Prawda

Czwartek, 19 kwietnia 2018 - 15:53

« Poprzedni Następny »


Intifada USA: Szalejące płomienie kłamstw na kampusach USA


Phyllis Chesler 2016-12-08

Antyizraelski protest na University of California, marzec 2016.
Antyizraelski protest na University of California, marzec 2016.

Islamska nienawiść do Żydów zawarła zdradziecki sojusz z zachodnimi akademikami i aktywistami – i kampusy w USA stoją w ogniu nienawiści.

Czy uciekałeś kiedykolwiek z szalejącego pożaru? Doświadczyłam tego dwukrotnie i człowiek nigdy nie zapomina żaru, smrodu, jaskrawo czerwonych i pomarańczowych płomieni, koszmaru, bliskiego spotkania ze śmiercią, utraty rzeczy i domu  - i wszechogarniającej wdzięczności za to, że pozostało się przy życiu.

Izrael był dosłownie w ogniu, przez wiele dni, w wyniku serii wrogich, skoordynowanych ataków podpalaczy, znanych jako #ArsonJihad, #Pyro-terrorism, lub #BushfireJihad. Daniel Pipes prowadzi rejestr takich ataków dżihadystów.

W dodatku do arabskich zamachów samobójczych, bombardowania rakietami, porwań i morderstw, ataków podziemnymi tunelami, rzucania kamieniami, ataków nożowych i taranowania samochodami, ogień od dawna był ulubioną bronią islamistów w Europie, Australii i w Izraelu. 

W Izraelu arabscy dżihadyści wykorzystują mniejsze, naturalnie pojawiające się pożary lasów do celowego rozpalenia wielu dodatkowych ogni. Kto może zapomnieć pożary w północnym Izraelu w 2010, 2011, 2012, 2013 i w 2015 r.? Lub faktu, że Arabowie próbowali podpaleń w Izraelu w „oszałamiającym tempie dwóch dziennie” w 2010 r.?

„Hate Spaces: The Politics of Intolerance on Campus" [Przestrzenie nienawiści: Polityka nietolerancji na kampusach], ważny nowy film wyprodukowany przez Americans for Peace and Tolerance on Campus (Charles Jacobs i producent oraz reżyser, Avi Goldwasser), opowiada o innym rodzaju podkładania ognia: o sposobie, w jaki amerykańskie kampusy są podpalane przez dobrze wyreżyserowaną i dobrze finansowaną propagandę przeciwko Żydom i przeciw państwu żydowskiemu.

Kiedy taka propaganda zakorzenia się, rzeczywisty fizyczny, morderczy dżihad nie jest odległy. Wojna poznawcza, jak wiedzą moi koledzy Richard Landes i Charles Jacobs, jest bardzo gorąca; ona także jest mordercza.


Nagromadzony materiał filmowy coraz bardziej agresywnej i groźnej, owiniętej kefijami i hidżabami tłuszczy, zrywającej pro-izraelskie spotkania lub bezstronne wykłady; wszechobecne swastyki, antyżydowskie graffiti („Zabić wszystkich Żydów”, „Nienawidzę Żydów”, „Żydłak”, „Brudny Żyd”), przerażająca mowa nienawiści („Żydzi, wasze dni są policzone”, „Niech żyje Intifada”, „Od Rzeki do Morza, Palestyna będzie wolna”, „Jesteście mordercami dzieci”), wielka atrapa Muru Apartheidu, fałszywe noty eksmisji, napady na akademiki, zastraszanie itd. – to wszystko dokumentuje to, co nazwałam kiedyś, jeszcze w 2003 r., „zjawiskiem brunatnych koszul” na kampusie.


Obecnie oddziały “brunatnych koszul” rozrosły się. Rządzą kampusami w całej Ameryce, narzucając narrację w sprawie Izraela, islamu, Palestyny, Żydów i „Ameryki”. Ich nikczemne kłamstwa, ich fałszywe i zabójcze narracje przejęły wyobraźnię amerykańskich pracowników naukowych i aktywistów. Jak? Ten film wyraźnie i przekonująco dokumentuje rolę Students for Justice in Palestine i Muslim Student Association (MSA), obu organizacji frontowych Bractwa Muzułmańskiego i grup terrorystycznych, rozgrywających swój plan na wszystkich kampusach.


Już w 2007 r. wydział terroryzmu policji nowojorskiej “zidentyfikował MSA jako inkubatora radykalizmu islamskiego”. Istotnie, jak pokazuje film, ponad dziesięciu przywódców MSA i członków tej organizacji na kampusach, zarówno profesorów, jak studentów, uczestniczyło w działaniach terrorystycznych. Wśród nich byli Anwar al-Awlaki (Colorado State University), człowiek, który zainspirował Nidala Hassana, mordercę z Ford Hood; Ramzi Yousef (Rutgers University), w więzieniu za zorganizowanie zamachu na World Trade Center w 1993 r.; Aafia Siddiqui (z MIT, Brandeis), posiadająca informację, jak zbudować “brudną bombę”, schwytana w Afganistanie, kiedy próbowała zastrzelić dwóch żołnierzy amerykańskich; Dzhokhar Tsarnayav (University of Massachusetts at Dartmouth), zamachowiec z Bostonu.


Ten znakomity film pokazuje Hatema Baziana z Berkeley, jak wzywa przed kamerą do "Intifady w tym kraju". Mówi: "Obserwowaliśmy Intifadę w Palestynie, obserwowaliśmy powstanie w Iraku i pytanie brzmi: co my robimy? Jak to jest, że nie mamy intifady w tym kraju?”  


Moje pytanie brzmi: dlaczego Bazian nadal naucza na University of California? Dlaczego człowiekowi, który założył American Muslims for Palestine, organizację której różni funkcjonariusze zostali uznani "w sądzie federalnym za odpowiedzialnych za finansowanie Hamasu”, nadal ma pozwolenie na nauczanie i jest profesorem na uniwersytecie?  Ta grupa nie tylko organizuje coroczne konferencje, przerywała ona także zgromadzenia żydowskie na kampusach w całym kraju i stoi za kampanią Bojkotu, Dywestycji, Sankcji (BDS) na kampusach amerykańskich. Dlaczego Bazin (którego badanie o rzekomej “islamofobii, opublikowane wspólnie z CAIR, jest pełnym fałszów, pseudonaukowym badaniem), jest profesorem w Berkeley?


Oto dlaczego.


Wielkie Kłamstwa są chronione jako “wolności akademickie” i “wolność słowa”, przypuszczalnie w służbie „antyrasizmu”. Ataki słowne i fizyczne na Żydów nie są uważane za rasistowskie, ponieważ antysemityzmu po prostu nie uznaje się za rasizm. Coraz powszechniej respektuje się „mikroagresję” wszelkiego rodzaju; jawna nienawiść do Żydów dezorientuje administratorów, którzy wciąż wierzą, że anty-syjonizm to nie to samo co antysemityzm i że jeśli osoba pochodzenia żydowskiego także jest zdezorientowana – to załatwia to sprawę.


Gloria Greenfield w swoich filmach ("The Case for Israel," "Body and Soul" i "Unmasked: Judeophobia");  Neil Kressel w swoich badaniach; Charles Small w bolesnym doświadczeniu z Yale; Richard Cravatts w nowej książce, Genocidal Liberalism: The University's Jihad Against Israel and Jews, wszyscy oni odkryli, że islamska nienawiść do Żydów jest endemiczna, ale nie ma o tym słowa w amerykańskich programach szkolnych, podręcznikach, badaniach o uprzedzeniach, wykładach uniwersyteckich i konferencjach. Każda próba naświetlenia islamskiego apartheidu religijnego jest uznana za “islamofobię”. Również każda próba powiedzenia prawdy o islamskim apartheidzie płci jest uważana za „rasistowską”, „biały nacjonalizm” i „kolonialną propagandę”.   


Oto dlaczego Wielkie Kłamstwo i Cenzorowanie Prawdy otrzymały przyzwolenie na jątrzenie  na kampusach amerykańskich: jak pokazuje ten film, wiele uniwersytetów amerykańskich otrzymuje olbrzymie (a są to naprawdę olbrzymie) fundusze od Arabii Saudyjskiej, Kataru i Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Przez ostatnich sześć lat te trzy kraje ofiarowały łącznie miliard dolarów Georgetown, Harvard, Northwestern, MIT, Carnegie Mellon, Stanford, John Hopkins, New York, i, oczywiście, University of California oraz innym amerykańskim uniwersytetom.


Wszyscy rozumiemy teraz, że islamska nienawiść do Żydów zawarła zdradziecki sojusz z zachodnimi pracownikami uniwersytetów i aktywistami – co kiedyś nazwałam „Doskonałą burzą”. Tworzy to niebezpieczeństwo dla studentów, jeśli chodzi o autentyczną naukę, oraz dla Żydów i syjonistów często zdumionych, że ta przemoc nie tyle przychodzi od “skrajnej prawicy”, ile od „skrajnej lewicy”.   


Ten film pokazuje ponad wszelką wątpliwość obraz studentów amerykańskich prześladowanych, bitych, przestraszonych, zmuszonych do milczenia i karanych, jeśli tylko odważą się zakwestionować Wielkie Kłamstwo.


Charles Jacobs jest nadzwyczajnym bohaterem, założycielem David Project (2002), American Anti-Slavery Group (1994), współprzewodniczącym Sudan Campaign (2000), i byłym wicedyrektorem bostońskiego oddziału Committee for Accuracy in Middle East Reporting (1989).


W filmie "Hate Spaces" zebrano wybitny zestaw ekspertów, w tym Alana Dershowitza, Caroline Glick, Williama Jacobsona, Richarda Landesa, Kennetha L. Marcusa, Melanie Phillips, Breta Stephensa, Jonathana Schanzera, Susan Tuchman i Chloe Simone Valdary. Wszyscy mówili coś mądrego, ważnego, dewastującego i prawdziwego.


Melanie Phillips: "Izrael jest traktowany wyjątkowo pod innym, unikatowym względem... chodzi nie tylko o podwójne standardy ale o niemożliwe standardy, standardy doskonałości, jakich w żaden sposób nie można osiągnąć... żyjemy w epoce, w której idea prawdy – obiektywnej prawdy – została zastąpiona ideologią”.


Bret Stephens: "Bardzo trudno poradzić sobie z tsunami kłamstw, zawsze można wymyślić sobie jakąś fikcję, której zaprzeczenie wymaga olbrzymich wysiłków: że w rzeczywistości to się nie zdarzyło... wielu ludzi, którzy wstępują obecnie do SPJ (robi to) z całkowicie pomylonego idealizmu. Są użytecznymi idiotami XXI wieku, nabranymi na coś, co jest złe i sprzeczne z ich prawdziwymi wartościami”.


Caroline Glick: "Im bardziej ludzie związują się z ideologią, która odrzuca rozum, która odrzuca obiektywną rzeczywistość, odrzuca fakty, odrzuca historię, tym większe prawdopodobieństwo agresywnego antysemityzmu”.


Richard Landes: "Wielu intelektualistów rozgrywa rodzaj winy za kolonializm i używa Izraela jako swojego kozła ofiarnego... przez ofiarowywanie Izraela temu, co w rzeczywistości jest najbardziej brutalną, imperialistyczną siłą kolonialną”.


Alan Dershowitz: "Mamy problemy na kampusach uniwersyteckich. W ostatecznym rachunku musimy polegać na prawdzie, emet, veritas, to nasz najlepszy przyjaciel, bo fakty są po naszej stronie, moralność jest po naszej stronie”.


Czy jest za późno, by odwrócić to tsunami kłamstw? Jak wyglądałaby Żelazna Kopuła przeciwko oszczerstwu o mordzie rytualnym? Nie tylko Izrael cierpi z powodu tej propagandy. Chodzi również o standardy prawdy na Zachodzie, w Ameryce, wśród intelektualistów.


W tej sprawie film nie zostawia żadnych wątpliwości.

 

US Intifada: A fire-storm of lies is setting US campuses ablaze

Arutz Sheva, 29 listopada 2016

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaPhyllis Chesler

Emerytowana profesor psychologii i praw kobiet na City University w Nowym Jorku. Profesor Chesler opublikowała setki badań i tysiące artykułów, koncentrując się w ostatnich latach na problemach przemocy i tzw. zabójstw honorowych. Niektóre z jej książek, takie jak Women and Madness, należą już do klasyki. Jej opublikowana w 2013 roku piętnasta książka, An American Bride in Kabul, zdobyła National Jewish Book Award w kategorii pamiętników. Niebawem oczekuje się kolejnego wydania jej książki The New Anti-Semitism, która po raz pierwszy ukazała się w wydawnictwieGefen Publishing 2003 roku, które przygotowuje również jej zbiór artykułów na ten sam temat. Jest również członkiem IS

Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 526 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Gdzie Alt-Right gubi się w sprawie Żydów   i Nathan Cofnas   2018-04-02
Nowy palestyński dżihad dla unicestwienia Izraela   Tawil   2018-03-31
Parkland i antysemityzm   Ahmed   2018-03-30
U.S.A.: Nasilają się muzułmańskie nawoływania do mordów   Bergman   2018-03-26
Podręczniki UNRWA nadal wypełnione są niekończącym się podżeganiem   Bedein   2018-03-20
Ukarany za nie skandowanie “Śmierć Ameryce, Izraelowi, Brytanii”   Rafizadeh   2018-03-19
Wylęgarnie lubieżnych sympatyków totalitarnych idei    Koraszewski   2018-03-16
Spojrzenie na muzułmańską logikę i zachodnią naiwność   Ibrahim   2018-03-15
Izrael jest jednym wielkim osiedlem   Tawil   2018-03-14
Dlaczego Turcja chce najechać greckie wyspy?   Bulut   2018-03-12
Armia Mahometa powraca   Koraszewski   2018-03-10
Turcja grozi inwazją na Grecję   Bulut   2018-02-28
Droga Sarah Silverman: Amnesty kłamie o rodzinie Tamimich   Marquardt-Bigman   2018-02-22
Palestyńczycy: Wojna Hamas-ISIS, skorumpowani przywódcy   Tawil   2018-02-20
Życie w Pakistanie jest piekłem dla nie-muzułmanów   Austin   2018-02-15
Arabowie niosą sztandar nazistowskiego antysemityzmu   Julius   2018-02-10
Wracając z wystawy albo antysemityzm lewicy   Lewin   2018-02-08
Aby Turcja znowu czuła się imperialna   Bekdil   2018-02-06
5 kłamstw patriarchy w “Guardiana”     Levick   2018-01-18
Czy dzieciobójcy dzielą się wodą?   Koraszewski   2018-01-17
Palestyńskie świętowanie morderstwa i terroru   Tawil   2018-01-14
Turecki Twitter eksploduje ludobójcza nienawiścią do Żydów   Bulut   2018-01-11
Hezbollah wzywa do wojny z Izraelem     2018-01-10
Ludobójstwo, którego nie było   Koraszewski   2018-01-09
Jeżeli się nie obudzimy, to skończy się tragicznie - wersja uzupełniona    Sommer   2018-01-08
Mały trybik w machinie podłości   Koraszewski   2018-01-04
Ciekawy problem z tym konfliktem   Bellerose   2018-01-01
Antysemicki antysyjonizm i rasistowska lewica   Lumish   2017-12-30
Bangladesz: prześladowania hindusów przez muzułmanów   Habib   2017-12-29
W wojnie psychologicznej słowa i obrazy zabijają   Collins   2017-12-27
Hamas zacieśnia stosunki z Iranem     2017-10-25
Izraelskie “mury apartheidu” i północnoirlandzkie “mury pokoju”: przyczynek do badania podwójnych standardów w mediach   White   2017-06-28
Iran w setną rocznicę Rewolucji Październikowej   Koraszewski   2017-06-23
Prawdziwa twarz rzekomo współczujących   Koraszewski   2017-06-22
Krokodyle łzy i terroryzm   Tawil   2017-06-21
Skrajnie prawicowy islamizm jest nowym nazizmem Europy   Frentzman   2017-06-18
Jak dobry biskup uprawia nieantysemityzm   MacEoin   2017-06-17
Francusko-niemiecka telewizja publiczna odmawia pokazania filmu dokumentalnego o europejskim antysemityzmie – film jest zbyt uczciwy     2017-06-15
Od Ilana do Sary Halimi: francuska hańba   Landes   2017-06-10
Trwa wojna między XXI a XV wiekiem   Frantzman   2017-05-27
Szwedzi namiętnie krytykują Izrael   Frantzman   2017-05-14
Gdzie się podziali antyfaszyści?   Koraszewski   2017-05-13
Witamy w czterech stolicach antysemityzmu Europy   Meotti   2017-05-01
Strajk głodowy głodnego władzy i spragnionego krwi   Collins   2017-04-30
Dlaczego należy obejrzeć film o ludobójstwie Ormian – “The Promise”   Bulut   2017-04-24
Tureckie nadzieje na konfrontację z Zachodem     2017-04-01
Prawdziwy Hamas: przykro mi, moi drodzy!   Tawil   2017-03-26
Antagonizmy i sojusze “międzynarodowej lewicy”   Herf   2017-03-25
Dlaczego antysemici nazywają ludzi “nazistami”?   Frantzman   2017-03-24
Polowanie na czarownice, zastraszanie i antysemityzm   Collier   2017-03-20
Transformacyjna moc narracji palestyńskiej   Rosenthal   2017-03-13
Nowi przywódcy Hamasu w Gazie i co to oznacza dla edukacji ku coraz gorszej przyszłości   Roth   2017-03-03
Skandynawia: Cytadela antysemityzmu Zachodu   Meotti   2017-02-28
W czym Iran jest dobry   Roth   2017-02-27
Wiecie, to Palestyńczycy zbudowali Jerozolimę     2017-02-05
Chrześcijanie karzą obrońcę chrześcijan na Bliskim Wschodzie   Maroun   2017-01-09
Czy Mahmoud Abbas będzie wypłacał pensje podpalaczom?   Marcus   2016-12-12
Intifada USA: Szalejące płomienie kłamstw na kampusach USA   Chesler   2016-12-08
Iran, Hamas i danse macabre   Toameh   2016-11-30
“Allahu, zabij odrażających chrześcijan”Muzułmańskie prześladowania chrześcijan, sierpień 2016   Ibrahim   2016-11-29
Cicha wojna Agence France Presse przeciw Izraelowi   Mamou   2016-11-23
Gwiazda Dawida staje się w Niemczech swastyką   Meotti   2016-11-20
Strzeż się pełzającego religijnego faszyzmu w Azji   Frantzman   2016-11-16
Palestyńczycy: Fatah przygotowuje się do wojny z Izraelem   Toameh   2016-11-03
Palestyńczycy: "Jesteśmy z ciebie dumni.  Zabiłeś Żydów!"   Tawil   2016-10-30
Europa eksportowała dżihadyzm tak jak kiedyś eksportowała nazizm   Fratzman   2016-10-29
Kiedy profesorowie zmieniają się w durni   Apfel   2016-10-28
Kulturowy Szoah przeciwko Żydom   Meotti   2016-10-27
Mutujący wirus antysemityzmu   Sacks   2016-10-26
Prawo do szydzenia z religii   Murray   2016-10-21
Prezydent Abbas – „ten Żyd"   Toameh   2016-10-20
Palestyńscy mordercy i ich zachodni pomagierzy   Milliere   2016-10-18
Drogi aktywisto antyizraelski   Basker   2016-10-06
"Cnotliwi" nowi naziści   Meotti   2016-09-26
Zachodni wydawcy poddają się islamowi   Meotti   2016-09-21
Pięćdziesiąt rzekomo rasistowskich praw   Levick   2016-09-19
Islam i antysemityzm w Malezji     2016-09-13
Droga Lindo Sarsour: co jest postępowego w Palestynie?   Marquardt-Bigman   2016-09-07
Oficjalny “koktajl terroru” Turcji   Bekdil   2016-09-05
Czy Żydzi, którzy odmawiają wyrzeczenia się Izraela, są wykluczeni z grup “postępowych”?   Dershowitz   2016-09-02
Czy USA wspierają współpracę UNRWA-Hamas?   Bedein   2016-08-30
Duchowni, którzy grożą reformatorom i wychwalają morderców   Murray   2016-08-27
"Nie ma miejsca dla tworu syjonistycznego w regionie"   Toameh   2016-08-23
Kiedy „barbarzyńca” jest zbyt uprzejmym słowem na palestyńskiego terrorystę   Flatow   2016-08-13
Wizja świata, czyli świętość przerywana   Koraszewski   2016-08-11
Żydowski problem w Black Lives Matter jest także problemem czarnych   Valdary   2016-08-10
Kaszmir: Nowe Państwo Islamskie popierane przez „New York Times” i BBC   Uniyal   2016-08-08
Przewodnik po leksykonie palestyńskim   Toameh   2016-08-07
Dobre wiadomości, złe wiadomości   Bekdil   2016-08-05
Orędownik ludobójstwa żydowskich „niemowląt” i „staruszek”   Dershowitz   2016-08-04
Dżihadyści: kogo obierają za cel?   Murray   2016-08-01
Wyjdź za mąż za swojego gwałciciela   Bekdil   2016-07-31
“Żydzi są naszym nieszczęściem” – wydanie XXI wieku   Marquardt-Bigman   2016-07-28
ISIS, nazizm i zniszczenie Iraku   Frantzman   2016-07-27
Państwo Islamskie zmienia strategię   Spyer   2016-07-26
Irański obłęd antysemityzmu     2016-07-23
Turcja: Świat wstrzymał oddech   Koraszewski   2016-07-19
Kogo bigoci obwiniają za strzelaninę w Ameryce? Oczywiście, Izrael!   Dershowitz   2016-07-19
Zabicie dwojga Żydów otrzymało owację na stojąco od UE   Meotti   2016-07-16
Masowa czystka etniczna Żydów jest prawdziwym dziedzictwem XX wieku   Frentzman   2016-07-13

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

WSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabijaKobiety ofiaramiPrometeuszmodyfikowana pszenicaArabowieRoboty będą uprawiać ziemięSumienie, czyli moralność bez smyczySkomplikowana ewolucjaArgument neuroróżnorodnościNowe badanie pamięci długotrwałejŚciganie bluźnierstwaRyby jaskinioweAutyzmOd niepamiętnych czasówTunezyjczycy przeciw złemu prawuDrugie prawo termodynamikiPochwała ignorancjMistyfikacja SokalaIntronizacja ChrystusaObama chrzescijanieSzelest liściCzego wam nie pokazują?Rozdzielenie religii i państwaTrwa ewolucyjne upokorzenie archeopteryksaTrucizna, kamuflaż i tęcza ewolucjiReligia zdrowego rozsądkuKto się boi czarnego luda?Land of the pureświecące rybyLewica klania sieNis zgubic


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk