Prawda

Wtorek, 6 czerwca 2023 - 17:56

« Poprzedni Następny »


ONZ daje mistrzowski pokaz antysemityzmu


Anne Bayefsky 2022-10-26


Winny zbrodni nazistowskich. To werdykt „komisji śledczej” ONZ w sprawie Izraela, która została utworzona przez Radę Praw Człowieka ONZ w celu popełnienia zbrodni demonizowania i niszczenia państwa żydowskiego. Archetypowa inwersja moralna.

Raport Komisji Śledczej w sprawie Izraela głosi nienawiść do Żydów.

 

„Komisja śledcza” powstała w maju 2021 r. i opublikowała swój pierwszy raport na Zgromadzeniu Ogólnym 20 października 2022 r. Ani jedna zachodnia demokracja nie głosowała za stworzeniem tej „komisji śledczej”, ale najwyższy organ ONZ zajmujący się prawami człowieka ma dość niezwykłe cechy. Tylko 30 procent członków Rady Praw Człowieka to wolne demokracje; państwa islamskie mają przewagę poprzez system grup regionalnych, a do ich członków należą tacy luminarze praw człowieka jak Chiny, Libia, Somalia, Sudan i Wenezuela.


„Śledztwo” idzie zgodne z linią jego architektów. Wszyscy trzej członkowie „Komisji śledczej” zostali wybrani, ponieważ już wcześniej uznawali Izrael za winnego tych zbrodni, których zbadanie im zlecono. Mandat „Komisji śledczej” ocieka podwójnymi standardami już w sformułowaniu jej celów, zakresu działań i przyznanych zasobów.


“Komisja śledcza” przedstawiła wstępny raport Radzie Praw Człowieka w czerwcu i nie trwało długo, a jej członkowie popisali się antysemickimi wypowiedziami. Członek Komisji Chris Sidoti z Australii odpowiedział na głosy żydowskich ofiar dyskryminacji twierdzeniem, że „rzucają wokół oskarżenia o antysemityzm jak ziarna ryżu na weselu”. W czerwcu członek Komisji Miloon Kothari z Indii twierdził, że “żydowskie lobby” i jego pieniądze kontrolują media społecznościowe i tworzą Komisji złą prasę. Sugerował również, że należy wyrzucić Izrael z ONZ.


Przewodnicząca „Komisji śledczej”, była Wysoka Komisarz ONZ ds. Praw Człowieka Navi Pillay, sama głosi oszczerstwa o „ekstremistycznym lobby izraelskim”, o „izraelskim apartheidzie” i popiera ruch BDS (Bojkot, Dywestycje i Sankcje). Tak więc w sierpniu Pillay pozwoliła sobie na bezczelną, wyrachowaną obronę przerażającego zachowania swoich kolegów. Władze ONZ nie zrobiły nic, aby usunąć ich z urzędu. Oczywiście wszyscy złamali podstawowe zasady ONZ wymagające bezstronności, obiektywizmu i uczciwości – ale przecież właśnie dlatego zostali wybrani.


Choć nowy raport dla Zgromadzenia Ogólnego nie jest żadną niespodzianką, to jest niepokojącym świadectwem moralnego zepsucia aparatu praw człowieka ONZ i jego funkcjonariuszy.


Raport jest pełen podkreślonych cytatów z wypowiedzi Palestyńczyków w Hebronie. Wszystkie są niedatowanymi, niepodpisanymi, anonimowymi oskarżeniami, którym nie towarzyszą żadne dowody, nawet przypis. Jeden zawiera oszczerstwo o rytuale krwi o Żydach przybywających do palestyńskich domów w środku nocy, grożąc spaleniem znajdujących się w nich ludzi. Inny twierdzi, że Żydzi molestują dzieci z zamiarem dotykania piersi palestyńskich dziewcząt.


Jak więc inkwizytorzy przeprowadzali swoje „rozpoznawanie faktów”? Jesienią 2021 r. wydali „wezwanie do składania wniosków” i oficjalnie twierdzili, że chcą szczegółowych informacji na temat ofiar „systematycznej dyskryminacji i represji”, a także „podstawowych przyczyn” izraelsko-palestyńskiego konfliktu arabskiego. Nie ma dat rozpoczęcia ani zakończenia opisywanych faktów, sprawców lub przestępstw.


W odpowiedzi, poprzez Touro Institute on Human Rights and the Holocaust oraz Human Rights Voices, ułatwiłam złożenie ponad pięciu milionów unikalnych zgłoszeń dotyczących żydowskich ofiar „systematycznej dyskryminacji i represji” oraz ról odgrywanych przez Palestyńczyków i innych arabskich sprawców. Zimą i wiosną 2022 roku starannie udokumentowane zdjęcia, filmy, oświadczenia, nazwiska i dane statystyczne z takich ośrodków badawczych, jak Palestinian Media Watch, Meir Amit Intelligence and Terrorism Information Center, MEMRI (Middle East Media Research Institute), żydowska Wirtualna biblioteka i CAMERA (Commitet for Accuracy in Middle East Reporting in America) zostały przekazane do „Komisji śledczej” – a te przekazania zostały skrupulatnie zarejestrowane po naszej stronie.


Te zgłoszenia były bezprecedensową reakcją w historii systemu praw człowieka ONZ. Również bezprecedensowe: każde z naszych zgłoszeń zostało wyrzucony do kosza ONZ, najwyraźniej bez przeczytania. Odnosząc się konkretnie do naszych oświadczeń na konferencji prasowej ONZ w czerwcu, Pillay oświadczyła: „Nie widziałam ich” i „wszystkie z nich byłyby proizraelskie”.


Nie zatrzymaliśmy się. W ciągu lata ułatwiliśmy przesłanie 180 316 dodatkowych zgłoszeń. Wymieniały one 190 161 indywidualnych żydowskich ofiar prześladowań i ucisku, a także powiązania palestyńskich Arabów z tymi wydarzeniami. Wymieniały 5875 ataków Palestyńczyków i ich kolaborantów w XXI wieku. I opisywały sześć arabskich wojen przeciwko państwu żydowskiemu, a także osiem obronnych izraelskich operacji wojskowych w odpowiedzi na agresję arabską w XX wieku.

 

W świetle najnowszego raportu “Komisji śledczej” wiemy teraz, że wszystkie te zgłoszenia także zostały wyrzucone do kosza, dowodząc, że „dochodzenie” ONZ jest tylko kpiną i oszustwem. Inkwizytorzy przechwalają się, że przeprowadzali wywiady z “źródłami pierwotnymi i wtórnymi” oraz “rozmowy osobiste i online z interesariuszami”. W ich raporcie jest 65 “cytatów” od 18 organizacji. Wszystkie jednak, co do jednej, zajmują się szkalowaniem Izraela i nie pojawia się ani jedna tak zwana “proizraelska” organizacja ani “interesariusz”.


Bezwstydne uprzedzenia wykazane w raporcie są szokujące, nawet jak na standardy ONZ. „Podsumowanie” raportu dla Zgromadzenia Ogólnego – podsumowanie śledztwa, które ma rozeznać „wszystkie podstawowe przyczyny” konfliktu – bezczelnie ogłasza, że chodzi tylko o „implikacje praw człowieka dla Palestyńczyków”. Żadnych „praw człowieka” dla żydowskich Izraelczyków.

 

W takim środowisku szerzy się historyczny rewizjonizm. Jeden anonimowy, niedatowany faktoid „śledztwa” cytuje Palestyńczyka oświadczającego, że Hebron jest „naszą ziemią i ziemią naszego ojca i dziadka”. Tam też nie ma przypisu. Być może dlatego, że w rzeczywistości Hebron jest najstarszą społecznością żydowską na świecie, miejscem pierwszej działki ziemi zakupionej przez Abrahama i należącej do narodu żydowskiego w ich ziemi obiecanej, miejscem pochówku prawie wszystkich patriarchów i matek judaizmu, wymienianą dziesiątki razy w Biblii, a jedynie okresowo Judenrein (oczyszczoną z Żydów) w ciągu kilku lat w XX wieku przez arabskie masakry jej żydowskich mieszkańców, wypędzenia dokonane przez Brytyjczyków i użycie siły przez Jordanię.


Oświadczenia w raporcie o rzekomym łamaniu praw człowieka w Izraelu zakrawają na szaleństwo. Wśród nich jest twierdzenie, że Izraelczycy są winni za problemy higieniczne palestyńskich kobiet i dziewcząt podczas menstruacji.


Raport ogłasza nową „ofiarę” celebrytów: jedną palestyńską kobietę rzekomo maltretowaną przez izraelskiego mężczyznę. Milczenie na temat zabójstw honorowych, dyskryminujących praw i szerzącej się przemocy domowej popełnianych przez seksistowskich, szowinistycznych, agresywnych palestyńskich mężczyzn, którzy systematycznie krzywdzą palestyńskie kobiety, jest ogłuszające.


Czego jeszcze brakuje? Nigdzie nie ma słowa „terroryzm”. Sprawcy palestyńscy zniknęli. Hamas i Palestyński Islamski Dżihad ani razu nie pojawiają się.


Jest jedna przelotna uwaga, że palestyńscy demonstranci „rzucali… czasami koktajle Mołotowa w kierunku sił izraelskich”. Okazuje się jednak, że było to tylko „w reakcji na” izraelskich złoczyńców i nikt nie został ranny podczas tego „rzucania w ich kierunku”.


Nie wymieniono: palestyńskich ataków rakietowych i moździerzowych, zamachów samobójczych, latawców zapalających, bomb rurowych, ostrzału z broni ręcznej, podpaleń, ataków z użyciem pojazdów, napadów, granatów, IED, ostrzału snajperskiego, ognia przeciwczołgowego, ognia przeciwlotniczego, porwań, dźgnięć nożem, gwałtów, tortur, ukamienowań i ścięć.


W jedynej rzuconej od niechcenia uwadze o ofiarach żydowskich raport odnosi się do lat 2000-2007 w następujący sposób: „Komisja uznaje znaczący szkodliwy wpływ ataków zbrojnych i incydentów związanych z bezpieczeństwem”. „Szkodliwy wpływ” – tak opisali Żydów rozerwanych na strzępy w czasach terroru palestyńskich samobójczych bomb. Nie jako pogwałcenie praw człowieka.


Raport kończy się wnioskami i rekomendacjami, które przenoszą na nowy poziom atak na wszelką przyzwoitość.


Inkwizytorzy opowiadają się za ściganiem, stawianiem w stan oskarżenia i więzieniem Izraelczyków za zbrodnie przeciwko ludzkości przez Międzynarodowy Trybunał Karny (MTK) – za podobne do nazistowskich zbrodnie „prześladowania” i „przesiedlania ludności” (dobrze wiedząc, że to ostatnie oznaczało przesiedlenie do obozów zagłady).


Lista rekomendacji skierowana jest wyłącznie do „rządu Izraela”, prokuratora MTK oraz różnych organów ONZ i państw członkowskich. I nie ma ani jednej rekomendacji dla władz palestyńskich.


Z drugiej strony nie byli w stanie wymienić ani jednej zbrodni palestyńskiej wartej ścigania.


I wreszcie, Amerykanie nie powinni mieć złudzeń, że są bezpieczni przed tym toksycznym międzynarodowym pogromem.

Raport domaga się, aby Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości, „Trybunał Światowy” ONZ, był instrumentem do fabrykowania obowiązków „państw trzecich” w celu ścigania rzekomych zbrodniczych Izraelczyków.


Ostatni akapit tego arcydzieła współczesnego antysemityzmu ogłasza, jak daleko pająk zarzuca teraz sieć. W prymitywnym żargonie prawniczym „Komisja śledcza” wymaga, aby państwa członkowskie ONZ rozpoczęły „dochodzenie i ściganie osób podejrzanych o popełnienie lub w inny sposób pomoc i podżeganie lub pomoc w popełnieniu lub usiłowaniu popełnienia zbrodni”.


Jakich zbrodnie? Zbrodni w oczach tych samych mężczyzn i kobiet popełniających,  podżegających i pomagających w zbrodniczym przedsięwzięciu zniszczenia państwa żydowskiego i zdziesiątkowania jego mieszkańców.


The UN gives a master class in anti-Semitism

JNS Org., 22 października 2022

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska 

Anne Bayefsky – kanadyjska prawniczka jest dyrektorką Touro College Institute on Human Rights and the Holocaust. Specjalizuje się w dziedzinie prawa międzynarodowego ze szczególnym uwzględnieniem praw człowieka.

 

Skomentuj Wyślij artykuł do znajomego: Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1256 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Dezorientacja śmiercionośnego dziennikarstwa: o zachodnich mediach i konflikcie arabsko-izraelskim   Landes   2023-06-05
Dżihadystyczny konflikt w wojnie rosyjsko-ukraińskiej   Stalinsky   2023-05-31
Niewygodne palestyńskie ofiary   Fitzgerald   2023-05-31
Prawdziwe znaczenie “Od rzeki do morza Palestyna będzie wolna”   Tawil   2023-05-25
Chrześcijanie w Nigerii są mordowani jak zwierzęta   Ibrahim   2023-05-25
Jak Palestyńczycy próbują zniszczyć Liban   Tawil   2023-05-23
Żydzi mieli wszelkie powody, by obawiać się ludobójstwa w 1948 roku     2023-05-22
"Economist" promuje "elokwentnego krytyka" istnienia Izraela   Levick   2023-05-21
Inny dżihad Palestyńczyków przeciwko Izraelowi   Tawil   2023-05-20
Iran prowadzi wojnę z narodem palestyńskim   Eid   2023-05-19
Izrael pod ostrzałem i bojaźliwa odpowiedź Zachodu   Kemp   2023-05-18
Strefa Gazy – zawsze pamiętaj jak doszliśmy do tego   Collier   2023-05-17
Rakiety z Gazy i rakiety z UE   Bryen   2023-05-14
Terroryści tureckiego Hezbollahu: nowi sojusznicy Erdoğana   Bekdil   2023-05-11
Przywódcy organizacji praw człowieka są zgodni: Podżeganie do przemocy jest okropne i nielegalne. Podżeganie do mordowania Żydów jest jednak heroiczne     2023-05-11
1660 Izraelczyków zginęło od czasu obietnicy Palestyńczyków o zakończeniu terroru   Bard   2023-05-10
Berlin staje się sceną protestów wzywających do eksterminacji ludności Izraela      2023-05-09
Zasięg i metodologia najnowszego antyizraelskiego raportu Amnesty International pokazują, że jego stronniczość była zamierzona od samego początku     2023-05-08
Zrozumienie ideologii Autonomii Palestyńskiej: nielegalne stworzenie Izraela i jego nieuchronny upadek - w 40 oświadczeniach AP   Marcus   2023-05-07
Autonomia Palestyńska i Fatah ostro potępiają przewodniczącą Komisji Europejskiej za wideo z gratulacjami dla Izraela w 75. rocznicę jego powstania       2023-05-06
Rzeczywiste łamanie praw człowieka   Tawil   2023-05-02
Gdyby Americans for Peace Now postawili na swoim, Izrael byłby karany za aresztowanie morderców   Flatow   2023-04-30
Nazistowska idea „Judy” jest identyczna z antysyjonistycznym pojęciem „Izrael”     2023-04-29
To, że krzyczą „Śmierć Żydom!”, nie oznacza, że są antysemitami   Pandavar   2023-04-26
Mit „okupacji” jest motorem antysemickiego terroru   Tobin   2023-04-24
„Organizacje praw człowieka” pozwalają światu ponownie nienawidzić Żydów     2023-04-23
Co naprawdę dzieje się w świętych miejscach Jerozolimy?   Tawil   2023-04-22
BBC promuje nowy antysemityzm     2023-04-20
Jak dochodzi do Holokaustu   Chesler   2023-04-19
O czym rozmawiano w Bejrucie?     2023-04-17
Nienawiść w cieniu terrorystycznego ataku   Collier   2023-04-16
“Śmierć Izraelowi” – irański plan ataku na Izrael   Kedar   2023-04-15
Dlaczego Palestyńczycy nie mogą wznowić rozmów pokojowych z Izraelem   Tawil   2023-04-14
Świat muzułmański musi zjednoczyć się przeciwko Izraelowi     2023-04-12
Was gesagt werden muss (Co musi zostać powiedziane)   Koraszewski   2023-04-11
Antyizraelska polityka Bidena wzmacnia Iran i palestyńskich terrorystów   Tawil   2023-04-10
Wszyscy Kreteńczycy to kłamcy…   Koraszewski   2023-04-09
Dla „Guardiana” jedno państwo żydowskie to o jedno państwo żydowskie za dużo   Levick   2023-04-08
W poszukiwaniu znaków czasu   Koraszewski   2023-04-05
Co powiedziała matka palestyńskiemu terroryście…   Flatow   2023-04-02
“Palestyńczycy”: wielkie kłamstwo, które ujawnił Smotrich   Pandavar   2023-03-31
„Terroryści uwielbiają nowe technologie. Co zrobią ze sztuczną inteligencją (AI)?”   Stalinsky   2023-03-28
Pomylony plan administracji Bidena walki z palestyńskim terroryzmem   Tawil   2023-03-25
Gdy tylko @Amnesty rozpoczęła kampanię „apartheidu”, przestali wspominać o libańskiej/jordańskiej dyskryminacji Palestyńczyków     2023-03-24
Doradca Abbasa: Polityka Autonomii Palestyńskiej opiera się na planie kolejnych etapów   Marcus   2023-03-20
Palestyńscy uchodźcy: od 1948 roku do dzisiaj   Lax   2023-03-15
Autonomia Palestyńska walczy o prawa dla terrorystów!   Tawil   2023-03-15
Oto kolejny dowód, że @Amnesty jest antysemicka     2023-03-09
Słowa poprzedzają czyny   Carmon   2023-03-08
Algorytmy Google z 2010 roku, które promowały dżihad, są ponownie analizowane w Sądzie Najwyższym w sprawach dotyczących federalnego prawa   Stalinsky   2023-03-07
Nie ma szczepionki na wirusa nienawiści do Żydów     2023-03-05
Cały świat może się mylić   Landes   2023-03-04
Czy media byłyby tak obojętne?   Spencer   2023-03-03
Palestyńczycy i wiedza o Holokauście   Fitzgerald   2023-03-01
Oszczerstwo „apartheidu” jest całkowicie fałszywe i antysemickie     2023-02-26
Shamima Begum, „panna młoda ISIS”, jaki obiekt kampanii newswashing   Bulut   2023-02-25
Unia Europejska i administracja Bidena akceptują palestyńskie kłamstwa   Tawil   2023-02-25
Powrót masakry, której nie było   Rosenthal   2023-02-21
Ludobójstwo w Nigerii: administracja Bidena tuszuje fakty   Ibrahim   2023-02-20
Co zatem „sprowokowało” atak w Ramot?   Flatow   2023-02-14
Czy negocjacje pokojowe zapobiegają terrorowi?   Levick   2023-02-13
Mnemozyna, półbogini pamięci   Koraszewski   2023-02-12
Istnieje związek między syjonizmem a współczesnym arabskim antysemityzmem     2023-02-11
“New York Times” i OWP są stworzeni dla siebie   Bard   2023-02-10
Administracja Bidena trzyma się umyślnej ślepoty   Amos   2023-02-08
Antyizraelska narracja, która definiuje ostatnie starcia izraelsko-palestyńskie   Frantzman   2023-02-05
Najbardziej postępowi, liberalni, zachodni Palestyńczycy popierają mordowanie Żydów     2023-02-04
Praca doktorska Mahmouda Abbasa   Tabarovsky   2023-02-03
Po masakrze w jerozolimskiej synagodze Palestyńczycy muszą stawić czoła przemocy w naszej kulturze   Eid   2023-02-01
Nie, panie prezydencie Biden, atak na synagogę nie był skierowany przeciwko „cywilizowanemu światu”   Suissa   2023-01-31
Kilka myśli o ataku terrorystycznym w Jerozolimie   Frantzman   2023-01-30
Turcja: otwarte drzwi dla Putina do szkodzenia zachodnim interesom   Bekdil   2023-01-30
O palestyńskich podręcznikach i nazistowskich swastykach   Pandavar   2023-01-28
Jak Facebook dławi byłych muzułmanów w Norwegii   Bower   2023-01-26
Palestyńczycy rekrutują nieletnich, a potem potępiają Izrael za strzelanie do “niewinnych dzieci”   Tawil   2023-01-26
Nienawiść do Żydów na amerykańskich uniwersytetach   Kemp   2023-01-23
Afrykański region Sahelu: wkracza rosyjska Grupa Wagnera, by pogorszyć sytuację   Franklin   2023-01-21
Konferencja w Damaszku w sprawie upadku Izraela     2023-01-16
Dlaczego Palestyńczycy chcą mordować modlących się Żydów?   Tawil   2023-01-15
Kurdowie – naród bez praw   Koraszewski   2023-01-14
Co zabiło rozwiązanie w postaci dwóch państw? Aplauz i pieniądze dla terrorystów   Tobin   2023-01-14
Tureckie “zbrodnie przeciwko ludzkości i nielegalna okupacja Cypru   Bulut   2023-01-13
ONZ wzmacnia terrorystyów   Tawil   2023-01-12
Jeśli antysyjonizm nie jest antysemityzmem, dlaczego Arabowie werbowali nazistów w 1948 roku?     2023-01-10
Młodzi palestyńscy arabscy terroryści nie są niewinnymi dziećmi   Flatow   2023-01-08
Nie, umowa nuklearna Iranu nie jest jeszcze martwa a Rosja pomaga Iranowi, by stał się mocarstwem nuklearnym   Rafizadeh   2023-01-07
Odgórne ataki na wizytę na Wzgórzu   Collins   2023-01-07
Jak twittersfera szerzy antysemitizm   Collier   2023-01-05
Gazańczyk oszukuje antysyjonistów – antysemityzm ogłupia ludzi   Collier   2023-01-02
Jezus palestyński terrorysta i jego 72 ciemnookie dziewice   Hirsch   2023-01-01
Głupota ujawnia się w działaniu, część II: „zrównywanie”   Bard   2022-12-28
Śmierć masowego mordercy, Nassera Abu Hmeida     2022-12-27
Zbliża się trudne Boże Narodzenie w Karabachu   Fernandez   2022-12-27
Palestyńscy rodzice zaniepokojeni rekrutacją ich nieletnich dzieci na „męczenników”   Fitzgerald   2022-12-26
Administracja Bidena i urojenie dwóch państw   Tawil   2022-12-25
Palestyńczyk uderza się w palec, USA żądają śledztwa   Flatow   2022-12-24
Podczas gdy świat milczy, AP nadal bluzga antysemityzmem   Hirsch   2022-12-21
Oszczerstwo apartheidu, by zniszczyć Izrael   Toameh   2022-12-19
Nauka terroru dla maluchów – ponowna ocena porozumień z Oslo   Marcus   2022-12-18
Czy to Europa popiera? Al-Haq mówi światu, aby zdemontował Izrael     2022-12-17

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...

Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk