Prawda

Poniedziałek, 10 sierpnia 2020 - 11:18

« Poprzedni Następny »


Jarmark barbarzyńców


Phyllis Chesler 2014-11-26


Przez lata wielu z nas opisywało islamskich terrorystów jako “barbarzyńców”. I przez lata byliśmy za to atakowani jako “rasistowscy islamofobi”.  Czym właściwie jest “barbarzyńca”?

Barbarzyńca to ktoś, kto znajduje przyjemność w zadawaniu bólu i śmierci. Robienie tego bawi ich i cieszy. Dosłownie. Tak więc, kulturowo i psychologicznie islamski barbarzyńca jest odpowiednikiem zachodniego sadystycznego, socjopatycznego seryjnego mordercy – tyle tylko, że barbarzyńcy nie działają w pojedynkę i w tajemnicy. Działają w wielkich, teologiczno-militarnych lub paramilitarnych gangach i wykonują swoją makabryczną robotę zupełnie otwarcie.
 

Zachodnich seryjnych morderców ściga się i wywołują odrazę. Grupy takie jak Al-Kaida, Taliban, Al-Szabab, Boko Haram i ISIS uważane są za nieustraszonych i bohaterskich wojowników, fundamentalistów religijnych. Cieszą się szacunkiem  zarówno swoich zwolenników, jak znacznej części – niektórzy sądzą, że większości – mieszkańców świata muzułmańskiego, która nawołuje do zaprowadzenia prawa szariatu. To, co robią te grupy, spełnia zasady prawa szariatu – prawa, które nie było reformowane, modyfikowane lub reinterpretowane, by uzgodnić je z dzisiejszymi pojęciami praw człowieka i zasadami prawnymi.

 

Przez nagrywanie i publikowanie wideo, takie grupy chcą terroryzować widzów, jak również tych, których pojmali w niewolę. Terror oznacza zdławienie wszelkiej opozycji.

 

Obcinanie głów bezbronnym jeńcom, a potem granie w futbol obciętymi głowami, jest dla nich sportem. Dawanie dzieciom obciętych głów, zmuszanie dzieci do obserwowania dekapitacji (by znieczulić je na cierpienia innych),  wręczanie karabinów pięcioletnim chłopcom i fotografowanie ich jako przyszłych wojowników – wszystko to tworzy kulturę skierowaną na tortury i śmierć. Takie zachowania charakteryzują nie tylko ISIS, ale także Hamas i talibów.

 

W tym roku zarówno ISIS, jak Boko Haram opublikowali wiele wideo. Zaczynając w sierpniu, ISIS opublikowało cztery wideo, które pokazują dekapitację czterech osób z Zachodu – mężczyzn, których przedtem torturowali przez miesiące lub lata. Bili ich, podtapiali, głodzili. Prawdopodobnie śmiali się przy tym, być może wspominając Abu-Gharib, albo Gitmo; może także mówili o podtapianiu Chalida Szejka Mohammeda z Al-Kaidy przez Amerykanów.

 

Proszę zauważyć różnicę: Chalid Szejk Mohammed był wojownikiem, jednym z organizatorów 9/11 i zegar mógł tykać do kolejnych planowanych zamachów terrorystycznych. Wszyscy ludzie Zachodu, których ISIS torturowało i obcięło głowę, byli cywilami: pracownikami organizacji humanitarnych, dziennikarzami.

 

Jedno z wideo ISIS zostało opublikowane 3 listopada 2014 r. Widzimy na nim mężczyzn śmiejących się i dowcipkujących o dziewczętach i kobietach jazydzkich, które właśnie mają być sprzedane na targu niewolników. Ci mężczyźni niesłychanie dobrze się bawią. Wiedzą, że takie wideo zaszokuje wszystkich Jazydów, którzy je zobaczą, jak również wszystkich ludzi Zachodu i innych nie-barbarzyńców.

 

Ci ludzie robią dokładnie to, co robił sam Mahomet i o czym mówił, że jest rzeczą słuszną. Podbij, rozszerz posiadanie, nawróć; dokonaj egzekucji mężczyzn przez dekapitację na oczach ich kobiet – a potem albo ożeń się z kobietami „w twojej prawicy”, albo sprzedaj je jako niewolnice seksualne. Rozdziel je między wojowników. One są tylko łupem wojennym.

 

Koran (4:24) stwierdza:

 

A także [zabronione są dla was wszystkie] kobiety zamężne, oprócz tych, którymi zawładnęły wasze prawice. Oto co przepisał wam Allah!

 

Hadisy dają wiele przykładów tego, co robił sam Mahomet, przykładów, które są czczone i podawane za wzór do naśladowania.

 

Na przykład, Mahomet rozkazał wyrżnięcie całego plemienia żydowskiego w Arabii północnej, a kobiety miały stać i patrzeć. Następnie nakazał swoim wojakom wzięcie tych kobiet na żony lub konkubiny. Sam wziął kobietę o imieniu Safija Bint Hujajj, którą “poślubił”, niewątpliwie wbrew jej woli i którą prawdopodobnie nawrócił na islam, także wbrew jej woli.

 

Według Bat Ye’or, w The Dhimmi: Jews and Christians Under Islam, “gdzie tylko muzułmanie oblegają twierdzę, która godzi poddać się na pewnych warunkach, które mają zostać ustalone przez delegata, a ten człowiek decyduje, że żołnierze mają zostać zabici, a ich kobiety i dzieci wzięci jako jeńcy, ta decyzja jest prawomocna. Taka była decyzja Saada b. Muadha w związku z Banu Kurajza (żydowskim plemieniem w Arabii)”.

 

Bat Ye’or opisuje i analizuje Dżihad. Wyjaśnia, że „nie jest zabronione zabicie nie białych Arabów, którzy zostali wzięci jako jeńcy… kobiet i dzieci nie wolno zabijać (chyba że brały udział w walkach). Imam zatrzyma jedną piątą łupów schwytanych przez muzułmanów w trakcie wojny i podzieli pozostałe cztery piąte między żołnierzy”.

 

Ibn Warraq pisze w pracy z 1996 r. Why I am Not A Muslim  („Dlaczego nie jestem muzułmaninem”, wyd. Euroislam, Warszawa 2013), że Koran “wymaga od wszystkich muzułmanów, by walczyli i zabijali niewiernych, 47:4 ‘Kiedy więc spotkacie tych, którzy nie wierzą, to uderzcie ich mieczem po szyi; a kiedy ich całkiem rozbijecie, to mocno zaciśnijcie na nich pęta’. I 5:51: O wy, którzy wierzycie! Nie bierzcie sobie za przyjaciół żydów i chrześcijan; oni są przyjaciółmi jedni dla drugich’.”

 

Iranka Parvin Darabi w książce Ibn Warraqa Leaving Islam: Apostates Speak Out wylicza następujące przekonania z Koranu  i z wiary muzułmańskiej. To odnosi się do kobiet muzułmańskich! Wyobraźcie sobie, co stosuje się do kobiet nie-muzułmańskich.

 

Prorok Mahomet: “Stałem na krawędzi ognia (piekła) i większość ludzi idących tam była kobietami”. Porzekadło islamskie: “Niebo kobiety jest pod stopami jej męża”.  Porzekadło islamskie: “Kobieta powinna być wystawiona na światło dzienne trzy razy w życiu: kiedy się rodzi, kiedy wychodzi za mąż i kiedy umiera”.

 

Jak długo te praktyki i przekonania nie zostaną “uchylone”, zniesione, unieważnione, karane, tak długo będą charakteryzować islam polityczny.  

 

To najnowsze wideo ISIS powinno – ale może się tak nie stać – pokazać ludziom Zachodu, a szczególnie feministkom zachodnim, status pod-człowieka, jaki islamistyczni barbarzyńcy przypisują kobietom – własnym, a szczególnie kobietom niewiernym. Wojownicy ISIS mówią o preferencjach dla „zielonych” lub „niebieskich” oczu, dla ust pełnych zębów, dla piętnastolatek. Brzmi to, jakby mówili o koniach lub krowach – i dla nich tym właśnie są kobiety.

 

Zwierzętami jucznymi, niewolnicami i “polami”, na których mają zostać zasiani synowie tych mężczyzn.  

 

Oto inny przykład tego, co charakteryzuje “barbarzyńcę”.

 

wideo z maja 2014 r. przywódca Boko Haram w Nigerii, Abubakar Szekau, rozprawia długo w języku hausa i łamanym angielskim o wydaniu za mąż, sprzedaniu i nawróceniu głównie chrześcijańskich dziewczynek, które porwał. Jest arogancki, szyderczy i szczęśliwy, że miażdży rodziny porwanych dziewczynek.

 

Oto, co mówi: “Tylko dlatego, że wziąłem kilka małych dziewczynek, które dostawały zachodnią edukację, wszyscy robią tyle hałasu. Pozwólcie sobie powiedzieć: wziąłem te dziewczynki. Dziewczynki : idźcie za mąż. Jesteśmy przeciwni zachodniej edukacji i zobaczyłem ‘stop zachodniej edukacji’. Powtarzam, wziąłem te dziewczynki i sprzedam je. Jest rynek na sprzedawanie dziewczynek”.

 

“W każdym narodzie, w każdym regionie, są do podjęcia decyzje. Albo jesteście z nami, albo przeciwko nam, mówię o prawdziwych muzułmanach, którzy wyznają salafizm. Albo jesteście z Obamą, Francois Hollande, Georgem Bushm, Clintonem… nie zapomniałem Abrahama Lincolna. Ban Ki-moona i ogólnie jego ludzi. I żadnego niewiernego. Zabijać, zabijać, zabijać. To jest wojna przeciwko chrześcijanom”.

 

Stwierdza wyraźnie, że Boko Haram sprzeciwia się “zachodniej edukacji”; mówi, że dziewczynki (które my możemy uważać za dzieci, ale które dla islamskich bojowników są niemal za stare na żony) muszą zostać wydane za mąż i zawsze wbrew ich woli. Abubakar Szekau wymienia przywódców zachodnich, poczynając od Obamy i włączając Francois Hollande, George’a Busha, Clintona, Ban-Ki Moona. Wszyscy mają zostać zabici, zabici, zabici.

 

Mówienie tego uszczęśliwia go. Nie stawia żadnych „racjonalnych” żądań. Nie negocjuje. Jego celem jest podporządkowanie sobie świata i zamiana wszystkich w muzułmanów. Jego celem jest cofniecie globalnego zegara do VII wieku.

 

Prezydenci Obama, sekretarzu generalny General Ban Ki-Moon: czy słyszycie? Czy rozumiecie, że jesteście na liście ludzi przeznaczonych do zabicia przez Boko Haram, ponieważ jesteście niewiernymi? Co planujecie zrobić z sunnickimi barbarzyńcami? A kiedy rozwiążecie ten problem, co zamierzacie zrobić z szyickimi barbarzyńcami, finansowanymi przez Iran i operującymi w Syrii, Libanie i Gazie?

 

Czy przynajmniej potępicie publicznie ich kolonializm, imperializm i apartheid?

 

Jeśli nie zadziałacie teraz – i to zdecydowanie – będzie to znaczyło, że barbarzyńcy zdobędą więcej broni, więcej ropy naftowej, więcej terytorium i więcej niewolników, i będzie trudniej ich pokonać.

 

Yazidi-Slave-Trade-Video-Latest-Proof-of-Radical-Islamist-Cruelty-Against-Women

5 listopada 2014

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaPhyllis Chesler


Emerytowana profesor psychologii i praw kobiet na City University w Nowym Jorku. Profesor Chesler opublikowała setki badań i tysiące artykułów, koncentrując się w ostatnich latach na problemach przemocy i tzw. zabójstw honorowych. Niektóre z jej książek, takie jak Women and Madness, należą już do klasyki. Jej opublikowana w 2013 roku piętnasta książka, An American Bride in Kabul, zdobyła National Jewish Book Award w kategorii pamiętników. Niebawem oczekuje się kolejnego wydania jej książki The New Anti-Semitism, która po raz pierwszy ukazała się w wydawnictwieGefen Publishing 2003 roku, które przygotowuje również jej zbiór artykułów na ten sam temat. Jest również członkiem ISGAP – Institute for the study of Global Antisemitism and Policy, w ramach którgo prowadzi badania.


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 786 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Musimy nadal osuszać bagna antysemickich kłamstw   Chesler   2020-08-10
Czego nauczyłeś się dzisiaj w szkole, drogie małe dziecko ze szkoły UNRWA w Gazie?   Bedein   2020-07-28
Plan Hamas-Huti wojny nie tylko z Izraelem, ale także z innymi Arabami   Toameh   2020-07-27
Instytucjonalny rasizm Narodów Zjednoczonych   Bergman   2020-07-26
AP na bieżąco przekłamuje historię   i Nan Jacques Zilberdik   2020-07-24
Rasizm uznaje się za nieodłączną cechę zachodnich społeczeństw. Dlaczego nie antysemityzm?   Gerstenfeld   2020-07-23
Palestyńczycy: Abbas podpisuje własny wyrok śmierci   Toameh   2020-07-22
Jak zachowywaliby się Palestyńczycy przy rozwiązaniu w postaci jednego państwa?     2020-07-16
Po zamianie Hagia Sophia w meczet Turcja przysięga, że “wyzwoli Al-Aksę”   Frantzman   2020-07-12
Trwający problem antysemityzmu w Niemczech   Bergman   2020-07-10
Trzeba stanowczo wystąpić przeciwko promocji mordowania   Gerstenfeld   2020-07-07
UE nadal próbuje finansować palestyńskie NGO związane z terrorem   Toameh   2020-07-06
Żydzi: Azjaci, Słowianie, a teraz straszni biali suprematyści   Amos   2020-07-03
Żeby karać głównych sprawców terroru AP, Izrael musi nauczyć się rozumieć język “palestyński”   Marcus   2020-06-30
Grają surmy bojowe i werble wciąż warczą   Koraszewski   2020-06-27
New York Review of Books” papuguje kłamstwa o ”Śmiertelnej wymianie”     2020-06-18
Problem z „pokojem”   Toameh   2020-06-15
Iran: Mimo pandemii Ayatollah wzywa do dżihadu przeciw żydowskiemu państwu   Rafizadeh   2020-06-11
Palestyńczycy: Burzenie domów, o których nikt nie mówi   Toameh   2020-06-08
Palestyńskie ”prawo powrotu” jest bronią polityczną   Julius   2020-06-04
Mułłowie Iranu propagują antyizraelską agendę mimo koronawirusa   Rafizadeh   2020-05-28
Hipokryzja UE, używającej ”prawa międzynarodowego”, które stosuje wyłącznie wobec Izraela     2020-05-26
Cenny dar Abbasa dla Iranu: Hamas   Toameh   2020-05-24
Żydzi nigdy nie żyli jak równi w arabskich i muzułmańskich krajach   Shulewitz   2020-05-23
Gorycz z powodu nieudanego ludobójstwa   Greenfield   2020-05-22
Turcja: ”Resztki po mieczu” Erdogana   Bulut   2020-05-21
Palestyńscy uchodźcy i UNRWA – pora powiedzieć prawdę   Collier   2020-05-20
Nakba trwa od 72 lat. Ale jest czymś innym niż mówią Palestyńczycy     2020-05-17
Turecka ”sprawiedliwość”: uwolnić gangsterów, trzymać dysydentów w zamknięciu   Bekdil   2020-05-16
Program oszustw i kłamstw OWP   Tawil   2020-05-15
If Not Now i Gisha twierdzą, że Gaza jest okupowana, Definicja @ICRC nie zgadza się – ale ICRC zmienia regułę wyłącznie dla Gazy   Amos   2020-05-10
Palestyńskie kłamstwa nigdy nie umierają; Wikipedia i Google trzymają je przy życiu   Chesler   2020-05-04
Antysemityzm jest najstarszym ”fake news” świata   Yemini   2020-04-28
Palestyński wirus: wzory osobowe Abbasa   Tawil   2020-04-25
”Financial Times” rozpowszechnia kłamstwo o „segregacji” w Izraelu   Levick   2020-04-24
Dlaczego Turcja przytula Hamas?   Toameh   2020-04-23
Gobbels polubiłby wiele w mediach społecznościowych   Stalinsky   2020-04-19
Pandemiczne zawieszenie broni antysemityzmu? Nie ma mowy   Tobin   2020-04-16
Założyciel BDS: Izrael powinien nas uratować, a potem umrzeć   Tobin   2020-04-09
Dziesiątki milionów Europejczyków ma demoniczne poglądy na Izrael   Gerstenfeld   2020-04-05
Koronawirus: dlaczego palestyńscy przywódcy nie pomagają Gazie w zwalczaniu zarazy   Tawil   2020-04-03
Mimo koronawirusa dżihad przeciwko Izraelowi trwa   Toameh   2020-04-02
Muzułmańscy ekstremiści wykorzystują koronawirusa do promocji terroryzmu i nienawiści   Tawil   2020-03-31
Hamas: już strzelać czy zachować spokój?     2020-03-28
Oszustwo AP: umiarkowanie po angielsku i ekstremizm po arabsku   i Itamar Marcus   2020-03-24
Dlaczego Palestyńczycy umierają w więzieniach Hamasu?   Tawil   2020-03-16
Oszczerstwo o rytuale krwi arcybiskupa Hanny   Fitzgerald   2020-03-15
Jasbir Puar i moralna klęska świata akademickiego   Rosenthal   2020-03-12
Zabawa w  antysemityzm podczas karnawału w Aalst   Collins   2020-03-11
Europie nie wolno paść ofiarą szantażu Erdoğana   Bekdil   2020-03-07
Jak zachodnie media stały się użytecznymi idiotami Gazy?   Yemini   2020-03-06
Czystka etniczna  Żydów i hipokryzja lewicy   Collier   2020-03-05
W rzeczywistości Palestyńczycy nigdy nie dążyli do pokoju   Yemini   2020-03-02
Czy chrześcijanie znikną z Bliskiego Wschodu?   Dabbas   2020-02-28
Zamiana praw człowieka w kiepski dowcip   Gordon   2020-02-25
Czy upiory totalitaryzmu mogą się odrodzić?   Koraszewski   2020-02-23
Balony z Gazy – problem wybuchającego terroru   Lipman   2020-02-22
Finansowane przez UE, kierowane przez Palestyńczyków. Kampanie BDS w szatach UE   Collier   2020-02-21
Przebierańcy   Lewin   2020-02-20
Nasz europejski wróg   Rosenthal   2020-02-17
Prosto o arabsko-izraelskim konflikcie   Pickles   2020-02-15
Błędny profil palestyńskich terrorystów   Flatow   2020-02-13
Podżeganie irańskiego reżimu do zniszczenia Izraela   Shindman   2020-02-12
Palestyńczycy: Po podżeganiu do przemocy Abbas przybywa do Nowego Jorku, by walczyć z planem pokojowym   Tawil   2020-02-11
Przecież nikt nie traktuje tego poważnie   Koraszewski   2020-02-10
Francja: Wypal trawkę, zabij Żyda, uniknij procesu, idź wolny   Milliere   2020-02-09
W Międzynarodowym Dniu Pamięci Holocaustu fake news i przywódcy podburzający do nienawiści nie są niczym nowym   Amos   2020-02-02
Czy obsesyjna nienawiść irańskiego reżimu do Żydów będzie jego zgubą?   Rosenthal   2020-01-27
Historia stara jak świat   Frantzman   2020-01-27
Autonomia Palestyńska walczy z Żydami, by „bronić” całej ludzkości   Marcus   2020-01-23
Czego światowi przywódcy nie dowiedzą się w Jad Waszem   Julius   2020-01-22
Ciekawe czasy   Lewin   2020-01-16
Zmiana reżimu w Iranie powinna stać się międzynarodowym celem   Rosenthal   2020-01-13
Dekapitacja chrześcijan w prezencie na Boże Narodzenie, Zachód ziewa   Meotti   2020-01-10
Organizacja Wyzwolenia Palestyny: czym jest OWP?   Lipman   2020-01-08
Bernard-Henri Levy o masakrze chrześcijan w Nigerii     2020-01-04
Czy dać państwo Czarnym Hebrajskim Izraelitom?   Flatow   2020-01-03
Nie dawaj fałszywego świadectwa, chyba, że…   Koraszewski   2020-01-02
Hamas, trzydzieści dwa lata później   Toameh   2019-12-29
Bój na śmierć i życie w Tell Tamer   Fernandez   2019-12-21
Angela Merkel finansuje zarówno Muzeum Auschwitz, jak i terroryzm     2019-12-14
Dlaczego nie ma pokoju między muzułmanami a Izraelem   Bulut   2019-12-12
”Israel Denial” odsłania akademickie próby delegitymizacji Izraela   Steinberg   2019-12-10
Iran strzela do protestujących, Europa spiskuje, by wzbogacić morderców   Tobin   2019-12-05
Inwersja antysemityzmu     2019-12-03
Trzeba zakończyć prześladowania ludzi przez radykałów   Franklin   2019-11-29
Były terrorysta wypomina Warren i Sandersowi popieranie palestyńskich terrorystów.   Greenfield   2019-11-25
Uniwersyteckie przyzwolenie dla szerzenia nienawiści   Tobin   2019-11-21
Prawdziwa twarz sprawy palestyńskiej   Collier   2019-11-20
Palestynizm i zasada ”przede wszystkim zaszkodzić”   Rosenthal   2019-11-16
Prawo do samoobrony dla wszystkich poza Izraelem   Tobin   2019-11-15
Jestem imigrantem z Indii. Zaczepiono mnie w Bonn w Niemczech, bo wzięto mnie za Żyda.   Uniyal   2019-11-13
Czego boją się palestyńscy przywódcy?   Toameh   2019-11-12
UE popiera Iran – czołowego kata dzieci na świecie   Rafizadeh   2019-11-06
Otwartość ONZ na turecki plan dla północnej Syrii, podczas gdy 300 tysięcy Kurdów musi uciekać   Frantzman   2019-11-04
Dlaczego Hamas popiera wojnę Erdogana   Toameh   2019-10-31
Terroryści wzywają do zabijania Żydów – z siedziby ONZ w Gazie   Tawil   2019-10-29
Zapowiedź wielkiej wojny?   Koraszewski   2019-10-28
Nowi „baszybuzucy” Turcji: Wolna Armia Syrii   Bekdil   2019-10-27
"Antynormalizacja" z Izraelem: prawdziwy cel   Tawil   2019-10-24

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Wzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabijaKobiety ofiaramiPrometeuszmodyfikowana pszenica


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk