Prawda

Wtorek, 28 wrzesnia 2021 - 16:37

« Poprzedni Następny »


Jak palestyńscy przywódcy oszukują Amerykanów


Bassam Tawil 2021-07-20

Prezydent Autonomii Palestyńskiej, Mahmoud Abbas, nie ma problem z mówieniem administracji Bidena i członkom Kongresu tego, co lubią słyszeć, żeby wyłudzać finansową pomoc z USA. Abbas weźmie pieniądze, a równocześnie jego siły bezpieczeństwa będą ścigać Palestyńczyków, którzy prowadzą interesy z Żydami. Na zdjęciu: Abbas przemawia na posiedzeniu kierownictwa palestyńskiego państwa 19 maja 2020r.
Prezydent Autonomii Palestyńskiej, Mahmoud Abbas, nie ma problem z mówieniem administracji Bidena i członkom Kongresu tego, co lubią słyszeć, żeby wyłudzać finansową pomoc z USA. Abbas weźmie pieniądze, a równocześnie jego siły bezpieczeństwa będą ścigać Palestyńczyków, którzy prowadzą interesy z ŻydamiNa zdjęciu: Abbas przemawia na posiedzeniu kierownictwa palestyńskiego państwa 19 maja 2020r.

Palestyńczyk został skazany 30 czerwca na siedem lat więzienia w połączeniu z ciężkimi robotami za próbę sprzedania ziemi izraelskiemu Żydowi. Ten mężczyzna, którego tożsamości nie ujawniono, został skazany przez sąd Autonomii Palestyńskiej w Ramallah, de facto stolicy Palestyńczyków.


"Sąd pierwszej instancji w Ramallah reprezentowany przez sędziów Rameza Dżamhoura, Rameza Musleha iAmjada al-Sza'ara, wydał wyrok skazujący oskarżonego o próbę „odcięcia” części ziemi państwa Palestyny na rzecz wroga” - podała oficjalna agencja informacyjna AP, Wafa. "Został skazany na 7 lat więzienia z ciężkimi robotami”.


"Odcięcie" jest terminem używanym przez AP do określenia przekazania własności nieruchomości będącej właśnością Palestyńczyka izraelskiemu Żydowi. Nie trzeba wyjaśniać, że słowo “wróg” oznacza Izrael.


AP ucieka się do tego rodzaju niewyraźnej terminologii, by uniknąć krytyki międzynarodowej społeczności za politykę karania każdego Palestyńczyka, który sprzedaje swoją ziemię lub dom izraelskiemu Żydowi. AP nie chce, by świat wiedział, że ma prawo, które zabrania sprzedaży nieruchomości izraelskiemu „wrogowi”.


W 2014 roku, prezydent AP, Mahmoud Abbas poprawił Artykuł 114 jordańskiego Kodeksu Karnego, który obowiązuje na kontrolowanych przez AP terenach Zachodniego Brzegu [Judei i Samarii]. Według jordańskiego prawa, osoba, która próbuje oddzielić jakąkolwiek część jordańskiego terytorium, by przyłączyć ją do obcego państwa, zostanie poddana karze co najmniej pięciu lat więzienia z ciężkimi robotami.


Abbas podniósł maksymalną karę do dożywocia z ciężkimi robotami dla każdego Palestyńczyka, który zostanie uznany za winnego sprzedania lub wydzierżawienia "części palestyńskiej ziemi obcemu krajowi lub wrogiemu państwu albo któremukolwiek z jego obywateli”.


W 2018 roku sąd AP skazał amerykańskiego Palestyńczyka na dożywocie za złamanie tego prawa. Oskarżony, Issam Akel, który ma izraelski dowód osobisty, ponieważ jest rezydentem Jerozolimy, został oskarżony o próbę sprzedania nieruchomości w Jerozolimie izraelskiemu Żydowi.  


Został skazany mimo protestów ze strony Izraela i USA. Ówczesny ambasador USA w Izraelu, David Friedman, powiedział, że wyrok na Akela jest “sprzeczny z wartościami USA i wszystkimi tym, którzy orędują za pokojowym współistnieniem”. AP została w końcu zmuszona do uwolnienia Akela w styczniu 2019 roku pod naciskiem rządu USA.


Akel miał szczęście, że został uwolniony, ponieważ miał amerykański paszport. Inni Palestyńczycy, oskarżeni o to samo przestępstwo, pozostają jednak w więzieniach AP, bo nie są amerykańskimi obywatelami.  


Wyrok sądu z 30 czerwca pokazuje, że AP jest zdecydowana nadal karać Palestyńczyków przyłapanych na sprzedaży nieruchomości izraelskim Żydom. Wyrok ma także na celu wysłanie ostrzeżenia Palestyńczykom, że każdy, kto choćby tylko próbuje wchodzić w transakcje dotyczące nieruchomości z izraelskimi Żydami, zostanie wtrącony do więzienia.  


Wojna AP z Palestyńczykami podejrzanymi o sprzedaż nieruchomości izraelskim Żydom nie ogranicza się tylko do kroków prawnych. W ostatnich latach palestyńskie władze religijne wydały szereg orzeczeń zakazujących muzułmanom angażowanie się w takie umowy.


W 2018 roku szejk Mohammed Hussein, palestyński mufti Jerozolimy, wydał fatwę (islamskie orzeczenie) nazywając “ziemię Palestyny” niezbywalnym dziedzictwem religijnym, którego nie można sprzedawać „wrogom”. Ta fatwa zakazuje muzułmanom "umożliwianie przekazania własności jakiejkolwiek części Jerozolimy lub ziemi Palestyny [izraelskiemu] wrogowi”. Wzywa także muzułmanów do bojkotowania tych, którzy łamią tę fatwę i nie dopuszczania do pochowania ich na muzułmańskich cmentarzach.


W 1996 roku, Dar al-Ifta, palestyński islamski organ doradczy odpowiedzialny za wydawanie religijnych wskazówek, orzekł, że jest zakazane sprzedawanie ziemi przez muzułmanina Żydom. Również on wzywał do bojkotu każdego biorącego udział w takiej transakcji: są uznani za heretyków i zdrajców”.


Od czasu wydania tego orzeczenia kilku Palestyńczyków zabito za domniemane pośredniczenie w sprzedaży izraelskim Żydom. Rozmaite oddziały palestyńskich sił bezpieczeństwa aresztowały dziesiątki innych. Trzech podejrzanych, których nie zidentyfikowano, skazano na 15 lat więzienia z ciężkimi robotami.


Według Prewencyjnej Służby Bezpieczeństwa (PSS) AP, rozprawa z podejrzanymi sprzedawcami ziemi odbywa się zgodnie z instrukcjami palestyńskiego politycznego kierownictwa. „Sprzedaż nieruchomości [Żydom] stanowi niebezpieczne zagrożenie dla [palestyńskiegoi] bezpieczeństwa narodowego” – oświadczyły władze PSS.


Kiedy PSS mówi o palestyńskim kierownictwie, mówi o Abbasie i rządzie AP na Zachodnim Brzegu [w Judei i Samarii]. PSS przyznaje, że Abbas i kierownictwo AP rozkazało palestyńskim siłom bezpieczeństwa aresztować każdego Palestyńczyka podejrzanego o sprzedaż nieruchomości Żydom.


To jest to samo palestyńskie kierownictwo, które teraz mówi administracji Bidena, że jest chętne do ponownego podjęcia procesu pokojowego z Izraelem.  


Podczas gdy siły bezpieczeństwa AP ścigają Palestyńczyków podejrzanych o transakcje nieruchomościami z Żydami, Abbas powiedział 8 lipca odwiedzającym go kongresmenom  USA, że jest oddany sprawie “sprawiedliwego i wszechstronnego pokoju poprzez negocjacje [z Izraelem] pod auspicjami członków Kwartetu”: USA, Unii Europejskiej, Rosji i ONZ.


Członkowie Kongresu są niewątpliwie nieświadomi, że prawo Abbasa karze Palestyńczyków za domniemane sprzedawanie ziemi Żydom. Można także bezpiecznie założyć, że kongresmeni nie są świadomi islamskich dekretów religijnych zakazujących muzułmanom nawet prób zawierania tego typu transakcji. Kongresmeni nie wiedzą o tym, ponieważ media głównego nurtu na Zachodzie rzadko informują o polityce apartheidu palestyńskiego kierownictwa, włącznie z zakazem sprzedaży nieruchomości Żydom.


Nawet jeśli Abbas powróci do negocjacji z Izraelem, nie będzie w stanie dokonać żadnych terytorialnych ustępstw z powodu palestyńskiego prawa i orzeczeń.  


Abbas wie, że jeśli zgodzi się na takie ustępstwa, nigdy nie dostąpi przywileju pogrzebu na muzułmańskim cmentarzu, zgodnie z orzeczeniem jego muftiego i islamskich organów religijnych.  


Tymczasem Abbas nie ma problem z mówieniem członkom administracji Bidena i członkom Kongresu tego, co chcą usłyszeć (o procesie pokojowym z Izraelem i o tak zwanym rozwiązaniu w postaci dwóch państw) w celu wyłudzenia amerykańskiej pomocy finansowej.


Abbas weźmie pieniądze, a równocześnie jego siły bezpieczeństwa będą ścigać Palestyńczyków, którzy prowadzą interesy z Żydami.


How Palestinian Leaders Are Deceiving Americans

Gatestone Institute, 13 lipca 2021

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

Bassam Tawil

Muzułmański badacz i publicysta mieszkający na Bliskim Wschodzie. 


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 954 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Czy terroryści będą szkoleni za pieniądze zachodnich podatników?   Greenfield   2021-09-26
“Obchody” 20. rocznicy festiwalu nienawiści ONZ w Durbanie   Steinberg   2021-09-21
Artykuł w „Independent” z akrobatyką, żeby uniknąć słowa Hamas   Levick   2021-09-20
Taliban i antysemityzm ukryty w międzynarodowych stosunkach   Frantzman   2021-09-18
Izrael próbuje złagodzić problemy Palestyńczyków w Gazie i na Zachodnim Brzegu, w zamian otrzymuje zniewagi   Fitzgerald   2021-09-14
Najbardziej poszukiwany terrorysta ministrem bezpieki   Ahmad   2021-09-14
Pamięć i nauki z zamachu 9/11   Collins   2021-09-11
Islamski ekstremizm w Wielkiej Brytanii jest coraz pewniejszy siebie   Collier   2021-09-10
Administracja Bidena daje mułłom w Iranie kolejne zwycięstwo: przejęcie władzy przez talibów   Rafizadeh   2021-09-03
Terroryzm: różne miejsca, różne zdjęcia   Collins   2021-09-01
Chiny: Tajwan nie powinien polegać na poparciu USA     2021-08-31
Arabowie: Biden przywraca do życia ekstremizm i terroryzm   Toameh   2021-08-31
Najnowszy antyizraelski raport HRW     2021-08-28
Niech się palą izraelskie drzewa. Jewish Voice for Peace, antyizraelska grupa, kibicuje jerozolimskim pożarom   Abdul-Hussain   2021-08-27
Wznowiona “obietnica” Iranu dla Palestyńczyków   Toameh   2021-08-25
Zachodnia dyplomacja: błaganie terrorystów   Meotti   2021-08-24
Liban i jego tykające bomby   Taheri   2021-08-24
Czy Zachód może być uczciwy w sprawie islamistycznego zagrożenia?   Tobin   2021-08-23
Z amerykańskiego upokorzenia wyłoni się nowy porządek świata   Ahmed   2021-08-18
Niemcy wydadzą 41 milionów dolarów, żeby “odkryć” przyczyny dzisiejszego antysemityzmu   Fitzgerald   2021-08-18
“Naród irański nie zrezygnuje z islamu z powodu braków wody”     2021-08-14
A Kartagina musi być zburzona…   Koraszewski   2021-08-12
Zniszczenia w Gazie, o których wam nie powiedziano, bo nie pasują do antyizraelskiej narracji   von Koningsveld   2021-08-10
Walka z zarazą z Durbanu   Kemp   2021-08-08
Liban atakuje Izrael, Liban krzyczy „agresja”   Abdul-Hussain   2021-08-07
Atak terrorystyczny na Speakers Corner był nożem wbitym w brytyjską demokrację   Collier   2021-08-06
Kiedy nie ma udziału Izraela znika zainteresowanie losem Palestyńczyków     2021-08-04
Hamas chełpi się mordowaniem żydowskich dzieci 20 lat temu w pizzerii Sbarro     2021-08-03
Marksistowskie poparcie dla palestyńskiego terroryzmu prowadzi do nienawiści do Żydów na całym Zachodzie   Milliere   2021-08-01
Świat reaguje na Izrael z arogancją i hipokryzją   Darshan-Leitner   2021-07-31
ONZ ustanawia stałą izraelożerczą komisję dochodzeniową pod przewodnictwem znanej z nienawiści do Izraela apologetki antysemityzmu Navi Pillay     2021-07-30
W Iranie Najwyższy Przywódca jest zaniepokojony   Fitzgerald   2021-07-28
Dziennikarka BBC wyrzucona za tweet “Hitler miał rację”   Fitzgerald   2021-07-25
Szwecja: Imam potępia szwedzką flagę, wzywa muzułmanów do “miażdżenia i rozbijania głów Żydów”   Spencer   2021-07-24
Biden i mułłowie: "Karmienie krokodyla"   Rafizadeh   2021-07-24
Specjalny Sprawozdawca Rady Praw Człowieka ONZ ogłasza, że izraelskie osiedla są „zbrodnią wojenną”. Dlaczego jest w błędzie?   Fitzgerald   2021-07-21
Jak palestyńscy przywódcy oszukują Amerykanów   Tawil   2021-07-20
Morale i kwestia wyjścia Ameryki z Afganistanu   Koraszewski   2021-07-19
Opieka medyczna Izraela nad przywódcami Hamasu i AP, a podwójne standardy CUNY   Fitzgerald   2021-07-19
Denazyfikacja Bliskiego Wschodu wymaga ponownej denzyfikacji Niemiec   Pickles   2021-07-18
Amnezja wysepkowa jest super   Honig   2021-07-16
Dyktator Białorusi: „Świat płaszczy się przed Żydami”   Fitzgerald   2021-07-16
Jak izraelożercy stali się wpływowi   Rosenthal   2021-07-13
Pod uwagę amerykańskim uczelniom, których partnerem jest Uniwersytet Al Kuds   Flatow   2021-07-11
Dzieci Palestyny poświęcą swoją krew i swoje ciała     2021-07-10
Czy Palestyńczycy potępią mufiego Hussainiego i Hitlera?   Abdul-Hussain   2021-07-09
Administracja Bidena: nagradzanie morderczego reżimu Iranu?   Rafizadeh   2021-07-07
Uwagi na marginesie 50. rocznicy ukończenia studiów   Landes   2021-07-07
Dlaczego życie czarnych chrześcijan zupełnie się nie liczy?   Ibrahim   2021-07-06
Czy IDF jest bezradna?   Bard   2021-07-05
Prawo powrotu w stare koleiny   Koraszewski   2021-07-04
Letnie obozy palestyńskiego dżihadu   Toameh   2021-07-02
Najbardziej niebezpieczni terroryści świata   Patrikarakos   2021-06-30
Artykuł Human Rights Watch o antysemityzmie ZACHĘCA do lewicowego antysemityzmu     2021-06-29
Krótka historia długiej nienawiści   Rosenthal   2021-06-28
Stany Zjednoczone wspierają palestyńskie naruszenia praw człowieka.   Toameh   2021-06-26
Palestyńska kultura przemocy   Bard   2021-06-25
Ewolucja, dzieci i mordercy   Koraszewski   2021-06-23
Zatruty owoc ustępstw wobec irańskich mułłów   Toameh   2021-06-22
Na nieludzkiej ziemi   Koraszewski   2021-06-21
Przez całą historię Żydzi musieli z czegoś rezygnować, by uzyskać akceptację – tym razem jest to Izrael   Amos   2021-06-20
Wiadomości z Iranu, zarówno te głupie, jak i te złowrogie   Fitzgerald   2021-06-19
Gaza, Sky News i marsz islamistów na Londyn   Collier   2021-06-19
Dziennikarstwo z własnym samobójczym celem   Landes   2021-06-18
Tylko Palestyńczycy mogą być ofiarami   Abdul-Hussain   2021-06-17
Z Bagdadu do Gazy: dzisiejszy konflikt jest zakorzeniony w ideologii ery nazistowskiej   Julius   2021-06-16
“TIMES” propaguje demonizację Izraela przez BLMAdam Levick   Levick   2021-06-15
Multikulturowi wielbiciele Hitlera   Greenfield   2021-06-14
Jak międzynarodowa społeczność starała się stworzyć niekończącą się wojnę izraelsko-palestyńską   Frantzman   2021-06-13
Administracja Bidena nagradza terrorystów: Abbasa i Hamas   Tawil   2021-06-11
Budząca mdłości zachodnia “postprawda” na temat wojny Gazy z Izraelem   Bekdil   2021-06-10
Policzmy dokładnie ofiary w Gazie   Rosenthal   2021-06-09
Umyj, wypłucz, powtórz wojnę   Collins   2021-06-08
Świat akademicki dla Hamasu   Pessin   2021-06-06
Wciskacze fake newsów o Palestyńczykach ignorują ludobójstwo chrześcijan. Ideologicznie napędzana hipokryzja   Ibrahim   2021-06-05
Kostiumowy dramat i kompromitacja   Rosenthal   2021-06-05
Bliski Wschód Hady’ego Amra   Glick   2021-06-04
Tureccy Żydzi - uboczne ofiary tureckiej nienawiści do Izraela   Bekdil   2021-06-04
Terapeutka o trwającym statusie ofiary palestyńskich Arabów   Oz   2021-06-01
Prawda o tym “arabskim chłopcu podpalonym przez Izraelczyków”   Fitzgerald   2021-06-01
Hasło: “Izrael ma prawo się bronić” pokazuje bezmiar moralnego zagubienia   Pandavar   2021-05-31
Jeśli USA chcą być humanitarne, nie “odbudują” Gazy   Tobin   2021-05-31
Szejk Dżarrah i niesymetryczne roszczenia   Julius   2021-05-30
Przywódca Hamasu w Gazie: To była tylko próba, nic poza małym ćwiczeniem przed tym, co się zdarzy     2021-05-29
Zachodni obrońcy Gazy mają oczy, ale nie widzą   Steinberg   2021-05-28
Fałszywi bojownicy o pokój i prawdziwi terroryści tworzą niemal doskonały front nienawiści do Żydów     2021-05-27
Palestyńskie głosy, których Blinken nie usłyszy   Toameh   2021-05-26
Nieodnotowane: IDF ceni życie, celem Hamasu jest maksymalizacja ofiar   Koningsveld   2021-05-25
Nowe furie najstarszej nienawiści   Savodnik   2021-05-24
Trąby i silniki czołgów: punkt zwrotny w Gazie?   Kemp   2021-05-22
Mam dość   Ezra   2021-05-21
Po drugiej stronie lustra   Koraszewski   2021-05-19
Zastępcza wojna Iranu przeciwko Izraelowi   Toameh   2021-05-18
Iran ujawnia swoją strategię doradzając Hamasowi w wojnie przeciwko Izraelowi   Frantzman   2021-05-17
Dejudaizacja Jerozolimy w 1948 roku   Carlson   2021-05-17
Kiedy rakiety Hamasu uderzają w izraelskie domy, zapomnij o niuansach   Tobin   2021-05-16
Naszym prawdziwym celem jest zniszczenie Izraela   Tawil   2021-05-15
Dzisiejsze oszczerstwo o rytuale krwi   Rosenthal   2021-05-14
Stara sztuczka Mahmouda Abbasa: antysemickie podżeganie   Blum   2021-05-13
Irańska pułapka   i Sarah N. Stern   2021-05-12

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Bohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotu


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk