Prawda

Niedziela, 1 października 2023 - 14:00

« Poprzedni Następny »


Palestyńskie kłamstwa (zbudowane na żydowskiej krwi)


David Collier 2022-07-26


Ci, którzy nie mają historii, muszą ją ukraść.


Każdy, kto spędza czas w mediach społecznościowych, widział te zdjęcia. Obrazy z Mandatu Brytyjskiego pokazywane przez antyizraelskich aktywistów jako  „dowody”, że istniał kraj zwany „Palestyna”, zanim Żydzi „najechali go i ukradli”.

 

Jak wszyscy wiemy, powyższe obrazy zdradzają ignorancję i głupotę nie tylko tych, którzy je publikują – ale dlatego, że stają się tak popularne wśród całego ruchu antyizraelskiego, który uwielbia się nimi dzielić.


  • Pokrywę włazu wykonała żydowska (i syjonistyczna) odlewnia Vulcan.
  • Na monecie widnieją inicjały „Eretz Israel”. Podobnie jak na wszystkich mandatowych monetach i banknotach.
  • „Palestyńska drużyna piłkarska” to tak naprawdę Maccabi Tel Aviv. Ich strój miał nawet Gwiazdę Dawida.

Skala złudzeń jest oszałamiająca. Ten tweet o „palestyńskim” prawie jazdy został opublikowany 18 lipca. W ciągu jednego dnia otrzymał już ponad 24 100 polubień.Prawo jazdy było oczywiście brytyjskie – wydane w Mandacie, który Liga Narodów ratyfikowała w 1922 roku, aby pomóc w odbudowie żydowskiej ojczyzny.


Ale niewiele historii tak dobrze opisuje palestyńską kradzież żydowskiej historii, jak ta:


Lotnisko w Jerozolimie


Zaczyna się jak zawsze od postów rozchodzących się jak ogień. Oto tweety o lotnisku „Jerozolima” lub „Qalandia”:Fałszywa narracja


Te posty rozchodzą się jak ogień z kilku powodów. Pierwszy, podobnie jak w przypadku monety, pokrywy włazu, prawa jazdy i drużyny piłkarskiej – ma sugerować, że „Palestyna” istniała, szczęśliwa i pełna chwały – zanim Żydzi ją ukradli.


Po drugie, Izrael planuje zbudować na tym terenie osadę o nazwie „Atarot”:Nie mając prawdziwej narodowej historii, są dwa okresy, na których Palestyńczycy opierają swoją fałszywą „historię”. Pierwszym z nich jest Mandat Palestyny, ziemia, którą Brytyjczycy nazywali „Palestyną” tylko dlatego, że dla nich była to romantyczna nazwa chrześcijańskiej „Ziemi Świętej”. Drugi to okupacja jordańska w latach 1949-1967.


Lotnisko obejmuje oba te okresy. Sprzedawana tutaj fałszywa narracja mówi, że Izraelczycy najechali, zajęli i ukradli lotnisko Palestyńczykom. A teraz chcą je zabudować – w ten sposób wymazując z mapy wspaniałą historię palestyńską.


Jak zobaczycie – rzadko kiedy w jednym pakiecie znajduje się tyle bredni i kłamstw.


Co się naprawdę zdarzyło


W 1912 roku ziemię kupiło „ Hachszarat Hajeszuw” – syjonistyczna „Palestine Land Development Company”. To było przed przybyciem Brytyjczyków. Zamiarem było założenie wsi rolniczej koło Jerozolimy.


Żydzi zrezygnowali z pierwszej próby zasiedlenia ziemi podczas I wojny światowej, prawdopodobnie w obawie przed uciskiem osmańskim lub poborem wojskowym. Osmanie postrzegali Żydów jako „wrogów” (jako przykład, społeczności żydowskie w Tel Awiwie zostały w tym czasie wygnane).


Wrócili w 1919 roku, a w 1923 roku JNF zakupił kolejne 384 dunamy, aby rozwinąć moszaw (wieś spółdzielcza). Został nazwany "Atarot" od biblijnej osady, która prawdopodobnie istniała na tym obszarze.


Brytyjczycy chcieli zbudować mały pas startowy w pobliżu swojej siedziby w Jerozolimie – i zaczęli wywłaszczać ziemie moszawu.


W latach 1926 i 1931 Brytyjczycy wyrwali drzewa, zniszczyli uprawy, zburzyli budynki i ograniczyli dalszy rozwój moszawu.


Zniszczone przez nich pola i drzewa stanowiły źródło utrzymania żydowskiej wsi.


Nie był to jedyny problem, z jakim borykali się Żydzi. Podczas brutalnych arabskich masakr Żydów w 1929 roku wieś została zaatakowana, prawie zniszczona, a kobiety i dzieci ewakuowano do Jerozolimy. Podczas zamieszek arabskich w latach 1936-39 wieś była kilkakrotnie atakowana i zginęło pięciu jej mieszkańców.


Na marginesie – w 1936 r. lotnisko zostało wyremontowane przez żydowskiego inżyniera i biznesmena Pinchasa Rutenberga. A gdy lotnisko zaczęło obsługiwać loty komercyjne – Rutenberg założył „Palestine Airways”:

 To bez wątpienia jest kolejne zdjęcie, które antyizraelscy aktywiści mogą przekształcić w popularny dowód „kradzieży” żydowskiej historii.


Nie było szczęśliwego zakończenia. W 1948 roku żydowskie wsie zostały zaatakowane najpierw przez miejscowych Arabów, a następnie przez Legion Jordański. Gdy próbowali się bronić, w marcu 1948 r. zaatakowano konwój dowożący zaopatrzenie i zamordowano 16 Żydów. Nie mogąc przeżyć – Żydzi zostali zmuszeni do odejścia w maju. Kilka miejscowości żydowskich w okolicy zostało wyczyszczonych etnicznie z Żydów:WSZYSTKIE żydowskie miejscowości zdobyte przez siły egipskie, syryjskie lub jordańskie w 1948 roku zostały zrównane z ziemią. I WSZYSCY żydowscy mieszkańcy albo uciekli – albo zostali uwięzieni, wydaleni lub zamordowani.


Jordańczycy zniszczyli niemal wszystkie dowody, że wieś kiedykolwiek istniała – i wykorzystali wszystkie dostępne tereny do rozbudowy i umiędzynarodowienia lotniska. Lotniska zbudowanego na terenie oczyszczonej etnicznie z Żydów wsi żydowskiej.


To jest to lotnisko, z którego Palestyńczycy są tak dumni.


Palestyńska narracja akademicka


Naiwnością byłoby sądzić, że fałszywa narracja jest tylko dziełem trolli z mediów społecznościowych. Tak tę historię opisuje artykuł na stronie internetowej „Instytutu Studiów Palestyńskich” w dziale „Tło historyczne”:


„Lotnisko zostało założone przez Mandat Brytyjski w latach 20-tych. Była to niewielka baza wojskowa znana przez Brytyjczyków jako „Lotnisko Kolundia”. W 1948 r. wygasł mandat brytyjski, a Zachodni Brzeg znalazł się pod nadzorem Jordanii. Na początku lat pięćdziesiątych Jordańczycy przekształcili lotnisko w lotnisko cywilne, wznieśli istniejący do dziś budynek lotniska i nazwali je lotniskiem w Jerozolimie”.

Po prostu całkowicie wymazują żydowską historię.


Odwrócenie prawdy


Często powtarzam, że Palestyńczycy prawdopodobnie nie mogą uwierzyć w swoje szczęście. Mogą wymyślić dowolną opowieść – stworzyć dowolną fałszywą historię, a większość świata jest gotowa myśleć o Żydach najgorzej. To była ziemia, którą kupili Żydzi – jeszcze przed przybyciem Brytyjczyków. Zbudowali tam wieś. Przez dziesięciolecia spotykali się z wrogością Brytyjczyków i Arabów – kradziono im ziemię – zabijano ludzi, a ostatecznie zostali całkowicie wypędzeni z tego obszaru. A dzisiaj działacze antyizraelscy stawiają to wszystko na głowie – wpychając światu kłamstwo po kłamstwie. Przewrotnie używają nawet słów „nielegalny” i „kolonia” – tak jakby to Żydzi coś ukradli.


„Lotnisko Qalandia było magicznym miejscem, w którym jako dziecko po raz pierwszy doświadczyłem swobody latania. Podobnie jak reszta ziemi palestyńskiej zostało skradzione, pogwałcone i zdeformowane, stając się symbolem ucisku i niewoli”. – Hanan Ashrawi, członek Komitetu Wykonawczego Organizacji Wyzwolenia Palestyny (OWP)Kradzież historii


Bardzo niewiele z tego, co twierdzą Palestyńczycy, jest prawdą. Jest to bez wątpienia jedna z najskuteczniejszych i najbardziej udanych machin propagandowych, jakie kiedykolwiek zbudowano. Wymyślają nawet historie o wyimaginowanych tamach, które powodują powodzie, a europejscy politycy podzielą się tą historią, jakby to była prawda. Historia lotniska w Jerozolimie to mikrokosmos konfliktu i palestyńskiej wojny propagandowej przeciwko prawdzie. Palestyńczycy zaprzeczają żydowskiej historii i starają się ją wymazać – aby przekonać ludzi, że kiedyś Palestyna była faktycznie państwem. Kiedy dosłownie nie masz historii, musisz ją wymyślić lub ukraść. Palestyńczycy robią jedno i drugie.


Palestinian lies - built upon Jewish blood

Beyond the Great Divide, 20 lipca 2022

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska


*David Coilliewr - brytyjski badacz i bloger pokazujący to, czego dziennikarze nie chcĄ widzieć. 


Skomentuj Wyślij artykuł do znajomego: Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1321 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Kult „antysyjonizmu”   Tabarovsky   2023-10-01
Kolejne palestyńskie marzenie   Ibrahim   2023-09-29
Dlaczego lekceważą trudną sytuację Palestyńczyków w Libanie?   Eid   2023-09-27
Terror palestyński jest wojną religijną na rzecz Allaha przeciwko Żydom. ONZ musi uznać Izraelczyków zamordowanych przez Palestyńczyków za ofiary przemocy na tle religijnym   Marcus   2023-09-26
“Żyd zachowuje się źle” – sfilmujmy to   Collier   2023-09-25
Abbas już wcześniej powiedział to wszystko     2023-09-24
Wątpliwy związek między edukacją a antysemityzmem   Jacoby   2023-09-23
ARABSKA gazeta wychodząca W LONDYNIE PROPAGUJE ANTYSEMITYZM I WSPARCIE DLA TERRORU     2023-09-19
YouTube  i polscy neonaziści     2023-09-19
Celem palestyńskiego procesu pokojowego było zwiększenie terroryzmu   Marcus   2023-09-17
Jak zostać stypendystą podoktoranckim w Columbii? Napisz 341 stron antyizraelskiego bełkotu!     2023-09-13
Irańska strategia brania zachodnich zakładników   A. Savyon*   2023-09-13
22 lata od 9/11 i napięcie wciąż narasta – dżihadyści czekają na kolejną szansę   Stalinsky   2023-09-12
Jak palestyńskie dziecko zostaje terrorystą?   Flatow   2023-09-10
Nazistowskie przemówienie w Ramallah ilustruje szerszą historię   Glick   2023-09-09
Abbas: Hitler walczył z europejskimi Żydami z powodu ich lichwiarstwa     2023-09-08
HRW zamazuje dowody udziału nieletnich w palestyńskim terroryzmie     2023-09-06
Naziści nadali nienawiści do Żydów akademickie oblicze. Ich spadkobiercy mają „Instytut krytycznych badań nad syjonizmem”     2023-09-04
Którymi drogami powraca nazizm?   Koraszewski   2023-09-03
“Washington Post” o “dobrych” terrorystach   Tawil   2023-09-01
Syria, kraj zgubiony w wiadomościach   Taheri   2023-09-01
Walka Indii z dżihadem   Bulut   2023-08-31
Kilka uwag o palestyńskiej fladze   Collier   2023-08-30
Obwinianie wyłącznie Izraela za problemy psychiczne w Strefie Gazy jest po prostu kolejną formą nienawiści do Żydów     2023-08-29
Norweg melduje Radzie Bezpieczeństwa   Koraszewski   2023-08-27
Irański IRGC przechwala się sukcesami wśród Palestyńczyków i Hezbollahu   Frantzman   2023-08-26
Dlaczego nowe palestyńskie rakiety mają znaczenieMogą wyrządzić znacznie więcej szkód niż karabin czy nóż.   Flatow   2023-08-25
„Musimy prowadzić ‘Wielki Dżihad’, żeby zbudować Wielki Iran”     2023-08-25
Prawdziwe słonie w salonie (edycja 2023)     2023-08-17
Palestyńczycy wołają o pomoc   Tawil   2023-08-15
Czy nikt nie pyta, dlaczego w Dżenin jest obóz dla uchodźców?   Bard   2023-08-14
Kara śmierci dla mordercy i tolerancja dla jego propagandy   Stalinsky   2023-08-11
Przykład tego, jak środowisko akademickie tworzy antyizraelską narrację z kłamstw     2023-08-10
Dlaczego MEMRI przestał używać usługi Cloudflare i dlaczego rząd USA powinien zrobić to samo   Stalinsky   2023-08-09
Finansowana przez Unię Europejską edukacja do dżihadu i męczeństwa   Tawil   2023-08-05
Abbas po raz kolejny mówi Palestyńczykom, żeby poszli do diabła     2023-08-04
Pamiętając, co dzieje się, kiedy Żydzi polegają na innych   Amos   2023-08-03
Rosnące zagrożenie północnego Izraela przez Hezbollah   Lax   2023-08-02
Jeden news dziennie   Koraszewski   2023-08-01
Więc uważasz, że Izrael powinien zburzyć swoje mury?   Collier   2023-07-31
Palestyńskie obozy letnie: szkolenie do mordowania Żydów   Tawil   2023-07-30
Irański plan wypędzenia Żydów z „Palestyny”   Tawil   2023-07-19
ONZ i Arabowie wybielają okrucieństwa Baszara Assada, obwiniają za nie – zgadnij kogo?   Tawil   2023-07-15
Oszczerstwo BBC i hańba stronniczych mediów   Collier   2023-07-14
Tylko Palestyńczycy mogą powoływać się na religię w celach nacjonalistycznych     2023-07-12
Jak walczyć z rosnącym zagrożeniem antysemityzmem – Część I: Reakcją Zachodu jest radzenie sobie z antysemityzmem zamiast walki z antysemitami   Carmon   2023-07-10
Gwałtowny wzrost terroru palestyńskiego jest przedsmakiem „rozwiązania” w postaci dwóch państw   Tobin   2023-07-07
Święto, pogrzeb i nieudane przywództwo   Roth   2023-07-06
Horror życia jako chrześcijanin w muzułmańskim Pakistanie: tylko jeden miesiąc   Ibrahim   2023-07-05
Podwójne standardy: tylko Palestyńczycy mają prawo odczuwać gniew     2023-07-01
‘Protokoły mędrców Syjonu’ w świecie arabskim i muzułmańskim – w przeszłości i obecnie   Carmon   2023-06-28
Dlaczego oni nienawidzą Izraela   Flatow   2023-06-26
Co kryje się za eskalacją palestyńskiej ofensywy terrorystycznej   Glick   2023-06-23
Wojna dżihadu przeciwko chrześcijanom w Afryce   Fernandez   2023-06-23
ONZ potwierdza ideologię AP, że stworzenie Izraela było „zbrodnią”   Marcus   2023-06-20
“Guardian” sięga nowego dna pisząc o izraelskiej nikczemności   Levick   2023-06-18
Dżihad Organizacji Narodów Zjednoczonych przeciwko Izraelowi   Tawil   2023-06-17
Wreszcie artykuł po arabsku opisujący antypalestyński rasizm w Libanie     2023-06-16
Skandaliczny raport ONZ atakuje zwolenników Izraela na całym świecie   Bayefsky   2023-06-15
Dlaczego tak wielu antyizraelskich zwolenników BDS popiera wojnę Putina przeciwko Ukrainie?   Kapoano   2023-06-14
Amnesty-UK: „Pierzmy ludziom mózgi, żeby nienawidzili Izraela, ucząc ich przy tym gotowania”     2023-06-13
Kobiety, które podsycają płomienie nienawiści   Chesler   2023-06-12
Cztery mity o arabsko-izraelskim konflikcie obalone przez jeden incydent terrorystyczny   Flatow   2023-06-11
Izraelożercy uwielbiają, kiedy giną palestyńskie dzieci     2023-06-09
Farhud i “sprawa” PalestyńskaNazizm nadal inspiruje Palestyńczyków   Julius   2023-06-07
Dezorientacja śmiercionośnego dziennikarstwa: o zachodnich mediach i konflikcie arabsko-izraelskim   Landes   2023-06-05
Dżihadystyczny konflikt w wojnie rosyjsko-ukraińskiej   Stalinsky   2023-05-31
Niewygodne palestyńskie ofiary   Fitzgerald   2023-05-31
Prawdziwe znaczenie “Od rzeki do morza Palestyna będzie wolna”   Tawil   2023-05-25
Chrześcijanie w Nigerii są mordowani jak zwierzęta   Ibrahim   2023-05-25
Jak Palestyńczycy próbują zniszczyć Liban   Tawil   2023-05-23
Żydzi mieli wszelkie powody, by obawiać się ludobójstwa w 1948 roku     2023-05-22
"Economist" promuje "elokwentnego krytyka" istnienia Izraela   Levick   2023-05-21
Inny dżihad Palestyńczyków przeciwko Izraelowi   Tawil   2023-05-20
Iran prowadzi wojnę z narodem palestyńskim   Eid   2023-05-19
Izrael pod ostrzałem i bojaźliwa odpowiedź Zachodu   Kemp   2023-05-18
Strefa Gazy – zawsze pamiętaj jak doszliśmy do tego   Collier   2023-05-17
Rakiety z Gazy i rakiety z UE   Bryen   2023-05-14
Terroryści tureckiego Hezbollahu: nowi sojusznicy Erdoğana   Bekdil   2023-05-11
Przywódcy organizacji praw człowieka są zgodni: Podżeganie do przemocy jest okropne i nielegalne. Podżeganie do mordowania Żydów jest jednak heroiczne     2023-05-11
1660 Izraelczyków zginęło od czasu obietnicy Palestyńczyków o zakończeniu terroru   Bard   2023-05-10
Berlin staje się sceną protestów wzywających do eksterminacji ludności Izraela      2023-05-09
Zasięg i metodologia najnowszego antyizraelskiego raportu Amnesty International pokazują, że jego stronniczość była zamierzona od samego początku     2023-05-08
Zrozumienie ideologii Autonomii Palestyńskiej: nielegalne stworzenie Izraela i jego nieuchronny upadek - w 40 oświadczeniach AP   Marcus   2023-05-07
Autonomia Palestyńska i Fatah ostro potępiają przewodniczącą Komisji Europejskiej za wideo z gratulacjami dla Izraela w 75. rocznicę jego powstania       2023-05-06
Rzeczywiste łamanie praw człowieka   Tawil   2023-05-02
Gdyby Americans for Peace Now postawili na swoim, Izrael byłby karany za aresztowanie morderców   Flatow   2023-04-30
Nazistowska idea „Judy” jest identyczna z antysyjonistycznym pojęciem „Izrael”     2023-04-29
To, że krzyczą „Śmierć Żydom!”, nie oznacza, że są antysemitami   Pandavar   2023-04-26
Mit „okupacji” jest motorem antysemickiego terroru   Tobin   2023-04-24
„Organizacje praw człowieka” pozwalają światu ponownie nienawidzić Żydów     2023-04-23
Co naprawdę dzieje się w świętych miejscach Jerozolimy?   Tawil   2023-04-22
BBC promuje nowy antysemityzm     2023-04-20
Jak dochodzi do Holokaustu   Chesler   2023-04-19
O czym rozmawiano w Bejrucie?     2023-04-17
Nienawiść w cieniu terrorystycznego ataku   Collier   2023-04-16
“Śmierć Izraelowi” – irański plan ataku na Izrael   Kedar   2023-04-15
Dlaczego Palestyńczycy nie mogą wznowić rozmów pokojowych z Izraelem   Tawil   2023-04-14
Świat muzułmański musi zjednoczyć się przeciwko Izraelowi     2023-04-12
Was gesagt werden muss (Co musi zostać powiedziane)   Koraszewski   2023-04-11

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Walka z malarią


Przedwyborcza kampania


Nowy ateizm


Rzeczywiste łamanie


Jest lepiej


Aburd


Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHO


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk