Prawda

Poniedziałek, 1 marca 2021 - 04:28

« Poprzedni Następny »


Arabowie niosą sztandar nazistowskiego antysemityzmu


Lyn Julius 2018-02-10

Wielki Mufti Jerozolimy Hadż Amin al-Husseini (po lewej) spotyka się z Adolfem Hitlerem w 1941 r. Zdjęcie: German Federal Archives.
Wielki Mufti Jerozolimy Hadż Amin al-Husseini (po lewej) spotyka się z Adolfem Hitlerem w 1941 r. Zdjęcie: German Federal Archives.

Wirus nazistowskiego antysemityzmu dotarł do świata arabskiego i muzułmańskiego już w latach 1930. Dał ideologiczną inspirację arabskim partiom nacjonalistycznym, takim jak baasiści w Syrii i Iraku oraz paramilitarne grupy, takie jak Młody Egipt, założony w 1933 r. Antyżydowskie teorie spiskowe są podstawą totalitarnej ideologii Bractwa Muzułmańskiego, założonego w Egipcie w 1928 r. i jego ideologicznych kuzynów, Państwa Islamskiego, które stara się narzucić królestwo Allaha na Ziemi przez dżihad i przymusowe nawracanie nie-muzułmanów.

W dniu, w którym świat upamiętniał 70. rocznicę wyzwolenia obozu śmierci Auschwitz-Birkenau, liberalna gazeta brytyjska, “Guardian”, oznajmiła w artykule redakcyjnym:  

“Tymczasem nie można winić Arabów za uczucie, że dług krwi Europy wobec Żydów został spłacony tym, co uważają za swoje terytorium”.

Mit Arabów jako postronnych i niewinnych ludzi, którzy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za Holocaust – a zapłacili cenę za europejską zbrodnię, kiedy powstał Izrael – jest szeroko rozpowszechniony.


Arabowie, podobnie jak inne narody trzeciego świata, zawsze są postrzegani jako ofiary zachodniego ucisku i kolonializmu. Sami nie mogą być winni uciskania innych.


Zachód z nadęciem moralnym potępia stary europejski antysemityzm “skrajnej prawicy”. Ale nowy Zielono-Brunatno-Czerwony antysemityzm – promowany przez sojusz skrajnej lewicy, zielonych i sympatyków islamu – jest umyślnie minimalizowany, ignorowany przez media lub winę za jego istnienie składa się na Izrael.


Prawdę mówiąc, wirus nazistowskiego antysemityzmu dotarł do świata arabskiego i muzułmańskiego już w latach 1930. Dał ideologiczną inspirację arabskim partiom nacjonalistycznym, takim jak baasiści w Syrii i Iraku oraz paramilitarne grupy, takie jak Młody Egipt, założony w 1933 r. Antyżydowskie teorie spiskowe są podstawą totalitarnej ideologii Bractwa Muzułmańskiego, założonego w Egipcie w 1928 r. i jego ideologicznych kuzynów, Państwa Islamskiego, które stara się narzucić królestwo Allaha na Ziemi przez dżihad i przymusowe nawracanie nie-muzułmanów.


Holocaust był, jak pisał Robert Satloff, w równym stopniu historią arabska, jak europejską. Mimo starań, by nagłośnić poszczególnych “sprawiedliwych” muzułmanów, którzy ratowali Żydów (szczególnie w Albanii), uczeni nadal znajdują dowody arabskiej sympatii i kolaboracji z nazizmem.


Walter Doehle, niemiecki konsul w Jerozolimie, pisał w 1937 r.:

“Palestyńscy Arabowie ze wszystkich warstw społecznych żywią wielką sympatię do nowych Niemiec i ich Führera..…Jeśli człowiek mówi, że jest Niemcem, kiedy staje przed groźbami ze strony arabskiego tłumu, już to pozwala mu przejść swobodnie. Kiedy jednak identyfikuje się przez salut ‘Heil Hitler’, w większości wypadków postawa Arabów staje się wyrazami jawnego entuzjazmu i kiedy Niemiec wiwatuje na cześć Hitlera, Arabowie głośno odpowiadają”.

Kiedy naziści bezpośrednio okupowali Tunezję od listopada 1942 do maja 1943, około 2000 Żydów wysłano do obozów pracy. Reakcją muzułmańskiej większości w Tunezji była według   Satloffa “powszechna obojętność”. Napisał:

“Gesty poparcia i czynna pomoc dla mniejszości, która była wysiedlana, pozbawiana praw, obrabowywana i skazywana na prace przymusowe, były bardzo rzadkie. Arabscy przechodnie publicznie obrażali i fizycznie atakowali ludzi”.

Rola odegrana przez palestyńskiego przywódcę i wielkiego muftiego Jerozolimy, Hadż Amin al-Husseiniego w wzniecaniu antyżydowskiej nienawiści i przemocy nie tylko w brytyjskiej Palestynie, ale w całym świecie arabskim była kluczowa. Choć nie był on jedynym kolaborantem z nazizmem – na myśl przychodzą natychmiast Fawzi al-Kawukdżi, Raszid Ali al-Kelani, Abu Ibrahim al-Kabir, Hassan Salama i Arif Abd al-Razik. Od 1931 r. splatał “syjonistów” z “Żydami”. Każda żydowska społeczność stała się dozwoloną ofiarą kolektywnej kary – i jest nią nadal.


Mufti spotkał się z Hitlerem w Berlinie w listopadzie 1941 r., żeby omówić eksterminację Żydów na Bliskim Wschodzie. Resztę wojny spędził jako gość nazistów.  


Zastępca Adolfa Eichmanna, Dieter Wisliceny (stracony później jako zbrodniarz wojenny) w zeznaniach przed Trybunałem Norymberskim powiedział: “Mufti był jednym z najlepszych przyjaciół Eichmanna i nieustannie podżegał go, by przyspieszył eksterminację”.


Podczas wizyty w Auschwitz Mufti napominał podobno strażników obsługujących komory gazowe, by pracowali sumienniej. Przez całą wojnę nadawał regularnie audycje w niemieckim radio na Bliski Wschód, głosząc pronazistowskie, antysemickie przesłanie do mas arabskich.


Gdyby Alianci nie wyzwolili Tunezji od nazistów, Libii od włoskich faszystów i Algierii oraz Maroka od reżimu Vichy w 1943 r., można spokojnie przyjąć, że miejscowa arabska populacja nie ruszyłaby palcem, by powstrzymać deportację Żydów z Palestyny i świata arabskiego do obozów śmierci.  


Zapewne państwa Afryki Północnej, które nie osiągnęły jeszcze niepodległości, nie były odpowiedzialne za cierpienia Żydów: antyżydowskie kroki podejmowali reżim Vichy i włoscy faszyści. Ale rząd iracki nie może tak łatwo uniknąć odpowiedzialności. Irak, niepodległy od 1932 r., był sceną pro-nazistowskiego zamachu stanu w 1941 r., nieuchronnie doprowadzając do Farhud, iracko-żydowskiej Kristallnacht. W dwudniowej orgii morderstw, gwałtów, okaleczania i rabunków około 600 Żydów zostało zabitych, według archiwalnych zapisów brytyjskich. Dokładnej liczby nigdy nie poznamy.


Palestyński Mufti odegrał centralna rolę w przygotowaniu nazistowskiego zamachu stanu w Iraku.


Mufti był osobiście odpowiedzialny za śmierć 20 tysięcy europejskich Żydów zamordowanych w nazistowskim Holocauście. Zorganizował zamordowanie 12,6 tysiąca bośniackich Żydów przez muzułmanów, których zwerbował do bośniackiej dywizji nazistowskiej Waffen-SS. Osobiście spowodował zatrzymanie transportu 4000 dzieci, którym towarzyszyło 500 dorosłych, nie dopuszczając, by opuścili Europę i posłał ich do Auschwitz i komór gazowych; przeszkodził 2000 Żydów w opuszczeniu Rumunii i 1000 w opuszczeniu Węgier i wyjeździe do Palestyny – oni także zostali wysłani do obozów śmierci.  


Zaledwie trzy lata po zakończeniu II wojny światowej członkowie Ligi Arabskiej byli zdecydowani naśladować nazistów. Zabrali się za uczynienie arabskiego Bliskiego Wschodu judenrein (wolnym od Żydów)Zastosowali prawa w stylu praw norymberskich, kryminalizując syjonizm, zamrażając żydowskie konta bankowe, ustanawiając kwoty, narzucając ograniczenia na pracę i poruszanie się. Wynikiem był masowy exodus i ograbienie miliona Żydów. Niemniej bardzo niewielu Arabów przyznaje, że są winni tak zwanej żydowskiej nakbie (katastrofie). Zaprzeczanie Holocaustowi idzie ręka w rękę z zaprzeczaniem żydowskiej nakbie.


W 1945 r. Mufti Jerozolimy miał być sądzony jako zbrodniarz wojenny w Norymberdze. Był oskarżony, osądzony i skazany przez Jugosławię za zbrodnie przeciwko ludzkości z powodu jego kluczowej roli w dywizjach Handschar i Skandeberg SS, które deportowały bałkańskich Żydów z Kosowa, Macedonii i Tracji. Ale Alianci nie chcieli obrazić Arabów.


Nie tylko wirus nazistowskiego antysemityzmu nigdy nie opuścił świata arabskiego i muzułmańskiego, ale zarażał w postępie geometrycznym. Muzułmańscy imigranci przenieśli wirusa nienawiści do Żydów z powrotem do krajów europejskich. Saudyjskie petrodolary finansują szerzenie się islamizmu z jego antysemityzmem na całym świecie.


Dlatego właśnie dzisiaj negowanie Holocaustu w świecie arabskim i muzułmańskim jest powszechne.


Duch inspirowanej przez nazistów, antyżydowskiej bigoterii nigdy nie został wypędzony ze świata arabskiego. W rzeczywistości, Arabowie stali się jego chorążymi. 14 stycznia przywódca Autonomii Palestyńskiej, Mahmoud Abbas (którego praca doktorska negowała Holocaust), zaszokował przyzwoitych ludzi mową ociekającą antysemityzmem, w której obwiniał Żydów za ich własną śmierć podczas Holocaustu.


Sam Eichmann miał nadzieję, że jego “arabscy przyjaciele” będą kontynuować jego walkę przeciwko Żydom, którzy byli zawsze “głównymi zbrodniarzami wojennymi” i „głównymi agresorami”. Nie udało mu się dokończyć zadania „całkowitej anihilacji:, ale muzułmanie nadal mogą to za niego zrobić.


To wystarczy.


Arabs are torch-bearers for Nazi anti-Semitism

Jewish News Syndicate, 30 stycznia 2018

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaLyn Julius  

 

Dziennikarka, współzałożycielka brytyjskiego stowarzyszenia HARIF, Żydów pochodzących z Północnej Afryki i krajów Bliskiego Wschodu; stowarzyszenia informującego o liczącej trzy tysiące lat historii Żydów na Bliskim Wschodzie i o losie tej mniejszości wyznaniowej i religijnej w XX wieku. Rodzina Lyn Julius pochodzi z Iraku.


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 829 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Pokolenie oszukanych, którzy popierają BDS   Kemp   2021-02-27
Czy Joe zapomniał Józefa?   Rosenthal   2021-02-18
Gwałcone i mordowane: chrześcijańskie dziewczęta w Pakistanie   Ibrahim   2021-02-16
Rola Iranu w Jemenie: chwiejność USA i UE   Rafizadeh   2021-02-11
Ludobójczy antyizraelizm: tykająca bomba zegarowaJak i dlaczego Zachód zasnął, kiedy islamizm rozprzestrzenił się 20 lat temu   i Richard Landes   2021-02-09
Amerykański pisarz ogląda Europę   Koraszewski   2021-02-04
Nie, to nie jest paranoja   Rosenthal   2021-02-04
“Szczepionkowy Apartheid” – jawne oszczerstwo, ale zbyt dobre, by mu się oprzeć   Pickles   2021-01-31
Religijna transformacja francuskich szkół   Meotti   2021-01-30
Przemilczana ale rozpowszechniona inwersja Holokaustu     2021-01-28
Walka B’Tselem o zdobycie jakiegoś znaczenia trwa, by zakończyć się porażką   Amos   2021-01-27
BDS jest zagrożeniem dla całego wolnego świata   Landes   2021-01-23
Media: Izrael musi być oczerniany za swój bijący światowy rekord program szczepień   Kemp   2021-01-20
Ataki mediów na Izrael są dobrane do potrzeb chwili   Amos   2021-01-19
Turcja: Turcy czczą sympatyka nazizmu   Bulut   2021-01-16
Szczepienia i odwieczna plaga   Collins   2021-01-12
„Guardian” znowu rozpowszechnia kłamstwo o „izraelskim apartheidzie”   Levick   2021-01-11
Pora, by świat położył kres globalnej sieci przestępczości i korupcji Hezbollahu i Iranu   Alamuddin   2021-01-09
Administracja Bidena i “Wojna o prawo powrotu”   Rosenthal   2020-12-29
Dżihad w Boże Narodzenie: "Zimno zabijaj ich z nienawiścią i wściekłością"   Kemp   2020-12-25
Turcja zapowiada powrót Turków     2020-12-24
AP: Cały Izrael jest “naszą ziemią, Palestyną”; wszyscy Izraelczycy są osadnikami;  koniec Izraela jest pewny   Zilberdik   2020-12-24
Palestyńskie podżeganie przeciwko izraelskim dziennikarzom   Tawil   2020-12-17
Czy Teheran buduje “kuchnię diabła”?   Taheri   2020-12-12
Magazyn “Time” opublikował stronniczy, popierający BDS artykuł, który udaje, że jest obiektywny     2020-12-11
Zagrzebane w relacjach “Guardiana” o śmierci szefa programu nuklearnego Iranu: wezwania Teheranu do zniszczenia Izraela   Levick   2020-12-05
Premier AP, Shtajjeh, broni polityki “płaca za mordowanie”   Fitzgerald   2020-11-29
Mordercza wojna o zdrowie moralne   Koraszewski   2020-11-27
Ciekawy opis antysemityzmu z 1944 roku dokładnie opisuje antysyjonizm     2020-11-27
Dlaczego Bractwo Muzułmańskie wylazło z nory   Toameh   2020-11-22
Dekapitacja wolności w Europie   Collier   2020-10-24
Nerdeen Kiswani walczy o Palestynę od rzeki do morza   Fitzgerald   2020-10-07
Sprawa Al-Dury po 20 latach   Landes   2020-10-06
Rzeczy, o których chce nas poinformować najbardziej na świecie poszukiwana terrorystka   Roth   2020-10-05
Groźba państw sierocych dla porządku świata    Taheri   2020-09-24
Życie czarnych chrześcijan widocznie nie liczy się   Meotti   2020-09-21
„Czarny Wrzesień” pół wieku temu i teraz   Fernandez   2020-09-17
Turecki prezydent zapowiada wojnę     2020-09-14
Gdzie postawić granicę antysemitom?   Tobin   2020-09-12
Cypr: 46 lat tureckiej okupacji   Bulut   2020-09-11
Palestyńczycy: Żydzi i chrześcijanie są naszymi wrogami   Toameh   2020-08-24
Popłoch wśród uzależnionych od wojny z syjonizmem   Tobin   2020-08-15
Jordania skarży się na Izraelczyków, którzy “szturmują meczet” Al-Aksa   Fitzgerald   2020-08-14
Musimy nadal osuszać bagna antysemickich kłamstw   Chesler   2020-08-10
Czego nauczyłeś się dzisiaj w szkole, drogie małe dziecko ze szkoły UNRWA w Gazie?   Bedein   2020-07-28
Plan Hamas-Huti wojny nie tylko z Izraelem, ale także z innymi Arabami   Toameh   2020-07-27
Instytucjonalny rasizm Narodów Zjednoczonych   Bergman   2020-07-26
AP na bieżąco przekłamuje historię   i Nan Jacques Zilberdik   2020-07-24
Rasizm uznaje się za nieodłączną cechę zachodnich społeczeństw. Dlaczego nie antysemityzm?   Gerstenfeld   2020-07-23
Palestyńczycy: Abbas podpisuje własny wyrok śmierci   Toameh   2020-07-22
Jak zachowywaliby się Palestyńczycy przy rozwiązaniu w postaci jednego państwa?     2020-07-16
Po zamianie Hagia Sophia w meczet Turcja przysięga, że “wyzwoli Al-Aksę”   Frantzman   2020-07-12
Trwający problem antysemityzmu w Niemczech   Bergman   2020-07-10
Trzeba stanowczo wystąpić przeciwko promocji mordowania   Gerstenfeld   2020-07-07
UE nadal próbuje finansować palestyńskie NGO związane z terrorem   Toameh   2020-07-06
Żydzi: Azjaci, Słowianie, a teraz straszni biali suprematyści   Amos   2020-07-03
Żeby karać głównych sprawców terroru AP, Izrael musi nauczyć się rozumieć język “palestyński”   Marcus   2020-06-30
Grają surmy bojowe i werble wciąż warczą   Koraszewski   2020-06-27
New York Review of Books” papuguje kłamstwa o ”Śmiertelnej wymianie”     2020-06-18
Problem z „pokojem”   Toameh   2020-06-15
Iran: Mimo pandemii Ayatollah wzywa do dżihadu przeciw żydowskiemu państwu   Rafizadeh   2020-06-11
Palestyńczycy: Burzenie domów, o których nikt nie mówi   Toameh   2020-06-08
Palestyńskie ”prawo powrotu” jest bronią polityczną   Julius   2020-06-04
Mułłowie Iranu propagują antyizraelską agendę mimo koronawirusa   Rafizadeh   2020-05-28
Hipokryzja UE, używającej ”prawa międzynarodowego”, które stosuje wyłącznie wobec Izraela     2020-05-26
Cenny dar Abbasa dla Iranu: Hamas   Toameh   2020-05-24
Żydzi nigdy nie żyli jak równi w arabskich i muzułmańskich krajach   Shulewitz   2020-05-23
Gorycz z powodu nieudanego ludobójstwa   Greenfield   2020-05-22
Turcja: ”Resztki po mieczu” Erdogana   Bulut   2020-05-21
Palestyńscy uchodźcy i UNRWA – pora powiedzieć prawdę   Collier   2020-05-20
Nakba trwa od 72 lat. Ale jest czymś innym niż mówią Palestyńczycy     2020-05-17
Turecka ”sprawiedliwość”: uwolnić gangsterów, trzymać dysydentów w zamknięciu   Bekdil   2020-05-16
Program oszustw i kłamstw OWP   Tawil   2020-05-15
If Not Now i Gisha twierdzą, że Gaza jest okupowana, Definicja @ICRC nie zgadza się – ale ICRC zmienia regułę wyłącznie dla Gazy   Amos   2020-05-10
Palestyńskie kłamstwa nigdy nie umierają; Wikipedia i Google trzymają je przy życiu   Chesler   2020-05-04
Antysemityzm jest najstarszym ”fake news” świata   Yemini   2020-04-28
Palestyński wirus: wzory osobowe Abbasa   Tawil   2020-04-25
”Financial Times” rozpowszechnia kłamstwo o „segregacji” w Izraelu   Levick   2020-04-24
Dlaczego Turcja przytula Hamas?   Toameh   2020-04-23
Gobbels polubiłby wiele w mediach społecznościowych   Stalinsky   2020-04-19
Pandemiczne zawieszenie broni antysemityzmu? Nie ma mowy   Tobin   2020-04-16
Założyciel BDS: Izrael powinien nas uratować, a potem umrzeć   Tobin   2020-04-09
Dziesiątki milionów Europejczyków ma demoniczne poglądy na Izrael   Gerstenfeld   2020-04-05
Koronawirus: dlaczego palestyńscy przywódcy nie pomagają Gazie w zwalczaniu zarazy   Tawil   2020-04-03
Mimo koronawirusa dżihad przeciwko Izraelowi trwa   Toameh   2020-04-02
Muzułmańscy ekstremiści wykorzystują koronawirusa do promocji terroryzmu i nienawiści   Tawil   2020-03-31
Hamas: już strzelać czy zachować spokój?     2020-03-28
Oszustwo AP: umiarkowanie po angielsku i ekstremizm po arabsku   i Itamar Marcus   2020-03-24
Dlaczego Palestyńczycy umierają w więzieniach Hamasu?   Tawil   2020-03-16
Oszczerstwo o rytuale krwi arcybiskupa Hanny   Fitzgerald   2020-03-15
Jasbir Puar i moralna klęska świata akademickiego   Rosenthal   2020-03-12
Zabawa w  antysemityzm podczas karnawału w Aalst   Collins   2020-03-11
Europie nie wolno paść ofiarą szantażu Erdoğana   Bekdil   2020-03-07
Jak zachodnie media stały się użytecznymi idiotami Gazy?   Yemini   2020-03-06
Czystka etniczna  Żydów i hipokryzja lewicy   Collier   2020-03-05
W rzeczywistości Palestyńczycy nigdy nie dążyli do pokoju   Yemini   2020-03-02
Czy chrześcijanie znikną z Bliskiego Wschodu?   Dabbas   2020-02-28
Zamiana praw człowieka w kiepski dowcip   Gordon   2020-02-25
Czy upiory totalitaryzmu mogą się odrodzić?   Koraszewski   2020-02-23
Balony z Gazy – problem wybuchającego terroru   Lipman   2020-02-22

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

PrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedza


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk