Prawda

Czwartek, 18 stycznia 2018 - 16:58

« Poprzedni Następny »


Antysemicki antysyjonizm i rasistowska lewica


Michael Lumish 2017-12-30


Podczas gdy skłaniający się na lewo politykierzy w Stanach Zjednoczonych szukają nazistów, Ku Klux Klanu, zwolenników białej supremacji, białych nacjonalistów i "Alt-Right" – czymkolwiek to jest – ukrywających się pod każdym łóżkiem, pozostają dziecięco nieświadomi toksycznego i dzielącego rasizmu, który przeżera sam trzon ich ruchu politycznego. 

Zachodnia lewica jest najbardziej rasistowskim ruchem politycznym na dzisiejszym Zachodzie za wyjątkiem politycznego islamu.

Kategorie współczesnego postępowo-lewicowego rasizmu obejmują:

1) Rasizm wobec białych
2) Antysemicki antysyjonizm
3) Humanitarny rasizm

Podczas gdy skłaniający się na lewo politykierzy w Stanach Zjednoczonych szukają nazistów, Ku Klux Klanu, zwolenników białej supremacji, białych nacjonalistów i "Alt-Right" – czymkolwiek to jest – ukrywających się pod każdym łóżkiem, pozostają dziecięco nieświadomi toksycznego i dzielącego rasizmu, który przeżera sam trzon ich ruchu politycznego. 

 

Mniej więcej do wyboru Baracka Obamy – na którego głosowałem w 2008 r. – Stany Zjednoczone przez dziesięciolecia czyniły bardzo znaczące kroki w sprawie stosunków międzyetnicznych, co było głównym czynnikiem sukcesu wyborczego Obamy.

 

Od tego czasu Stany Zjednoczone cofają się w kwestiach relacji międzyetnicznych, podczas gdy rzekomi spadkobiercy dziedzictwa Martina Luther Kinga, obrzucają błotem to dziedzictwo, nazywając to „sprawiedliwością społeczną”. 

 

Nie było tyle rasowego rozdźwięku w Stanach Zjednoczonych od 1968 r., i jest to głównie spowodowane faktem, że progresywna lewica wbija do głów biednych “czarnych” dzieciaków, że są uciskani i że ciemiężcą je klasą są biedne “białe” dzieciaki.

 

Jakiego rodzaju skutków społecznych oczekiwali sącząc nieustannie tę lewicową nienawiść rasową w Stanach Zjednoczonych?

 

 

Rasizm wobec białych

 

Chociaż nikt na lewicy nie chce o tym dyskutować, najbardziej wyróżniającą się formą publicznie akceptowanego rasizmu w Stanach Zjednoczonych dzisiaj jest rasizm wobec białych. 

 

Setki artykułów i innych wypowiedzi medialnych opublikowano na lewicy, ganiąc to, jak straszliwi, rasistowscy i brutalni – niemniej w jakiś sposób słabi – są "biali" ludzie.

 

Jako amerykański Żyd – i od czasu, kiedy słowo „biały” stało się rasistowskim wyzwiskiem  – nie jestem nawet pewien, że wiem, czym jest „biała” osoba. Wiem, że nieustannie biorą mnie za białego, mimo faktu, że moi przodkowie, wraz z niemal wszystkimi Żydami poza ludźmi nawróconymi na judaizm, pochodzą z Lewantu.

 

Zasadniczą sprawą jest oczywiście to, że ludzie nie mogą wybierać sobie wobec kogo mogą być rasistami. Albo sprzeciwiasz się rasizmowi, albo nie. Jeśli twierdzisz, że pewne grupy etniczne z przyczyn historycznych lub społeczno-ekonomicznych i stosunków siły są niezdolne do rasizmu to… jesteś rasistą.

 

To znaczy, że stosujesz inne standardy etyczne do pewnych grup w oparciu o ich pochodzenie etniczne.

 

Przepraszam, ale to właśnie jest definicja rasizmu.

 

Zachodnia, lewicowa polityka tożsamości jest zarówno rasistowska, jak obrzydliwa, ponieważ indoktrynuje młodych ludzi politycznym punktem widzenia, który umieszcza jednostki w etnicznej i płciowej Hierarchii Ofiar, w której znaczenie polityczne człowieka, jeśli nie samo jego człowieczeństwo, zależy od tego, gdzie plasuje się w tej hierarchii.

 

Współczesna lewicowa polityka tożsamości jest dlatego, w odróżnieniu od dawnej polityki grup interesu, najbardziej rasistowskim i nieliberalnym ruchem w dzisiejszych Stanach Zjednoczonych.

 

Nazywam to "przerostem polityki tożsamości”.

 

Jest to także jedna z ważnych przyczyn, między innymi, dla których Donald J. Trump siedzi zadowolony w Owalnym Gabinecie.

 

 

Antysemicki antysyjonizm

 

To jest, naturalnie, mój ulubiony temat.


Jedną ze zdumiewających rzeczy w antysemityzmie jest to, że - jak ideologiczny wirus – ma zdolność mutacji zgodnie ze zmieniającą się naturą jego politycznego środowiska. Jeśli w poprzednich pokoleniach antysemityzm uzasadniano tym, że Żydzi zabili Jezusa lub Żydzi zabili Mahometa, lub Żydzi wynaleźli kapitalizm, lub Żydzi wynaleźli socjalizm, lub Żydzi są niższą i pasożytniczą klasą, to dzisiaj mamy zrozumieć, że Żydzi zachowują się nieludzko wobec rzekomo rdzennej, „palestyńskiej” populacji.

 

Jeśli zapytasz przeciętnych amerykańskich Demokratów, prawdopodobnie zgodzą się, że historyczne prześladowania narodu żydowskiego były całkowicie nieuzasadnione. Zachodnia lewica nie znosi nazizmu, rasizmu i faszyzmu, mimo że bezmyślnie przyjmuje jego pewne aspekty. Absolutnie zgodzą się, że europejskie prześladowania Żydów były w przeszłości wielką niesprawiedliwością, a równocześnie akceptują dzisiejszy zachodnio-lewicowy antysemityzm i antysyjonizm.Niestety, dane z sondaży pokazują także, że wiekszość ludzi, którzy określają się jako “liberalni Demokraci” popiera w konflikcie palestyńskich Arabów bardziej niż Żydów z Izraela, stosunkiem 40 do 33 procent.

 

Innymi słowy, w wyobraźni "liberalnych Demokratów" – przez co w rzeczywistości rozumieją “progresistów” lub, jak to nazywają niektórzy, “wsteczną lewicę” ["regressive left"] – każde poprzednie pokolenie Żydów było niewinne i nie zasługiwało na nękanie i prześladowania… poza pokoleniem obecnym.


Jakimś przedziwnym trafem naród żydowski dzisiaj, zarówno Izraelczycy, jak Żydzi w diasporze, są faktycznie winni. Nie byli winni w przeszłości, ale są winni dzisiaj. 


Tak więc, któż może winić “Palestyńczyków”, kiedy nieustannie próbują mordować Żydów w samym sercu maleńkiego narodu żydowskiego?

 

Jeśli więc międzynarodowa społeczność nie znosi żydowskiego państwa Izraela, to jest tak z powodu samych Żydów, którzy upierają się przy popieraniu rzekomo rasistowskiego, militarystycznego państwa Izrael. Zachodnio-lewicowemu umysłowi sugeruje to, że moralność żydowskiej diaspory, która popiera Izrael, nie jest zbyt przyjemna.


Humanitarny rasizm

 

We wstępie Manfreda Gerstenfelda do Behind The Humanitarian Mask: The Nordic Countries, Israel, and the Jews, co jest wyborem artykułów opublikowanych przez Jerusalem Center for Public Affairs (JCPA) i Friends of Simon Wiesenthal Center for Holocaust Studies, Gerstenfeld pisze:

 

Za szlachetnym wyglądem i często powtarzaną troską o prawa człowieka w krajach nordyckich, często kryją się mroczniejsze postawy. Celem tego tomu jest uchylenie ich humanitarnej maski w sprawie Izraela i Żydów. Ta maska ukrywa wiele paskudnych cech, włącznie z finansowaniem tych, którzy demonizują Izrael, z fałszywą moralnością, zmyśloną wyższością moralną i „humanitarnym rasizmem”.  


Protekcjonalność i imperialna wyższość współczesnych lewicowców wobec ludzie pochodzenia nie-europejskiego, z wyjątkiem Żydów, jest nie do pojęcia. Postępowa lewica jako grupa traktuje wszystkich nie-Europejczyków, innych niż Żydzi, jak małe dzieci, które potrzebują pogłaskania po głowie i ciasteczka czekoladowego.  


Jest to, przynajmniej w mojej ocenie, obecne wcielenie dziewiętnastowiecznych, zachodnich, imperialnych koncepcji o “brzemieniu białego człowieka” i przyjmuje postać obniżania etycznych standardów dla nie-Europejczyków.


W ten sposób europejskie poczucie winy w sprawie rasizmu przebija feminizm, a nawet zwykłą, ludzką przyzwoitość w tym, jak przygnieceni poczuciem winy “biali” ludzie z klas średnich traktują tych, których we wcześniejszym pokoleniu nazywaliby “naszymi młodszymi, brązowymi braćmi”. 


Dopóki zachodnia lewica nie wyjdzie poza rasizm wobec białych, antysemicki antysyjonizm i humanitarny rasizm, pozostanie przeżarta hipokryzją i będzie działała sprzecznie z podobno wyznawanymi przez siebie wartościami.


To bardzo smutne, że ponad pięćdziesiąt lat po słynnej mowie Martina Luther Kinga, Mam marzenie na stopniach Lincoln Memorial w Waszyngtonie zachodnia lewica wyrzuciła słowa Kinga do rynsztoka.


Najważniejszą rzeczą, jaką reprezentował King, było to:

Mam marzenie, że czwórka moich małych dzieci będzie pewnego dnia żyła w kraju, gdzie nie będą osądzane po kolorze ich skóry ale po istocie ich charakteru. Mam dziś marzenie!

Martin Luther King, był przeciwko rasizmowi.

Współczesna lewica nie jest.


Antisemitic anti-Zionism and the Racist Left

Elder of Ziyon, 24 grudnia 2017

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska


Michael Lumish 

 

Ukończył historię na  Pennsylvania State University, regularnie publikuje artykuły na temat konfliktu arabsko-izraelskiego na łamach “Times of Israel”, prowadzi również swój blog Israel-thrives.blogspot.com/.


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 508 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

5 kłamstw patriarchy w “Guardiana”     Levick   2018-01-18
Czy dzieciobójcy dzielą się wodą?   Koraszewski   2018-01-17
Palestyńskie świętowanie morderstwa i terroru   Tawil   2018-01-14
Turecki Twitter eksploduje ludobójcza nienawiścią do Żydów   Bulut   2018-01-11
Hezbollah wzywa do wojny z Izraelem     2018-01-10
Ludobójstwo, którego nie było   Koraszewski   2018-01-09
Jeżeli się nie obudzimy, to skończy się tragicznie   Sommer   2018-01-08
Mały trybik w machinie podłości   Koraszewski   2018-01-04
Ciekawy problem z tym konfliktem   Bellerose   2018-01-01
Antysemicki antysyjonizm i rasistowska lewica   Lumish   2017-12-30
Bangladesz: prześladowania hindusów przez muzułmanów   Habib   2017-12-29
W wojnie psychologicznej słowa i obrazy zabijają   Collins   2017-12-27
Hamas zacieśnia stosunki z Iranem     2017-10-25
Izraelskie “mury apartheidu” i północnoirlandzkie “mury pokoju”: przyczynek do badania podwójnych standardów w mediach   White   2017-06-28
Iran w setną rocznicę Rewolucji Październikowej   Koraszewski   2017-06-23
Prawdziwa twarz rzekomo współczujących   Koraszewski   2017-06-22
Krokodyle łzy i terroryzm   Tawil   2017-06-21
Skrajnie prawicowy islamizm jest nowym nazizmem Europy   Frentzman   2017-06-18
Jak dobry biskup uprawia nieantysemityzm   MacEoin   2017-06-17
Francusko-niemiecka telewizja publiczna odmawia pokazania filmu dokumentalnego o europejskim antysemityzmie – film jest zbyt uczciwy     2017-06-15
Od Ilana do Sary Halimi: francuska hańba   Landes   2017-06-10
Trwa wojna między XXI a XV wiekiem   Frantzman   2017-05-27
Szwedzi namiętnie krytykują Izrael   Frantzman   2017-05-14
Gdzie się podziali antyfaszyści?   Koraszewski   2017-05-13
Witamy w czterech stolicach antysemityzmu Europy   Meotti   2017-05-01
Strajk głodowy głodnego władzy i spragnionego krwi   Collins   2017-04-30
Dlaczego należy obejrzeć film o ludobójstwie Ormian – “The Promise”   Bulut   2017-04-24
Tureckie nadzieje na konfrontację z Zachodem     2017-04-01
Prawdziwy Hamas: przykro mi, moi drodzy!   Tawil   2017-03-26
Antagonizmy i sojusze “międzynarodowej lewicy”   Herf   2017-03-25
Dlaczego antysemici nazywają ludzi “nazistami”?   Frantzman   2017-03-24
Polowanie na czarownice, zastraszanie i antysemityzm   Collier   2017-03-20
Transformacyjna moc narracji palestyńskiej   Rosenthal   2017-03-13
Nowi przywódcy Hamasu w Gazie i co to oznacza dla edukacji ku coraz gorszej przyszłości   Roth   2017-03-03
Skandynawia: Cytadela antysemityzmu Zachodu   Meotti   2017-02-28
W czym Iran jest dobry   Roth   2017-02-27
Wiecie, to Palestyńczycy zbudowali Jerozolimę     2017-02-05
Chrześcijanie karzą obrońcę chrześcijan na Bliskim Wschodzie   Maroun   2017-01-09
Czy Mahmoud Abbas będzie wypłacał pensje podpalaczom?   Marcus   2016-12-12
Intifada USA: Szalejące płomienie kłamstw na kampusach USA   Chesler   2016-12-08
Iran, Hamas i danse macabre   Toameh   2016-11-30
“Allahu, zabij odrażających chrześcijan”Muzułmańskie prześladowania chrześcijan, sierpień 2016   Ibrahim   2016-11-29
Cicha wojna Agence France Presse przeciw Izraelowi   Mamou   2016-11-23
Gwiazda Dawida staje się w Niemczech swastyką   Meotti   2016-11-20
Strzeż się pełzającego religijnego faszyzmu w Azji   Frantzman   2016-11-16
Palestyńczycy: Fatah przygotowuje się do wojny z Izraelem   Toameh   2016-11-03
Palestyńczycy: "Jesteśmy z ciebie dumni.  Zabiłeś Żydów!"   Tawil   2016-10-30
Europa eksportowała dżihadyzm tak jak kiedyś eksportowała nazizm   Fratzman   2016-10-29
Kiedy profesorowie zmieniają się w durni   Apfel   2016-10-28
Kulturowy Szoah przeciwko Żydom   Meotti   2016-10-27
Mutujący wirus antysemityzmu   Sacks   2016-10-26
Prawo do szydzenia z religii   Murray   2016-10-21
Prezydent Abbas – „ten Żyd"   Toameh   2016-10-20
Palestyńscy mordercy i ich zachodni pomagierzy   Milliere   2016-10-18
Drogi aktywisto antyizraelski   Basker   2016-10-06
"Cnotliwi" nowi naziści   Meotti   2016-09-26
Zachodni wydawcy poddają się islamowi   Meotti   2016-09-21
Pięćdziesiąt rzekomo rasistowskich praw   Levick   2016-09-19
Islam i antysemityzm w Malezji     2016-09-13
Droga Lindo Sarsour: co jest postępowego w Palestynie?   Marquardt-Bigman   2016-09-07
Oficjalny “koktajl terroru” Turcji   Bekdil   2016-09-05
Czy Żydzi, którzy odmawiają wyrzeczenia się Izraela, są wykluczeni z grup “postępowych”?   Dershowitz   2016-09-02
Czy USA wspierają współpracę UNRWA-Hamas?   Bedein   2016-08-30
Duchowni, którzy grożą reformatorom i wychwalają morderców   Murray   2016-08-27
"Nie ma miejsca dla tworu syjonistycznego w regionie"   Toameh   2016-08-23
Kiedy „barbarzyńca” jest zbyt uprzejmym słowem na palestyńskiego terrorystę   Flatow   2016-08-13
Wizja świata, czyli świętość przerywana   Koraszewski   2016-08-11
Żydowski problem w Black Lives Matter jest także problemem czarnych   Valdary   2016-08-10
Kaszmir: Nowe Państwo Islamskie popierane przez „New York Times” i BBC   Uniyal   2016-08-08
Przewodnik po leksykonie palestyńskim   Toameh   2016-08-07
Dobre wiadomości, złe wiadomości   Bekdil   2016-08-05
Orędownik ludobójstwa żydowskich „niemowląt” i „staruszek”   Dershowitz   2016-08-04
Dżihadyści: kogo obierają za cel?   Murray   2016-08-01
Wyjdź za mąż za swojego gwałciciela   Bekdil   2016-07-31
“Żydzi są naszym nieszczęściem” – wydanie XXI wieku   Marquardt-Bigman   2016-07-28
ISIS, nazizm i zniszczenie Iraku   Frantzman   2016-07-27
Państwo Islamskie zmienia strategię   Spyer   2016-07-26
Irański obłęd antysemityzmu     2016-07-23
Turcja: Świat wstrzymał oddech   Koraszewski   2016-07-19
Kogo bigoci obwiniają za strzelaninę w Ameryce? Oczywiście, Izrael!   Dershowitz   2016-07-19
Zabicie dwojga Żydów otrzymało owację na stojąco od UE   Meotti   2016-07-16
Masowa czystka etniczna Żydów jest prawdziwym dziedzictwem XX wieku   Frentzman   2016-07-13
Przerwać finansowanie palestyńskiego terroru   Greenfield   2016-07-11
Antysyjonizm: XXI-wieczne wcielenie najdłuższej nienawiści   Landes   2016-07-06
Walka o pokój trwa   Koraszewski   2016-06-27
Skąd pochodzą pieniądze na trwające dziesięciolecia nieszczęście pod nazwą UNRWA?     2016-06-11
Bangladesz: O nienawiści do Izraela   Bustle   2016-06-08
68 lat arabskiego obwiniania Izraela za swoje nieszczęścia trafiło na żyłę złota we Francji     2016-06-06
Decydenci, pedagodzy i dysydenci   Koraszewski   2016-06-02
Szczęśliwe dzieciństwo w Gazie   Dżihad   2016-06-01
Światowa Organizacja Zdrowia w oparach zbrodniczego absurdu     2016-05-28
Czy Rada Praw Człowieka ONZ stała się potworem Frankensteina?   Neuer   2016-05-27
Wizyta w starych i nowych piekłach Europy dostarcza przypomnienia o ważności Izraela   Dershowitz   2016-05-26
Jezus – Palestyńczyk i świat w rękach Chazarów   Koraszewski   2016-05-24
Antysemityzm Iranu   Rafizadeh   2016-05-22
Alchemia narodowości palestyńskiej   Sherman   2016-05-21
Jazydzka dziewczyna opowiada o piekle gwałtów ISIS   Ibrahim   2016-05-20
Turcja? W UE?   Bulut   2016-05-16
Prawdziwa pretensja Arabów do Żydów   Maroun   2016-05-14
Iran planuje sprawowanie kontroli nad państwem palestyńskim   Toameh   2016-05-13

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

modyfikowana pszenicaArabowieRoboty będą uprawiać ziemięSumienie, czyli moralność bez smyczySkomplikowana ewolucjaArgument neuroróżnorodnościNowe badanie pamięci długotrwałejŚciganie bluźnierstwaRyby jaskinioweAutyzmOd niepamiętnych czasówTunezyjczycy przeciw złemu prawuDrugie prawo termodynamikiPochwała ignorancjMistyfikacja SokalaIntronizacja ChrystusaObama chrzescijanieSzelest liściCzego wam nie pokazują?Rozdzielenie religii i państwaTrwa ewolucyjne upokorzenie archeopteryksaTrucizna, kamuflaż i tęcza ewolucjiReligia zdrowego rozsądkuKto się boi czarnego luda?Land of the pureświecące rybyLewica klania sieNis zgubicReligia piekloNienawiscNiedożywienie w UgandzieEwolucja nieuniknionaStarty z powierzchni


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk