Prawda

Sobota, 4 lipca 2020 - 07:56

« Poprzedni Następny »


Skąd się bierze gwałtowny wzrost antysemityzmu na świecie?


Alan M. Dershowitz 2019-02-15

Pogrom we Frankfurcie w 1614 roku.
Pogrom we Frankfurcie w 1614 roku.

Dlaczego tak wielu wnuków nazistów i kolaborantów z tymi, którzy zorganizowali Holocaust, ponownie ogłasza wojnę z Żydami?


Dlaczego jesteśmy świadkami tak niesłychanego nasilenia się antysemityzmu i jadowitego antysyjonizmu w Zachodniej Europie?


Zanim odpowiemy na te pytania najpierw musimy obnażyć pewien mit. Ten mit jest powielany przez Francuzów, Holendrów, Norwegów, przez Szwajcarów, Belgów, Austriaków i wielu innych mieszkańców Europy – mianowicie, że Holocaust był wyłącznie dziełem niemieckich nazistów, być może wspieranych przez niektórych Polaków, Ukraińców, Łotyszy, Litwinów czy estońskich kolaborantów. 


To jest fałsz.


Holocaust został przeprowadzony przez Europejczyków, przez sympatyków nazizmu i przez kolaborantów z Francji, Holandii, Norwegii, Szwajcarii, Belgii, Austrii i innych europejskich krajów tak Europy Zachodniej, jak i Wschodniej.    


Gdyby rząd francuski nie deportował do obozów zagłady większej liczby Żydów niż tego żądali niemieccy okupanci, gdyby nie fakt, że tak wielu holenderskich i belgijskich obywateli i przedstawicieli rządów w tych krajach współpracowało przy wyłapywaniu Żydów, gdyby nie to, że tak wielu Norwegów poparło Quislinga, gdyby nie to, że szwajcarscy politycy i bankierzy korzystali z prześladowania Żydów, gdyby Austriacy nie byli bardziej nazistami niż naziści niemieccy, Holocaust nie pochłonąłby tak wielu żydowskich ofiar.  


W świetle niemal powszechnej europejskiej współpracy w likwidacji europejskich Żydów, nikogo nie powinien dziwić wszechobecny dziś antysemityzm i nazywana antysyjonizmem, irracjonalna, nienawiść do Izraela, jaka ostatnio wyłoniła się w całej Europie Zachodniej.   


"O, nie," słyszymy ze wszystkich stron. "Jest zupełnie inaczej. Wcale nie nienawidzimy Żydów. Nienawidzimy tylko ich państwa narodowego. Co więcej, naziści byli prawicą. My jesteśmy lewicą, a więc nie możemy być antysemitami”.    


Bzdura.  


Skrajna lewica ma równie długą i obrzydliwą historię antysemityzmu jak skrajna prawica. Ciągnie się od Woltera i Karola Marksa. Poprzez Berię do Roberta Faurissona po dzisiejszą skrajną lewicę izraelską. Ta linia jest równie prosta jak ta, ciągnąca się od Wilhelma Marra, do prześladowców Dreyfusa i do Hitlera.       


Żydzi Europy byli prześladowani przez czarnych i przez czerwonych – byli ofiarami ekstremizmu pod sztandarami utranacjonalizmu Chmielnickiego i ultrainternacjonalizmu Stalina.   


"Ale przecież niektórzy najbardziej zajadli antysyjoniści to Żydzi, tacy jak Norman Finkelstein, a nawet Izraelczycy tacy jak Giliad Atzmon. Oni chyba nie mogą być antysemitami?”


Dlaczego nie? Gertrude Stein i Alice Toklas kolaborowały z Gestapo. Atzmon, skrajny lewicowiec, przedstawia się jako dumny samonienawidzący się Żyd i przyznaje, że swoje idee zapożyczył od notorycznych antysemitów.    


Atzmon zaprzecza, że Holocaust jest historycznie udokumentowanym faktem, równocześnie, jak twierdzi, wierzy, że Żydzi mogli zabijać chrześcijańskie dzieci, by użyć ich krwi do wypiekania macy na Paschę. Uważa również, że jest „racjonalne” palenie synagog.       


Finkelstein wierzy w międzynarodową konspirację żydowską obejmującą Stevena Spielberga, Leona Urisa, Eli Wiesela i Andrew Lloyda Webbera!  "Ale Izrael wyrządza krzywdy Palestyńczykom," krzyczą europejscy antysyjoniści, "a my jesteśmy wrażliwi na los uciśnionych."  


Nie, nie jesteście wrażliwi na los uciśnionych! Gdzie są wasze demonstracje w obronie uciskanych Tybetańczyków, Gruzinów, Syryjczyków, Ormian, Kurdów czy Ukraińców? Gdzie są wasze ruchy BDS przeciwko Chińczykom, Rosjanom, Kubańczykom, Turkom, czy przeciwko reżimowi Assada?     


Tylko Palestyńczycy i tylko Izrael? Dlaczego? Chyba nie dlatego, że Palestyńczycy są bardziej uciskani niż te wszystkie inne grupy?  


A może tylko dlatego, że ich rzekomymi prześladowcami są Żydzi i żydowskie państwo narodowe? Czy demonstrowalibyście i zakładali ruch BDS, gdyby Palestyńczyków prześladowała Jordania albo Egipt?    


Chwileczkę! Przecież Palestyńczycy są prześladowani przez Jordanię i Egipt. Gaza była więzieniem pod gołym niebem w latach 1948-1967, kiedy Egipt był tam władzą okupacyjną. A pamiętacie Czarny Wrzesień, kiedy Jordania zabiła więcej Palestyńczyków niż zrobił to kiedykolwiek Izrael? Jakoś nie pamiętam demonstracji ani żadnych kampanii BDS – ponieważ niczego takiego nie było.        


Kiedy Arabowie okupują lub zabijają Arabów, Europejczycy odwracają wzrok. Ale kiedy Izraelczycy otwierają fabrykę wody sodowej w Maale Adumim, o którym nawet palestyńskie kierownictwo mówi, iż pozostanie w granicach Izraela po zawarciu pokoju, Oxfam rozstaje się z Scarlett Johansson, ponieważ brała udział w reklamowaniu fabryki wody sodowej, w której zatrudniano setki Palestyńczyków.   


Warto przypomnieć, że jak informowała działająca w Tel Awiwie Israeli Law Group, Oxfam dostarczał „pomocy i materialnego wsparcia”  dwóm antyizraelskim grupom terrorystycznym.  


Hipokryzja tak wielu Europejczyków ze skrajnej lewicy mogłaby zdumiewać, gdyby nie była łatwa do przewidzenia w świetle historii traktowania Żydów przez Europę Zachodnią     


Nawet Anglia, która była po właściwej stronie w wojnie z nazizmem, ma długą historię antysemityzmu, poczynając od wygnania Żydów w 1290 roku, po osławioną Białą Księgę z 1939 roku, która uniemożliwiła Żydom z Europy szukanie schronienia przed nazistami w zarządzanym przez Brytyjczyków Mandacie Palestyńskim. Irlandia, która jak długo mogła wstrzymywała się przed wojną z Hitlerem, dziś jest krajem, w którym używa się najbardziej wściekłej retoryki antyizraelskiej.  


W rzeczywistości nie można zrozumieć dzisiejszej wojny Zachodniej Europy przeciw żydowskiemu państwu narodowemu bez spojrzenia na długą historię europejskiej wojny przeciw samym Żydom.    


Theodore Herzl doskonale rozumiał wszechobecny i irracjonalny europejski antysemityzm, co prowadziło go do wniosku, iż dla Żydów jedynym rozwiązaniem europejskiego żydowskiego problemu było opuszczenie tego bastionu nienawiści do Żydów i powrót do dawnej ojczyzny, którą jest dzisiejsze państwo Izrael...  


Oczywiście nikt nie przeczy, że Izrael ma liczne wady i że w polityce tego kraju jest wiele rzeczy, które zasługują na krytykę.  Jednak te wady i zasłużona krytyka w najmniejszym  stopniu nie wyjaśniają bezmiaru nienawiści skierowanej przeciwko żydowskiemu państwu narodowemu, ani bezmiaru milczenia o znacznie poważniejszych wadach innych narodów i grup, w tym Palestyńczyków.      .  


Wielu mieszkańców Zachodniej Europy i niektóre kraje odmówiły włączenia się w tę nienawiść wobec Żydów i ich państwa. Przede wszystkim przychodzi tu na myśl Republika Czeska. Jednak zdecydowanie zbyt wielu Europejczyków jest dziś równie irracjonalnych w swojej nienawiści do Izraela, jak byli ich przodkowe w ich nienawiści wobec żydowskich sąsiadów.       


Jak trafnie zauważył swego czasu Amos Oz: „na murach Europy moich dziadków pisano ‘Żydzi do Palestyny’, dziś ludzie krzyczą ‘Żydzi won z Palestyny’, przez co rozumieją Izrael”...  


Kogo ci europejscy bigoci próbują oszukać? Oszukują tylko głupców, którzy bardzo chcą być oszukani, żeby mogli ukryć fakt, iż prezentują nową odmianę starych przesądów swoich dziadków.  


Człowiek bezstronny, z otwartym umysłem i otwartymi oczyma musi widzieć podwójne standardy zastosowane wobec żydowskiego państwa i żydowskiego narodu. Wielu z tych, którzy je stosują to wnuki tych, którzy stosowali podwójne standardy wobec Żydów w Europie w latach 30. i 40 ubiegłego wieku.     


Wstydźcie się!


Why such a surge of worldwide anti-Semitism

Luty 2015

Tłumaczenie: Andrzej Koraszewski


Od tłumacza


Miałem napisać o warszawskiej konferencji. Nie znalazłem jednak ani jednej rzetelnej relacji z tej konferencji, ani w prasie amerykańskiej, ani w prasie izraelskiej, ani w prasie polskiej. Być może z czasem będzie trochę ciekawych materiałów w mediach arabskich. Szumne zapowiedzi, że poznamy osławiony plan prezydenta Trumpa okazały się puste. Wystąpienie amerykańskiego wiceprezydenta zawierało kilka prawd co nie nowe o Iranie, najciekawsze były zapewne spotkania kuluarowe. Czy zatem ta konferencja była wielkim niewypałem? To zależy od tego, jaki był jej rzeczywisty cel. Być  może z czasem będziemy mieli większą jasność.


W prasie europejskiej reakcje były przewidywalne i kto wie, czy nie najlepiej podsumował je cztery lata temu amerykański prawnik,  Alan M. Dershowitz. W tej sytuacji zamiast pisać o konferencji przełożyłem jego stary tekst.      

 


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 774 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Żydzi: Azjaci, Słowianie, a teraz straszni biali suprematyści   Amos   2020-07-03
Żeby karać głównych sprawców terroru AP, Izrael musi nauczyć się rozumieć język “palestyński”   Marcus   2020-06-30
Grają surmy bojowe i werble wciąż warczą   Koraszewski   2020-06-27
New York Review of Books” papuguje kłamstwa o ”Śmiertelnej wymianie”     2020-06-18
Problem z „pokojem”   Toameh   2020-06-15
Iran: Mimo pandemii Ayatollah wzywa do dżihadu przeciw żydowskiemu państwu   Rafizadeh   2020-06-11
Palestyńczycy: Burzenie domów, o których nikt nie mówi   Toameh   2020-06-08
Palestyńskie ”prawo powrotu” jest bronią polityczną   Julius   2020-06-04
Mułłowie Iranu propagują antyizraelską agendę mimo koronawirusa   Rafizadeh   2020-05-28
Hipokryzja UE, używającej ”prawa międzynarodowego”, które stosuje wyłącznie wobec Izraela     2020-05-26
Cenny dar Abbasa dla Iranu: Hamas   Toameh   2020-05-24
Żydzi nigdy nie żyli jak równi w arabskich i muzułmańskich krajach   Shulewitz   2020-05-23
Gorycz z powodu nieudanego ludobójstwa   Greenfield   2020-05-22
Turcja: ”Resztki po mieczu” Erdogana   Bulut   2020-05-21
Palestyńscy uchodźcy i UNRWA – pora powiedzieć prawdę   Collier   2020-05-20
Nakba trwa od 72 lat. Ale jest czymś innym niż mówią Palestyńczycy     2020-05-17
Turecka ”sprawiedliwość”: uwolnić gangsterów, trzymać dysydentów w zamknięciu   Bekdil   2020-05-16
Program oszustw i kłamstw OWP   Tawil   2020-05-15
If Not Now i Gisha twierdzą, że Gaza jest okupowana, Definicja @ICRC nie zgadza się – ale ICRC zmienia regułę wyłącznie dla Gazy   Amos   2020-05-10
Palestyńskie kłamstwa nigdy nie umierają; Wikipedia i Google trzymają je przy życiu   Chesler   2020-05-04
Antysemityzm jest najstarszym ”fake news” świata   Yemini   2020-04-28
Palestyński wirus: wzory osobowe Abbasa   Tawil   2020-04-25
”Financial Times” rozpowszechnia kłamstwo o „segregacji” w Izraelu   Levick   2020-04-24
Dlaczego Turcja przytula Hamas?   Toameh   2020-04-23
Gobbels polubiłby wiele w mediach społecznościowych   Stalinsky   2020-04-19
Pandemiczne zawieszenie broni antysemityzmu? Nie ma mowy   Tobin   2020-04-16
Założyciel BDS: Izrael powinien nas uratować, a potem umrzeć   Tobin   2020-04-09
Dziesiątki milionów Europejczyków ma demoniczne poglądy na Izrael   Gerstenfeld   2020-04-05
Koronawirus: dlaczego palestyńscy przywódcy nie pomagają Gazie w zwalczaniu zarazy   Tawil   2020-04-03
Mimo koronawirusa dżihad przeciwko Izraelowi trwa   Toameh   2020-04-02
Muzułmańscy ekstremiści wykorzystują koronawirusa do promocji terroryzmu i nienawiści   Tawil   2020-03-31
Hamas: już strzelać czy zachować spokój?     2020-03-28
Oszustwo AP: umiarkowanie po angielsku i ekstremizm po arabsku   i Itamar Marcus   2020-03-24
Dlaczego Palestyńczycy umierają w więzieniach Hamasu?   Tawil   2020-03-16
Oszczerstwo o rytuale krwi arcybiskupa Hanny   Fitzgerald   2020-03-15
Jasbir Puar i moralna klęska świata akademickiego   Rosenthal   2020-03-12
Zabawa w  antysemityzm podczas karnawału w Aalst   Collins   2020-03-11
Europie nie wolno paść ofiarą szantażu Erdoğana   Bekdil   2020-03-07
Jak zachodnie media stały się użytecznymi idiotami Gazy?   Yemini   2020-03-06
Czystka etniczna  Żydów i hipokryzja lewicy   Collier   2020-03-05
W rzeczywistości Palestyńczycy nigdy nie dążyli do pokoju   Yemini   2020-03-02
Czy chrześcijanie znikną z Bliskiego Wschodu?   Dabbas   2020-02-28
Zamiana praw człowieka w kiepski dowcip   Gordon   2020-02-25
Czy upiory totalitaryzmu mogą się odrodzić?   Koraszewski   2020-02-23
Balony z Gazy – problem wybuchającego terroru   Lipman   2020-02-22
Finansowane przez UE, kierowane przez Palestyńczyków. Kampanie BDS w szatach UE   Collier   2020-02-21
Przebierańcy   Lewin   2020-02-20
Nasz europejski wróg   Rosenthal   2020-02-17
Prosto o arabsko-izraelskim konflikcie   Pickles   2020-02-15
Błędny profil palestyńskich terrorystów   Flatow   2020-02-13
Podżeganie irańskiego reżimu do zniszczenia Izraela   Shindman   2020-02-12
Palestyńczycy: Po podżeganiu do przemocy Abbas przybywa do Nowego Jorku, by walczyć z planem pokojowym   Tawil   2020-02-11
Przecież nikt nie traktuje tego poważnie   Koraszewski   2020-02-10
Francja: Wypal trawkę, zabij Żyda, uniknij procesu, idź wolny   Milliere   2020-02-09
W Międzynarodowym Dniu Pamięci Holocaustu fake news i przywódcy podburzający do nienawiści nie są niczym nowym   Amos   2020-02-02
Czy obsesyjna nienawiść irańskiego reżimu do Żydów będzie jego zgubą?   Rosenthal   2020-01-27
Historia stara jak świat   Frantzman   2020-01-27
Autonomia Palestyńska walczy z Żydami, by „bronić” całej ludzkości   Marcus   2020-01-23
Czego światowi przywódcy nie dowiedzą się w Jad Waszem   Julius   2020-01-22
Ciekawe czasy   Lewin   2020-01-16
Zmiana reżimu w Iranie powinna stać się międzynarodowym celem   Rosenthal   2020-01-13
Dekapitacja chrześcijan w prezencie na Boże Narodzenie, Zachód ziewa   Meotti   2020-01-10
Organizacja Wyzwolenia Palestyny: czym jest OWP?   Lipman   2020-01-08
Bernard-Henri Levy o masakrze chrześcijan w Nigerii     2020-01-04
Czy dać państwo Czarnym Hebrajskim Izraelitom?   Flatow   2020-01-03
Nie dawaj fałszywego świadectwa, chyba, że…   Koraszewski   2020-01-02
Hamas, trzydzieści dwa lata później   Toameh   2019-12-29
Bój na śmierć i życie w Tell Tamer   Fernandez   2019-12-21
Angela Merkel finansuje zarówno Muzeum Auschwitz, jak i terroryzm     2019-12-14
Dlaczego nie ma pokoju między muzułmanami a Izraelem   Bulut   2019-12-12
”Israel Denial” odsłania akademickie próby delegitymizacji Izraela   Steinberg   2019-12-10
Iran strzela do protestujących, Europa spiskuje, by wzbogacić morderców   Tobin   2019-12-05
Inwersja antysemityzmu     2019-12-03
Trzeba zakończyć prześladowania ludzi przez radykałów   Franklin   2019-11-29
Były terrorysta wypomina Warren i Sandersowi popieranie palestyńskich terrorystów.   Greenfield   2019-11-25
Uniwersyteckie przyzwolenie dla szerzenia nienawiści   Tobin   2019-11-21
Prawdziwa twarz sprawy palestyńskiej   Collier   2019-11-20
Palestynizm i zasada ”przede wszystkim zaszkodzić”   Rosenthal   2019-11-16
Prawo do samoobrony dla wszystkich poza Izraelem   Tobin   2019-11-15
Jestem imigrantem z Indii. Zaczepiono mnie w Bonn w Niemczech, bo wzięto mnie za Żyda.   Uniyal   2019-11-13
Czego boją się palestyńscy przywódcy?   Toameh   2019-11-12
UE popiera Iran – czołowego kata dzieci na świecie   Rafizadeh   2019-11-06
Otwartość ONZ na turecki plan dla północnej Syrii, podczas gdy 300 tysięcy Kurdów musi uciekać   Frantzman   2019-11-04
Dlaczego Hamas popiera wojnę Erdogana   Toameh   2019-10-31
Terroryści wzywają do zabijania Żydów – z siedziby ONZ w Gazie   Tawil   2019-10-29
Zapowiedź wielkiej wojny?   Koraszewski   2019-10-28
Nowi „baszybuzucy” Turcji: Wolna Armia Syrii   Bekdil   2019-10-27
"Antynormalizacja" z Izraelem: prawdziwy cel   Tawil   2019-10-24
Dwa oblicza antysemityzmu   Yemini   2019-10-22
Co przyjaciele Iranu robią w Gazie   Toameh   2019-10-20
Jak Erdogan planował tę czystkę etniczną   Lowe   2019-10-17
Solidarność z Palestyńczykami – obsesyjna odskocznia do antysemityzmu   Collier   2019-10-04
Zamienione w broń palestyńskie dzieci   Roth   2019-09-28
Chrześcijanie masakrowani, media odwracają wzrok   Meotti   2019-09-27
Szminkowanie trupa z Oslo   Koraszewski   2019-09-21
Boko Haram: krwawy terror, końca nie widać   Bulut   2019-09-18
Dorastaliśmy nienawidząc i przeklinając Żydów   Koraszewski   2019-09-15
Iran jest gotowy do ”wymazania syjonistycznego reżimu z mapy”   Rafizadeh   2019-09-14
Ewoluująca ideologia białej supremacji i jej protagoniści   i Yigal Carmon   2019-09-13
Wojna, pokój, podżegacze i podżegani   Koraszewski   2019-09-12

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Wzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabijaKobiety ofiaramiPrometeuszmodyfikowana pszenica


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk