Prawda

Niedziela, 14 sierpnia 2022 - 18:37

« Poprzedni Następny »


Jak palestyńscy przywódcy oszukują Amerykanów


Bassam Tawil 2021-07-20

Prezydent Autonomii Palestyńskiej, Mahmoud Abbas, nie ma problem z mówieniem administracji Bidena i członkom Kongresu tego, co lubią słyszeć, żeby wyłudzać finansową pomoc z USA. Abbas weźmie pieniądze, a równocześnie jego siły bezpieczeństwa będą ścigać Palestyńczyków, którzy prowadzą interesy z Żydami. Na zdjęciu: Abbas przemawia na posiedzeniu kierownictwa palestyńskiego państwa 19 maja 2020r.
Prezydent Autonomii Palestyńskiej, Mahmoud Abbas, nie ma problem z mówieniem administracji Bidena i członkom Kongresu tego, co lubią słyszeć, żeby wyłudzać finansową pomoc z USA. Abbas weźmie pieniądze, a równocześnie jego siły bezpieczeństwa będą ścigać Palestyńczyków, którzy prowadzą interesy z ŻydamiNa zdjęciu: Abbas przemawia na posiedzeniu kierownictwa palestyńskiego państwa 19 maja 2020r.

Palestyńczyk został skazany 30 czerwca na siedem lat więzienia w połączeniu z ciężkimi robotami za próbę sprzedania ziemi izraelskiemu Żydowi. Ten mężczyzna, którego tożsamości nie ujawniono, został skazany przez sąd Autonomii Palestyńskiej w Ramallah, de facto stolicy Palestyńczyków.


"Sąd pierwszej instancji w Ramallah reprezentowany przez sędziów Rameza Dżamhoura, Rameza Musleha iAmjada al-Sza'ara, wydał wyrok skazujący oskarżonego o próbę „odcięcia” części ziemi państwa Palestyny na rzecz wroga” - podała oficjalna agencja informacyjna AP, Wafa. "Został skazany na 7 lat więzienia z ciężkimi robotami”.


"Odcięcie" jest terminem używanym przez AP do określenia przekazania własności nieruchomości będącej właśnością Palestyńczyka izraelskiemu Żydowi. Nie trzeba wyjaśniać, że słowo “wróg” oznacza Izrael.


AP ucieka się do tego rodzaju niewyraźnej terminologii, by uniknąć krytyki międzynarodowej społeczności za politykę karania każdego Palestyńczyka, który sprzedaje swoją ziemię lub dom izraelskiemu Żydowi. AP nie chce, by świat wiedział, że ma prawo, które zabrania sprzedaży nieruchomości izraelskiemu „wrogowi”.


W 2014 roku, prezydent AP, Mahmoud Abbas poprawił Artykuł 114 jordańskiego Kodeksu Karnego, który obowiązuje na kontrolowanych przez AP terenach Zachodniego Brzegu [Judei i Samarii]. Według jordańskiego prawa, osoba, która próbuje oddzielić jakąkolwiek część jordańskiego terytorium, by przyłączyć ją do obcego państwa, zostanie poddana karze co najmniej pięciu lat więzienia z ciężkimi robotami.


Abbas podniósł maksymalną karę do dożywocia z ciężkimi robotami dla każdego Palestyńczyka, który zostanie uznany za winnego sprzedania lub wydzierżawienia "części palestyńskiej ziemi obcemu krajowi lub wrogiemu państwu albo któremukolwiek z jego obywateli”.


W 2018 roku sąd AP skazał amerykańskiego Palestyńczyka na dożywocie za złamanie tego prawa. Oskarżony, Issam Akel, który ma izraelski dowód osobisty, ponieważ jest rezydentem Jerozolimy, został oskarżony o próbę sprzedania nieruchomości w Jerozolimie izraelskiemu Żydowi.  


Został skazany mimo protestów ze strony Izraela i USA. Ówczesny ambasador USA w Izraelu, David Friedman, powiedział, że wyrok na Akela jest “sprzeczny z wartościami USA i wszystkimi tym, którzy orędują za pokojowym współistnieniem”. AP została w końcu zmuszona do uwolnienia Akela w styczniu 2019 roku pod naciskiem rządu USA.


Akel miał szczęście, że został uwolniony, ponieważ miał amerykański paszport. Inni Palestyńczycy, oskarżeni o to samo przestępstwo, pozostają jednak w więzieniach AP, bo nie są amerykańskimi obywatelami.  


Wyrok sądu z 30 czerwca pokazuje, że AP jest zdecydowana nadal karać Palestyńczyków przyłapanych na sprzedaży nieruchomości izraelskim Żydom. Wyrok ma także na celu wysłanie ostrzeżenia Palestyńczykom, że każdy, kto choćby tylko próbuje wchodzić w transakcje dotyczące nieruchomości z izraelskimi Żydami, zostanie wtrącony do więzienia.  


Wojna AP z Palestyńczykami podejrzanymi o sprzedaż nieruchomości izraelskim Żydom nie ogranicza się tylko do kroków prawnych. W ostatnich latach palestyńskie władze religijne wydały szereg orzeczeń zakazujących muzułmanom angażowanie się w takie umowy.


W 2018 roku szejk Mohammed Hussein, palestyński mufti Jerozolimy, wydał fatwę (islamskie orzeczenie) nazywając “ziemię Palestyny” niezbywalnym dziedzictwem religijnym, którego nie można sprzedawać „wrogom”. Ta fatwa zakazuje muzułmanom "umożliwianie przekazania własności jakiejkolwiek części Jerozolimy lub ziemi Palestyny [izraelskiemu] wrogowi”. Wzywa także muzułmanów do bojkotowania tych, którzy łamią tę fatwę i nie dopuszczania do pochowania ich na muzułmańskich cmentarzach.


W 1996 roku, Dar al-Ifta, palestyński islamski organ doradczy odpowiedzialny za wydawanie religijnych wskazówek, orzekł, że jest zakazane sprzedawanie ziemi przez muzułmanina Żydom. Również on wzywał do bojkotu każdego biorącego udział w takiej transakcji: są uznani za heretyków i zdrajców”.


Od czasu wydania tego orzeczenia kilku Palestyńczyków zabito za domniemane pośredniczenie w sprzedaży izraelskim Żydom. Rozmaite oddziały palestyńskich sił bezpieczeństwa aresztowały dziesiątki innych. Trzech podejrzanych, których nie zidentyfikowano, skazano na 15 lat więzienia z ciężkimi robotami.


Według Prewencyjnej Służby Bezpieczeństwa (PSS) AP, rozprawa z podejrzanymi sprzedawcami ziemi odbywa się zgodnie z instrukcjami palestyńskiego politycznego kierownictwa. „Sprzedaż nieruchomości [Żydom] stanowi niebezpieczne zagrożenie dla [palestyńskiegoi] bezpieczeństwa narodowego” – oświadczyły władze PSS.


Kiedy PSS mówi o palestyńskim kierownictwie, mówi o Abbasie i rządzie AP na Zachodnim Brzegu [w Judei i Samarii]. PSS przyznaje, że Abbas i kierownictwo AP rozkazało palestyńskim siłom bezpieczeństwa aresztować każdego Palestyńczyka podejrzanego o sprzedaż nieruchomości Żydom.


To jest to samo palestyńskie kierownictwo, które teraz mówi administracji Bidena, że jest chętne do ponownego podjęcia procesu pokojowego z Izraelem.  


Podczas gdy siły bezpieczeństwa AP ścigają Palestyńczyków podejrzanych o transakcje nieruchomościami z Żydami, Abbas powiedział 8 lipca odwiedzającym go kongresmenom  USA, że jest oddany sprawie “sprawiedliwego i wszechstronnego pokoju poprzez negocjacje [z Izraelem] pod auspicjami członków Kwartetu”: USA, Unii Europejskiej, Rosji i ONZ.


Członkowie Kongresu są niewątpliwie nieświadomi, że prawo Abbasa karze Palestyńczyków za domniemane sprzedawanie ziemi Żydom. Można także bezpiecznie założyć, że kongresmeni nie są świadomi islamskich dekretów religijnych zakazujących muzułmanom nawet prób zawierania tego typu transakcji. Kongresmeni nie wiedzą o tym, ponieważ media głównego nurtu na Zachodzie rzadko informują o polityce apartheidu palestyńskiego kierownictwa, włącznie z zakazem sprzedaży nieruchomości Żydom.


Nawet jeśli Abbas powróci do negocjacji z Izraelem, nie będzie w stanie dokonać żadnych terytorialnych ustępstw z powodu palestyńskiego prawa i orzeczeń.  


Abbas wie, że jeśli zgodzi się na takie ustępstwa, nigdy nie dostąpi przywileju pogrzebu na muzułmańskim cmentarzu, zgodnie z orzeczeniem jego muftiego i islamskich organów religijnych.  


Tymczasem Abbas nie ma problem z mówieniem członkom administracji Bidena i członkom Kongresu tego, co chcą usłyszeć (o procesie pokojowym z Izraelem i o tak zwanym rozwiązaniu w postaci dwóch państw) w celu wyłudzenia amerykańskiej pomocy finansowej.


Abbas weźmie pieniądze, a równocześnie jego siły bezpieczeństwa będą ścigać Palestyńczyków, którzy prowadzą interesy z Żydami.


How Palestinian Leaders Are Deceiving Americans

Gatestone Institute, 13 lipca 2021

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

Bassam Tawil

Muzułmański badacz i publicysta mieszkający na Bliskim Wschodzie. 


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1089 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Dlaczego Hillary Clinton nazwała to „palestyńskim znęcaniem się nad dziećmi”   Flatow   2022-08-14
Jak media “równoważąc” próbują ukryć prawdę     2022-08-12
Antysemicki „śledczy” Rady Praw Człowieka ONZ mówi głośno to, co przemilczane   Tobin   2022-08-11
Gaza: Ci co zawsze, potępiają Izrael   Kemp   2022-08-08
Komisja Śledcza twierdzi, że podstawą prawną istnienia Izraela jest Rezolucja 181 Zgromadzenia Ogólnego ONZ. To nie jest prawdą. (Ale kłamią, bo są przeciwko Izraelowi)     2022-08-06
Pierwsza połowa 2022 r.: arabscy terroryści dokonali ponad 3700 ataków na Izraelczyków   Savir   2022-08-05
Mohammed El-Kurd, reporter narodu  “Palestyny”   Fitzgerald   2022-08-01
Film “Pamiętaj Bagdad” (2017)   Julius   2022-07-30
Anne Frank zdradzona raz jeszcze   Collier   2022-07-28
Palestyńskie kłamstwa (zbudowane na żydowskiej krwi)   Collier   2022-07-26
Czy Palestyńczycy zamierzają pozwać Ligę Narodów lub ONZ do sądu?   Hirsch   2022-07-25
Świadoma ślepota Europy w sprawie palestyńskiej   Blum   2022-07-22
Narastająca obsesja antysemitów   Collier   2022-07-21
Model ajatollahów dla świata   Taheri   2022-07-19
Przesłanie Autonomii Palestyńskiej do dzieci: „Palestyna należy do Palestyńczyków od rzeki do morza”   Zilberdik   2022-07-15
“Rozwiązanie w postaci dwóch państw”, w celu zniszczenia Izraela   Toameh   2022-07-13
Nazistowskie korzenie islamistycznej nienawiści   Herf   2022-07-12
Dlaczego Izrael nie powinien rozmawiać z AP   Rosenthal   2022-07-11
Turcja: Dżihad przeciwko Cyprowi   Bulut   2022-07-09
PA świętuje „polityczne zwycięstwo” nad UE   Marcus   2022-07-08
Komisja śledcza ONZ o “Okupowanych terytoriach palestyńskich” działa jak inkwizycja   Bayefsky   2022-07-04
Irański plan udaremnienia izraelsko-arabskiej normalizacji stosunków oraz dalszego rozszerzania rewolucji   Toameh   2022-07-03
Co kryje się za kłamstwem o izraelskim ‘apartheidzie’   Collier   2022-07-02
Analiza najnowszej propagandowej publikacji ONZ   Litman   2022-06-26
Izrael musi wydalić tego dyplomatę UE   Marcus   2022-06-21
Kwestia żydowska w wielkim świecie   Koraszewski   2022-06-11
Iran nie czeka na broń jądrową, by zdestabilizować Bliski Wschód   Toameh   2022-06-10
Turcja, terroryści i NATO   Bulut   2022-06-07
David Rovics o Dżanin 2002   Landes   2022-06-02
CNN znajduje swoich “tańczących Izraelczyków”   Collier   2022-05-31
Jeden majowy dzień — w Jerozolimie i Nowym Jorku   Chesler   2022-05-26
Krew Shireen abu Akleh jest na rękach Palestyńczyków   Rosenthal   2022-05-21
Nie da się rozwiązać problemu antysemityzmu ONZ przez ignorowanie go   Tobin   2022-05-18
Rosja i Chiny: najgorszy moment w historii   Chang   2022-05-12
Putin, Hitler i historii kobyła   Koraszewski   2022-05-11
Izrael: najczystszy kraj świata   Bard   2022-05-11
Palestyński kult śmierci – uwielbienie mordowania Żydów   Collier   2022-05-10
Iran mówi otwarcie – i powinniśmy uważnie słuchać     2022-05-08
Wspaniała wiadomość na Jom HaSzoah! Nie ma antysemitów!     2022-05-07
Czy umiemy wyobrazić sobie świat bez Izraela?   Tobin   2022-05-06
Allah sprowadził Żydów do Palestyny, żebyśmy mogli ich wykończyć     2022-05-04
Ramadan kończy się z hukiem   Blum   2022-05-02
Oni wszyscy mają krew na rękach   Collier   2022-04-21
W XXI wieku antysyjonizm znaczy antysemityzm   Tobin   2022-04-20
Jak USA utrwalają palestyńską przemoc   Blum   2022-04-19
Palestyńczycy popierają mordowanie przypadkowych Żydów     2022-04-18
Szaleństwa głębokiej wiary   Fitzgerald   2022-04-13
Intifada z okazji ramadanu?   Blum   2022-04-09
Nie nagradzajcie Palestyńczyków za nową falę terroru   Tobin   2022-04-05
Większość “Palestyńczyków” głosowałaby dziś na Hamas   Greenfield   2022-04-02
Dlaczego Stany Zjednoczone nadal płacą za antysemicką farsę w ONZ?   Tobin   2022-04-01
AP zachęcała do zamachu terrorystycznego w Beer Szewie… i nagrodzi go   Marcus   2022-03-29
Śpiew i taniec o “apartheidzie”: Infantylna @Amnesty jest obecnie taka sama jak inne antyizraelskie grupy     2022-03-22
Reportaż rosyjskiej telewizji o syryjskich żołnierzach zgłaszających się na ochotnika do walki wraz z Rosją przeciwko Ukrainie     2022-03-17
Obywatele właściwie poinformowani   Koraszewski   2022-03-16
Kłamstwo o dłuższej i silniejszej umowie z Iranem   Bard   2022-03-11
Biden rozbija złudzenia Izraela   Glick   2022-03-10
Electronic Intifada w pełni popiera Putina   Collier   2022-03-07
Propagandowy front Władimira Putina   Koraszewski   2022-03-07
Rosja: Iran jest naszym sojusznikiem, uczestniczymy w rozwijaniu jego projektu nuklearnego     2022-03-03
Chiny: To USA są winne ukraińskiego konfliktu     2022-03-02
„Apartheid” jest nową „okupacją” – terminem używanym w czysto propagandowych celach     2022-02-28
Czy Putin będzie strzelał do zakładników?   Rosenthal   2022-02-28
Lepszy kontrakt za pochwałę terroryzmu   Fitzgerald   2022-02-23
Nękanie w Judei i Samarii musi się zakończyć – ale kto nęka kogo?   Oz   2022-02-20
Nie ugłaskuj krokodyla “przebudzenia”     2022-02-18
Toksyczna szczodrość. Jak Europejczycy używają izraelskich NGO do destabilizowania Izraela   Altabef   2022-02-15
Losowy przykład nieuczciwości raportu Amnesty International     2022-02-14
Strategia Autonomii Palestyńskiej używania dzieci-żołnierzy przeciwko Izraelowi   Marcus   2022-02-13
Co naprawdę oznacza wspieranie „palestyńskiego pojednania”?   i Itamar Marcus   2022-02-12
Saudyjski dziennikarz o zerwaniu związków z Palestyńczykami   Fitzgerald   2022-02-11
Groza ujawnienia proizraelskiego stanowiska   Goska   2022-02-09
Neonazistowska fascynacja salafickim dżihadem   Wójcik   2022-02-08
Antysemici wszystkich krajów łączcie się   Koraszewski   2022-02-07
Palestyńscy najemnicy Iranu: Dżihad przeciw Izraelowi i Ameryce   Toameh   2022-02-06
Kościół, który promuje antysemityzm   Tobin   2022-02-04
Grupy terrorystyczne kochają Amnesty International, jako że kieruje się planami zniszczenia Izraela naszkicowanymi w Durban     2022-02-03
Amnesty wymyśla kolejną definicję apartheidu – tylko dla Izraela     2022-02-02
Wojna przeciwko Żydom prowadzona przez grupy “obrony praw człowieka”: @Amnesty, @HRW i @BTselem     2022-02-01
Powrót „Protokołów mędrców Syjonu”   Rosenthal   2022-01-31
„Guardian” wynalazł nowe antyizraelskie oszczerstwo: „Sportswashing”   Levick   2022-01-30
Pamiętajcie Dajr Jasin!   Troy   2022-01-29
Wikipedia morduje historię     2022-01-25
Associated Press zamienia palestyński wypadek drogowy w podżeganie przeciwko Izraelowi   Fitzgerald   2022-01-23
Wędrówka idei na Bliskim Wschodzie   Mansour   2022-01-22
Neonaziści dążą do wykucia braterskiej więzi z dżihadystami   Stalinsky   2022-01-19
Kiedy atakowani są Żydzi, przedstawiciele władz boją się powiedzieć “antysemityzm”   Frantzman   2022-01-17
Sowieckie kłamstwo o izraelskim apartheidzie   Kemp   2022-01-14
„Nieistotne religijne idee”? Nie, każdy terroryzm jest oparty na głębokiej wierze, niezależnie od tego, czy jest religijny, polityczny, społeczny czy inny – część I   M. Reiter   2022-01-13
Litania nieszczęść Hassana Nasrallaha   Fitzgerald   2022-01-13
Palestyńczycy: Jesteśmy dumni z naszych terrorystów   Tawil   2022-01-11
Życie w epoce kamienia   Rosenthal   2022-01-09
The Yellow Spot: szczegółowa relacja z tamtych czasów o nazistowskim prześladowaniu Żydów w latach 1933-1935 brzmi bardzo podobnie do dzisiejszego antysemityzmu     2022-01-08
Co stałoby się z Arabami podczas nuklearnego uderzenia na Izrael i dlaczego nikogo to nie obchodzi?     2022-01-07
Z Facebooka egipskiego dysydenta   Mansour   2022-01-04
Co naprawdę zdarzyło się z milionem Żydów w krajach arabskich?   Collier   2022-01-03
Palestyńska szkoła terroryzmu   Tawil   2022-01-02
ONZ wypowiada wojnę Izraelowi   Rosenthal   2021-12-31
Unicestwienie Izraela najwyższym ideałem Iranu     2021-12-27
Według sondażu 93% palestyńskich Arabów w Jerozolimie woli rządy izraelskie od palestyńskich   Fitzgerald   2021-12-25

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk