Prawda

Piątek, 27 maja 2022 - 07:34

« Poprzedni Następny »


Antysemicki antysyjonizm i rasistowska lewica


Michael Lumish 2017-12-30


Podczas gdy skłaniający się na lewo politykierzy w Stanach Zjednoczonych szukają nazistów, Ku Klux Klanu, zwolenników białej supremacji, białych nacjonalistów i "Alt-Right" – czymkolwiek to jest – ukrywających się pod każdym łóżkiem, pozostają dziecięco nieświadomi toksycznego i dzielącego rasizmu, który przeżera sam trzon ich ruchu politycznego. 

Zachodnia lewica jest najbardziej rasistowskim ruchem politycznym na dzisiejszym Zachodzie za wyjątkiem politycznego islamu.

Kategorie współczesnego postępowo-lewicowego rasizmu obejmują:

1) Rasizm wobec białych
2) Antysemicki antysyjonizm
3) Humanitarny rasizm

Podczas gdy skłaniający się na lewo politykierzy w Stanach Zjednoczonych szukają nazistów, Ku Klux Klanu, zwolenników białej supremacji, białych nacjonalistów i "Alt-Right" – czymkolwiek to jest – ukrywających się pod każdym łóżkiem, pozostają dziecięco nieświadomi toksycznego i dzielącego rasizmu, który przeżera sam trzon ich ruchu politycznego. 

 

Mniej więcej do wyboru Baracka Obamy – na którego głosowałem w 2008 r. – Stany Zjednoczone przez dziesięciolecia czyniły bardzo znaczące kroki w sprawie stosunków międzyetnicznych, co było głównym czynnikiem sukcesu wyborczego Obamy.

 

Od tego czasu Stany Zjednoczone cofają się w kwestiach relacji międzyetnicznych, podczas gdy rzekomi spadkobiercy dziedzictwa Martina Luther Kinga, obrzucają błotem to dziedzictwo, nazywając to „sprawiedliwością społeczną”. 

 

Nie było tyle rasowego rozdźwięku w Stanach Zjednoczonych od 1968 r., i jest to głównie spowodowane faktem, że progresywna lewica wbija do głów biednych “czarnych” dzieciaków, że są uciskani i że ciemiężcą je klasą są biedne “białe” dzieciaki.

 

Jakiego rodzaju skutków społecznych oczekiwali sącząc nieustannie tę lewicową nienawiść rasową w Stanach Zjednoczonych?

 

 

Rasizm wobec białych

 

Chociaż nikt na lewicy nie chce o tym dyskutować, najbardziej wyróżniającą się formą publicznie akceptowanego rasizmu w Stanach Zjednoczonych dzisiaj jest rasizm wobec białych. 

 

Setki artykułów i innych wypowiedzi medialnych opublikowano na lewicy, ganiąc to, jak straszliwi, rasistowscy i brutalni – niemniej w jakiś sposób słabi – są "biali" ludzie.

 

Jako amerykański Żyd – i od czasu, kiedy słowo „biały” stało się rasistowskim wyzwiskiem  – nie jestem nawet pewien, że wiem, czym jest „biała” osoba. Wiem, że nieustannie biorą mnie za białego, mimo faktu, że moi przodkowie, wraz z niemal wszystkimi Żydami poza ludźmi nawróconymi na judaizm, pochodzą z Lewantu.

 

Zasadniczą sprawą jest oczywiście to, że ludzie nie mogą wybierać sobie wobec kogo mogą być rasistami. Albo sprzeciwiasz się rasizmowi, albo nie. Jeśli twierdzisz, że pewne grupy etniczne z przyczyn historycznych lub społeczno-ekonomicznych i stosunków siły są niezdolne do rasizmu to… jesteś rasistą.

 

To znaczy, że stosujesz inne standardy etyczne do pewnych grup w oparciu o ich pochodzenie etniczne.

 

Przepraszam, ale to właśnie jest definicja rasizmu.

 

Zachodnia, lewicowa polityka tożsamości jest zarówno rasistowska, jak obrzydliwa, ponieważ indoktrynuje młodych ludzi politycznym punktem widzenia, który umieszcza jednostki w etnicznej i płciowej Hierarchii Ofiar, w której znaczenie polityczne człowieka, jeśli nie samo jego człowieczeństwo, zależy od tego, gdzie plasuje się w tej hierarchii.

 

Współczesna lewicowa polityka tożsamości jest dlatego, w odróżnieniu od dawnej polityki grup interesu, najbardziej rasistowskim i nieliberalnym ruchem w dzisiejszych Stanach Zjednoczonych.

 

Nazywam to "przerostem polityki tożsamości”.

 

Jest to także jedna z ważnych przyczyn, między innymi, dla których Donald J. Trump siedzi zadowolony w Owalnym Gabinecie.

 

 

Antysemicki antysyjonizm

 

To jest, naturalnie, mój ulubiony temat.


Jedną ze zdumiewających rzeczy w antysemityzmie jest to, że - jak ideologiczny wirus – ma zdolność mutacji zgodnie ze zmieniającą się naturą jego politycznego środowiska. Jeśli w poprzednich pokoleniach antysemityzm uzasadniano tym, że Żydzi zabili Jezusa lub Żydzi zabili Mahometa, lub Żydzi wynaleźli kapitalizm, lub Żydzi wynaleźli socjalizm, lub Żydzi są niższą i pasożytniczą klasą, to dzisiaj mamy zrozumieć, że Żydzi zachowują się nieludzko wobec rzekomo rdzennej, „palestyńskiej” populacji.

 

Jeśli zapytasz przeciętnych amerykańskich Demokratów, prawdopodobnie zgodzą się, że historyczne prześladowania narodu żydowskiego były całkowicie nieuzasadnione. Zachodnia lewica nie znosi nazizmu, rasizmu i faszyzmu, mimo że bezmyślnie przyjmuje jego pewne aspekty. Absolutnie zgodzą się, że europejskie prześladowania Żydów były w przeszłości wielką niesprawiedliwością, a równocześnie akceptują dzisiejszy zachodnio-lewicowy antysemityzm i antysyjonizm.Niestety, dane z sondaży pokazują także, że wiekszość ludzi, którzy określają się jako “liberalni Demokraci” popiera w konflikcie palestyńskich Arabów bardziej niż Żydów z Izraela, stosunkiem 40 do 33 procent.

 

Innymi słowy, w wyobraźni "liberalnych Demokratów" – przez co w rzeczywistości rozumieją “progresistów” lub, jak to nazywają niektórzy, “wsteczną lewicę” ["regressive left"] – każde poprzednie pokolenie Żydów było niewinne i nie zasługiwało na nękanie i prześladowania… poza pokoleniem obecnym.


Jakimś przedziwnym trafem naród żydowski dzisiaj, zarówno Izraelczycy, jak Żydzi w diasporze, są faktycznie winni. Nie byli winni w przeszłości, ale są winni dzisiaj. 


Tak więc, któż może winić “Palestyńczyków”, kiedy nieustannie próbują mordować Żydów w samym sercu maleńkiego narodu żydowskiego?

 

Jeśli więc międzynarodowa społeczność nie znosi żydowskiego państwa Izraela, to jest tak z powodu samych Żydów, którzy upierają się przy popieraniu rzekomo rasistowskiego, militarystycznego państwa Izrael. Zachodnio-lewicowemu umysłowi sugeruje to, że moralność żydowskiej diaspory, która popiera Izrael, nie jest zbyt przyjemna.


Humanitarny rasizm

 

We wstępie Manfreda Gerstenfelda do Behind The Humanitarian Mask: The Nordic Countries, Israel, and the Jews, co jest wyborem artykułów opublikowanych przez Jerusalem Center for Public Affairs (JCPA) i Friends of Simon Wiesenthal Center for Holocaust Studies, Gerstenfeld pisze:

 

Za szlachetnym wyglądem i często powtarzaną troską o prawa człowieka w krajach nordyckich, często kryją się mroczniejsze postawy. Celem tego tomu jest uchylenie ich humanitarnej maski w sprawie Izraela i Żydów. Ta maska ukrywa wiele paskudnych cech, włącznie z finansowaniem tych, którzy demonizują Izrael, z fałszywą moralnością, zmyśloną wyższością moralną i „humanitarnym rasizmem”.  


Protekcjonalność i imperialna wyższość współczesnych lewicowców wobec ludzie pochodzenia nie-europejskiego, z wyjątkiem Żydów, jest nie do pojęcia. Postępowa lewica jako grupa traktuje wszystkich nie-Europejczyków, innych niż Żydzi, jak małe dzieci, które potrzebują pogłaskania po głowie i ciasteczka czekoladowego.  


Jest to, przynajmniej w mojej ocenie, obecne wcielenie dziewiętnastowiecznych, zachodnich, imperialnych koncepcji o “brzemieniu białego człowieka” i przyjmuje postać obniżania etycznych standardów dla nie-Europejczyków.


W ten sposób europejskie poczucie winy w sprawie rasizmu przebija feminizm, a nawet zwykłą, ludzką przyzwoitość w tym, jak przygnieceni poczuciem winy “biali” ludzie z klas średnich traktują tych, których we wcześniejszym pokoleniu nazywaliby “naszymi młodszymi, brązowymi braćmi”. 


Dopóki zachodnia lewica nie wyjdzie poza rasizm wobec białych, antysemicki antysyjonizm i humanitarny rasizm, pozostanie przeżarta hipokryzją i będzie działała sprzecznie z podobno wyznawanymi przez siebie wartościami.


To bardzo smutne, że ponad pięćdziesiąt lat po słynnej mowie Martina Luther Kinga, Mam marzenie na stopniach Lincoln Memorial w Waszyngtonie zachodnia lewica wyrzuciła słowa Kinga do rynsztoka.


Najważniejszą rzeczą, jaką reprezentował King, było to:

Mam marzenie, że czwórka moich małych dzieci będzie pewnego dnia żyła w kraju, gdzie nie będą osądzane po kolorze ich skóry ale po istocie ich charakteru. Mam dziś marzenie!

Martin Luther King, był przeciwko rasizmowi.

Współczesna lewica nie jest.


Antisemitic anti-Zionism and the Racist Left

Elder of Ziyon, 24 grudnia 2017

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska


Michael Lumish 

 

Ukończył historię na  Pennsylvania State University, regularnie publikuje artykuły na temat konfliktu arabsko-izraelskiego na łamach “Times of Israel”, prowadzi również swój blog Israel-thrives.blogspot.com/.


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1059 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Jeden majowy dzień — w Jerozolimie i Nowym Jorku   Chesler   2022-05-26
Krew Shireen abu Akleh jest na rękach Palestyńczyków   Rosenthal   2022-05-21
Nie da się rozwiązać problemu antysemityzmu ONZ przez ignorowanie go   Tobin   2022-05-18
Rosja i Chiny: najgorszy moment w historii   Chang   2022-05-12
Putin, Hitler i historii kobyła   Koraszewski   2022-05-11
Izrael: najczystszy kraj świata   Bard   2022-05-11
Palestyński kult śmierci – uwielbienie mordowania Żydów   Collier   2022-05-10
Iran mówi otwarcie – i powinniśmy uważnie słuchać     2022-05-08
Wspaniała wiadomość na Jom HaSzoah! Nie ma antysemitów!     2022-05-07
Czy umiemy wyobrazić sobie świat bez Izraela?   Tobin   2022-05-06
Allah sprowadził Żydów do Palestyny, żebyśmy mogli ich wykończyć     2022-05-04
Ramadan kończy się z hukiem   Blum   2022-05-02
Oni wszyscy mają krew na rękach   Collier   2022-04-21
W XXI wieku antysyjonizm znaczy antysemityzm   Tobin   2022-04-20
Jak USA utrwalają palestyńską przemoc   Blum   2022-04-19
Palestyńczycy popierają mordowanie przypadkowych Żydów     2022-04-18
Szaleństwa głębokiej wiary   Fitzgerald   2022-04-13
Intifada z okazji ramadanu?   Blum   2022-04-09
Nie nagradzajcie Palestyńczyków za nową falę terroru   Tobin   2022-04-05
Większość “Palestyńczyków” głosowałaby dziś na Hamas   Greenfield   2022-04-02
Dlaczego Stany Zjednoczone nadal płacą za antysemicką farsę w ONZ?   Tobin   2022-04-01
AP zachęcała do zamachu terrorystycznego w Beer Szewie… i nagrodzi go   Marcus   2022-03-29
Śpiew i taniec o “apartheidzie”: Infantylna @Amnesty jest obecnie taka sama jak inne antyizraelskie grupy     2022-03-22
Reportaż rosyjskiej telewizji o syryjskich żołnierzach zgłaszających się na ochotnika do walki wraz z Rosją przeciwko Ukrainie     2022-03-17
Obywatele właściwie poinformowani   Koraszewski   2022-03-16
Kłamstwo o dłuższej i silniejszej umowie z Iranem   Bard   2022-03-11
Biden rozbija złudzenia Izraela   Glick   2022-03-10
Electronic Intifada w pełni popiera Putina   Collier   2022-03-07
Propagandowy front Władimira Putina   Koraszewski   2022-03-07
Rosja: Iran jest naszym sojusznikiem, uczestniczymy w rozwijaniu jego projektu nuklearnego     2022-03-03
Chiny: To USA są winne ukraińskiego konfliktu     2022-03-02
„Apartheid” jest nową „okupacją” – terminem używanym w czysto propagandowych celach     2022-02-28
Czy Putin będzie strzelał do zakładników?   Rosenthal   2022-02-28
Lepszy kontrakt za pochwałę terroryzmu   Fitzgerald   2022-02-23
Nękanie w Judei i Samarii musi się zakończyć – ale kto nęka kogo?   Oz   2022-02-20
Nie ugłaskuj krokodyla “przebudzenia”     2022-02-18
Toksyczna szczodrość. Jak Europejczycy używają izraelskich NGO do destabilizowania Izraela   Altabef   2022-02-15
Losowy przykład nieuczciwości raportu Amnesty International     2022-02-14
Strategia Autonomii Palestyńskiej używania dzieci-żołnierzy przeciwko Izraelowi   Marcus   2022-02-13
Co naprawdę oznacza wspieranie „palestyńskiego pojednania”?   i Itamar Marcus   2022-02-12
Saudyjski dziennikarz o zerwaniu związków z Palestyńczykami   Fitzgerald   2022-02-11
Groza ujawnienia proizraelskiego stanowiska   Goska   2022-02-09
Neonazistowska fascynacja salafickim dżihadem   Wójcik   2022-02-08
Antysemici wszystkich krajów łączcie się   Koraszewski   2022-02-07
Palestyńscy najemnicy Iranu: Dżihad przeciw Izraelowi i Ameryce   Toameh   2022-02-06
Kościół, który promuje antysemityzm   Tobin   2022-02-04
Grupy terrorystyczne kochają Amnesty International, jako że kieruje się planami zniszczenia Izraela naszkicowanymi w Durban     2022-02-03
Amnesty wymyśla kolejną definicję apartheidu – tylko dla Izraela     2022-02-02
Wojna przeciwko Żydom prowadzona przez grupy “obrony praw człowieka”: @Amnesty, @HRW i @BTselem     2022-02-01
Powrót „Protokołów mędrców Syjonu”   Rosenthal   2022-01-31
„Guardian” wynalazł nowe antyizraelskie oszczerstwo: „Sportswashing”   Levick   2022-01-30
Pamiętajcie Dajr Jasin!   Troy   2022-01-29
Wikipedia morduje historię     2022-01-25
Associated Press zamienia palestyński wypadek drogowy w podżeganie przeciwko Izraelowi   Fitzgerald   2022-01-23
Wędrówka idei na Bliskim Wschodzie   Mansour   2022-01-22
Neonaziści dążą do wykucia braterskiej więzi z dżihadystami   Stalinsky   2022-01-19
Kiedy atakowani są Żydzi, przedstawiciele władz boją się powiedzieć “antysemityzm”   Frantzman   2022-01-17
Sowieckie kłamstwo o izraelskim apartheidzie   Kemp   2022-01-14
„Nieistotne religijne idee”? Nie, każdy terroryzm jest oparty na głębokiej wierze, niezależnie od tego, czy jest religijny, polityczny, społeczny czy inny – część I   M. Reiter   2022-01-13
Litania nieszczęść Hassana Nasrallaha   Fitzgerald   2022-01-13
Palestyńczycy: Jesteśmy dumni z naszych terrorystów   Tawil   2022-01-11
Życie w epoce kamienia   Rosenthal   2022-01-09
The Yellow Spot: szczegółowa relacja z tamtych czasów o nazistowskim prześladowaniu Żydów w latach 1933-1935 brzmi bardzo podobnie do dzisiejszego antysemityzmu     2022-01-08
Co stałoby się z Arabami podczas nuklearnego uderzenia na Izrael i dlaczego nikogo to nie obchodzi?     2022-01-07
Z Facebooka egipskiego dysydenta   Mansour   2022-01-04
Co naprawdę zdarzyło się z milionem Żydów w krajach arabskich?   Collier   2022-01-03
Palestyńska szkoła terroryzmu   Tawil   2022-01-02
ONZ wypowiada wojnę Izraelowi   Rosenthal   2021-12-31
Unicestwienie Izraela najwyższym ideałem Iranu     2021-12-27
Według sondażu 93% palestyńskich Arabów w Jerozolimie woli rządy izraelskie od palestyńskich   Fitzgerald   2021-12-25
Human Rights Watch znowu zakłada, że Żydzi są rasistami i na tej podstawie pisze raport o Lod     2021-12-23
Kiedy antysyjonistyczna grupa dowodzi, że jej propaganda jest kłamstwem   Oz   2021-12-22
Obosieczny antysemityzm przyzwolenia   Nirenstein   2021-12-20
Iran: eksportowanie ropy czy rewolucji?   Taheri   2021-12-18
Znajdowanie prawdziwych ofiar terroru   Collins   2021-12-17
Na kampusach wśród personelu komisji “Różnorodności, równości i włączenia” są najbardziej nietolerancyjni ludzie     2021-12-16
Dziesiąta rocznica “pinkwashing” i czego nas ona uczy o antysemickich teoriach spiskowych     2021-12-10
Raport nazywa traktowanie chrześcijańskich dziewcząt i kobiet w muzułmańskich krajach “katastrofą praw człowieka”   Spencer   2021-12-03
Antysyjonizm i antysemityzm nie robią niczego, by pomóc Palestyńczykom   Regev   2021-11-29
Sunnicki Hamas i szyicki Iran: braterska więź w terrorze pod hasłem “śmierć Izraelowi”   Fitzgerald   2021-11-27
Terrorysta, który rozbija wszystkie stereotypy o terrorystach   Flatow   2021-11-23
Unia Europejska nadal nie wpisuje całego Hezbollahu na listę organizacji terrorystycznych   Fitzgerald   2021-11-22
Czy termin “nakba” jest antysemicki?     2021-11-21
“Od Rzeki do Morza”: Hamas wyjaśnia, czego chcą brytyjscy studenci   Kemp   2021-11-16
Jak Palestyńczycy ukradli cierpienia, no cóż, właściwie wszystkim   Collier   2021-11-14
Terroryści „palestyńskiego” dżihadu dostają więcej niż zarabiają lekarze i nauczyciele   Greenfield   2021-11-11
EU @eu_eeas ciągle mówi o nieistniejących “granicach sprzed 1967”, skoro explicite nigdy nie miały one być granicami?     2021-11-10
Odciąć finansowanie NGO powiązanych z terroryzmem   Eid   2021-11-07
Palestyńscy więźniowie, o których nikt nie mówi   Toameh   2021-11-06
Niemka skazana za zbrodnie ISIS   Frantzman   2021-11-02
Terroryzm jako palestyńska kultura   Marcus   2021-11-02
Dlaczego Palestyńczycy nie mogą zawrzeć pokoju z Izraelem   Toameh   2021-10-29
Czy Trzecia Konwencja Genewska stosuje się do palestyńskich terrorystów aresztowanych przez Izrael?    Hirsch   2021-10-28
Łajdackie porwanie “praw człowieka” leży u samego sedna kontrowersji wokół NGO   Tobin   2021-10-27
Protest, bo terrorystce odmówiono platformy   Fitzgerald   2021-10-26
Hamas jest beneficjentem dyplomacji bazującej na urojeniach   Glick   2021-10-24
Między bojkotami a rękawicą rzuconą przez Gazę   Collins   2021-10-22
Okropna prawda o irlandzkim antysemityzmie   Collier   2021-10-19
Oszukańcze sztuczki UNRWA, by wyciszyć słowa prawdy   Blum   2021-10-15
Próbowali spalić Żydów żywcem. Znowu   Flatow   2021-10-12

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologia


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk