Prawda

Niedziela, 24 października 2021 - 17:35

« Poprzedni Następny »


Endemiczna nienawiść do Żydów


Seth J. Frantzman 2016-05-12


Zapanowało niedawno zdziwienie z powodu częstych wypowiedzi polityków europejskich, którzy nienawidzą Żydów. Słowa, jakich ci politycy nigdy nie wypowiadają o żadnej innej grupie, uważane są za akceptowalne, jeśli są skierowane na naród żydowski. W wielu wypadkach nienawiść do Żydów idzie w parze z głęboką nienawiścią do państwa żydowskiego. Skąd jednak takie zdziwienie? Europa hodowała nienawiść przez dwa tysiące lat. Antyżydowskie prawa, pogromy, wygnania, masakry były integralną częścią kultury europejskiej. Większość krajów i narodów europejskich w jakiś sposób kolaborowała z nazistowskim Holocaustem. Naziści nie byli wyjątkiem, byli naturalnym następstwem kultury europejskiej. Nie tyle byli dnem cywilizacji europejskiej, co jedną z jej najwyższych form. Krótka przerwa ostatnich kilku dziesięcioleci, w której nienawiść do Żydów nie była całkiem normalna ani nie była polityką państwową, jest chwilowym wyjątkiem.


Ciekawe jest patrzenie na Europę, jak boryka się dzisiaj z migracją z innych krajów. Transparenty „witamy uchodźców”, jakie niektórzy wywiesili, nigdy nie były wywieszane dla uchodźców żydowskich. Europa polowała na Żydów i dokonywała ich eksterminacji. Dzisiaj część Europy próbuje przyjąć różnorodność i wielokulturowość. W pewien sposób nienawiść do Izraela i syjonizmu w Europie jest sposobem dla Europejczyków na przełożenie zakorzenionego antysemityzmu na nowy, bardziej akceptowany rodzaj nienawiści.


Nie ma na świecie kraju poddanego tego rodzaju zapamiętałej nienawiści, jaka jest skierowana na Izrael w pewnych kręgach europejskich. Baszar Al-Assad wepchnął 11 milionów ludzi w koszmar życia uchodźców i zmasakrował setki tysięcy istnień, ale żaden polityk europejski nie zaproponował rozmontowania Syrii i „transferu” Syrii do Ameryki, jak to zaproponowała pewna polityk europejska w sprawie tego, co powinno zostać zrobione z Izraelem. Nienawiść do Izraela ukrywa się za koncepcją, że Izrael jest demokracją, a więc cały kraj trzeba winić za politykę jego przywódcy. Nikt jednak nie proponuje likwidacji innych krajów demokratycznych, które wybierają godnych ubolewania przywódców, popełniających jakieś nadużycia, takich jak Stany Zjednoczone, Austria lub Węgry. Tylko dla Izraela proponowanym rozwiązaniem jest eksterminacja narodu. Eksterminacja? Tak. Zrobili to już wcześniej, więc dla nich koncepcja, że można doprowadzić do zniknięcia i wymazania dużych populacji Żydów, nie wydaje się czymś specjalnym. Tylko w sprawie narodu żydowskiego uważa się w tych europejskich kręgach za akceptowalne dyskutowanie istnienia narodu. Zbrodnie nazistów były monstrualne, ale nikt nie proponował całkowitego zniszczenia Niemiec. Jak na ironię, dzisiaj, kiedy politycy europejscy porównują syjonizm do nazizmu, proponowane przez nich rozwiązanie eksterminacji państwa żydowskiego jest całkowicie inne niż to, co proponowaliby dla Niemiec nazistowskich. Jest tak, ponieważ nienawidzą Żydów.


W momencie, kiedy w Europie przestały działać komory gazowe, wiele państw europejskich uchwyciło się „praw człowieka” i zaczęło pouczać świat o „prawach człowieka”. W dniu, w którym przestali popełniać zbrodnie wojenne, chcieli mieć międzynarodowy trybunał karny, by wytoczyć proces nie-Europejczykom. Kontynent, który wyprodukował największe zorganizowane masowe morderstwo w historii ludzkości na tak wielką, zmechanizowaną skalę, stał się następnie arbitrem tego, czym są „prawa człowieka”. To jest jak gdyby hordy mongolskie nagle zaczęły pouczać świat o pokoju i znaczeniu granic. Ponieważ jednak tak duża część świata odmawia postawienia Europie wyzwania w sprawie jej wizerunku samej siebie jako naturalnego decydenta o tym, co jest dobre, a co złe, ta trudna do uwierzenia rola została dana miejscu, które unicestwiło tak wielu.


Dlaczego tak wielu Europejczyków nienawidzi Żydów? Co Żydzi im zrobili? Bardzo niewielu Europejczyków naprawdę szuka na to dzisiaj odpowiedzi. Dlaczego ten kontynent produkuje tak dużo nienawiści, tak dużo dyskryminacji? W celu wybielenia swojej historii ci Europejczycy zadecydowali, że państwo żydowskie to „nowi naziści”. Hitler był syjonistą, mówi były burmistrz Londynu.


Nienawidzą syjonizmu. Dlaczego jednak powstał syjonizm? Bo Francja prześladowała Dreyfusa, co spowodowało, że Theodor Herzl zrozumiał, że asymilacja nie działa. Żydzi próbowali zasymilować w tej cywilizacji europejskiej. Zrezygnowali ze swojej religii, ze swoich tradycji. Ubierali się jak Europejczycy, przyjęli europejską kulturę, muzykę, filozofię, prawo, a nawet nacjonalizm. Mówili językami europejskimi. Kiedy Europejczycy wykreślali nowe granice w miejscach takich jak Galicja, Żydzi akceptowali nowe granice. Byli tam wcześniej niż te nowe państwa, które powstawały i znikały, ale akceptowali nowe nacjonalizmy. Tego jednak nie było dość Europejczykom, którzy wynaleźli wtedy pojęcie antysemityzmu, by zastąpić religijny pretekst nienawiści do Żydów.


Dokładnie w momencie, kiedy wielu Europejczyków porzucało chrześcijaństwo, które było ich wymówką, by nienawidzić Żydów oskarżanych o „zabicie Chrystusa”, Europejczycy teraz uznali, że Żydzi są „obcą” i „pasożytniczą” rasą. Sekularyzm poinformował ich o teorii ras i darwinizmie społecznym, a Żydzi byli na dnie tej drabiny. Antysemityzm, nienawiść do Żydów jako do Semitów, a więc nie-białych, nie-europejskich, stała się nowym powodem do nienawiści do Żydów. W każdym pokoleniu w Europie powód nienawiści do Żydów przybiera nową logikę. Dziadek nienawidził ich, bo nie byli chrześcijanami. Tata nienawidził ich z „przyczyn rasowo-naukowych”. A obecne pokolenie nienawidzi ich za to, że są nacjonalistami i mają swoje państwo.


Nacjonalizm i ekstremizm europejski prowadził bezpośrednio do syjonizmu, za który następnie obwiniani są Żydzi – bo są nacjonalistami. Jak na ironię, wczesny syjonizm małpował europejski nacjonalizm. W osobnym państwie szukał odpowiedzi na „kwestię żydowską”, o której Europejczycy mówili, że musi być „rozwiązana”. Inni Żydzi szukali innych odpowiedzi, takich jak asymilacja lub komunizm. W każdym z tych wypadków, cokolwiek Żydzi robili jako reakcję, byli obwiniani o popełnianie zbrodni. Komunizm dostał etykietę ruchu „żydowskiego” i powodem do nienawiści do Związku Radzieckiego było, „bo jest żydowski”. Żydzi zostawali kapitalistami i byli nienawidzeni za „szkodzenie robotnikom”. Dzisiaj wielu ludzi, włącznie z akademikami, zamieszcza w Internecie opowieści o „kontroli Rothschildów nad światem” lub hasła w stylu „żadnej wojny dla Rothschildów”. Kimkolwiek jest Inny, staje się on żydowski w wyobraźni Europejczyków. Jeśli sami są z lewicy, to Żydzi są prawicą, jeśli są prawicą, to obwiniają Żydów o kosmopolityzm. Żydzi są etnocentryczni i antyarabscy, a równocześnie popierają wielokulturowość i imigrację do Europy.


Historia europejska często zmienia pojęcia o tym, jakie są najwyższe “dobre” i “złe” przymioty. Ale cały czas mówi się, że Żydzi zawsze reprezentują to, co wyszło z mody, wszystko, co „złe” w głównym nurcie europejskim.


Jest czymś nadzwyczajnym, że taka mała grupa ludzi, których jest zaledwie 12 milionów pośród 7 miliardów, jest zawsze przedmiotem obsesji europejskiej. Nie wystarczyło wsadzenie 6 milionów do komór gazowych. Nic nie zaspokoi gniewu i wżartej do szpiku kości, obsesyjnej, patologicznej nienawiści w umysłach tych Europejczyków - poza zniknięciem narodu żydowskiego. W Norwegii, Francji, Wielkiej Brytanii, tak wielu polityków, akademików i innych ma obsesję na punkcie Żydów. Nie mają obsesji na punkcie Sikhów lub Albańczyków, nie obchodzi ich Birma ani Zimbabwe – nic, tylko Żydzi i Izrael.


Endemic Hatred of Jews

30 kwietnia 2016

Tłumaczenie: Malgorzata Koraszewska


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 964 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Hamas jest beneficjentem dyplomacji bazującej na urojeniach   Glick   2021-10-24
Między bojkotami a rękawicą rzuconą przez Gazę   Collins   2021-10-22
Okropna prawda o irlandzkim antysemityzmie   Collier   2021-10-19
Oszukańcze sztuczki UNRWA, by wyciszyć słowa prawdy   Blum   2021-10-15
Próbowali spalić Żydów żywcem. Znowu   Flatow   2021-10-12
Prawdziwi palestyńscy “bohaterzy”: terroryści   Tawil   2021-10-10
“Obietnica Życia Przyszłego” – Palestyna po  “zniknięciu” Izraela     2021-10-09
Iran z bronią jądrową jest bardziej niebezpieczny niż Korea Północna   Rafizadeh   2021-10-07
Premier Autonomii Palestyńskiej“Izrael musi zginąć demograficznie”     2021-10-06
Przemówienie Abbasa w ONZ wyjaśnia, dlaczego nie jest on partnerem do pokoju   Hirsch   2021-10-05
Czy terroryści będą szkoleni za pieniądze zachodnich podatników?   Greenfield   2021-09-26
“Obchody” 20. rocznicy festiwalu nienawiści ONZ w Durbanie   Steinberg   2021-09-21
Artykuł w „Independent” z akrobatyką, żeby uniknąć słowa Hamas   Levick   2021-09-20
Taliban i antysemityzm ukryty w międzynarodowych stosunkach   Frantzman   2021-09-18
Izrael próbuje złagodzić problemy Palestyńczyków w Gazie i na Zachodnim Brzegu, w zamian otrzymuje zniewagi   Fitzgerald   2021-09-14
Najbardziej poszukiwany terrorysta ministrem bezpieki   Ahmad   2021-09-14
Pamięć i nauki z zamachu 9/11   Collins   2021-09-11
Islamski ekstremizm w Wielkiej Brytanii jest coraz pewniejszy siebie   Collier   2021-09-10
Administracja Bidena daje mułłom w Iranie kolejne zwycięstwo: przejęcie władzy przez talibów   Rafizadeh   2021-09-03
Terroryzm: różne miejsca, różne zdjęcia   Collins   2021-09-01
Chiny: Tajwan nie powinien polegać na poparciu USA     2021-08-31
Arabowie: Biden przywraca do życia ekstremizm i terroryzm   Toameh   2021-08-31
Najnowszy antyizraelski raport HRW     2021-08-28
Niech się palą izraelskie drzewa. Jewish Voice for Peace, antyizraelska grupa, kibicuje jerozolimskim pożarom   Abdul-Hussain   2021-08-27
Wznowiona “obietnica” Iranu dla Palestyńczyków   Toameh   2021-08-25
Zachodnia dyplomacja: błaganie terrorystów   Meotti   2021-08-24
Liban i jego tykające bomby   Taheri   2021-08-24
Czy Zachód może być uczciwy w sprawie islamistycznego zagrożenia?   Tobin   2021-08-23
Z amerykańskiego upokorzenia wyłoni się nowy porządek świata   Ahmed   2021-08-18
Niemcy wydadzą 41 milionów dolarów, żeby “odkryć” przyczyny dzisiejszego antysemityzmu   Fitzgerald   2021-08-18
“Naród irański nie zrezygnuje z islamu z powodu braków wody”     2021-08-14
A Kartagina musi być zburzona…   Koraszewski   2021-08-12
Zniszczenia w Gazie, o których wam nie powiedziano, bo nie pasują do antyizraelskiej narracji   von Koningsveld   2021-08-10
Walka z zarazą z Durbanu   Kemp   2021-08-08
Liban atakuje Izrael, Liban krzyczy „agresja”   Abdul-Hussain   2021-08-07
Atak terrorystyczny na Speakers Corner był nożem wbitym w brytyjską demokrację   Collier   2021-08-06
Kiedy nie ma udziału Izraela znika zainteresowanie losem Palestyńczyków     2021-08-04
Hamas chełpi się mordowaniem żydowskich dzieci 20 lat temu w pizzerii Sbarro     2021-08-03
Marksistowskie poparcie dla palestyńskiego terroryzmu prowadzi do nienawiści do Żydów na całym Zachodzie   Milliere   2021-08-01
Świat reaguje na Izrael z arogancją i hipokryzją   Darshan-Leitner   2021-07-31
ONZ ustanawia stałą izraelożerczą komisję dochodzeniową pod przewodnictwem znanej z nienawiści do Izraela apologetki antysemityzmu Navi Pillay     2021-07-30
W Iranie Najwyższy Przywódca jest zaniepokojony   Fitzgerald   2021-07-28
Dziennikarka BBC wyrzucona za tweet “Hitler miał rację”   Fitzgerald   2021-07-25
Szwecja: Imam potępia szwedzką flagę, wzywa muzułmanów do “miażdżenia i rozbijania głów Żydów”   Spencer   2021-07-24
Biden i mułłowie: "Karmienie krokodyla"   Rafizadeh   2021-07-24
Specjalny Sprawozdawca Rady Praw Człowieka ONZ ogłasza, że izraelskie osiedla są „zbrodnią wojenną”. Dlaczego jest w błędzie?   Fitzgerald   2021-07-21
Jak palestyńscy przywódcy oszukują Amerykanów   Tawil   2021-07-20
Morale i kwestia wyjścia Ameryki z Afganistanu   Koraszewski   2021-07-19
Opieka medyczna Izraela nad przywódcami Hamasu i AP, a podwójne standardy CUNY   Fitzgerald   2021-07-19
Denazyfikacja Bliskiego Wschodu wymaga ponownej denzyfikacji Niemiec   Pickles   2021-07-18
Amnezja wysepkowa jest super   Honig   2021-07-16
Dyktator Białorusi: „Świat płaszczy się przed Żydami”   Fitzgerald   2021-07-16
Jak izraelożercy stali się wpływowi   Rosenthal   2021-07-13
Pod uwagę amerykańskim uczelniom, których partnerem jest Uniwersytet Al Kuds   Flatow   2021-07-11
Dzieci Palestyny poświęcą swoją krew i swoje ciała     2021-07-10
Czy Palestyńczycy potępią mufiego Hussainiego i Hitlera?   Abdul-Hussain   2021-07-09
Administracja Bidena: nagradzanie morderczego reżimu Iranu?   Rafizadeh   2021-07-07
Uwagi na marginesie 50. rocznicy ukończenia studiów   Landes   2021-07-07
Dlaczego życie czarnych chrześcijan zupełnie się nie liczy?   Ibrahim   2021-07-06
Czy IDF jest bezradna?   Bard   2021-07-05
Prawo powrotu w stare koleiny   Koraszewski   2021-07-04
Letnie obozy palestyńskiego dżihadu   Toameh   2021-07-02
Najbardziej niebezpieczni terroryści świata   Patrikarakos   2021-06-30
Artykuł Human Rights Watch o antysemityzmie ZACHĘCA do lewicowego antysemityzmu     2021-06-29
Krótka historia długiej nienawiści   Rosenthal   2021-06-28
Stany Zjednoczone wspierają palestyńskie naruszenia praw człowieka.   Toameh   2021-06-26
Palestyńska kultura przemocy   Bard   2021-06-25
Ewolucja, dzieci i mordercy   Koraszewski   2021-06-23
Zatruty owoc ustępstw wobec irańskich mułłów   Toameh   2021-06-22
Na nieludzkiej ziemi   Koraszewski   2021-06-21
Przez całą historię Żydzi musieli z czegoś rezygnować, by uzyskać akceptację – tym razem jest to Izrael   Amos   2021-06-20
Wiadomości z Iranu, zarówno te głupie, jak i te złowrogie   Fitzgerald   2021-06-19
Gaza, Sky News i marsz islamistów na Londyn   Collier   2021-06-19
Dziennikarstwo z własnym samobójczym celem   Landes   2021-06-18
Tylko Palestyńczycy mogą być ofiarami   Abdul-Hussain   2021-06-17
Z Bagdadu do Gazy: dzisiejszy konflikt jest zakorzeniony w ideologii ery nazistowskiej   Julius   2021-06-16
“TIMES” propaguje demonizację Izraela przez BLMAdam Levick   Levick   2021-06-15
Multikulturowi wielbiciele Hitlera   Greenfield   2021-06-14
Jak międzynarodowa społeczność starała się stworzyć niekończącą się wojnę izraelsko-palestyńską   Frantzman   2021-06-13
Administracja Bidena nagradza terrorystów: Abbasa i Hamas   Tawil   2021-06-11
Budząca mdłości zachodnia “postprawda” na temat wojny Gazy z Izraelem   Bekdil   2021-06-10
Policzmy dokładnie ofiary w Gazie   Rosenthal   2021-06-09
Umyj, wypłucz, powtórz wojnę   Collins   2021-06-08
Świat akademicki dla Hamasu   Pessin   2021-06-06
Wciskacze fake newsów o Palestyńczykach ignorują ludobójstwo chrześcijan. Ideologicznie napędzana hipokryzja   Ibrahim   2021-06-05
Kostiumowy dramat i kompromitacja   Rosenthal   2021-06-05
Bliski Wschód Hady’ego Amra   Glick   2021-06-04
Tureccy Żydzi - uboczne ofiary tureckiej nienawiści do Izraela   Bekdil   2021-06-04
Terapeutka o trwającym statusie ofiary palestyńskich Arabów   Oz   2021-06-01
Prawda o tym “arabskim chłopcu podpalonym przez Izraelczyków”   Fitzgerald   2021-06-01
Hasło: “Izrael ma prawo się bronić” pokazuje bezmiar moralnego zagubienia   Pandavar   2021-05-31
Jeśli USA chcą być humanitarne, nie “odbudują” Gazy   Tobin   2021-05-31
Szejk Dżarrah i niesymetryczne roszczenia   Julius   2021-05-30
Przywódca Hamasu w Gazie: To była tylko próba, nic poza małym ćwiczeniem przed tym, co się zdarzy     2021-05-29
Zachodni obrońcy Gazy mają oczy, ale nie widzą   Steinberg   2021-05-28
Fałszywi bojownicy o pokój i prawdziwi terroryści tworzą niemal doskonały front nienawiści do Żydów     2021-05-27
Palestyńskie głosy, których Blinken nie usłyszy   Toameh   2021-05-26
Nieodnotowane: IDF ceni życie, celem Hamasu jest maksymalizacja ofiar   Koningsveld   2021-05-25
Nowe furie najstarszej nienawiści   Savodnik   2021-05-24
Trąby i silniki czołgów: punkt zwrotny w Gazie?   Kemp   2021-05-22

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Bohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotu


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk