Prawda

Czwartek, 29 wrzesnia 2022 - 22:36

« Poprzedni Następny »


Palestyńskie kłamstwa (zbudowane na żydowskiej krwi)


David Collier 2022-07-26


Ci, którzy nie mają historii, muszą ją ukraść.


Każdy, kto spędza czas w mediach społecznościowych, widział te zdjęcia. Obrazy z Mandatu Brytyjskiego pokazywane przez antyizraelskich aktywistów jako  „dowody”, że istniał kraj zwany „Palestyna”, zanim Żydzi „najechali go i ukradli”.

 

Jak wszyscy wiemy, powyższe obrazy zdradzają ignorancję i głupotę nie tylko tych, którzy je publikują – ale dlatego, że stają się tak popularne wśród całego ruchu antyizraelskiego, który uwielbia się nimi dzielić.


  • Pokrywę włazu wykonała żydowska (i syjonistyczna) odlewnia Vulcan.
  • Na monecie widnieją inicjały „Eretz Israel”. Podobnie jak na wszystkich mandatowych monetach i banknotach.
  • „Palestyńska drużyna piłkarska” to tak naprawdę Maccabi Tel Aviv. Ich strój miał nawet Gwiazdę Dawida.

Skala złudzeń jest oszałamiająca. Ten tweet o „palestyńskim” prawie jazdy został opublikowany 18 lipca. W ciągu jednego dnia otrzymał już ponad 24 100 polubień.Prawo jazdy było oczywiście brytyjskie – wydane w Mandacie, który Liga Narodów ratyfikowała w 1922 roku, aby pomóc w odbudowie żydowskiej ojczyzny.


Ale niewiele historii tak dobrze opisuje palestyńską kradzież żydowskiej historii, jak ta:


Lotnisko w Jerozolimie


Zaczyna się jak zawsze od postów rozchodzących się jak ogień. Oto tweety o lotnisku „Jerozolima” lub „Qalandia”:Fałszywa narracja


Te posty rozchodzą się jak ogień z kilku powodów. Pierwszy, podobnie jak w przypadku monety, pokrywy włazu, prawa jazdy i drużyny piłkarskiej – ma sugerować, że „Palestyna” istniała, szczęśliwa i pełna chwały – zanim Żydzi ją ukradli.


Po drugie, Izrael planuje zbudować na tym terenie osadę o nazwie „Atarot”:Nie mając prawdziwej narodowej historii, są dwa okresy, na których Palestyńczycy opierają swoją fałszywą „historię”. Pierwszym z nich jest Mandat Palestyny, ziemia, którą Brytyjczycy nazywali „Palestyną” tylko dlatego, że dla nich była to romantyczna nazwa chrześcijańskiej „Ziemi Świętej”. Drugi to okupacja jordańska w latach 1949-1967.


Lotnisko obejmuje oba te okresy. Sprzedawana tutaj fałszywa narracja mówi, że Izraelczycy najechali, zajęli i ukradli lotnisko Palestyńczykom. A teraz chcą je zabudować – w ten sposób wymazując z mapy wspaniałą historię palestyńską.


Jak zobaczycie – rzadko kiedy w jednym pakiecie znajduje się tyle bredni i kłamstw.


Co się naprawdę zdarzyło


W 1912 roku ziemię kupiło „ Hachszarat Hajeszuw” – syjonistyczna „Palestine Land Development Company”. To było przed przybyciem Brytyjczyków. Zamiarem było założenie wsi rolniczej koło Jerozolimy.


Żydzi zrezygnowali z pierwszej próby zasiedlenia ziemi podczas I wojny światowej, prawdopodobnie w obawie przed uciskiem osmańskim lub poborem wojskowym. Osmanie postrzegali Żydów jako „wrogów” (jako przykład, społeczności żydowskie w Tel Awiwie zostały w tym czasie wygnane).


Wrócili w 1919 roku, a w 1923 roku JNF zakupił kolejne 384 dunamy, aby rozwinąć moszaw (wieś spółdzielcza). Został nazwany "Atarot" od biblijnej osady, która prawdopodobnie istniała na tym obszarze.


Brytyjczycy chcieli zbudować mały pas startowy w pobliżu swojej siedziby w Jerozolimie – i zaczęli wywłaszczać ziemie moszawu.


W latach 1926 i 1931 Brytyjczycy wyrwali drzewa, zniszczyli uprawy, zburzyli budynki i ograniczyli dalszy rozwój moszawu.


Zniszczone przez nich pola i drzewa stanowiły źródło utrzymania żydowskiej wsi.


Nie był to jedyny problem, z jakim borykali się Żydzi. Podczas brutalnych arabskich masakr Żydów w 1929 roku wieś została zaatakowana, prawie zniszczona, a kobiety i dzieci ewakuowano do Jerozolimy. Podczas zamieszek arabskich w latach 1936-39 wieś była kilkakrotnie atakowana i zginęło pięciu jej mieszkańców.


Na marginesie – w 1936 r. lotnisko zostało wyremontowane przez żydowskiego inżyniera i biznesmena Pinchasa Rutenberga. A gdy lotnisko zaczęło obsługiwać loty komercyjne – Rutenberg założył „Palestine Airways”:

 To bez wątpienia jest kolejne zdjęcie, które antyizraelscy aktywiści mogą przekształcić w popularny dowód „kradzieży” żydowskiej historii.


Nie było szczęśliwego zakończenia. W 1948 roku żydowskie wsie zostały zaatakowane najpierw przez miejscowych Arabów, a następnie przez Legion Jordański. Gdy próbowali się bronić, w marcu 1948 r. zaatakowano konwój dowożący zaopatrzenie i zamordowano 16 Żydów. Nie mogąc przeżyć – Żydzi zostali zmuszeni do odejścia w maju. Kilka miejscowości żydowskich w okolicy zostało wyczyszczonych etnicznie z Żydów:WSZYSTKIE żydowskie miejscowości zdobyte przez siły egipskie, syryjskie lub jordańskie w 1948 roku zostały zrównane z ziemią. I WSZYSCY żydowscy mieszkańcy albo uciekli – albo zostali uwięzieni, wydaleni lub zamordowani.


Jordańczycy zniszczyli niemal wszystkie dowody, że wieś kiedykolwiek istniała – i wykorzystali wszystkie dostępne tereny do rozbudowy i umiędzynarodowienia lotniska. Lotniska zbudowanego na terenie oczyszczonej etnicznie z Żydów wsi żydowskiej.


To jest to lotnisko, z którego Palestyńczycy są tak dumni.


Palestyńska narracja akademicka


Naiwnością byłoby sądzić, że fałszywa narracja jest tylko dziełem trolli z mediów społecznościowych. Tak tę historię opisuje artykuł na stronie internetowej „Instytutu Studiów Palestyńskich” w dziale „Tło historyczne”:


„Lotnisko zostało założone przez Mandat Brytyjski w latach 20-tych. Była to niewielka baza wojskowa znana przez Brytyjczyków jako „Lotnisko Kolundia”. W 1948 r. wygasł mandat brytyjski, a Zachodni Brzeg znalazł się pod nadzorem Jordanii. Na początku lat pięćdziesiątych Jordańczycy przekształcili lotnisko w lotnisko cywilne, wznieśli istniejący do dziś budynek lotniska i nazwali je lotniskiem w Jerozolimie”.

Po prostu całkowicie wymazują żydowską historię.


Odwrócenie prawdy


Często powtarzam, że Palestyńczycy prawdopodobnie nie mogą uwierzyć w swoje szczęście. Mogą wymyślić dowolną opowieść – stworzyć dowolną fałszywą historię, a większość świata jest gotowa myśleć o Żydach najgorzej. To była ziemia, którą kupili Żydzi – jeszcze przed przybyciem Brytyjczyków. Zbudowali tam wieś. Przez dziesięciolecia spotykali się z wrogością Brytyjczyków i Arabów – kradziono im ziemię – zabijano ludzi, a ostatecznie zostali całkowicie wypędzeni z tego obszaru. A dzisiaj działacze antyizraelscy stawiają to wszystko na głowie – wpychając światu kłamstwo po kłamstwie. Przewrotnie używają nawet słów „nielegalny” i „kolonia” – tak jakby to Żydzi coś ukradli.


„Lotnisko Qalandia było magicznym miejscem, w którym jako dziecko po raz pierwszy doświadczyłem swobody latania. Podobnie jak reszta ziemi palestyńskiej zostało skradzione, pogwałcone i zdeformowane, stając się symbolem ucisku i niewoli”. – Hanan Ashrawi, członek Komitetu Wykonawczego Organizacji Wyzwolenia Palestyny (OWP)Kradzież historii


Bardzo niewiele z tego, co twierdzą Palestyńczycy, jest prawdą. Jest to bez wątpienia jedna z najskuteczniejszych i najbardziej udanych machin propagandowych, jakie kiedykolwiek zbudowano. Wymyślają nawet historie o wyimaginowanych tamach, które powodują powodzie, a europejscy politycy podzielą się tą historią, jakby to była prawda. Historia lotniska w Jerozolimie to mikrokosmos konfliktu i palestyńskiej wojny propagandowej przeciwko prawdzie. Palestyńczycy zaprzeczają żydowskiej historii i starają się ją wymazać – aby przekonać ludzi, że kiedyś Palestyna była faktycznie państwem. Kiedy dosłownie nie masz historii, musisz ją wymyślić lub ukraść. Palestyńczycy robią jedno i drugie.


Palestinian lies - built upon Jewish blood

Beyond the Great Divide, 20 lipca 2022

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska


*David Coilliewr - brytyjski badacz i bloger pokazujący to, czego dziennikarze nie chcĄ widzieć. 


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1111 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Palestyńczycy przymilają się do Arabów, którzy zabijają Palestyńczyków   Toameh   2022-09-28
Niemcy, obudźcie się! Czy wiecie, że finansujecie zaprzeczanie Holokaustowi?   Marcus   2022-09-27
Prześladowania chrześcijan: “Te ataki mają rasistowskie, religijne motywacje”   Ibrahim   2022-09-23
Zachodnia reakcja na przywódców Iranu zaprzeczających Holocaustowi   Frantzman   2022-09-21
Palestynizm: ideologia i tożsamość   Rosenthal   2022-09-20
Dla niego pokój oznacza zabijanie Żydów   Tawil   2022-09-19
Jak “Le Monde”, “gazeta, którą wszyscy czytają”, omawia Izrael i Palestyńczyków   Fitzgerald   2022-09-16
Powiedziałem prawdę o “Palestynie” – i oto, co się zdarzyło   Collier   2022-09-11
Kiedy nie masz historii, to ją sobie wymyśl   Hirsch   2022-09-10
Żydowscy antysyjonisci próbują legitymizować antysemityzm   Tobin   2022-09-09
Palestyńczycy są  gotowi na wojnę naziemną     2022-09-07
“Tam w nich uderzymy”: Masakra w Monachium i jej następstwa   Kemp   2022-09-05
Nietolerowanie prawdy w ONZ   Bard   2022-09-04
Teheran debatuje o bombie   Taheri   2022-09-03
Zmiana klimatu: najnowsze usprawiedliwienie mordowania chrześcijan   Ibrahim   2022-08-31
Masakra w Monachium 50 lat później   Jacoby   2022-08-31
Zapomnij o wolności słowa: fatwa przeciwko Rushdiemu zwycięża   Meotti   2022-08-27
Iran przygotowuje się do wyeliminowania Izraela – zaraz po podpisaniu umowy z Iranem   Toameh   2022-08-26
Administracja Bidena i Iran atakujący Rushdiego   Toameh   2022-08-24
Walki w Gazie nie zmieniają niczego w walce o wizerunek Izraela   Tobin   2022-08-21
Dlaczego świat nie będzie przejmował się kłamstwem Abbasa o holokauście   Tobin   2022-08-19
Ziemia uderzyła nas w nos   Koraszewski   2022-08-15
Dlaczego Hillary Clinton nazwała to „palestyńskim znęcaniem się nad dziećmi”   Flatow   2022-08-14
Jak media “równoważąc” próbują ukryć prawdę     2022-08-12
Antysemicki „śledczy” Rady Praw Człowieka ONZ mówi głośno to, co przemilczane   Tobin   2022-08-11
Gaza: Ci co zawsze, potępiają Izrael   Kemp   2022-08-08
Komisja Śledcza twierdzi, że podstawą prawną istnienia Izraela jest Rezolucja 181 Zgromadzenia Ogólnego ONZ. To nie jest prawdą. (Ale kłamią, bo są przeciwko Izraelowi)     2022-08-06
Pierwsza połowa 2022 r.: arabscy terroryści dokonali ponad 3700 ataków na Izraelczyków   Savir   2022-08-05
Mohammed El-Kurd, reporter narodu  “Palestyny”   Fitzgerald   2022-08-01
Film “Pamiętaj Bagdad” (2017)   Julius   2022-07-30
Anne Frank zdradzona raz jeszcze   Collier   2022-07-28
Palestyńskie kłamstwa (zbudowane na żydowskiej krwi)   Collier   2022-07-26
Czy Palestyńczycy zamierzają pozwać Ligę Narodów lub ONZ do sądu?   Hirsch   2022-07-25
Świadoma ślepota Europy w sprawie palestyńskiej   Blum   2022-07-22
Narastająca obsesja antysemitów   Collier   2022-07-21
Model ajatollahów dla świata   Taheri   2022-07-19
Przesłanie Autonomii Palestyńskiej do dzieci: „Palestyna należy do Palestyńczyków od rzeki do morza”   Zilberdik   2022-07-15
“Rozwiązanie w postaci dwóch państw”, w celu zniszczenia Izraela   Toameh   2022-07-13
Nazistowskie korzenie islamistycznej nienawiści   Herf   2022-07-12
Dlaczego Izrael nie powinien rozmawiać z AP   Rosenthal   2022-07-11
Turcja: Dżihad przeciwko Cyprowi   Bulut   2022-07-09
PA świętuje „polityczne zwycięstwo” nad UE   Marcus   2022-07-08
Komisja śledcza ONZ o “Okupowanych terytoriach palestyńskich” działa jak inkwizycja   Bayefsky   2022-07-04
Irański plan udaremnienia izraelsko-arabskiej normalizacji stosunków oraz dalszego rozszerzania rewolucji   Toameh   2022-07-03
Co kryje się za kłamstwem o izraelskim ‘apartheidzie’   Collier   2022-07-02
Analiza najnowszej propagandowej publikacji ONZ   Litman   2022-06-26
Izrael musi wydalić tego dyplomatę UE   Marcus   2022-06-21
Kwestia żydowska w wielkim świecie   Koraszewski   2022-06-11
Iran nie czeka na broń jądrową, by zdestabilizować Bliski Wschód   Toameh   2022-06-10
Turcja, terroryści i NATO   Bulut   2022-06-07
David Rovics o Dżanin 2002   Landes   2022-06-02
CNN znajduje swoich “tańczących Izraelczyków”   Collier   2022-05-31
Jeden majowy dzień — w Jerozolimie i Nowym Jorku   Chesler   2022-05-26
Krew Shireen abu Akleh jest na rękach Palestyńczyków   Rosenthal   2022-05-21
Nie da się rozwiązać problemu antysemityzmu ONZ przez ignorowanie go   Tobin   2022-05-18
Rosja i Chiny: najgorszy moment w historii   Chang   2022-05-12
Putin, Hitler i historii kobyła   Koraszewski   2022-05-11
Izrael: najczystszy kraj świata   Bard   2022-05-11
Palestyński kult śmierci – uwielbienie mordowania Żydów   Collier   2022-05-10
Iran mówi otwarcie – i powinniśmy uważnie słuchać     2022-05-08
Wspaniała wiadomość na Jom HaSzoah! Nie ma antysemitów!     2022-05-07
Czy umiemy wyobrazić sobie świat bez Izraela?   Tobin   2022-05-06
Allah sprowadził Żydów do Palestyny, żebyśmy mogli ich wykończyć     2022-05-04
Ramadan kończy się z hukiem   Blum   2022-05-02
Oni wszyscy mają krew na rękach   Collier   2022-04-21
W XXI wieku antysyjonizm znaczy antysemityzm   Tobin   2022-04-20
Jak USA utrwalają palestyńską przemoc   Blum   2022-04-19
Palestyńczycy popierają mordowanie przypadkowych Żydów     2022-04-18
Szaleństwa głębokiej wiary   Fitzgerald   2022-04-13
Intifada z okazji ramadanu?   Blum   2022-04-09
Nie nagradzajcie Palestyńczyków za nową falę terroru   Tobin   2022-04-05
Większość “Palestyńczyków” głosowałaby dziś na Hamas   Greenfield   2022-04-02
Dlaczego Stany Zjednoczone nadal płacą za antysemicką farsę w ONZ?   Tobin   2022-04-01
AP zachęcała do zamachu terrorystycznego w Beer Szewie… i nagrodzi go   Marcus   2022-03-29
Śpiew i taniec o “apartheidzie”: Infantylna @Amnesty jest obecnie taka sama jak inne antyizraelskie grupy     2022-03-22
Reportaż rosyjskiej telewizji o syryjskich żołnierzach zgłaszających się na ochotnika do walki wraz z Rosją przeciwko Ukrainie     2022-03-17
Obywatele właściwie poinformowani   Koraszewski   2022-03-16
Kłamstwo o dłuższej i silniejszej umowie z Iranem   Bard   2022-03-11
Biden rozbija złudzenia Izraela   Glick   2022-03-10
Electronic Intifada w pełni popiera Putina   Collier   2022-03-07
Propagandowy front Władimira Putina   Koraszewski   2022-03-07
Rosja: Iran jest naszym sojusznikiem, uczestniczymy w rozwijaniu jego projektu nuklearnego     2022-03-03
Chiny: To USA są winne ukraińskiego konfliktu     2022-03-02
„Apartheid” jest nową „okupacją” – terminem używanym w czysto propagandowych celach     2022-02-28
Czy Putin będzie strzelał do zakładników?   Rosenthal   2022-02-28
Lepszy kontrakt za pochwałę terroryzmu   Fitzgerald   2022-02-23
Nękanie w Judei i Samarii musi się zakończyć – ale kto nęka kogo?   Oz   2022-02-20
Nie ugłaskuj krokodyla “przebudzenia”     2022-02-18
Toksyczna szczodrość. Jak Europejczycy używają izraelskich NGO do destabilizowania Izraela   Altabef   2022-02-15
Losowy przykład nieuczciwości raportu Amnesty International     2022-02-14
Strategia Autonomii Palestyńskiej używania dzieci-żołnierzy przeciwko Izraelowi   Marcus   2022-02-13
Co naprawdę oznacza wspieranie „palestyńskiego pojednania”?   i Itamar Marcus   2022-02-12
Saudyjski dziennikarz o zerwaniu związków z Palestyńczykami   Fitzgerald   2022-02-11
Groza ujawnienia proizraelskiego stanowiska   Goska   2022-02-09
Neonazistowska fascynacja salafickim dżihadem   Wójcik   2022-02-08
Antysemici wszystkich krajów łączcie się   Koraszewski   2022-02-07
Palestyńscy najemnicy Iranu: Dżihad przeciw Izraelowi i Ameryce   Toameh   2022-02-06
Kościół, który promuje antysemityzm   Tobin   2022-02-04
Grupy terrorystyczne kochają Amnesty International, jako że kieruje się planami zniszczenia Izraela naszkicowanymi w Durban     2022-02-03
Amnesty wymyśla kolejną definicję apartheidu – tylko dla Izraela     2022-02-02

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk