Prawda

Wtorek, 31 stycznia 2023 - 07:33

« Poprzedni Następny »


ONZ daje mistrzowski pokaz antysemityzmu


Anne Bayefsky 2022-10-26


Winny zbrodni nazistowskich. To werdykt „komisji śledczej” ONZ w sprawie Izraela, która została utworzona przez Radę Praw Człowieka ONZ w celu popełnienia zbrodni demonizowania i niszczenia państwa żydowskiego. Archetypowa inwersja moralna.

Raport Komisji Śledczej w sprawie Izraela głosi nienawiść do Żydów.

 

„Komisja śledcza” powstała w maju 2021 r. i opublikowała swój pierwszy raport na Zgromadzeniu Ogólnym 20 października 2022 r. Ani jedna zachodnia demokracja nie głosowała za stworzeniem tej „komisji śledczej”, ale najwyższy organ ONZ zajmujący się prawami człowieka ma dość niezwykłe cechy. Tylko 30 procent członków Rady Praw Człowieka to wolne demokracje; państwa islamskie mają przewagę poprzez system grup regionalnych, a do ich członków należą tacy luminarze praw człowieka jak Chiny, Libia, Somalia, Sudan i Wenezuela.


„Śledztwo” idzie zgodne z linią jego architektów. Wszyscy trzej członkowie „Komisji śledczej” zostali wybrani, ponieważ już wcześniej uznawali Izrael za winnego tych zbrodni, których zbadanie im zlecono. Mandat „Komisji śledczej” ocieka podwójnymi standardami już w sformułowaniu jej celów, zakresu działań i przyznanych zasobów.


“Komisja śledcza” przedstawiła wstępny raport Radzie Praw Człowieka w czerwcu i nie trwało długo, a jej członkowie popisali się antysemickimi wypowiedziami. Członek Komisji Chris Sidoti z Australii odpowiedział na głosy żydowskich ofiar dyskryminacji twierdzeniem, że „rzucają wokół oskarżenia o antysemityzm jak ziarna ryżu na weselu”. W czerwcu członek Komisji Miloon Kothari z Indii twierdził, że “żydowskie lobby” i jego pieniądze kontrolują media społecznościowe i tworzą Komisji złą prasę. Sugerował również, że należy wyrzucić Izrael z ONZ.


Przewodnicząca „Komisji śledczej”, była Wysoka Komisarz ONZ ds. Praw Człowieka Navi Pillay, sama głosi oszczerstwa o „ekstremistycznym lobby izraelskim”, o „izraelskim apartheidzie” i popiera ruch BDS (Bojkot, Dywestycje i Sankcje). Tak więc w sierpniu Pillay pozwoliła sobie na bezczelną, wyrachowaną obronę przerażającego zachowania swoich kolegów. Władze ONZ nie zrobiły nic, aby usunąć ich z urzędu. Oczywiście wszyscy złamali podstawowe zasady ONZ wymagające bezstronności, obiektywizmu i uczciwości – ale przecież właśnie dlatego zostali wybrani.


Choć nowy raport dla Zgromadzenia Ogólnego nie jest żadną niespodzianką, to jest niepokojącym świadectwem moralnego zepsucia aparatu praw człowieka ONZ i jego funkcjonariuszy.


Raport jest pełen podkreślonych cytatów z wypowiedzi Palestyńczyków w Hebronie. Wszystkie są niedatowanymi, niepodpisanymi, anonimowymi oskarżeniami, którym nie towarzyszą żadne dowody, nawet przypis. Jeden zawiera oszczerstwo o rytuale krwi o Żydach przybywających do palestyńskich domów w środku nocy, grożąc spaleniem znajdujących się w nich ludzi. Inny twierdzi, że Żydzi molestują dzieci z zamiarem dotykania piersi palestyńskich dziewcząt.


Jak więc inkwizytorzy przeprowadzali swoje „rozpoznawanie faktów”? Jesienią 2021 r. wydali „wezwanie do składania wniosków” i oficjalnie twierdzili, że chcą szczegółowych informacji na temat ofiar „systematycznej dyskryminacji i represji”, a także „podstawowych przyczyn” izraelsko-palestyńskiego konfliktu arabskiego. Nie ma dat rozpoczęcia ani zakończenia opisywanych faktów, sprawców lub przestępstw.


W odpowiedzi, poprzez Touro Institute on Human Rights and the Holocaust oraz Human Rights Voices, ułatwiłam złożenie ponad pięciu milionów unikalnych zgłoszeń dotyczących żydowskich ofiar „systematycznej dyskryminacji i represji” oraz ról odgrywanych przez Palestyńczyków i innych arabskich sprawców. Zimą i wiosną 2022 roku starannie udokumentowane zdjęcia, filmy, oświadczenia, nazwiska i dane statystyczne z takich ośrodków badawczych, jak Palestinian Media Watch, Meir Amit Intelligence and Terrorism Information Center, MEMRI (Middle East Media Research Institute), żydowska Wirtualna biblioteka i CAMERA (Commitet for Accuracy in Middle East Reporting in America) zostały przekazane do „Komisji śledczej” – a te przekazania zostały skrupulatnie zarejestrowane po naszej stronie.


Te zgłoszenia były bezprecedensową reakcją w historii systemu praw człowieka ONZ. Również bezprecedensowe: każde z naszych zgłoszeń zostało wyrzucony do kosza ONZ, najwyraźniej bez przeczytania. Odnosząc się konkretnie do naszych oświadczeń na konferencji prasowej ONZ w czerwcu, Pillay oświadczyła: „Nie widziałam ich” i „wszystkie z nich byłyby proizraelskie”.


Nie zatrzymaliśmy się. W ciągu lata ułatwiliśmy przesłanie 180 316 dodatkowych zgłoszeń. Wymieniały one 190 161 indywidualnych żydowskich ofiar prześladowań i ucisku, a także powiązania palestyńskich Arabów z tymi wydarzeniami. Wymieniały 5875 ataków Palestyńczyków i ich kolaborantów w XXI wieku. I opisywały sześć arabskich wojen przeciwko państwu żydowskiemu, a także osiem obronnych izraelskich operacji wojskowych w odpowiedzi na agresję arabską w XX wieku.

 

W świetle najnowszego raportu “Komisji śledczej” wiemy teraz, że wszystkie te zgłoszenia także zostały wyrzucone do kosza, dowodząc, że „dochodzenie” ONZ jest tylko kpiną i oszustwem. Inkwizytorzy przechwalają się, że przeprowadzali wywiady z “źródłami pierwotnymi i wtórnymi” oraz “rozmowy osobiste i online z interesariuszami”. W ich raporcie jest 65 “cytatów” od 18 organizacji. Wszystkie jednak, co do jednej, zajmują się szkalowaniem Izraela i nie pojawia się ani jedna tak zwana “proizraelska” organizacja ani “interesariusz”.


Bezwstydne uprzedzenia wykazane w raporcie są szokujące, nawet jak na standardy ONZ. „Podsumowanie” raportu dla Zgromadzenia Ogólnego – podsumowanie śledztwa, które ma rozeznać „wszystkie podstawowe przyczyny” konfliktu – bezczelnie ogłasza, że chodzi tylko o „implikacje praw człowieka dla Palestyńczyków”. Żadnych „praw człowieka” dla żydowskich Izraelczyków.

 

W takim środowisku szerzy się historyczny rewizjonizm. Jeden anonimowy, niedatowany faktoid „śledztwa” cytuje Palestyńczyka oświadczającego, że Hebron jest „naszą ziemią i ziemią naszego ojca i dziadka”. Tam też nie ma przypisu. Być może dlatego, że w rzeczywistości Hebron jest najstarszą społecznością żydowską na świecie, miejscem pierwszej działki ziemi zakupionej przez Abrahama i należącej do narodu żydowskiego w ich ziemi obiecanej, miejscem pochówku prawie wszystkich patriarchów i matek judaizmu, wymienianą dziesiątki razy w Biblii, a jedynie okresowo Judenrein (oczyszczoną z Żydów) w ciągu kilku lat w XX wieku przez arabskie masakry jej żydowskich mieszkańców, wypędzenia dokonane przez Brytyjczyków i użycie siły przez Jordanię.


Oświadczenia w raporcie o rzekomym łamaniu praw człowieka w Izraelu zakrawają na szaleństwo. Wśród nich jest twierdzenie, że Izraelczycy są winni za problemy higieniczne palestyńskich kobiet i dziewcząt podczas menstruacji.


Raport ogłasza nową „ofiarę” celebrytów: jedną palestyńską kobietę rzekomo maltretowaną przez izraelskiego mężczyznę. Milczenie na temat zabójstw honorowych, dyskryminujących praw i szerzącej się przemocy domowej popełnianych przez seksistowskich, szowinistycznych, agresywnych palestyńskich mężczyzn, którzy systematycznie krzywdzą palestyńskie kobiety, jest ogłuszające.


Czego jeszcze brakuje? Nigdzie nie ma słowa „terroryzm”. Sprawcy palestyńscy zniknęli. Hamas i Palestyński Islamski Dżihad ani razu nie pojawiają się.


Jest jedna przelotna uwaga, że palestyńscy demonstranci „rzucali… czasami koktajle Mołotowa w kierunku sił izraelskich”. Okazuje się jednak, że było to tylko „w reakcji na” izraelskich złoczyńców i nikt nie został ranny podczas tego „rzucania w ich kierunku”.


Nie wymieniono: palestyńskich ataków rakietowych i moździerzowych, zamachów samobójczych, latawców zapalających, bomb rurowych, ostrzału z broni ręcznej, podpaleń, ataków z użyciem pojazdów, napadów, granatów, IED, ostrzału snajperskiego, ognia przeciwczołgowego, ognia przeciwlotniczego, porwań, dźgnięć nożem, gwałtów, tortur, ukamienowań i ścięć.


W jedynej rzuconej od niechcenia uwadze o ofiarach żydowskich raport odnosi się do lat 2000-2007 w następujący sposób: „Komisja uznaje znaczący szkodliwy wpływ ataków zbrojnych i incydentów związanych z bezpieczeństwem”. „Szkodliwy wpływ” – tak opisali Żydów rozerwanych na strzępy w czasach terroru palestyńskich samobójczych bomb. Nie jako pogwałcenie praw człowieka.


Raport kończy się wnioskami i rekomendacjami, które przenoszą na nowy poziom atak na wszelką przyzwoitość.


Inkwizytorzy opowiadają się za ściganiem, stawianiem w stan oskarżenia i więzieniem Izraelczyków za zbrodnie przeciwko ludzkości przez Międzynarodowy Trybunał Karny (MTK) – za podobne do nazistowskich zbrodnie „prześladowania” i „przesiedlania ludności” (dobrze wiedząc, że to ostatnie oznaczało przesiedlenie do obozów zagłady).


Lista rekomendacji skierowana jest wyłącznie do „rządu Izraela”, prokuratora MTK oraz różnych organów ONZ i państw członkowskich. I nie ma ani jednej rekomendacji dla władz palestyńskich.


Z drugiej strony nie byli w stanie wymienić ani jednej zbrodni palestyńskiej wartej ścigania.


I wreszcie, Amerykanie nie powinni mieć złudzeń, że są bezpieczni przed tym toksycznym międzynarodowym pogromem.

Raport domaga się, aby Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości, „Trybunał Światowy” ONZ, był instrumentem do fabrykowania obowiązków „państw trzecich” w celu ścigania rzekomych zbrodniczych Izraelczyków.


Ostatni akapit tego arcydzieła współczesnego antysemityzmu ogłasza, jak daleko pająk zarzuca teraz sieć. W prymitywnym żargonie prawniczym „Komisja śledcza” wymaga, aby państwa członkowskie ONZ rozpoczęły „dochodzenie i ściganie osób podejrzanych o popełnienie lub w inny sposób pomoc i podżeganie lub pomoc w popełnieniu lub usiłowaniu popełnienia zbrodni”.


Jakich zbrodnie? Zbrodni w oczach tych samych mężczyzn i kobiet popełniających,  podżegających i pomagających w zbrodniczym przedsięwzięciu zniszczenia państwa żydowskiego i zdziesiątkowania jego mieszkańców.


The UN gives a master class in anti-Semitism

JNS Org., 22 października 2022

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska 

Anne Bayefsky – kanadyjska prawniczka jest dyrektorką Touro College Institute on Human Rights and the Holocaust. Specjalizuje się w dziedzinie prawa międzynarodowego ze szczególnym uwzględnieniem praw człowieka.

 

Skomentuj Wyślij artykuł do znajomego: Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1186 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Kilka myśli o ataku terrorystycznym w Jerozolimie   Frantzman   2023-01-30
Turcja: otwarte drzwi dla Putina do szkodzenia zachodnim interesom   Bekdil   2023-01-30
O palestyńskich podręcznikach i nazistowskich swastykach   Pandavar   2023-01-28
Jak Facebook dławi byłych muzułmanów w Norwegii   Bower   2023-01-26
Palestyńczycy rekrutują nieletnich, a potem potępiają Izrael za strzelanie do “niewinnych dzieci”   Tawil   2023-01-26
Nienawiść do Żydów na amerykańskich uniwersytetach   Kemp   2023-01-23
Afrykański region Sahelu: wkracza rosyjska Grupa Wagnera, by pogorszyć sytuację   Franklin   2023-01-21
Konferencja w Damaszku w sprawie upadku Izraela     2023-01-16
Dlaczego Palestyńczycy chcą mordować modlących się Żydów?   Tawil   2023-01-15
Kurdowie – naród bez praw   Koraszewski   2023-01-14
Co zabiło rozwiązanie w postaci dwóch państw? Aplauz i pieniądze dla terrorystów   Tobin   2023-01-14
Tureckie “zbrodnie przeciwko ludzkości i nielegalna okupacja Cypru   Bulut   2023-01-13
ONZ wzmacnia terrorystyów   Tawil   2023-01-12
Jeśli antysyjonizm nie jest antysemityzmem, dlaczego Arabowie werbowali nazistów w 1948 roku?     2023-01-10
Młodzi palestyńscy arabscy terroryści nie są niewinnymi dziećmi   Flatow   2023-01-08
Nie, umowa nuklearna Iranu nie jest jeszcze martwa a Rosja pomaga Iranowi, by stał się mocarstwem nuklearnym   Rafizadeh   2023-01-07
Odgórne ataki na wizytę na Wzgórzu   Collins   2023-01-07
Jak twittersfera szerzy antysemitizm   Collier   2023-01-05
Gazańczyk oszukuje antysyjonistów – antysemityzm ogłupia ludzi   Collier   2023-01-02
Jezus palestyński terrorysta i jego 72 ciemnookie dziewice   Hirsch   2023-01-01
Głupota ujawnia się w działaniu, część II: „zrównywanie”   Bard   2022-12-28
Śmierć masowego mordercy, Nassera Abu Hmeida     2022-12-27
Zbliża się trudne Boże Narodzenie w Karabachu   Fernandez   2022-12-27
Palestyńscy rodzice zaniepokojeni rekrutacją ich nieletnich dzieci na „męczenników”   Fitzgerald   2022-12-26
Administracja Bidena i urojenie dwóch państw   Tawil   2022-12-25
Palestyńczyk uderza się w palec, USA żądają śledztwa   Flatow   2022-12-24
Podczas gdy świat milczy, AP nadal bluzga antysemityzmem   Hirsch   2022-12-21
Oszczerstwo apartheidu, by zniszczyć Izrael   Toameh   2022-12-19
Nauka terroru dla maluchów – ponowna ocena porozumień z Oslo   Marcus   2022-12-18
Czy to Europa popiera? Al-Haq mówi światu, aby zdemontował Izrael     2022-12-17
Pan Trump jest bardzo urażony   Koraszewski   2022-12-14
Żydowskie życie jest tanie. Spójrzcie tylko, jak traktują je media   Rindsberg   2022-12-13
ONZ: kiepskie żarty, sztuczki i katastrofy   Collins   2022-12-10
Kulturowe zawłaszczenie i Żydzi   Glick   2022-12-09
Teheran znowu wymachuje “opcją Samsona”   Taheri   2022-12-06
Zainspirowany fikcyjnymi wydarzeniami artykuł „Guardiana” o „izraelskiej masakrze”   Levick   2022-12-06
Szczyt groteski: antyizraelskie grupy próbują skłonić organizacje LGBTQ i feministyczne do popierania palestyńskich prześladowców gejów i mizoginistów     2022-12-05
Co stało się z planem podziału ONZ z 1947 roku?   Hirsch   2022-12-04
Palestyńczycy mieli wspaniałe Święto Dziękczynienia, Izrael mniej   Bryen   2022-12-03
Barbarzyńcy u bram Kijowa   Koraszewski   2022-12-03
Iran i Turcja mają wspólny interes w atakowaniu Kurdów   Frantzman   2022-12-01
75 lat temu: arabskie wypowiedzenie wojny Żydom. Nie syjonistom - Żydom     2022-11-30
Jak brytyjscy politycy stają po stronie terrorystów   Collier   2022-11-29
BDS jest wściekły, bo Izrael i Jordania zgadzają się na rekultywację granicznej rzeki   Fitzgerald   2022-11-28
Podwójna gra Kataru z islamistami na boisku   Toameh   2022-11-27
Przebudzony antysemityzm, książka Davida Bernsteina   Levick   2022-11-25
Opowieść o dwóch terrorach   Hirsch   2022-11-24
Ostrzeżenie dla czytelnika książki   Landes   2022-11-23
Syjonistyczne dziki napadają na Palestyńczyków     2022-11-22
Jeśli chodzi o Izrael, propaganda triumfuje nad faktami   Yemini   2022-11-21
Izraelożercy kłamią statystyką     2022-11-18
Palestyńskie odrzucenie prawa Izraela do istnienia   Hirsch   2022-11-16
Palestyński antysemityzm nie ma ukrytej filozofii – to po prostu czysta nienawiść do Żydów     2022-11-15
Kłamstwa i bezkompromisowy antysemityzm ze strony „Komisji Śledczej” ONZ   Bayefsky   2022-11-12
Palestyńczycy: dlaczego ignoruje się ataki na chrześcijan?   Toameh   2022-11-09
Hidżab, fizyka i ”śmierć Ameryce”   Koraszewski   2022-11-06
Pionki Putina w Sojuszu NATO? Jak Zachód ośmiela Erdoğana   Bekdil   2022-11-05
Raport specjalnej sprawozdawczyni ONZ, Franceski Albanese to antysyjonistyczna propaganda w sowieckim stylu     2022-11-03
Twitter ucisza mnie, stając po stronie antysemitów   Collier   2022-11-02
Jak Amerykanie i Europejczycy ośmielają palestyński terroryzm   Tawil   2022-11-01
Izrael zaoferował pokój w 2000 roku, a jego obywatele do dziś giną   Levick   2022-10-31
Ohydne, antysemickie oszczerstwo z 1969 roku rzucane przez aktywistów Fatahu i ludzi lewicy: „Szalom & Napalm”     2022-10-27
ONZ daje mistrzowski pokaz antysemityzmu   Bayefsky   2022-10-26
Terroryści ISIS grasują w Turcji nadal niewoląc porwane kobiety   Bulut   2022-10-25
Przypisy Komisji Śledczej ONZ zdradzają jej kłamstwa     2022-10-24
Co się dzieje, gdy oferujesz Palestyńczykom państwo?   Flatow   2022-10-23
Francesca Albanese, specjalna sprawozdawczyni ONZ, absurdalnie udaje, że jest obiektywna     2022-10-20
Oddajcie jej kurdyjskie imię: Jina Amini   Mahjar-Barducci   2022-10-19
“Stan wyjątkowy” Cypru: Turcja używa masowej nielegalnej imigracji jako broni   Bulut   2022-10-17
Amerykańska lewica i prawica oskarżają się wzajem o antysemityzm, chowając pod dywan swój własny   Tobin   2022-10-16
Kardynał Wielkiej Brytanii mówi Liz Truss, by nie przenosiła ambasady Wielkiej Brytanii do Jerozolimy   Fitzgerald   2022-10-15
Czy palestyński dziennikarz @HosanSalemG jest antypalestyńskim rasistą, kiedy mówi, że wszyscy palestyńscy dziennikarze popierają terror?     2022-10-13
Abbas domaga się od ONZ cofnięcia wskazówek zegara   Hirsch   2022-10-10
Co złego to Żydzi, czyli świat w coraz szybszym tempie wraca w stare koleiny   Koraszewski   2022-10-06
“Partner pokoju” Izraela morduje Izraelczyków   Toameh   2022-10-04
Palestyńczycy przymilają się do Arabów, którzy zabijają Palestyńczyków   Toameh   2022-09-28
Niemcy, obudźcie się! Czy wiecie, że finansujecie zaprzeczanie Holokaustowi?   Marcus   2022-09-27
Prześladowania chrześcijan: “Te ataki mają rasistowskie, religijne motywacje”   Ibrahim   2022-09-23
Zachodnia reakcja na przywódców Iranu zaprzeczających Holocaustowi   Frantzman   2022-09-21
Palestynizm: ideologia i tożsamość   Rosenthal   2022-09-20
Dla niego pokój oznacza zabijanie Żydów   Tawil   2022-09-19
Jak “Le Monde”, “gazeta, którą wszyscy czytają”, omawia Izrael i Palestyńczyków   Fitzgerald   2022-09-16
Powiedziałem prawdę o “Palestynie” – i oto, co się zdarzyło   Collier   2022-09-11
Kiedy nie masz historii, to ją sobie wymyśl   Hirsch   2022-09-10
Żydowscy antysyjonisci próbują legitymizować antysemityzm   Tobin   2022-09-09
Palestyńczycy są  gotowi na wojnę naziemną     2022-09-07
“Tam w nich uderzymy”: Masakra w Monachium i jej następstwa   Kemp   2022-09-05
Nietolerowanie prawdy w ONZ   Bard   2022-09-04
Teheran debatuje o bombie   Taheri   2022-09-03
Zmiana klimatu: najnowsze usprawiedliwienie mordowania chrześcijan   Ibrahim   2022-08-31
Masakra w Monachium 50 lat później   Jacoby   2022-08-31
Zapomnij o wolności słowa: fatwa przeciwko Rushdiemu zwycięża   Meotti   2022-08-27
Iran przygotowuje się do wyeliminowania Izraela – zaraz po podpisaniu umowy z Iranem   Toameh   2022-08-26
Administracja Bidena i Iran atakujący Rushdiego   Toameh   2022-08-24
Walki w Gazie nie zmieniają niczego w walce o wizerunek Izraela   Tobin   2022-08-21
Dlaczego świat nie będzie przejmował się kłamstwem Abbasa o holokauście   Tobin   2022-08-19
Ziemia uderzyła nas w nos   Koraszewski   2022-08-15
Dlaczego Hillary Clinton nazwała to „palestyńskim znęcaniem się nad dziećmi”   Flatow   2022-08-14
Jak media “równoważąc” próbują ukryć prawdę     2022-08-12
Antysemicki „śledczy” Rady Praw Człowieka ONZ mówi głośno to, co przemilczane   Tobin   2022-08-11

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa

Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk