebo kobiety jest pod stopami jej męża”.  Porzekadło islamskie: “Kobieta powinna być wystawiona na światło dzienne trzy razy w życiu: kiedy się rodzi, kiedy wychodzi za mąż i kiedy umiera”.

 

Jak długo te praktyki i przekonania nie zostaną “uchylone”, zniesione, unieważnione, karane, tak długo będą charakteryzować islam polityczny.  

 

To najnowsze wideo ISIS powinno – ale może się tak nie stać – pokazać ludziom Zachodu, a szczególnie feministkom zachodnim, status pod-człowieka, jaki islamistyczni barbarzyńcy przypisują kobietom – własnym, a szczególnie kobietom niewiernym. Wojownicy ISIS mówią o preferencjach dla „zielonych” lub „niebieskich” oczu, dla ust pełnych zębów, dla piętnastolatek. Brzmi to, jakby mówili o koniach lub krowach – i dla nich tym właśnie są kobiety.

 

Zwierzętami jucznymi, niewolnicami i “polami”, na których mają zostać zasiani synowie tych mężczyzn.  

 

Oto inny przykład tego, co charakteryzuje “barbarzyńcę”.

 

wideo z maja 2014 r. przywódca Boko Haram w Nigerii, Abubakar Szekau, rozprawia długo w języku hausa i łamanym angielskim o wydaniu za mąż, sprzedaniu i nawróceniu głównie chrześcijańskich dziewczynek, które porwał. Jest arogancki, szyderczy i szczęśliwy, że miażdży rodziny porwanych dziewczynek.

 

Oto, co mówi: “Tylko dlatego, że wziąłem kilka małych dziewczynek, które dostawały zachodnią edukację, wszyscy robią tyle hałasu. Pozwólcie sobie powiedzieć: wziąłem te dziewczynki. Dziewczynki : idźcie za mąż. Jesteśmy przeciwni zachodniej edukacji i zobaczyłem ‘stop zachodniej edukacji’. Powtarzam, wziąłem te dziewczynki i sprzedam je. Jest rynek na sprzedawanie dziewczynek”.

 

“W każdym narodzie, w każdym regionie, są do podjęcia decyzje. Albo jesteście z nami, albo przeciwko nam, mówię o prawdziwych muzułmanach, którzy wyznają salafizm. Albo jesteście z Obamą, Francois Hollande, Georgem Bushm, Clintonem… nie zapomniałem Abrahama Lincolna. Ban Ki-moona i ogólnie jego ludzi. I żadnego niewiernego. Zabijać, zabijać, zabijać. To jest wojna przeciwko chrześcijanom”.

 

Stwierdza wyraźnie, że Boko Haram sprzeciwia się “zachodniej edukacji”; mówi, że dziewczynki (które my możemy uważać za dzieci, ale które dla islamskich bojowników są niemal za stare na żony) muszą zostać wydane za mąż i zawsze wbrew ich woli. Abubakar Szekau wymienia przywódców zachodnich, poczynając od Obamy i włączając Francois Hollande, George’a Busha, Clintona, Ban-Ki Moona. Wszyscy mają zostać zabici, zabici, zabici.

 

Mówienie tego uszczęśliwia go. Nie stawia żadnych „racjonalnych” żądań. Nie negocjuje. Jego celem jest podporządkowanie sobie świata i zamiana wszystkich w muzułmanów. Jego celem jest cofniecie globalnego zegara do VII wieku.

 

Prezydenci Obama, sekretarzu generalny General Ban Ki-Moon: czy słyszycie? Czy rozumiecie, że jesteście na liście ludzi przeznaczonych do zabicia przez Boko Haram, ponieważ jesteście niewiernymi? Co planujecie zrobić z sunnickimi barbarzyńcami? A kiedy rozwiążecie ten problem, co zamierzacie zrobić z szyickimi barbarzyńcami, finansowanymi przez Iran i operującymi w Syrii, Libanie i Gazie?

 

Czy przynajmniej potępicie publicznie ich kolonializm, imperializm i apartheid?

 

Jeśli nie zadziałacie teraz – i to zdecydowanie – będzie to znaczyło, że barbarzyńcy zdobędą więcej broni, więcej ropy naftowej, więcej terytorium i więcej niewolników, i będzie trudniej ich pokonać.

 

Yazidi-Slave-Trade-Video-Latest-Proof-of-Radical-Islamist-Cruelty-Against-Women

5 listopada 2014

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaPhyllis Chesler


Emerytowana profesor psychologii i praw kobiet na City University w Nowym Jorku. Profesor Chesler opublikowała setki badań i tysiące artykułów, koncentrując się w ostatnich latach na problemach przemocy i tzw. zabójstw honorowych. Niektóre z jej książek, takie jak Women and Madness, należą już do klasyki. Jej opublikowana w 2013 roku piętnasta książka, An American Bride in Kabul, zdobyła National Jewish Book Award w kategorii pamiętników. Niebawem oczekuje się kolejnego wydania jej książki The New Anti-Semitism, która po raz pierwszy ukazała się w wydawnictwieGefen Publishing 2003 roku, które przygotowuje również jej zbiór artykułów na ten sam temat. Jest również członkiem ISGAP – Institute for the study of Global Antisemitism and Policy, w ramach którgo prowadzi badania.


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 717 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Autonomia Palestyńska walczy z Żydami, by „bronić” całej ludzkości   Marcus   2020-01-23
Czego światowi przywódcy nie dowiedzą się w Jad Waszem   Julius   2020-01-22
Ciekawe czasy   Lewin   2020-01-16
Zmiana reżimu w Iranie powinna stać się międzynarodowym celem   Rosenthal   2020-01-13
Dekapitacja chrześcijan w prezencie na Boże Narodzenie, Zachód ziewa   Meotti   2020-01-10
Organizacja Wyzwolenia Palestyny: czym jest OWP?   Lipman   2020-01-08
Bernard-Henri Levy o masakrze chrześcijan w Nigerii     2020-01-04
Czy dać państwo Czarnym Hebrajskim Izraelitom?   Flatow   2020-01-03
Nie dawaj fałszywego świadectwa, chyba, że…   Koraszewski   2020-01-02
Hamas, trzydzieści dwa lata później   Toameh   2019-12-29
Bój na śmierć i życie w Tell Tamer   Fernandez   2019-12-21
Angela Merkel finansuje zarówno Muzeum Auschwitz, jak i terroryzm     2019-12-14
Dlaczego nie ma pokoju między muzułmanami a Izraelem   Bulut   2019-12-12
”Israel Denial” odsłania akademickie próby delegitymizacji Izraela   Steinberg   2019-12-10
Iran strzela do protestujących, Europa spiskuje, by wzbogacić morderców   Tobin   2019-12-05
Inwersja antysemityzmu     2019-12-03
Trzeba zakończyć prześladowania ludzi przez radykałów   Franklin   2019-11-29
Były terrorysta wypomina Warren i Sandersowi popieranie palestyńskich terrorystów.   Greenfield   2019-11-25
Uniwersyteckie przyzwolenie dla szerzenia nienawiści   Tobin   2019-11-21
Prawdziwa twarz sprawy palestyńskiej   Collier   2019-11-20
Palestynizm i zasada ”przede wszystkim zaszkodzić”   Rosenthal   2019-11-16
Prawo do samoobrony dla wszystkich poza Izraelem   Tobin   2019-11-15
Jestem imigrantem z Indii. Zaczepiono mnie w Bonn w Niemczech, bo wzięto mnie za Żyda.   Uniyal   2019-11-13
Czego boją się palestyńscy przywódcy?   Toameh   2019-11-12
UE popiera Iran – czołowego kata dzieci na świecie   Rafizadeh   2019-11-06
Otwartość ONZ na turecki plan dla północnej Syrii, podczas gdy 300 tysięcy Kurdów musi uciekać   Frantzman   2019-11-04
Dlaczego Hamas popiera wojnę Erdogana   Toameh   2019-10-31
Terroryści wzywają do zabijania Żydów – z siedziby ONZ w Gazie   Tawil   2019-10-29
Zapowiedź wielkiej wojny?   Koraszewski   2019-10-28
Nowi „baszybuzucy” Turcji: Wolna Armia Syrii   Bekdil   2019-10-27
"Antynormalizacja" z Izraelem: prawdziwy cel   Tawil   2019-10-24
Dwa oblicza antysemityzmu   Yemini   2019-10-22
Co przyjaciele Iranu robią w Gazie   Toameh   2019-10-20
Jak Erdogan planował tę czystkę etniczną   Lowe   2019-10-17
Solidarność z Palestyńczykami – obsesyjna odskocznia do antysemityzmu   Collier   2019-10-04
Zamienione w broń palestyńskie dzieci   Roth   2019-09-28
Chrześcijanie masakrowani, media odwracają wzrok   Meotti   2019-09-27
Szminkowanie trupa z Oslo   Koraszewski   2019-09-21
Boko Haram: krwawy terror, końca nie widać   Bulut   2019-09-18
Dorastaliśmy nienawidząc i przeklinając Żydów   Koraszewski   2019-09-15
Iran jest gotowy do ”wymazania syjonistycznego reżimu z mapy”   Rafizadeh   2019-09-14
Ewoluująca ideologia białej supremacji i jej protagoniści   i Yigal Carmon   2019-09-13
Wojna, pokój, podżegacze i podżegani   Koraszewski   2019-09-12
Palestyńczycy: Dlaczego fakty miałyby nam wchodzić w drogę?   Tawil   2019-09-11
Bal tchórzy, opętanych i szubrawców   Koraszewski   2019-09-05
Do europejskich przywódców: żydowskie życie jest tanie   Milliere   2019-09-03
Hamas, Islamski Dżihad: "Krąg ognia rozszerza się"   Toameh   2019-08-31
Wehikuł czasu Mahmouda Abbasa skazuje pokój (raz jeszcze)   Tobin   2019-08-30
Kto mówi, że przestępstwo nie popłaca?   Bedein   2019-08-23
Pięć nagłówków pokazuje antysemickie incydenty na całym świecie - analiza   Frantzman   2019-08-22
Proirańska, antyizraelska polityka zagraniczna Niemiec   Kern   2019-08-14
Palestyńczycy w potrzebie lustra?   Tawil   2019-08-11
Powody, dla których pokojowe rozwiązania konfliktu arabsko-izraelskiego zawsze zawodzą   Hamid   2019-08-10
BDS, Omar Shakir i eliminacjonizm wobec izraela   Steinberg   2019-08-04
Plan Hamasu i Iranu na zlikwidowanie Izraela   Tawil   2019-07-29
Walka z BDS. Część I   Rosenthal   2019-07-27
Hamas maszeruje, by zniszczyć Izrael   Toameh   2019-07-26
Antyizraelskie prawa zaproponowane przez Dublin: złe dla Irlandii, gorsze dla Palestyńczyków, straszne dla wszystkich   Franklin   2019-07-13
Nihil novi   Lewin   2019-07-11
Tak, antysyjonizm jest tylko najnowszą odmianą antysemityzmu     2019-07-04
Palestyńscy ”umiarkowani”: karabiny, granaty i terroryzm    Tawil   2019-06-29
Dlaczego neonaziści tak bardzo kochają ruch BDS?     Marquardt-Bigman   2019-06-26
Haniebny wzrost antysemityzmu a antysemicki tweet znanego aktora   Frantzman   2019-06-25
Zatajany los palestyńskich chrześcijan   Ibrahim   2019-06-24
Mułłowie obiecują ”koniec” Izraela i amerykańskiej cywilizacji   Rafizadeh   2019-06-22
Rewelacje o Hezbollahu w Wielkiej Brytanii częścią niepokojącego trendu obłaskawiania Iranu   Frantzman   2019-06-19
Normalizacja islamskiego antysemityzmu   Wójcik   2019-06-06
Ludobójstwo chrześcijan weszło na ”alarmujący etap”   Ibrahim   2019-05-29
Na początku był Arab z nożem. 180 lat wykrętów (wersja 2)   Collier   2019-05-21
Bliskowschodni ruch antypokojowy   Toameh   2019-05-20
Radziecki antysyjonizm i współczesny antysemityzm lewicy   Tabarovsky   2019-05-18
Między Eurowizją a tańcem z Hamasem   Collins   2019-05-12
Ilhan Omar – ignorancja i bigoteria w sprawie rakiet z Gazy   Dershowitz   2019-05-09
Jak palestyńscy przywódcy zachęcają do terroryzmu   Tawil   2019-05-08
Nie, to nie jest o „rasie”   Rosenthal   2019-05-06
Unia Europejska: pielęgnowanie niestabilności i terroryzmu na Bliskim Wschodzie   Kahn   2019-05-05
Facebook walczy z Fake News stronniczym wideo z Gazy   Miller   2019-05-04
Abbas chce kryzysu humanitarnego   Bergman   2019-05-01
Dlaczego główny nurt polityki jest winny szerzenia się antysemityzmu   Collier   2019-04-29
Grecja: „Strefa zakazana” w Atenach?   Polizoidou   2019-04-27
Iran: nowe słownictwo lalki brzuchomówcy   Taheri   2019-04-26
Co dzieje się z Palestyńczykami, którzy żądają lepszego życia?   Toameh   2019-04-23
Uczciwość Hamasu i umowa stulecia   Toameh   2019-04-20
Współczujący wszystkich krajów łączą się   Koraszewski   2019-04-17
Tak, palestyńska tożsamość jest pomyślana tylko jako broń przeciwko Izraelowi     2019-04-15
Co się kryje za sprzeciwem wobec pokoju z Izraelem?   Tawil   2019-04-07
Wielka Brytania: Radykalni muzułmanie mile widziani, prześladowani  chrześcijanie wręcz przeciwnie   Ibrahim   2019-04-06
Konflikt świata z Izraelem w liczbach. Izraelsko-arabski konflikt w kontekście – jakiego nigdy nie widzieliście   Collier   2019-04-03
Między Gazą a Wzgórzami Golan   Collins   2019-03-31
Iran krok za krokiem zbliża się do swojego celu:  "wymazania Izraela z mapy"   Rafizadeh   2019-03-27
CODE PINK przekracza czerwoną linię w Iranie   Collins   2019-03-24
Iran: egzekucje dzieci, amputacje, chłosty   Rafizadeh   2019-03-22
Uratowani Jazydzi stoją przed ponurą przyszłością po powrocie do Iraku   Frantzman   2019-03-21
Zbrodnie wojenne Hamasu przeciwko Izraelowi i Palestyńczykom   Tawil   2019-03-20
Obalanie oskarżenia o użycie „nieproporcjonalnej siły”   Plosker   2019-03-18
Palestyńczycy: Abbas staje przed „sądem” pod zarzutem zdrady   Toameh   2019-03-17
Nie wiatr niesie odpowiedź na ”balonowy terror”   Collins   2019-03-14
Palestyńczycy: Nie dla pokoju i pojednania z „niewiernymi”   Toameh   2019-03-13
Kolorowe pranie czy pranie mózgów - uwagi o Eurowizji w Izraelu?   Benson   2019-03-08
Palestyńczycy: "Nie ma miejsca na twór syjonistyczny w Palestynie”   Tawil   2019-03-07

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Sześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabijaKobiety ofiaramiPrometeuszmodyfikowana pszenicaArabowieRoboty będą uprawiać ziemięSumienie, czyli moralność bez smyczy


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk