Prawda

Niedziela, 5 grudnia 2021 - 05:06

« Poprzedni Następny »


Palestyńczycy: Prawdziwy cel intifady


Bassam Tawil 2015-12-15


Kiedy zaczyna się trzeci miesiąc obecnej palestyńskiej kampanii terroryzmu przeciwko Izraelowi, dla wielu nadal nie jest jasne, co Palestyńczycy próbują osiągnąć. Palestyńczycy nie mogą nawet ustalić nazwy swojej kampanii. Jedni mówią o niej "intifada", podczas gdy inni opisują ją jako "Habba Dżamahirija" ["powszechny podmuch" lub "poruszenie"].

Palestyńczycy nie byli także w stanie dojść do porozumienia w sprawie motywów nożownictwa, strzelania, rzucania bomb zapalających i atakowania pojazdami. Przywódca Autonomii Palestyńskiej (AP) Mahmoud Abbas wielokrotnie twierdziłw ciągu ostatnich kilku tygodni, że terroryści wybierają się na zabijanie Żydów z powodu „rozpaczy i frustracji” oraz braku „perspektyw politycznych”. Abbas wydaje się jednak świadomie ignorować to, że on sam i jego Autonomia Palestyńska są odpowiedzialni – wraz z Hamasem, Islamskim Dżihadem i innymi frakcjami palestyńskimi – za tę przemoc, która jest wynikiem ich codziennego podżegania przeciwko Izraelowi.


Jest to kolejny przypadek, w którym każdy mógł przewidzieć, co się zdarzy. Przez cały zeszły rok Abbas mówił swoim ludziom, że Izrael planuje zniszczenie meczetu Al-Aksa i „zmianę arabskiego i islamskiego charakteru” Jerozolimy. Potępił Żydów za "profanowanie meczetu Al-Aksa swoimi brudnymi stopami". Abbas, jego rzecznicy i kontrolowane przez AP media także powtarzały nieustannie Palestyńczykom, że Izrael popełnia „zbrodnie wojenne” i „doraźne egzekucje” niewinnych Palestyńczyków.


Jest to, jak Abbas dobrze wie, ten właśnie rodzaj podżegania, który skłania palestyńskich nastolatków do chwycenia noża, wybiegnięcia na ulicę i zamordowania pierwszego Żyda, jakiego zobaczą. Ci młodzi Palestyńczycy także są tragicznymi ofiarami trującej kampanii podżegającego, antyizraelskiego języka przywódców palestyńskich, takich jak Abbas, kaznodziei w meczetach, mediów i mediów społecznościowych.


Wbrew słowom Abbasa nie znalazł się jeszcze ani jeden terrorysta, który twierdził, że zaatakował Żydów z “rozpaczy i frustracji” z powodu “braku perspektyw politycznych”. Jeśli przejrzysz konta społecznościowe tych młodych terrorystów, zobaczysz, że wielu pisało o wybieraniu się na zabicie Żydów, by „bronić” meczetu Al-Aksa. Wydaje się, że wpłynęły na nich wielokrotnie powtarzane, fikcyjne twierdzenia Abbasa o Żydach spiskujących, by zniszczyć meczet, w połączeniu z wzniosłymi fantazjami o sobie, jako bohaterze pędzącym na ratunek.


Sondaż opinii publicznej opublikowany w zeszłym tygodniu obala twierdzenie Abbasa, że Palestyńczycy dokonują zamachów terrorystycznych w powodu “rozpaczy i frustracji”. Sondaż, przeprowadzony przez Ośrodek Studiów i Badań Watan, stwierdził, że 48% Palestyńczyków wierzy, że rzeczywistym celem „intifady” jest „wyzwolenie całej Palestyny”. Innymi słowy, niemal połowa Palestyńczyków wierzy, że cel „intifady” ma prowadzić do zniszczenia Izraela.


Godne uwagi jest to, że tylko 11% respondentów powiedziało, że prawdziwym celem “intifady” powinno być “wyzwolenie” tylko tych terytoriów, które Izrael zajął w 1967 r. Kolejne 12% Palestyńczyków powiedziało, że wierzą, iż celem „intifady” jest uwolnienie więźniów trzymanych przez Izrael.


Wyniki tego sondażu przeprowadzonego wśród 1167 Palestyńczyków w wieku powyżej 18 lat pokazują, że większość Palestyńczyków nadal dąży do zniszczenia Izraela. Sondaż pokazuje, że tylko niewielu Palestyńczyków widzi Zachodni Brzeg, Strefę Gazy i wschodnią Jerozolimę jako przyszłe państwo palestyńskie. Chcą „intifady”, by zastąpić Izrael państwem palestyńskim – najlepiej takim, w którym rządziłby Hamas i organizacje dżihadystyczne, takie jak Państwo Islamskie i Al-Kaida.


Ci Palestyńczycy nie widzą różnicy między, powiedzmy, Ma'aleh Adumim, "osiedlem" na przedmieściach Jerozolimy, a miastem wewnątrz Izraela. Wystarczy tylko spojrzeć na doniesienia w mediach palestyńskich, żeby zobaczyć, że Tel Awiw, Riszon Lezion, Kirjat Gat i Ra'anana sa uważane za "osiedla". Te doniesienia pokazują, że Palestyńczycy nie widzą różnicy między Żydem mieszkającym na Zachodnim Brzegu i w Izraelu – wszyscy są przedstawiani jako „osadnicy” i „kolonizatorzy”.  


Żaden z Palestyńczyków objętych tym sondażem nie skarżył się na „rozpacz i frustrację” ani na brak „perspektyw politycznych”. Oczywiście, powoduje nimi nienawiść do Żydów i do Izraela. Nie mają jednak problemu z „osiedlami” lub „złymi warunkami życiowymi”. Mają problem z istnieniem Izraela. Większość wierzy, że Izrael można – i należy – zniszczyć. Nie dążą, jak twierdzą przywódcy palestyńscy, do rozwiązania w postaci dwóch państw.


Według tego sondażu, ponad 75% Palestyńczyków popiera stosowanie przemocy wobec Izraela. Ponad 44% respondentów popiera użycie broni palnej przeciwko Izraelowi; 18% jest za używaniem noży, żeby zabijać Żydów, a kolejne 14% chętnie widzi użycie kamieni przez Palestyńczyków. Jest to sprzeczne z twierdzeniem Abbasa, że Palestyńczycy chcą „pokojowego i powszechnego” powstania.


Innym wartym uwagi wynikiem tego sondażu jest, że 72% Palestyńczyków chce, by obecna “intifada” trwała nadal. Innymi słowy, przeważająca większość Palestyńczyków chce, by ich młodzież przeprowadziła więcej zamachów na izraelskich cywilów i żołnierzy. Chcą zobaczyć więcej zamachów terrorystycznych, ponieważ ich przywódcy i dziennikarze mówią im, że ci, którzy zabijają Żydów, są „bohaterami” i „męczennikami”, którzy mają ulice, place, szkoły i turnieje sportowe nazwane swoim imieniem.


Sekretarz stanu USA, John Kerry, który w zeszłym tygodniu odwiedził Izrael i Ramallah w próbie zakończenia palestyńskich zamachów terrorystycznych, nie być w stanie uczynić jakiegokolwiek postępu. Jeszcze zanim przybył do Ramallah na spotkanie z prezydentem Abbasem, Kerry został ostro potępiony za nazwanie przemocy palestyńskiej „terroryzmem”. Palestyńczycy, którzy demonstrowali niedaleko od biura Abbasa, wykrzykiwali hasła potępiające administrację USA za jej próbę powstrzymania zamachów terrorystycznych i wzywali do bojkotowania Kerry’ego. Protestujący ogłosili Kerry’ego persona non grata w Ramallah.


Kerry i administracja USA powinni już wiedzieć, że Palestyńczycy prowadzą wojnę przeciwko Izraelowi nie z powodu „rozpaczy i frustracji”, ale dlatego, że pragną zniszczyć Izrael, jak pokazują wyniki niedawnego sondażu.


Celem Palestyńczyków jest zniszczenie Izraela. Ten fakt jest czymś, co strony na Zachodzie muszą zrozumieć – że „walka” palestyńska jest głównie nacelowana na eliminację Izraela, nie zaś na „założenie państwa palestyńskiego, które będzie żyło w pokoju i bezpieczeństwie obok Izraela”. Ten sondaż powinien zostać przetłumaczony na angielski i rozdany tym wszystkim grupom „pro palestyńskim”, które nadal krzyczą, że konflikt jest wynikiem izraelskiej „okupacji” Zachodniego Brzegu, Strefy Gazy i wschodniej Jerozolimy.


Dzisiaj jest jasne, że w konflikcie izraelsko-palestyńskim nie chodzi naprawdę o “okupację”, że zaczął się on wraz z utworzeniem Izraela w 1948 r. Ostatnie trzy „intifady” i poprzednie wojny izraelski-arabskie miały (i nadal mają) jeden cel: usunięcie Izraela z mapy świata.


Palestinian intifada goal

Gatestone Institute, 29 listopada 2015

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska


Bassam Tawil

Palestyński dysydent, który uważa, że nie można wierzyć w pokojowe intencje ludzi planujących wymordowanie sąsiedniego narodu.  


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 982 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Raport nazywa traktowanie chrześcijańskich dziewcząt i kobiet w muzułmańskich krajach “katastrofą praw człowieka”   Spencer   2021-12-03
Antysyjonizm i antysemityzm nie robią niczego, by pomóc Palestyńczykom   Regev   2021-11-29
Sunnicki Hamas i szyicki Iran: braterska więź w terrorze pod hasłem “śmierć Izraelowi”   Fitzgerald   2021-11-27
Terrorysta, który rozbija wszystkie stereotypy o terrorystach   Flatow   2021-11-23
Unia Europejska nadal nie wpisuje całego Hezbollahu na listę organizacji terrorystycznych   Fitzgerald   2021-11-22
Czy termin “nakba” jest antysemicki?     2021-11-21
“Od Rzeki do Morza”: Hamas wyjaśnia, czego chcą brytyjscy studenci   Kemp   2021-11-16
Jak Palestyńczycy ukradli cierpienia, no cóż, właściwie wszystkim   Collier   2021-11-14
Terroryści „palestyńskiego” dżihadu dostają więcej niż zarabiają lekarze i nauczyciele   Greenfield   2021-11-11
EU @eu_eeas ciągle mówi o nieistniejących “granicach sprzed 1967”, skoro explicite nigdy nie miały one być granicami?     2021-11-10
Odciąć finansowanie NGO powiązanych z terroryzmem   Eid   2021-11-07
Palestyńscy więźniowie, o których nikt nie mówi   Toameh   2021-11-06
Niemka skazana za zbrodnie ISIS   Frantzman   2021-11-02
Terroryzm jako palestyńska kultura   Marcus   2021-11-02
Dlaczego Palestyńczycy nie mogą zawrzeć pokoju z Izraelem   Toameh   2021-10-29
Czy Trzecia Konwencja Genewska stosuje się do palestyńskich terrorystów aresztowanych przez Izrael?    Hirsch   2021-10-28
Łajdackie porwanie “praw człowieka” leży u samego sedna kontrowersji wokół NGO   Tobin   2021-10-27
Protest, bo terrorystce odmówiono platformy   Fitzgerald   2021-10-26
Hamas jest beneficjentem dyplomacji bazującej na urojeniach   Glick   2021-10-24
Między bojkotami a rękawicą rzuconą przez Gazę   Collins   2021-10-22
Okropna prawda o irlandzkim antysemityzmie   Collier   2021-10-19
Oszukańcze sztuczki UNRWA, by wyciszyć słowa prawdy   Blum   2021-10-15
Próbowali spalić Żydów żywcem. Znowu   Flatow   2021-10-12
Prawdziwi palestyńscy “bohaterzy”: terroryści   Tawil   2021-10-10
“Obietnica Życia Przyszłego” – Palestyna po  “zniknięciu” Izraela     2021-10-09
Iran z bronią jądrową jest bardziej niebezpieczny niż Korea Północna   Rafizadeh   2021-10-07
Premier Autonomii Palestyńskiej“Izrael musi zginąć demograficznie”     2021-10-06
Przemówienie Abbasa w ONZ wyjaśnia, dlaczego nie jest on partnerem do pokoju   Hirsch   2021-10-05
Czy terroryści będą szkoleni za pieniądze zachodnich podatników?   Greenfield   2021-09-26
“Obchody” 20. rocznicy festiwalu nienawiści ONZ w Durbanie   Steinberg   2021-09-21
Artykuł w „Independent” z akrobatyką, żeby uniknąć słowa Hamas   Levick   2021-09-20
Taliban i antysemityzm ukryty w międzynarodowych stosunkach   Frantzman   2021-09-18
Izrael próbuje złagodzić problemy Palestyńczyków w Gazie i na Zachodnim Brzegu, w zamian otrzymuje zniewagi   Fitzgerald   2021-09-14
Najbardziej poszukiwany terrorysta ministrem bezpieki   Ahmad   2021-09-14
Pamięć i nauki z zamachu 9/11   Collins   2021-09-11
Islamski ekstremizm w Wielkiej Brytanii jest coraz pewniejszy siebie   Collier   2021-09-10
Administracja Bidena daje mułłom w Iranie kolejne zwycięstwo: przejęcie władzy przez talibów   Rafizadeh   2021-09-03
Terroryzm: różne miejsca, różne zdjęcia   Collins   2021-09-01
Chiny: Tajwan nie powinien polegać na poparciu USA     2021-08-31
Arabowie: Biden przywraca do życia ekstremizm i terroryzm   Toameh   2021-08-31
Najnowszy antyizraelski raport HRW     2021-08-28
Niech się palą izraelskie drzewa. Jewish Voice for Peace, antyizraelska grupa, kibicuje jerozolimskim pożarom   Abdul-Hussain   2021-08-27
Wznowiona “obietnica” Iranu dla Palestyńczyków   Toameh   2021-08-25
Zachodnia dyplomacja: błaganie terrorystów   Meotti   2021-08-24
Liban i jego tykające bomby   Taheri   2021-08-24
Czy Zachód może być uczciwy w sprawie islamistycznego zagrożenia?   Tobin   2021-08-23
Z amerykańskiego upokorzenia wyłoni się nowy porządek świata   Ahmed   2021-08-18
Niemcy wydadzą 41 milionów dolarów, żeby “odkryć” przyczyny dzisiejszego antysemityzmu   Fitzgerald   2021-08-18
“Naród irański nie zrezygnuje z islamu z powodu braków wody”     2021-08-14
A Kartagina musi być zburzona…   Koraszewski   2021-08-12
Zniszczenia w Gazie, o których wam nie powiedziano, bo nie pasują do antyizraelskiej narracji   von Koningsveld   2021-08-10
Walka z zarazą z Durbanu   Kemp   2021-08-08
Liban atakuje Izrael, Liban krzyczy „agresja”   Abdul-Hussain   2021-08-07
Atak terrorystyczny na Speakers Corner był nożem wbitym w brytyjską demokrację   Collier   2021-08-06
Kiedy nie ma udziału Izraela znika zainteresowanie losem Palestyńczyków     2021-08-04
Hamas chełpi się mordowaniem żydowskich dzieci 20 lat temu w pizzerii Sbarro     2021-08-03
Marksistowskie poparcie dla palestyńskiego terroryzmu prowadzi do nienawiści do Żydów na całym Zachodzie   Milliere   2021-08-01
Świat reaguje na Izrael z arogancją i hipokryzją   Darshan-Leitner   2021-07-31
ONZ ustanawia stałą izraelożerczą komisję dochodzeniową pod przewodnictwem znanej z nienawiści do Izraela apologetki antysemityzmu Navi Pillay     2021-07-30
W Iranie Najwyższy Przywódca jest zaniepokojony   Fitzgerald   2021-07-28
Dziennikarka BBC wyrzucona za tweet “Hitler miał rację”   Fitzgerald   2021-07-25
Szwecja: Imam potępia szwedzką flagę, wzywa muzułmanów do “miażdżenia i rozbijania głów Żydów”   Spencer   2021-07-24
Biden i mułłowie: "Karmienie krokodyla"   Rafizadeh   2021-07-24
Specjalny Sprawozdawca Rady Praw Człowieka ONZ ogłasza, że izraelskie osiedla są „zbrodnią wojenną”. Dlaczego jest w błędzie?   Fitzgerald   2021-07-21
Jak palestyńscy przywódcy oszukują Amerykanów   Tawil   2021-07-20
Morale i kwestia wyjścia Ameryki z Afganistanu   Koraszewski   2021-07-19
Opieka medyczna Izraela nad przywódcami Hamasu i AP, a podwójne standardy CUNY   Fitzgerald   2021-07-19
Denazyfikacja Bliskiego Wschodu wymaga ponownej denzyfikacji Niemiec   Pickles   2021-07-18
Amnezja wysepkowa jest super   Honig   2021-07-16
Dyktator Białorusi: „Świat płaszczy się przed Żydami”   Fitzgerald   2021-07-16
Jak izraelożercy stali się wpływowi   Rosenthal   2021-07-13
Pod uwagę amerykańskim uczelniom, których partnerem jest Uniwersytet Al Kuds   Flatow   2021-07-11
Dzieci Palestyny poświęcą swoją krew i swoje ciała     2021-07-10
Czy Palestyńczycy potępią mufiego Hussainiego i Hitlera?   Abdul-Hussain   2021-07-09
Administracja Bidena: nagradzanie morderczego reżimu Iranu?   Rafizadeh   2021-07-07
Uwagi na marginesie 50. rocznicy ukończenia studiów   Landes   2021-07-07
Dlaczego życie czarnych chrześcijan zupełnie się nie liczy?   Ibrahim   2021-07-06
Czy IDF jest bezradna?   Bard   2021-07-05
Prawo powrotu w stare koleiny   Koraszewski   2021-07-04
Letnie obozy palestyńskiego dżihadu   Toameh   2021-07-02
Najbardziej niebezpieczni terroryści świata   Patrikarakos   2021-06-30
Artykuł Human Rights Watch o antysemityzmie ZACHĘCA do lewicowego antysemityzmu     2021-06-29
Krótka historia długiej nienawiści   Rosenthal   2021-06-28
Stany Zjednoczone wspierają palestyńskie naruszenia praw człowieka.   Toameh   2021-06-26
Palestyńska kultura przemocy   Bard   2021-06-25
Ewolucja, dzieci i mordercy   Koraszewski   2021-06-23
Zatruty owoc ustępstw wobec irańskich mułłów   Toameh   2021-06-22
Na nieludzkiej ziemi   Koraszewski   2021-06-21
Przez całą historię Żydzi musieli z czegoś rezygnować, by uzyskać akceptację – tym razem jest to Izrael   Amos   2021-06-20
Wiadomości z Iranu, zarówno te głupie, jak i te złowrogie   Fitzgerald   2021-06-19
Gaza, Sky News i marsz islamistów na Londyn   Collier   2021-06-19
Dziennikarstwo z własnym samobójczym celem   Landes   2021-06-18
Tylko Palestyńczycy mogą być ofiarami   Abdul-Hussain   2021-06-17
Z Bagdadu do Gazy: dzisiejszy konflikt jest zakorzeniony w ideologii ery nazistowskiej   Julius   2021-06-16
“TIMES” propaguje demonizację Izraela przez BLMAdam Levick   Levick   2021-06-15
Multikulturowi wielbiciele Hitlera   Greenfield   2021-06-14
Jak międzynarodowa społeczność starała się stworzyć niekończącą się wojnę izraelsko-palestyńską   Frantzman   2021-06-13
Administracja Bidena nagradza terrorystów: Abbasa i Hamas   Tawil   2021-06-11
Budząca mdłości zachodnia “postprawda” na temat wojny Gazy z Izraelem   Bekdil   2021-06-10
Policzmy dokładnie ofiary w Gazie   Rosenthal   2021-06-09

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo

Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk