Prawda

Środa, 27 marca 2019 - 03:35

« Poprzedni Następny »


Palestyńczycy: Wojna Hamas-ISIS, skorumpowani przywódcy


Bassam Tawil 2018-02-20

Wojna między tymi dwiema grupami terroru sięgnęła szczytu w tym tygodniu z rewelacją, że ISIS organizował spisek, by zamordować przywódcę Hamasu, Ismaila Haniję (na zdjęciu powyżej). Zdjęcie: Abid Katib/Getty Images.
Wojna między tymi dwiema grupami terroru sięgnęła szczytu w tym tygodniu z rewelacją, że ISIS organizował spisek, by zamordować przywódcę Hamasu, Ismaila Haniję (na zdjęciu powyżej). Zdjęcie: Abid Katib/Getty Images.

Co robią muzułmańscy terroryści, kiedy nie zabijają “niewiernych” i nie-muzułmanów? To proste: zaczynają zabijać siebie wzajemnie.

Weźmy, na przykład, islamskie grupy terrorystyczne Hamas i Państwo Islamskie (ISIS). Chociaż te grupy wyznają tę samą ideologię i starają się zabić każdego, kto przeszkadza w ich wysiłkach szerzenia ich wersji islamu na całym świecie, wygląda na to, że teraz chcą podrzynać sobie gardła wzajemnie.


Kłótnia między Hamasem a ISIS nie jest starciem między bohaterami pozytywnymi a czarnymi charakterami. Jest to walka między dwiema krwiożerczymi, bestialskimi i bezwzględnymi grupami terroru, które mają na rękach krew niezliczonych nie-muzułmanów.


Do niedawna mówiono, że Hamas i ISIS współpracują, szczególnie na egipskim półwyspie Synajskim. Hamas dostarczał wojowników ISIS w zamian za broń szmuglowaną do Strefy Gazy. Współpraca między tymi dwiema grupami umożliwiła ISIS przeprowadzenie serii ataków terrorystycznych przeciwko egipskiej armii i cywilom na Synaju.


W ostatnich kilku miesiącach nastąpiło jednak gwałtowne pogorszenie stosunków między Hamasem a ISIS, szczególnie w sytuacji starań Hamasu o pogodzenie się z rządami egipskiego prezydenta Abdela Fattah Sisiego. Nowe zbliżenie między Hamasem a Egiptem rozgniewało ISIS, powodując, że wypowiedziało wojnę swojej palestyńskiej, siostrzanej grupie – Hamasowi.


Hamas, ze swej strony, także był nieufny wobec prób infiltracji Strefy Gazy przez ISIS i podminowania reżimu przez ruch Palestyńskiego Islamskiego Dżihadu.


Hamas nie toleruje konkurencji. Ta grupa trzyma w śmiertelnym uścisku dwa miliony Palestyńczyków, którzy żyją w Strefie Gazy. Hamas już ma problem z rządzącą frakcją Fatahu prezydenta Autonomii Palestyńskiej (AP) Abbasa, która próbuje go ograniczyć, więc absolutnie nie potrzebuje rywalizującej grupy islamistycznej, stawiającej wyzwanie jego rządom w Gazie.


Teraz jednak jest to oficjalne: Hamas i ISIS są w stanie wojny ze sobą. Ten konflikt należy oczywiście uważać za dobrą wiadomość. Nie ma nic bardziej pocieszającego, jak obserwowanie dwóch radykalnych grup islamskich rozrywających się wzajemnie na strzępy. Wszystko, co można zrobić, to życzyć obu grupom pełnego sukcesu!


Wojna między tymi dwiema grupami terroru sięgnęła szczytu w tym tygodniu z rewelacją, że ISIS organizował spisek, by zamordować przywódcę Hamasu, Ismaila Haniję.


Według
raportu egipskiego wywiadu, Hamas aresztował niedawno 18 podejrzanych z ISIS, którzy planowali dokonać tego zabójstwa w Strefie Gazy. Komórka ISIS planowała umieszczenie materiałów wybuchowych w “Białym Meczecie” w Strefie Gazy, gdzie modli się Hanija. Według raportu wywiadu spisek został ujawniony dzięki współpracy między Hamasem a władzami egipskimi.


Wcześniej Hamas oznajmił, że jego siły bezpieczeństwa aresztowały dwóch terrorystów ISIS, którzy przeniknęli do Strefy Gazy z Synaju. Według Hamasu ci dwaj terroryści przyznali podczas przesłuchania, że jednym z celów ISIS na Synaju jest niedopuszczenie pomocy humanitarnej szmuglowanej do Strefy Gazy.  


To aresztowanie odbyło się wkrótce po opublikowaniu przez ISIS wideo przedstawiającego egzekucję dwóch członków Hamasu na Synaju. Jeden z mężczyzn został zidentyfikowany jako Musa Abu Zmat, wysoki rangą dowódca militarnego skrzydła Hamasu, Ezaddin Al-Qassam. Abu Zmat został uznany za winnego szmuglowania broni z Synaju do Strefy Gazy. Zabito go strzałem w głowę.


ISIS później opublikowało kolejne wideo, w którym oskarża Hamas o “zdradę” Palestyńczyków przez aresztowanie muzułmańskich ekstremistów w Strefie Gazy. ISIS oskarża także Hamas o to, że nie zablokował niedawnego oznajmienia prezydenta USA, Donalda Trumpa, uznającego Jerozolimę za stolicę Izraela oraz o otrzymywanie pomocy finansowej od Iranu. W tym wideo ISIS wzywa także do atakowania postaci i instalacji Hamasu, jak również do atakowania chrześcijan w Strefie Gazy.   


Tych dwóch członków Hamasu, których egzekucji dokonano, uciekło ze Strefy Gazy, by przyłączyć się do ISIS, powiedziały palestyńskie źródła. Muchaimar Abu Sa'ed, wykładowca na uniwersytecie Al-Azhar w Strefie Gazy, powiedział, że kilku członków Hamasu zdezerterowało, ponieważ uważali, że grupa jest “zbyt łagodna” i nie narzuca prawa szariatu na Strefę Gazy.


Jako kolejny sygnał narastających napięć między tymi dwiema grupami terroru na początku tego miesiąca ISIS dokonało egzekucji dwóch innych Palestyńczyków za “kolaborację” z Hamasem. Ci dwaj, Ramez Abdullah i Bashar Said, żyli w obozie uchodźców Jarmuk w pobliżu Damaszku i stracono ich w Syrii.


Według kilku doniesień Hamas zgarnął ponad 500 zwolenników ISIS w Strefie Gazy w ciągu ostatnich kilku miesięcy jako część rozprawy z tą grupą. Wydaje się, że Hamas poważnie traktuje niedawne groźby ISIS w stosunku do swoich przywódców. Źródła zbliżone do Hamasu ujawniły, że dziesiątkom terrorystów ISIS udało się przeniknąć do Gazy w ciągu ostatnich kilku miesięcy, by przygotować falę ataków na cele Hamasu.


Wojna Hamas-ISIS rozgorzała w momencie, kiedy Strefa Gazy przeżywa poważny kryzys humanitarny, włącznie z brakami paliw i leków, co zmusiło wiele szpitali i ośrodków medycznych do zawieszenia pracy. Cierpienia palestyńskiej populacji w Strefie Gazy nie obchodzą jednak Hamasu.


Hamas jest zbyt zajęty utrzymywaniem się przy władzy, by przeznaczać jakiekolwiek wysiłki na pomoc mieszkańcom Gazy. Hamas jest gotowy walczyć do ostatniego Palestyńczyka, byle pozostać przy władzy. Autonomia Palestyńska zaś, ze swej strony, nie wydaje się zanadto dbać o los swoich rodaków ze Strefy Gazy. 


Mimo niedawnego porozumienia o "pojednaniu" między Hamasem a Fatahem Abbasa, prezydent palestyński uparcie odmawia zniesienia sankcji, jakie narzucił na Strefę Gazy w zeszłym roku, pogarszając w ten sposób kryzys humanitarny.  


Ostatecznym celem Abbasa jest doprowadzenie do upadku reżimu Hamasu w Strefie Gazy. On także jest gotowy poświęcić tylu Palestyńczyków, ilu potrzeba dla osiągnięcia tego celu.


Zamiast zajmować się potrzebami swojej ludności Abbas jest także zajęty wywoływaniem sporów z administracją USA i jej „syjonistycznymi” przedstawicielami, Davidem Friedmanem i Jasonem Greenblattem.


Hamas ma ręce w pełni zajęte próbami niedopuszczenia do przejęcia Strefy Gazy zarówno przez ISIS, jak przez Fatah, podczas gdy Palestyńczycy nie mają opieki medycznej, miejsc pracy i żywności. Walka z ISIS daje Hamasowi smak jego własnego lekarstwa – krew i śmierć.


Raz jeszcze Palestyńczycy padli ofiarą własnych przywódców, którzy zajęci są wyłącznie jedną rzeczą: przepompowywaniem milionów dolarów z darów publicznych do własnych kieszeni.


Palestinians: The Hamas-ISIS War, Corrupt Leaders

Gatestone Institute, 10 lutego 2018

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

 

Bassam Tawil

Muzułmanin, badacz i publicysta mieszkający na Bliskim Wschodzie.


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 627 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

CODE PINK przekracza czerwoną linię w Iranie   Collins   2019-03-24
Iran: egzekucje dzieci, amputacje, chłosty   Rafizadeh   2019-03-22
Uratowani Jazydzi stoją przed ponurą przyszłością po powrocie do Iraku   Frantzman   2019-03-21
Zbrodnie wojenne Hamasu przeciwko Izraelowi i Palestyńczykom   Tawil   2019-03-20
Obalanie oskarżenia o użycie „nieproporcjonalnej siły”   Plosker   2019-03-18
Palestyńczycy: Abbas staje przed „sądem” pod zarzutem zdrady   Toameh   2019-03-17
Nie wiatr niesie odpowiedź na ”balonowy terror”   Collins   2019-03-14
Palestyńczycy: Nie dla pokoju i pojednania z „niewiernymi”   Toameh   2019-03-13
Kolorowe pranie czy pranie mózgów - uwagi o Eurowizji w Izraelu?   Benson   2019-03-08
Palestyńczycy: "Nie ma miejsca na twór syjonistyczny w Palestynie”   Tawil   2019-03-07
Iran: narastające prześladowania chrześcijan   Rafizadeh   2019-03-05
Dzwon alarmowy – powrót antysemityzmu   Collins   2019-02-28
Zbrodnie wojenne Hamasu i Islamskiego Dżihadu wobec dzieci i kobiet   Tawil   2019-02-23
“Nowy Bliski Wschód” – może za 500 lat?   Rosenthal   2019-02-22
Dlaczego brytyjska lewica nie zacznie czepiać się kogoś innego?    MacEoin   2019-02-19
Do ludzi z Gazy: kupcie sobie własne cholerne szpitale   Rose   2019-02-16
Skąd się bierze gwałtowny wzrost antysemityzmu na świecie?   Dershowitz   2019-02-15
Tragedia wschodnich chrześcijan i na czym polega żydostwo   Lewin   2019-02-14
Irańska rewolucja i uprzedzenia establishmentu   Glick   2019-02-03
Przypomnienia, wspomnienia i upamiętnienia Holocaustu   Collins   2019-01-27
”Guardian” delegitymizuje Izrael w kłamliwym artykule redakcyjnym   Plosker   2019-01-26
Naziści w przebraniu. Antyizraelskie przesłanie jest skrajnie prawicową retoryką   Collier   2019-01-24
Co mają wspólnego Mahmoud Abbas i handlarze narkotykami   Amos   2019-01-21
Kiedy skrajnie prawicowi żydożercy zgadzają się ze skrajnie lewicowymi żydożercami   Marquardt-Bigman   2019-01-14
Palestyńczycy: Prawdziwe ”zbrodnie”   Tawil   2019-01-12
Pallywood znowu podnosi swój ohydny łeb   Lieberman   2019-01-08
Palestyna: Co byłoby, gdyby nie było wojny sześciodniowej?   Sherman   2019-01-06
Gaza: sześć kłamstw i jedna prawda   Maroun   2019-01-04
Erdoğan nie jest dobrotliwym sułtanem z przeszłości, jest potworem, którego trzeba powstrzymać   Yemini   2019-01-03
Dżihadystyczny psychopata: czaruje nas, uwodzi i pożera   Chesler   2018-12-31
Rasowa polityka antysemityzmu i islamofobii   Frantzman   2018-12-30
Sił dżihadu nie można oswoić ani obłaskawić   Yemini   2018-12-28
Żadnych Żydów w Europie i żadnego państwa żydowskiego na Bliskim Wschodzie   Meotti   2018-12-27
Zwolennicy ISIS grożą zamachami terrorystycznymi podczas Świąt     2018-12-23
Co złego to Żydzi   Rosenthal   2018-12-18
Antysemityzm drogą do kariery w Turcji   Bulut   2018-12-17
11 w Pittsburghu i niemowlę w Ofra     2018-12-14
Walcz z antysemityzmem w swoim domu, a nie u sąsiada   Maroun   2018-12-11
Brytyjski profesor – fan Hamasu i jego ”poezja”     2018-12-05
Brendan O’Neill o obsesji potępiania Izraela przez lewicę   Coyne   2018-11-28
Jak wyrwać się z łap osobliwie pojmowanej empatii?   Koraszewski   2018-11-24
Dlaczego wznowione sankcje wobec Iranu są dobre dla Palestyńczyków   Toameh   2018-11-23
Tykająca bomba zegarowa islamskiej nienawiści do Żydów w USA   Bergman   2018-11-21
Jak ”New York Times” usprawiedliwia antysemityzm   Chesler   2018-11-18
Rzeź chrześcijan, brak reakcji egipskich władz   Ibrahim   2018-11-13
Żydzi a rządy prawa w Europie   Gerstenfeld   2018-11-12
Asia Bibi: Pakistańska zdrada sprawiedliwości   Meotti   2018-11-07
W Nowym Jorku są setki antyżydowskich przestępstw nienawiści – i ANI JEDEN schwytany sprawca nie był ze skrajnej prawicy      2018-11-03
Masakra w synagodze w Pittsburghu: pobudka dla antysemitów?   Maroun   2018-11-02
Ukryci zakładnicy w wojnie Hamasu w Gazie   Collins   2018-10-20
Nowoczesne ”ostateczne rozwiązanie” jest bardzo podobne do starego   Maroun   2018-10-18
Jak Iran planuje przejęcie Gazy   Toameh   2018-10-17
Jak Palestyńczycy kłamią Europejczykom   Tawil   2018-10-13
Cel Iranu - zlikwidowanie Izraela     2018-09-29
Islamskich antysemitów chroni niemieckie państwo prawa   Tibi   2018-09-26
Turcja: tortury, wykorzystywanie seksualne szaleją w więzieniach   Bulut   2018-09-21
Krytyka czy patologiczna nienawiść?   Rosenthal   2018-09-19
Lewicowy nacjonalizm i bolszewicka prawica   Koraszewski   2018-09-18
Nienawiść Corbyna do Izraela nie jest żadną niespodzianką   Bergman   2018-09-13
Ku czemu zmierza antysyjonizm?   Koraszewski   2018-09-09
Ankara oskarża dziennikarza z okupowanego Cypru   Bulut   2018-09-08
Za co nienawidzą Żydów   Lewinskaja   2018-09-03
Żydowski exodus, który Corbyn ignoruje   Julius   2018-08-30
Pani biskup i jej fałszywe świadectwo   Landes   2018-08-28
Odpowiedzialność Abbasa za kryzys w Gazie   Tawil   2018-08-26
Nasze dzieci mogą wybrać demokrację zamiast islamu     2018-08-24
Przykro mi, liberałowie – antysyjonizm jest antysemityzmem   Marquardt-Bigman   2018-08-19
Niewolnictwo Jazydów, handel dziećmi, groźby śmierci wobec dziennikarzy: czy Turcja powinna pozostać w NATO?   Bulut   2018-08-16
Mordercza nienawiść do Żydów znowu szerzy się jak ogień   Meotti   2018-08-15
Czy Corbyn jest antysemitą?   Tsalic   2018-08-13
Muzułmański program: Dżihad, islamski kalifat, zlikwidowanie Izraela     2018-08-11
Powracająca (brunatna) fala   Koraszewski   2018-08-10
Ujawnianie zbrodni ISIS jest terroryzmem   Bulut   2018-07-30
Demonstracja przeciwko Trumpowi szerzy truciznę na ulicach Londynu   Collier   2018-07-29
Dlaczego Iran wspiera palestyńskie grupy terroru?   Toameh   2018-07-28
Najnowsza fatwa muftiego Jerozolimy   Tawil   2018-07-26
„Ogniste sokoly” i dylemat - walczyć czy uciekać   Collins   2018-07-21
"Zasiłek dżihadysty": poglądy na pracę na Bliskim Wschodzie   Darwish   2018-07-17
Międzynarodowa społeczność ignoruje ludobójstwo chrześcijan w Nigerii   Ibrahim   2018-07-14
KADISZ – modlitwa żałobników   Kłys   2018-07-12
Co jest z nami nie tak?   Rosenthal   2018-07-11
Iran: „Tworzymy potęgę w Libanie – bo chcemy stamtąd walczyć z wrogiem z całą naszą siłą”     2018-07-07
Co jest siłą napędową antyizraelskiej polityki?   Rosenthal   2018-07-05
Human Rights Watch i Rada Praw Człowieka: naturalni wspólnicy przeciwko Izraelowi   Amos   2018-07-03
Turcja: „Święta wojna” Erdogana   Bekdil   2018-06-28
Turcja: gloryfikacja morderstwa, męczeństwa i dzieci-żołnierzy   Bulut   2018-06-26
Piromani z Gazy   Bergman   2018-06-12
Radykalizm: prawdziwym szokiem była reakcja Amerykanów...   Rafizadeh   2018-05-29
Czy będzie międzynarodowe dochodzenie dla Afrin   Frantzman   2018-05-27
Zachodnia Nakba: nienawiść do Izraela   Meotti   2018-05-24
Gaza: raz jeszcze o pokojowych Marszach Powrotu     2018-05-20
Nasi ludzie zdjęli mundury i dołączyli do marszów     2018-05-19
Gaza, Hamas i dlaczego nie będę dzisiaj krytykował Izraela   Colier   2018-05-18
Gazańczycy są ofiarami ideologii i nienawiści   Yemini   2018-05-15
Antysemityzm, tym razem w islamistycznej odmianie, znowu dręczy Francję   Ahmed   2018-05-07
Ateista jest robakiem w ciele muzułmanów…     2018-05-05
Hitler zawarł umowę z Żydami     2018-05-04
Ludobójstwo w Nigerii   Ibrahim   2018-05-03
“Biuro prasowe” Hamasu: prawda przychodzi na metę ostatnia   Tawil   2018-05-02
Kiedy globalne media ignorują latawce ze swastyką, Hamas wygrywa wojnę propagandową   Yemini   2018-04-30

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabijaKobiety ofiaramiPrometeuszmodyfikowana pszenicaArabowieRoboty będą uprawiać ziemięSumienie, czyli moralność bez smyczySkomplikowana ewolucjaArgument neuroróżnorodnościNowe badanie pamięci długotrwałejŚciganie bluźnierstwaRyby jaskinioweAutyzmOd niepamiętnych czasówTunezyjczycy przeciw złemu prawuDrugie prawo termodynamiki


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk