Prawda

Sobota, 23 czerwca 2018 - 23:43

« Poprzedni Następny »


Palestyńczycy: Wojna Hamas-ISIS, skorumpowani przywódcy


Bassam Tawil 2018-02-20

Wojna między tymi dwiema grupami terroru sięgnęła szczytu w tym tygodniu z rewelacją, że ISIS organizował spisek, by zamordować przywódcę Hamasu, Ismaila Haniję (na zdjęciu powyżej). Zdjęcie: Abid Katib/Getty Images.
Wojna między tymi dwiema grupami terroru sięgnęła szczytu w tym tygodniu z rewelacją, że ISIS organizował spisek, by zamordować przywódcę Hamasu, Ismaila Haniję (na zdjęciu powyżej). Zdjęcie: Abid Katib/Getty Images.

Co robią muzułmańscy terroryści, kiedy nie zabijają “niewiernych” i nie-muzułmanów? To proste: zaczynają zabijać siebie wzajemnie.

Weźmy, na przykład, islamskie grupy terrorystyczne Hamas i Państwo Islamskie (ISIS). Chociaż te grupy wyznają tę samą ideologię i starają się zabić każdego, kto przeszkadza w ich wysiłkach szerzenia ich wersji islamu na całym świecie, wygląda na to, że teraz chcą podrzynać sobie gardła wzajemnie.


Kłótnia między Hamasem a ISIS nie jest starciem między bohaterami pozytywnymi a czarnymi charakterami. Jest to walka między dwiema krwiożerczymi, bestialskimi i bezwzględnymi grupami terroru, które mają na rękach krew niezliczonych nie-muzułmanów.


Do niedawna mówiono, że Hamas i ISIS współpracują, szczególnie na egipskim półwyspie Synajskim. Hamas dostarczał wojowników ISIS w zamian za broń szmuglowaną do Strefy Gazy. Współpraca między tymi dwiema grupami umożliwiła ISIS przeprowadzenie serii ataków terrorystycznych przeciwko egipskiej armii i cywilom na Synaju.


W ostatnich kilku miesiącach nastąpiło jednak gwałtowne pogorszenie stosunków między Hamasem a ISIS, szczególnie w sytuacji starań Hamasu o pogodzenie się z rządami egipskiego prezydenta Abdela Fattah Sisiego. Nowe zbliżenie między Hamasem a Egiptem rozgniewało ISIS, powodując, że wypowiedziało wojnę swojej palestyńskiej, siostrzanej grupie – Hamasowi.


Hamas, ze swej strony, także był nieufny wobec prób infiltracji Strefy Gazy przez ISIS i podminowania reżimu przez ruch Palestyńskiego Islamskiego Dżihadu.


Hamas nie toleruje konkurencji. Ta grupa trzyma w śmiertelnym uścisku dwa miliony Palestyńczyków, którzy żyją w Strefie Gazy. Hamas już ma problem z rządzącą frakcją Fatahu prezydenta Autonomii Palestyńskiej (AP) Abbasa, która próbuje go ograniczyć, więc absolutnie nie potrzebuje rywalizującej grupy islamistycznej, stawiającej wyzwanie jego rządom w Gazie.


Teraz jednak jest to oficjalne: Hamas i ISIS są w stanie wojny ze sobą. Ten konflikt należy oczywiście uważać za dobrą wiadomość. Nie ma nic bardziej pocieszającego, jak obserwowanie dwóch radykalnych grup islamskich rozrywających się wzajemnie na strzępy. Wszystko, co można zrobić, to życzyć obu grupom pełnego sukcesu!


Wojna między tymi dwiema grupami terroru sięgnęła szczytu w tym tygodniu z rewelacją, że ISIS organizował spisek, by zamordować przywódcę Hamasu, Ismaila Haniję.


Według
raportu egipskiego wywiadu, Hamas aresztował niedawno 18 podejrzanych z ISIS, którzy planowali dokonać tego zabójstwa w Strefie Gazy. Komórka ISIS planowała umieszczenie materiałów wybuchowych w “Białym Meczecie” w Strefie Gazy, gdzie modli się Hanija. Według raportu wywiadu spisek został ujawniony dzięki współpracy między Hamasem a władzami egipskimi.


Wcześniej Hamas oznajmił, że jego siły bezpieczeństwa aresztowały dwóch terrorystów ISIS, którzy przeniknęli do Strefy Gazy z Synaju. Według Hamasu ci dwaj terroryści przyznali podczas przesłuchania, że jednym z celów ISIS na Synaju jest niedopuszczenie pomocy humanitarnej szmuglowanej do Strefy Gazy.  


To aresztowanie odbyło się wkrótce po opublikowaniu przez ISIS wideo przedstawiającego egzekucję dwóch członków Hamasu na Synaju. Jeden z mężczyzn został zidentyfikowany jako Musa Abu Zmat, wysoki rangą dowódca militarnego skrzydła Hamasu, Ezaddin Al-Qassam. Abu Zmat został uznany za winnego szmuglowania broni z Synaju do Strefy Gazy. Zabito go strzałem w głowę.


ISIS później opublikowało kolejne wideo, w którym oskarża Hamas o “zdradę” Palestyńczyków przez aresztowanie muzułmańskich ekstremistów w Strefie Gazy. ISIS oskarża także Hamas o to, że nie zablokował niedawnego oznajmienia prezydenta USA, Donalda Trumpa, uznającego Jerozolimę za stolicę Izraela oraz o otrzymywanie pomocy finansowej od Iranu. W tym wideo ISIS wzywa także do atakowania postaci i instalacji Hamasu, jak również do atakowania chrześcijan w Strefie Gazy.   


Tych dwóch członków Hamasu, których egzekucji dokonano, uciekło ze Strefy Gazy, by przyłączyć się do ISIS, powiedziały palestyńskie źródła. Muchaimar Abu Sa'ed, wykładowca na uniwersytecie Al-Azhar w Strefie Gazy, powiedział, że kilku członków Hamasu zdezerterowało, ponieważ uważali, że grupa jest “zbyt łagodna” i nie narzuca prawa szariatu na Strefę Gazy.


Jako kolejny sygnał narastających napięć między tymi dwiema grupami terroru na początku tego miesiąca ISIS dokonało egzekucji dwóch innych Palestyńczyków za “kolaborację” z Hamasem. Ci dwaj, Ramez Abdullah i Bashar Said, żyli w obozie uchodźców Jarmuk w pobliżu Damaszku i stracono ich w Syrii.


Według kilku doniesień Hamas zgarnął ponad 500 zwolenników ISIS w Strefie Gazy w ciągu ostatnich kilku miesięcy jako część rozprawy z tą grupą. Wydaje się, że Hamas poważnie traktuje niedawne groźby ISIS w stosunku do swoich przywódców. Źródła zbliżone do Hamasu ujawniły, że dziesiątkom terrorystów ISIS udało się przeniknąć do Gazy w ciągu ostatnich kilku miesięcy, by przygotować falę ataków na cele Hamasu.


Wojna Hamas-ISIS rozgorzała w momencie, kiedy Strefa Gazy przeżywa poważny kryzys humanitarny, włącznie z brakami paliw i leków, co zmusiło wiele szpitali i ośrodków medycznych do zawieszenia pracy. Cierpienia palestyńskiej populacji w Strefie Gazy nie obchodzą jednak Hamasu.


Hamas jest zbyt zajęty utrzymywaniem się przy władzy, by przeznaczać jakiekolwiek wysiłki na pomoc mieszkańcom Gazy. Hamas jest gotowy walczyć do ostatniego Palestyńczyka, byle pozostać przy władzy. Autonomia Palestyńska zaś, ze swej strony, nie wydaje się zanadto dbać o los swoich rodaków ze Strefy Gazy. 


Mimo niedawnego porozumienia o "pojednaniu" między Hamasem a Fatahem Abbasa, prezydent palestyński uparcie odmawia zniesienia sankcji, jakie narzucił na Strefę Gazy w zeszłym roku, pogarszając w ten sposób kryzys humanitarny.  


Ostatecznym celem Abbasa jest doprowadzenie do upadku reżimu Hamasu w Strefie Gazy. On także jest gotowy poświęcić tylu Palestyńczyków, ilu potrzeba dla osiągnięcia tego celu.


Zamiast zajmować się potrzebami swojej ludności Abbas jest także zajęty wywoływaniem sporów z administracją USA i jej „syjonistycznymi” przedstawicielami, Davidem Friedmanem i Jasonem Greenblattem.


Hamas ma ręce w pełni zajęte próbami niedopuszczenia do przejęcia Strefy Gazy zarówno przez ISIS, jak przez Fatah, podczas gdy Palestyńczycy nie mają opieki medycznej, miejsc pracy i żywności. Walka z ISIS daje Hamasowi smak jego własnego lekarstwa – krew i śmierć.


Raz jeszcze Palestyńczycy padli ofiarą własnych przywódców, którzy zajęci są wyłącznie jedną rzeczą: przepompowywaniem milionów dolarów z darów publicznych do własnych kieszeni.


Palestinians: The Hamas-ISIS War, Corrupt Leaders

Gatestone Institute, 10 lutego 2018

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

 

Bassam Tawil

Muzułmanin, badacz i publicysta mieszkający na Bliskim Wschodzie.


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 541 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Piromani z Gazy   Bergman   2018-06-12
Radykalizm: prawdziwym szokiem była reakcja Amerykanów...   Rafizadeh   2018-05-29
Czy będzie międzynarodowe dochodzenie dla Afrin   Frantzman   2018-05-27
Zachodnia Nakba: nienawiść do Izraela   Meotti   2018-05-24
Gaza: raz jeszcze o pokojowych Marszach Powrotu     2018-05-20
Nasi ludzie zdjęli mundury i dołączyli do marszów     2018-05-19
Gaza, Hamas i dlaczego nie będę dzisiaj krytykował Izraela   Colier   2018-05-18
Gazańczycy są ofiarami ideologii i nienawiści   Yemini   2018-05-15
Antysemityzm, tym razem w islamistycznej odmianie, znowu dręczy Francję   Ahmed   2018-05-07
Ateista jest robakiem w ciele muzułmanów…     2018-05-05
Hitler zawarł umowę z Żydami     2018-05-04
Ludobójstwo w Nigerii   Ibrahim   2018-05-03
“Biuro prasowe” Hamasu: prawda przychodzi na metę ostatnia   Tawil   2018-05-02
Kiedy globalne media ignorują latawce ze swastyką, Hamas wygrywa wojnę propagandową   Yemini   2018-04-30
Jaka jest cena życia palestyńskich cywilów?   Maroun   2018-04-22
Gdzie Alt-Right gubi się w sprawie Żydów   i Nathan Cofnas   2018-04-02
Nowy palestyński dżihad dla unicestwienia Izraela   Tawil   2018-03-31
Parkland i antysemityzm   Ahmed   2018-03-30
U.S.A.: Nasilają się muzułmańskie nawoływania do mordów   Bergman   2018-03-26
Podręczniki UNRWA nadal wypełnione są niekończącym się podżeganiem   Bedein   2018-03-20
Ukarany za nie skandowanie “Śmierć Ameryce, Izraelowi, Brytanii”   Rafizadeh   2018-03-19
Wylęgarnie lubieżnych sympatyków totalitarnych idei    Koraszewski   2018-03-16
Spojrzenie na muzułmańską logikę i zachodnią naiwność   Ibrahim   2018-03-15
Izrael jest jednym wielkim osiedlem   Tawil   2018-03-14
Dlaczego Turcja chce najechać greckie wyspy?   Bulut   2018-03-12
Armia Mahometa powraca   Koraszewski   2018-03-10
Turcja grozi inwazją na Grecję   Bulut   2018-02-28
Droga Sarah Silverman: Amnesty kłamie o rodzinie Tamimich   Marquardt-Bigman   2018-02-22
Palestyńczycy: Wojna Hamas-ISIS, skorumpowani przywódcy   Tawil   2018-02-20
Życie w Pakistanie jest piekłem dla nie-muzułmanów   Austin   2018-02-15
Arabowie niosą sztandar nazistowskiego antysemityzmu   Julius   2018-02-10
Wracając z wystawy albo antysemityzm lewicy   Lewin   2018-02-08
Aby Turcja znowu czuła się imperialna   Bekdil   2018-02-06
5 kłamstw patriarchy w “Guardiana”     Levick   2018-01-18
Czy dzieciobójcy dzielą się wodą?   Koraszewski   2018-01-17
Palestyńskie świętowanie morderstwa i terroru   Tawil   2018-01-14
Turecki Twitter eksploduje ludobójcza nienawiścią do Żydów   Bulut   2018-01-11
Hezbollah wzywa do wojny z Izraelem     2018-01-10
Ludobójstwo, którego nie było   Koraszewski   2018-01-09
Jeżeli się nie obudzimy, to skończy się tragicznie - wersja uzupełniona    Sommer   2018-01-08
Mały trybik w machinie podłości   Koraszewski   2018-01-04
Ciekawy problem z tym konfliktem   Bellerose   2018-01-01
Antysemicki antysyjonizm i rasistowska lewica   Lumish   2017-12-30
Bangladesz: prześladowania hindusów przez muzułmanów   Habib   2017-12-29
W wojnie psychologicznej słowa i obrazy zabijają   Collins   2017-12-27
Hamas zacieśnia stosunki z Iranem     2017-10-25
Izraelskie “mury apartheidu” i północnoirlandzkie “mury pokoju”: przyczynek do badania podwójnych standardów w mediach   White   2017-06-28
Iran w setną rocznicę Rewolucji Październikowej   Koraszewski   2017-06-23
Prawdziwa twarz rzekomo współczujących   Koraszewski   2017-06-22
Krokodyle łzy i terroryzm   Tawil   2017-06-21
Skrajnie prawicowy islamizm jest nowym nazizmem Europy   Frentzman   2017-06-18
Jak dobry biskup uprawia nieantysemityzm   MacEoin   2017-06-17
Francusko-niemiecka telewizja publiczna odmawia pokazania filmu dokumentalnego o europejskim antysemityzmie – film jest zbyt uczciwy     2017-06-15
Od Ilana do Sary Halimi: francuska hańba   Landes   2017-06-10
Trwa wojna między XXI a XV wiekiem   Frantzman   2017-05-27
Szwedzi namiętnie krytykują Izrael   Frantzman   2017-05-14
Gdzie się podziali antyfaszyści?   Koraszewski   2017-05-13
Witamy w czterech stolicach antysemityzmu Europy   Meotti   2017-05-01
Strajk głodowy głodnego władzy i spragnionego krwi   Collins   2017-04-30
Dlaczego należy obejrzeć film o ludobójstwie Ormian – “The Promise”   Bulut   2017-04-24
Tureckie nadzieje na konfrontację z Zachodem     2017-04-01
Prawdziwy Hamas: przykro mi, moi drodzy!   Tawil   2017-03-26
Antagonizmy i sojusze “międzynarodowej lewicy”   Herf   2017-03-25
Dlaczego antysemici nazywają ludzi “nazistami”?   Frantzman   2017-03-24
Polowanie na czarownice, zastraszanie i antysemityzm   Collier   2017-03-20
Transformacyjna moc narracji palestyńskiej   Rosenthal   2017-03-13
Nowi przywódcy Hamasu w Gazie i co to oznacza dla edukacji ku coraz gorszej przyszłości   Roth   2017-03-03
Skandynawia: Cytadela antysemityzmu Zachodu   Meotti   2017-02-28
W czym Iran jest dobry   Roth   2017-02-27
Wiecie, to Palestyńczycy zbudowali Jerozolimę     2017-02-05
Chrześcijanie karzą obrońcę chrześcijan na Bliskim Wschodzie   Maroun   2017-01-09
Czy Mahmoud Abbas będzie wypłacał pensje podpalaczom?   Marcus   2016-12-12
Intifada USA: Szalejące płomienie kłamstw na kampusach USA   Chesler   2016-12-08
Iran, Hamas i danse macabre   Toameh   2016-11-30
“Allahu, zabij odrażających chrześcijan”Muzułmańskie prześladowania chrześcijan, sierpień 2016   Ibrahim   2016-11-29
Cicha wojna Agence France Presse przeciw Izraelowi   Mamou   2016-11-23
Gwiazda Dawida staje się w Niemczech swastyką   Meotti   2016-11-20
Strzeż się pełzającego religijnego faszyzmu w Azji   Frantzman   2016-11-16
Palestyńczycy: Fatah przygotowuje się do wojny z Izraelem   Toameh   2016-11-03
Palestyńczycy: "Jesteśmy z ciebie dumni.  Zabiłeś Żydów!"   Tawil   2016-10-30
Europa eksportowała dżihadyzm tak jak kiedyś eksportowała nazizm   Fratzman   2016-10-29
Kiedy profesorowie zmieniają się w durni   Apfel   2016-10-28
Kulturowy Szoah przeciwko Żydom   Meotti   2016-10-27
Mutujący wirus antysemityzmu   Sacks   2016-10-26
Prawo do szydzenia z religii   Murray   2016-10-21
Prezydent Abbas – „ten Żyd"   Toameh   2016-10-20
Palestyńscy mordercy i ich zachodni pomagierzy   Milliere   2016-10-18
Drogi aktywisto antyizraelski   Basker   2016-10-06
"Cnotliwi" nowi naziści   Meotti   2016-09-26
Zachodni wydawcy poddają się islamowi   Meotti   2016-09-21
Pięćdziesiąt rzekomo rasistowskich praw   Levick   2016-09-19
Islam i antysemityzm w Malezji     2016-09-13
Droga Lindo Sarsour: co jest postępowego w Palestynie?   Marquardt-Bigman   2016-09-07
Oficjalny “koktajl terroru” Turcji   Bekdil   2016-09-05
Czy Żydzi, którzy odmawiają wyrzeczenia się Izraela, są wykluczeni z grup “postępowych”?   Dershowitz   2016-09-02
Czy USA wspierają współpracę UNRWA-Hamas?   Bedein   2016-08-30
Duchowni, którzy grożą reformatorom i wychwalają morderców   Murray   2016-08-27
"Nie ma miejsca dla tworu syjonistycznego w regionie"   Toameh   2016-08-23
Kiedy „barbarzyńca” jest zbyt uprzejmym słowem na palestyńskiego terrorystę   Flatow   2016-08-13
Wizja świata, czyli świętość przerywana   Koraszewski   2016-08-11

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Prawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabijaKobiety ofiaramiPrometeuszmodyfikowana pszenicaArabowieRoboty będą uprawiać ziemięSumienie, czyli moralność bez smyczySkomplikowana ewolucjaArgument neuroróżnorodnościNowe badanie pamięci długotrwałejŚciganie bluźnierstwaRyby jaskinioweAutyzmOd niepamiętnych czasówTunezyjczycy przeciw złemu prawuDrugie prawo termodynamikiPochwała ignorancjMistyfikacja SokalaIntronizacja ChrystusaObama chrzescijanieSzelest liściCzego wam nie pokazują?Rozdzielenie religii i państwaTrwa ewolucyjne upokorzenie archeopteryksaTrucizna, kamuflaż i tęcza ewolucjiReligia zdrowego rozsądkuKto się boi czarnego luda?Land of the pure


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk