Prawda

Środa, 20 marca 2019 - 12:23

« Poprzedni Następny »


Ukarany za nie skandowanie “Śmierć Ameryce, Izraelowi, Brytanii”


Majid Rafizadeh 2018-03-19

Najwyższy przywódca Iranu, Ali Chamenei, deklaruje “Śmierć Ameryce” 21 marca 2015. (Zrzut z ekranu z wideo MEMRI)
Najwyższy przywódca Iranu, Ali Chamenei, deklaruje “Śmierć Ameryce” 21 marca 2015. (Zrzut z ekranu z wideo MEMRI)

Jednym z najbardziej zdumiewających błędnych wyobrażeń, z jakimi spotkałem się na Zachodzie, jest zwyczaj pewnych ludzi – szczególnie wielu w mediach -- trywializowania radykalnych haseł islamistycznych, takich jak „Śmierć Ameryce”, „Śmierć Izraelowi” i „Śmierć Wielkiej Brytanii”. Nawet przedstawiciele rządowi często sprowadzają te wybuchy nienawiści i gróźb, którymi w rzeczywistości są, do zwykłego przekomarzania się.

Niektórzy z tak zwanych lewicowców, jak również agenci ekstremistycznych grup muzułmańskich na Zachodzie lub rzecznicy Islamskiej Republiki Iranu próbują wyjaśnić, że te skandowane hasła nie znaczą tego, co mówią i co większość ludzi zakłada, że mówią. Niektórzy sympatycy ekstremistycznych muzułmanów próbują nawet utrzymywać, że te komunikaty są jedynie przykładami “różnic kulturowych”. Celem tych ludzi jest wprowadzenie w błąd naiwnego ludu, by myślał, że nie ma powodu niepokoić się tymi hasłami ani otwartymi i płomiennymi groźbami wobec ich społeczności.    


To ogłupianie jest szczególnie intrygujące, ponieważ ci sami ludzie, którzy próbują kulturowo wyjaśnić, usprawiedliwić lub zminimalizować znaczenie “Śmierć Ameryce” lub “Śmierć  Izraelowi”, nigdy nie żyli pod islamskimi rządami ani nawet nie badali tych fundamentalistycznych państw. Niemniej podejmują się wyjaśnić znaczenie tych skandowanych haseł, jak gdyby wiedzieli lepiej niż ludzie, którzy je tworzą.


Cel tych sympatyków wydaje się być jasny: nakłonienie ludzi Zachodu do fałszywego poczucia bezpieczeństwa i zachęcanie ich, by nie traktowali tych gróźb poważnie. Ci sympatycy podkreślają wagę tego, by nie odczuwać zaalarmowania z powodu tych haseł i próbują przekonać ludzi, że obawianie się ich jest po prostu oznaką ignorancji. W ostatecznym rachunku to warunkowanie zachodniej kultury pozwala ekstremistycznym muzułmanom na powolną i ukrytą ekspansję swojej agendy, podczas gdy ci, którzy podnoszą alarm, są spychani na marginesy społeczeństwa i poddani ostracyzmowi jako „rasiści” lub „islamofobi”, zaś publiczność daje się zwieść złudnym poczuciem bezpieczeństwa.


Wyrastałem uczony każdego ranka w szkole podnoszenia pięści i głośnego skandowania: “Śmierć Ameryce”, “Śmierć Izraelowi” i “Śmierć Brytanii”. Nie było żadnego nieporozumienia co do znaczenia tych haseł. Jeśli tego nie robiłem, byłem surowo karany. Niestety, „Śmierć dla..” znaczy dokładnie to, co znaczy.


Tam gdzie dorastałem, skandowane hasła były – i nadal są – najpotężniejszymi narzędziami prania mózgów, używanymi przez ekstremistycznych przywódców muzułmańskich do zmuszania ludzi, by wypełniali religijne i polityczne życzenia przywódców. Skandowanie i slogany służyły mobilizowaniu, jednoczeniu i wzmacnianiu ludzi w sposób, w jaki nie udawało się niemal żadnym innym narzędziom.


“Śmierć dla” ma w islamizmie zarówno religijne, jak polityczne konotacje. Propagowane i szerzone przez ekstremistycznych przywódców te slogany nie tylko promują pragnienie, by ktoś umarł; instruują także ludność, by wzięła sprawy we własne ręce i wypełniła rzekomo dobry, szlachetny i „boży” obowiązek.


Te slogany sformułował jako pierwszy ajatollah Chomeini, Wielki Ajatollah, którego słowa równe są islamskim prawom i fatwom [opinie o prawie islamskim], które każdy muzułmanin ma obowiązek wypełniać. Jeśli jakiś muzułmanin opiera się, nie jest dłużej uważany za muzułmanina i dlatego można go zabić za apostazję.


Pamiętam jak pewnego dnia w gimnazjum nasze lekcje zostały nagle przerwane przez islamskie władze szkolne. Przybyli z czekoladą i innymi słodyczami, które wszystkim rozdawali. Słodycz stała się gorzka, kiedy zrozumiałem, że te podarki były dane w ramach świętowania zabicia Icchaka Rabina, byłego premiera Izraela. Kiedy odmówiłem uczestnictwa, zostałem ukarany.


Kary obejmowały ostracyzm ze strony społeczności; zakaz uczestniczenia w lekcjach w tej szkole lub jakiejkolwiek innej szkole w kraju i zakaz rozmawiania z uczniami. Gdyby ktokolwiek odważył się w jakikolwiek sposób kontaktować ze mną, otrzymałby taką samą karę. Była także fizyczna przemoc: ciosy w brzuch lub uderzenia kijem po rękach. Bijąc, prowadzono mnie przed szeregi uczniów i nauczycieli i obrzucano obelgami takimi jak brudny syjonista, brudny Amerykanin i hańba islamistycznych rządów Iranu.


Pytanie brzmi: jeśli “Śmierć dla” nie znaczy tego, co słyszysz, to dlaczego, kiedy ktokolwiek w tych wyznaczonych na śmierć narodach lub grupach zostaje zabity, ekstremistyczni muzułmanie z zapałem świętują?


Początkowo, kiedy zaczęło się skandowanie takich ekstremistycznych haseł, wielu zlekceważyło je. Wydawało się głupie wierzenie, że takie groźby są naprawdę traktowane poważnie. Wkrótce jednak islamistyczne grupy irańskie i Al-Kaida oraz ISIS i ich wyznawcy zaczęli zamieniać te skandowane słowa w czyny: rozbijając samoloty o budynki, podcinając gardła, taranując ciężarówkami ludzi, mordując ludzi w restauracjach, klubach nocnych lub po prostu na ulicy.


Inne przykłady takiego zachowania obejmują zamachy samobójcze w Libanie, które zabiły 241 amerykańskich wojskowych (220 żołnierzy piechoty morskiej, 18 marynarzy i 3 żołnierzy); wysadzenie w powietrze Wież Chobar, wysadzenie w powietrze USS Cole przy bezpośrednim wsparciu i udziale Hezbollahu, Al-Kaidy i Iranu. Każdy badacz lub politolog, który choć trochę badał te sprawy, zna fakt, że istnieje obfitość dowodów na zabijanie Amerykanów, Izraelczyków i ludzi Zachodu przez islamskie reżimy i grupy.  


Ponadto, takie hasła skanowane przez czołowych imamów i przedstawicieli państwa służy podżeganiu jeszcze większej globalnej nienawiści i antagonizmu wobec chrześcijan, Amerykanów, Żydów, Izraelczyków i ludzi na Zachodzie. Takie skandowanie już doprowadziło do aktów terroru i zrobi to ponownie. Te hasła inspirują radykałów i ich wyznawcy czują pozwolenie na wzięcie spraw we własne ręce i zabijanie „wroga”. Przez wypełnianie tych wezwań islamskich władców wielu wyznawców wierzy, że w następnym świecie otrzymają „błogosławieństwa”, takie jak 72 dziewice podarowane im przez Allaha w życiu pozagrobowym.  


Są niezliczone przykłady wyznawców popełniających takie czyny: atak na targ w Boże Narodzenie w Berlinie; strzelanina na międzynarodowym lotnisku w Los Angeles; zamordowanie dziennikarzy francuskiego pisma satyrycznego “Charlie Hebdo” lub klientów paryskiego sklepu koszernego; strzelanina w biurze werbunkowym w Little Rock dokonana przez dżihadystę Addulhakima Muhajid Muhammada; strzelanina w Fort Hood dokonana przez psychiatrę armii USA, majora Nidala Malik Hasana, na którego wizytówce były litery SoA: Soldier of Allah [Żołnierz Allaha]; bomba na maratonie bostońskim; zamach terrorystyczny z siekierą na czterech policjantów w metrze w Nowym Jorku; zamach w San Bernardino, masowa strzelanina w nocnym klubie w Orlando na Florydzie, zamach w Ohio State University, wysadzenie w powietrze ambasad Stanów Zjednoczonych w Dar es Salaam i w Nairobi, a w 2017 r. zamach na Dolnym Manhattanie, by wymienić tylko kilka. A tu nawet nie ma wzmianki o zamachach w Izraelu, Australii, Kanadzie lub Indyjskim subkontynencie.


Ile jeszcze przykładów trzeba dodać do tej listy? Ile jeszcze aktów terroru i utraconego życia przez niewinnych ludzi potrzeba, zanim media głównego nurtu zaczną rozumieć, że tak, te skandowane hasła znaczą „Śmierć Ameryce”, „Śmierć Izraelowi” i „Śmierć Brytanii”? Są to bardzo dosłowne groźby, których celem jest podżeganie wyznawców do morderczych czynów. Nie oszukujmy się dłużej i nie dajmy wprowadzać się w błąd przez tych, którzy próbują szerzyć islamistyczną agendę.


Te wezwania są czymś dużo więcej niż tylko słowami. Są głęboko odczuwanymi intencjami, które – jeśli nie zrobimy niczego, by je powstrzymać – będą tylko nasilały się.


Punished for Not Chanting ‘Death to America’

Gatestone Institute, 3 marca 2018

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaDr. Majid Rafizadeh 


Wykładowca nauk politycznych na Harvard University, jest również przewodniczącym International American Council on the Middle East. Kontakt: Dr.rafizadeh@post.harvard.edu

Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 624 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Zbrodnie wojenne Hamasu przeciwko Izraelowi i Palestyńczykom   Tawil   2019-03-20
Obalanie oskarżenia o użycie „nieproporcjonalnej siły”   Plosker   2019-03-18
Palestyńczycy: Abbas staje przed „sądem” pod zarzutem zdrady   Toameh   2019-03-17
Nie wiatr niesie odpowiedź na ”balonowy terror”   Collins   2019-03-14
Palestyńczycy: Nie dla pokoju i pojednania z „niewiernymi”   Toameh   2019-03-13
Kolorowe pranie czy pranie mózgów - uwagi o Eurowizji w Izraelu?   Benson   2019-03-08
Palestyńczycy: "Nie ma miejsca na twór syjonistyczny w Palestynie”   Tawil   2019-03-07
Iran: narastające prześladowania chrześcijan   Rafizadeh   2019-03-05
Dzwon alarmowy – powrót antysemityzmu   Collins   2019-02-28
Zbrodnie wojenne Hamasu i Islamskiego Dżihadu wobec dzieci i kobiet   Tawil   2019-02-23
“Nowy Bliski Wschód” – może za 500 lat?   Rosenthal   2019-02-22
Dlaczego brytyjska lewica nie zacznie czepiać się kogoś innego?    MacEoin   2019-02-19
Do ludzi z Gazy: kupcie sobie własne cholerne szpitale   Rose   2019-02-16
Skąd się bierze gwałtowny wzrost antysemityzmu na świecie?   Dershowitz   2019-02-15
Tragedia wschodnich chrześcijan i na czym polega żydostwo   Lewin   2019-02-14
Irańska rewolucja i uprzedzenia establishmentu   Glick   2019-02-03
Przypomnienia, wspomnienia i upamiętnienia Holocaustu   Collins   2019-01-27
”Guardian” delegitymizuje Izrael w kłamliwym artykule redakcyjnym   Plosker   2019-01-26
Naziści w przebraniu. Antyizraelskie przesłanie jest skrajnie prawicową retoryką   Collier   2019-01-24
Co mają wspólnego Mahmoud Abbas i handlarze narkotykami   Amos   2019-01-21
Kiedy skrajnie prawicowi żydożercy zgadzają się ze skrajnie lewicowymi żydożercami   Marquardt-Bigman   2019-01-14
Palestyńczycy: Prawdziwe ”zbrodnie”   Tawil   2019-01-12
Pallywood znowu podnosi swój ohydny łeb   Lieberman   2019-01-08
Palestyna: Co byłoby, gdyby nie było wojny sześciodniowej?   Sherman   2019-01-06
Gaza: sześć kłamstw i jedna prawda   Maroun   2019-01-04
Erdoğan nie jest dobrotliwym sułtanem z przeszłości, jest potworem, którego trzeba powstrzymać   Yemini   2019-01-03
Dżihadystyczny psychopata: czaruje nas, uwodzi i pożera   Chesler   2018-12-31
Rasowa polityka antysemityzmu i islamofobii   Frantzman   2018-12-30
Sił dżihadu nie można oswoić ani obłaskawić   Yemini   2018-12-28
Żadnych Żydów w Europie i żadnego państwa żydowskiego na Bliskim Wschodzie   Meotti   2018-12-27
Zwolennicy ISIS grożą zamachami terrorystycznymi podczas Świąt     2018-12-23
Co złego to Żydzi   Rosenthal   2018-12-18
Antysemityzm drogą do kariery w Turcji   Bulut   2018-12-17
11 w Pittsburghu i niemowlę w Ofra     2018-12-14
Walcz z antysemityzmem w swoim domu, a nie u sąsiada   Maroun   2018-12-11
Brytyjski profesor – fan Hamasu i jego ”poezja”     2018-12-05
Brendan O’Neill o obsesji potępiania Izraela przez lewicę   Coyne   2018-11-28
Jak wyrwać się z łap osobliwie pojmowanej empatii?   Koraszewski   2018-11-24
Dlaczego wznowione sankcje wobec Iranu są dobre dla Palestyńczyków   Toameh   2018-11-23
Tykająca bomba zegarowa islamskiej nienawiści do Żydów w USA   Bergman   2018-11-21
Jak ”New York Times” usprawiedliwia antysemityzm   Chesler   2018-11-18
Rzeź chrześcijan, brak reakcji egipskich władz   Ibrahim   2018-11-13
Żydzi a rządy prawa w Europie   Gerstenfeld   2018-11-12
Asia Bibi: Pakistańska zdrada sprawiedliwości   Meotti   2018-11-07
W Nowym Jorku są setki antyżydowskich przestępstw nienawiści – i ANI JEDEN schwytany sprawca nie był ze skrajnej prawicy      2018-11-03
Masakra w synagodze w Pittsburghu: pobudka dla antysemitów?   Maroun   2018-11-02
Ukryci zakładnicy w wojnie Hamasu w Gazie   Collins   2018-10-20
Nowoczesne ”ostateczne rozwiązanie” jest bardzo podobne do starego   Maroun   2018-10-18
Jak Iran planuje przejęcie Gazy   Toameh   2018-10-17
Jak Palestyńczycy kłamią Europejczykom   Tawil   2018-10-13
Cel Iranu - zlikwidowanie Izraela     2018-09-29
Islamskich antysemitów chroni niemieckie państwo prawa   Tibi   2018-09-26
Turcja: tortury, wykorzystywanie seksualne szaleją w więzieniach   Bulut   2018-09-21
Krytyka czy patologiczna nienawiść?   Rosenthal   2018-09-19
Lewicowy nacjonalizm i bolszewicka prawica   Koraszewski   2018-09-18
Nienawiść Corbyna do Izraela nie jest żadną niespodzianką   Bergman   2018-09-13
Ku czemu zmierza antysyjonizm?   Koraszewski   2018-09-09
Ankara oskarża dziennikarza z okupowanego Cypru   Bulut   2018-09-08
Za co nienawidzą Żydów   Lewinskaja   2018-09-03
Żydowski exodus, który Corbyn ignoruje   Julius   2018-08-30
Pani biskup i jej fałszywe świadectwo   Landes   2018-08-28
Odpowiedzialność Abbasa za kryzys w Gazie   Tawil   2018-08-26
Nasze dzieci mogą wybrać demokrację zamiast islamu     2018-08-24
Przykro mi, liberałowie – antysyjonizm jest antysemityzmem   Marquardt-Bigman   2018-08-19
Niewolnictwo Jazydów, handel dziećmi, groźby śmierci wobec dziennikarzy: czy Turcja powinna pozostać w NATO?   Bulut   2018-08-16
Mordercza nienawiść do Żydów znowu szerzy się jak ogień   Meotti   2018-08-15
Czy Corbyn jest antysemitą?   Tsalic   2018-08-13
Muzułmański program: Dżihad, islamski kalifat, zlikwidowanie Izraela     2018-08-11
Powracająca (brunatna) fala   Koraszewski   2018-08-10
Ujawnianie zbrodni ISIS jest terroryzmem   Bulut   2018-07-30
Demonstracja przeciwko Trumpowi szerzy truciznę na ulicach Londynu   Collier   2018-07-29
Dlaczego Iran wspiera palestyńskie grupy terroru?   Toameh   2018-07-28
Najnowsza fatwa muftiego Jerozolimy   Tawil   2018-07-26
„Ogniste sokoly” i dylemat - walczyć czy uciekać   Collins   2018-07-21
"Zasiłek dżihadysty": poglądy na pracę na Bliskim Wschodzie   Darwish   2018-07-17
Międzynarodowa społeczność ignoruje ludobójstwo chrześcijan w Nigerii   Ibrahim   2018-07-14
KADISZ – modlitwa żałobników   Kłys   2018-07-12
Co jest z nami nie tak?   Rosenthal   2018-07-11
Iran: „Tworzymy potęgę w Libanie – bo chcemy stamtąd walczyć z wrogiem z całą naszą siłą”     2018-07-07
Co jest siłą napędową antyizraelskiej polityki?   Rosenthal   2018-07-05
Human Rights Watch i Rada Praw Człowieka: naturalni wspólnicy przeciwko Izraelowi   Amos   2018-07-03
Turcja: „Święta wojna” Erdogana   Bekdil   2018-06-28
Turcja: gloryfikacja morderstwa, męczeństwa i dzieci-żołnierzy   Bulut   2018-06-26
Piromani z Gazy   Bergman   2018-06-12
Radykalizm: prawdziwym szokiem była reakcja Amerykanów...   Rafizadeh   2018-05-29
Czy będzie międzynarodowe dochodzenie dla Afrin   Frantzman   2018-05-27
Zachodnia Nakba: nienawiść do Izraela   Meotti   2018-05-24
Gaza: raz jeszcze o pokojowych Marszach Powrotu     2018-05-20
Nasi ludzie zdjęli mundury i dołączyli do marszów     2018-05-19
Gaza, Hamas i dlaczego nie będę dzisiaj krytykował Izraela   Colier   2018-05-18
Gazańczycy są ofiarami ideologii i nienawiści   Yemini   2018-05-15
Antysemityzm, tym razem w islamistycznej odmianie, znowu dręczy Francję   Ahmed   2018-05-07
Ateista jest robakiem w ciele muzułmanów…     2018-05-05
Hitler zawarł umowę z Żydami     2018-05-04
Ludobójstwo w Nigerii   Ibrahim   2018-05-03
“Biuro prasowe” Hamasu: prawda przychodzi na metę ostatnia   Tawil   2018-05-02
Kiedy globalne media ignorują latawce ze swastyką, Hamas wygrywa wojnę propagandową   Yemini   2018-04-30
Jaka jest cena życia palestyńskich cywilów?   Maroun   2018-04-22
Gdzie Alt-Right gubi się w sprawie Żydów   i Nathan Cofnas   2018-04-02
Nowy palestyński dżihad dla unicestwienia Izraela   Tawil   2018-03-31

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabijaKobiety ofiaramiPrometeuszmodyfikowana pszenicaArabowieRoboty będą uprawiać ziemięSumienie, czyli moralność bez smyczySkomplikowana ewolucjaArgument neuroróżnorodnościNowe badanie pamięci długotrwałejŚciganie bluźnierstwaRyby jaskinioweAutyzmOd niepamiętnych czasówTunezyjczycy przeciw złemu prawuDrugie prawo termodynamiki


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk