Prawda

Piątek, 24 wrzesnia 2021 - 16:15

« Poprzedni Następny »


Czy Ameryka nadal stoi za Izraelem? Zapytajcie jego wrogów


Vic Rosenthal 2021-04-26


Znów żyjemy w ciekawych czasach. Jest napięcie na północnej granicy, gdzie Iran kontynuuje wysiłki dostarczenia niebezpiecznie celnych pocisków Hezbollahowi w Libanie i buduje bazy w Syrii, podczas gdy Izrael nadal próbuje te dostawy przechwytywać. Niedawno balistyczny pocisk ziemia-powietrze, wystrzelony w kierunku izraelskiego samolotu, nie trafił w cel i kontynuował lot aż w końcu eksplodował kilkaset kilometrów na południe, w pobliżu Dimony (spekulacje, że w rzeczywistości była to próba ataku na ośrodek badań jądrowych, są prawdopodobnie błędne).

Tymczasem negocjacje nuklearne z Iranem posuwają się szybko w kierunku powrotu do oryginalnej, bezwartościowej umowy i do prawdopodobnego zakończenia sankcji – włącznie z sankcjami za terroryzm, które nie są związane z umową.

 

Prawdopodobnie słyszeliście o rozruchach w Jerozolimie. Zachodnie media (oczywiście) skupiły się na demonstracjach, na których antyarabscy Żydzi skandowali „śmierć Arabom”, ale pominęły lub zminimalizowały fakt, że wywołały je filmy wideo w mediach społecznościowych, które pokazują Arabów bijących i kopiących Żydów Charedim w tramwajach w Jerozolimie. Arabowie od kilku dni organizują rozruchy wokół Starego Miasta, rzucają kamieniami, petardami i koktajlami Mołotowa w policję, atakują żydowskich przechodniów. Widziałem straszne wideo pokazujące grupy młodych Arabów jak otaczają ortodoksyjnych Żydów, bezlitośnie bijąc ich i kopiąc. Z tego, co wiem, nikt jeszcze nie został zabity, ale jeśli rozruchy będą trwały, z pewnością to się zdarzy. Demonstracje solidarności z jerozolimskimi Arabami mają miejsce w innych arabskich miastach.

 

Jakby tego nie było dość, Hamas i inne frakcje w Gazie zaatakowały wczoraj południowy Izrael gradem co najmniej 36 rakiet i moździerzy. Albo przechwyciła je Żelazna Kopuła, albo spadły na otwarte tereny, z niewielkimi szkodami dla budynków i rolniczego wyposażenia. Pozostaje jednak potencjał do poważnej eskalacji.


Jest Ramadan, więc część z tego jest inspirowana religijnym oburzeniem, że Żydzi mają chucpę istnienia w miejscach, w których muzułmańscy Arabowie uważają, że nie powinno ich być. Wszystkie te zjawiska mają jednak jeden wspólny, wzmacniający czynnik: narastające przekonanie części wrogów Izraela, że Ameryka stoi za nimi, a przynamniej, że Ameryka nie stoi już za Izraelem.


Jasny komunikat wysyła seria mianowań na wysokie stanowiska w USA ludzi o wyraźniej, antyizraelskiej postawie, w wielu sprawach związanych z bezpieczeństwem i polityką zagraniczną – z których najgorszy jest wybór Roba Malley’a jako głównego wysłannika na irańskie rozmowy nuklearne, jak również wznowienie pomocy dla Autonomii Palestyńskiej i toksycznej agencji dla “uchodźców”, UNRWA, oraz ponowne przystąpienie do absurdalnie wręcz antyizraelskiej Komisji “Praw Człowieka”.

 

Tymczasem coraz potężniejsze lewe skrzydło partii Demokratycznej napręża muskuły: senatorowie Elizabeth Warren i Bernie Sanders, jak również inni Demokratyczni dygnitarze, przemawiali na konwencji J Street, pseudo-“proizraelskiej, propokojowej” organizacji, wzywając do obalenia premiera Netanjahu i ograniczenia militarnej pomocy dla Izraela oraz kłamali twierdząc, że Izrael jest zobowiązany zgodnie z prawem międzynarodowym dostarczyć szczepionek na Covid Palestyńczykom w AP i Gazie. Potępiali również także byłego prezydenta Trumpa za jego proizraelskie działania. Przemówienie Warren było szczególnie ostre.

 

W kongresie USA reprezentantka Betty McCollum (D, MN) przedstawiła projekt ustawy, która:

Zakazuje Izraelowi używania pieniędzy podatników USA na okupowanym Zachodnim Brzegu i we Wschodniej Jerozolimie do militarnego internowania, maltretowania lub złego traktowania palestyńskich dzieci w izraelskich militarnych ośrodkach internowania; popierania przejmowania i niszczenia palestyńskiej własności i domów wbrew międzynarodowemu prawu humanitarnemu; lub udzielania jakiejkolwiek pomocy lub wsparcia dla jednostronnej aneksji przez Izrael palestyńskiego terytorium w [akcie] łamiącym międzynarodowe prawo humanitarne.  

Szanse uchwalenia tego prawa są mikroskopijne i Kongres już odpowiedział listem podpisanym przez około 330 członków, sprzeciwiających się narzuceniu warunków na użycie pomocy militarnej USA dla Izraela. Niezależnie jednak od tego zaciekle antyizraelski i wręcz antysemicki ton projektu McCollum, wraz z listą jego sponsorów, wskazuje na głębię opozycji wobec Izraela wśród amerykańskich ustawodawców.

 

Można zrozumieć, jak wszystkie te sygnały są odbierane i rozszyfrowywane w Teheranie, Ramallah i Gazie i jak arabskie media przedstawiają je palestyńskiej ulicy. Sam prezydent Biden powiedział niewiele i jak dotąd, w odróżnieniu od byłego prezydenta Obamy, unikał otwartego konfliktu z izraelskim premierem. Jednak, działania jego administracji i duże frakcje jego partii mówią wystarczająco głośno, a słyszą to i powtarzają ci w regionie, którzy chcą zniszczyć Izrael.


Izraelczycy niepokoją się, że rozruchy w Jerozolimie mogą się rozwinąć w kolejną “intifadę noży” jak w okresie między 2015 a 2018 rokiem, kiedy palestyńscy terroryści zamordowali dziesiątki Żydów. Są powody do obaw, że ogień rakietowy z Gazy rozwinie się w jeszcze jedną wojnę, w której setki rakiet będzie codziennie spadać na izraelskie miasta i wsie, aż do Tel Awiwu. Można wyobrazić sobie, że północna granica wybucha, jak latem 2006 roku; tylko tym razem Hezbollah ma 130 tysięcy rakiet, które mogą uderzyć w każde miejsce w Izraelu. I, oczywiście, widzimy Iran dążący do zdobycia bomb jądrowych pod osłoną międzynarodowego porozumienia, które powoduje, że wszelkie działania Izraela, by temu zapobiec mogą być uznane za niezgodne z prawem.   


Wrogowie Izraela wiedzą, że zachodnie media będą informować o tych wydarzeniach według standardowej już obecnie formuły: “wszystko zaczęło się, kiedy Izrael oddał uderzenie”. Rozruchy w Jerozolimie już przedstawiano jako rzekomo wspierany przez państwo żydowski ekstremizm, zamiast pokazać to, czym były, a mianowicie wybuchem brutalnej arabskiej przemocy wobec “miękkich” celów, które wywołały (rzadkie i powszechnie potępione) żydowskie reakcje. Mogę sobie tylko wyobrazić, jak kolejna wojna z Hamasem lub Hezbollahem byłaby przedstawiana przez “New York Times” oraz CNN i NPR.


Prawdopodobnie pamiętacie te koszulki z obrazkiem izraelskich myśliwców odrzutowych i napisem „Nie martw się Ameryko, Izrael stoi za tobą”. Rzeczywistość była odwrotna, wtedy Ameryka stała za Izraelem. Niestety, tak może już dłużej nie być.


Is America Still Behind Us? Ask our Enemies

25 kwietnia 2021

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaVic Rosenthal

Urodzony w Stanach Zjednoczonych, studiował informatykę i filozofię na  University of Pittsburgh. Zajmował się rozwijaniem programów komputerowych. Mieszka obecnie w Izraelu. Publikuje w izraelskiej prasie. Jego artykuły często zamieszcza Elder of Ziyon.  


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj
Komentarze
1. Jest wiele wierzących Marek Eyal 2021-04-26


Brunatna fala

Znalezionych 953 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

“Obchody” 20. rocznicy festiwalu nienawiści ONZ w Durbanie   Steinberg   2021-09-21
Artykuł w „Independent” z akrobatyką, żeby uniknąć słowa Hamas   Levick   2021-09-20
Taliban i antysemityzm ukryty w międzynarodowych stosunkach   Frantzman   2021-09-18
Izrael próbuje złagodzić problemy Palestyńczyków w Gazie i na Zachodnim Brzegu, w zamian otrzymuje zniewagi   Fitzgerald   2021-09-14
Najbardziej poszukiwany terrorysta ministrem bezpieki   Ahmad   2021-09-14
Pamięć i nauki z zamachu 9/11   Collins   2021-09-11
Islamski ekstremizm w Wielkiej Brytanii jest coraz pewniejszy siebie   Collier   2021-09-10
Administracja Bidena daje mułłom w Iranie kolejne zwycięstwo: przejęcie władzy przez talibów   Rafizadeh   2021-09-03
Terroryzm: różne miejsca, różne zdjęcia   Collins   2021-09-01
Chiny: Tajwan nie powinien polegać na poparciu USA     2021-08-31
Arabowie: Biden przywraca do życia ekstremizm i terroryzm   Toameh   2021-08-31
Najnowszy antyizraelski raport HRW     2021-08-28
Niech się palą izraelskie drzewa. Jewish Voice for Peace, antyizraelska grupa, kibicuje jerozolimskim pożarom   Abdul-Hussain   2021-08-27
Wznowiona “obietnica” Iranu dla Palestyńczyków   Toameh   2021-08-25
Zachodnia dyplomacja: błaganie terrorystów   Meotti   2021-08-24
Liban i jego tykające bomby   Taheri   2021-08-24
Czy Zachód może być uczciwy w sprawie islamistycznego zagrożenia?   Tobin   2021-08-23
Z amerykańskiego upokorzenia wyłoni się nowy porządek świata   Ahmed   2021-08-18
Niemcy wydadzą 41 milionów dolarów, żeby “odkryć” przyczyny dzisiejszego antysemityzmu   Fitzgerald   2021-08-18
“Naród irański nie zrezygnuje z islamu z powodu braków wody”     2021-08-14
A Kartagina musi być zburzona…   Koraszewski   2021-08-12
Zniszczenia w Gazie, o których wam nie powiedziano, bo nie pasują do antyizraelskiej narracji   von Koningsveld   2021-08-10
Walka z zarazą z Durbanu   Kemp   2021-08-08
Liban atakuje Izrael, Liban krzyczy „agresja”   Abdul-Hussain   2021-08-07
Atak terrorystyczny na Speakers Corner był nożem wbitym w brytyjską demokrację   Collier   2021-08-06
Kiedy nie ma udziału Izraela znika zainteresowanie losem Palestyńczyków     2021-08-04
Hamas chełpi się mordowaniem żydowskich dzieci 20 lat temu w pizzerii Sbarro     2021-08-03
Marksistowskie poparcie dla palestyńskiego terroryzmu prowadzi do nienawiści do Żydów na całym Zachodzie   Milliere   2021-08-01
Świat reaguje na Izrael z arogancją i hipokryzją   Darshan-Leitner   2021-07-31
ONZ ustanawia stałą izraelożerczą komisję dochodzeniową pod przewodnictwem znanej z nienawiści do Izraela apologetki antysemityzmu Navi Pillay     2021-07-30
W Iranie Najwyższy Przywódca jest zaniepokojony   Fitzgerald   2021-07-28
Dziennikarka BBC wyrzucona za tweet “Hitler miał rację”   Fitzgerald   2021-07-25
Szwecja: Imam potępia szwedzką flagę, wzywa muzułmanów do “miażdżenia i rozbijania głów Żydów”   Spencer   2021-07-24
Biden i mułłowie: "Karmienie krokodyla"   Rafizadeh   2021-07-24
Specjalny Sprawozdawca Rady Praw Człowieka ONZ ogłasza, że izraelskie osiedla są „zbrodnią wojenną”. Dlaczego jest w błędzie?   Fitzgerald   2021-07-21
Jak palestyńscy przywódcy oszukują Amerykanów   Tawil   2021-07-20
Morale i kwestia wyjścia Ameryki z Afganistanu   Koraszewski   2021-07-19
Opieka medyczna Izraela nad przywódcami Hamasu i AP, a podwójne standardy CUNY   Fitzgerald   2021-07-19
Denazyfikacja Bliskiego Wschodu wymaga ponownej denzyfikacji Niemiec   Pickles   2021-07-18
Amnezja wysepkowa jest super   Honig   2021-07-16
Dyktator Białorusi: „Świat płaszczy się przed Żydami”   Fitzgerald   2021-07-16
Jak izraelożercy stali się wpływowi   Rosenthal   2021-07-13
Pod uwagę amerykańskim uczelniom, których partnerem jest Uniwersytet Al Kuds   Flatow   2021-07-11
Dzieci Palestyny poświęcą swoją krew i swoje ciała     2021-07-10
Czy Palestyńczycy potępią mufiego Hussainiego i Hitlera?   Abdul-Hussain   2021-07-09
Administracja Bidena: nagradzanie morderczego reżimu Iranu?   Rafizadeh   2021-07-07
Uwagi na marginesie 50. rocznicy ukończenia studiów   Landes   2021-07-07
Dlaczego życie czarnych chrześcijan zupełnie się nie liczy?   Ibrahim   2021-07-06
Czy IDF jest bezradna?   Bard   2021-07-05
Prawo powrotu w stare koleiny   Koraszewski   2021-07-04
Letnie obozy palestyńskiego dżihadu   Toameh   2021-07-02
Najbardziej niebezpieczni terroryści świata   Patrikarakos   2021-06-30
Artykuł Human Rights Watch o antysemityzmie ZACHĘCA do lewicowego antysemityzmu     2021-06-29
Krótka historia długiej nienawiści   Rosenthal   2021-06-28
Stany Zjednoczone wspierają palestyńskie naruszenia praw człowieka.   Toameh   2021-06-26
Palestyńska kultura przemocy   Bard   2021-06-25
Ewolucja, dzieci i mordercy   Koraszewski   2021-06-23
Zatruty owoc ustępstw wobec irańskich mułłów   Toameh   2021-06-22
Na nieludzkiej ziemi   Koraszewski   2021-06-21
Przez całą historię Żydzi musieli z czegoś rezygnować, by uzyskać akceptację – tym razem jest to Izrael   Amos   2021-06-20
Wiadomości z Iranu, zarówno te głupie, jak i te złowrogie   Fitzgerald   2021-06-19
Gaza, Sky News i marsz islamistów na Londyn   Collier   2021-06-19
Dziennikarstwo z własnym samobójczym celem   Landes   2021-06-18
Tylko Palestyńczycy mogą być ofiarami   Abdul-Hussain   2021-06-17
Z Bagdadu do Gazy: dzisiejszy konflikt jest zakorzeniony w ideologii ery nazistowskiej   Julius   2021-06-16
“TIMES” propaguje demonizację Izraela przez BLMAdam Levick   Levick   2021-06-15
Multikulturowi wielbiciele Hitlera   Greenfield   2021-06-14
Jak międzynarodowa społeczność starała się stworzyć niekończącą się wojnę izraelsko-palestyńską   Frantzman   2021-06-13
Administracja Bidena nagradza terrorystów: Abbasa i Hamas   Tawil   2021-06-11
Budząca mdłości zachodnia “postprawda” na temat wojny Gazy z Izraelem   Bekdil   2021-06-10
Policzmy dokładnie ofiary w Gazie   Rosenthal   2021-06-09
Umyj, wypłucz, powtórz wojnę   Collins   2021-06-08
Świat akademicki dla Hamasu   Pessin   2021-06-06
Wciskacze fake newsów o Palestyńczykach ignorują ludobójstwo chrześcijan. Ideologicznie napędzana hipokryzja   Ibrahim   2021-06-05
Kostiumowy dramat i kompromitacja   Rosenthal   2021-06-05
Bliski Wschód Hady’ego Amra   Glick   2021-06-04
Tureccy Żydzi - uboczne ofiary tureckiej nienawiści do Izraela   Bekdil   2021-06-04
Terapeutka o trwającym statusie ofiary palestyńskich Arabów   Oz   2021-06-01
Prawda o tym “arabskim chłopcu podpalonym przez Izraelczyków”   Fitzgerald   2021-06-01
Hasło: “Izrael ma prawo się bronić” pokazuje bezmiar moralnego zagubienia   Pandavar   2021-05-31
Jeśli USA chcą być humanitarne, nie “odbudują” Gazy   Tobin   2021-05-31
Szejk Dżarrah i niesymetryczne roszczenia   Julius   2021-05-30
Przywódca Hamasu w Gazie: To była tylko próba, nic poza małym ćwiczeniem przed tym, co się zdarzy     2021-05-29
Zachodni obrońcy Gazy mają oczy, ale nie widzą   Steinberg   2021-05-28
Fałszywi bojownicy o pokój i prawdziwi terroryści tworzą niemal doskonały front nienawiści do Żydów     2021-05-27
Palestyńskie głosy, których Blinken nie usłyszy   Toameh   2021-05-26
Nieodnotowane: IDF ceni życie, celem Hamasu jest maksymalizacja ofiar   Koningsveld   2021-05-25
Nowe furie najstarszej nienawiści   Savodnik   2021-05-24
Trąby i silniki czołgów: punkt zwrotny w Gazie?   Kemp   2021-05-22
Mam dość   Ezra   2021-05-21
Po drugiej stronie lustra   Koraszewski   2021-05-19
Zastępcza wojna Iranu przeciwko Izraelowi   Toameh   2021-05-18
Iran ujawnia swoją strategię doradzając Hamasowi w wojnie przeciwko Izraelowi   Frantzman   2021-05-17
Dejudaizacja Jerozolimy w 1948 roku   Carlson   2021-05-17
Kiedy rakiety Hamasu uderzają w izraelskie domy, zapomnij o niuansach   Tobin   2021-05-16
Naszym prawdziwym celem jest zniszczenie Izraela   Tawil   2021-05-15
Dzisiejsze oszczerstwo o rytuale krwi   Rosenthal   2021-05-14
Stara sztuczka Mahmouda Abbasa: antysemickie podżeganie   Blum   2021-05-13
Irańska pułapka   i Sarah N. Stern   2021-05-12
Słoń nienawiści do Żydów w salonie   Glick   2021-05-08

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Bohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotu


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk