Prawda

Poniedziałek, 27 stycznia 2020 - 15:17

« Poprzedni Następny »


Skąd się bierze gwałtowny wzrost antysemityzmu na świecie?


Alan M. Dershowitz 2019-02-15

Pogrom we Frankfurcie w 1614 roku.
Pogrom we Frankfurcie w 1614 roku.

Dlaczego tak wielu wnuków nazistów i kolaborantów z tymi, którzy zorganizowali Holocaust, ponownie ogłasza wojnę z Żydami?


Dlaczego jesteśmy świadkami tak niesłychanego nasilenia się antysemityzmu i jadowitego antysyjonizmu w Zachodniej Europie?


Zanim odpowiemy na te pytania najpierw musimy obnażyć pewien mit. Ten mit jest powielany przez Francuzów, Holendrów, Norwegów, przez Szwajcarów, Belgów, Austriaków i wielu innych mieszkańców Europy – mianowicie, że Holocaust był wyłącznie dziełem niemieckich nazistów, być może wspieranych przez niektórych Polaków, Ukraińców, Łotyszy, Litwinów czy estońskich kolaborantów. 


To jest fałsz.


Holocaust został przeprowadzony przez Europejczyków, przez sympatyków nazizmu i przez kolaborantów z Francji, Holandii, Norwegii, Szwajcarii, Belgii, Austrii i innych europejskich krajów tak Europy Zachodniej, jak i Wschodniej.    


Gdyby rząd francuski nie deportował do obozów zagłady większej liczby Żydów niż tego żądali niemieccy okupanci, gdyby nie fakt, że tak wielu holenderskich i belgijskich obywateli i przedstawicieli rządów w tych krajach współpracowało przy wyłapywaniu Żydów, gdyby nie to, że tak wielu Norwegów poparło Quislinga, gdyby nie to, że szwajcarscy politycy i bankierzy korzystali z prześladowania Żydów, gdyby Austriacy nie byli bardziej nazistami niż naziści niemieccy, Holocaust nie pochłonąłby tak wielu żydowskich ofiar.  


W świetle niemal powszechnej europejskiej współpracy w likwidacji europejskich Żydów, nikogo nie powinien dziwić wszechobecny dziś antysemityzm i nazywana antysyjonizmem, irracjonalna, nienawiść do Izraela, jaka ostatnio wyłoniła się w całej Europie Zachodniej.   


"O, nie," słyszymy ze wszystkich stron. "Jest zupełnie inaczej. Wcale nie nienawidzimy Żydów. Nienawidzimy tylko ich państwa narodowego. Co więcej, naziści byli prawicą. My jesteśmy lewicą, a więc nie możemy być antysemitami”.    


Bzdura.  


Skrajna lewica ma równie długą i obrzydliwą historię antysemityzmu jak skrajna prawica. Ciągnie się od Woltera i Karola Marksa. Poprzez Berię do Roberta Faurissona po dzisiejszą skrajną lewicę izraelską. Ta linia jest równie prosta jak ta, ciągnąca się od Wilhelma Marra, do prześladowców Dreyfusa i do Hitlera.       


Żydzi Europy byli prześladowani przez czarnych i przez czerwonych – byli ofiarami ekstremizmu pod sztandarami utranacjonalizmu Chmielnickiego i ultrainternacjonalizmu Stalina.   


"Ale przecież niektórzy najbardziej zajadli antysyjoniści to Żydzi, tacy jak Norman Finkelstein, a nawet Izraelczycy tacy jak Giliad Atzmon. Oni chyba nie mogą być antysemitami?”


Dlaczego nie? Gertrude Stein i Alice Toklas kolaborowały z Gestapo. Atzmon, skrajny lewicowiec, przedstawia się jako dumny samonienawidzący się Żyd i przyznaje, że swoje idee zapożyczył od notorycznych antysemitów.    


Atzmon zaprzecza, że Holocaust jest historycznie udokumentowanym faktem, równocześnie, jak twierdzi, wierzy, że Żydzi mogli zabijać chrześcijańskie dzieci, by użyć ich krwi do wypiekania macy na Paschę. Uważa również, że jest „racjonalne” palenie synagog.       


Finkelstein wierzy w międzynarodową konspirację żydowską obejmującą Stevena Spielberga, Leona Urisa, Eli Wiesela i Andrew Lloyda Webbera!  "Ale Izrael wyrządza krzywdy Palestyńczykom," krzyczą europejscy antysyjoniści, "a my jesteśmy wrażliwi na los uciśnionych."  


Nie, nie jesteście wrażliwi na los uciśnionych! Gdzie są wasze demonstracje w obronie uciskanych Tybetańczyków, Gruzinów, Syryjczyków, Ormian, Kurdów czy Ukraińców? Gdzie są wasze ruchy BDS przeciwko Chińczykom, Rosjanom, Kubańczykom, Turkom, czy przeciwko reżimowi Assada?     


Tylko Palestyńczycy i tylko Izrael? Dlaczego? Chyba nie dlatego, że Palestyńczycy są bardziej uciskani niż te wszystkie inne grupy?  


A może tylko dlatego, że ich rzekomymi prześladowcami są Żydzi i żydowskie państwo narodowe? Czy demonstrowalibyście i zakładali ruch BDS, gdyby Palestyńczyków prześladowała Jordania albo Egipt?    


Chwileczkę! Przecież Palestyńczycy są prześladowani przez Jordanię i Egipt. Gaza była więzieniem pod gołym niebem w latach 1948-1967, kiedy Egipt był tam władzą okupacyjną. A pamiętacie Czarny Wrzesień, kiedy Jordania zabiła więcej Palestyńczyków niż zrobił to kiedykolwiek Izrael? Jakoś nie pamiętam demonstracji ani żadnych kampanii BDS – ponieważ niczego takiego nie było.        


Kiedy Arabowie okupują lub zabijają Arabów, Europejczycy odwracają wzrok. Ale kiedy Izraelczycy otwierają fabrykę wody sodowej w Maale Adumim, o którym nawet palestyńskie kierownictwo mówi, iż pozostanie w granicach Izraela po zawarciu pokoju, Oxfam rozstaje się z Scarlett Johansson, ponieważ brała udział w reklamowaniu fabryki wody sodowej, w której zatrudniano setki Palestyńczyków.   


Warto przypomnieć, że jak informowała działająca w Tel Awiwie Israeli Law Group, Oxfam dostarczał „pomocy i materialnego wsparcia”  dwóm antyizraelskim grupom terrorystycznym.  


Hipokryzja tak wielu Europejczyków ze skrajnej lewicy mogłaby zdumiewać, gdyby nie była łatwa do przewidzenia w świetle historii traktowania Żydów przez Europę Zachodnią     


Nawet Anglia, która była po właściwej stronie w wojnie z nazizmem, ma długą historię antysemityzmu, poczynając od wygnania Żydów w 1290 roku, po osławioną Białą Księgę z 1939 roku, która uniemożliwiła Żydom z Europy szukanie schronienia przed nazistami w zarządzanym przez Brytyjczyków Mandacie Palestyńskim. Irlandia, która jak długo mogła wstrzymywała się przed wojną z Hitlerem, dziś jest krajem, w którym używa się najbardziej wściekłej retoryki antyizraelskiej.  


W rzeczywistości nie można zrozumieć dzisiejszej wojny Zachodniej Europy przeciw żydowskiemu państwu narodowemu bez spojrzenia na długą historię europejskiej wojny przeciw samym Żydom.    


Theodore Herzl doskonale rozumiał wszechobecny i irracjonalny europejski antysemityzm, co prowadziło go do wniosku, iż dla Żydów jedynym rozwiązaniem europejskiego żydowskiego problemu było opuszczenie tego bastionu nienawiści do Żydów i powrót do dawnej ojczyzny, którą jest dzisiejsze państwo Izrael...  


Oczywiście nikt nie przeczy, że Izrael ma liczne wady i że w polityce tego kraju jest wiele rzeczy, które zasługują na krytykę.  Jednak te wady i zasłużona krytyka w najmniejszym  stopniu nie wyjaśniają bezmiaru nienawiści skierowanej przeciwko żydowskiemu państwu narodowemu, ani bezmiaru milczenia o znacznie poważniejszych wadach innych narodów i grup, w tym Palestyńczyków.      .  


Wielu mieszkańców Zachodniej Europy i niektóre kraje odmówiły włączenia się w tę nienawiść wobec Żydów i ich państwa. Przede wszystkim przychodzi tu na myśl Republika Czeska. Jednak zdecydowanie zbyt wielu Europejczyków jest dziś równie irracjonalnych w swojej nienawiści do Izraela, jak byli ich przodkowe w ich nienawiści wobec żydowskich sąsiadów.       


Jak trafnie zauważył swego czasu Amos Oz: „na murach Europy moich dziadków pisano ‘Żydzi do Palestyny’, dziś ludzie krzyczą ‘Żydzi won z Palestyny’, przez co rozumieją Izrael”...  


Kogo ci europejscy bigoci próbują oszukać? Oszukują tylko głupców, którzy bardzo chcą być oszukani, żeby mogli ukryć fakt, iż prezentują nową odmianę starych przesądów swoich dziadków.  


Człowiek bezstronny, z otwartym umysłem i otwartymi oczyma musi widzieć podwójne standardy zastosowane wobec żydowskiego państwa i żydowskiego narodu. Wielu z tych, którzy je stosują to wnuki tych, którzy stosowali podwójne standardy wobec Żydów w Europie w latach 30. i 40 ubiegłego wieku.     


Wstydźcie się!


Why such a surge of worldwide anti-Semitism

Luty 2015

Tłumaczenie: Andrzej Koraszewski


Od tłumacza


Miałem napisać o warszawskiej konferencji. Nie znalazłem jednak ani jednej rzetelnej relacji z tej konferencji, ani w prasie amerykańskiej, ani w prasie izraelskiej, ani w prasie polskiej. Być może z czasem będzie trochę ciekawych materiałów w mediach arabskich. Szumne zapowiedzi, że poznamy osławiony plan prezydenta Trumpa okazały się puste. Wystąpienie amerykańskiego wiceprezydenta zawierało kilka prawd co nie nowe o Iranie, najciekawsze były zapewne spotkania kuluarowe. Czy zatem ta konferencja była wielkim niewypałem? To zależy od tego, jaki był jej rzeczywisty cel. Być  może z czasem będziemy mieli większą jasność.


W prasie europejskiej reakcje były przewidywalne i kto wie, czy nie najlepiej podsumował je cztery lata temu amerykański prawnik,  Alan M. Dershowitz. W tej sytuacji zamiast pisać o konferencji przełożyłem jego stary tekst.      

 


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 718 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Historia stara jak świat   Frantzman   2020-01-27
Autonomia Palestyńska walczy z Żydami, by „bronić” całej ludzkości   Marcus   2020-01-23
Czego światowi przywódcy nie dowiedzą się w Jad Waszem   Julius   2020-01-22
Ciekawe czasy   Lewin   2020-01-16
Zmiana reżimu w Iranie powinna stać się międzynarodowym celem   Rosenthal   2020-01-13
Dekapitacja chrześcijan w prezencie na Boże Narodzenie, Zachód ziewa   Meotti   2020-01-10
Organizacja Wyzwolenia Palestyny: czym jest OWP?   Lipman   2020-01-08
Bernard-Henri Levy o masakrze chrześcijan w Nigerii     2020-01-04
Czy dać państwo Czarnym Hebrajskim Izraelitom?   Flatow   2020-01-03
Nie dawaj fałszywego świadectwa, chyba, że…   Koraszewski   2020-01-02
Hamas, trzydzieści dwa lata później   Toameh   2019-12-29
Bój na śmierć i życie w Tell Tamer   Fernandez   2019-12-21
Angela Merkel finansuje zarówno Muzeum Auschwitz, jak i terroryzm     2019-12-14
Dlaczego nie ma pokoju między muzułmanami a Izraelem   Bulut   2019-12-12
”Israel Denial” odsłania akademickie próby delegitymizacji Izraela   Steinberg   2019-12-10
Iran strzela do protestujących, Europa spiskuje, by wzbogacić morderców   Tobin   2019-12-05
Inwersja antysemityzmu     2019-12-03
Trzeba zakończyć prześladowania ludzi przez radykałów   Franklin   2019-11-29
Były terrorysta wypomina Warren i Sandersowi popieranie palestyńskich terrorystów.   Greenfield   2019-11-25
Uniwersyteckie przyzwolenie dla szerzenia nienawiści   Tobin   2019-11-21
Prawdziwa twarz sprawy palestyńskiej   Collier   2019-11-20
Palestynizm i zasada ”przede wszystkim zaszkodzić”   Rosenthal   2019-11-16
Prawo do samoobrony dla wszystkich poza Izraelem   Tobin   2019-11-15
Jestem imigrantem z Indii. Zaczepiono mnie w Bonn w Niemczech, bo wzięto mnie za Żyda.   Uniyal   2019-11-13
Czego boją się palestyńscy przywódcy?   Toameh   2019-11-12
UE popiera Iran – czołowego kata dzieci na świecie   Rafizadeh   2019-11-06
Otwartość ONZ na turecki plan dla północnej Syrii, podczas gdy 300 tysięcy Kurdów musi uciekać   Frantzman   2019-11-04
Dlaczego Hamas popiera wojnę Erdogana   Toameh   2019-10-31
Terroryści wzywają do zabijania Żydów – z siedziby ONZ w Gazie   Tawil   2019-10-29
Zapowiedź wielkiej wojny?   Koraszewski   2019-10-28
Nowi „baszybuzucy” Turcji: Wolna Armia Syrii   Bekdil   2019-10-27
"Antynormalizacja" z Izraelem: prawdziwy cel   Tawil   2019-10-24
Dwa oblicza antysemityzmu   Yemini   2019-10-22
Co przyjaciele Iranu robią w Gazie   Toameh   2019-10-20
Jak Erdogan planował tę czystkę etniczną   Lowe   2019-10-17
Solidarność z Palestyńczykami – obsesyjna odskocznia do antysemityzmu   Collier   2019-10-04
Zamienione w broń palestyńskie dzieci   Roth   2019-09-28
Chrześcijanie masakrowani, media odwracają wzrok   Meotti   2019-09-27
Szminkowanie trupa z Oslo   Koraszewski   2019-09-21
Boko Haram: krwawy terror, końca nie widać   Bulut   2019-09-18
Dorastaliśmy nienawidząc i przeklinając Żydów   Koraszewski   2019-09-15
Iran jest gotowy do ”wymazania syjonistycznego reżimu z mapy”   Rafizadeh   2019-09-14
Ewoluująca ideologia białej supremacji i jej protagoniści   i Yigal Carmon   2019-09-13
Wojna, pokój, podżegacze i podżegani   Koraszewski   2019-09-12
Palestyńczycy: Dlaczego fakty miałyby nam wchodzić w drogę?   Tawil   2019-09-11
Bal tchórzy, opętanych i szubrawców   Koraszewski   2019-09-05
Do europejskich przywódców: żydowskie życie jest tanie   Milliere   2019-09-03
Hamas, Islamski Dżihad: "Krąg ognia rozszerza się"   Toameh   2019-08-31
Wehikuł czasu Mahmouda Abbasa skazuje pokój (raz jeszcze)   Tobin   2019-08-30
Kto mówi, że przestępstwo nie popłaca?   Bedein   2019-08-23
Pięć nagłówków pokazuje antysemickie incydenty na całym świecie - analiza   Frantzman   2019-08-22
Proirańska, antyizraelska polityka zagraniczna Niemiec   Kern   2019-08-14
Palestyńczycy w potrzebie lustra?   Tawil   2019-08-11
Powody, dla których pokojowe rozwiązania konfliktu arabsko-izraelskiego zawsze zawodzą   Hamid   2019-08-10
BDS, Omar Shakir i eliminacjonizm wobec izraela   Steinberg   2019-08-04
Plan Hamasu i Iranu na zlikwidowanie Izraela   Tawil   2019-07-29
Walka z BDS. Część I   Rosenthal   2019-07-27
Hamas maszeruje, by zniszczyć Izrael   Toameh   2019-07-26
Antyizraelskie prawa zaproponowane przez Dublin: złe dla Irlandii, gorsze dla Palestyńczyków, straszne dla wszystkich   Franklin   2019-07-13
Nihil novi   Lewin   2019-07-11
Tak, antysyjonizm jest tylko najnowszą odmianą antysemityzmu     2019-07-04
Palestyńscy ”umiarkowani”: karabiny, granaty i terroryzm    Tawil   2019-06-29
Dlaczego neonaziści tak bardzo kochają ruch BDS?     Marquardt-Bigman   2019-06-26
Haniebny wzrost antysemityzmu a antysemicki tweet znanego aktora   Frantzman   2019-06-25
Zatajany los palestyńskich chrześcijan   Ibrahim   2019-06-24
Mułłowie obiecują ”koniec” Izraela i amerykańskiej cywilizacji   Rafizadeh   2019-06-22
Rewelacje o Hezbollahu w Wielkiej Brytanii częścią niepokojącego trendu obłaskawiania Iranu   Frantzman   2019-06-19
Normalizacja islamskiego antysemityzmu   Wójcik   2019-06-06
Ludobójstwo chrześcijan weszło na ”alarmujący etap”   Ibrahim   2019-05-29
Na początku był Arab z nożem. 180 lat wykrętów (wersja 2)   Collier   2019-05-21
Bliskowschodni ruch antypokojowy   Toameh   2019-05-20
Radziecki antysyjonizm i współczesny antysemityzm lewicy   Tabarovsky   2019-05-18
Między Eurowizją a tańcem z Hamasem   Collins   2019-05-12
Ilhan Omar – ignorancja i bigoteria w sprawie rakiet z Gazy   Dershowitz   2019-05-09
Jak palestyńscy przywódcy zachęcają do terroryzmu   Tawil   2019-05-08
Nie, to nie jest o „rasie”   Rosenthal   2019-05-06
Unia Europejska: pielęgnowanie niestabilności i terroryzmu na Bliskim Wschodzie   Kahn   2019-05-05
Facebook walczy z Fake News stronniczym wideo z Gazy   Miller   2019-05-04
Abbas chce kryzysu humanitarnego   Bergman   2019-05-01
Dlaczego główny nurt polityki jest winny szerzenia się antysemityzmu   Collier   2019-04-29
Grecja: „Strefa zakazana” w Atenach?   Polizoidou   2019-04-27
Iran: nowe słownictwo lalki brzuchomówcy   Taheri   2019-04-26
Co dzieje się z Palestyńczykami, którzy żądają lepszego życia?   Toameh   2019-04-23
Uczciwość Hamasu i umowa stulecia   Toameh   2019-04-20
Współczujący wszystkich krajów łączą się   Koraszewski   2019-04-17
Tak, palestyńska tożsamość jest pomyślana tylko jako broń przeciwko Izraelowi     2019-04-15
Co się kryje za sprzeciwem wobec pokoju z Izraelem?   Tawil   2019-04-07
Wielka Brytania: Radykalni muzułmanie mile widziani, prześladowani  chrześcijanie wręcz przeciwnie   Ibrahim   2019-04-06
Konflikt świata z Izraelem w liczbach. Izraelsko-arabski konflikt w kontekście – jakiego nigdy nie widzieliście   Collier   2019-04-03
Między Gazą a Wzgórzami Golan   Collins   2019-03-31
Iran krok za krokiem zbliża się do swojego celu:  "wymazania Izraela z mapy"   Rafizadeh   2019-03-27
CODE PINK przekracza czerwoną linię w Iranie   Collins   2019-03-24
Iran: egzekucje dzieci, amputacje, chłosty   Rafizadeh   2019-03-22
Uratowani Jazydzi stoją przed ponurą przyszłością po powrocie do Iraku   Frantzman   2019-03-21
Zbrodnie wojenne Hamasu przeciwko Izraelowi i Palestyńczykom   Tawil   2019-03-20
Obalanie oskarżenia o użycie „nieproporcjonalnej siły”   Plosker   2019-03-18
Palestyńczycy: Abbas staje przed „sądem” pod zarzutem zdrady   Toameh   2019-03-17
Nie wiatr niesie odpowiedź na ”balonowy terror”   Collins   2019-03-14
Palestyńczycy: Nie dla pokoju i pojednania z „niewiernymi”   Toameh   2019-03-13
Kolorowe pranie czy pranie mózgów - uwagi o Eurowizji w Izraelu?   Benson   2019-03-08

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Sześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabijaKobiety ofiaramiPrometeuszmodyfikowana pszenicaArabowieRoboty będą uprawiać ziemięSumienie, czyli moralność bez smyczy


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk