Prawda

Piątek, 31 marca 2023 - 08:08

« Poprzedni Następny »


Dlaczego Palestyńczycy chcą mordować modlących się Żydów?


Bassam Tawil 2023-01-15

<span>Jak dotąd nikt nie zarzucił Autonomii Palestyńskiej poważnych naruszeń międzynarodowych zobowiązań podpisanych z Izraelem, zapewniających swobodny dostęp i ochronę wszystkich świętych miejsc. Na zdjęciu: nocne odwiedziny pod osłoną IDF. Listopad 2009. (Źródło zdjęcia: Wikipedia)</span>
Jak dotąd nikt nie zarzucił Autonomii Palestyńskiej poważnych naruszeń międzynarodowych zobowiązań podpisanych z Izraelem, zapewniających swobodny dostęp i ochronę wszystkich świętych miejsc. Na zdjęciu: nocne odwiedziny pod osłoną IDF. Listopad 2009. (Źródło zdjęcia: Wikipedia)

Żydzi odwiedzający święte miejsce Grobowca Józefa w mieście Nablus na Zachodnim Brzegu byli w ciągu ostatnich kilku lat wielokrotnie celem ataków palestyńskiego rozjuszonego tłumu i terrorystów.


Ostatni atak miał miejsce 21 grudnia 2022, kiedy żydowscy wyznawcy i pilnujący ich żołnierze izraelscy dostali się pod ostrzał broni palnej.


Według źródeł palestyńskich, podczas próby Palestyńczyków uniemożliwienia Żydom wejścia do świętego miejsca, jeden uzbrojony bandyta, Ahmed Atef Daraghmeh, został zabity, a czterech innych zostało rannych.


Porozumienia z Oslo, podpisane w latach 1993 i 1995 między Izraelem a Palestyńczykami, umieszczały Nablus i Grobowiec Józefa pod jurysdykcją Autonomii Palestyńskiej.


Na początku drugiej intifady (powstania), która wybuchła w 2000 r., miejsce to zostało splądrowane i spalone przez Palestyńczyków podczas krwawych rozruchów. Dwa lata później, po tym, jak armia izraelska rozpoczęła wielką operację wojskową przeciwko palestyńskim terrorystom w Nablusie i innych palestyńskich miastach, żydowscy wyznawcy zaczęli sporadycznie wracać, by odwiedzić grobowiec.


W latach 2009-2010 Grobowiec Józefa został odnowiony, umożliwiając żydowskim wiernym wznowienie wizyt.


Od tego czasu miejsce to było wielokrotnie niszczone przez palestyńskich uczestników zamieszek, co stanowi wyraźne naruszenie artykułu 32 porozumienia z Oslo II z 1995 r., który stanowi:


„2. Obie strony [Izrael i Palestyńczycy] będą szanować i chronić wymienione poniżej prawa religijne Żydów, chrześcijan, muzułmanów i Samarytan:
a. ochrona miejsc świętych;
b. swobodny dostęp do miejsc świętych; oraz
c. wolność kultu i praktyk religijnych”.


Według tego samego Artykułu:


„3. a. Strona palestyńska zapewni swobodny dostęp do żydowskich miejsc świętych, będzie szanować praktyki religijne i nie będzie dokonywać w nich żadnych zmian…”


Autonomia Palestyńska, która jest odpowiedzialna za bezpieczeństwo w Nablusie, odmówiła jednak wypełnienia swojego zobowiązania do ochrony i zapewnienia swobodnego dostępu do Grobowca Józefa.


W 2015 roku setki Palestyńczyków zaatakowały to miejsce i podpaliły je. Na początku tego roku Palestyńczycy ponownie wdarli się do Grobowca Józefa, niszcząc nagrobek i uszkadzając żyrandol. Następnego dnia dwóch żydowskich wiernych podczas próby wejścia na to miejsce odniosło rany od kul wystrzelonych przez Palestyńczyków.


Powtarzające się ataki na Grobowiec Józefa i próby zabicia żydowskich wiernych wydają się być częścią palestyńskich wysiłków, by zaprzeczyć jakimkolwiek żydowskim powiązaniom z żydowskimi miejscami świętymi.


„Grobowiec Józefa jest miejscem islamskim i Żydzi nie mają do niego prawa” – twierdzi Muhannad Sayel, wysoki urzędnik w Ministerstwie Turystyki i Starożytności Autonomii Palestyńskiej. „Oni [Żydzi] próbują fałszować historię”.


W październiku Jaskinia Lwów, grupa terrorystyczna działająca w Nablusie pod nosem Autonomii Palestyńskiej, zagroziła śmiercią każdemu Żydowi, który wejdzie do Grobowca Józefa. „[Żydowscy] osadnicy mają zakaz wstępu do Grobowca Józefa – ostrzegła grupa. - Będą celem naszych karabinów i bomb”.


W maju zeszłego roku inna grupa terrorystyczna, Brygady Męczenników Al-Aksa, milicja powiązana z rządzącą frakcją Fatah, na czele której stoi prezydent Autonomii Palestyńskiej Mahmoud Abbas, przyznała się do strzelania do żydowskich wiernych i izraelskich żołnierzy pilnujących ich przy Grobowcu Józefa.


Nie trzeba dodawać, że Autonomia Palestyńska nigdy nie aresztowała żadnego z terrorystów z Jaskini Lwów lub Brygad Męczenników Al-Aksa.


Co więcej, ataki i groźby wobec żydowskich wiernych zostały zignorowane przez administrację USA i większość społeczności międzynarodowej.


Jak dotąd nikt nie zarzucił Autonomii Palestyńskiej poważnych naruszeń międzynarodowych zobowiązań podpisanych z Izraelem, zapewniających swobodny dostęp i ochronę wszystkich świętych miejsc.


Ośmielona milczeniem społeczności międzynarodowej Autonomia Palestyńska próbuje uniemożliwić Żydom odwiedzanie innego świętego miejsca, najświętszego miejsca w judaizmie, Wzgórza Świątynnego w Jerozolimie.


Podobnie jak w przypadku Grobowca Józefa, Palestyńczycy zaprzeczają jakimkolwiek powiązaniom Żydów z Wzgórzem Świątynnym, do którego przylega Ściana Zachodnia – mur oporowy, wszystko, co pozostało z Drugiej Świątyni (znanej również jako Świątynia Heroda), zniszczonej przez Rzymian w roku 70 n.e., podobnie jak Pierwsza Świątynia (zbudowana przez króla Salomona) zburzona przez Nabuchodonozora z Babilonu w roku 586 p.n.e. Ściana ta jest najświętszym z miejsc w judaizmie, gdzie Żydom wolno się modlić.


W ostatnich latach Palestyńczycy próbują uniemożliwić Żydom odwiedzanie Wzgórza Świątynnego. Palestyńscy uczestnicy zamieszek atakowali odwiedzających i policję kamieniami, fajerwerkami, żelaznymi prętami, urządzeniami wybuchowymi i koktajlami Mołotowa.


Autonomia Palestyńska i prezydent Autonomii Palestyńskiej Mahmoud Abbas odegrali główną rolę w podżeganiu do przemocy i rozpowszechnianiu kłamstw o Żydach odwiedzających Wzgórze Świątynne.


W 2015 roku Abbas oświadczył:

„Meczet Al-Aqsa i Bazylika Grobu Świętego są nasze. Wszystkie są nasze i oni [Żydzi] nie mają prawa kalać się ich swoimi brudnymi stopami. Oddajemy cześć każdej kropli przelanej krwi na rzecz Jerozolimy. Ta krew jest czysta, czysta krew, przelana na rzecz Allaha. Każdy męczennik zostanie umieszczony w Raju, a wszyscy ranni zostaną nagrodzeni przez Allaha”.

Zamiast potępić Abbasa za jego podżeganie i Palestyńczyków za zaprzeczanie żydowskim powiązaniom z świętym miejscem, Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych w 2021 roku zatwierdziło rezolucję, która zaprzeczała żydowskim powiązaniom z Wzgórzem Świątynnym.


Takie rezolucje ośmielają Palestyńczyków do kontynuowania kampanii terroryzmu przeciwko żydowskim wyznawcom.


W 2010 roku Autonomia Palestyńska stwierdziła w oficjalnym dokumencie, że Ściana Zachodnia – mur oporowy, wszystko, co pozostało z Drugiej Świątyni – należy wyłącznie do muzułmanów:

„Okupacja syjonistyczna fałszywie i niesprawiedliwie twierdzi, że jest właścicielem tego muru, który nazywa Ścianą Zachodnią lub Kotel… Ten mur nigdy nie był częścią tak zwanego Wzgórza Świątynnego, ale tolerancja muzułmańska pozwoliła Żydom stać przed nim i płakać nad jego zniszczeniem. Żaden muzułmanin, Arab czy Palestyńczyk nie ma prawa oddać jednego kamienia z [Zachodniej] Ściany Al-Buraka lub innych miejsc kultu religijnego”.

Na szczęście dla żydowskich wyznawców Jerozolima, w tym Wzgórze Świątynne i Ściana Zachodnia, znajdują się pod izraelską suwerennością i pod kontrolą bezpieczeństwa, gwarantując Żydom, muzułmanom i chrześcijanom swobodny dostęp do ich świętych miejsc.


Bez obecności izraelskich sił bezpieczeństwa w Jerozolimie Żydzi byliby codziennie atakowani i mordowani w drodze na Wzgórze Świątynne i Ścianę Zachodnią.


Gdyby miasto lub te miejsca zostały kiedykolwiek przekazane Autonomii Palestyńskiej, żydowscy wyznawcy musieliby odwiedzać ich święte miejsca w kuloodpornych pojazdach w towarzystwie plutonów żołnierzy i funkcjonariuszy policji, co jest obecnie konieczne przy Grobowcu Józefa w Nablusie .


Administracja Bidena i reszta społeczności międzynarodowej dobrze by zrobiła, gdyby obudziła się i zrozumiała, że państwo palestyńskie, którego domagają się, oznacza ciągłą rzeź Żydów i odmawianie im bezpiecznego dostępu do żydowskich miejsc świętych.


Tolerancja i wolność wyznania nie są terminami, które można znaleźć w leksykonie palestyńskim. Palestyńczycy będą usatysfakcjonowani tylko wtedy, gdy zastąpią Izrael państwem terrorystycznym wspieranym przez Iran i wymażą wszelkie ślady żydowskiej historii i wiary.


Why
Palestinians Want to Slaughter Jewish Worshippers

Gatestone Institute, 5 stycznia 2023

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

*Bassam Tawil - muzułmański badacz i publicysta mieszkający na Bliskim Wschodzie. 


Skomentuj Wyślij artykuł do znajomego: Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1215 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

„Terroryści uwielbiają nowe technologie. Co zrobią ze sztuczną inteligencją (AI)?”   Stalinsky   2023-03-28
Pomylony plan administracji Bidena walki z palestyńskim terroryzmem   Tawil   2023-03-25
Gdy tylko @Amnesty rozpoczęła kampanię „apartheidu”, przestali wspominać o libańskiej/jordańskiej dyskryminacji Palestyńczyków     2023-03-24
Doradca Abbasa: Polityka Autonomii Palestyńskiej opiera się na planie kolejnych etapów   Marcus   2023-03-20
Palestyńscy uchodźcy: od 1948 roku do dzisiaj   Lax   2023-03-15
Autonomia Palestyńska walczy o prawa dla terrorystów!   Tawil   2023-03-15
Oto kolejny dowód, że @Amnesty jest antysemicka     2023-03-09
Słowa poprzedzają czyny   Carmon   2023-03-08
Algorytmy Google z 2010 roku, które promowały dżihad, są ponownie analizowane w Sądzie Najwyższym w sprawach dotyczących federalnego prawa   Stalinsky   2023-03-07
Nie ma szczepionki na wirusa nienawiści do Żydów     2023-03-05
Cały świat może się mylić   Landes   2023-03-04
Czy media byłyby tak obojętne?   Spencer   2023-03-03
Palestyńczycy i wiedza o Holokauście   Fitzgerald   2023-03-01
Oszczerstwo „apartheidu” jest całkowicie fałszywe i antysemickie     2023-02-26
Shamima Begum, „panna młoda ISIS”, jaki obiekt kampanii newswashing   Bulut   2023-02-25
Unia Europejska i administracja Bidena akceptują palestyńskie kłamstwa   Tawil   2023-02-25
Powrót masakry, której nie było   Rosenthal   2023-02-21
Ludobójstwo w Nigerii: administracja Bidena tuszuje fakty   Ibrahim   2023-02-20
Co zatem „sprowokowało” atak w Ramot?   Flatow   2023-02-14
Czy negocjacje pokojowe zapobiegają terrorowi?   Levick   2023-02-13
Mnemozyna, półbogini pamięci   Koraszewski   2023-02-12
Istnieje związek między syjonizmem a współczesnym arabskim antysemityzmem     2023-02-11
“New York Times” i OWP są stworzeni dla siebie   Bard   2023-02-10
Administracja Bidena trzyma się umyślnej ślepoty   Amos   2023-02-08
Antyizraelska narracja, która definiuje ostatnie starcia izraelsko-palestyńskie   Frantzman   2023-02-05
Najbardziej postępowi, liberalni, zachodni Palestyńczycy popierają mordowanie Żydów     2023-02-04
Praca doktorska Mahmouda Abbasa   Tabarovsky   2023-02-03
Po masakrze w jerozolimskiej synagodze Palestyńczycy muszą stawić czoła przemocy w naszej kulturze   Eid   2023-02-01
Nie, panie prezydencie Biden, atak na synagogę nie był skierowany przeciwko „cywilizowanemu światu”   Suissa   2023-01-31
Kilka myśli o ataku terrorystycznym w Jerozolimie   Frantzman   2023-01-30
Turcja: otwarte drzwi dla Putina do szkodzenia zachodnim interesom   Bekdil   2023-01-30
O palestyńskich podręcznikach i nazistowskich swastykach   Pandavar   2023-01-28
Jak Facebook dławi byłych muzułmanów w Norwegii   Bower   2023-01-26
Palestyńczycy rekrutują nieletnich, a potem potępiają Izrael za strzelanie do “niewinnych dzieci”   Tawil   2023-01-26
Nienawiść do Żydów na amerykańskich uniwersytetach   Kemp   2023-01-23
Afrykański region Sahelu: wkracza rosyjska Grupa Wagnera, by pogorszyć sytuację   Franklin   2023-01-21
Konferencja w Damaszku w sprawie upadku Izraela     2023-01-16
Dlaczego Palestyńczycy chcą mordować modlących się Żydów?   Tawil   2023-01-15
Kurdowie – naród bez praw   Koraszewski   2023-01-14
Co zabiło rozwiązanie w postaci dwóch państw? Aplauz i pieniądze dla terrorystów   Tobin   2023-01-14
Tureckie “zbrodnie przeciwko ludzkości i nielegalna okupacja Cypru   Bulut   2023-01-13
ONZ wzmacnia terrorystyów   Tawil   2023-01-12
Jeśli antysyjonizm nie jest antysemityzmem, dlaczego Arabowie werbowali nazistów w 1948 roku?     2023-01-10
Młodzi palestyńscy arabscy terroryści nie są niewinnymi dziećmi   Flatow   2023-01-08
Nie, umowa nuklearna Iranu nie jest jeszcze martwa a Rosja pomaga Iranowi, by stał się mocarstwem nuklearnym   Rafizadeh   2023-01-07
Odgórne ataki na wizytę na Wzgórzu   Collins   2023-01-07
Jak twittersfera szerzy antysemitizm   Collier   2023-01-05
Gazańczyk oszukuje antysyjonistów – antysemityzm ogłupia ludzi   Collier   2023-01-02
Jezus palestyński terrorysta i jego 72 ciemnookie dziewice   Hirsch   2023-01-01
Głupota ujawnia się w działaniu, część II: „zrównywanie”   Bard   2022-12-28
Śmierć masowego mordercy, Nassera Abu Hmeida     2022-12-27
Zbliża się trudne Boże Narodzenie w Karabachu   Fernandez   2022-12-27
Palestyńscy rodzice zaniepokojeni rekrutacją ich nieletnich dzieci na „męczenników”   Fitzgerald   2022-12-26
Administracja Bidena i urojenie dwóch państw   Tawil   2022-12-25
Palestyńczyk uderza się w palec, USA żądają śledztwa   Flatow   2022-12-24
Podczas gdy świat milczy, AP nadal bluzga antysemityzmem   Hirsch   2022-12-21
Oszczerstwo apartheidu, by zniszczyć Izrael   Toameh   2022-12-19
Nauka terroru dla maluchów – ponowna ocena porozumień z Oslo   Marcus   2022-12-18
Czy to Europa popiera? Al-Haq mówi światu, aby zdemontował Izrael     2022-12-17
Pan Trump jest bardzo urażony   Koraszewski   2022-12-14
Żydowskie życie jest tanie. Spójrzcie tylko, jak traktują je media   Rindsberg   2022-12-13
ONZ: kiepskie żarty, sztuczki i katastrofy   Collins   2022-12-10
Kulturowe zawłaszczenie i Żydzi   Glick   2022-12-09
Teheran znowu wymachuje “opcją Samsona”   Taheri   2022-12-06
Zainspirowany fikcyjnymi wydarzeniami artykuł „Guardiana” o „izraelskiej masakrze”   Levick   2022-12-06
Szczyt groteski: antyizraelskie grupy próbują skłonić organizacje LGBTQ i feministyczne do popierania palestyńskich prześladowców gejów i mizoginistów     2022-12-05
Co stało się z planem podziału ONZ z 1947 roku?   Hirsch   2022-12-04
Palestyńczycy mieli wspaniałe Święto Dziękczynienia, Izrael mniej   Bryen   2022-12-03
Barbarzyńcy u bram Kijowa   Koraszewski   2022-12-03
Iran i Turcja mają wspólny interes w atakowaniu Kurdów   Frantzman   2022-12-01
75 lat temu: arabskie wypowiedzenie wojny Żydom. Nie syjonistom - Żydom     2022-11-30
Jak brytyjscy politycy stają po stronie terrorystów   Collier   2022-11-29
BDS jest wściekły, bo Izrael i Jordania zgadzają się na rekultywację granicznej rzeki   Fitzgerald   2022-11-28
Podwójna gra Kataru z islamistami na boisku   Toameh   2022-11-27
Przebudzony antysemityzm, książka Davida Bernsteina   Levick   2022-11-25
Opowieść o dwóch terrorach   Hirsch   2022-11-24
Ostrzeżenie dla czytelnika książki   Landes   2022-11-23
Syjonistyczne dziki napadają na Palestyńczyków     2022-11-22
Jeśli chodzi o Izrael, propaganda triumfuje nad faktami   Yemini   2022-11-21
Izraelożercy kłamią statystyką     2022-11-18
Palestyńskie odrzucenie prawa Izraela do istnienia   Hirsch   2022-11-16
Palestyński antysemityzm nie ma ukrytej filozofii – to po prostu czysta nienawiść do Żydów     2022-11-15
Kłamstwa i bezkompromisowy antysemityzm ze strony „Komisji Śledczej” ONZ   Bayefsky   2022-11-12
Palestyńczycy: dlaczego ignoruje się ataki na chrześcijan?   Toameh   2022-11-09
Hidżab, fizyka i ”śmierć Ameryce”   Koraszewski   2022-11-06
Pionki Putina w Sojuszu NATO? Jak Zachód ośmiela Erdoğana   Bekdil   2022-11-05
Raport specjalnej sprawozdawczyni ONZ, Franceski Albanese to antysyjonistyczna propaganda w sowieckim stylu     2022-11-03
Twitter ucisza mnie, stając po stronie antysemitów   Collier   2022-11-02
Jak Amerykanie i Europejczycy ośmielają palestyński terroryzm   Tawil   2022-11-01
Izrael zaoferował pokój w 2000 roku, a jego obywatele do dziś giną   Levick   2022-10-31
Ohydne, antysemickie oszczerstwo z 1969 roku rzucane przez aktywistów Fatahu i ludzi lewicy: „Szalom & Napalm”     2022-10-27
ONZ daje mistrzowski pokaz antysemityzmu   Bayefsky   2022-10-26
Terroryści ISIS grasują w Turcji nadal niewoląc porwane kobiety   Bulut   2022-10-25
Przypisy Komisji Śledczej ONZ zdradzają jej kłamstwa     2022-10-24
Co się dzieje, gdy oferujesz Palestyńczykom państwo?   Flatow   2022-10-23
Francesca Albanese, specjalna sprawozdawczyni ONZ, absurdalnie udaje, że jest obiektywna     2022-10-20
Oddajcie jej kurdyjskie imię: Jina Amini   Mahjar-Barducci   2022-10-19
“Stan wyjątkowy” Cypru: Turcja używa masowej nielegalnej imigracji jako broni   Bulut   2022-10-17
Amerykańska lewica i prawica oskarżają się wzajem o antysemityzm, chowając pod dywan swój własny   Tobin   2022-10-16
Kardynał Wielkiej Brytanii mówi Liz Truss, by nie przenosiła ambasady Wielkiej Brytanii do Jerozolimy   Fitzgerald   2022-10-15

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


&#8222;Choroba&#8221; przywrócona przez Putina


&#8222;Przebudzeni&#8221;


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...

Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk