Prawda

Piątek, 5 marca 2021 - 21:07

« Poprzedni Następny »


Chrześcijanie masakrowani, media odwracają wzrok


Giulio Meotti 2019-09-27

Na zdjęciu: Sobame Da, głównie chrześcijańska wieś w Mali, po ataku bandytów Fulani w czerwcu 2019 roku, w którym zmasakrowali 100 mężczyzn, kobiet i dzieci. (zdjęcie: United Nations/MINUSMA/Flickr)
Na zdjęciu: Sobame Da, głównie chrześcijańska wieś w Mali, po ataku bandytów Fulani w czerwcu 2019 roku, w którym zmasakrowali 100 mężczyzn, kobiet i dzieci. (zdjęcie: United Nations/MINUSMA/Flickr)

"W amazońskim lesie deszczowym, który ma żywotne znaczenie dla planety, przedłużająca się interwencja człowieka, w której przeważa ’kultura marnotrawstwa’(LS 16) i mentalność ’ekstraktywizmu’, powstał głęboki kryzys” - oznajmił Watykan.


"Amazonia jest regionem z bogatą bioróżnorodnością; jest wieloetniczna, wielokulturowa i wieloreligijna; jest zwierciadłem całej ludzkości, które w obronie życia wymaga strukturalnych i osobistych zmian wszystkich istot ludzkich, narodów i Kościoła”.   


Dlatego też synod biskupów regionu Amazonii ma spotkać się w Rzymie w dniach 6-27 października. W wywiadzie dla włoskiej gazety „La Stampa” papież Franciszek powiedział, że jednym z największych problemów regionu Amazonii jest „zagrożenie życia populacji i terytorium, które wynika z ekonomicznych i politycznych interesów dominujących sektorów w społeczeństwie”.  


Program
 dla synodu Amazonii w Rzymie mówi o „zagrożeniu życia”, "inkulturacji i interkulturalizmie", "ekstraktywistycznej destrukcji" i "rdzennych ludach", między innymi. Istnieje jednak inna grupa „rdzennych ludzi”, których życie jest „zagrożone” i którzy żyją z egzystencjalną, fizyczną „destrukcją”. Są to prześladowani chrześcijanie i Watykan im powinien poświęcić kolejny synod.


"Zażądali od niego, by wyrzekł się Chrystusa, a kiedy odmówił, obcięli mu prawą dłoń; potem odmówił [raz jeszcze] i obcięli mu rękę przy łokciu. Odmówił znowu zanim strzelili mu w czoło, szyję i piersi” - opowiadał niedawno nigeryjski chrześcijanin, Enoch Yeohanna, o zamordowaniu jego ojca w 2014 roku. Tragedia nigeryjskich chrześcijan została zdefiniowana jako "globalny koszmar". Ale to dzieje się w wielu krajach.


"Prześladowanie chrześcijan na całym świecie jest jednym z największych przejawów zła naszych czasów” - napisał niedawno ojciec Benedict Kiely, założyciel Nasarean.org, organizacji poświęconej łagodzeniu prześladowań chrześcijan.

"Media głównego nurtu są niezwykle ciche w sprawie ataków na chrześcijan. W tym samym tygodniu, w którym był koszmarny atak na meczet w Christchurch w Nowej Zelandii – ohydna, pozbawiona skrupułów zbrodnia – w Nigerii zabito ponad dwustu chrześcijan. W wiadomościach niemal nie było o tym wzmianki. Nie było marszów dla zamęczonych chrześcijan, nie było bicia w dzwony nakazanego przez rządy, nie było koszulek z napisem  "Je suis Charlie"... w ogóle nie było publicznego oburzenia”.

Terroryści z Boko Haram niedawno obcięli uszy chrześcijańskim kobietom, które porwali z ich domów podczas nocnego najazdu na głównie chrześcijańskie miasto w północnym Kamerunie. Organizacja Barnabas Fund informowała, że "islamscy ekstremiści wdzierali się do domów, chwytali kobiety i gnali je na obrzeża miasta Gagalari w okręgu Yagoua, gdzie odcinali każdej ofierze po jednym uchu”. Kilka dni później także w Kamerunie, tłumacz Biblii, Angus Fung, został zasiekany maczetami na śmierć, a jego żonie odcięto rękę. Następnie katolicki ksiądz, David Tanko, został zabity w Nigerii, a jego zwłoki i samochód podpalono. W zeszłym miesiącu zamordowano innego nigeryjskiego księdza, Paula Offu. W zeszłym roku dwaj katoliccy księżą i 13 wiernych było ofiarami jednego ataku w Nigerii.


Burkina Faso niedawno zamordowano czterech chrześcijan za noszenie krzyży. „Przyszli islamiści i zmusili wszystkich do położenia się twarzami do ziemi” – opowiadał biskup Laurent Birfuoré Dabiré z diecezji Dori.

"Potem ich przeszukali. Cztery osoby miały krucyfiksy. Więc je zabili, bo byli chrześcijanami. Po zamordowaniu ich islamiści ostrzegli wszystkich innych wieśniaków, że jeśli nie nawrócą się na islam, także zostaną zabici”.  

Setki chrześcijan, włącznie z dziećmi, "stoją przed atakami lub uciekają przed szalejącymi w Mali islamistycznymi ekstremistami. W czerwcu 100 mężczyzn, kobiet i dzieci zmasakrowano w głównie chrześcijańskiej wsi Sobame Da w Mali.


David Curry, prezes Open Doors, amerykańskiej organizacji pozarządowej (NGO), która  monitoruje prześladowanie chrześcijan, określa chrześcijańskie kobiety jako „najbardziej prześladowaną grupę na świecie”. W Nigerii Boko Haram nadal przetrzymuje porwaną dziewczynę, Leah Sharibu. Mogła być uwolniona razem z jej koleżankami szkolnymi, ale Leah odmówiła wyrzeczenia się jej chrześcijańskiej wiary. Również w Pakistanie są porwania i niewolenie chrześcijańskich kobiet. „Co roku co najmniej tysiąc dziewcząt zostaje porwanych, zgwałconych i zmuszonych do przejścia na islam, a nawet do wychodzenia za mąż za swoich prześladowców" – powiedział Tabassum Yousaf, katolicki prawnik związany z włoską  NGO, St. Egidio. Jest to powtarzający się wzór także w Egipcie, gdzie chrześcijańskie kobiety spotyka „epidemia porwań, gwałtów, bicia i tortur”. 


Najsłynniejsza z prześladowanych chrześcijańskich kobiet, Asia Bibi, spędziła niemal dziesięć lat w pakistańskim więzieniu za „bluźnierstwo” – większość tego czasu w celi śmierci – zanim ją uwolniono. W maju poleciała do Kanady, gdzie połączyła się z rodziną. Według Bibi:

"Kiedy moje córki odwiedzały mnie w więzieniu, nigdy nie płakałam w ich obecności, ale kiedy wychodziły po spotkaniu ze mną w więzieniu, płakałam sama, wypełniona bólem i żalem. Myślałam o nich cały czas, o tym, jak żyją”.  

Satelity NASA obserwowały pożary w Amazonii, co skłoniło światowych przywódców do zobowiązania, że będą chronić las deszczowy. Ale palenie, okaleczanie i mordowanie chrześcijan nie jest śledzone przez satelity i ich cierpienia nie widać w telewizorach ani w gazetach. Właściwie wydaje się na Zachodzie, że prześladowanie chrześcijan nie istnieje. Watykan, papież Franciszek inni duchowni i media mają wybór: przestać milczeć o tych prześladowanych chrześcijanach lub spotkać się z oskarżeniem o umyślne zamykanie oczu.  


Christians Massacred, Media Look the Other Way

Gatestone Institute, 8 września 2019

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaGiulio Meotti

Włoski publicysta, autor książki „A New Shoah: The Untold Story of Israel’s Victims of Terrorism”.

Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 831 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Świat krytykuje Izrael za brak szczepień Palestyńczyków, chociaż dostarczają szczepionki mimo, że nie są do tego zobowiązani   Coyne   2021-03-03
Iran: dążenie mułłów do zdobycia broni jądrowej   Rafizadeh   2021-03-01
Pokolenie oszukanych, którzy popierają BDS   Kemp   2021-02-27
Czy Joe zapomniał Józefa?   Rosenthal   2021-02-18
Gwałcone i mordowane: chrześcijańskie dziewczęta w Pakistanie   Ibrahim   2021-02-16
Rola Iranu w Jemenie: chwiejność USA i UE   Rafizadeh   2021-02-11
Ludobójczy antyizraelizm: tykająca bomba zegarowaJak i dlaczego Zachód zasnął, kiedy islamizm rozprzestrzenił się 20 lat temu   i Richard Landes   2021-02-09
Amerykański pisarz ogląda Europę   Koraszewski   2021-02-04
Nie, to nie jest paranoja   Rosenthal   2021-02-04
“Szczepionkowy Apartheid” – jawne oszczerstwo, ale zbyt dobre, by mu się oprzeć   Pickles   2021-01-31
Religijna transformacja francuskich szkół   Meotti   2021-01-30
Przemilczana ale rozpowszechniona inwersja Holokaustu     2021-01-28
Walka B’Tselem o zdobycie jakiegoś znaczenia trwa, by zakończyć się porażką   Amos   2021-01-27
BDS jest zagrożeniem dla całego wolnego świata   Landes   2021-01-23
Media: Izrael musi być oczerniany za swój bijący światowy rekord program szczepień   Kemp   2021-01-20
Ataki mediów na Izrael są dobrane do potrzeb chwili   Amos   2021-01-19
Turcja: Turcy czczą sympatyka nazizmu   Bulut   2021-01-16
Szczepienia i odwieczna plaga   Collins   2021-01-12
„Guardian” znowu rozpowszechnia kłamstwo o „izraelskim apartheidzie”   Levick   2021-01-11
Pora, by świat położył kres globalnej sieci przestępczości i korupcji Hezbollahu i Iranu   Alamuddin   2021-01-09
Administracja Bidena i “Wojna o prawo powrotu”   Rosenthal   2020-12-29
Dżihad w Boże Narodzenie: "Zimno zabijaj ich z nienawiścią i wściekłością"   Kemp   2020-12-25
Turcja zapowiada powrót Turków     2020-12-24
AP: Cały Izrael jest “naszą ziemią, Palestyną”; wszyscy Izraelczycy są osadnikami;  koniec Izraela jest pewny   Zilberdik   2020-12-24
Palestyńskie podżeganie przeciwko izraelskim dziennikarzom   Tawil   2020-12-17
Czy Teheran buduje “kuchnię diabła”?   Taheri   2020-12-12
Magazyn “Time” opublikował stronniczy, popierający BDS artykuł, który udaje, że jest obiektywny     2020-12-11
Zagrzebane w relacjach “Guardiana” o śmierci szefa programu nuklearnego Iranu: wezwania Teheranu do zniszczenia Izraela   Levick   2020-12-05
Premier AP, Shtajjeh, broni polityki “płaca za mordowanie”   Fitzgerald   2020-11-29
Mordercza wojna o zdrowie moralne   Koraszewski   2020-11-27
Ciekawy opis antysemityzmu z 1944 roku dokładnie opisuje antysyjonizm     2020-11-27
Dlaczego Bractwo Muzułmańskie wylazło z nory   Toameh   2020-11-22
Dekapitacja wolności w Europie   Collier   2020-10-24
Nerdeen Kiswani walczy o Palestynę od rzeki do morza   Fitzgerald   2020-10-07
Sprawa Al-Dury po 20 latach   Landes   2020-10-06
Rzeczy, o których chce nas poinformować najbardziej na świecie poszukiwana terrorystka   Roth   2020-10-05
Groźba państw sierocych dla porządku świata    Taheri   2020-09-24
Życie czarnych chrześcijan widocznie nie liczy się   Meotti   2020-09-21
„Czarny Wrzesień” pół wieku temu i teraz   Fernandez   2020-09-17
Turecki prezydent zapowiada wojnę     2020-09-14
Gdzie postawić granicę antysemitom?   Tobin   2020-09-12
Cypr: 46 lat tureckiej okupacji   Bulut   2020-09-11
Palestyńczycy: Żydzi i chrześcijanie są naszymi wrogami   Toameh   2020-08-24
Popłoch wśród uzależnionych od wojny z syjonizmem   Tobin   2020-08-15
Jordania skarży się na Izraelczyków, którzy “szturmują meczet” Al-Aksa   Fitzgerald   2020-08-14
Musimy nadal osuszać bagna antysemickich kłamstw   Chesler   2020-08-10
Czego nauczyłeś się dzisiaj w szkole, drogie małe dziecko ze szkoły UNRWA w Gazie?   Bedein   2020-07-28
Plan Hamas-Huti wojny nie tylko z Izraelem, ale także z innymi Arabami   Toameh   2020-07-27
Instytucjonalny rasizm Narodów Zjednoczonych   Bergman   2020-07-26
AP na bieżąco przekłamuje historię   i Nan Jacques Zilberdik   2020-07-24
Rasizm uznaje się za nieodłączną cechę zachodnich społeczeństw. Dlaczego nie antysemityzm?   Gerstenfeld   2020-07-23
Palestyńczycy: Abbas podpisuje własny wyrok śmierci   Toameh   2020-07-22
Jak zachowywaliby się Palestyńczycy przy rozwiązaniu w postaci jednego państwa?     2020-07-16
Po zamianie Hagia Sophia w meczet Turcja przysięga, że “wyzwoli Al-Aksę”   Frantzman   2020-07-12
Trwający problem antysemityzmu w Niemczech   Bergman   2020-07-10
Trzeba stanowczo wystąpić przeciwko promocji mordowania   Gerstenfeld   2020-07-07
UE nadal próbuje finansować palestyńskie NGO związane z terrorem   Toameh   2020-07-06
Żydzi: Azjaci, Słowianie, a teraz straszni biali suprematyści   Amos   2020-07-03
Żeby karać głównych sprawców terroru AP, Izrael musi nauczyć się rozumieć język “palestyński”   Marcus   2020-06-30
Grają surmy bojowe i werble wciąż warczą   Koraszewski   2020-06-27
New York Review of Books” papuguje kłamstwa o ”Śmiertelnej wymianie”     2020-06-18
Problem z „pokojem”   Toameh   2020-06-15
Iran: Mimo pandemii Ayatollah wzywa do dżihadu przeciw żydowskiemu państwu   Rafizadeh   2020-06-11
Palestyńczycy: Burzenie domów, o których nikt nie mówi   Toameh   2020-06-08
Palestyńskie ”prawo powrotu” jest bronią polityczną   Julius   2020-06-04
Mułłowie Iranu propagują antyizraelską agendę mimo koronawirusa   Rafizadeh   2020-05-28
Hipokryzja UE, używającej ”prawa międzynarodowego”, które stosuje wyłącznie wobec Izraela     2020-05-26
Cenny dar Abbasa dla Iranu: Hamas   Toameh   2020-05-24
Żydzi nigdy nie żyli jak równi w arabskich i muzułmańskich krajach   Shulewitz   2020-05-23
Gorycz z powodu nieudanego ludobójstwa   Greenfield   2020-05-22
Turcja: ”Resztki po mieczu” Erdogana   Bulut   2020-05-21
Palestyńscy uchodźcy i UNRWA – pora powiedzieć prawdę   Collier   2020-05-20
Nakba trwa od 72 lat. Ale jest czymś innym niż mówią Palestyńczycy     2020-05-17
Turecka ”sprawiedliwość”: uwolnić gangsterów, trzymać dysydentów w zamknięciu   Bekdil   2020-05-16
Program oszustw i kłamstw OWP   Tawil   2020-05-15
If Not Now i Gisha twierdzą, że Gaza jest okupowana, Definicja @ICRC nie zgadza się – ale ICRC zmienia regułę wyłącznie dla Gazy   Amos   2020-05-10
Palestyńskie kłamstwa nigdy nie umierają; Wikipedia i Google trzymają je przy życiu   Chesler   2020-05-04
Antysemityzm jest najstarszym ”fake news” świata   Yemini   2020-04-28
Palestyński wirus: wzory osobowe Abbasa   Tawil   2020-04-25
”Financial Times” rozpowszechnia kłamstwo o „segregacji” w Izraelu   Levick   2020-04-24
Dlaczego Turcja przytula Hamas?   Toameh   2020-04-23
Gobbels polubiłby wiele w mediach społecznościowych   Stalinsky   2020-04-19
Pandemiczne zawieszenie broni antysemityzmu? Nie ma mowy   Tobin   2020-04-16
Założyciel BDS: Izrael powinien nas uratować, a potem umrzeć   Tobin   2020-04-09
Dziesiątki milionów Europejczyków ma demoniczne poglądy na Izrael   Gerstenfeld   2020-04-05
Koronawirus: dlaczego palestyńscy przywódcy nie pomagają Gazie w zwalczaniu zarazy   Tawil   2020-04-03
Mimo koronawirusa dżihad przeciwko Izraelowi trwa   Toameh   2020-04-02
Muzułmańscy ekstremiści wykorzystują koronawirusa do promocji terroryzmu i nienawiści   Tawil   2020-03-31
Hamas: już strzelać czy zachować spokój?     2020-03-28
Oszustwo AP: umiarkowanie po angielsku i ekstremizm po arabsku   i Itamar Marcus   2020-03-24
Dlaczego Palestyńczycy umierają w więzieniach Hamasu?   Tawil   2020-03-16
Oszczerstwo o rytuale krwi arcybiskupa Hanny   Fitzgerald   2020-03-15
Jasbir Puar i moralna klęska świata akademickiego   Rosenthal   2020-03-12
Zabawa w  antysemityzm podczas karnawału w Aalst   Collins   2020-03-11
Europie nie wolno paść ofiarą szantażu Erdoğana   Bekdil   2020-03-07
Jak zachodnie media stały się użytecznymi idiotami Gazy?   Yemini   2020-03-06
Czystka etniczna  Żydów i hipokryzja lewicy   Collier   2020-03-05
W rzeczywistości Palestyńczycy nigdy nie dążyli do pokoju   Yemini   2020-03-02
Czy chrześcijanie znikną z Bliskiego Wschodu?   Dabbas   2020-02-28
Zamiana praw człowieka w kiepski dowcip   Gordon   2020-02-25

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

PrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedza


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk