Prawda

Poniedziałek, 29 listopada 2021 - 03:26

« Poprzedni Następny »


Zrywając boki ze śmiechu


Khaled Abu Toameh 2016-03-19

Wiceprezydent Joe Biden odwiedza prezydenta Autonomii Palestyńskiej, Mahmouda Abbasa w Ramallah 10 marca w nadziei przekonania go, by wydał “potępienie” fali zamachów terrorystycznych przeciwko Izraelczykom. Następnego dnia partia Abbasa, Fatah, zaprosiła Palestyńczyków do obchodów 38. rocznicy „męczeństwa”  Dalal Al-Mughrabi. Al-Mughrabi była członkinią Fatahu i brała udział w masakrze w Izraelu z 1978 r., w której zamordowano 38 cywilów, w tym 13 dzieci.
Wiceprezydent Joe Biden odwiedza prezydenta Autonomii Palestyńskiej, Mahmouda Abbasa w Ramallah 10 marca w nadziei przekonania go, by wydał “potępienie” fali zamachów terrorystycznych przeciwko Izraelczykom. Następnego dnia partia Abbasa, Fatah, zaprosiła Palestyńczyków do obchodów 38. rocznicy „męczeństwa”  Dalal Al-Mughrabi. Al-Mughrabi była członkinią Fatahu i brała udział w masakrze w Izraelu z 1978 r., w której zamordowano 38 cywilów, w tym 13 dzieci.

W zeszłym tygodniu wiceprezydent USA, Joe Biden, odwiedził Ramallah i prezydent Autonomii Palestyńskiej Mahmoud Abbas oraz jego najwyżsi dygnitarze zrywają boki ze śmiechu.


Dlaczego mieliby się nie śmiać? Biden przybył do regionu w nadziei na przekonanie przywódców palestyńskich, by wydali „potępienie” panującego tam terroru, który sami opisują jako „powszechne i pokojowe powstanie”. Już to samo cuchnie szubienicznym dowcipem.


To jednak, co otrzymał Biden, jest jeszcze śmieszniejsze z punktu widzenia Abbasa i jego przyjaciół.


Prezydent palestyński oferował "kondolencje" z powodu zabicia poprzedniego dnia  obywatela amerykańskiego w Jaffie. Według komunikatu opublikowanego przez kierownictwo AP w Ramallah „Prezydent [Abbas] oferował kondolencje z powodu zabicia obywatela USA, podkreślając równocześnie, że władze okupacyjne zabiły przez ostatnich pięć miesięcy 200 Palestyńczyków”.


Abbas uronił krokodyle łzy z powodu śmierci Taylora Force’a, absolwenta West Point z Teksasu, którego zadźgał nożem Palestyńczyk, kiedy szalał na bulwarze nadbrzeżnym w Jaffie. Niewątpliwie, Abbas był również zasmucony, ponieważ Izrael zabija palestyńskich nożowników i terrorystów z bronią palną.


Tuż przed przybyciem Bidena do Ramallah frakcja Abbasa, Fatah, wychwalała mordercę Force’a, nazywając go „męczennikiem”. Fatah jednak szybko usunął ten post, żeby uniknąć kompromitacji przywódców palestyńskich podczas wizyty Bidena.


Wydaje się, że dla Abbasa zamordowanie amerykańskiego gościa jest godne potępienia, ale zamordowanie 34 Izraelczyków od października zeszłego roku, włącznie z kobietą w ciąży i cywilami, już nie tak bardzo.


Gdzie było potępienie zranienia dziewięciorga Izraelczyków w ataku, w którym zginął Taylor Force? Gdzie było potępienie zamachów, które miały miejsce tego samego dnia w Jerozolimie i Petah Tikwa?


Ale Abbas wszystko Bidenowi wyjaśnił: w rzeczywistości to Izrael jest w pełni odpowiedzialny za “przemoc i rozlew krwi” z powodu “okupacji” i “osiedli”.


A oto mały, brudny sekret: zamachowcy palestyńscy nie mordują Żydów z powodu „osiedli” lub „posterunków kontrolnych”.


Sprawdźcie ich strony na Facebooku: tym, co podsyca ich nienawiść, są kłamstwa, jakimi od kilku lat są karmieni przez prezydenta Abbasa i innych przywódców palestyńskich, dotyczące “bezczeszczenia” przez Żydów świętych miejsc islamskich i spiskowania, by je zniszczyć. Nie kłopoty na posterunkach kontrolnych, nie kwestia osiedli, nie budowa nowych mieszkań w Jerozolimie dla rodzin żydowskich.


Wielu z tych Palestyńczyków wyprawiło się po krew izraelską, ponieważ zostali nauczeni – przez Mahmouda Abbasa, Autonomię Palestyńską, Hamas i inne grupy palestyńskie – nienawiści do Izraela. Nie obchodzi ich czy Żyd mieszka w Jaffie, czy na Zachodnim Brzegu. Nie obchodzi ich także, że niektóre z ich ofiar to Arabowie.


Niemniej komedia toczy się dalej. Podobno Biden wzywał Abbasa i kierownictwo palestyńskie do zaprzestania podżegania przeciwko Izraelowi w mediach oficjalnych i społecznościowych. Abbas żarliwie zaprzeczał, by w ogóle było takie podżeganie i wyjaśnił, że w istocie przywódcy USA całkowicie pomieszały się sprawy: to Izrael jest winien podżegania przeciwko Palestyńczykom.


Podczas gdy Abbas był zajęty składaniem kondolencji z powodu zabicia obywatela amerykańskiego, jego rządząca frakcja Fatahu była zajęta gloryfikowaniem palestyńskich zamachowców, którzy zamordowali Izraelczyków.


Jednym z przykładów jest opublikowanie przez Fatah ogłoszenia zapraszającego Palestyńczyków do obchodów 38. rocznicy „męczeństwa”  Dalal Al-Mughrabi.


Al-Mughrabi była członkinią Fatahu i brała udział w masakrze w Izraelu z 1978 r., w której zamordowano 38 cywilów, w tym 13 dzieci.


Kondolencje były też wystarczająco długie, by Fatah pochwalił palestyńskich zamachowców, włącznie z Abdelem Malekiem Abu Charoubem, który dokonał niedawnego ataku z bronią palną w Jerozolimie. W poście na swojej oficjalnej stronie Facebooka Fatah wychwalał Abu Charouba jako „bohatera i męczennika”.  


Oczywiście, ani Biden, ani żaden z jego doradców i asystentów nie widział tych postów. Wolą nadal chować głowy w piasek i udawać, że gdy tylko „proces pokojowy” zostanie wznowiony, wszystko będzie świetnie.


Dla Abbasa i jego załogi jest to ciąg dalszy ich normalnego działania. Jak w komedii, jest tam błazen i w tej roli kierownictwo AP obsadziło Bidena, raz jeszcze przekonując się, że opłaca się obwiniać za wszystko Izrael.


Po arabsku, w języku, w którym przywódcy zachodni nie są może biegli, media i rzecznicy palestyńscy rzygają jadem na Izrael. Potępienia ataków na Izraelczyków byłyby raczej nieprawdopodobne w takim scenariuszu.


Tak więc kurtyna podnosi się na kolejny akt ceremonialnego teatru absurdu na Bliskim Wschodzie. W podstępnym scenariuszu Abbasa chodzi o osiedla. W rzeczywistości chodzi o odmowę Amerykanów czytania lub choć przetłumaczenia z arabskiego, co właściwie mówią ich pokojowi partnerzy.


Palestinians: Laughing Their Heads Off

Gatestone Institute, 14 marca 2016

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaKhaled Abu Toameh - urodzony w 1963 r. w Tulkarem na Zachodnim Brzegu, palestyński dziennikarz, któremu wielokrotnie grożono śmiercią. Publikował między innymi w "The Jerusalem Post", "Wall Street Journal", "Sunday Times", "U.S. News", "World Report", "World Tribune", "Daily Express" i palestyńskim dzienniku "Al-Fajr". Od 1989 roku jest współpracownikiem i konsultantem NBC News.

Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 980 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Sunnicki Hamas i szyicki Iran: braterska więź w terrorze pod hasłem “śmierć Izraelowi”   Fitzgerald   2021-11-27
Terrorysta, który rozbija wszystkie stereotypy o terrorystach   Flatow   2021-11-23
Unia Europejska nadal nie wpisuje całego Hezbollahu na listę organizacji terrorystycznych   Fitzgerald   2021-11-22
Czy termin “nakba” jest antysemicki?     2021-11-21
“Od Rzeki do Morza”: Hamas wyjaśnia, czego chcą brytyjscy studenci   Kemp   2021-11-16
Jak Palestyńczycy ukradli cierpienia, no cóż, właściwie wszystkim   Collier   2021-11-14
Terroryści „palestyńskiego” dżihadu dostają więcej niż zarabiają lekarze i nauczyciele   Greenfield   2021-11-11
EU @eu_eeas ciągle mówi o nieistniejących “granicach sprzed 1967”, skoro explicite nigdy nie miały one być granicami?     2021-11-10
Odciąć finansowanie NGO powiązanych z terroryzmem   Eid   2021-11-07
Palestyńscy więźniowie, o których nikt nie mówi   Toameh   2021-11-06
Niemka skazana za zbrodnie ISIS   Frantzman   2021-11-02
Terroryzm jako palestyńska kultura   Marcus   2021-11-02
Dlaczego Palestyńczycy nie mogą zawrzeć pokoju z Izraelem   Toameh   2021-10-29
Czy Trzecia Konwencja Genewska stosuje się do palestyńskich terrorystów aresztowanych przez Izrael?    Hirsch   2021-10-28
Łajdackie porwanie “praw człowieka” leży u samego sedna kontrowersji wokół NGO   Tobin   2021-10-27
Protest, bo terrorystce odmówiono platformy   Fitzgerald   2021-10-26
Hamas jest beneficjentem dyplomacji bazującej na urojeniach   Glick   2021-10-24
Między bojkotami a rękawicą rzuconą przez Gazę   Collins   2021-10-22
Okropna prawda o irlandzkim antysemityzmie   Collier   2021-10-19
Oszukańcze sztuczki UNRWA, by wyciszyć słowa prawdy   Blum   2021-10-15
Próbowali spalić Żydów żywcem. Znowu   Flatow   2021-10-12
Prawdziwi palestyńscy “bohaterzy”: terroryści   Tawil   2021-10-10
“Obietnica Życia Przyszłego” – Palestyna po  “zniknięciu” Izraela     2021-10-09
Iran z bronią jądrową jest bardziej niebezpieczny niż Korea Północna   Rafizadeh   2021-10-07
Premier Autonomii Palestyńskiej“Izrael musi zginąć demograficznie”     2021-10-06
Przemówienie Abbasa w ONZ wyjaśnia, dlaczego nie jest on partnerem do pokoju   Hirsch   2021-10-05
Czy terroryści będą szkoleni za pieniądze zachodnich podatników?   Greenfield   2021-09-26
“Obchody” 20. rocznicy festiwalu nienawiści ONZ w Durbanie   Steinberg   2021-09-21
Artykuł w „Independent” z akrobatyką, żeby uniknąć słowa Hamas   Levick   2021-09-20
Taliban i antysemityzm ukryty w międzynarodowych stosunkach   Frantzman   2021-09-18
Izrael próbuje złagodzić problemy Palestyńczyków w Gazie i na Zachodnim Brzegu, w zamian otrzymuje zniewagi   Fitzgerald   2021-09-14
Najbardziej poszukiwany terrorysta ministrem bezpieki   Ahmad   2021-09-14
Pamięć i nauki z zamachu 9/11   Collins   2021-09-11
Islamski ekstremizm w Wielkiej Brytanii jest coraz pewniejszy siebie   Collier   2021-09-10
Administracja Bidena daje mułłom w Iranie kolejne zwycięstwo: przejęcie władzy przez talibów   Rafizadeh   2021-09-03
Terroryzm: różne miejsca, różne zdjęcia   Collins   2021-09-01
Chiny: Tajwan nie powinien polegać na poparciu USA     2021-08-31
Arabowie: Biden przywraca do życia ekstremizm i terroryzm   Toameh   2021-08-31
Najnowszy antyizraelski raport HRW     2021-08-28
Niech się palą izraelskie drzewa. Jewish Voice for Peace, antyizraelska grupa, kibicuje jerozolimskim pożarom   Abdul-Hussain   2021-08-27
Wznowiona “obietnica” Iranu dla Palestyńczyków   Toameh   2021-08-25
Zachodnia dyplomacja: błaganie terrorystów   Meotti   2021-08-24
Liban i jego tykające bomby   Taheri   2021-08-24
Czy Zachód może być uczciwy w sprawie islamistycznego zagrożenia?   Tobin   2021-08-23
Z amerykańskiego upokorzenia wyłoni się nowy porządek świata   Ahmed   2021-08-18
Niemcy wydadzą 41 milionów dolarów, żeby “odkryć” przyczyny dzisiejszego antysemityzmu   Fitzgerald   2021-08-18
“Naród irański nie zrezygnuje z islamu z powodu braków wody”     2021-08-14
A Kartagina musi być zburzona…   Koraszewski   2021-08-12
Zniszczenia w Gazie, o których wam nie powiedziano, bo nie pasują do antyizraelskiej narracji   von Koningsveld   2021-08-10
Walka z zarazą z Durbanu   Kemp   2021-08-08
Liban atakuje Izrael, Liban krzyczy „agresja”   Abdul-Hussain   2021-08-07
Atak terrorystyczny na Speakers Corner był nożem wbitym w brytyjską demokrację   Collier   2021-08-06
Kiedy nie ma udziału Izraela znika zainteresowanie losem Palestyńczyków     2021-08-04
Hamas chełpi się mordowaniem żydowskich dzieci 20 lat temu w pizzerii Sbarro     2021-08-03
Marksistowskie poparcie dla palestyńskiego terroryzmu prowadzi do nienawiści do Żydów na całym Zachodzie   Milliere   2021-08-01
Świat reaguje na Izrael z arogancją i hipokryzją   Darshan-Leitner   2021-07-31
ONZ ustanawia stałą izraelożerczą komisję dochodzeniową pod przewodnictwem znanej z nienawiści do Izraela apologetki antysemityzmu Navi Pillay     2021-07-30
W Iranie Najwyższy Przywódca jest zaniepokojony   Fitzgerald   2021-07-28
Dziennikarka BBC wyrzucona za tweet “Hitler miał rację”   Fitzgerald   2021-07-25
Szwecja: Imam potępia szwedzką flagę, wzywa muzułmanów do “miażdżenia i rozbijania głów Żydów”   Spencer   2021-07-24
Biden i mułłowie: "Karmienie krokodyla"   Rafizadeh   2021-07-24
Specjalny Sprawozdawca Rady Praw Człowieka ONZ ogłasza, że izraelskie osiedla są „zbrodnią wojenną”. Dlaczego jest w błędzie?   Fitzgerald   2021-07-21
Jak palestyńscy przywódcy oszukują Amerykanów   Tawil   2021-07-20
Morale i kwestia wyjścia Ameryki z Afganistanu   Koraszewski   2021-07-19
Opieka medyczna Izraela nad przywódcami Hamasu i AP, a podwójne standardy CUNY   Fitzgerald   2021-07-19
Denazyfikacja Bliskiego Wschodu wymaga ponownej denzyfikacji Niemiec   Pickles   2021-07-18
Amnezja wysepkowa jest super   Honig   2021-07-16
Dyktator Białorusi: „Świat płaszczy się przed Żydami”   Fitzgerald   2021-07-16
Jak izraelożercy stali się wpływowi   Rosenthal   2021-07-13
Pod uwagę amerykańskim uczelniom, których partnerem jest Uniwersytet Al Kuds   Flatow   2021-07-11
Dzieci Palestyny poświęcą swoją krew i swoje ciała     2021-07-10
Czy Palestyńczycy potępią mufiego Hussainiego i Hitlera?   Abdul-Hussain   2021-07-09
Administracja Bidena: nagradzanie morderczego reżimu Iranu?   Rafizadeh   2021-07-07
Uwagi na marginesie 50. rocznicy ukończenia studiów   Landes   2021-07-07
Dlaczego życie czarnych chrześcijan zupełnie się nie liczy?   Ibrahim   2021-07-06
Czy IDF jest bezradna?   Bard   2021-07-05
Prawo powrotu w stare koleiny   Koraszewski   2021-07-04
Letnie obozy palestyńskiego dżihadu   Toameh   2021-07-02
Najbardziej niebezpieczni terroryści świata   Patrikarakos   2021-06-30
Artykuł Human Rights Watch o antysemityzmie ZACHĘCA do lewicowego antysemityzmu     2021-06-29
Krótka historia długiej nienawiści   Rosenthal   2021-06-28
Stany Zjednoczone wspierają palestyńskie naruszenia praw człowieka.   Toameh   2021-06-26
Palestyńska kultura przemocy   Bard   2021-06-25
Ewolucja, dzieci i mordercy   Koraszewski   2021-06-23
Zatruty owoc ustępstw wobec irańskich mułłów   Toameh   2021-06-22
Na nieludzkiej ziemi   Koraszewski   2021-06-21
Przez całą historię Żydzi musieli z czegoś rezygnować, by uzyskać akceptację – tym razem jest to Izrael   Amos   2021-06-20
Wiadomości z Iranu, zarówno te głupie, jak i te złowrogie   Fitzgerald   2021-06-19
Gaza, Sky News i marsz islamistów na Londyn   Collier   2021-06-19
Dziennikarstwo z własnym samobójczym celem   Landes   2021-06-18
Tylko Palestyńczycy mogą być ofiarami   Abdul-Hussain   2021-06-17
Z Bagdadu do Gazy: dzisiejszy konflikt jest zakorzeniony w ideologii ery nazistowskiej   Julius   2021-06-16
“TIMES” propaguje demonizację Izraela przez BLMAdam Levick   Levick   2021-06-15
Multikulturowi wielbiciele Hitlera   Greenfield   2021-06-14
Jak międzynarodowa społeczność starała się stworzyć niekończącą się wojnę izraelsko-palestyńską   Frantzman   2021-06-13
Administracja Bidena nagradza terrorystów: Abbasa i Hamas   Tawil   2021-06-11
Budząca mdłości zachodnia “postprawda” na temat wojny Gazy z Izraelem   Bekdil   2021-06-10
Policzmy dokładnie ofiary w Gazie   Rosenthal   2021-06-09
Umyj, wypłucz, powtórz wojnę   Collins   2021-06-08
Świat akademicki dla Hamasu   Pessin   2021-06-06

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo

Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk