Prawda

Piątek, 5 marca 2021 - 02:57

« Poprzedni Następny »


Cały świat muzułmański potępia ...


Andrzej Koraszewski 2015-11-16


Zaledwie w kilka godzin po paryskich zamachach na stronie „Szczypta prawdy” (Toolsforfreedom.com Get a Dose of the Truth) mogliśmy przeczytać następujące stwierdzenie:

 

„Za każdym razem kiedy słyszymy o muzułmańskich atakach terrorystycznych, w szczególności w zachodnich krajach takich jak Francja, Wielka Brytania, USA, Australia czy Kanada, które są do szpiku kości kontrolowane przez syjonizm Rothschildów, musisz postawić pod znakiem zapytania wszystkie doniesienia na temat tego incydentu, ponieważ jest duże prawdopodobieństwo, że paryski zamach przeprowadzony był pod fałszywą flagą z zamiarem podżegania do strachu i nienawiści wobec muzułmanów w dodatku do demonizowania islamu.”


Kiedy takie stwierdzenia wygłaszają jakieś marginalne grupki, możemy wzruszać ramionami i dziwić się rozmiarom „naiwności”. Gorzej kiedy okazuje się, że to tylko odrobinę mocniejsza artykulacja poglądów z głównego nurtu. W dzień po paryskim ataku jeden z najbliższych współpracowników obecnego przywódcy brytyjskiej Partii Pracy, Jeremy Corbyna, Wesley Brown pisał:

(Paryskie ataki nie mają nic wspólnego z islamem. Syjoniści i Izrael powinni przyjąć pełną odpowiedzialność za tą śmiertelna masakrę.)
(Paryskie ataki nie mają nic wspólnego z islamem. Syjoniści i Izrael powinni przyjąć pełną odpowiedzialność za tą śmiertelna masakrę.)

Dziś cały świat solidaryzuje się z Francją, są tu również głosy wyznawców islamu. Wspaniały polski muzułmanin, profesor Selim Chezbijowicz pisał na swoim Facebooku:

Tragedia która wydarzyła się w Paryżu powoduje, że czasem wstydzę się, że jestem muzułmaninem.

W imieniu swoim i wszystkich polskich muzułmanów myślących podobnie wyrażam skrajny niepokój o przyszłość Europy, a także wyrazy szczerych kondolencji władzom Republiki Francuskiej i rodzinom zabitych.


Tych którzy zabijali też należy zabić a zło, islamski faszyzm wytrzebić do korzeni.

Niech żyją ideały wolności, równości i braterstwa. Dziś wszyscy jesteśmy Francuzami !!!   

Tych głosów wspaniałych muzułmanów było więcej. Mało kto zwraca jednak na nie uwagę, toną one w morzu innych głosów „solidarności”.  Z wyrazami solidarności pospieszył oczywiście umiarkowany „prezydent” Autonomii Palestyńskiej (codziennie wybierany jednogłośnie przez ONZ, bo przez Palestyńczyków ostatni raz został wybrany na 4-letnią kadencję już 11 lat temu). Kierowana przez niego organizacja Fatah wydała oświadczenie, w którym czytamy:

„Nasz naród jest głęboko zaszokowany i zagniewany, szczególnie, że te smutne wydarzenia uderzyły w życie niewinnych cywilów w cudownym mieście Paryżu. Wyrażamy naszą sympatię i solidarność z całą Francją jak również z rodzinami ofiar.” 

Żeby zaś nie było żadnych wątpliwości, ta podżegająca codziennie do mordowania ludności Jerozolimy organizacja w kolejnym akapicie kondolencji dodaje:

„Jako naród, który każdego dnia cierpi z powodu izraelskiej agresji, my rozumiemy cierpienia rannych i rodzin tych, którzy zostali zabici z zimną krwią. Palestyńczycy znają gorycz utraty najbliższych, ponieważ izraelska armia zabija cywilnych Palestyńczyków niemal w każdej godzinie.”

„Prezydent” Abbas nakazał ostatnio pogrzeby z honorami wojskowymi Palestyńczyków zastrzelonych podczas zamachów terrorystycznych na ludność Jerozolimy. (Jedno jest pewne, traktując z najwyższymi honorami terrorystów nie musi się obawiać, że spotka go z tego powodu najmniejsze chociażby potępienie ze strony zachodnich polityków, lub chociażby zmarszczenie brwi pracującego wytrwale na rzecz pokoju Johna Kerry’ego. )

 

Jeśli wierzyć badaniom, „prezydent” Abbas i jego Fatah w przypadku rozpisania wyborów utraciliby władzę na rzecz Hamasu. Byłoby nietaktem, gdyby wśród wyrażających Francji współczucie zabrakło przedstawicieli Hamasu, ugrupowania, które co prawda znajduje się na liście organizacji terrorystycznych, ale wielu ludzi na Zachodzie domaga się naprawienia tej głęboko niesprawiedliwej kwalifikacji głęboko religijnej organizacji. Stojący na czele Rady Kontaktów Międzynarodowych Hamasu doktor Bassem Naim stwierdza:

 

„Potępiamy ten akt agresji i barbarzyństwa”. Przedstawiciel Hamasu wyraził nadzieję, że Francja będzie stabilna i bezpieczna. Dodał, że zamach nie miał nic wspólnego z islamem, ponieważ „terroryzm nie zna religii”.

 

Tymczasem współzałożycielka zachodniego ruchu na rzecz wyzwolenia Gazy przekazywała na Twitterze: 

Izrael stworzył terroryzm. Israel wspólnie z USA jest odpowiedzialny za większość terroryzmu we współczesnym świecie.

Mary Hughes-Thompson @Mariapalestina

Paryski atak zdecydowanie potępił również stojący na czele Hezbollahu (Armii Boga) doktor Hassan Nasrallah, który oświadczył w wystąpieniu telewizyjnym: 

„Narody regionu arabskiego i krajów muzułmańskich, które spotykają się z brutalnością ISIS, również w Libanie, który cierpiał z tego powodu kilka dni temu, są w najwyższym stopniu świadome tego, co uderzyło we Francję ubiegłej nocy i są pełne sympatii. Przesyłamy nasze kondolencje, wyrazy solidarności i sympatii, moralne i humanitarne poparcie dla niewinnych zaatakowanych przez zbrodnicze kierownictwo ISIS.”

To głęboko humanitarne przesłanie szefa jednej z najbardziej zbrodniczych organizacji islamistycznych, to tylko powtórka wyrazów solidarności przekazanych Paryżowi przez jego mocodawców z Teheranu, którzy obok Arabii Saudyjskiej i Kataru są dziś największym sponsorem muzułmańskiego terroryzmu. Prezydent Hassan Rouhani pisał:

„W imieniu irańskiego narodu, który sam jest ofiarą nękającego go terroryzmu, zdecydowanie potępiam te zbrodnie przeciwko ludzkości i przesyłam wyrazy współczucia oraz sympatii pogrążonemu w żałobie ludowi oraz rządowi Francji.” 

Oczywiście czytelnik, który poświęca czas na uważne czytanie kondolencji, może się zastanawiać jakie akty terroru dotknęły Iran i może dojść do wniosku, że Prezydent Islamskiej Republiki Iranu odwołuje się do słów swojego przełożonego, Najwyższego Prawoznawcy, Alego Chameneiego, który mówi, że największym terrorystą tego świata jest Wielki Szatan i powtarza jak zacięta płyta: „Śmierć Ameryce, śmierć Izraelowi”, przyznaje, że uzbroił Hamas i zapowiada, że uzbroi Zachodni Brzeg tak, jak uzbroił Gazę.

 

Postanowiłem jednak sprawdzić, jakie ataki terrorystyczne dotknęły Iran, a jest świetna okazja, bo właśnie znakomity dziennik „Wall Street Journal” opublikował listę aktów terroru przeprowadzonych po 11 września 2011.  Z krajów na „i” jest Indonezja, są Indie, ale Iranu nie ma. Interesujące, bo nie ma tam również Izraela. Przeoczenie, przypadek, czy obawa, by nie urazić pokój miłujących terrorystów? Po poprzednich zamachach w Paryżu, kiedy równocześnie z masakrą pracowników redakcji „Charlie Hebdo” zaatakowano sklep koszerny, prezydentowi Ameryki nie przeszło przez gardło, że ofiarami byli Żydzi, więc mówił o ataku na „przypadkowych ludzi w sklepie delikatesowym”. Trudno się dziwić, że „Wall Street Journal” przeoczył wszystkie terrorystyczne ataki islamistów na mieszkańców Izraela. (Ostatecznie nawet Departament Stanu oficjalnie zadekretował przed rokiem, że rzucanie bomb zapalających w samochód, w którym siedzą Żydzi nie jest atakiem terrorystycznym.)   

 

Prezydent Ameryki skomentował paryskie zamachy natychmiast, gdy się o nich dowiedział. Mówił o oburzającym ataku na niewinnych cywilów, mówił, że ten atak jest atakiem nie tylko na Paryż, ale na francuski naród i na całą ludzkość i wartości, które podzielamy.  Prezydent zapewnił, że Ameryka jest razem z Francją w walce przeciw terroryzmowi i ekstremizmowi.

 

Może troszkę niepokoić, że nie powiedział przeciw czyjemu terroryzmowi i jakiemu ekstremizmowi. Nie pojawiły się w jego wystąpieniu słowa: religia, islam, czy islamizm, nic, co mogłoby wskazywać, że Prezydent Ameryki może być świadomy, z której strony ów terroryzm uderza.

 

Ten brak rozeznania może walkę z terroryzmem odrobinę utrudniać.    

 

Tymczasem czytam krzykliwe tytuły o przywódcach muzułmańskich państw potępiających paryski zamach i przeszukuję Internet w poszukiwaniu muzułmańskich liberałów patrzących z przerażeniem na muzułmański terroryzm. Jest ich wielu, nie mają karabinów, nie mają  władzy, nie stanowią większości. Słowa polityków pozostają pustymi słowami polityków.  Radosne tytuły w stylu: „Cały świat muzułmański potępia” nie brzmią ani prawdziwie, ani uczciwie.

Sprostowanie,  17 listopada 2015
Wygląda na to, ze nie tylko ja, ale i wielu innych dało się nabrać na tweet W. Browna. Podobno nie ma takiego doradcy Corbyna. Cóż, podawały poważne media, Corbyn jest jaki jest, więc wyglądąło prawdopodobnie. Przepraszam, prostuję. Inne, podobne wypowiedzi były prawdziwe, ta okazała się fałszywa.    

Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj
Komentarze
1. kolaboracja z ISIS mieczysławski 2015-11-16


Brunatna fala

Znalezionych 831 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Świat krytykuje Izrael za brak szczepień Palestyńczyków, chociaż dostarczają szczepionki mimo, że nie są do tego zobowiązani   Coyne   2021-03-03
Iran: dążenie mułłów do zdobycia broni jądrowej   Rafizadeh   2021-03-01
Pokolenie oszukanych, którzy popierają BDS   Kemp   2021-02-27
Czy Joe zapomniał Józefa?   Rosenthal   2021-02-18
Gwałcone i mordowane: chrześcijańskie dziewczęta w Pakistanie   Ibrahim   2021-02-16
Rola Iranu w Jemenie: chwiejność USA i UE   Rafizadeh   2021-02-11
Ludobójczy antyizraelizm: tykająca bomba zegarowaJak i dlaczego Zachód zasnął, kiedy islamizm rozprzestrzenił się 20 lat temu   i Richard Landes   2021-02-09
Amerykański pisarz ogląda Europę   Koraszewski   2021-02-04
Nie, to nie jest paranoja   Rosenthal   2021-02-04
“Szczepionkowy Apartheid” – jawne oszczerstwo, ale zbyt dobre, by mu się oprzeć   Pickles   2021-01-31
Religijna transformacja francuskich szkół   Meotti   2021-01-30
Przemilczana ale rozpowszechniona inwersja Holokaustu     2021-01-28
Walka B’Tselem o zdobycie jakiegoś znaczenia trwa, by zakończyć się porażką   Amos   2021-01-27
BDS jest zagrożeniem dla całego wolnego świata   Landes   2021-01-23
Media: Izrael musi być oczerniany za swój bijący światowy rekord program szczepień   Kemp   2021-01-20
Ataki mediów na Izrael są dobrane do potrzeb chwili   Amos   2021-01-19
Turcja: Turcy czczą sympatyka nazizmu   Bulut   2021-01-16
Szczepienia i odwieczna plaga   Collins   2021-01-12
„Guardian” znowu rozpowszechnia kłamstwo o „izraelskim apartheidzie”   Levick   2021-01-11
Pora, by świat położył kres globalnej sieci przestępczości i korupcji Hezbollahu i Iranu   Alamuddin   2021-01-09
Administracja Bidena i “Wojna o prawo powrotu”   Rosenthal   2020-12-29
Dżihad w Boże Narodzenie: "Zimno zabijaj ich z nienawiścią i wściekłością"   Kemp   2020-12-25
Turcja zapowiada powrót Turków     2020-12-24
AP: Cały Izrael jest “naszą ziemią, Palestyną”; wszyscy Izraelczycy są osadnikami;  koniec Izraela jest pewny   Zilberdik   2020-12-24
Palestyńskie podżeganie przeciwko izraelskim dziennikarzom   Tawil   2020-12-17
Czy Teheran buduje “kuchnię diabła”?   Taheri   2020-12-12
Magazyn “Time” opublikował stronniczy, popierający BDS artykuł, który udaje, że jest obiektywny     2020-12-11
Zagrzebane w relacjach “Guardiana” o śmierci szefa programu nuklearnego Iranu: wezwania Teheranu do zniszczenia Izraela   Levick   2020-12-05
Premier AP, Shtajjeh, broni polityki “płaca za mordowanie”   Fitzgerald   2020-11-29
Mordercza wojna o zdrowie moralne   Koraszewski   2020-11-27
Ciekawy opis antysemityzmu z 1944 roku dokładnie opisuje antysyjonizm     2020-11-27
Dlaczego Bractwo Muzułmańskie wylazło z nory   Toameh   2020-11-22
Dekapitacja wolności w Europie   Collier   2020-10-24
Nerdeen Kiswani walczy o Palestynę od rzeki do morza   Fitzgerald   2020-10-07
Sprawa Al-Dury po 20 latach   Landes   2020-10-06
Rzeczy, o których chce nas poinformować najbardziej na świecie poszukiwana terrorystka   Roth   2020-10-05
Groźba państw sierocych dla porządku świata    Taheri   2020-09-24
Życie czarnych chrześcijan widocznie nie liczy się   Meotti   2020-09-21
„Czarny Wrzesień” pół wieku temu i teraz   Fernandez   2020-09-17
Turecki prezydent zapowiada wojnę     2020-09-14
Gdzie postawić granicę antysemitom?   Tobin   2020-09-12
Cypr: 46 lat tureckiej okupacji   Bulut   2020-09-11
Palestyńczycy: Żydzi i chrześcijanie są naszymi wrogami   Toameh   2020-08-24
Popłoch wśród uzależnionych od wojny z syjonizmem   Tobin   2020-08-15
Jordania skarży się na Izraelczyków, którzy “szturmują meczet” Al-Aksa   Fitzgerald   2020-08-14
Musimy nadal osuszać bagna antysemickich kłamstw   Chesler   2020-08-10
Czego nauczyłeś się dzisiaj w szkole, drogie małe dziecko ze szkoły UNRWA w Gazie?   Bedein   2020-07-28
Plan Hamas-Huti wojny nie tylko z Izraelem, ale także z innymi Arabami   Toameh   2020-07-27
Instytucjonalny rasizm Narodów Zjednoczonych   Bergman   2020-07-26
AP na bieżąco przekłamuje historię   i Nan Jacques Zilberdik   2020-07-24
Rasizm uznaje się za nieodłączną cechę zachodnich społeczeństw. Dlaczego nie antysemityzm?   Gerstenfeld   2020-07-23
Palestyńczycy: Abbas podpisuje własny wyrok śmierci   Toameh   2020-07-22
Jak zachowywaliby się Palestyńczycy przy rozwiązaniu w postaci jednego państwa?     2020-07-16
Po zamianie Hagia Sophia w meczet Turcja przysięga, że “wyzwoli Al-Aksę”   Frantzman   2020-07-12
Trwający problem antysemityzmu w Niemczech   Bergman   2020-07-10
Trzeba stanowczo wystąpić przeciwko promocji mordowania   Gerstenfeld   2020-07-07
UE nadal próbuje finansować palestyńskie NGO związane z terrorem   Toameh   2020-07-06
Żydzi: Azjaci, Słowianie, a teraz straszni biali suprematyści   Amos   2020-07-03
Żeby karać głównych sprawców terroru AP, Izrael musi nauczyć się rozumieć język “palestyński”   Marcus   2020-06-30
Grają surmy bojowe i werble wciąż warczą   Koraszewski   2020-06-27
New York Review of Books” papuguje kłamstwa o ”Śmiertelnej wymianie”     2020-06-18
Problem z „pokojem”   Toameh   2020-06-15
Iran: Mimo pandemii Ayatollah wzywa do dżihadu przeciw żydowskiemu państwu   Rafizadeh   2020-06-11
Palestyńczycy: Burzenie domów, o których nikt nie mówi   Toameh   2020-06-08
Palestyńskie ”prawo powrotu” jest bronią polityczną   Julius   2020-06-04
Mułłowie Iranu propagują antyizraelską agendę mimo koronawirusa   Rafizadeh   2020-05-28
Hipokryzja UE, używającej ”prawa międzynarodowego”, które stosuje wyłącznie wobec Izraela     2020-05-26
Cenny dar Abbasa dla Iranu: Hamas   Toameh   2020-05-24
Żydzi nigdy nie żyli jak równi w arabskich i muzułmańskich krajach   Shulewitz   2020-05-23
Gorycz z powodu nieudanego ludobójstwa   Greenfield   2020-05-22
Turcja: ”Resztki po mieczu” Erdogana   Bulut   2020-05-21
Palestyńscy uchodźcy i UNRWA – pora powiedzieć prawdę   Collier   2020-05-20
Nakba trwa od 72 lat. Ale jest czymś innym niż mówią Palestyńczycy     2020-05-17
Turecka ”sprawiedliwość”: uwolnić gangsterów, trzymać dysydentów w zamknięciu   Bekdil   2020-05-16
Program oszustw i kłamstw OWP   Tawil   2020-05-15
If Not Now i Gisha twierdzą, że Gaza jest okupowana, Definicja @ICRC nie zgadza się – ale ICRC zmienia regułę wyłącznie dla Gazy   Amos   2020-05-10
Palestyńskie kłamstwa nigdy nie umierają; Wikipedia i Google trzymają je przy życiu   Chesler   2020-05-04
Antysemityzm jest najstarszym ”fake news” świata   Yemini   2020-04-28
Palestyński wirus: wzory osobowe Abbasa   Tawil   2020-04-25
”Financial Times” rozpowszechnia kłamstwo o „segregacji” w Izraelu   Levick   2020-04-24
Dlaczego Turcja przytula Hamas?   Toameh   2020-04-23
Gobbels polubiłby wiele w mediach społecznościowych   Stalinsky   2020-04-19
Pandemiczne zawieszenie broni antysemityzmu? Nie ma mowy   Tobin   2020-04-16
Założyciel BDS: Izrael powinien nas uratować, a potem umrzeć   Tobin   2020-04-09
Dziesiątki milionów Europejczyków ma demoniczne poglądy na Izrael   Gerstenfeld   2020-04-05
Koronawirus: dlaczego palestyńscy przywódcy nie pomagają Gazie w zwalczaniu zarazy   Tawil   2020-04-03
Mimo koronawirusa dżihad przeciwko Izraelowi trwa   Toameh   2020-04-02
Muzułmańscy ekstremiści wykorzystują koronawirusa do promocji terroryzmu i nienawiści   Tawil   2020-03-31
Hamas: już strzelać czy zachować spokój?     2020-03-28
Oszustwo AP: umiarkowanie po angielsku i ekstremizm po arabsku   i Itamar Marcus   2020-03-24
Dlaczego Palestyńczycy umierają w więzieniach Hamasu?   Tawil   2020-03-16
Oszczerstwo o rytuale krwi arcybiskupa Hanny   Fitzgerald   2020-03-15
Jasbir Puar i moralna klęska świata akademickiego   Rosenthal   2020-03-12
Zabawa w  antysemityzm podczas karnawału w Aalst   Collins   2020-03-11
Europie nie wolno paść ofiarą szantażu Erdoğana   Bekdil   2020-03-07
Jak zachodnie media stały się użytecznymi idiotami Gazy?   Yemini   2020-03-06
Czystka etniczna  Żydów i hipokryzja lewicy   Collier   2020-03-05
W rzeczywistości Palestyńczycy nigdy nie dążyli do pokoju   Yemini   2020-03-02
Czy chrześcijanie znikną z Bliskiego Wschodu?   Dabbas   2020-02-28
Zamiana praw człowieka w kiepski dowcip   Gordon   2020-02-25

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

PrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedza


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk