Prawda

Środa, 16 stycznia 2019 - 06:47

« Poprzedni Następny »


Arabowie niosą sztandar nazistowskiego antysemityzmu


Lyn Julius 2018-02-10

Wielki Mufti Jerozolimy Hadż Amin al-Husseini (po lewej) spotyka się z Adolfem Hitlerem w 1941 r. Zdjęcie: German Federal Archives.
Wielki Mufti Jerozolimy Hadż Amin al-Husseini (po lewej) spotyka się z Adolfem Hitlerem w 1941 r. Zdjęcie: German Federal Archives.

Wirus nazistowskiego antysemityzmu dotarł do świata arabskiego i muzułmańskiego już w latach 1930. Dał ideologiczną inspirację arabskim partiom nacjonalistycznym, takim jak baasiści w Syrii i Iraku oraz paramilitarne grupy, takie jak Młody Egipt, założony w 1933 r. Antyżydowskie teorie spiskowe są podstawą totalitarnej ideologii Bractwa Muzułmańskiego, założonego w Egipcie w 1928 r. i jego ideologicznych kuzynów, Państwa Islamskiego, które stara się narzucić królestwo Allaha na Ziemi przez dżihad i przymusowe nawracanie nie-muzułmanów.

W dniu, w którym świat upamiętniał 70. rocznicę wyzwolenia obozu śmierci Auschwitz-Birkenau, liberalna gazeta brytyjska, “Guardian”, oznajmiła w artykule redakcyjnym:  

“Tymczasem nie można winić Arabów za uczucie, że dług krwi Europy wobec Żydów został spłacony tym, co uważają za swoje terytorium”.

Mit Arabów jako postronnych i niewinnych ludzi, którzy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za Holocaust – a zapłacili cenę za europejską zbrodnię, kiedy powstał Izrael – jest szeroko rozpowszechniony.


Arabowie, podobnie jak inne narody trzeciego świata, zawsze są postrzegani jako ofiary zachodniego ucisku i kolonializmu. Sami nie mogą być winni uciskania innych.


Zachód z nadęciem moralnym potępia stary europejski antysemityzm “skrajnej prawicy”. Ale nowy Zielono-Brunatno-Czerwony antysemityzm – promowany przez sojusz skrajnej lewicy, zielonych i sympatyków islamu – jest umyślnie minimalizowany, ignorowany przez media lub winę za jego istnienie składa się na Izrael.


Prawdę mówiąc, wirus nazistowskiego antysemityzmu dotarł do świata arabskiego i muzułmańskiego już w latach 1930. Dał ideologiczną inspirację arabskim partiom nacjonalistycznym, takim jak baasiści w Syrii i Iraku oraz paramilitarne grupy, takie jak Młody Egipt, założony w 1933 r. Antyżydowskie teorie spiskowe są podstawą totalitarnej ideologii Bractwa Muzułmańskiego, założonego w Egipcie w 1928 r. i jego ideologicznych kuzynów, Państwa Islamskiego, które stara się narzucić królestwo Allaha na Ziemi przez dżihad i przymusowe nawracanie nie-muzułmanów.


Holocaust był, jak pisał Robert Satloff, w równym stopniu historią arabska, jak europejską. Mimo starań, by nagłośnić poszczególnych “sprawiedliwych” muzułmanów, którzy ratowali Żydów (szczególnie w Albanii), uczeni nadal znajdują dowody arabskiej sympatii i kolaboracji z nazizmem.


Walter Doehle, niemiecki konsul w Jerozolimie, pisał w 1937 r.:

“Palestyńscy Arabowie ze wszystkich warstw społecznych żywią wielką sympatię do nowych Niemiec i ich Führera..…Jeśli człowiek mówi, że jest Niemcem, kiedy staje przed groźbami ze strony arabskiego tłumu, już to pozwala mu przejść swobodnie. Kiedy jednak identyfikuje się przez salut ‘Heil Hitler’, w większości wypadków postawa Arabów staje się wyrazami jawnego entuzjazmu i kiedy Niemiec wiwatuje na cześć Hitlera, Arabowie głośno odpowiadają”.

Kiedy naziści bezpośrednio okupowali Tunezję od listopada 1942 do maja 1943, około 2000 Żydów wysłano do obozów pracy. Reakcją muzułmańskiej większości w Tunezji była według   Satloffa “powszechna obojętność”. Napisał:

“Gesty poparcia i czynna pomoc dla mniejszości, która była wysiedlana, pozbawiana praw, obrabowywana i skazywana na prace przymusowe, były bardzo rzadkie. Arabscy przechodnie publicznie obrażali i fizycznie atakowali ludzi”.

Rola odegrana przez palestyńskiego przywódcę i wielkiego muftiego Jerozolimy, Hadż Amin al-Husseiniego w wzniecaniu antyżydowskiej nienawiści i przemocy nie tylko w brytyjskiej Palestynie, ale w całym świecie arabskim była kluczowa. Choć nie był on jedynym kolaborantem z nazizmem – na myśl przychodzą natychmiast Fawzi al-Kawukdżi, Raszid Ali al-Kelani, Abu Ibrahim al-Kabir, Hassan Salama i Arif Abd al-Razik. Od 1931 r. splatał “syjonistów” z “Żydami”. Każda żydowska społeczność stała się dozwoloną ofiarą kolektywnej kary – i jest nią nadal.


Mufti spotkał się z Hitlerem w Berlinie w listopadzie 1941 r., żeby omówić eksterminację Żydów na Bliskim Wschodzie. Resztę wojny spędził jako gość nazistów.  


Zastępca Adolfa Eichmanna, Dieter Wisliceny (stracony później jako zbrodniarz wojenny) w zeznaniach przed Trybunałem Norymberskim powiedział: “Mufti był jednym z najlepszych przyjaciół Eichmanna i nieustannie podżegał go, by przyspieszył eksterminację”.


Podczas wizyty w Auschwitz Mufti napominał podobno strażników obsługujących komory gazowe, by pracowali sumienniej. Przez całą wojnę nadawał regularnie audycje w niemieckim radio na Bliski Wschód, głosząc pronazistowskie, antysemickie przesłanie do mas arabskich.


Gdyby Alianci nie wyzwolili Tunezji od nazistów, Libii od włoskich faszystów i Algierii oraz Maroka od reżimu Vichy w 1943 r., można spokojnie przyjąć, że miejscowa arabska populacja nie ruszyłaby palcem, by powstrzymać deportację Żydów z Palestyny i świata arabskiego do obozów śmierci.  


Zapewne państwa Afryki Północnej, które nie osiągnęły jeszcze niepodległości, nie były odpowiedzialne za cierpienia Żydów: antyżydowskie kroki podejmowali reżim Vichy i włoscy faszyści. Ale rząd iracki nie może tak łatwo uniknąć odpowiedzialności. Irak, niepodległy od 1932 r., był sceną pro-nazistowskiego zamachu stanu w 1941 r., nieuchronnie doprowadzając do Farhud, iracko-żydowskiej Kristallnacht. W dwudniowej orgii morderstw, gwałtów, okaleczania i rabunków około 600 Żydów zostało zabitych, według archiwalnych zapisów brytyjskich. Dokładnej liczby nigdy nie poznamy.


Palestyński Mufti odegrał centralna rolę w przygotowaniu nazistowskiego zamachu stanu w Iraku.


Mufti był osobiście odpowiedzialny za śmierć 20 tysięcy europejskich Żydów zamordowanych w nazistowskim Holocauście. Zorganizował zamordowanie 12,6 tysiąca bośniackich Żydów przez muzułmanów, których zwerbował do bośniackiej dywizji nazistowskiej Waffen-SS. Osobiście spowodował zatrzymanie transportu 4000 dzieci, którym towarzyszyło 500 dorosłych, nie dopuszczając, by opuścili Europę i posłał ich do Auschwitz i komór gazowych; przeszkodził 2000 Żydów w opuszczeniu Rumunii i 1000 w opuszczeniu Węgier i wyjeździe do Palestyny – oni także zostali wysłani do obozów śmierci.  


Zaledwie trzy lata po zakończeniu II wojny światowej członkowie Ligi Arabskiej byli zdecydowani naśladować nazistów. Zabrali się za uczynienie arabskiego Bliskiego Wschodu judenrein (wolnym od Żydów)Zastosowali prawa w stylu praw norymberskich, kryminalizując syjonizm, zamrażając żydowskie konta bankowe, ustanawiając kwoty, narzucając ograniczenia na pracę i poruszanie się. Wynikiem był masowy exodus i ograbienie miliona Żydów. Niemniej bardzo niewielu Arabów przyznaje, że są winni tak zwanej żydowskiej nakbie (katastrofie). Zaprzeczanie Holocaustowi idzie ręka w rękę z zaprzeczaniem żydowskiej nakbie.


W 1945 r. Mufti Jerozolimy miał być sądzony jako zbrodniarz wojenny w Norymberdze. Był oskarżony, osądzony i skazany przez Jugosławię za zbrodnie przeciwko ludzkości z powodu jego kluczowej roli w dywizjach Handschar i Skandeberg SS, które deportowały bałkańskich Żydów z Kosowa, Macedonii i Tracji. Ale Alianci nie chcieli obrazić Arabów.


Nie tylko wirus nazistowskiego antysemityzmu nigdy nie opuścił świata arabskiego i muzułmańskiego, ale zarażał w postępie geometrycznym. Muzułmańscy imigranci przenieśli wirusa nienawiści do Żydów z powrotem do krajów europejskich. Saudyjskie petrodolary finansują szerzenie się islamizmu z jego antysemityzmem na całym świecie.


Dlatego właśnie dzisiaj negowanie Holocaustu w świecie arabskim i muzułmańskim jest powszechne.


Duch inspirowanej przez nazistów, antyżydowskiej bigoterii nigdy nie został wypędzony ze świata arabskiego. W rzeczywistości, Arabowie stali się jego chorążymi. 14 stycznia przywódca Autonomii Palestyńskiej, Mahmoud Abbas (którego praca doktorska negowała Holocaust), zaszokował przyzwoitych ludzi mową ociekającą antysemityzmem, w której obwiniał Żydów za ich własną śmierć podczas Holocaustu.


Sam Eichmann miał nadzieję, że jego “arabscy przyjaciele” będą kontynuować jego walkę przeciwko Żydom, którzy byli zawsze “głównymi zbrodniarzami wojennymi” i „głównymi agresorami”. Nie udało mu się dokończyć zadania „całkowitej anihilacji:, ale muzułmanie nadal mogą to za niego zrobić.


To wystarczy.


Arabs are torch-bearers for Nazi anti-Semitism

Jewish News Syndicate, 30 stycznia 2018

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaLyn Julius  

 

Dziennikarka, współzałożycielka brytyjskiego stowarzyszenia HARIF, Żydów pochodzących z Północnej Afryki i krajów Bliskiego Wschodu; stowarzyszenia informującego o liczącej trzy tysiące lat historii Żydów na Bliskim Wschodzie i o losie tej mniejszości wyznaniowej i religijnej w XX wieku. Rodzina Lyn Julius pochodzi z Iraku.


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 604 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Kiedy skrajnie prawicowi żydożercy zgadzają się ze skrajnie lewicowymi żydożercami   Marquardt-Bigman   2019-01-14
Palestyńczycy: Prawdziwe ”zbrodnie”   Tawil   2019-01-12
Pallywood znowu podnosi swój ohydny łeb   Lieberman   2019-01-08
Palestyna: Co byłoby, gdyby nie było wojny sześciodniowej?   Sherman   2019-01-06
Gaza: sześć kłamstw i jedna prawda   Maroun   2019-01-04
Erdoğan nie jest dobrotliwym sułtanem z przeszłości, jest potworem, którego trzeba powstrzymać   Yemini   2019-01-03
Dżihadystyczny psychopata: czaruje nas, uwodzi i pożera   Chesler   2018-12-31
Rasowa polityka antysemityzmu i islamofobii   Frantzman   2018-12-30
Sił dżihadu nie można oswoić ani obłaskawić   Yemini   2018-12-28
Żadnych Żydów w Europie i żadnego państwa żydowskiego na Bliskim Wschodzie   Meotti   2018-12-27
Zwolennicy ISIS grożą zamachami terrorystycznymi podczas Świąt     2018-12-23
Co złego to Żydzi   Rosenthal   2018-12-18
Antysemityzm drogą do kariery w Turcji   Bulut   2018-12-17
11 w Pittsburghu i niemowlę w Ofra     2018-12-14
Walcz z antysemityzmem w swoim domu, a nie u sąsiada   Maroun   2018-12-11
Brytyjski profesor – fan Hamasu i jego ”poezja”     2018-12-05
Brendan O’Neill o obsesji potępiania Izraela przez lewicę   Coyne   2018-11-28
Jak wyrwać się z łap osobliwie pojmowanej empatii?   Koraszewski   2018-11-24
Dlaczego wznowione sankcje wobec Iranu są dobre dla Palestyńczyków   Toameh   2018-11-23
Tykająca bomba zegarowa islamskiej nienawiści do Żydów w USA   Bergman   2018-11-21
Jak ”New York Times” usprawiedliwia antysemityzm   Chesler   2018-11-18
Rzeź chrześcijan, brak reakcji egipskich władz   Ibrahim   2018-11-13
Żydzi a rządy prawa w Europie   Gerstenfeld   2018-11-12
Asia Bibi: Pakistańska zdrada sprawiedliwości   Meotti   2018-11-07
W Nowym Jorku są setki antyżydowskich przestępstw nienawiści – i ANI JEDEN schwytany sprawca nie był ze skrajnej prawicy      2018-11-03
Masakra w synagodze w Pittsburghu: pobudka dla antysemitów?   Maroun   2018-11-02
Ukryci zakładnicy w wojnie Hamasu w Gazie   Collins   2018-10-20
Nowoczesne ”ostateczne rozwiązanie” jest bardzo podobne do starego   Maroun   2018-10-18
Jak Iran planuje przejęcie Gazy   Toameh   2018-10-17
Jak Palestyńczycy kłamią Europejczykom   Tawil   2018-10-13
Cel Iranu - zlikwidowanie Izraela     2018-09-29
Islamskich antysemitów chroni niemieckie państwo prawa   Tibi   2018-09-26
Turcja: tortury, wykorzystywanie seksualne szaleją w więzieniach   Bulut   2018-09-21
Krytyka czy patologiczna nienawiść?   Rosenthal   2018-09-19
Lewicowy nacjonalizm i bolszewicka prawica   Koraszewski   2018-09-18
Nienawiść Corbyna do Izraela nie jest żadną niespodzianką   Bergman   2018-09-13
Ku czemu zmierza antysyjonizm?   Koraszewski   2018-09-09
Ankara oskarża dziennikarza z okupowanego Cypru   Bulut   2018-09-08
Za co nienawidzą Żydów   Lewinskaja   2018-09-03
Żydowski exodus, który Corbyn ignoruje   Julius   2018-08-30
Pani biskup i jej fałszywe świadectwo   Landes   2018-08-28
Odpowiedzialność Abbasa za kryzys w Gazie   Tawil   2018-08-26
Nasze dzieci mogą wybrać demokrację zamiast islamu     2018-08-24
Przykro mi, liberałowie – antysyjonizm jest antysemityzmem   Marquardt-Bigman   2018-08-19
Niewolnictwo Jazydów, handel dziećmi, groźby śmierci wobec dziennikarzy: czy Turcja powinna pozostać w NATO?   Bulut   2018-08-16
Mordercza nienawiść do Żydów znowu szerzy się jak ogień   Meotti   2018-08-15
Czy Corbyn jest antysemitą?   Tsalic   2018-08-13
Muzułmański program: Dżihad, islamski kalifat, zlikwidowanie Izraela     2018-08-11
Powracająca (brunatna) fala   Koraszewski   2018-08-10
Ujawnianie zbrodni ISIS jest terroryzmem   Bulut   2018-07-30
Demonstracja przeciwko Trumpowi szerzy truciznę na ulicach Londynu   Collier   2018-07-29
Dlaczego Iran wspiera palestyńskie grupy terroru?   Toameh   2018-07-28
Najnowsza fatwa muftiego Jerozolimy   Tawil   2018-07-26
„Ogniste sokoly” i dylemat - walczyć czy uciekać   Collins   2018-07-21
"Zasiłek dżihadysty": poglądy na pracę na Bliskim Wschodzie   Darwish   2018-07-17
Międzynarodowa społeczność ignoruje ludobójstwo chrześcijan w Nigerii   Ibrahim   2018-07-14
KADISZ – modlitwa żałobników   Kłys   2018-07-12
Co jest z nami nie tak?   Rosenthal   2018-07-11
Iran: „Tworzymy potęgę w Libanie – bo chcemy stamtąd walczyć z wrogiem z całą naszą siłą”     2018-07-07
Co jest siłą napędową antyizraelskiej polityki?   Rosenthal   2018-07-05
Human Rights Watch i Rada Praw Człowieka: naturalni wspólnicy przeciwko Izraelowi   Amos   2018-07-03
Turcja: „Święta wojna” Erdogana   Bekdil   2018-06-28
Turcja: gloryfikacja morderstwa, męczeństwa i dzieci-żołnierzy   Bulut   2018-06-26
Piromani z Gazy   Bergman   2018-06-12
Radykalizm: prawdziwym szokiem była reakcja Amerykanów...   Rafizadeh   2018-05-29
Czy będzie międzynarodowe dochodzenie dla Afrin   Frantzman   2018-05-27
Zachodnia Nakba: nienawiść do Izraela   Meotti   2018-05-24
Gaza: raz jeszcze o pokojowych Marszach Powrotu     2018-05-20
Nasi ludzie zdjęli mundury i dołączyli do marszów     2018-05-19
Gaza, Hamas i dlaczego nie będę dzisiaj krytykował Izraela   Colier   2018-05-18
Gazańczycy są ofiarami ideologii i nienawiści   Yemini   2018-05-15
Antysemityzm, tym razem w islamistycznej odmianie, znowu dręczy Francję   Ahmed   2018-05-07
Ateista jest robakiem w ciele muzułmanów…     2018-05-05
Hitler zawarł umowę z Żydami     2018-05-04
Ludobójstwo w Nigerii   Ibrahim   2018-05-03
“Biuro prasowe” Hamasu: prawda przychodzi na metę ostatnia   Tawil   2018-05-02
Kiedy globalne media ignorują latawce ze swastyką, Hamas wygrywa wojnę propagandową   Yemini   2018-04-30
Jaka jest cena życia palestyńskich cywilów?   Maroun   2018-04-22
Gdzie Alt-Right gubi się w sprawie Żydów   i Nathan Cofnas   2018-04-02
Nowy palestyński dżihad dla unicestwienia Izraela   Tawil   2018-03-31
Parkland i antysemityzm   Ahmed   2018-03-30
U.S.A.: Nasilają się muzułmańskie nawoływania do mordów   Bergman   2018-03-26
Podręczniki UNRWA nadal wypełnione są niekończącym się podżeganiem   Bedein   2018-03-20
Ukarany za nie skandowanie “Śmierć Ameryce, Izraelowi, Brytanii”   Rafizadeh   2018-03-19
Wylęgarnie lubieżnych sympatyków totalitarnych idei    Koraszewski   2018-03-16
Spojrzenie na muzułmańską logikę i zachodnią naiwność   Ibrahim   2018-03-15
Izrael jest jednym wielkim osiedlem   Tawil   2018-03-14
Dlaczego Turcja chce najechać greckie wyspy?   Bulut   2018-03-12
Armia Mahometa powraca   Koraszewski   2018-03-10
Turcja grozi inwazją na Grecję   Bulut   2018-02-28
Droga Sarah Silverman: Amnesty kłamie o rodzinie Tamimich   Marquardt-Bigman   2018-02-22
Palestyńczycy: Wojna Hamas-ISIS, skorumpowani przywódcy   Tawil   2018-02-20
Życie w Pakistanie jest piekłem dla nie-muzułmanów   Austin   2018-02-15
Arabowie niosą sztandar nazistowskiego antysemityzmu   Julius   2018-02-10
Wracając z wystawy albo antysemityzm lewicy   Lewin   2018-02-08
Aby Turcja znowu czuła się imperialna   Bekdil   2018-02-06
5 kłamstw patriarchy w “Guardiana”     Levick   2018-01-18
Czy dzieciobójcy dzielą się wodą?   Koraszewski   2018-01-17
Palestyńskie świętowanie morderstwa i terroru   Tawil   2018-01-14
Turecki Twitter eksploduje ludobójcza nienawiścią do Żydów   Bulut   2018-01-11

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabijaKobiety ofiaramiPrometeuszmodyfikowana pszenicaArabowieRoboty będą uprawiać ziemięSumienie, czyli moralność bez smyczySkomplikowana ewolucjaArgument neuroróżnorodnościNowe badanie pamięci długotrwałejŚciganie bluźnierstwaRyby jaskinioweAutyzmOd niepamiętnych czasówTunezyjczycy przeciw złemu prawuDrugie prawo termodynamikiPochwała ignorancjMistyfikacja SokalaIntronizacja Chrystusa


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk