Prawda

Środa, 21 lutego 2018 - 20:09

« Poprzedni Następny »


Arabowie niosą sztandar nazistowskiego antysemityzmu


Lyn Julius 2018-02-10

Wielki Mufti Jerozolimy Hadż Amin al-Husseini (po lewej) spotyka się z Adolfem Hitlerem w 1941 r. Zdjęcie: German Federal Archives.
Wielki Mufti Jerozolimy Hadż Amin al-Husseini (po lewej) spotyka się z Adolfem Hitlerem w 1941 r. Zdjęcie: German Federal Archives.

Wirus nazistowskiego antysemityzmu dotarł do świata arabskiego i muzułmańskiego już w latach 1930. Dał ideologiczną inspirację arabskim partiom nacjonalistycznym, takim jak baasiści w Syrii i Iraku oraz paramilitarne grupy, takie jak Młody Egipt, założony w 1933 r. Antyżydowskie teorie spiskowe są podstawą totalitarnej ideologii Bractwa Muzułmańskiego, założonego w Egipcie w 1928 r. i jego ideologicznych kuzynów, Państwa Islamskiego, które stara się narzucić królestwo Allaha na Ziemi przez dżihad i przymusowe nawracanie nie-muzułmanów.

W dniu, w którym świat upamiętniał 70. rocznicę wyzwolenia obozu śmierci Auschwitz-Birkenau, liberalna gazeta brytyjska, “Guardian”, oznajmiła w artykule redakcyjnym:  

“Tymczasem nie można winić Arabów za uczucie, że dług krwi Europy wobec Żydów został spłacony tym, co uważają za swoje terytorium”.

Mit Arabów jako postronnych i niewinnych ludzi, którzy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za Holocaust – a zapłacili cenę za europejską zbrodnię, kiedy powstał Izrael – jest szeroko rozpowszechniony.


Arabowie, podobnie jak inne narody trzeciego świata, zawsze są postrzegani jako ofiary zachodniego ucisku i kolonializmu. Sami nie mogą być winni uciskania innych.


Zachód z nadęciem moralnym potępia stary europejski antysemityzm “skrajnej prawicy”. Ale nowy Zielono-Brunatno-Czerwony antysemityzm – promowany przez sojusz skrajnej lewicy, zielonych i sympatyków islamu – jest umyślnie minimalizowany, ignorowany przez media lub winę za jego istnienie składa się na Izrael.


Prawdę mówiąc, wirus nazistowskiego antysemityzmu dotarł do świata arabskiego i muzułmańskiego już w latach 1930. Dał ideologiczną inspirację arabskim partiom nacjonalistycznym, takim jak baasiści w Syrii i Iraku oraz paramilitarne grupy, takie jak Młody Egipt, założony w 1933 r. Antyżydowskie teorie spiskowe są podstawą totalitarnej ideologii Bractwa Muzułmańskiego, założonego w Egipcie w 1928 r. i jego ideologicznych kuzynów, Państwa Islamskiego, które stara się narzucić królestwo Allaha na Ziemi przez dżihad i przymusowe nawracanie nie-muzułmanów.


Holocaust był, jak pisał Robert Satloff, w równym stopniu historią arabska, jak europejską. Mimo starań, by nagłośnić poszczególnych “sprawiedliwych” muzułmanów, którzy ratowali Żydów (szczególnie w Albanii), uczeni nadal znajdują dowody arabskiej sympatii i kolaboracji z nazizmem.


Walter Doehle, niemiecki konsul w Jerozolimie, pisał w 1937 r.:

“Palestyńscy Arabowie ze wszystkich warstw społecznych żywią wielką sympatię do nowych Niemiec i ich Führera..…Jeśli człowiek mówi, że jest Niemcem, kiedy staje przed groźbami ze strony arabskiego tłumu, już to pozwala mu przejść swobodnie. Kiedy jednak identyfikuje się przez salut ‘Heil Hitler’, w większości wypadków postawa Arabów staje się wyrazami jawnego entuzjazmu i kiedy Niemiec wiwatuje na cześć Hitlera, Arabowie głośno odpowiadają”.

Kiedy naziści bezpośrednio okupowali Tunezję od listopada 1942 do maja 1943, około 2000 Żydów wysłano do obozów pracy. Reakcją muzułmańskiej większości w Tunezji była według   Satloffa “powszechna obojętność”. Napisał:

“Gesty poparcia i czynna pomoc dla mniejszości, która była wysiedlana, pozbawiana praw, obrabowywana i skazywana na prace przymusowe, były bardzo rzadkie. Arabscy przechodnie publicznie obrażali i fizycznie atakowali ludzi”.

Rola odegrana przez palestyńskiego przywódcę i wielkiego muftiego Jerozolimy, Hadż Amin al-Husseiniego w wzniecaniu antyżydowskiej nienawiści i przemocy nie tylko w brytyjskiej Palestynie, ale w całym świecie arabskim była kluczowa. Choć nie był on jedynym kolaborantem z nazizmem – na myśl przychodzą natychmiast Fawzi al-Kawukdżi, Raszid Ali al-Kelani, Abu Ibrahim al-Kabir, Hassan Salama i Arif Abd al-Razik. Od 1931 r. splatał “syjonistów” z “Żydami”. Każda żydowska społeczność stała się dozwoloną ofiarą kolektywnej kary – i jest nią nadal.


Mufti spotkał się z Hitlerem w Berlinie w listopadzie 1941 r., żeby omówić eksterminację Żydów na Bliskim Wschodzie. Resztę wojny spędził jako gość nazistów.  


Zastępca Adolfa Eichmanna, Dieter Wisliceny (stracony później jako zbrodniarz wojenny) w zeznaniach przed Trybunałem Norymberskim powiedział: “Mufti był jednym z najlepszych przyjaciół Eichmanna i nieustannie podżegał go, by przyspieszył eksterminację”.


Podczas wizyty w Auschwitz Mufti napominał podobno strażników obsługujących komory gazowe, by pracowali sumienniej. Przez całą wojnę nadawał regularnie audycje w niemieckim radio na Bliski Wschód, głosząc pronazistowskie, antysemickie przesłanie do mas arabskich.


Gdyby Alianci nie wyzwolili Tunezji od nazistów, Libii od włoskich faszystów i Algierii oraz Maroka od reżimu Vichy w 1943 r., można spokojnie przyjąć, że miejscowa arabska populacja nie ruszyłaby palcem, by powstrzymać deportację Żydów z Palestyny i świata arabskiego do obozów śmierci.  


Zapewne państwa Afryki Północnej, które nie osiągnęły jeszcze niepodległości, nie były odpowiedzialne za cierpienia Żydów: antyżydowskie kroki podejmowali reżim Vichy i włoscy faszyści. Ale rząd iracki nie może tak łatwo uniknąć odpowiedzialności. Irak, niepodległy od 1932 r., był sceną pro-nazistowskiego zamachu stanu w 1941 r., nieuchronnie doprowadzając do Farhud, iracko-żydowskiej Kristallnacht. W dwudniowej orgii morderstw, gwałtów, okaleczania i rabunków około 600 Żydów zostało zabitych, według archiwalnych zapisów brytyjskich. Dokładnej liczby nigdy nie poznamy.


Palestyński Mufti odegrał centralna rolę w przygotowaniu nazistowskiego zamachu stanu w Iraku.


Mufti był osobiście odpowiedzialny za śmierć 20 tysięcy europejskich Żydów zamordowanych w nazistowskim Holocauście. Zorganizował zamordowanie 12,6 tysiąca bośniackich Żydów przez muzułmanów, których zwerbował do bośniackiej dywizji nazistowskiej Waffen-SS. Osobiście spowodował zatrzymanie transportu 4000 dzieci, którym towarzyszyło 500 dorosłych, nie dopuszczając, by opuścili Europę i posłał ich do Auschwitz i komór gazowych; przeszkodził 2000 Żydów w opuszczeniu Rumunii i 1000 w opuszczeniu Węgier i wyjeździe do Palestyny – oni także zostali wysłani do obozów śmierci.  


Zaledwie trzy lata po zakończeniu II wojny światowej członkowie Ligi Arabskiej byli zdecydowani naśladować nazistów. Zabrali się za uczynienie arabskiego Bliskiego Wschodu judenrein (wolnym od Żydów)Zastosowali prawa w stylu praw norymberskich, kryminalizując syjonizm, zamrażając żydowskie konta bankowe, ustanawiając kwoty, narzucając ograniczenia na pracę i poruszanie się. Wynikiem był masowy exodus i ograbienie miliona Żydów. Niemniej bardzo niewielu Arabów przyznaje, że są winni tak zwanej żydowskiej nakbie (katastrofie). Zaprzeczanie Holocaustowi idzie ręka w rękę z zaprzeczaniem żydowskiej nakbie.


W 1945 r. Mufti Jerozolimy miał być sądzony jako zbrodniarz wojenny w Norymberdze. Był oskarżony, osądzony i skazany przez Jugosławię za zbrodnie przeciwko ludzkości z powodu jego kluczowej roli w dywizjach Handschar i Skandeberg SS, które deportowały bałkańskich Żydów z Kosowa, Macedonii i Tracji. Ale Alianci nie chcieli obrazić Arabów.


Nie tylko wirus nazistowskiego antysemityzmu nigdy nie opuścił świata arabskiego i muzułmańskiego, ale zarażał w postępie geometrycznym. Muzułmańscy imigranci przenieśli wirusa nienawiści do Żydów z powrotem do krajów europejskich. Saudyjskie petrodolary finansują szerzenie się islamizmu z jego antysemityzmem na całym świecie.


Dlatego właśnie dzisiaj negowanie Holocaustu w świecie arabskim i muzułmańskim jest powszechne.


Duch inspirowanej przez nazistów, antyżydowskiej bigoterii nigdy nie został wypędzony ze świata arabskiego. W rzeczywistości, Arabowie stali się jego chorążymi. 14 stycznia przywódca Autonomii Palestyńskiej, Mahmoud Abbas (którego praca doktorska negowała Holocaust), zaszokował przyzwoitych ludzi mową ociekającą antysemityzmem, w której obwiniał Żydów za ich własną śmierć podczas Holocaustu.


Sam Eichmann miał nadzieję, że jego “arabscy przyjaciele” będą kontynuować jego walkę przeciwko Żydom, którzy byli zawsze “głównymi zbrodniarzami wojennymi” i „głównymi agresorami”. Nie udało mu się dokończyć zadania „całkowitej anihilacji:, ale muzułmanie nadal mogą to za niego zrobić.


To wystarczy.


Arabs are torch-bearers for Nazi anti-Semitism

Jewish News Syndicate, 30 stycznia 2018

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaLyn Julius  

 

Dziennikarka, współzałożycielka brytyjskiego stowarzyszenia HARIF, Żydów pochodzących z Północnej Afryki i krajów Bliskiego Wschodu; stowarzyszenia informującego o liczącej trzy tysiące lat historii Żydów na Bliskim Wschodzie i o losie tej mniejszości wyznaniowej i religijnej w XX wieku. Rodzina Lyn Julius pochodzi z Iraku.


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 513 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Palestyńczycy: Wojna Hamas-ISIS, skorumpowani przywódcy   Tawil   2018-02-20
Życie w Pakistanie jest piekłem dla nie-muzułmanów   Austin   2018-02-15
Arabowie niosą sztandar nazistowskiego antysemityzmu   Julius   2018-02-10
Wracając z wystawy albo antysemityzm lewicy   Lewin   2018-02-08
Aby Turcja znowu czuła się imperialna   Bekdil   2018-02-06
5 kłamstw patriarchy w “Guardiana”     Levick   2018-01-18
Czy dzieciobójcy dzielą się wodą?   Koraszewski   2018-01-17
Palestyńskie świętowanie morderstwa i terroru   Tawil   2018-01-14
Turecki Twitter eksploduje ludobójcza nienawiścią do Żydów   Bulut   2018-01-11
Hezbollah wzywa do wojny z Izraelem     2018-01-10
Ludobójstwo, którego nie było   Koraszewski   2018-01-09
Jeżeli się nie obudzimy, to skończy się tragicznie - wersja uzupełniona    Sommer   2018-01-08
Mały trybik w machinie podłości   Koraszewski   2018-01-04
Ciekawy problem z tym konfliktem   Bellerose   2018-01-01
Antysemicki antysyjonizm i rasistowska lewica   Lumish   2017-12-30
Bangladesz: prześladowania hindusów przez muzułmanów   Habib   2017-12-29
W wojnie psychologicznej słowa i obrazy zabijają   Collins   2017-12-27
Hamas zacieśnia stosunki z Iranem     2017-10-25
Izraelskie “mury apartheidu” i północnoirlandzkie “mury pokoju”: przyczynek do badania podwójnych standardów w mediach   White   2017-06-28
Iran w setną rocznicę Rewolucji Październikowej   Koraszewski   2017-06-23
Prawdziwa twarz rzekomo współczujących   Koraszewski   2017-06-22
Krokodyle łzy i terroryzm   Tawil   2017-06-21
Skrajnie prawicowy islamizm jest nowym nazizmem Europy   Frentzman   2017-06-18
Jak dobry biskup uprawia nieantysemityzm   MacEoin   2017-06-17
Francusko-niemiecka telewizja publiczna odmawia pokazania filmu dokumentalnego o europejskim antysemityzmie – film jest zbyt uczciwy     2017-06-15
Od Ilana do Sary Halimi: francuska hańba   Landes   2017-06-10
Trwa wojna między XXI a XV wiekiem   Frantzman   2017-05-27
Szwedzi namiętnie krytykują Izrael   Frantzman   2017-05-14
Gdzie się podziali antyfaszyści?   Koraszewski   2017-05-13
Witamy w czterech stolicach antysemityzmu Europy   Meotti   2017-05-01
Strajk głodowy głodnego władzy i spragnionego krwi   Collins   2017-04-30
Dlaczego należy obejrzeć film o ludobójstwie Ormian – “The Promise”   Bulut   2017-04-24
Tureckie nadzieje na konfrontację z Zachodem     2017-04-01
Prawdziwy Hamas: przykro mi, moi drodzy!   Tawil   2017-03-26
Antagonizmy i sojusze “międzynarodowej lewicy”   Herf   2017-03-25
Dlaczego antysemici nazywają ludzi “nazistami”?   Frantzman   2017-03-24
Polowanie na czarownice, zastraszanie i antysemityzm   Collier   2017-03-20
Transformacyjna moc narracji palestyńskiej   Rosenthal   2017-03-13
Nowi przywódcy Hamasu w Gazie i co to oznacza dla edukacji ku coraz gorszej przyszłości   Roth   2017-03-03
Skandynawia: Cytadela antysemityzmu Zachodu   Meotti   2017-02-28
W czym Iran jest dobry   Roth   2017-02-27
Wiecie, to Palestyńczycy zbudowali Jerozolimę     2017-02-05
Chrześcijanie karzą obrońcę chrześcijan na Bliskim Wschodzie   Maroun   2017-01-09
Czy Mahmoud Abbas będzie wypłacał pensje podpalaczom?   Marcus   2016-12-12
Intifada USA: Szalejące płomienie kłamstw na kampusach USA   Chesler   2016-12-08
Iran, Hamas i danse macabre   Toameh   2016-11-30
“Allahu, zabij odrażających chrześcijan”Muzułmańskie prześladowania chrześcijan, sierpień 2016   Ibrahim   2016-11-29
Cicha wojna Agence France Presse przeciw Izraelowi   Mamou   2016-11-23
Gwiazda Dawida staje się w Niemczech swastyką   Meotti   2016-11-20
Strzeż się pełzającego religijnego faszyzmu w Azji   Frantzman   2016-11-16
Palestyńczycy: Fatah przygotowuje się do wojny z Izraelem   Toameh   2016-11-03
Palestyńczycy: "Jesteśmy z ciebie dumni.  Zabiłeś Żydów!"   Tawil   2016-10-30
Europa eksportowała dżihadyzm tak jak kiedyś eksportowała nazizm   Fratzman   2016-10-29
Kiedy profesorowie zmieniają się w durni   Apfel   2016-10-28
Kulturowy Szoah przeciwko Żydom   Meotti   2016-10-27
Mutujący wirus antysemityzmu   Sacks   2016-10-26
Prawo do szydzenia z religii   Murray   2016-10-21
Prezydent Abbas – „ten Żyd"   Toameh   2016-10-20
Palestyńscy mordercy i ich zachodni pomagierzy   Milliere   2016-10-18
Drogi aktywisto antyizraelski   Basker   2016-10-06
"Cnotliwi" nowi naziści   Meotti   2016-09-26
Zachodni wydawcy poddają się islamowi   Meotti   2016-09-21
Pięćdziesiąt rzekomo rasistowskich praw   Levick   2016-09-19
Islam i antysemityzm w Malezji     2016-09-13
Droga Lindo Sarsour: co jest postępowego w Palestynie?   Marquardt-Bigman   2016-09-07
Oficjalny “koktajl terroru” Turcji   Bekdil   2016-09-05
Czy Żydzi, którzy odmawiają wyrzeczenia się Izraela, są wykluczeni z grup “postępowych”?   Dershowitz   2016-09-02
Czy USA wspierają współpracę UNRWA-Hamas?   Bedein   2016-08-30
Duchowni, którzy grożą reformatorom i wychwalają morderców   Murray   2016-08-27
"Nie ma miejsca dla tworu syjonistycznego w regionie"   Toameh   2016-08-23
Kiedy „barbarzyńca” jest zbyt uprzejmym słowem na palestyńskiego terrorystę   Flatow   2016-08-13
Wizja świata, czyli świętość przerywana   Koraszewski   2016-08-11
Żydowski problem w Black Lives Matter jest także problemem czarnych   Valdary   2016-08-10
Kaszmir: Nowe Państwo Islamskie popierane przez „New York Times” i BBC   Uniyal   2016-08-08
Przewodnik po leksykonie palestyńskim   Toameh   2016-08-07
Dobre wiadomości, złe wiadomości   Bekdil   2016-08-05
Orędownik ludobójstwa żydowskich „niemowląt” i „staruszek”   Dershowitz   2016-08-04
Dżihadyści: kogo obierają za cel?   Murray   2016-08-01
Wyjdź za mąż za swojego gwałciciela   Bekdil   2016-07-31
“Żydzi są naszym nieszczęściem” – wydanie XXI wieku   Marquardt-Bigman   2016-07-28
ISIS, nazizm i zniszczenie Iraku   Frantzman   2016-07-27
Państwo Islamskie zmienia strategię   Spyer   2016-07-26
Irański obłęd antysemityzmu     2016-07-23
Turcja: Świat wstrzymał oddech   Koraszewski   2016-07-19
Kogo bigoci obwiniają za strzelaninę w Ameryce? Oczywiście, Izrael!   Dershowitz   2016-07-19
Zabicie dwojga Żydów otrzymało owację na stojąco od UE   Meotti   2016-07-16
Masowa czystka etniczna Żydów jest prawdziwym dziedzictwem XX wieku   Frentzman   2016-07-13
Przerwać finansowanie palestyńskiego terroru   Greenfield   2016-07-11
Antysyjonizm: XXI-wieczne wcielenie najdłuższej nienawiści   Landes   2016-07-06
Walka o pokój trwa   Koraszewski   2016-06-27
Skąd pochodzą pieniądze na trwające dziesięciolecia nieszczęście pod nazwą UNRWA?     2016-06-11
Bangladesz: O nienawiści do Izraela   Bustle   2016-06-08
68 lat arabskiego obwiniania Izraela za swoje nieszczęścia trafiło na żyłę złota we Francji     2016-06-06
Decydenci, pedagodzy i dysydenci   Koraszewski   2016-06-02
Szczęśliwe dzieciństwo w Gazie   Dżihad   2016-06-01
Światowa Organizacja Zdrowia w oparach zbrodniczego absurdu     2016-05-28
Czy Rada Praw Człowieka ONZ stała się potworem Frankensteina?   Neuer   2016-05-27
Wizyta w starych i nowych piekłach Europy dostarcza przypomnienia o ważności Izraela   Dershowitz   2016-05-26
Jezus – Palestyńczyk i świat w rękach Chazarów   Koraszewski   2016-05-24
Antysemityzm Iranu   Rafizadeh   2016-05-22

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Alternatywna medycyna zabijaKobiety ofiaramiPrometeuszmodyfikowana pszenicaArabowieRoboty będą uprawiać ziemięSumienie, czyli moralność bez smyczySkomplikowana ewolucjaArgument neuroróżnorodnościNowe badanie pamięci długotrwałejŚciganie bluźnierstwaRyby jaskinioweAutyzmOd niepamiętnych czasówTunezyjczycy przeciw złemu prawuDrugie prawo termodynamikiPochwała ignorancjMistyfikacja SokalaIntronizacja ChrystusaObama chrzescijanieSzelest liściCzego wam nie pokazują?Rozdzielenie religii i państwaTrwa ewolucyjne upokorzenie archeopteryksaTrucizna, kamuflaż i tęcza ewolucjiReligia zdrowego rozsądkuKto się boi czarnego luda?Land of the pureświecące rybyLewica klania sieNis zgubicReligia piekloNienawisc


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk