Prawda

Niedziela, 18 kwietnia 2021 - 12:52

« Poprzedni Następny »


Antysemicki antysyjonizm i rasistowska lewica


Michael Lumish 2017-12-30


Podczas gdy skłaniający się na lewo politykierzy w Stanach Zjednoczonych szukają nazistów, Ku Klux Klanu, zwolenników białej supremacji, białych nacjonalistów i "Alt-Right" – czymkolwiek to jest – ukrywających się pod każdym łóżkiem, pozostają dziecięco nieświadomi toksycznego i dzielącego rasizmu, który przeżera sam trzon ich ruchu politycznego. 

Zachodnia lewica jest najbardziej rasistowskim ruchem politycznym na dzisiejszym Zachodzie za wyjątkiem politycznego islamu.

Kategorie współczesnego postępowo-lewicowego rasizmu obejmują:

1) Rasizm wobec białych
2) Antysemicki antysyjonizm
3) Humanitarny rasizm

Podczas gdy skłaniający się na lewo politykierzy w Stanach Zjednoczonych szukają nazistów, Ku Klux Klanu, zwolenników białej supremacji, białych nacjonalistów i "Alt-Right" – czymkolwiek to jest – ukrywających się pod każdym łóżkiem, pozostają dziecięco nieświadomi toksycznego i dzielącego rasizmu, który przeżera sam trzon ich ruchu politycznego. 

 

Mniej więcej do wyboru Baracka Obamy – na którego głosowałem w 2008 r. – Stany Zjednoczone przez dziesięciolecia czyniły bardzo znaczące kroki w sprawie stosunków międzyetnicznych, co było głównym czynnikiem sukcesu wyborczego Obamy.

 

Od tego czasu Stany Zjednoczone cofają się w kwestiach relacji międzyetnicznych, podczas gdy rzekomi spadkobiercy dziedzictwa Martina Luther Kinga, obrzucają błotem to dziedzictwo, nazywając to „sprawiedliwością społeczną”. 

 

Nie było tyle rasowego rozdźwięku w Stanach Zjednoczonych od 1968 r., i jest to głównie spowodowane faktem, że progresywna lewica wbija do głów biednych “czarnych” dzieciaków, że są uciskani i że ciemiężcą je klasą są biedne “białe” dzieciaki.

 

Jakiego rodzaju skutków społecznych oczekiwali sącząc nieustannie tę lewicową nienawiść rasową w Stanach Zjednoczonych?

 

 

Rasizm wobec białych

 

Chociaż nikt na lewicy nie chce o tym dyskutować, najbardziej wyróżniającą się formą publicznie akceptowanego rasizmu w Stanach Zjednoczonych dzisiaj jest rasizm wobec białych. 

 

Setki artykułów i innych wypowiedzi medialnych opublikowano na lewicy, ganiąc to, jak straszliwi, rasistowscy i brutalni – niemniej w jakiś sposób słabi – są "biali" ludzie.

 

Jako amerykański Żyd – i od czasu, kiedy słowo „biały” stało się rasistowskim wyzwiskiem  – nie jestem nawet pewien, że wiem, czym jest „biała” osoba. Wiem, że nieustannie biorą mnie za białego, mimo faktu, że moi przodkowie, wraz z niemal wszystkimi Żydami poza ludźmi nawróconymi na judaizm, pochodzą z Lewantu.

 

Zasadniczą sprawą jest oczywiście to, że ludzie nie mogą wybierać sobie wobec kogo mogą być rasistami. Albo sprzeciwiasz się rasizmowi, albo nie. Jeśli twierdzisz, że pewne grupy etniczne z przyczyn historycznych lub społeczno-ekonomicznych i stosunków siły są niezdolne do rasizmu to… jesteś rasistą.

 

To znaczy, że stosujesz inne standardy etyczne do pewnych grup w oparciu o ich pochodzenie etniczne.

 

Przepraszam, ale to właśnie jest definicja rasizmu.

 

Zachodnia, lewicowa polityka tożsamości jest zarówno rasistowska, jak obrzydliwa, ponieważ indoktrynuje młodych ludzi politycznym punktem widzenia, który umieszcza jednostki w etnicznej i płciowej Hierarchii Ofiar, w której znaczenie polityczne człowieka, jeśli nie samo jego człowieczeństwo, zależy od tego, gdzie plasuje się w tej hierarchii.

 

Współczesna lewicowa polityka tożsamości jest dlatego, w odróżnieniu od dawnej polityki grup interesu, najbardziej rasistowskim i nieliberalnym ruchem w dzisiejszych Stanach Zjednoczonych.

 

Nazywam to "przerostem polityki tożsamości”.

 

Jest to także jedna z ważnych przyczyn, między innymi, dla których Donald J. Trump siedzi zadowolony w Owalnym Gabinecie.

 

 

Antysemicki antysyjonizm

 

To jest, naturalnie, mój ulubiony temat.


Jedną ze zdumiewających rzeczy w antysemityzmie jest to, że - jak ideologiczny wirus – ma zdolność mutacji zgodnie ze zmieniającą się naturą jego politycznego środowiska. Jeśli w poprzednich pokoleniach antysemityzm uzasadniano tym, że Żydzi zabili Jezusa lub Żydzi zabili Mahometa, lub Żydzi wynaleźli kapitalizm, lub Żydzi wynaleźli socjalizm, lub Żydzi są niższą i pasożytniczą klasą, to dzisiaj mamy zrozumieć, że Żydzi zachowują się nieludzko wobec rzekomo rdzennej, „palestyńskiej” populacji.

 

Jeśli zapytasz przeciętnych amerykańskich Demokratów, prawdopodobnie zgodzą się, że historyczne prześladowania narodu żydowskiego były całkowicie nieuzasadnione. Zachodnia lewica nie znosi nazizmu, rasizmu i faszyzmu, mimo że bezmyślnie przyjmuje jego pewne aspekty. Absolutnie zgodzą się, że europejskie prześladowania Żydów były w przeszłości wielką niesprawiedliwością, a równocześnie akceptują dzisiejszy zachodnio-lewicowy antysemityzm i antysyjonizm.Niestety, dane z sondaży pokazują także, że wiekszość ludzi, którzy określają się jako “liberalni Demokraci” popiera w konflikcie palestyńskich Arabów bardziej niż Żydów z Izraela, stosunkiem 40 do 33 procent.

 

Innymi słowy, w wyobraźni "liberalnych Demokratów" – przez co w rzeczywistości rozumieją “progresistów” lub, jak to nazywają niektórzy, “wsteczną lewicę” ["regressive left"] – każde poprzednie pokolenie Żydów było niewinne i nie zasługiwało na nękanie i prześladowania… poza pokoleniem obecnym.


Jakimś przedziwnym trafem naród żydowski dzisiaj, zarówno Izraelczycy, jak Żydzi w diasporze, są faktycznie winni. Nie byli winni w przeszłości, ale są winni dzisiaj. 


Tak więc, któż może winić “Palestyńczyków”, kiedy nieustannie próbują mordować Żydów w samym sercu maleńkiego narodu żydowskiego?

 

Jeśli więc międzynarodowa społeczność nie znosi żydowskiego państwa Izraela, to jest tak z powodu samych Żydów, którzy upierają się przy popieraniu rzekomo rasistowskiego, militarystycznego państwa Izrael. Zachodnio-lewicowemu umysłowi sugeruje to, że moralność żydowskiej diaspory, która popiera Izrael, nie jest zbyt przyjemna.


Humanitarny rasizm

 

We wstępie Manfreda Gerstenfelda do Behind The Humanitarian Mask: The Nordic Countries, Israel, and the Jews, co jest wyborem artykułów opublikowanych przez Jerusalem Center for Public Affairs (JCPA) i Friends of Simon Wiesenthal Center for Holocaust Studies, Gerstenfeld pisze:

 

Za szlachetnym wyglądem i często powtarzaną troską o prawa człowieka w krajach nordyckich, często kryją się mroczniejsze postawy. Celem tego tomu jest uchylenie ich humanitarnej maski w sprawie Izraela i Żydów. Ta maska ukrywa wiele paskudnych cech, włącznie z finansowaniem tych, którzy demonizują Izrael, z fałszywą moralnością, zmyśloną wyższością moralną i „humanitarnym rasizmem”.  


Protekcjonalność i imperialna wyższość współczesnych lewicowców wobec ludzie pochodzenia nie-europejskiego, z wyjątkiem Żydów, jest nie do pojęcia. Postępowa lewica jako grupa traktuje wszystkich nie-Europejczyków, innych niż Żydzi, jak małe dzieci, które potrzebują pogłaskania po głowie i ciasteczka czekoladowego.  


Jest to, przynajmniej w mojej ocenie, obecne wcielenie dziewiętnastowiecznych, zachodnich, imperialnych koncepcji o “brzemieniu białego człowieka” i przyjmuje postać obniżania etycznych standardów dla nie-Europejczyków.


W ten sposób europejskie poczucie winy w sprawie rasizmu przebija feminizm, a nawet zwykłą, ludzką przyzwoitość w tym, jak przygnieceni poczuciem winy “biali” ludzie z klas średnich traktują tych, których we wcześniejszym pokoleniu nazywaliby “naszymi młodszymi, brązowymi braćmi”. 


Dopóki zachodnia lewica nie wyjdzie poza rasizm wobec białych, antysemicki antysyjonizm i humanitarny rasizm, pozostanie przeżarta hipokryzją i będzie działała sprzecznie z podobno wyznawanymi przez siebie wartościami.


To bardzo smutne, że ponad pięćdziesiąt lat po słynnej mowie Martina Luther Kinga, Mam marzenie na stopniach Lincoln Memorial w Waszyngtonie zachodnia lewica wyrzuciła słowa Kinga do rynsztoka.


Najważniejszą rzeczą, jaką reprezentował King, było to:

Mam marzenie, że czwórka moich małych dzieci będzie pewnego dnia żyła w kraju, gdzie nie będą osądzane po kolorze ich skóry ale po istocie ich charakteru. Mam dziś marzenie!

Martin Luther King, był przeciwko rasizmowi.

Współczesna lewica nie jest.


Antisemitic anti-Zionism and the Racist Left

Elder of Ziyon, 24 grudnia 2017

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska


Michael Lumish 

 

Ukończył historię na  Pennsylvania State University, regularnie publikuje artykuły na temat konfliktu arabsko-izraelskiego na łamach “Times of Israel”, prowadzi również swój blog Israel-thrives.blogspot.com/.


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 843 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Uprowadzenie terminologii Holocaustu do utrwalania fałszu i demonizowania Izraela   Hirsch   2021-04-17
Niewidzialna wojna Unii Europejskiej z Izraelem   Rosenthal   2021-04-06
Obcinanie głów dzieciom w Mozambiku   Bergman   2021-04-03
“Wojna jest podstępem, czyli pytanie, którą Kartę OWP czytasz?   Fitzgerald   2021-03-30
Autonomia Palestyńska daje mordercom rodziny Fogel 50 procent podwyżki   Fitzgerald   2021-03-25
W poszukiwaniu nowych sposobów finansowania terrorystycznego reżimu   Flatow   2021-03-22
Ludzie ludziom szykują ten los   Koraszewski   2021-03-21
Kiedy skrajna lewica walczy z antysemityzmem…     2021-03-19
Teheran nie daje mi spokoju   Chesler   2021-03-16
Kaszmir – sojusz militarny Azerbejdżanu, Turcji i Pakistanu   Ahmad   2021-03-09
“New York Times” wybiela Turcję   Frantzman   2021-03-09
Palestyńscy terroryści do Bidena: nie wierz palestyńskiemu kierownictwu   Tawil   2021-03-08
Świat krytykuje Izrael za brak szczepień Palestyńczyków, chociaż dostarczają szczepionki mimo, że nie są do tego zobowiązani   Coyne   2021-03-03
Iran: dążenie mułłów do zdobycia broni jądrowej   Rafizadeh   2021-03-01
Pokolenie oszukanych, którzy popierają BDS   Kemp   2021-02-27
Czy Joe zapomniał Józefa?   Rosenthal   2021-02-18
Gwałcone i mordowane: chrześcijańskie dziewczęta w Pakistanie   Ibrahim   2021-02-16
Rola Iranu w Jemenie: chwiejność USA i UE   Rafizadeh   2021-02-11
Ludobójczy antyizraelizm: tykająca bomba zegarowaJak i dlaczego Zachód zasnął, kiedy islamizm rozprzestrzenił się 20 lat temu   i Richard Landes   2021-02-09
Amerykański pisarz ogląda Europę   Koraszewski   2021-02-04
Nie, to nie jest paranoja   Rosenthal   2021-02-04
“Szczepionkowy Apartheid” – jawne oszczerstwo, ale zbyt dobre, by mu się oprzeć   Pickles   2021-01-31
Religijna transformacja francuskich szkół   Meotti   2021-01-30
Przemilczana ale rozpowszechniona inwersja Holokaustu     2021-01-28
Walka B’Tselem o zdobycie jakiegoś znaczenia trwa, by zakończyć się porażką   Amos   2021-01-27
BDS jest zagrożeniem dla całego wolnego świata   Landes   2021-01-23
Media: Izrael musi być oczerniany za swój bijący światowy rekord program szczepień   Kemp   2021-01-20
Ataki mediów na Izrael są dobrane do potrzeb chwili   Amos   2021-01-19
Turcja: Turcy czczą sympatyka nazizmu   Bulut   2021-01-16
Szczepienia i odwieczna plaga   Collins   2021-01-12
„Guardian” znowu rozpowszechnia kłamstwo o „izraelskim apartheidzie”   Levick   2021-01-11
Pora, by świat położył kres globalnej sieci przestępczości i korupcji Hezbollahu i Iranu   Alamuddin   2021-01-09
Administracja Bidena i “Wojna o prawo powrotu”   Rosenthal   2020-12-29
Dżihad w Boże Narodzenie: "Zimno zabijaj ich z nienawiścią i wściekłością"   Kemp   2020-12-25
Turcja zapowiada powrót Turków     2020-12-24
AP: Cały Izrael jest “naszą ziemią, Palestyną”; wszyscy Izraelczycy są osadnikami;  koniec Izraela jest pewny   Zilberdik   2020-12-24
Palestyńskie podżeganie przeciwko izraelskim dziennikarzom   Tawil   2020-12-17
Czy Teheran buduje “kuchnię diabła”?   Taheri   2020-12-12
Magazyn “Time” opublikował stronniczy, popierający BDS artykuł, który udaje, że jest obiektywny     2020-12-11
Zagrzebane w relacjach “Guardiana” o śmierci szefa programu nuklearnego Iranu: wezwania Teheranu do zniszczenia Izraela   Levick   2020-12-05
Premier AP, Shtajjeh, broni polityki “płaca za mordowanie”   Fitzgerald   2020-11-29
Mordercza wojna o zdrowie moralne   Koraszewski   2020-11-27
Ciekawy opis antysemityzmu z 1944 roku dokładnie opisuje antysyjonizm     2020-11-27
Dlaczego Bractwo Muzułmańskie wylazło z nory   Toameh   2020-11-22
Dekapitacja wolności w Europie   Collier   2020-10-24
Nerdeen Kiswani walczy o Palestynę od rzeki do morza   Fitzgerald   2020-10-07
Sprawa Al-Dury po 20 latach   Landes   2020-10-06
Rzeczy, o których chce nas poinformować najbardziej na świecie poszukiwana terrorystka   Roth   2020-10-05
Groźba państw sierocych dla porządku świata    Taheri   2020-09-24
Życie czarnych chrześcijan widocznie nie liczy się   Meotti   2020-09-21
„Czarny Wrzesień” pół wieku temu i teraz   Fernandez   2020-09-17
Turecki prezydent zapowiada wojnę     2020-09-14
Gdzie postawić granicę antysemitom?   Tobin   2020-09-12
Cypr: 46 lat tureckiej okupacji   Bulut   2020-09-11
Palestyńczycy: Żydzi i chrześcijanie są naszymi wrogami   Toameh   2020-08-24
Popłoch wśród uzależnionych od wojny z syjonizmem   Tobin   2020-08-15
Jordania skarży się na Izraelczyków, którzy “szturmują meczet” Al-Aksa   Fitzgerald   2020-08-14
Musimy nadal osuszać bagna antysemickich kłamstw   Chesler   2020-08-10
Czego nauczyłeś się dzisiaj w szkole, drogie małe dziecko ze szkoły UNRWA w Gazie?   Bedein   2020-07-28
Plan Hamas-Huti wojny nie tylko z Izraelem, ale także z innymi Arabami   Toameh   2020-07-27
Instytucjonalny rasizm Narodów Zjednoczonych   Bergman   2020-07-26
AP na bieżąco przekłamuje historię   i Nan Jacques Zilberdik   2020-07-24
Rasizm uznaje się za nieodłączną cechę zachodnich społeczeństw. Dlaczego nie antysemityzm?   Gerstenfeld   2020-07-23
Palestyńczycy: Abbas podpisuje własny wyrok śmierci   Toameh   2020-07-22
Jak zachowywaliby się Palestyńczycy przy rozwiązaniu w postaci jednego państwa?     2020-07-16
Po zamianie Hagia Sophia w meczet Turcja przysięga, że “wyzwoli Al-Aksę”   Frantzman   2020-07-12
Trwający problem antysemityzmu w Niemczech   Bergman   2020-07-10
Trzeba stanowczo wystąpić przeciwko promocji mordowania   Gerstenfeld   2020-07-07
UE nadal próbuje finansować palestyńskie NGO związane z terrorem   Toameh   2020-07-06
Żydzi: Azjaci, Słowianie, a teraz straszni biali suprematyści   Amos   2020-07-03
Żeby karać głównych sprawców terroru AP, Izrael musi nauczyć się rozumieć język “palestyński”   Marcus   2020-06-30
Grają surmy bojowe i werble wciąż warczą   Koraszewski   2020-06-27
New York Review of Books” papuguje kłamstwa o ”Śmiertelnej wymianie”     2020-06-18
Problem z „pokojem”   Toameh   2020-06-15
Iran: Mimo pandemii Ayatollah wzywa do dżihadu przeciw żydowskiemu państwu   Rafizadeh   2020-06-11
Palestyńczycy: Burzenie domów, o których nikt nie mówi   Toameh   2020-06-08
Palestyńskie ”prawo powrotu” jest bronią polityczną   Julius   2020-06-04
Mułłowie Iranu propagują antyizraelską agendę mimo koronawirusa   Rafizadeh   2020-05-28
Hipokryzja UE, używającej ”prawa międzynarodowego”, które stosuje wyłącznie wobec Izraela     2020-05-26
Cenny dar Abbasa dla Iranu: Hamas   Toameh   2020-05-24
Żydzi nigdy nie żyli jak równi w arabskich i muzułmańskich krajach   Shulewitz   2020-05-23
Gorycz z powodu nieudanego ludobójstwa   Greenfield   2020-05-22
Turcja: ”Resztki po mieczu” Erdogana   Bulut   2020-05-21
Palestyńscy uchodźcy i UNRWA – pora powiedzieć prawdę   Collier   2020-05-20
Nakba trwa od 72 lat. Ale jest czymś innym niż mówią Palestyńczycy     2020-05-17
Turecka ”sprawiedliwość”: uwolnić gangsterów, trzymać dysydentów w zamknięciu   Bekdil   2020-05-16
Program oszustw i kłamstw OWP   Tawil   2020-05-15
If Not Now i Gisha twierdzą, że Gaza jest okupowana, Definicja @ICRC nie zgadza się – ale ICRC zmienia regułę wyłącznie dla Gazy   Amos   2020-05-10
Palestyńskie kłamstwa nigdy nie umierają; Wikipedia i Google trzymają je przy życiu   Chesler   2020-05-04
Antysemityzm jest najstarszym ”fake news” świata   Yemini   2020-04-28
Palestyński wirus: wzory osobowe Abbasa   Tawil   2020-04-25
”Financial Times” rozpowszechnia kłamstwo o „segregacji” w Izraelu   Levick   2020-04-24
Dlaczego Turcja przytula Hamas?   Toameh   2020-04-23
Gobbels polubiłby wiele w mediach społecznościowych   Stalinsky   2020-04-19
Pandemiczne zawieszenie broni antysemityzmu? Nie ma mowy   Tobin   2020-04-16
Założyciel BDS: Izrael powinien nas uratować, a potem umrzeć   Tobin   2020-04-09
Dziesiątki milionów Europejczyków ma demoniczne poglądy na Izrael   Gerstenfeld   2020-04-05
Koronawirus: dlaczego palestyńscy przywódcy nie pomagają Gazie w zwalczaniu zarazy   Tawil   2020-04-03
Mimo koronawirusa dżihad przeciwko Izraelowi trwa   Toameh   2020-04-02
Muzułmańscy ekstremiści wykorzystują koronawirusa do promocji terroryzmu i nienawiści   Tawil   2020-03-31

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

PrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedza


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk