Prawda

Sobota, 9 grudnia 2023 - 11:59

« Poprzedni Następny »


Celem palestyńskiego procesu pokojowego było zwiększenie terroryzmu


Itamar Marcus 2023-09-17

PRZEWODNICZĄCY OWP Jaser Arafat podaje rękę premierowi Icchakowi Rabinowi, do czego zachęca go prezydent USA Bill Clinton, po podpisaniu Deklaracji Zasad w Białym Domu, 13 września 1993 r. (Zdjęcie: Wikipedia)

PRZEWODNICZĄCY OWP Jaser Arafat podaje rękę premierowi Icchakowi Rabinowi, do czego zachęca go prezydent USA Bill Clinton, po podpisaniu Deklaracji Zasad w Białym Domu, 13 września 1993 r. (Zdjęcie: Wikipedia)Od czasu podpisania, 30 lat temu, Porozumień z Oslo między Izraelem a OWP, okrzykniętych przez izraelskich i światowych przywódców jako przełom i początek procesu pokojowego, ponad 2000 Izraelczyków zostało zamordowanych w palestyńskich atakach terrorystycznych. 


Porozumienia z Oslo doprowadziły do 30 lat ciągłego, przerażającego terroru palestyńskiego pod przywództwem nowo utworzonej Autonomii Palestyńskiej. Porozumienia umożliwiły samobójcze zamachy bombowe, strzelaniny, zamachy nożownicze, taranowanie samochodami i inne ataki terrorystyczne. Wielu opłakuje utracony pokój, który miał być tuż tuż, i zastanawia się, co spowodowało niepowodzenie procesu pokojowego w Oslo.


Odpowiedź jest taka, że w umowach międzynarodowych te same rzeczy, które powodują, że jedna strona widzi porażkę, mogą sprawić, że druga strona odnosi sukces. Podczas gdy terror, umożliwiony przez umowy z Oslo, sprawił, że była to tragiczna porażka dla Izraela, dla OWP to właśnie terror zapewnił jej sukces, ponieważ był to jeden z celów postawionych przez przywódców palestyńskich podczas podpisywania porozumienia. To nie są tylko domysły po fakcie. 

Palestyńczycy wyraźnie powiedzieli, że celem Oslo był terror

Od samego początku przywódcy AP deklarowali, że mają cele terrorystyczne dla procesu z Oslo, ale przywódcy izraelscy podjęli zdumiewającą decyzję, by wierzyć w to, co przywódcy AP mówili im prywatnie, zamiast w to, co mówili do własnego społeczeństwa publicznie.


Jedną z najwyraźniejszych wypowiedzi, że celem Oslo było ułatwianie terroru, wygłoszoną przez ministra rządu AP, organizacja Palestinian Media Watch ujawniła na kilka miesięcy przed rozpoczęciem przez Arafata terrorystycznej Intifady w 2000 r.

„Naród palestyński zaakceptował Porozumienia z Oslo jako pierwszy krok, a nie jako trwałe porozumienie, opierając się na założeniu, że wojna i walka w tym kraju są skuteczniejsze niż walka z odległego kraju [Tunezji]… Naród palestyński będzie kontynuować rewolucję, aż osiągną cele rewolucji 1965 roku… [zniszczenie Izraela]”. (Abd Al-Aziz Szahin, minister zaopatrzenia AP, Al-Ayyam, 30 maja 2000)

Minister AP, Szahin, nie mógł jaśniej określić celu Oslo, jakim było zwiększenie terroru. OWP miała problemy z kierowaniem terrorem z Tunezji i podpisała Porozumienia z Oslo, żeby kierować terrorem przeciwko Izraelczykom „w kraju”. Wszystko, co wydarzyło się w ciągu ostatnich 30 lat, streszcza się w tych słowach – a jednak Izrael zdecydował się go zignorować.


Zapowiedzi terroru pojawiały się wielokrotnie, także na wcześniejszych etapach procesu, ze strony najwyższego kierownictwa AP. Już w 1996 roku Nabil Sza'ath, główny negocjator OWP ds. Porozumień z Oslo, obiecał Palestyńczykom, że karabiny automatyczne, które Izrael dał policji AP, zostaną zwrócone przeciwko Izraelczykom, jeśli nie ulegną każdemu palestyńskiemu żądaniu. 


Prywatne nagranie Sza'ata omawiającego na spotkaniu strategię zostało ujawnione przez Palestinian Media Watch (PMW) 15 stycznia 1996 r. 

„To jest strategia... Jeśli i kiedy Izrael powie ‘dość’, a mianowicie: ‘Nie będziemy rozmawiać o Jerozolimie, nie przyjmiemy uchodźców, nie będziemy likwidować osiedli, nie wycofamy się do [1967] granic’, w takim przypadku powrócimy do przemocy. 


Ale tym razem będzie to z 30 tysiącami uzbrojonych żołnierzy palestyńskich i w kraju z elementami wolności. 


Jestem pierwszym, który do tego wzywa. Jeśli dojdziemy do impasu, powrócimy do walki i będziemy walczyć, tak jak walczyliśmy przez 40 lat lub dłużej”. 

Co więcej, fakt, że celem nie było osiągnięcie pokoju z Izraelem, został wyraźnie stwierdzony przez przewodniczącego OWP Jasera Arafata – zaledwie kilka miesięcy po podpisaniu Porozumień z Oslo – i powtarzany wielokrotnie, przez ponad 30 lat, przez innych. 


Arafat porównał Porozumienia z Oslo do 10-letniego traktatu pokojowego Hudajbijjah, który Mahomet podpisał z plemieniem Kurajszytów z Mekki, gdy był zbyt słaby, aby je podbić. Dwa lata później złamał porozumienie i podbił Mekkę.


„Nie uważam tego porozumienia [z Oslo] za coś więcej niż porozumienie, które zostało podpisane pomiędzy naszym prorokiem Mahometem a Kurajszytami” – zapisano, jak mówił Arafat w swoim przemówieniu w Johannesburgu 10 maja 1994 r. 


Jak Izrael mógł przeoczyć te i wiele innych znaków ostrzegawczych, które PMW nieustannie ujawniało w trakcie procesu z Oslo? 


Co więcej, jak izraelscy negocjatorzy mogli zaakceptować słowne obietnice OWP, nie żądając żadnych konkretnych kroków okazujących szczerość, wiedząc, że na przestrzeni dziejów oszustwo było podstawową strategią osłabiania wrogów?


Niezmienna siła starożytnej opowieści o koniu trojańskim podkreśla, że oszustwo było kluczem do strategii wojennych na przestrzeni dziejów. Jednak oszustwo zwykle wiąże się ze strategią i planowaniem. Atak aliantów w dniu D powiódł się dzięki pełnemu programowi oszustwa zwanemu Operacją Bodyguard, który obejmował widmowe armie polowe, fałszywe wiadomości telegraficzne, fałszywe przecieki przez dyplomatów i wiele innych, mających na celu oszukanie Niemców, aby uwierzyli, że alianci nie wylądują w Normandii. Stany Zjednoczone zrzucały kukły na spadochronach i wodowały manekiny w pobliżu innych potencjalnych miejsc lądowania.


Patrząc wstecz na 30 lat nieustannego promowanego, gloryfikowanego i nagradzanego przez AP terroru, szokujące w oszustwie z Oslo jest to, że OWP, która w 1993 r. była nadal organizacją terrorystyczną, nie musiała robić niczego, by oszukać naiwnych przywódców izraelskich. Musieli tylko podejść do stołu i podpisać kartkę papieru.


Nie było konia trojańskiego, nie było atrap ma spadochronach lecących z nieba i nie było fałszywych przecieków ze strony palestyńskich dyplomatów, którzy mieli przekonać Izraelczyków, że terroryści OWP zreformowali się. Nie było okresu próbnego. Nie było próby czekania na reedukację młodzieży palestyńskiej wychowanej na nienawiści do Żydów i Izraela.


Zamiast tego byli nadgorliwi izraelscy politycy czekający, aż OWP po prostu powie, że nie chce już zniszczyć Izraela. Koń trojański w Oslo odniósł sukces, ponieważ istnieli izraelscy negocjatorzy i przywódcy, którym tak bardzo zależało na porozumieniu pokojowym, że zignorowali wszelką ostrożność i dali się oszukać.


Jeszcze bardziej szokujące jest to, że izraelski rząd miał już wszystkie dowody na to, że Oslo było oszustwem. Już w 1996 r. PMW informowała o wzywających do terroru przesłaniach AP do ludności palestyńskiej. W 1997 roku PMW zdemaskowała propagowanie przez AP terroru i męczeństwa wśród dzieci. W 1998 r. PMW doniosła także o indoktrynacji do nienawiści i przemocy w podręcznikach szkolnych AP. 


AP mówiła swoim obywatelom, że Hajfa i Jaffa to miasta palestyńskie, które należy wyzwolić etapami. Otwarcie napawała się wizją palestyńskiej policji, która w końcu zwróci swoją broń przeciwko Izraelczykom. Zamachowcy-samobójcy mordowali już Izraelczyków w autobusach i centrach handlowych w izraelskich miastach. Rządy izraelskie posiadały wszystkie informacje, ale zachowywały się jak hazardziści, w dalszym ciągu wrzucając do puli pieniądze i nie chcąc zaakceptować wstydu, poczucia winy i odpowiedzialności za wprowadzenie Izraela w śmiertelną pułapkę w Oslo.


Czy zatem Oslo było porażką? Oslo było pułapką, która zasadniczo zmieniła sytuację Izraela w zakresie bezpieczeństwa, narażając kraj na trzydzieści lat terroru, którego końca nie widać. Jednak według przywódców palestyńskich nie była to porażka. 


Z tych samych powodów, dla których Izraelczycy twierdzą, że Oslo poniosło porażkę – niesłabnący palestyński terror – Palestyńczycy uważają, że Oslo odniosło sukces.


Zijad Abu Ein, który był wiceministrem AP do spraw więźniów, wyjaśnił:

„Oslo jest skuteczną i potężną wylęgarnią, która wykształciła palestyński ruch oporu. 


Bez Oslo nigdy nie byłoby oporu. Na wszystkich okupowanych terytoriach nie mogliśmy przenieść ani jednego pistoletu z miejsca na miejsce. Bez Oslo i uzbrojenia przez Oslo... nie bylibyśmy w stanie stworzyć tej wielkiej palestyńskiej intifady” (z irańskiej telewizji Al-Alam, 4 lipca 2006).

Inny przywódca, Sultan Abu Al-Einein, członek Komitetu Centralnego Fatahu – znany z komentarza „Jeśli zobaczysz Izraelczyka, poderżnij mu gardło” – powtórzył jego słowa: „Broń [ponad 40 tysięcy karabinów] użyta przeciwko izraelskiemu wrogowi w Gazie i innych miejscach została sprowadzona [do AP] zgodnie z Porozumieniami [z Oslo]. Kiedy mówimy o negatywnych aspektach Porozumień z Oslo, powinniśmy także przyjrzeć się ich innym aspektom” (z telewizji Al-Quds, 6 kwietnia 2009).


Można podsumować Porozumienia z Oslo stwierdzając, że są one wielkim sukcesem OWP, ale fatalną porażką Izraela. 


Ale jest o wiele głębsza prawda. Proces pokojowy, jaki sobie wyobrażał Izrael, nie zawiódł. Nigdy nie istniał.

 

Link do oryginału: https://www.jpost.com/opinion/article-757900

Jerusalem Post, 7 września 2023

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska


Itamar Marcus
 jest badaczem i publicystą Palestin ian Media Watch. 


Nowe zeznanie członka parlamentu AP, że Arafat nigdy nie zamierzał zawrzeć pokoju z Izraelem

 

Trzynastego września Itamar Markus opublikował inny artykuł, w którym pisał m. in:  Palestinian Media Watch odkryła kolejne oświadczenie palestyńskiego przywódcy, który przyznał, a raczej przechwalał się, że przywódca OWP Jaser Arafat skutecznie oszukał izraelskich przywódców i skłonił ich do podpisania porozumienia pokojowego, którego nie miał zamiaru przestrzegać. Według posła do parlamentu Autonomii Palestyńskiej, Muniba Al-Masriego, zamiarem Arafata od pierwszego dnia było uczynienie z Porozumień pierwszego kroku w jego wieloetapowym planie zniszczenia całego państwa Izrael.


W niedawnym wywiadzie Al-Masri wyjaśnił, że Arafat kazał mu się uspokoić, kiedy był zdenerwowany Porozumieniami. Arafat zwierzył mu się, że jego zamiarem było jedynie podpisanie porozumienia jako „rozwiązanie tymczasowe”. Traktował „rozwiązanie w postaci dwóch państw tylko jako pierwszy etap”:

 

Poseł do parlamentu AP Munib Al-Masri: „Kiedy [były prezydent AP] Jaser Arafat przedstawił w Oslo rozwiązanie w postaci dwóch państw, bardzo się na niego złościłem, ponieważ mówił, że 22% dla Palestyńczyków, a reszta dla Izraelczyków. Przyjechałem do niego do Tunisu i powiedział mi: „Uspokój [się]”. Naszą myślą w tym wszystkim było rozwiązanie w postaci dwóch państw jako pierwszy etap, dopóki Arabowie nie nauczą się…


Prowadzący wywiad:
 Rozwiązanie tymczasowe.


Munib Al-Masri:
 Rozwiązanie tymczasowe, aż [Palestyńczycy] będą żyć wygodnie i będą zadowoleni, będzie prawo do powrotu i tym podobne, i będziemy żyć w jednym państwie demokratycznym (tj. w byłym Izraela).

[Falestinona, Komisja ds. Informacji i Kultury Fatahu w Libanie, kanał YouTube,

24 maja 2023]

PMW ujawniła wiele świadectw osób bliskich Arafatowi, potwierdzających, że Arafat oszukiwał i że nigdy nie był szczerym partnerem pokojowym Izraela. Już w 1994 roku, zaraz po podpisaniu porozumienia z Oslo, Arafat porównał porozumienie do traktatu pokojowego Hudajbijjah islamskiego proroka Mahometa – 10-letniego rozejmu między Mahometem a plemieniem Kurajszytów w Mekce, który Mahomet złamał dwa lata później, atakując ich i podbijając Mekkę:

Jaser Arafat: „Nie uważam tego porozumienia za coś więcej niż porozumienie, które zostało podpisane pomiędzy naszym prorokiem Mahometem a Kurajszytami, a pamiętacie, że kalif Omar odrzucił to porozumienie i uznał je za Sulha Dania [nikczemny rozejm]. Ale Mahomet to zaakceptował i my teraz akceptujemy porozumienie pokojowe z Oslo”.

[Przemówienie w Johannesburgu, nagranie prywatne, 10 maja 1994]

Palestyński dziennikarz i redaktor Abd Al-Bari Atwan, który spotkał się z Arafatem, gdy przebywał on na wygnaniu w Tunezji, również potwierdził, że Arafat powiedział mu, że chciał jedynie wykorzystać Porozumienia z Oslo jako sposób na przywrócenie „OWP i ruchu oporu” do „ Palestyny” – innymi słowy: sposób na przywrócenie terroru do Izraela:

„Pamiętam, że on [były prezydent OWP i AP Jaser Arafat] wziął mnie na stronę, kiedy wychodziliśmy z jego biura w dzielnicy Jugurtha w Tunisie – pod pretekstem wyjścia na spacer i w celu odsunięcia się od urządzeń podsłuchowych – i powiedział mi: ‘Chcę ci powiedzieć coś, czego proszę, abyś nie zanotował i nie przypisywał mi tego, chyba że po mojej śmierci’. Westchnął i powiedział: ‘Wchodzę do Palestyny przez drzwi Oslo, pomimo wszystkich moich zastrzeżeń, aby OWP i ruch oporu wrócił do niej, i obiecuję ci, że zobaczysz Żydów uciekających z Palestyny jak myszy uciekające z tonącego statku. To nie stanie się za mojego życia, ale stanie się za twojego życia.'”

[Rai Al-Youm, niezależny arabski portal informacyjny, 13 września 2018]

Oslo było pułapką, która do dziś zasadniczo zmieniła sytuację Izraela w zakresie bezpieczeństwa. Dla OWP Porozumienia z Oslo były ogromnym sukcesem w ułatwianiu terroru. Dla Izraela Porozumienia z Oslo właściwie nie zawiodły – proces pokojowy, który wyobrażał sobie Izrael, nigdy nawet nie istniał.

 

Od redakcji „Listów z naszego sadu”:

Porozumienie zawarte w Oslo w Norwegii przewidywało wzajemne uznanie między Izraelem a OWP. Wymagało to także od OWP zaprzestania terroryzmu i unieważnienia swojego przymierza, które wzywa do zniszczenia Izraela.


To porozumienie po palestyńskiej stronie podpisał międzynarodowy gangster Jaser Arafat, ale jak przypomina z okazji 30. rocznicy David Bedein:


„Tydzień później izraelski Kneset ratyfikował Porozumienia z Oslo większością głosów 61 do 50, przy dziewięciu wstrzymujących się.


Jednak prawie żadnej uwagi nie zwrócono na fakt, że 6 października 1993 r. władza wykonawcza OWP-Fatah nie ratyfikowała Porozumień z Oslo z powodu braku kworum.”


To porozumienie nigdy nie zostało ratyfikowane przez stronę palestyńską.


Skomentuj Wyślij artykuł do znajomego: Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1384 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Dlaczego uniwersytety Ligi Bluszczowej są tak zblazowane w kwestii ludobójstwa   O'Neill   2023-12-08
Rosną dowody na przestępstwa seksualne Hamasu – ale rośnie też obojętność świata     2023-12-06
Nie akceptuj terroryzmu jako nowej normalności   Greenfield   2023-12-02
Od rzeki do morza   Herf   2023-11-30
Jedyna droga naprzód   Koraszewski   2023-11-29
Palestyńczycy są współwinni zbrodni Hamasu   Dershowitz   2023-11-28
Skrajne poparcie dla grupy terrorystycznej Hamasu i dla zagłady Izraela   Tawil   2023-11-27
Ludobójstwo i miliony jego obrońców   Koraszewski   2023-11-25
Al-Kaida na subkontynencie indyjskim     2023-11-25
Milczenie jest w rzeczywistości współudziałem   Pessin   2023-11-24
Globalne milczenie, kiedy Pakistan nakazuje przymusową deportację 1,7 miliona afgańskich uchodźców   Ahmad   2023-11-21
Marsz dla Palestyny był marszem skrajnie prawicowym   O'Neill   2023-11-20
List otwarty Żyda do świata zachodniego po ataku Hamasu na Izrael w 2023 r    Żyd   2023-11-20
Zrozumieć koszmar wojny w Gazie   Koraszewski   2023-11-19
Hamas jest postrzegany jako przedstawiciel Palestyńczyków   Marcus   2023-11-17
Dziennikarze pomagający terrorystom przyczyniają się do wprowadzenia nienawiści do Żydów do głównego nurtu   Tobin   2023-11-16
Zaciekłe podżeganie przez Al-Azhar: Pochwały dla palestyńskich bojówkarzy dżihadu; Losem Izraela jest zagłada; USA to największy szatan; Żydzi są potomkami małp i świń     2023-11-16
Human Rights Watch: Destrukcyjny program, symboliczna równowaga   Steinberg   2023-11-15
Plakaty przedstawiające porwane izraelskie dzieci powodują traumę wśród zwolenników Hamasu   Greenfield   2023-11-14
Rozwiązanie w postaci “dwóch państw”, żeby można było mordować Żydów   Tawil   2023-11-13
Rozgrzeszenie HamasuJak „przebudzeni” zachodni radykałowie stali się moralnymi spin doktorami Hamasu.   O'Neill   2023-11-12
Skąd biorą się zaprzeczenia potwornościom 7 października?   Glick   2023-11-11
Palestyna, czyli ostrze włóczni   Koraszewski   2023-11-11
Kolejna nowa wojna? Żołnierze, którzy ścinają głowy Ormianom są bohaterami Azerbejdżanu   Bulut   2023-11-10
Nie “tylko Hamas”   i Erielle Davidson   2023-11-09
Zlikwidowanie zbrodniarzy wojennych ratuje wszystkich   Bryen   2023-11-09
Popierają „Palestynę”, ponieważ nienawidzą Żydów   Tobin   2023-11-07
Mówimy „nie” hipokryzji i nienawiści UNICEF   Steinberg   2023-11-06
Kto powiedział, że Hamas nie reprezentuje Palestyńczyków?   Tawil   2023-11-04
Jak atak Hamasu zaskoczył Izrael   Greenfield   2023-11-03
Wojna z Źydami   Oren   2023-11-02
Negatywny wynik testu Hamasu   Landes   2023-11-02
Marzenie o aksamitnym Palestyńskim Państwie Hamasu i Innych   Koraszewski   2023-11-01
Powraca oszczerstwo o rytuale krwi   Dershowitz   2023-10-31
Jak Iran bezpośrednio wspierał atak Hamasu na Izrael   Toameh   2023-10-30
Który z nich powinien otrzymać pomoc humanitarną?   Pandavar   2023-10-29
Hamas, Israel i hipokryzja arabskich oraz innym muzułmańskich przywódców    Toameh   2023-10-28
To islam, głupczeNie chodzi tu o Izrael, kolonializm, globalizm czy kapitalizm; chodzi o islam.   Greenfield   2023-10-27
Barbarzyństwo Hamasu jest częścią tradycji arabskich pogromów   Julius   2023-10-27
Kim są cywile Gazy?   Bard   2023-10-26
Połowa amerykańskich wyborców poniżej 35. roku życia uważa, że masakry i gwałty na Żydach można uzasadnić     2023-10-25
Gwałt jako broń wojenna, tym razem w Izraelu. Dlaczego feministki milczą?   i Mandy Sanghera   2023-10-24
Cywile z Gazy potrzebują schronienia. Dlaczego świat arabski tego nie zapewni?   Jacoby   2023-10-23
Niemożliwe żądanie BidenaJego wizyta w Izraelu była pokazem dysonansu poznawczego.   Glick   2023-10-22
Nasze miasta i ulice są pełne nienawistników   Collier   2023-10-21
Polityczni i wojskowi przywódcy Iranu zachęcają Hamas do kontynuowania walki aż do osiągnięcia celu Iranu i Hamasu – zniszczenia Izraela     2023-10-20
Dlaczego Żydzi nie pozwolą się po prostu zabić?   O'Neill   2023-10-19
Wirusy tradycji, wirusy kłamstwa, wirusy umysłu   Koraszewski   2023-10-17
Hamas i Iran: rzeź Żydów przez dziesięciolecia   Toameh   2023-10-16
Drugie ludobójstwo Ormian   Bulut   2023-10-16
Iran jest mózgiem i rękami stojącymi za Hamasem     2023-10-14
To był zły tydzień dla tych, którzy twierdzą, że antysyjonizm nie jest antysemityzmem     2023-10-13
Wywiad funkcjonariusza Hamasu dla Russia Today     2023-10-12
Barbarzyński nihilizm „wolnej Palestyny” Nadszedł czas, abyśmy rozliczyli beznadziejność leżącą u podstaw arabskiej i zachodniej ideologii „wyzwolenia”.   Mansour   2023-10-12
Ideologia masowego morderstwa   Herf   2023-10-11
„Umiarkowana” Autonomia Palestyńska stoi zdecydowanie po stronie masowych morderców i gwałcicieli     2023-10-11
Al-Azhar wyraża uznanie dla terroryzmu Hamasu     2023-10-10
Palestyńskie deklaracje w dniu napaści na Izrael     2023-10-09
Kolejna wojna przeciw Żydom   Koraszewski   2023-10-08
Autonomia Palestyńska przyznaje, że nie ma „izraelskiej okupacji”   Flatow   2023-10-07
Gdzie są palestyńskie ustępstwa na rzecz pokoju?   Tawil   2023-10-05
Dlaczego Hamas wysyła Palestyńczyków na śmierć na granicy z Izraelem?   Toameh   2023-10-03
Palestyńczycy: Izraelskie ustępstwa są oznaką słabości   Tawil   2023-10-02
Kult „antysyjonizmu”   Tabarovsky   2023-10-01
Kolejne palestyńskie marzenie   Ibrahim   2023-09-29
Dlaczego lekceważą trudną sytuację Palestyńczyków w Libanie?   Eid   2023-09-27
Terror palestyński jest wojną religijną na rzecz Allaha przeciwko Żydom. ONZ musi uznać Izraelczyków zamordowanych przez Palestyńczyków za ofiary przemocy na tle religijnym   Marcus   2023-09-26
“Żyd zachowuje się źle” – sfilmujmy to   Collier   2023-09-25
Abbas już wcześniej powiedział to wszystko     2023-09-24
Wątpliwy związek między edukacją a antysemityzmem   Jacoby   2023-09-23
ARABSKA gazeta wychodząca W LONDYNIE PROPAGUJE ANTYSEMITYZM I WSPARCIE DLA TERRORU     2023-09-19
YouTube  i polscy neonaziści     2023-09-19
Celem palestyńskiego procesu pokojowego było zwiększenie terroryzmu   Marcus   2023-09-17
Jak zostać stypendystą podoktoranckim w Columbii? Napisz 341 stron antyizraelskiego bełkotu!     2023-09-13
Irańska strategia brania zachodnich zakładników   A. Savyon*   2023-09-13
22 lata od 9/11 i napięcie wciąż narasta – dżihadyści czekają na kolejną szansę   Stalinsky   2023-09-12
Jak palestyńskie dziecko zostaje terrorystą?   Flatow   2023-09-10
Nazistowskie przemówienie w Ramallah ilustruje szerszą historię   Glick   2023-09-09
Abbas: Hitler walczył z europejskimi Żydami z powodu ich lichwiarstwa     2023-09-08
HRW zamazuje dowody udziału nieletnich w palestyńskim terroryzmie     2023-09-06
Naziści nadali nienawiści do Żydów akademickie oblicze. Ich spadkobiercy mają „Instytut krytycznych badań nad syjonizmem”     2023-09-04
Którymi drogami powraca nazizm?   Koraszewski   2023-09-03
“Washington Post” o “dobrych” terrorystach   Tawil   2023-09-01
Syria, kraj zgubiony w wiadomościach   Taheri   2023-09-01
Walka Indii z dżihadem   Bulut   2023-08-31
Kilka uwag o palestyńskiej fladze   Collier   2023-08-30
Obwinianie wyłącznie Izraela za problemy psychiczne w Strefie Gazy jest po prostu kolejną formą nienawiści do Żydów     2023-08-29
Norweg melduje Radzie Bezpieczeństwa   Koraszewski   2023-08-27
Irański IRGC przechwala się sukcesami wśród Palestyńczyków i Hezbollahu   Frantzman   2023-08-26
Dlaczego nowe palestyńskie rakiety mają znaczenieMogą wyrządzić znacznie więcej szkód niż karabin czy nóż.   Flatow   2023-08-25
„Musimy prowadzić ‘Wielki Dżihad’, żeby zbudować Wielki Iran”     2023-08-25
Prawdziwe słonie w salonie (edycja 2023)     2023-08-17
Palestyńczycy wołają o pomoc   Tawil   2023-08-15
Czy nikt nie pyta, dlaczego w Dżenin jest obóz dla uchodźców?   Bard   2023-08-14
Kara śmierci dla mordercy i tolerancja dla jego propagandy   Stalinsky   2023-08-11
Przykład tego, jak środowisko akademickie tworzy antyizraelską narrację z kłamstw     2023-08-10
Dlaczego MEMRI przestał używać usługi Cloudflare i dlaczego rząd USA powinien zrobić to samo   Stalinsky   2023-08-09
Finansowana przez Unię Europejską edukacja do dżihadu i męczeństwa   Tawil   2023-08-05
Abbas po raz kolejny mówi Palestyńczykom, żeby poszli do diabła     2023-08-04
Pamiętając, co dzieje się, kiedy Żydzi polegają na innych   Amos   2023-08-03

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Walka z malarią


Przedwyborcza kampania


Nowy ateizm


Rzeczywiste łamanie


Jest lepiej


Aburd


Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHO


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk