Prawda

Wtorek, 28 wrzesnia 2021 - 14:54

« Poprzedni Następny »


Administracja Bidena oszukuje Żydów


Elder of Ziyon 2021-04-21

Rameh, szkoła UNRWA, dodała nowe zdjęcie na swojej stronie.
Rameh, szkoła UNRWA, dodała nowe zdjęcie na swojej stronie.

JTA donosi:

"Kilka dni po wznowieniu finansowania przez USA pogrążonej w kłopotach agendy ONZ, która administruje palestyńskimi uchodźcami i ich potomkami, administracja Bidena oznajmiła, że otrzymała zapewnienie od kierownictwa UNRWA o “zerowej tolerancji” dla antysemityzmu, rasizmu i dyskryminacji.

 

“UNWRA wyraziła jasno swoje niewzruszone zobowiązanie wobec Stanów Zjednoczonych w sprawach przejrzystości, odpowiedzialności i neutralności we wszystkich swoich działaniach”  - powiedział wysoki rangą pracownik USA w wywiadzie w ten weekend, opisując proces, który doprowadził do ogłoszenia przez administrację decyzji o wznowieniu finansowania dla tej agendy. „A neutralnością w kontekście Narodów Zjednoczonych jest zero tolerancji dla rasizmu, dyskryminacji i antysemityzmu”.


To są dokładnie te same obietnice, jakie UNRWA przez lata składała wobec USA i innych. Za każdym razem, kiedy pokazuje się, że UNRWA naucza nienawiści i poparcia dla terroryzmu, UNRWA próbuje to zakryć, wydaje oświadczenia, które zaprzeczają wyraźnym faktom, a następnie żebrze o pieniądze, ponieważ jest prześladowana przez ludzi, którzy żądają od niej odpowiedzialności.

 

Ja sam dziesiątki razy odkrywałem jawny antysemityzm nauczany w szkołach UNRWA lub zamieszczany w mediach społecznościowych przez nauczycieli UNRWA, a wynikiem było szybkie działanie UNRWA – usuwanie postów, ale nie zmienianie niczego.


W 2016 roku znalazłem stronę Facebooka szkoły w Gazie pokazującą uczniów, którzy popierali falę ataków nożowych i taranowania samochodami, która wtedy szalała. UNRWA usunęła swoje logo ze strony Facebooka tej szkoły – a rzecznik Departamentu Stanu Obamy, John Kirby mówił o tym, jak poważnie UNRWA traktuje takie sprawy:

PYTANIE: Wczoraj zadałem pytanie o podżeganie w szkole UNRWA --

 

PAN KIRBY: Tak.

 

PYTANIE: -- które wydawało się dotyczyć – lub może dotyczyło faktu, że ta przemoc nadal trwa i nie maleje. Czy pan – czy pan miał możliwość przyjrzenia się temu?

 

PAN KIRBY: Więc tak i jak powiedziałem wcześniej, widzieliśmy ten raport, o którym pan mówi i przyglądamy się twierdzeniom. Jak powiedzieliśmy wcześniej, antysemityzm i podżeganie do przemocy są całkowicie nieakceptowalne. I sama UNRWA powiedziała wyraźnie, że nie będzie tolerowała antysemityzmu ani podżegania do przemocy przez jej personel lub w jej klasach szkolnych i oni potępiają rasizm we wszystkich postaciach. Chcemy i oczekujemy, żeUNRWA spełni to – ich własne wypowiedzi, że dotrzymają tych zasad. I każde takie twierdzenie przedstawione jak dotąd do UNRWA albo było, albo jest rozważane. I raz jeszcze, oczekujemy, że także to będzie [rozważane].

 

Poprosiliśmy UNRWA, by informowali nas tutaj w Departamencie Stanu o wynikach dochodzeń w sprawie tych twierdzeń. Stanie na straży ich własnej ścisłej polityki neutralności jest niezbędne dla możliwości tej agendy wykonywania tego, co wierzymy, że jest konieczną, ratującą życie pracą.  

 

PYTANIE: A drugą rzeczą jest, czy wierzy pan w oparciu o to, co widział pan jak dotąd, odkąd te raporty zaczęły pojawiać się, że oni stali na straży tej ścisłej polityki neutralności?

 

PAN KIRBY: No cóż, chodzi mi o to, z pewnością jest to coś, o czym mówiliśmy z nimi i nadal będziemy mówić. I, jak powiedziałem wcześniej, każde takie twierdzenie jest badane. Tym więc, co mogę powiedzieć, jest, że jest dla nas oczywiste, że oni traktują to poważnie i przyglądają się tym sprawom lub przyjrzeli się im w przeszłości i zamknęli je. ...Jesteśmy z pewnością zmartwieni i zaniepokojeni, że może istnieć problem, który trzebazałatwić.

 

PYTANIE: Może istnieć?

 

MR KIRBY: Racja. Chodzi mi o to, sądzę, że musimy pozwolić na zakończenie tych dochodzeń. Ale mówiliśmy bardzo wyraźnie o naszej trosce w sprawie podżegania do przemocy i antysemityzmu, jakie rzekomo zachodziły w UNRWA.

Oczywiście, od tego czasu widzieliśmy więcej przykładów, kiedy UNRWA nauczała podżegania i nienawiści, a nie mniej.

 

Tylko w tym roku przyłapano UNRWA na dostarczeniu uczniom materiału edukacyjnego stworzonego przez UNRWA – nie przez kraje gospodarzy – który jawnie zachęcał uczniów do zostania męczennikami. Własne logo UNRWA jest na tej stronie, gdzie zachęca się użycia „miecza”, by „wyzwolić ojczyznę”.UNRWA w Gazie i na Zachodnim Brzegu używa dzisiaj tego podręcznika, który gloryfikuje masową morderczynię, Dalal Mughrabi.Czy jest jakakolwiek różnica między bezwartościowymi obietnicami UNRWA, złożonymi administracji Obamy w 2016 roku, a jej obietnicami dla administracji Bidena w 2021 roku?


Wróćmy do artykułu JTA, gdzie jest bardzo ważny, mały szczegół:


Członek administracji Bidena, który poprosił, by nie podawać jego nazwiska, aby mógł mówić szczerze, skontaktował się z JTA.


Kiedy UNRWA kłamie, jest to spodziewane. Kiedy USA broni kłamstw UNRWA, jest to skandaliczne. Kiedy jednak administracja Bidena kontaktuje się z Jewish Telegraphic Agency, by prewencyjnie bronić kłamstw UNRWA, jest to Biały Dom świadomie oszukujący Żydów. 


UNRWA wie, że kłamie. Biały Dom wie, że UNRWA kłamie. I decyduje się bronić tych kłamstw. 


Teraz, kiedy zobaczyliśmy, że Biden z pełną pogardą traktuje żydowski niepokój o to, że UNRWA podżega do terroryzmu, czy ktokolwiek może myśleć, że robią inaczej w sprawie irańskich negocjacji?  

 

Chciałem uwierzyć nowej administracji na słowo, mimo wątpliwości. Nie jest to dłużej możliwe. Mimo że Biden w kampanii mówił o przywróceniu pomocy dla UNRWA, informacja, która przyszła później, o własnym materiale edukacyjnym UNRWA, który zawiera jawne poparcie dla terroryzmu, powinna była spowodować, że moralny Biały Dom przynajmniej zatrzymałby się i nalegał na rzeczywistą reformę przed przywróceniem funduszy dla UNRWA. 

 

Fakt jak lekceważąco Biały Dom traktuje Żydów w sprawie UNRWA, pokazuje, że mają zamiar zrobić dokładnie to samo w sprawie irańskich zbrojeń nuklearnych.

 

The Biden administration is gaslighting Jews

Elder of Ziyon, 13 kwietnia 2021

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

 
Elder of Ziyon
Amerykański bloger śledzący antysemityzm w mediach i w polityce amerykańskiej.


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 954 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Czy terroryści będą szkoleni za pieniądze zachodnich podatników?   Greenfield   2021-09-26
“Obchody” 20. rocznicy festiwalu nienawiści ONZ w Durbanie   Steinberg   2021-09-21
Artykuł w „Independent” z akrobatyką, żeby uniknąć słowa Hamas   Levick   2021-09-20
Taliban i antysemityzm ukryty w międzynarodowych stosunkach   Frantzman   2021-09-18
Izrael próbuje złagodzić problemy Palestyńczyków w Gazie i na Zachodnim Brzegu, w zamian otrzymuje zniewagi   Fitzgerald   2021-09-14
Najbardziej poszukiwany terrorysta ministrem bezpieki   Ahmad   2021-09-14
Pamięć i nauki z zamachu 9/11   Collins   2021-09-11
Islamski ekstremizm w Wielkiej Brytanii jest coraz pewniejszy siebie   Collier   2021-09-10
Administracja Bidena daje mułłom w Iranie kolejne zwycięstwo: przejęcie władzy przez talibów   Rafizadeh   2021-09-03
Terroryzm: różne miejsca, różne zdjęcia   Collins   2021-09-01
Chiny: Tajwan nie powinien polegać na poparciu USA     2021-08-31
Arabowie: Biden przywraca do życia ekstremizm i terroryzm   Toameh   2021-08-31
Najnowszy antyizraelski raport HRW     2021-08-28
Niech się palą izraelskie drzewa. Jewish Voice for Peace, antyizraelska grupa, kibicuje jerozolimskim pożarom   Abdul-Hussain   2021-08-27
Wznowiona “obietnica” Iranu dla Palestyńczyków   Toameh   2021-08-25
Zachodnia dyplomacja: błaganie terrorystów   Meotti   2021-08-24
Liban i jego tykające bomby   Taheri   2021-08-24
Czy Zachód może być uczciwy w sprawie islamistycznego zagrożenia?   Tobin   2021-08-23
Z amerykańskiego upokorzenia wyłoni się nowy porządek świata   Ahmed   2021-08-18
Niemcy wydadzą 41 milionów dolarów, żeby “odkryć” przyczyny dzisiejszego antysemityzmu   Fitzgerald   2021-08-18
“Naród irański nie zrezygnuje z islamu z powodu braków wody”     2021-08-14
A Kartagina musi być zburzona…   Koraszewski   2021-08-12
Zniszczenia w Gazie, o których wam nie powiedziano, bo nie pasują do antyizraelskiej narracji   von Koningsveld   2021-08-10
Walka z zarazą z Durbanu   Kemp   2021-08-08
Liban atakuje Izrael, Liban krzyczy „agresja”   Abdul-Hussain   2021-08-07
Atak terrorystyczny na Speakers Corner był nożem wbitym w brytyjską demokrację   Collier   2021-08-06
Kiedy nie ma udziału Izraela znika zainteresowanie losem Palestyńczyków     2021-08-04
Hamas chełpi się mordowaniem żydowskich dzieci 20 lat temu w pizzerii Sbarro     2021-08-03
Marksistowskie poparcie dla palestyńskiego terroryzmu prowadzi do nienawiści do Żydów na całym Zachodzie   Milliere   2021-08-01
Świat reaguje na Izrael z arogancją i hipokryzją   Darshan-Leitner   2021-07-31
ONZ ustanawia stałą izraelożerczą komisję dochodzeniową pod przewodnictwem znanej z nienawiści do Izraela apologetki antysemityzmu Navi Pillay     2021-07-30
W Iranie Najwyższy Przywódca jest zaniepokojony   Fitzgerald   2021-07-28
Dziennikarka BBC wyrzucona za tweet “Hitler miał rację”   Fitzgerald   2021-07-25
Szwecja: Imam potępia szwedzką flagę, wzywa muzułmanów do “miażdżenia i rozbijania głów Żydów”   Spencer   2021-07-24
Biden i mułłowie: "Karmienie krokodyla"   Rafizadeh   2021-07-24
Specjalny Sprawozdawca Rady Praw Człowieka ONZ ogłasza, że izraelskie osiedla są „zbrodnią wojenną”. Dlaczego jest w błędzie?   Fitzgerald   2021-07-21
Jak palestyńscy przywódcy oszukują Amerykanów   Tawil   2021-07-20
Morale i kwestia wyjścia Ameryki z Afganistanu   Koraszewski   2021-07-19
Opieka medyczna Izraela nad przywódcami Hamasu i AP, a podwójne standardy CUNY   Fitzgerald   2021-07-19
Denazyfikacja Bliskiego Wschodu wymaga ponownej denzyfikacji Niemiec   Pickles   2021-07-18
Amnezja wysepkowa jest super   Honig   2021-07-16
Dyktator Białorusi: „Świat płaszczy się przed Żydami”   Fitzgerald   2021-07-16
Jak izraelożercy stali się wpływowi   Rosenthal   2021-07-13
Pod uwagę amerykańskim uczelniom, których partnerem jest Uniwersytet Al Kuds   Flatow   2021-07-11
Dzieci Palestyny poświęcą swoją krew i swoje ciała     2021-07-10
Czy Palestyńczycy potępią mufiego Hussainiego i Hitlera?   Abdul-Hussain   2021-07-09
Administracja Bidena: nagradzanie morderczego reżimu Iranu?   Rafizadeh   2021-07-07
Uwagi na marginesie 50. rocznicy ukończenia studiów   Landes   2021-07-07
Dlaczego życie czarnych chrześcijan zupełnie się nie liczy?   Ibrahim   2021-07-06
Czy IDF jest bezradna?   Bard   2021-07-05
Prawo powrotu w stare koleiny   Koraszewski   2021-07-04
Letnie obozy palestyńskiego dżihadu   Toameh   2021-07-02
Najbardziej niebezpieczni terroryści świata   Patrikarakos   2021-06-30
Artykuł Human Rights Watch o antysemityzmie ZACHĘCA do lewicowego antysemityzmu     2021-06-29
Krótka historia długiej nienawiści   Rosenthal   2021-06-28
Stany Zjednoczone wspierają palestyńskie naruszenia praw człowieka.   Toameh   2021-06-26
Palestyńska kultura przemocy   Bard   2021-06-25
Ewolucja, dzieci i mordercy   Koraszewski   2021-06-23
Zatruty owoc ustępstw wobec irańskich mułłów   Toameh   2021-06-22
Na nieludzkiej ziemi   Koraszewski   2021-06-21
Przez całą historię Żydzi musieli z czegoś rezygnować, by uzyskać akceptację – tym razem jest to Izrael   Amos   2021-06-20
Wiadomości z Iranu, zarówno te głupie, jak i te złowrogie   Fitzgerald   2021-06-19
Gaza, Sky News i marsz islamistów na Londyn   Collier   2021-06-19
Dziennikarstwo z własnym samobójczym celem   Landes   2021-06-18
Tylko Palestyńczycy mogą być ofiarami   Abdul-Hussain   2021-06-17
Z Bagdadu do Gazy: dzisiejszy konflikt jest zakorzeniony w ideologii ery nazistowskiej   Julius   2021-06-16
“TIMES” propaguje demonizację Izraela przez BLMAdam Levick   Levick   2021-06-15
Multikulturowi wielbiciele Hitlera   Greenfield   2021-06-14
Jak międzynarodowa społeczność starała się stworzyć niekończącą się wojnę izraelsko-palestyńską   Frantzman   2021-06-13
Administracja Bidena nagradza terrorystów: Abbasa i Hamas   Tawil   2021-06-11
Budząca mdłości zachodnia “postprawda” na temat wojny Gazy z Izraelem   Bekdil   2021-06-10
Policzmy dokładnie ofiary w Gazie   Rosenthal   2021-06-09
Umyj, wypłucz, powtórz wojnę   Collins   2021-06-08
Świat akademicki dla Hamasu   Pessin   2021-06-06
Wciskacze fake newsów o Palestyńczykach ignorują ludobójstwo chrześcijan. Ideologicznie napędzana hipokryzja   Ibrahim   2021-06-05
Kostiumowy dramat i kompromitacja   Rosenthal   2021-06-05
Bliski Wschód Hady’ego Amra   Glick   2021-06-04
Tureccy Żydzi - uboczne ofiary tureckiej nienawiści do Izraela   Bekdil   2021-06-04
Terapeutka o trwającym statusie ofiary palestyńskich Arabów   Oz   2021-06-01
Prawda o tym “arabskim chłopcu podpalonym przez Izraelczyków”   Fitzgerald   2021-06-01
Hasło: “Izrael ma prawo się bronić” pokazuje bezmiar moralnego zagubienia   Pandavar   2021-05-31
Jeśli USA chcą być humanitarne, nie “odbudują” Gazy   Tobin   2021-05-31
Szejk Dżarrah i niesymetryczne roszczenia   Julius   2021-05-30
Przywódca Hamasu w Gazie: To była tylko próba, nic poza małym ćwiczeniem przed tym, co się zdarzy     2021-05-29
Zachodni obrońcy Gazy mają oczy, ale nie widzą   Steinberg   2021-05-28
Fałszywi bojownicy o pokój i prawdziwi terroryści tworzą niemal doskonały front nienawiści do Żydów     2021-05-27
Palestyńskie głosy, których Blinken nie usłyszy   Toameh   2021-05-26
Nieodnotowane: IDF ceni życie, celem Hamasu jest maksymalizacja ofiar   Koningsveld   2021-05-25
Nowe furie najstarszej nienawiści   Savodnik   2021-05-24
Trąby i silniki czołgów: punkt zwrotny w Gazie?   Kemp   2021-05-22
Mam dość   Ezra   2021-05-21
Po drugiej stronie lustra   Koraszewski   2021-05-19
Zastępcza wojna Iranu przeciwko Izraelowi   Toameh   2021-05-18
Iran ujawnia swoją strategię doradzając Hamasowi w wojnie przeciwko Izraelowi   Frantzman   2021-05-17
Dejudaizacja Jerozolimy w 1948 roku   Carlson   2021-05-17
Kiedy rakiety Hamasu uderzają w izraelskie domy, zapomnij o niuansach   Tobin   2021-05-16
Naszym prawdziwym celem jest zniszczenie Izraela   Tawil   2021-05-15
Dzisiejsze oszczerstwo o rytuale krwi   Rosenthal   2021-05-14
Stara sztuczka Mahmouda Abbasa: antysemickie podżeganie   Blum   2021-05-13
Irańska pułapka   i Sarah N. Stern   2021-05-12

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Bohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotu


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk