Prawda

Środa, 25 maja 2022 - 00:52

« Poprzedni Następny »


Atak terrorystyczny na Speakers Corner był nożem wbitym w brytyjską demokrację


David Collier 2021-08-06


23 lipca 1866 roku “Reform League próbowała spotkać się w Hyde Parku, by żądać rozszerzenia prawa wyborczego. Rząd ogłosił, że to spotkanie jest nielegalne, zamknął park i rozmieścił tysiąc policjantów u wejścia Marble Arch w próbie niedopuszczenia do spotkania. Policji nie udało się ich zatrzymać, protestujący weszli do parku, co wywołało trzy dni starć.

 

Ruchu na rzecz zmiany nie udało się także zatrzymać politycznie. W ciągu roku rząd uchwalił Reform Act z 1867 roku. Dano także ochronę terenowi, na którym miało odbyć się spotkanie – w 1872 roku inna uchwała parlamentu doprowadziła do stworzenia Speakers Corner – wyznaczonego miejsca w Hyde Parku, gdzie ludzie mogli mówić swobodnie bez obawy przed aresztowaniem i karami. Ze względu na okoliczności, w jakich powstał, Speakers Corner jest osadzony w samej historii wolności, z jakich wszyscy korzystamy. Jest ciężko wywalczonym filarem naszej cennej, brytyjskiej demokracji.  


Odwiedzanie Speakers Corner dzisiaj


Podobnie jak większość młodych Londyńczyków, którzy poświęcają dzień na turystykę, w młodości odwiedzałem kilka razy Speakers Corner. Zawsze uważałem to za fascynujące miejsce z wielu dziwakami stojącymi na drabinkach, skrzynkach lub czymkolwiek, co się nadawało – wykrzykującymi o sprawach, które były dla nich ważne. Niestety, od czasu kiedy zacząłem badać antysemityzm, miałem wiele powodów, by tam powracać – i trudno o większą różnicę. W ciągu ostatnich kilku lat nastąpiła wyraźna zmiana, ponieważ coraz więcej z tych, którzy się tam gromadzili, propagowało ekstremistyczną, islamistyczną ideologię – lub, co ważniejsze, zastraszali tych, którzy tego nie robili.  


W latach 2014 do 2016 chodziłem tam co trzy, cztery tygodnie. Potem było to co dwa miesiące, potem co cztery lub pięć. Przez ostatni rok byłem tam tylko dwa razy – oba razy w jakimś rodzaju przebrania. Powód, dla którego przestałem tam chodzić, był prosty – niepokoiłem się o własne bezpieczeństwo.  


Terrorystyczny atak na Speakers Corner 25 lipca 2021


W niedzielę 25 lipca 2021 roku – dokładnie 155 lat od czasu, kiedy protestujący z Reform League walczyli w Hyde Parku o prawo do swobody słowa,  ten wycinek brytyjskiej demokracji został zaatakowany.


Zaatakowana
 została Hatun Tash, chrześcijanka i weteranka Speakers Corner. Hatun ma długą historię. Urodzona w Turcji, przeszła z islamu na chrześcijaństwo i musiała uciekać przed skierowaną wobec niej agresją – jak to musi robić wielu eksmuzułmanów.

 

O Hatun mówi się, że prowokuje – ale prowokuje większość ludzi na Speakers Corner. O to właśnie chodzi w tym filarze brytyjskiej demokracji. Tutaj ważny jest fakt, że Hatun - eksmuzułmanka – często krytykowała islam.


W niedzielę terrorysta próbował ją zamordować. Próbował wbić jej nóż w szyję i tylko dzięki jej szybkiej reakcji i łutowi szczęścia otrzymała uderzenie noża z boku głowy i kilka innych ran, kiedy broniła się.

 

Chociaż to był najpoważniejszy z ataków na nią, inny stały bywalec na Speakers Corner opowiada, że wcześniej na Hatun pluto, uderzono ją kiedyś tak, że straciła przytomność i napastowano seksualnie. Jest wiele wideo, które pokazują ją otoczoną przez próbujących ją zastraszyć islamistów.

 

Wczoraj Joseph z Israel Advocacy Movement miał panel na żywo o tym ataku, w którym uczestniczyło wielu stałych bywalców Speakers Corner. W wymianie poglądów uczestniczyli ludzie ze wszystkich stron – włącznie z tymi, którzy wyraźnie uważali, że w jakiś sposób na to zasłużyła – a co najmniej, że „prosiła się” o atak. Nie można namawiać ludzi, by to obejrzeli, bo trwało to cztery godziny – mogę tylko powiedzieć, że każdy, kogo interesują te sprawy i zechce to obejrzeć, z pewnością wyniesie z tego korzyści.

 

Najbardziej niepokojącą częścią historii Hatun Tash, której rezultatem była niedzielna próba zamordowania jej – jest to, że za każdym razem kiedy spotyka się z agresją, policja rozprawia się z nią – zamiast z tymi, którzy jej grozili, atakowali lub zastraszali. Powiedziano jej nawet, że dla własnego bezpieczeństwa powinna trzymać się z daleka od Speakers Corner – co jest komunikatem o całkowitym poddaniu się ze strony tego organu państwa, który ma za zadanie pilnowanie bezpieczeństwa na naszych ulicach, byśmy mogli po nich swobodnie chodzić.


Tożsamość nieznana


Są tacy, którzy przypomną mi w tym miejscu, że nie znamy tożsamości napastnika – i dlatego postępujemy niesłusznie wskazując palcem na radyklanego islamistę. Dla mnie jest to reakcja tchórzy – i odzwierciedla mentalność tego typu, który w ogóle doprowadził do powstania takiego zagrożenia. To nie był jakiś przypadkowy atak na ulicy. To był atak wycelowany w chrześcijankę w środowisku zdominowanym przez islamistyczne groźby i zastraszanie.  


To jest podejrzany:Oddział kontrterrorystycznej policji prowadzi śledztwo właśnie dlatego, że w tym konkretnym ataku nie ma wielu wątpliwości co do ideologicznej tożsamości napastnika. To był islamistyczny atak terrorystyczny na ulicach Londynu. Był to również atak na chrześcijan. Tak samo, jak widzimy islamistycznych terrorystów, którzy prześladują i atakują chrześcijan  od Pakistanu do Nigerii – tak widzimy ich teraz również w Londynie.

 

Co doprowadza nas do przerażających reakcji na wzrost islamistycznego zastraszania na naszych ulicach – poparcie, tchórzostwo lub milczenie.


Gdyby biały nacjonalista dźgnął nożem muzułmanina na Speakers Corner – media ruszyłyby do boju. Nagłówki “Islamofobia” ukazywałyby się codziennie przez siedem dni w tygodniu i nasze kanały informacyjne online przelewałyby się od niekończących się wywiadów, a wszystkie mówiłyby w podobny sposób o „rozbitym społeczeństwie”. Media społecznościowe byłyby pełne hasztagów solidarności od celebrytów i polityków. Jakże inaczej to wygląda, kiedy ofiarą jest chrześcijanka.


Przerażające reakcje - islamiści


Jeśli fakt islamskiego zastraszania nie przeraża cię, to może przeraża cię poparcie dla tego ataku. Bezpośrednio po ataku kilku islamistów, którzy byli świadkami wydarzenia, stali w grupie i mówili między sobą: „doczekała się”.

 

Niemal natychmiast pojawiło się poparcie on line dla tego terrorystycznego ataku. Pojawiały się tweety, zaskarżano je, usuwano – ale nadal pojawiały się:


[Hatun zasłużyła na to, niektórzy z was muszą zdobyć się na odwagę, jeśli uważacie, że z tymi bluźnierczymi kaznodziejami należy obchodzić się z adab i etheraan.<br />jeśli nie zgadzasz się ze mną, to pozwól, że najpierw przeklnę twoją matkę i poproszę cię, byś zwracał się do mnie uprzejmymi słowami i łagodnie.]

[Hatun zasłużyła na to, niektórzy z was muszą zdobyć się na odwagę, jeśli uważacie, że z tymi bluźnierczymi kaznodziejami należy obchodzić się z adab i etheraan.


jeśli nie zgadzasz się ze mną, to pozwól, że najpierw przeklnę twoją matkę i poproszę cię, byś zwracał się do mnie uprzejmymi słowami i łagodnie.]Są także tacy, którzy żałują, że przeżyła:


[Jaka szkoda, że jej żałosna dusza nie opuściła jej ciała.]
[Jaka szkoda, że jej żałosna dusza nie opuściła jej ciała.]

To nie są na wpół anonimowe konta. Także podczas panelu IAM, byli mówcy, którzy bagatelizowali lub usprawiedliwiali to zdarzenie. Niektórzy wydawali się bardziej wzburzeni “prowokacją” Hatun niż próbą zamordowania jej. I były komentarze widzów, takie jak ten:


Asghar Ali<br />suka zasługiwała na to, chodzi tam tylko po to, żeby obrażać i prowokować
Asghar Ali
suka zasługiwała na to, chodzi tam tylko po to, żeby obrażać i prowokować


Przerażające reakcje – wykręt “zbyt krótkiej spódniczki” w mediach


Być może jeszcze bardziej przerażające jest niemal całkowite milczenie mediów. Jasne, opublikowali małe notki, ale to wszystko było ogólne, obojętne i wyraźnie opublikowane tylko po to, by „odfajkować” sprawę. Niemal wszystkie media użyły tego samego źródła z agencji informacyjnej zamiast same poświęcić temu uwagę. Nasze media po prostu nie chcą o tym mówić..


Wszystkie również skupiły się na fakcie, że Hatun miała na sobie koszulkę Charlie Hebdo.I co z tego? Czy w tym kraju nie wolno jej ubierać się w to, co chce? A jeśli to jest prowokacja, którą opisuje się, żeby jakoś “wytłumaczyć” lub umniejszyć koszmar czynu osoby, która ją zaatakowała – czy znaczy to, że wracamy do sposobu relacjonowania z lat 1970., kiedy ubiór, jaki miała na sobie dziewczyna, był ważny w sprawie o gwałt? Prasa powinna się wstydzić, że poszła tą drogą. Jej ubiór jest w tej sprawie nieistotny, Została zaatakowana, ponieważ radykalni islamiści nie pozwalają na inne zdanie – a niektórzy będą się posuwać aż do zamordowania osoby, z którą się nie zgadzają. To trzeba podkreślać.


Przerażające reakcje – politycy


Całkowicie niewybaczalne milczenie.


Mikrokosmos brytyjskiego społeczeństwa


O tym, co zdarzyło się Hatun, powinny krzyczeć nagłówki wszystkich gazet, bo to jest sposób działania islamistów: zastraszanie, grożenie i zabijanie ludzi, którzy sprzeciwiają się im. Ta strategia działa. Opozycja otrzymuje komunikat i chowa się.  


[kafirowie są tchórzami, zobaczą jeszcze kilku z nich dźgniętych i zamkną się]
[kafirowie są tchórzami, zobaczą jeszcze kilku z nich dźgniętych i zamkną się]

W końcu jedynymi, którzy pozostaną na ulicach będą różne odłamy radykalnych islamistów walczące o supremację między sobą.


To zdarzyło się w tak wielu krajach z muzułmańską większością, że trudno je wszystkie wyliczyć. Islamistyczna dominacja na Speakers Corner dała teraz w wyniku próbę zamordowania chrześcijańskiej kaznodziejki. Jeśli za dużo o tym mówisz, zostaniesz okrzyczany “islamofobem” – jak to niewątpliwie stanie się ze mną za napisanie tego artykułu. To także jest częścią strategii. Wszystkie te elementy działają na rzecz zdławienia krytyki ekstremistycznej ideologii, która dąży do dominacji i zmusza nas do poddania się. Ta ideologia szerzy się w naszej polityce, naszych NGO “praw człowieka”, w naszych związkach zawodowych, naszych szkołach i wyraźnie na naszych ulicach.   


Jeśli będziemy nadal kulić się ze strachu, to koniec naszej wolności już jest wyryty w kamieniu.


An Attack On British Democracy

28 lipca 2021

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska


David Collier

Brytyjski badacz i bloger śledzący wzrost antysemityzmu i antydemokratycznych ruchów w Wielkiej Brytanii.   


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj
Komentarze
1. Magna Carta Libertatum - finale.? Marek Eyal 2021-08-06


Brunatna fala

Znalezionych 1058 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Krew Shireen abu Akleh jest na rękach Palestyńczyków   Rosenthal   2022-05-21
Nie da się rozwiązać problemu antysemityzmu ONZ przez ignorowanie go   Tobin   2022-05-18
Rosja i Chiny: najgorszy moment w historii   Chang   2022-05-12
Putin, Hitler i historii kobyła   Koraszewski   2022-05-11
Izrael: najczystszy kraj świata   Bard   2022-05-11
Palestyński kult śmierci – uwielbienie mordowania Żydów   Collier   2022-05-10
Iran mówi otwarcie – i powinniśmy uważnie słuchać     2022-05-08
Wspaniała wiadomość na Jom HaSzoah! Nie ma antysemitów!     2022-05-07
Czy umiemy wyobrazić sobie świat bez Izraela?   Tobin   2022-05-06
Allah sprowadził Żydów do Palestyny, żebyśmy mogli ich wykończyć     2022-05-04
Ramadan kończy się z hukiem   Blum   2022-05-02
Oni wszyscy mają krew na rękach   Collier   2022-04-21
W XXI wieku antysyjonizm znaczy antysemityzm   Tobin   2022-04-20
Jak USA utrwalają palestyńską przemoc   Blum   2022-04-19
Palestyńczycy popierają mordowanie przypadkowych Żydów     2022-04-18
Szaleństwa głębokiej wiary   Fitzgerald   2022-04-13
Intifada z okazji ramadanu?   Blum   2022-04-09
Nie nagradzajcie Palestyńczyków za nową falę terroru   Tobin   2022-04-05
Większość “Palestyńczyków” głosowałaby dziś na Hamas   Greenfield   2022-04-02
Dlaczego Stany Zjednoczone nadal płacą za antysemicką farsę w ONZ?   Tobin   2022-04-01
AP zachęcała do zamachu terrorystycznego w Beer Szewie… i nagrodzi go   Marcus   2022-03-29
Śpiew i taniec o “apartheidzie”: Infantylna @Amnesty jest obecnie taka sama jak inne antyizraelskie grupy     2022-03-22
Reportaż rosyjskiej telewizji o syryjskich żołnierzach zgłaszających się na ochotnika do walki wraz z Rosją przeciwko Ukrainie     2022-03-17
Obywatele właściwie poinformowani   Koraszewski   2022-03-16
Kłamstwo o dłuższej i silniejszej umowie z Iranem   Bard   2022-03-11
Biden rozbija złudzenia Izraela   Glick   2022-03-10
Electronic Intifada w pełni popiera Putina   Collier   2022-03-07
Propagandowy front Władimira Putina   Koraszewski   2022-03-07
Rosja: Iran jest naszym sojusznikiem, uczestniczymy w rozwijaniu jego projektu nuklearnego     2022-03-03
Chiny: To USA są winne ukraińskiego konfliktu     2022-03-02
„Apartheid” jest nową „okupacją” – terminem używanym w czysto propagandowych celach     2022-02-28
Czy Putin będzie strzelał do zakładników?   Rosenthal   2022-02-28
Lepszy kontrakt za pochwałę terroryzmu   Fitzgerald   2022-02-23
Nękanie w Judei i Samarii musi się zakończyć – ale kto nęka kogo?   Oz   2022-02-20
Nie ugłaskuj krokodyla “przebudzenia”     2022-02-18
Toksyczna szczodrość. Jak Europejczycy używają izraelskich NGO do destabilizowania Izraela   Altabef   2022-02-15
Losowy przykład nieuczciwości raportu Amnesty International     2022-02-14
Strategia Autonomii Palestyńskiej używania dzieci-żołnierzy przeciwko Izraelowi   Marcus   2022-02-13
Co naprawdę oznacza wspieranie „palestyńskiego pojednania”?   i Itamar Marcus   2022-02-12
Saudyjski dziennikarz o zerwaniu związków z Palestyńczykami   Fitzgerald   2022-02-11
Groza ujawnienia proizraelskiego stanowiska   Goska   2022-02-09
Neonazistowska fascynacja salafickim dżihadem   Wójcik   2022-02-08
Antysemici wszystkich krajów łączcie się   Koraszewski   2022-02-07
Palestyńscy najemnicy Iranu: Dżihad przeciw Izraelowi i Ameryce   Toameh   2022-02-06
Kościół, który promuje antysemityzm   Tobin   2022-02-04
Grupy terrorystyczne kochają Amnesty International, jako że kieruje się planami zniszczenia Izraela naszkicowanymi w Durban     2022-02-03
Amnesty wymyśla kolejną definicję apartheidu – tylko dla Izraela     2022-02-02
Wojna przeciwko Żydom prowadzona przez grupy “obrony praw człowieka”: @Amnesty, @HRW i @BTselem     2022-02-01
Powrót „Protokołów mędrców Syjonu”   Rosenthal   2022-01-31
„Guardian” wynalazł nowe antyizraelskie oszczerstwo: „Sportswashing”   Levick   2022-01-30
Pamiętajcie Dajr Jasin!   Troy   2022-01-29
Wikipedia morduje historię     2022-01-25
Associated Press zamienia palestyński wypadek drogowy w podżeganie przeciwko Izraelowi   Fitzgerald   2022-01-23
Wędrówka idei na Bliskim Wschodzie   Mansour   2022-01-22
Neonaziści dążą do wykucia braterskiej więzi z dżihadystami   Stalinsky   2022-01-19
Kiedy atakowani są Żydzi, przedstawiciele władz boją się powiedzieć “antysemityzm”   Frantzman   2022-01-17
Sowieckie kłamstwo o izraelskim apartheidzie   Kemp   2022-01-14
„Nieistotne religijne idee”? Nie, każdy terroryzm jest oparty na głębokiej wierze, niezależnie od tego, czy jest religijny, polityczny, społeczny czy inny – część I   M. Reiter   2022-01-13
Litania nieszczęść Hassana Nasrallaha   Fitzgerald   2022-01-13
Palestyńczycy: Jesteśmy dumni z naszych terrorystów   Tawil   2022-01-11
Życie w epoce kamienia   Rosenthal   2022-01-09
The Yellow Spot: szczegółowa relacja z tamtych czasów o nazistowskim prześladowaniu Żydów w latach 1933-1935 brzmi bardzo podobnie do dzisiejszego antysemityzmu     2022-01-08
Co stałoby się z Arabami podczas nuklearnego uderzenia na Izrael i dlaczego nikogo to nie obchodzi?     2022-01-07
Z Facebooka egipskiego dysydenta   Mansour   2022-01-04
Co naprawdę zdarzyło się z milionem Żydów w krajach arabskich?   Collier   2022-01-03
Palestyńska szkoła terroryzmu   Tawil   2022-01-02
ONZ wypowiada wojnę Izraelowi   Rosenthal   2021-12-31
Unicestwienie Izraela najwyższym ideałem Iranu     2021-12-27
Według sondażu 93% palestyńskich Arabów w Jerozolimie woli rządy izraelskie od palestyńskich   Fitzgerald   2021-12-25
Human Rights Watch znowu zakłada, że Żydzi są rasistami i na tej podstawie pisze raport o Lod     2021-12-23
Kiedy antysyjonistyczna grupa dowodzi, że jej propaganda jest kłamstwem   Oz   2021-12-22
Obosieczny antysemityzm przyzwolenia   Nirenstein   2021-12-20
Iran: eksportowanie ropy czy rewolucji?   Taheri   2021-12-18
Znajdowanie prawdziwych ofiar terroru   Collins   2021-12-17
Na kampusach wśród personelu komisji “Różnorodności, równości i włączenia” są najbardziej nietolerancyjni ludzie     2021-12-16
Dziesiąta rocznica “pinkwashing” i czego nas ona uczy o antysemickich teoriach spiskowych     2021-12-10
Raport nazywa traktowanie chrześcijańskich dziewcząt i kobiet w muzułmańskich krajach “katastrofą praw człowieka”   Spencer   2021-12-03
Antysyjonizm i antysemityzm nie robią niczego, by pomóc Palestyńczykom   Regev   2021-11-29
Sunnicki Hamas i szyicki Iran: braterska więź w terrorze pod hasłem “śmierć Izraelowi”   Fitzgerald   2021-11-27
Terrorysta, który rozbija wszystkie stereotypy o terrorystach   Flatow   2021-11-23
Unia Europejska nadal nie wpisuje całego Hezbollahu na listę organizacji terrorystycznych   Fitzgerald   2021-11-22
Czy termin “nakba” jest antysemicki?     2021-11-21
“Od Rzeki do Morza”: Hamas wyjaśnia, czego chcą brytyjscy studenci   Kemp   2021-11-16
Jak Palestyńczycy ukradli cierpienia, no cóż, właściwie wszystkim   Collier   2021-11-14
Terroryści „palestyńskiego” dżihadu dostają więcej niż zarabiają lekarze i nauczyciele   Greenfield   2021-11-11
EU @eu_eeas ciągle mówi o nieistniejących “granicach sprzed 1967”, skoro explicite nigdy nie miały one być granicami?     2021-11-10
Odciąć finansowanie NGO powiązanych z terroryzmem   Eid   2021-11-07
Palestyńscy więźniowie, o których nikt nie mówi   Toameh   2021-11-06
Niemka skazana za zbrodnie ISIS   Frantzman   2021-11-02
Terroryzm jako palestyńska kultura   Marcus   2021-11-02
Dlaczego Palestyńczycy nie mogą zawrzeć pokoju z Izraelem   Toameh   2021-10-29
Czy Trzecia Konwencja Genewska stosuje się do palestyńskich terrorystów aresztowanych przez Izrael?    Hirsch   2021-10-28
Łajdackie porwanie “praw człowieka” leży u samego sedna kontrowersji wokół NGO   Tobin   2021-10-27
Protest, bo terrorystce odmówiono platformy   Fitzgerald   2021-10-26
Hamas jest beneficjentem dyplomacji bazującej na urojeniach   Glick   2021-10-24
Między bojkotami a rękawicą rzuconą przez Gazę   Collins   2021-10-22
Okropna prawda o irlandzkim antysemityzmie   Collier   2021-10-19
Oszukańcze sztuczki UNRWA, by wyciszyć słowa prawdy   Blum   2021-10-15
Próbowali spalić Żydów żywcem. Znowu   Flatow   2021-10-12
Prawdziwi palestyńscy “bohaterzy”: terroryści   Tawil   2021-10-10

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

&#8222;Przebudzeni&#8221;


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologia


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk