Prawda

Niedziela, 5 lipca 2020 - 02:20

« Poprzedni Następny »


Endemiczna nienawiść do Żydów


Seth J. Frantzman 2016-05-12


Zapanowało niedawno zdziwienie z powodu częstych wypowiedzi polityków europejskich, którzy nienawidzą Żydów. Słowa, jakich ci politycy nigdy nie wypowiadają o żadnej innej grupie, uważane są za akceptowalne, jeśli są skierowane na naród żydowski. W wielu wypadkach nienawiść do Żydów idzie w parze z głęboką nienawiścią do państwa żydowskiego. Skąd jednak takie zdziwienie? Europa hodowała nienawiść przez dwa tysiące lat. Antyżydowskie prawa, pogromy, wygnania, masakry były integralną częścią kultury europejskiej. Większość krajów i narodów europejskich w jakiś sposób kolaborowała z nazistowskim Holocaustem. Naziści nie byli wyjątkiem, byli naturalnym następstwem kultury europejskiej. Nie tyle byli dnem cywilizacji europejskiej, co jedną z jej najwyższych form. Krótka przerwa ostatnich kilku dziesięcioleci, w której nienawiść do Żydów nie była całkiem normalna ani nie była polityką państwową, jest chwilowym wyjątkiem.


Ciekawe jest patrzenie na Europę, jak boryka się dzisiaj z migracją z innych krajów. Transparenty „witamy uchodźców”, jakie niektórzy wywiesili, nigdy nie były wywieszane dla uchodźców żydowskich. Europa polowała na Żydów i dokonywała ich eksterminacji. Dzisiaj część Europy próbuje przyjąć różnorodność i wielokulturowość. W pewien sposób nienawiść do Izraela i syjonizmu w Europie jest sposobem dla Europejczyków na przełożenie zakorzenionego antysemityzmu na nowy, bardziej akceptowany rodzaj nienawiści.


Nie ma na świecie kraju poddanego tego rodzaju zapamiętałej nienawiści, jaka jest skierowana na Izrael w pewnych kręgach europejskich. Baszar Al-Assad wepchnął 11 milionów ludzi w koszmar życia uchodźców i zmasakrował setki tysięcy istnień, ale żaden polityk europejski nie zaproponował rozmontowania Syrii i „transferu” Syrii do Ameryki, jak to zaproponowała pewna polityk europejska w sprawie tego, co powinno zostać zrobione z Izraelem. Nienawiść do Izraela ukrywa się za koncepcją, że Izrael jest demokracją, a więc cały kraj trzeba winić za politykę jego przywódcy. Nikt jednak nie proponuje likwidacji innych krajów demokratycznych, które wybierają godnych ubolewania przywódców, popełniających jakieś nadużycia, takich jak Stany Zjednoczone, Austria lub Węgry. Tylko dla Izraela proponowanym rozwiązaniem jest eksterminacja narodu. Eksterminacja? Tak. Zrobili to już wcześniej, więc dla nich koncepcja, że można doprowadzić do zniknięcia i wymazania dużych populacji Żydów, nie wydaje się czymś specjalnym. Tylko w sprawie narodu żydowskiego uważa się w tych europejskich kręgach za akceptowalne dyskutowanie istnienia narodu. Zbrodnie nazistów były monstrualne, ale nikt nie proponował całkowitego zniszczenia Niemiec. Jak na ironię, dzisiaj, kiedy politycy europejscy porównują syjonizm do nazizmu, proponowane przez nich rozwiązanie eksterminacji państwa żydowskiego jest całkowicie inne niż to, co proponowaliby dla Niemiec nazistowskich. Jest tak, ponieważ nienawidzą Żydów.


W momencie, kiedy w Europie przestały działać komory gazowe, wiele państw europejskich uchwyciło się „praw człowieka” i zaczęło pouczać świat o „prawach człowieka”. W dniu, w którym przestali popełniać zbrodnie wojenne, chcieli mieć międzynarodowy trybunał karny, by wytoczyć proces nie-Europejczykom. Kontynent, który wyprodukował największe zorganizowane masowe morderstwo w historii ludzkości na tak wielką, zmechanizowaną skalę, stał się następnie arbitrem tego, czym są „prawa człowieka”. To jest jak gdyby hordy mongolskie nagle zaczęły pouczać świat o pokoju i znaczeniu granic. Ponieważ jednak tak duża część świata odmawia postawienia Europie wyzwania w sprawie jej wizerunku samej siebie jako naturalnego decydenta o tym, co jest dobre, a co złe, ta trudna do uwierzenia rola została dana miejscu, które unicestwiło tak wielu.


Dlaczego tak wielu Europejczyków nienawidzi Żydów? Co Żydzi im zrobili? Bardzo niewielu Europejczyków naprawdę szuka na to dzisiaj odpowiedzi. Dlaczego ten kontynent produkuje tak dużo nienawiści, tak dużo dyskryminacji? W celu wybielenia swojej historii ci Europejczycy zadecydowali, że państwo żydowskie to „nowi naziści”. Hitler był syjonistą, mówi były burmistrz Londynu.


Nienawidzą syjonizmu. Dlaczego jednak powstał syjonizm? Bo Francja prześladowała Dreyfusa, co spowodowało, że Theodor Herzl zrozumiał, że asymilacja nie działa. Żydzi próbowali zasymilować w tej cywilizacji europejskiej. Zrezygnowali ze swojej religii, ze swoich tradycji. Ubierali się jak Europejczycy, przyjęli europejską kulturę, muzykę, filozofię, prawo, a nawet nacjonalizm. Mówili językami europejskimi. Kiedy Europejczycy wykreślali nowe granice w miejscach takich jak Galicja, Żydzi akceptowali nowe granice. Byli tam wcześniej niż te nowe państwa, które powstawały i znikały, ale akceptowali nowe nacjonalizmy. Tego jednak nie było dość Europejczykom, którzy wynaleźli wtedy pojęcie antysemityzmu, by zastąpić religijny pretekst nienawiści do Żydów.


Dokładnie w momencie, kiedy wielu Europejczyków porzucało chrześcijaństwo, które było ich wymówką, by nienawidzić Żydów oskarżanych o „zabicie Chrystusa”, Europejczycy teraz uznali, że Żydzi są „obcą” i „pasożytniczą” rasą. Sekularyzm poinformował ich o teorii ras i darwinizmie społecznym, a Żydzi byli na dnie tej drabiny. Antysemityzm, nienawiść do Żydów jako do Semitów, a więc nie-białych, nie-europejskich, stała się nowym powodem do nienawiści do Żydów. W każdym pokoleniu w Europie powód nienawiści do Żydów przybiera nową logikę. Dziadek nienawidził ich, bo nie byli chrześcijanami. Tata nienawidził ich z „przyczyn rasowo-naukowych”. A obecne pokolenie nienawidzi ich za to, że są nacjonalistami i mają swoje państwo.


Nacjonalizm i ekstremizm europejski prowadził bezpośrednio do syjonizmu, za który następnie obwiniani są Żydzi – bo są nacjonalistami. Jak na ironię, wczesny syjonizm małpował europejski nacjonalizm. W osobnym państwie szukał odpowiedzi na „kwestię żydowską”, o której Europejczycy mówili, że musi być „rozwiązana”. Inni Żydzi szukali innych odpowiedzi, takich jak asymilacja lub komunizm. W każdym z tych wypadków, cokolwiek Żydzi robili jako reakcję, byli obwiniani o popełnianie zbrodni. Komunizm dostał etykietę ruchu „żydowskiego” i powodem do nienawiści do Związku Radzieckiego było, „bo jest żydowski”. Żydzi zostawali kapitalistami i byli nienawidzeni za „szkodzenie robotnikom”. Dzisiaj wielu ludzi, włącznie z akademikami, zamieszcza w Internecie opowieści o „kontroli Rothschildów nad światem” lub hasła w stylu „żadnej wojny dla Rothschildów”. Kimkolwiek jest Inny, staje się on żydowski w wyobraźni Europejczyków. Jeśli sami są z lewicy, to Żydzi są prawicą, jeśli są prawicą, to obwiniają Żydów o kosmopolityzm. Żydzi są etnocentryczni i antyarabscy, a równocześnie popierają wielokulturowość i imigrację do Europy.


Historia europejska często zmienia pojęcia o tym, jakie są najwyższe “dobre” i “złe” przymioty. Ale cały czas mówi się, że Żydzi zawsze reprezentują to, co wyszło z mody, wszystko, co „złe” w głównym nurcie europejskim.


Jest czymś nadzwyczajnym, że taka mała grupa ludzi, których jest zaledwie 12 milionów pośród 7 miliardów, jest zawsze przedmiotem obsesji europejskiej. Nie wystarczyło wsadzenie 6 milionów do komór gazowych. Nic nie zaspokoi gniewu i wżartej do szpiku kości, obsesyjnej, patologicznej nienawiści w umysłach tych Europejczyków - poza zniknięciem narodu żydowskiego. W Norwegii, Francji, Wielkiej Brytanii, tak wielu polityków, akademików i innych ma obsesję na punkcie Żydów. Nie mają obsesji na punkcie Sikhów lub Albańczyków, nie obchodzi ich Birma ani Zimbabwe – nic, tylko Żydzi i Izrael.


Endemic Hatred of Jews

30 kwietnia 2016

Tłumaczenie: Malgorzata Koraszewska


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 774 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Żydzi: Azjaci, Słowianie, a teraz straszni biali suprematyści   Amos   2020-07-03
Żeby karać głównych sprawców terroru AP, Izrael musi nauczyć się rozumieć język “palestyński”   Marcus   2020-06-30
Grają surmy bojowe i werble wciąż warczą   Koraszewski   2020-06-27
New York Review of Books” papuguje kłamstwa o ”Śmiertelnej wymianie”     2020-06-18
Problem z „pokojem”   Toameh   2020-06-15
Iran: Mimo pandemii Ayatollah wzywa do dżihadu przeciw żydowskiemu państwu   Rafizadeh   2020-06-11
Palestyńczycy: Burzenie domów, o których nikt nie mówi   Toameh   2020-06-08
Palestyńskie ”prawo powrotu” jest bronią polityczną   Julius   2020-06-04
Mułłowie Iranu propagują antyizraelską agendę mimo koronawirusa   Rafizadeh   2020-05-28
Hipokryzja UE, używającej ”prawa międzynarodowego”, które stosuje wyłącznie wobec Izraela     2020-05-26
Cenny dar Abbasa dla Iranu: Hamas   Toameh   2020-05-24
Żydzi nigdy nie żyli jak równi w arabskich i muzułmańskich krajach   Shulewitz   2020-05-23
Gorycz z powodu nieudanego ludobójstwa   Greenfield   2020-05-22
Turcja: ”Resztki po mieczu” Erdogana   Bulut   2020-05-21
Palestyńscy uchodźcy i UNRWA – pora powiedzieć prawdę   Collier   2020-05-20
Nakba trwa od 72 lat. Ale jest czymś innym niż mówią Palestyńczycy     2020-05-17
Turecka ”sprawiedliwość”: uwolnić gangsterów, trzymać dysydentów w zamknięciu   Bekdil   2020-05-16
Program oszustw i kłamstw OWP   Tawil   2020-05-15
If Not Now i Gisha twierdzą, że Gaza jest okupowana, Definicja @ICRC nie zgadza się – ale ICRC zmienia regułę wyłącznie dla Gazy   Amos   2020-05-10
Palestyńskie kłamstwa nigdy nie umierają; Wikipedia i Google trzymają je przy życiu   Chesler   2020-05-04
Antysemityzm jest najstarszym ”fake news” świata   Yemini   2020-04-28
Palestyński wirus: wzory osobowe Abbasa   Tawil   2020-04-25
”Financial Times” rozpowszechnia kłamstwo o „segregacji” w Izraelu   Levick   2020-04-24
Dlaczego Turcja przytula Hamas?   Toameh   2020-04-23
Gobbels polubiłby wiele w mediach społecznościowych   Stalinsky   2020-04-19
Pandemiczne zawieszenie broni antysemityzmu? Nie ma mowy   Tobin   2020-04-16
Założyciel BDS: Izrael powinien nas uratować, a potem umrzeć   Tobin   2020-04-09
Dziesiątki milionów Europejczyków ma demoniczne poglądy na Izrael   Gerstenfeld   2020-04-05
Koronawirus: dlaczego palestyńscy przywódcy nie pomagają Gazie w zwalczaniu zarazy   Tawil   2020-04-03
Mimo koronawirusa dżihad przeciwko Izraelowi trwa   Toameh   2020-04-02
Muzułmańscy ekstremiści wykorzystują koronawirusa do promocji terroryzmu i nienawiści   Tawil   2020-03-31
Hamas: już strzelać czy zachować spokój?     2020-03-28
Oszustwo AP: umiarkowanie po angielsku i ekstremizm po arabsku   i Itamar Marcus   2020-03-24
Dlaczego Palestyńczycy umierają w więzieniach Hamasu?   Tawil   2020-03-16
Oszczerstwo o rytuale krwi arcybiskupa Hanny   Fitzgerald   2020-03-15
Jasbir Puar i moralna klęska świata akademickiego   Rosenthal   2020-03-12
Zabawa w  antysemityzm podczas karnawału w Aalst   Collins   2020-03-11
Europie nie wolno paść ofiarą szantażu Erdoğana   Bekdil   2020-03-07
Jak zachodnie media stały się użytecznymi idiotami Gazy?   Yemini   2020-03-06
Czystka etniczna  Żydów i hipokryzja lewicy   Collier   2020-03-05
W rzeczywistości Palestyńczycy nigdy nie dążyli do pokoju   Yemini   2020-03-02
Czy chrześcijanie znikną z Bliskiego Wschodu?   Dabbas   2020-02-28
Zamiana praw człowieka w kiepski dowcip   Gordon   2020-02-25
Czy upiory totalitaryzmu mogą się odrodzić?   Koraszewski   2020-02-23
Balony z Gazy – problem wybuchającego terroru   Lipman   2020-02-22
Finansowane przez UE, kierowane przez Palestyńczyków. Kampanie BDS w szatach UE   Collier   2020-02-21
Przebierańcy   Lewin   2020-02-20
Nasz europejski wróg   Rosenthal   2020-02-17
Prosto o arabsko-izraelskim konflikcie   Pickles   2020-02-15
Błędny profil palestyńskich terrorystów   Flatow   2020-02-13
Podżeganie irańskiego reżimu do zniszczenia Izraela   Shindman   2020-02-12
Palestyńczycy: Po podżeganiu do przemocy Abbas przybywa do Nowego Jorku, by walczyć z planem pokojowym   Tawil   2020-02-11
Przecież nikt nie traktuje tego poważnie   Koraszewski   2020-02-10
Francja: Wypal trawkę, zabij Żyda, uniknij procesu, idź wolny   Milliere   2020-02-09
W Międzynarodowym Dniu Pamięci Holocaustu fake news i przywódcy podburzający do nienawiści nie są niczym nowym   Amos   2020-02-02
Czy obsesyjna nienawiść irańskiego reżimu do Żydów będzie jego zgubą?   Rosenthal   2020-01-27
Historia stara jak świat   Frantzman   2020-01-27
Autonomia Palestyńska walczy z Żydami, by „bronić” całej ludzkości   Marcus   2020-01-23
Czego światowi przywódcy nie dowiedzą się w Jad Waszem   Julius   2020-01-22
Ciekawe czasy   Lewin   2020-01-16
Zmiana reżimu w Iranie powinna stać się międzynarodowym celem   Rosenthal   2020-01-13
Dekapitacja chrześcijan w prezencie na Boże Narodzenie, Zachód ziewa   Meotti   2020-01-10
Organizacja Wyzwolenia Palestyny: czym jest OWP?   Lipman   2020-01-08
Bernard-Henri Levy o masakrze chrześcijan w Nigerii     2020-01-04
Czy dać państwo Czarnym Hebrajskim Izraelitom?   Flatow   2020-01-03
Nie dawaj fałszywego świadectwa, chyba, że…   Koraszewski   2020-01-02
Hamas, trzydzieści dwa lata później   Toameh   2019-12-29
Bój na śmierć i życie w Tell Tamer   Fernandez   2019-12-21
Angela Merkel finansuje zarówno Muzeum Auschwitz, jak i terroryzm     2019-12-14
Dlaczego nie ma pokoju między muzułmanami a Izraelem   Bulut   2019-12-12
”Israel Denial” odsłania akademickie próby delegitymizacji Izraela   Steinberg   2019-12-10
Iran strzela do protestujących, Europa spiskuje, by wzbogacić morderców   Tobin   2019-12-05
Inwersja antysemityzmu     2019-12-03
Trzeba zakończyć prześladowania ludzi przez radykałów   Franklin   2019-11-29
Były terrorysta wypomina Warren i Sandersowi popieranie palestyńskich terrorystów.   Greenfield   2019-11-25
Uniwersyteckie przyzwolenie dla szerzenia nienawiści   Tobin   2019-11-21
Prawdziwa twarz sprawy palestyńskiej   Collier   2019-11-20
Palestynizm i zasada ”przede wszystkim zaszkodzić”   Rosenthal   2019-11-16
Prawo do samoobrony dla wszystkich poza Izraelem   Tobin   2019-11-15
Jestem imigrantem z Indii. Zaczepiono mnie w Bonn w Niemczech, bo wzięto mnie za Żyda.   Uniyal   2019-11-13
Czego boją się palestyńscy przywódcy?   Toameh   2019-11-12
UE popiera Iran – czołowego kata dzieci na świecie   Rafizadeh   2019-11-06
Otwartość ONZ na turecki plan dla północnej Syrii, podczas gdy 300 tysięcy Kurdów musi uciekać   Frantzman   2019-11-04
Dlaczego Hamas popiera wojnę Erdogana   Toameh   2019-10-31
Terroryści wzywają do zabijania Żydów – z siedziby ONZ w Gazie   Tawil   2019-10-29
Zapowiedź wielkiej wojny?   Koraszewski   2019-10-28
Nowi „baszybuzucy” Turcji: Wolna Armia Syrii   Bekdil   2019-10-27
"Antynormalizacja" z Izraelem: prawdziwy cel   Tawil   2019-10-24
Dwa oblicza antysemityzmu   Yemini   2019-10-22
Co przyjaciele Iranu robią w Gazie   Toameh   2019-10-20
Jak Erdogan planował tę czystkę etniczną   Lowe   2019-10-17
Solidarność z Palestyńczykami – obsesyjna odskocznia do antysemityzmu   Collier   2019-10-04
Zamienione w broń palestyńskie dzieci   Roth   2019-09-28
Chrześcijanie masakrowani, media odwracają wzrok   Meotti   2019-09-27
Szminkowanie trupa z Oslo   Koraszewski   2019-09-21
Boko Haram: krwawy terror, końca nie widać   Bulut   2019-09-18
Dorastaliśmy nienawidząc i przeklinając Żydów   Koraszewski   2019-09-15
Iran jest gotowy do ”wymazania syjonistycznego reżimu z mapy”   Rafizadeh   2019-09-14
Ewoluująca ideologia białej supremacji i jej protagoniści   i Yigal Carmon   2019-09-13
Wojna, pokój, podżegacze i podżegani   Koraszewski   2019-09-12

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Wzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabijaKobiety ofiaramiPrometeuszmodyfikowana pszenica


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk