Prawda

Niedziela, 19 wrzesnia 2021 - 09:51

« Poprzedni Następny »


Autonomia Palestyńska daje mordercom rodziny Fogel 50 procent podwyżki


Hugh Fitzgerald 2021-03-25


Autonomia Palestyńska krzyczy o okrucieństwie Izraela, który rzekomo ignoruje swoją odpowiedzialność za szczepienia palestyńskiej populacji. Kiedy Izrael rzeczowo wskazał na to, że odpowiedzialność za opiekę zdrowotną nad Palestyńczykami spoczywa na ich przywódcach, nie miało to oczywiście wpływu na zachodnie media głównego nurtu, które nadal publikowały artykuły powtarzające palestyńskie skargi. Wystarczyłoby, gdyby wszyscy ci reporterzy i redaktorzy – a potrzeba na to jednej minuty szukania w Internecie – spojrzeli na Umowy z Oslo (1995), Aneks III, Artykuł 17, który jednoznacznie przekazuje odpowiedzialność za palestyńską opiekę zdrowotną, włącznie ze szczepieniami, Autonomii Palestyńskiej:

ARTYKUŁ 17

Zdrowie

1. Kompetencje i odpowiedzialność w dziedzinie zdrowia na Zachodnim Brzegu i w Strefie Gazy będą przekazane stronie palestyńskiej, włącznie z systemem ubezpieczeń zdrowotnych.  

2. Palestyńska strona będzie kontynuowała stosowanie standardów szczepienia Palestyńczyków i będzie ulepszała je zgodnie z zaakceptowanymi międzynarodowo standardami, biorąc pod uwagę rekomendacje WHO. Palestyńska strona będzie kontynuowała szczepienia populacji szczepionkami wyliczonymi w Schemacie 3.

Autonomia Palestyńska nie zrobiła niczego, by przygotować się do pandemii. Nie zamówiła żadnych szczepionek, niewątpliwie zakładając, że może polegać na tym, że Izrael – być może pod naciskiem – zajmie się tym. Nie gospodarowała też swoimi zasobami tak, by mieć pieniądze na szczepionki. Zamiast tego w 2020 roku kontynuowała haniebny i kosztowny program “płacy za morderstwo”, zgodnie z którym rząd AP daje terrorystom, jeśli są uwięzieni w Izraelu, lub ich rodzinom, jeśli zostali zabici podczas dokonywania zamachu, hojne comiesięczne pensje.


W 2020 roku AP wydała ponad 150 milionów dolarów na program „płaca za morderstwo”. Ta suma wystarczyłaby na zakup wystarczającej ilości szczepionek, by zaszczepić każdego palestyńskiego mężczyznę, kobietę i dziecko. AP dokonała wyboru: wolała nagradzać akty terroru z przeszłości i dawać bodźce do popełniania aktów terroru w przyszłości niż zapłacić za zaszczepienie własnej populacji.


Teraz dowiadujemy się, że AP postanowiła dać dwóm terrorystom, kuzynom, Amdżadowi i Hakimowi Awadom, którzy zamordowali nożami pięcioro członków rodziny Fogel – ojca Ehuda, matkę Ruth i troje małych dzieci, Joawa (11 lat), Eldada (4 lata) i Hadas (3 miesiące) — pięćdziesięcioprocentową podwyżkę płacy. Będą teraz otrzymywali po 1806 dolarów miesięcznie. Przeciętna płaca palestyńskiego pracownika o podobnym do tych dwóch terrorystów wykształceniu wynosi 430 dolarów miesięcznie. Będą więc otrzymywać ponad czterokrotnie więcej za zamordowanie rodziny Fogel niż otrzymywaliby za pracę. Jest to niemała nagroda dla morderców i niemała zachęta dla Palestyńczyków mających niskie dochody, by pójść w ich ślady. A jeśli zamordujesz wystarczającą liczbę Izraelczyków, AP – lub Hamas w Gazie – może nazwać plac albo ulicę twoim imieniem.


Co zrobi administracja Bidena w sprawie tej podwyżki płacy dla dwóch terrorystów, którzy zmasakrowali pięcioro członków rodziny w nocy, kiedy spali? Cokolwiek? Nic?


Administracja Bidena mówiła wiele razy, że planuje wznowienie pomocy finansowej Ameryki dla AP. Jedną z głównych przyczyn, dla których administracja Trumpa zakończyła pomoc dla AP, była odmowa zakończenia programu “płaca za morderstwo”, który jest wyraźnie sprzeczny z Taylor Force Act z 2018 roku. Taylor Force Act jest ustawą Kongresu nakazującą zatrzymanie amerykańskiej pomocy ekonomicznej dla Autonomii Palestyńskiej (AP) do czasu, kiedy AP przestanie wypłacać pieniądze (poprzez Fundusz Męczenników Autonomii Palestyńskiej) osobom, które popełniły czyny terrorystyczne, i rodzinom zabitych terrorystów. Jak AP i administracja Bidena mają nadzieję obejść postanowienia tej ustawy?   Mówiono, że AP zmieni nazwę wypłat, przedstawiając je jako wsparcie dla ubogich zamiast nagrody dla terrorystów. Sami terroryści, jeśli nadal są żywi i w więzieniu, są ubodzy, ponieważ jako więźniowie nie mają pracy zarobkowej. A w tych wypadkach, w których terrorysta zginął podczas zamachu, został zabity przez Izraelczyków, albo zginął w wyniku zamachu samobójczego, jego rodzina pozostała bez jednego ze swoich żywicieli. Wypłaty AP można przedstawić jako sposób wyrównania dochodów. Tą słowną sztuczką nie nabiorą jednak nikogo. Nadal, poza inną nazwą, jest to ten sam, stary program “płacy za morderstwo”. Rodziny Palestyńczyków, którzy są uwięzieni jako zwykli kryminaliści, nie będą otrzymywały wypłat, o których teraz mówi się nam, że są spowodowane wyłącznie pragnieniem pomocy ubogim rodzinom, których członkowie są w więzieniu. Miesięczne wypłaty będą nadal ograniczone do tych, którzy siedzą w więzieniu za terroryzm, lub do rodzin martwych terrorystów.


Ta pięćdziesięcioprocentowa podwyżka sumy wypłacanej kuzynom Awad, którzy są winni wyjątkowo potwornego czynu – zamordowania pięciu członków rodziny Fogel w ich łóżkach, w tym dwojga małych dzieci i niemowlęcia – krzyczy o komentarz, o potępienie ze strony administracji Bidena. Tony Blinken, jeśli nie sam Biden, powinien wskazać na tę groteskową “podwyżkę” jako przypomnienie, dlaczego Amerykanie nie powinni wznawiać pomocy dla AP do czasu likwidacji programu „płaca za morderstwo”.  Oto, co powinni powiedzieć: “Chcielibyśmy pomóc Palestyńczykom, ale w żaden sposób nie możemy tego zrobić, jak długo trwa program ‘płaca za morderstwo’. Ten program nagradza popełnione w przeszłości czyny terrorystyczne i daje zachętę przyszłemu terroryzmowi. I jest jeszcze bardziej haniebne i przerażające, że AP, zamiast ogłoszenia zakończenia programu ‘płaca za morderstwo’, jak musi zrobić, żeby można było wznowić amerykańską pomoc, zdecydowała podnieść o pięćdziesiąt procent sumy, jakie wypłaca co miesiąc mordercom winnym wyjątkowo koszmarnej zbrodni. Tego nie można tolerować. Do czasu, kiedy program ‘płaca za morderstwo’ będzie całkowicie zatrzymany nie będzie wznowienia amerykańskiej pomocy. Ponadto, poprosimy Kongres o dodanie kolejnego warunku do Taylor Force Act. Mianowicie: ‘Także pod nieobecność jakichkolwiek finansowych nagród, każde niefinansowe uznanie lub zaszczyty, jakie Autonomia Palestyńska decyduje się przyznać terrorystom, włącznie z nazywaniem ich imieniem placów i ulic, będzie wystarczającym powodem niewznowiania amerykańskiej pomocy’.”


Ten rodzaj ostrzeżenia powinien zwrócić uwagę Mahmouda Abbasa i jego pazernych pachołków w Ramallah. Co jednak mogą zrobić? Nie chcą, by widziano, że ustępują przed amerykańskimi żądaniami, by kurek z amerykańską pomocą został odkręcony. Mają przecież swoje zasady. Ale kanciarze i łapownicy w AP niezmiernie tęsknią do wznowienia hojnej, amerykańskiej pomocy, by mogli dostać swoją kasę. Jak powiadał pan Dooley: ‘kiedy ktoś mówi, że nie chodzi o pieniądze, ale o zasady – to chodzi o pieniądze”.  


Palestinian Authority Gives the Jihad Murderers of the Fogel Family a 50% Raise

Jihad Watch, 17 marca 2021

Tłumaczeni: Małgorzata Koraszewska

 

Hugh Fitzgerald

Publicysta Jihad Watch.


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 951 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Taliban i antysemityzm ukryty w międzynarodowych stosunkach   Frantzman   2021-09-18
Izrael próbuje złagodzić problemy Palestyńczyków w Gazie i na Zachodnim Brzegu, w zamian otrzymuje zniewagi   Fitzgerald   2021-09-14
Najbardziej poszukiwany terrorysta ministrem bezpieki   Ahmad   2021-09-14
Pamięć i nauki z zamachu 9/11   Collins   2021-09-11
Islamski ekstremizm w Wielkiej Brytanii jest coraz pewniejszy siebie   Collier   2021-09-10
Administracja Bidena daje mułłom w Iranie kolejne zwycięstwo: przejęcie władzy przez talibów   Rafizadeh   2021-09-03
Terroryzm: różne miejsca, różne zdjęcia   Collins   2021-09-01
Chiny: Tajwan nie powinien polegać na poparciu USA     2021-08-31
Arabowie: Biden przywraca do życia ekstremizm i terroryzm   Toameh   2021-08-31
Najnowszy antyizraelski raport HRW     2021-08-28
Niech się palą izraelskie drzewa. Jewish Voice for Peace, antyizraelska grupa, kibicuje jerozolimskim pożarom   Abdul-Hussain   2021-08-27
Wznowiona “obietnica” Iranu dla Palestyńczyków   Toameh   2021-08-25
Zachodnia dyplomacja: błaganie terrorystów   Meotti   2021-08-24
Liban i jego tykające bomby   Taheri   2021-08-24
Czy Zachód może być uczciwy w sprawie islamistycznego zagrożenia?   Tobin   2021-08-23
Z amerykańskiego upokorzenia wyłoni się nowy porządek świata   Ahmed   2021-08-18
Niemcy wydadzą 41 milionów dolarów, żeby “odkryć” przyczyny dzisiejszego antysemityzmu   Fitzgerald   2021-08-18
“Naród irański nie zrezygnuje z islamu z powodu braków wody”     2021-08-14
A Kartagina musi być zburzona…   Koraszewski   2021-08-12
Zniszczenia w Gazie, o których wam nie powiedziano, bo nie pasują do antyizraelskiej narracji   von Koningsveld   2021-08-10
Walka z zarazą z Durbanu   Kemp   2021-08-08
Liban atakuje Izrael, Liban krzyczy „agresja”   Abdul-Hussain   2021-08-07
Atak terrorystyczny na Speakers Corner był nożem wbitym w brytyjską demokrację   Collier   2021-08-06
Kiedy nie ma udziału Izraela znika zainteresowanie losem Palestyńczyków     2021-08-04
Hamas chełpi się mordowaniem żydowskich dzieci 20 lat temu w pizzerii Sbarro     2021-08-03
Marksistowskie poparcie dla palestyńskiego terroryzmu prowadzi do nienawiści do Żydów na całym Zachodzie   Milliere   2021-08-01
Świat reaguje na Izrael z arogancją i hipokryzją   Darshan-Leitner   2021-07-31
ONZ ustanawia stałą izraelożerczą komisję dochodzeniową pod przewodnictwem znanej z nienawiści do Izraela apologetki antysemityzmu Navi Pillay     2021-07-30
W Iranie Najwyższy Przywódca jest zaniepokojony   Fitzgerald   2021-07-28
Dziennikarka BBC wyrzucona za tweet “Hitler miał rację”   Fitzgerald   2021-07-25
Szwecja: Imam potępia szwedzką flagę, wzywa muzułmanów do “miażdżenia i rozbijania głów Żydów”   Spencer   2021-07-24
Biden i mułłowie: "Karmienie krokodyla"   Rafizadeh   2021-07-24
Specjalny Sprawozdawca Rady Praw Człowieka ONZ ogłasza, że izraelskie osiedla są „zbrodnią wojenną”. Dlaczego jest w błędzie?   Fitzgerald   2021-07-21
Jak palestyńscy przywódcy oszukują Amerykanów   Tawil   2021-07-20
Morale i kwestia wyjścia Ameryki z Afganistanu   Koraszewski   2021-07-19
Opieka medyczna Izraela nad przywódcami Hamasu i AP, a podwójne standardy CUNY   Fitzgerald   2021-07-19
Denazyfikacja Bliskiego Wschodu wymaga ponownej denzyfikacji Niemiec   Pickles   2021-07-18
Amnezja wysepkowa jest super   Honig   2021-07-16
Dyktator Białorusi: „Świat płaszczy się przed Żydami”   Fitzgerald   2021-07-16
Jak izraelożercy stali się wpływowi   Rosenthal   2021-07-13
Pod uwagę amerykańskim uczelniom, których partnerem jest Uniwersytet Al Kuds   Flatow   2021-07-11
Dzieci Palestyny poświęcą swoją krew i swoje ciała     2021-07-10
Czy Palestyńczycy potępią mufiego Hussainiego i Hitlera?   Abdul-Hussain   2021-07-09
Administracja Bidena: nagradzanie morderczego reżimu Iranu?   Rafizadeh   2021-07-07
Uwagi na marginesie 50. rocznicy ukończenia studiów   Landes   2021-07-07
Dlaczego życie czarnych chrześcijan zupełnie się nie liczy?   Ibrahim   2021-07-06
Czy IDF jest bezradna?   Bard   2021-07-05
Prawo powrotu w stare koleiny   Koraszewski   2021-07-04
Letnie obozy palestyńskiego dżihadu   Toameh   2021-07-02
Najbardziej niebezpieczni terroryści świata   Patrikarakos   2021-06-30
Artykuł Human Rights Watch o antysemityzmie ZACHĘCA do lewicowego antysemityzmu     2021-06-29
Krótka historia długiej nienawiści   Rosenthal   2021-06-28
Stany Zjednoczone wspierają palestyńskie naruszenia praw człowieka.   Toameh   2021-06-26
Palestyńska kultura przemocy   Bard   2021-06-25
Ewolucja, dzieci i mordercy   Koraszewski   2021-06-23
Zatruty owoc ustępstw wobec irańskich mułłów   Toameh   2021-06-22
Na nieludzkiej ziemi   Koraszewski   2021-06-21
Przez całą historię Żydzi musieli z czegoś rezygnować, by uzyskać akceptację – tym razem jest to Izrael   Amos   2021-06-20
Wiadomości z Iranu, zarówno te głupie, jak i te złowrogie   Fitzgerald   2021-06-19
Gaza, Sky News i marsz islamistów na Londyn   Collier   2021-06-19
Dziennikarstwo z własnym samobójczym celem   Landes   2021-06-18
Tylko Palestyńczycy mogą być ofiarami   Abdul-Hussain   2021-06-17
Z Bagdadu do Gazy: dzisiejszy konflikt jest zakorzeniony w ideologii ery nazistowskiej   Julius   2021-06-16
“TIMES” propaguje demonizację Izraela przez BLMAdam Levick   Levick   2021-06-15
Multikulturowi wielbiciele Hitlera   Greenfield   2021-06-14
Jak międzynarodowa społeczność starała się stworzyć niekończącą się wojnę izraelsko-palestyńską   Frantzman   2021-06-13
Administracja Bidena nagradza terrorystów: Abbasa i Hamas   Tawil   2021-06-11
Budząca mdłości zachodnia “postprawda” na temat wojny Gazy z Izraelem   Bekdil   2021-06-10
Policzmy dokładnie ofiary w Gazie   Rosenthal   2021-06-09
Umyj, wypłucz, powtórz wojnę   Collins   2021-06-08
Świat akademicki dla Hamasu   Pessin   2021-06-06
Wciskacze fake newsów o Palestyńczykach ignorują ludobójstwo chrześcijan. Ideologicznie napędzana hipokryzja   Ibrahim   2021-06-05
Kostiumowy dramat i kompromitacja   Rosenthal   2021-06-05
Bliski Wschód Hady’ego Amra   Glick   2021-06-04
Tureccy Żydzi - uboczne ofiary tureckiej nienawiści do Izraela   Bekdil   2021-06-04
Terapeutka o trwającym statusie ofiary palestyńskich Arabów   Oz   2021-06-01
Prawda o tym “arabskim chłopcu podpalonym przez Izraelczyków”   Fitzgerald   2021-06-01
Hasło: “Izrael ma prawo się bronić” pokazuje bezmiar moralnego zagubienia   Pandavar   2021-05-31
Jeśli USA chcą być humanitarne, nie “odbudują” Gazy   Tobin   2021-05-31
Szejk Dżarrah i niesymetryczne roszczenia   Julius   2021-05-30
Przywódca Hamasu w Gazie: To była tylko próba, nic poza małym ćwiczeniem przed tym, co się zdarzy     2021-05-29
Zachodni obrońcy Gazy mają oczy, ale nie widzą   Steinberg   2021-05-28
Fałszywi bojownicy o pokój i prawdziwi terroryści tworzą niemal doskonały front nienawiści do Żydów     2021-05-27
Palestyńskie głosy, których Blinken nie usłyszy   Toameh   2021-05-26
Nieodnotowane: IDF ceni życie, celem Hamasu jest maksymalizacja ofiar   Koningsveld   2021-05-25
Nowe furie najstarszej nienawiści   Savodnik   2021-05-24
Trąby i silniki czołgów: punkt zwrotny w Gazie?   Kemp   2021-05-22
Mam dość   Ezra   2021-05-21
Po drugiej stronie lustra   Koraszewski   2021-05-19
Zastępcza wojna Iranu przeciwko Izraelowi   Toameh   2021-05-18
Iran ujawnia swoją strategię doradzając Hamasowi w wojnie przeciwko Izraelowi   Frantzman   2021-05-17
Dejudaizacja Jerozolimy w 1948 roku   Carlson   2021-05-17
Kiedy rakiety Hamasu uderzają w izraelskie domy, zapomnij o niuansach   Tobin   2021-05-16
Naszym prawdziwym celem jest zniszczenie Izraela   Tawil   2021-05-15
Dzisiejsze oszczerstwo o rytuale krwi   Rosenthal   2021-05-14
Stara sztuczka Mahmouda Abbasa: antysemickie podżeganie   Blum   2021-05-13
Irańska pułapka   i Sarah N. Stern   2021-05-12
Słoń nienawiści do Żydów w salonie   Glick   2021-05-08
Dlaczego Abbas nie chce wyborów   Tawil   2021-05-07
Nasi wrogowie podłożyli kognitywną bombę   Rosenthal   2021-05-06

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Bohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotu


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk