Prawda

Środa, 30 wrzesnia 2020 - 20:25

« Poprzedni Następny »


Jordania skarży się na Izraelczyków, którzy “szturmują meczet” Al-Aksa


Hugh Fitzgerald 2020-08-14


Jordania właśnie poskarżyła się publicznie na to, co nazywa izraelską „inwazją na meczet Al-Aksa”. Ta groteskowa skarga jest tutaj.


Jordania powtarza Izraelowi: Al-Aksa jest miejscem wyłącznie dla muzułmańskich praktyk religijnych.  


Rzeczniczka ministerstwa, Deifallah al-Fajez, potępiła “trwające izraelskie pogwałcenia”.


Królestwo Jordanii zażądało, by Izrael “respektował świętość” meczetu Al-Aksa w Jerozolimie oraz status quo po niedawnym ponownym otwarciu go dla muzułmańskich wiernych po dwumiesięcznej przerwie związanej z zamknięciami [z powodu] koronawirusa.


Według oficjalnej jordańskiej agencji informacyjnej, Petra, “Ministerstwo Spraw Zagranicznych i Żyjących poza Granicami wysłało do Izraela, via kanały dyplomatyczne, notatkę służbową wzywającą Tel Awiw jako siłę okupacyjną do respektowania świętości meczetu Al-Aksa /Al Haram Al Szarif i zakończenia tam wszystkich prowokacji i pogwałceń”.


Nie było żadnych “prowokacji i pogwałceń”, na które pozwoliła izraelska policja. Reguły są jasne: Żydom nie wolno wchodzić do meczetu Al-Aksa, żeby nie przeszkadzali muzułmańskim wiernym, chyba że zaakceptujemy koncepcję, że sama ich obecność na Wzgórzu Świątynnym „przeszkadza” modlącym się wewnątrz meczetu Al-Aksa muzułmanom. Żydzi zawsze “respektują świętość” meczetu.  


Żydom wolno odwiedzać Wzgórze Świątynne tylko przez pięć dni w tygodniu, od niedzieli do czwartku. Wizyty mogą odbywać się latem (od kwietnia do września) między 8:30 a 10:30 i między 13:30 a 14:30 oraz zimą (od października do marca) między 7:30 a 10:30 i między 12:30 a 13:30.


Tak jest, Żydzi mają pozwolenie na odwiedzanie Wzgórza Świątynnego tylko przez trzy godziny, pięć dni w tygodniu. To jest tylko 15 godzin tygodniowo, kiedy wolno im odwiedzać najświętsze miejsce judaizmu.


Ponadto Żydzi mają zakaz modlenia się, głośno lub cicho, lub zajmowania się jakąkolwiek inną religijną aktywnością. Ani też kiedy odwiedzają Wzgórze Świątynne nie wolno im mieć przy sobie niczego, co ma religijną naturę, takiego jak modlitewnik lub tałes. Ta reguła jest ściśle egzekwowana przez izraelską policję.


Podczas niedawnego Tisza Be-Aw (30 lipca) było znacznie więcej Żydowskich odwiedzających niż normalnie. Około 800 Żydów weszło na Wzgórze Świątynne w czwartek rano, ale policja nie wpuściła ich wszystkich równocześnie, a tylko w oddzielonych grupach po 20 osób. Nie było więc nagłego pojawienia się dużej liczby Żydów na Wzgórzu Świątynnym; byli wpuszczani systematycznie, miarowo, w małych grupach, żeby nie dopuścić do sytuacji, w której liczba żydowskich odwiedzających na Wzgórzu nagle nie stała się trudna do opanowania. Kiedy jedna grupa Żydów weszła, pozostali czekali na wpuszczenie i byli wpuszczani po wyjściu Żydów z poprzednich grup.  


Kiedy jordańska rzeczniczka wzywała do “zakończenia tam wszystkich prowokacji i pogwałceń”, “tam” odnosiło się do meczetu Al-Aksa, do którego – jak doskonale wiedziała – Żydzi nie wchodzili. Wiedziała jednak także, że bardzo niewielu spośród odbiorców jej komunikatu na świecie wie o tym. I jak wielu ludzi poza Żydami (i z pewnością nie wszystkimi) wie, że Żydom nie wolno modlić się – nawet po cichu – na Wzgórzu Świątynnym?  


Rzeczniczka ministerstwa, Deifallah al-Fajez, potępiła “trwające izraelskie pogwałcenia”, których najnowszym przykładem jest to, że “siły izraelskiego okupanta pozwoliły setkom żydowskich ekstremistów na szturmowanie meczetu” w Tisza Be-Aw.  


Jak już napisałem, twierdzenie, że “setkom żydowskich ekstremistów” pozwolono na “szturmowanie meczetu” jest wierutnym kłamstwem. Nie było żadnego szturmowania meczetu. Nigdy nie było szturmowania meczetu Al-Aksa przez żydowskich odwiedzających. Ani nie było “szturmowania” samego Wzgórza Świątynnego. Zapewniają to izraelskie siły bezpieczeństwa.


Rzeczniczka powtórzyła w notatce, że meczet Al-Aksa jest miejscem praktyk religijnych wyłącznie dla muzułmanów
i że jerozolimski wydział Wakf działający pod auspicjami Jordanii “jest jedyną instytucją odpowiedzialną za administrowanie spraw meczetu Al-Aksa”.  


Nie tylko Al-Aksa jest miejscem praktyk religijnych “wyłącznie dla muzułmanów”. Całe Wzgórze Świątynne jest “miejscem praktyk religijnych wyłącznie dla muzułmanów”. Żydów, którzy łamią tę regułę i ośmielają się modlić, włącznie z milczącą modlitwą, sami Izraelczycy natychmiast usuwają. Ilu ludzie zdaje sobie sprawę z tego, że w najświętszym miejscu judaizmu muzułmanie mają prawo modlić się, ale Żydzi takiego prawa nie mają?  


Było jedno niewielkie naruszenie przez garść odwiedzających Wzgórze Świątynne w Tisza Be-Aw.


Spośród niemal tysiąca żydowskich odwiedzających tego dnia odkryto, że dokładnie dziesięciu modliło się (nie jest jasne, czy były to modlitwy wypowiadane, czy milczące) i zostali natychmiast zatrzymani i usunięci przez izraelską policję. 10 z 1000 – 1% żydowskich odwiedzających – ośmielił modlić się i zostali wyprowadzeni. Niemniej Jordańczycy oskarżyli żydowskich odwiedzających o brak „respektowania świętości” meczetu, do którego nawet nie podchodzili, i „pogwałcenia i prowokacje”, których jordańska rzeczniczka nie wymieniła, ponieważ powiedzenie o jedynym „pogwałceniu”  — 1% żydowskich odwiedzających, którzy próbowali modlić się na Wzgórzu Świątynnym – pokazałoby wyraźnie, jak ostre ograniczenia Żydzi nałożyli na samych siebie. Lepiej po prostu oskarżyć ich o niesprecyzowane “pogwałcenia i prowokacje”, poza oskarżeniem, że „żydowskim ekstremistom” pozwolono na „szturmowanie meczetu”.  


Izrael w żaden sposób nie ingeruje w administrowanie przez Wakf “spraw meczetu Al-Aksa”. Izraelska policja jest tam, by zapewnić bezpieczeństwo, zapobiegać przemocy i przede wszystkim, by zapewnić, że żydowscy odwiedzający zachowają ograniczenia narzucone na nich.


Tutaj jest odpowiedź, jaką Izraelczycy mogliby wystosować na jordańską skargę:  

W Tisza Be-Aw 978 Żydów odwiedziło Wzgórze Świątynne podczas trzech godzin, w których wolno im to robić. Izraelskie służby bezpieczeństwa pozwoliły im na wchodzenie na Wzgórze Świątynne w grupach po 20 osób, rozłożonych w czasie tak, by zapobiec zatłoczeniu. Żydzi nie weszli ani do meczetu Al-Aksa, ani do Kopuły na Skale, ale – jak zawsze – ograniczyli się do samego Wzgórza Świątynnego.


Nie modlili się głośno. Nie modlili się w milczeniu. Nie mieli modlitewników, tałesów ani żadnych innych religijnych artykułów.


Jednak dziesięciu spośród 978 odwiedzających Żydów istotnie zaczęło się modlić. Izraelscy strażnicy natychmiast ich zaobserwowali, zatrzymali i usunęli. Strażnicy przestrzegają reguł ustanowionych dla żydowskich odwiedzających, które Izrael zobowiązał się egzekwować, mimo że - proszę pamiętać - Wzgórze Świątynne jest najświętszym miejscem judaizmu. Uważamy, że ludzie bezstronni i poinformowani odrzucą bezpodstawne oskarżenia przeciwko nam i docenią kroki, jakie przyjęliśmy, dla zminimalizowania konfliktu w tym miejscu świętym.

Jordan Complains About Israelis Who ‘Storm the Mosque’of Al Aqsa

Jihad Watch, 8 sierpnia 2020

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

 

Hugh Fitzgerald

Publicysta Jihad Watch.


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 795 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Groźba państw sierocych dla porządku świata    Taheri   2020-09-24
Życie czarnych chrześcijan widocznie nie liczy się   Meotti   2020-09-21
„Czarny Wrzesień” pół wieku temu i teraz   Fernandez   2020-09-17
Turecki prezydent zapowiada wojnę     2020-09-14
Gdzie postawić granicę antysemitom?   Tobin   2020-09-12
Cypr: 46 lat tureckiej okupacji   Bulut   2020-09-11
Palestyńczycy: Żydzi i chrześcijanie są naszymi wrogami   Toameh   2020-08-24
Popłoch wśród uzależnionych od wojny z syjonizmem   Tobin   2020-08-15
Jordania skarży się na Izraelczyków, którzy “szturmują meczet” Al-Aksa   Fitzgerald   2020-08-14
Musimy nadal osuszać bagna antysemickich kłamstw   Chesler   2020-08-10
Czego nauczyłeś się dzisiaj w szkole, drogie małe dziecko ze szkoły UNRWA w Gazie?   Bedein   2020-07-28
Plan Hamas-Huti wojny nie tylko z Izraelem, ale także z innymi Arabami   Toameh   2020-07-27
Instytucjonalny rasizm Narodów Zjednoczonych   Bergman   2020-07-26
AP na bieżąco przekłamuje historię   i Nan Jacques Zilberdik   2020-07-24
Rasizm uznaje się za nieodłączną cechę zachodnich społeczeństw. Dlaczego nie antysemityzm?   Gerstenfeld   2020-07-23
Palestyńczycy: Abbas podpisuje własny wyrok śmierci   Toameh   2020-07-22
Jak zachowywaliby się Palestyńczycy przy rozwiązaniu w postaci jednego państwa?     2020-07-16
Po zamianie Hagia Sophia w meczet Turcja przysięga, że “wyzwoli Al-Aksę”   Frantzman   2020-07-12
Trwający problem antysemityzmu w Niemczech   Bergman   2020-07-10
Trzeba stanowczo wystąpić przeciwko promocji mordowania   Gerstenfeld   2020-07-07
UE nadal próbuje finansować palestyńskie NGO związane z terrorem   Toameh   2020-07-06
Żydzi: Azjaci, Słowianie, a teraz straszni biali suprematyści   Amos   2020-07-03
Żeby karać głównych sprawców terroru AP, Izrael musi nauczyć się rozumieć język “palestyński”   Marcus   2020-06-30
Grają surmy bojowe i werble wciąż warczą   Koraszewski   2020-06-27
New York Review of Books” papuguje kłamstwa o ”Śmiertelnej wymianie”     2020-06-18
Problem z „pokojem”   Toameh   2020-06-15
Iran: Mimo pandemii Ayatollah wzywa do dżihadu przeciw żydowskiemu państwu   Rafizadeh   2020-06-11
Palestyńczycy: Burzenie domów, o których nikt nie mówi   Toameh   2020-06-08
Palestyńskie ”prawo powrotu” jest bronią polityczną   Julius   2020-06-04
Mułłowie Iranu propagują antyizraelską agendę mimo koronawirusa   Rafizadeh   2020-05-28
Hipokryzja UE, używającej ”prawa międzynarodowego”, które stosuje wyłącznie wobec Izraela     2020-05-26
Cenny dar Abbasa dla Iranu: Hamas   Toameh   2020-05-24
Żydzi nigdy nie żyli jak równi w arabskich i muzułmańskich krajach   Shulewitz   2020-05-23
Gorycz z powodu nieudanego ludobójstwa   Greenfield   2020-05-22
Turcja: ”Resztki po mieczu” Erdogana   Bulut   2020-05-21
Palestyńscy uchodźcy i UNRWA – pora powiedzieć prawdę   Collier   2020-05-20
Nakba trwa od 72 lat. Ale jest czymś innym niż mówią Palestyńczycy     2020-05-17
Turecka ”sprawiedliwość”: uwolnić gangsterów, trzymać dysydentów w zamknięciu   Bekdil   2020-05-16
Program oszustw i kłamstw OWP   Tawil   2020-05-15
If Not Now i Gisha twierdzą, że Gaza jest okupowana, Definicja @ICRC nie zgadza się – ale ICRC zmienia regułę wyłącznie dla Gazy   Amos   2020-05-10
Palestyńskie kłamstwa nigdy nie umierają; Wikipedia i Google trzymają je przy życiu   Chesler   2020-05-04
Antysemityzm jest najstarszym ”fake news” świata   Yemini   2020-04-28
Palestyński wirus: wzory osobowe Abbasa   Tawil   2020-04-25
”Financial Times” rozpowszechnia kłamstwo o „segregacji” w Izraelu   Levick   2020-04-24
Dlaczego Turcja przytula Hamas?   Toameh   2020-04-23
Gobbels polubiłby wiele w mediach społecznościowych   Stalinsky   2020-04-19
Pandemiczne zawieszenie broni antysemityzmu? Nie ma mowy   Tobin   2020-04-16
Założyciel BDS: Izrael powinien nas uratować, a potem umrzeć   Tobin   2020-04-09
Dziesiątki milionów Europejczyków ma demoniczne poglądy na Izrael   Gerstenfeld   2020-04-05
Koronawirus: dlaczego palestyńscy przywódcy nie pomagają Gazie w zwalczaniu zarazy   Tawil   2020-04-03
Mimo koronawirusa dżihad przeciwko Izraelowi trwa   Toameh   2020-04-02
Muzułmańscy ekstremiści wykorzystują koronawirusa do promocji terroryzmu i nienawiści   Tawil   2020-03-31
Hamas: już strzelać czy zachować spokój?     2020-03-28
Oszustwo AP: umiarkowanie po angielsku i ekstremizm po arabsku   i Itamar Marcus   2020-03-24
Dlaczego Palestyńczycy umierają w więzieniach Hamasu?   Tawil   2020-03-16
Oszczerstwo o rytuale krwi arcybiskupa Hanny   Fitzgerald   2020-03-15
Jasbir Puar i moralna klęska świata akademickiego   Rosenthal   2020-03-12
Zabawa w  antysemityzm podczas karnawału w Aalst   Collins   2020-03-11
Europie nie wolno paść ofiarą szantażu Erdoğana   Bekdil   2020-03-07
Jak zachodnie media stały się użytecznymi idiotami Gazy?   Yemini   2020-03-06
Czystka etniczna  Żydów i hipokryzja lewicy   Collier   2020-03-05
W rzeczywistości Palestyńczycy nigdy nie dążyli do pokoju   Yemini   2020-03-02
Czy chrześcijanie znikną z Bliskiego Wschodu?   Dabbas   2020-02-28
Zamiana praw człowieka w kiepski dowcip   Gordon   2020-02-25
Czy upiory totalitaryzmu mogą się odrodzić?   Koraszewski   2020-02-23
Balony z Gazy – problem wybuchającego terroru   Lipman   2020-02-22
Finansowane przez UE, kierowane przez Palestyńczyków. Kampanie BDS w szatach UE   Collier   2020-02-21
Przebierańcy   Lewin   2020-02-20
Nasz europejski wróg   Rosenthal   2020-02-17
Prosto o arabsko-izraelskim konflikcie   Pickles   2020-02-15
Błędny profil palestyńskich terrorystów   Flatow   2020-02-13
Podżeganie irańskiego reżimu do zniszczenia Izraela   Shindman   2020-02-12
Palestyńczycy: Po podżeganiu do przemocy Abbas przybywa do Nowego Jorku, by walczyć z planem pokojowym   Tawil   2020-02-11
Przecież nikt nie traktuje tego poważnie   Koraszewski   2020-02-10
Francja: Wypal trawkę, zabij Żyda, uniknij procesu, idź wolny   Milliere   2020-02-09
W Międzynarodowym Dniu Pamięci Holocaustu fake news i przywódcy podburzający do nienawiści nie są niczym nowym   Amos   2020-02-02
Czy obsesyjna nienawiść irańskiego reżimu do Żydów będzie jego zgubą?   Rosenthal   2020-01-27
Historia stara jak świat   Frantzman   2020-01-27
Autonomia Palestyńska walczy z Żydami, by „bronić” całej ludzkości   Marcus   2020-01-23
Czego światowi przywódcy nie dowiedzą się w Jad Waszem   Julius   2020-01-22
Ciekawe czasy   Lewin   2020-01-16
Zmiana reżimu w Iranie powinna stać się międzynarodowym celem   Rosenthal   2020-01-13
Dekapitacja chrześcijan w prezencie na Boże Narodzenie, Zachód ziewa   Meotti   2020-01-10
Organizacja Wyzwolenia Palestyny: czym jest OWP?   Lipman   2020-01-08
Bernard-Henri Levy o masakrze chrześcijan w Nigerii     2020-01-04
Czy dać państwo Czarnym Hebrajskim Izraelitom?   Flatow   2020-01-03
Nie dawaj fałszywego świadectwa, chyba, że…   Koraszewski   2020-01-02
Hamas, trzydzieści dwa lata później   Toameh   2019-12-29
Bój na śmierć i życie w Tell Tamer   Fernandez   2019-12-21
Angela Merkel finansuje zarówno Muzeum Auschwitz, jak i terroryzm     2019-12-14
Dlaczego nie ma pokoju między muzułmanami a Izraelem   Bulut   2019-12-12
”Israel Denial” odsłania akademickie próby delegitymizacji Izraela   Steinberg   2019-12-10
Iran strzela do protestujących, Europa spiskuje, by wzbogacić morderców   Tobin   2019-12-05
Inwersja antysemityzmu     2019-12-03
Trzeba zakończyć prześladowania ludzi przez radykałów   Franklin   2019-11-29
Były terrorysta wypomina Warren i Sandersowi popieranie palestyńskich terrorystów.   Greenfield   2019-11-25
Uniwersyteckie przyzwolenie dla szerzenia nienawiści   Tobin   2019-11-21
Prawdziwa twarz sprawy palestyńskiej   Collier   2019-11-20
Palestynizm i zasada ”przede wszystkim zaszkodzić”   Rosenthal   2019-11-16
Prawo do samoobrony dla wszystkich poza Izraelem   Tobin   2019-11-15

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

CervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabija


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk