Prawda

Niedziela, 19 wrzesnia 2021 - 10:12

« Poprzedni Następny »


Niewidzialna wojna Unii Europejskiej z Izraelem


Vic Rosenthal 2021-04-06

Nielegalne budownictwo arabskie jest rozrzucone na całym kontrolowanym przez Izrael obszarze C (Flaga UE informuje, że obiekt jest finansowany przez Unię)
Nielegalne budownictwo arabskie jest rozrzucone na całym kontrolowanym przez Izrael obszarze C (Flaga UE informuje, że obiekt jest finansowany przez Unię)

Pisałem wcześniej o interwencji Unii Europejskiej w Judei i Samarii oraz o tym, jak nasi “przyjaciele” w Europie ładują olbrzymie sumy w nielegalne budownictwo palestyńskie na Obszarze C – tej części terytorium, która, według Porozumień z Oslo, ma być pod pełną izraelską kontrolę. Kontrolowanie tych terenów jest absolutną koniecznością dla obrony państwa Izrael zarówno przed palestyńskimi terrorystami, jak przed inwazją spoza naszych granic.

Obszar C ma bardzo niewielu arabskich mieszkańców i zawiera niemal wszystkie żydowskie społeczności poza liniami zawieszenia broni z 1949 roku. Chociaż “Umowa stulecia” prezydenta Trumpa zachęcała Izrael do rozciągnięcia izraelskiego prawa na znaczną część tego obszaru, to się nie stało – w znacznej mierze z powodu chaosu, jaki powstał w wyniku kolejnych wyborów.


Palestyńczycy i ich orędownicy zazwyczaj fałszywie oskarżają Izrael o te właśnie niecne intencje, jakie sami mają wobec nas i ta sprawa nie jest wyjątkiem. Bez końca słyszymy o “pełzającej aneksji”, według której żydowskie osiedla rzekomo niepowstrzymanie przechwytują “palestyńską ziemię”, podczas gdy Izrael torpeduje próby osiągnięcia uzgodnionego rozwiązania, by zakończyć „okupację”. Rzeczywistość jednak jest dokładnie odwrotna: palestyńscy Arabowie przywłaszczają sobie coraz więcej ziemi i budują nielegalne osiedla na Obszarze C.


Dzięki zawsze czujnym (finansowanym przez Europę), izraelskim, lewicowym NGO, takim jak B’Tselem i inne, przy współpracy Sądu Najwyższego Izraela i innych elementów w systemie sądowniczym, przez dziesięciolecia był bardzo niewielki, jeśli jakikolwiek wzrost obszaru zajmowanego przez izraelskie społeczności w Judei i Samarii. Palestyńskie budownictwo jednak, zajmowanie ziemi pod uprawy rolne i zamiana państwowej ziemi w to, co sądy ogłaszają jako “prywatną ziemią palestyńską” – wszystko to kwitnie na Obszarze C i jest finansowane pieniędzmi Europy i Kataru.  


Motywacja UE, która uznała sprawę palestyńską za własną, jest różnoraka. Jest tu wpływ rosnącej w Europie społeczności muzułmańskiej. Jest utrzymujący się efekt dziesięcioleci sowieckiej propagandy antyizraelskiej. Jest poczucie winy za europejski kolonializm (europejska lewica jest oddana poglądowi, że Izrael jest mocarstwem kolonialnym) i, oczywiście, za własną kooperację z nazistami. Przez zrównanie Izraela z nazistami, którym pozwolili (a czasami pomagali) mordować europejskich Żydów, a potem sprzeciwiając się nam, „odkupują” swoją winę.


Niezależnie jednak od przyczyn, to jest wojna, wojna o zdobycie i okupowanie terytorium i długotrwała kampania o całkowite zakończenie żydowskiej suwerenności. Ta wojna prowadzona jest przy pomocy pieniędzy, a nie karabinów, ale w końcu dojdzie i do tego. Jest to wojna, która nie dostaje się na czołówki gazet, wojna, która jest niewidzialna dla większości naszego narodu i polityków. Naszym przeciwnikiem jest oś, która obejmuje jedne z najbogatszych narodów na świecie sprzymierzonych z naszymi najbardziej zaciętymi wrogami. I wydaje się, że nowy rząd naszego przedtem najważniejszego sojusznika, USA, jest życzliwy wobec ich sprawy.

 

Walczymy z tym, troszeczkę. Od czasu do czasu Izrael burzy nielegalne budowle. Nie ma jednak planu powstrzymania UE przed pompowaniem pieniędzy na budowę lub na finansowanie licznych NGO, które są zaangażowane we wszystkie rodzaje antyizraelskiej działalności wywrotowej, wojny prawnej i propagandy. Nie ma spójnej strategii, by wygrać tę wojnę. Reagujemy (raz na jakiś czas) na ich ataki, ale nie przerywamy ich linii dostawczych. Nie prowadzimy kontrataku przez budowanie własnej infrastruktury na Obszarze C.  


Obecnie dzięki nieustraszonej, potajemnej operacji (obejrzyj wideo po hebrajsku tutaj) organizacji wolontariuszy o nazwie Ad Kan (w wolnym tłumaczeniu “dotąd i ani kroku więcej”) zdobyto i ujawniono wspólne plany Autonomii Palestyńskiej i Unii Europejskiej. Te plany są niezmiernie szczegółowe i przedstawiają projekt przejęcia całej Judei, Samarii i Doliny Jordanu. Jeśli ten plan powiedzie się, Izrael powróci do stanu, jaki Abba Eban nazywał „granicami Auschwitz”. Będzie niedającą się do obrony enklawą otoczoną wrogami, bez korzyści z naturalnych cech geograficznych, które są tak strategicznie ważne, i bez żadnej strategicznej głębi w swoim najgęściej zaludnionym regionie. UE obiecuje AP miliardy euro, by dokonać tego przejęcia.

 

Do teraz działania Izraela, by przerwać ten program, były sporadyczne i nieskuteczne. Spodziewam się, że administracja Bidena, która już pokazała, że życzy sobie suwerennego państwa palestyńskiego „w oparciu o linie sprzed 1967 roku”, utrudni przeciwdziałanie temu. Jednak plany, jakie ujawniła władzom organizacja Ad Kan, pokazują jasno, że zaniechanie powstrzymania projektu UE/AP będzie miało bardzo poważne, wręcz egzystencjalne konsekwencje.

 

Mimo nieustannego określania przez media rządu Benjamina Netanjahu jako “prawicowego i twardogłowego”, kolejne jego administracje zrobiły niewiele, by powstrzymać trwające straty tego, co jest chyba najważniejszą częścią naszego kraju, biblijnej ojczyzny narodu żydowskiego. Właśnie mieliśmy wybory, które (jak mamy ciągle nadzieję) dadzą nowy rząd. Istnieją różne scenariusze rezultatów negocjacji koalicyjnych, włącznie z porażką i kolejnymi wyborami, nieporęczną koalicją „tylko nie Bibi”, która musi polegać na głosach arabskich, lub (co moim zdaniem jest najbardziej prawdopodobne) prawicowym rządem raz jeszcze pod kierownictwem Netanjahu.


Cokolwiek zdarzy się, ważne jest, by władze zaczęły walczyć w tej dotychczas niewidzialnej wojnie. Muszą przerwać dopływ pieniędzy z UE i usunąć jej przedstawicieli z naszej ziemi.  Muszą rozprawić się ze wsparciem z Europy - jak również ze strony lewicowych grup w USA i z innych zagranicznych źródeł – dla izraelskich NGO, które pracują ręka w rękę z naszymi wrogami, by obalić państwo od środka. Muszą budować strategicznie na Obszarze C, by zapobiec próżni, którą wypełni AP z pomocą UE.


Co najważniejsze, muszą przedstawić Izraelczykom i światu wyraźną i konsekwentną politykę wobec Judei i Samarii. Kluczową częścią tej polityki powinno być rozciągnięcie izraelskiego prawa na Obszar C i egzekwowanie go.


Wiem, że ta droga doprowadzi do tarć z UE, z Arabami i z administracją Bidena. Ale nie ma alternatywy. Możemy nie być zainteresowani niewidzialną wojną, ale niewidzialna wojna interesuje się nami.


The Invisible War

29 marca 2021

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaVic Rosenthal

Urodzony w Stanach Zjednoczonych, studiował informatykę i filozofię na  University of Pittsburgh. Zajmował się rozwijaniem programów komputerowych. Mieszka obecnie w Izraelu. Publikuje w izraelskiej prasie. Jego artykuły często zamieszcza Elder of Ziyon.  


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 951 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Taliban i antysemityzm ukryty w międzynarodowych stosunkach   Frantzman   2021-09-18
Izrael próbuje złagodzić problemy Palestyńczyków w Gazie i na Zachodnim Brzegu, w zamian otrzymuje zniewagi   Fitzgerald   2021-09-14
Najbardziej poszukiwany terrorysta ministrem bezpieki   Ahmad   2021-09-14
Pamięć i nauki z zamachu 9/11   Collins   2021-09-11
Islamski ekstremizm w Wielkiej Brytanii jest coraz pewniejszy siebie   Collier   2021-09-10
Administracja Bidena daje mułłom w Iranie kolejne zwycięstwo: przejęcie władzy przez talibów   Rafizadeh   2021-09-03
Terroryzm: różne miejsca, różne zdjęcia   Collins   2021-09-01
Chiny: Tajwan nie powinien polegać na poparciu USA     2021-08-31
Arabowie: Biden przywraca do życia ekstremizm i terroryzm   Toameh   2021-08-31
Najnowszy antyizraelski raport HRW     2021-08-28
Niech się palą izraelskie drzewa. Jewish Voice for Peace, antyizraelska grupa, kibicuje jerozolimskim pożarom   Abdul-Hussain   2021-08-27
Wznowiona “obietnica” Iranu dla Palestyńczyków   Toameh   2021-08-25
Zachodnia dyplomacja: błaganie terrorystów   Meotti   2021-08-24
Liban i jego tykające bomby   Taheri   2021-08-24
Czy Zachód może być uczciwy w sprawie islamistycznego zagrożenia?   Tobin   2021-08-23
Z amerykańskiego upokorzenia wyłoni się nowy porządek świata   Ahmed   2021-08-18
Niemcy wydadzą 41 milionów dolarów, żeby “odkryć” przyczyny dzisiejszego antysemityzmu   Fitzgerald   2021-08-18
“Naród irański nie zrezygnuje z islamu z powodu braków wody”     2021-08-14
A Kartagina musi być zburzona…   Koraszewski   2021-08-12
Zniszczenia w Gazie, o których wam nie powiedziano, bo nie pasują do antyizraelskiej narracji   von Koningsveld   2021-08-10
Walka z zarazą z Durbanu   Kemp   2021-08-08
Liban atakuje Izrael, Liban krzyczy „agresja”   Abdul-Hussain   2021-08-07
Atak terrorystyczny na Speakers Corner był nożem wbitym w brytyjską demokrację   Collier   2021-08-06
Kiedy nie ma udziału Izraela znika zainteresowanie losem Palestyńczyków     2021-08-04
Hamas chełpi się mordowaniem żydowskich dzieci 20 lat temu w pizzerii Sbarro     2021-08-03
Marksistowskie poparcie dla palestyńskiego terroryzmu prowadzi do nienawiści do Żydów na całym Zachodzie   Milliere   2021-08-01
Świat reaguje na Izrael z arogancją i hipokryzją   Darshan-Leitner   2021-07-31
ONZ ustanawia stałą izraelożerczą komisję dochodzeniową pod przewodnictwem znanej z nienawiści do Izraela apologetki antysemityzmu Navi Pillay     2021-07-30
W Iranie Najwyższy Przywódca jest zaniepokojony   Fitzgerald   2021-07-28
Dziennikarka BBC wyrzucona za tweet “Hitler miał rację”   Fitzgerald   2021-07-25
Szwecja: Imam potępia szwedzką flagę, wzywa muzułmanów do “miażdżenia i rozbijania głów Żydów”   Spencer   2021-07-24
Biden i mułłowie: "Karmienie krokodyla"   Rafizadeh   2021-07-24
Specjalny Sprawozdawca Rady Praw Człowieka ONZ ogłasza, że izraelskie osiedla są „zbrodnią wojenną”. Dlaczego jest w błędzie?   Fitzgerald   2021-07-21
Jak palestyńscy przywódcy oszukują Amerykanów   Tawil   2021-07-20
Morale i kwestia wyjścia Ameryki z Afganistanu   Koraszewski   2021-07-19
Opieka medyczna Izraela nad przywódcami Hamasu i AP, a podwójne standardy CUNY   Fitzgerald   2021-07-19
Denazyfikacja Bliskiego Wschodu wymaga ponownej denzyfikacji Niemiec   Pickles   2021-07-18
Amnezja wysepkowa jest super   Honig   2021-07-16
Dyktator Białorusi: „Świat płaszczy się przed Żydami”   Fitzgerald   2021-07-16
Jak izraelożercy stali się wpływowi   Rosenthal   2021-07-13
Pod uwagę amerykańskim uczelniom, których partnerem jest Uniwersytet Al Kuds   Flatow   2021-07-11
Dzieci Palestyny poświęcą swoją krew i swoje ciała     2021-07-10
Czy Palestyńczycy potępią mufiego Hussainiego i Hitlera?   Abdul-Hussain   2021-07-09
Administracja Bidena: nagradzanie morderczego reżimu Iranu?   Rafizadeh   2021-07-07
Uwagi na marginesie 50. rocznicy ukończenia studiów   Landes   2021-07-07
Dlaczego życie czarnych chrześcijan zupełnie się nie liczy?   Ibrahim   2021-07-06
Czy IDF jest bezradna?   Bard   2021-07-05
Prawo powrotu w stare koleiny   Koraszewski   2021-07-04
Letnie obozy palestyńskiego dżihadu   Toameh   2021-07-02
Najbardziej niebezpieczni terroryści świata   Patrikarakos   2021-06-30
Artykuł Human Rights Watch o antysemityzmie ZACHĘCA do lewicowego antysemityzmu     2021-06-29
Krótka historia długiej nienawiści   Rosenthal   2021-06-28
Stany Zjednoczone wspierają palestyńskie naruszenia praw człowieka.   Toameh   2021-06-26
Palestyńska kultura przemocy   Bard   2021-06-25
Ewolucja, dzieci i mordercy   Koraszewski   2021-06-23
Zatruty owoc ustępstw wobec irańskich mułłów   Toameh   2021-06-22
Na nieludzkiej ziemi   Koraszewski   2021-06-21
Przez całą historię Żydzi musieli z czegoś rezygnować, by uzyskać akceptację – tym razem jest to Izrael   Amos   2021-06-20
Wiadomości z Iranu, zarówno te głupie, jak i te złowrogie   Fitzgerald   2021-06-19
Gaza, Sky News i marsz islamistów na Londyn   Collier   2021-06-19
Dziennikarstwo z własnym samobójczym celem   Landes   2021-06-18
Tylko Palestyńczycy mogą być ofiarami   Abdul-Hussain   2021-06-17
Z Bagdadu do Gazy: dzisiejszy konflikt jest zakorzeniony w ideologii ery nazistowskiej   Julius   2021-06-16
“TIMES” propaguje demonizację Izraela przez BLMAdam Levick   Levick   2021-06-15
Multikulturowi wielbiciele Hitlera   Greenfield   2021-06-14
Jak międzynarodowa społeczność starała się stworzyć niekończącą się wojnę izraelsko-palestyńską   Frantzman   2021-06-13
Administracja Bidena nagradza terrorystów: Abbasa i Hamas   Tawil   2021-06-11
Budząca mdłości zachodnia “postprawda” na temat wojny Gazy z Izraelem   Bekdil   2021-06-10
Policzmy dokładnie ofiary w Gazie   Rosenthal   2021-06-09
Umyj, wypłucz, powtórz wojnę   Collins   2021-06-08
Świat akademicki dla Hamasu   Pessin   2021-06-06
Wciskacze fake newsów o Palestyńczykach ignorują ludobójstwo chrześcijan. Ideologicznie napędzana hipokryzja   Ibrahim   2021-06-05
Kostiumowy dramat i kompromitacja   Rosenthal   2021-06-05
Bliski Wschód Hady’ego Amra   Glick   2021-06-04
Tureccy Żydzi - uboczne ofiary tureckiej nienawiści do Izraela   Bekdil   2021-06-04
Terapeutka o trwającym statusie ofiary palestyńskich Arabów   Oz   2021-06-01
Prawda o tym “arabskim chłopcu podpalonym przez Izraelczyków”   Fitzgerald   2021-06-01
Hasło: “Izrael ma prawo się bronić” pokazuje bezmiar moralnego zagubienia   Pandavar   2021-05-31
Jeśli USA chcą być humanitarne, nie “odbudują” Gazy   Tobin   2021-05-31
Szejk Dżarrah i niesymetryczne roszczenia   Julius   2021-05-30
Przywódca Hamasu w Gazie: To była tylko próba, nic poza małym ćwiczeniem przed tym, co się zdarzy     2021-05-29
Zachodni obrońcy Gazy mają oczy, ale nie widzą   Steinberg   2021-05-28
Fałszywi bojownicy o pokój i prawdziwi terroryści tworzą niemal doskonały front nienawiści do Żydów     2021-05-27
Palestyńskie głosy, których Blinken nie usłyszy   Toameh   2021-05-26
Nieodnotowane: IDF ceni życie, celem Hamasu jest maksymalizacja ofiar   Koningsveld   2021-05-25
Nowe furie najstarszej nienawiści   Savodnik   2021-05-24
Trąby i silniki czołgów: punkt zwrotny w Gazie?   Kemp   2021-05-22
Mam dość   Ezra   2021-05-21
Po drugiej stronie lustra   Koraszewski   2021-05-19
Zastępcza wojna Iranu przeciwko Izraelowi   Toameh   2021-05-18
Iran ujawnia swoją strategię doradzając Hamasowi w wojnie przeciwko Izraelowi   Frantzman   2021-05-17
Dejudaizacja Jerozolimy w 1948 roku   Carlson   2021-05-17
Kiedy rakiety Hamasu uderzają w izraelskie domy, zapomnij o niuansach   Tobin   2021-05-16
Naszym prawdziwym celem jest zniszczenie Izraela   Tawil   2021-05-15
Dzisiejsze oszczerstwo o rytuale krwi   Rosenthal   2021-05-14
Stara sztuczka Mahmouda Abbasa: antysemickie podżeganie   Blum   2021-05-13
Irańska pułapka   i Sarah N. Stern   2021-05-12
Słoń nienawiści do Żydów w salonie   Glick   2021-05-08
Dlaczego Abbas nie chce wyborów   Tawil   2021-05-07
Nasi wrogowie podłożyli kognitywną bombę   Rosenthal   2021-05-06

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Bohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotu


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk