Prawda

Niedziela, 19 wrzesnia 2021 - 09:23

« Poprzedni Następny »


Antysemicki antysyjonizm i rasistowska lewica


Michael Lumish 2017-12-30


Podczas gdy skłaniający się na lewo politykierzy w Stanach Zjednoczonych szukają nazistów, Ku Klux Klanu, zwolenników białej supremacji, białych nacjonalistów i "Alt-Right" – czymkolwiek to jest – ukrywających się pod każdym łóżkiem, pozostają dziecięco nieświadomi toksycznego i dzielącego rasizmu, który przeżera sam trzon ich ruchu politycznego. 

Zachodnia lewica jest najbardziej rasistowskim ruchem politycznym na dzisiejszym Zachodzie za wyjątkiem politycznego islamu.

Kategorie współczesnego postępowo-lewicowego rasizmu obejmują:

1) Rasizm wobec białych
2) Antysemicki antysyjonizm
3) Humanitarny rasizm

Podczas gdy skłaniający się na lewo politykierzy w Stanach Zjednoczonych szukają nazistów, Ku Klux Klanu, zwolenników białej supremacji, białych nacjonalistów i "Alt-Right" – czymkolwiek to jest – ukrywających się pod każdym łóżkiem, pozostają dziecięco nieświadomi toksycznego i dzielącego rasizmu, który przeżera sam trzon ich ruchu politycznego. 

 

Mniej więcej do wyboru Baracka Obamy – na którego głosowałem w 2008 r. – Stany Zjednoczone przez dziesięciolecia czyniły bardzo znaczące kroki w sprawie stosunków międzyetnicznych, co było głównym czynnikiem sukcesu wyborczego Obamy.

 

Od tego czasu Stany Zjednoczone cofają się w kwestiach relacji międzyetnicznych, podczas gdy rzekomi spadkobiercy dziedzictwa Martina Luther Kinga, obrzucają błotem to dziedzictwo, nazywając to „sprawiedliwością społeczną”. 

 

Nie było tyle rasowego rozdźwięku w Stanach Zjednoczonych od 1968 r., i jest to głównie spowodowane faktem, że progresywna lewica wbija do głów biednych “czarnych” dzieciaków, że są uciskani i że ciemiężcą je klasą są biedne “białe” dzieciaki.

 

Jakiego rodzaju skutków społecznych oczekiwali sącząc nieustannie tę lewicową nienawiść rasową w Stanach Zjednoczonych?

 

 

Rasizm wobec białych

 

Chociaż nikt na lewicy nie chce o tym dyskutować, najbardziej wyróżniającą się formą publicznie akceptowanego rasizmu w Stanach Zjednoczonych dzisiaj jest rasizm wobec białych. 

 

Setki artykułów i innych wypowiedzi medialnych opublikowano na lewicy, ganiąc to, jak straszliwi, rasistowscy i brutalni – niemniej w jakiś sposób słabi – są "biali" ludzie.

 

Jako amerykański Żyd – i od czasu, kiedy słowo „biały” stało się rasistowskim wyzwiskiem  – nie jestem nawet pewien, że wiem, czym jest „biała” osoba. Wiem, że nieustannie biorą mnie za białego, mimo faktu, że moi przodkowie, wraz z niemal wszystkimi Żydami poza ludźmi nawróconymi na judaizm, pochodzą z Lewantu.

 

Zasadniczą sprawą jest oczywiście to, że ludzie nie mogą wybierać sobie wobec kogo mogą być rasistami. Albo sprzeciwiasz się rasizmowi, albo nie. Jeśli twierdzisz, że pewne grupy etniczne z przyczyn historycznych lub społeczno-ekonomicznych i stosunków siły są niezdolne do rasizmu to… jesteś rasistą.

 

To znaczy, że stosujesz inne standardy etyczne do pewnych grup w oparciu o ich pochodzenie etniczne.

 

Przepraszam, ale to właśnie jest definicja rasizmu.

 

Zachodnia, lewicowa polityka tożsamości jest zarówno rasistowska, jak obrzydliwa, ponieważ indoktrynuje młodych ludzi politycznym punktem widzenia, który umieszcza jednostki w etnicznej i płciowej Hierarchii Ofiar, w której znaczenie polityczne człowieka, jeśli nie samo jego człowieczeństwo, zależy od tego, gdzie plasuje się w tej hierarchii.

 

Współczesna lewicowa polityka tożsamości jest dlatego, w odróżnieniu od dawnej polityki grup interesu, najbardziej rasistowskim i nieliberalnym ruchem w dzisiejszych Stanach Zjednoczonych.

 

Nazywam to "przerostem polityki tożsamości”.

 

Jest to także jedna z ważnych przyczyn, między innymi, dla których Donald J. Trump siedzi zadowolony w Owalnym Gabinecie.

 

 

Antysemicki antysyjonizm

 

To jest, naturalnie, mój ulubiony temat.


Jedną ze zdumiewających rzeczy w antysemityzmie jest to, że - jak ideologiczny wirus – ma zdolność mutacji zgodnie ze zmieniającą się naturą jego politycznego środowiska. Jeśli w poprzednich pokoleniach antysemityzm uzasadniano tym, że Żydzi zabili Jezusa lub Żydzi zabili Mahometa, lub Żydzi wynaleźli kapitalizm, lub Żydzi wynaleźli socjalizm, lub Żydzi są niższą i pasożytniczą klasą, to dzisiaj mamy zrozumieć, że Żydzi zachowują się nieludzko wobec rzekomo rdzennej, „palestyńskiej” populacji.

 

Jeśli zapytasz przeciętnych amerykańskich Demokratów, prawdopodobnie zgodzą się, że historyczne prześladowania narodu żydowskiego były całkowicie nieuzasadnione. Zachodnia lewica nie znosi nazizmu, rasizmu i faszyzmu, mimo że bezmyślnie przyjmuje jego pewne aspekty. Absolutnie zgodzą się, że europejskie prześladowania Żydów były w przeszłości wielką niesprawiedliwością, a równocześnie akceptują dzisiejszy zachodnio-lewicowy antysemityzm i antysyjonizm.Niestety, dane z sondaży pokazują także, że wiekszość ludzi, którzy określają się jako “liberalni Demokraci” popiera w konflikcie palestyńskich Arabów bardziej niż Żydów z Izraela, stosunkiem 40 do 33 procent.

 

Innymi słowy, w wyobraźni "liberalnych Demokratów" – przez co w rzeczywistości rozumieją “progresistów” lub, jak to nazywają niektórzy, “wsteczną lewicę” ["regressive left"] – każde poprzednie pokolenie Żydów było niewinne i nie zasługiwało na nękanie i prześladowania… poza pokoleniem obecnym.


Jakimś przedziwnym trafem naród żydowski dzisiaj, zarówno Izraelczycy, jak Żydzi w diasporze, są faktycznie winni. Nie byli winni w przeszłości, ale są winni dzisiaj. 


Tak więc, któż może winić “Palestyńczyków”, kiedy nieustannie próbują mordować Żydów w samym sercu maleńkiego narodu żydowskiego?

 

Jeśli więc międzynarodowa społeczność nie znosi żydowskiego państwa Izraela, to jest tak z powodu samych Żydów, którzy upierają się przy popieraniu rzekomo rasistowskiego, militarystycznego państwa Izrael. Zachodnio-lewicowemu umysłowi sugeruje to, że moralność żydowskiej diaspory, która popiera Izrael, nie jest zbyt przyjemna.


Humanitarny rasizm

 

We wstępie Manfreda Gerstenfelda do Behind The Humanitarian Mask: The Nordic Countries, Israel, and the Jews, co jest wyborem artykułów opublikowanych przez Jerusalem Center for Public Affairs (JCPA) i Friends of Simon Wiesenthal Center for Holocaust Studies, Gerstenfeld pisze:

 

Za szlachetnym wyglądem i często powtarzaną troską o prawa człowieka w krajach nordyckich, często kryją się mroczniejsze postawy. Celem tego tomu jest uchylenie ich humanitarnej maski w sprawie Izraela i Żydów. Ta maska ukrywa wiele paskudnych cech, włącznie z finansowaniem tych, którzy demonizują Izrael, z fałszywą moralnością, zmyśloną wyższością moralną i „humanitarnym rasizmem”.  


Protekcjonalność i imperialna wyższość współczesnych lewicowców wobec ludzie pochodzenia nie-europejskiego, z wyjątkiem Żydów, jest nie do pojęcia. Postępowa lewica jako grupa traktuje wszystkich nie-Europejczyków, innych niż Żydzi, jak małe dzieci, które potrzebują pogłaskania po głowie i ciasteczka czekoladowego.  


Jest to, przynajmniej w mojej ocenie, obecne wcielenie dziewiętnastowiecznych, zachodnich, imperialnych koncepcji o “brzemieniu białego człowieka” i przyjmuje postać obniżania etycznych standardów dla nie-Europejczyków.


W ten sposób europejskie poczucie winy w sprawie rasizmu przebija feminizm, a nawet zwykłą, ludzką przyzwoitość w tym, jak przygnieceni poczuciem winy “biali” ludzie z klas średnich traktują tych, których we wcześniejszym pokoleniu nazywaliby “naszymi młodszymi, brązowymi braćmi”. 


Dopóki zachodnia lewica nie wyjdzie poza rasizm wobec białych, antysemicki antysyjonizm i humanitarny rasizm, pozostanie przeżarta hipokryzją i będzie działała sprzecznie z podobno wyznawanymi przez siebie wartościami.


To bardzo smutne, że ponad pięćdziesiąt lat po słynnej mowie Martina Luther Kinga, Mam marzenie na stopniach Lincoln Memorial w Waszyngtonie zachodnia lewica wyrzuciła słowa Kinga do rynsztoka.


Najważniejszą rzeczą, jaką reprezentował King, było to:

Mam marzenie, że czwórka moich małych dzieci będzie pewnego dnia żyła w kraju, gdzie nie będą osądzane po kolorze ich skóry ale po istocie ich charakteru. Mam dziś marzenie!

Martin Luther King, był przeciwko rasizmowi.

Współczesna lewica nie jest.


Antisemitic anti-Zionism and the Racist Left

Elder of Ziyon, 24 grudnia 2017

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska


Michael Lumish 

 

Ukończył historię na  Pennsylvania State University, regularnie publikuje artykuły na temat konfliktu arabsko-izraelskiego na łamach “Times of Israel”, prowadzi również swój blog Israel-thrives.blogspot.com/.


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 951 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Taliban i antysemityzm ukryty w międzynarodowych stosunkach   Frantzman   2021-09-18
Izrael próbuje złagodzić problemy Palestyńczyków w Gazie i na Zachodnim Brzegu, w zamian otrzymuje zniewagi   Fitzgerald   2021-09-14
Najbardziej poszukiwany terrorysta ministrem bezpieki   Ahmad   2021-09-14
Pamięć i nauki z zamachu 9/11   Collins   2021-09-11
Islamski ekstremizm w Wielkiej Brytanii jest coraz pewniejszy siebie   Collier   2021-09-10
Administracja Bidena daje mułłom w Iranie kolejne zwycięstwo: przejęcie władzy przez talibów   Rafizadeh   2021-09-03
Terroryzm: różne miejsca, różne zdjęcia   Collins   2021-09-01
Chiny: Tajwan nie powinien polegać na poparciu USA     2021-08-31
Arabowie: Biden przywraca do życia ekstremizm i terroryzm   Toameh   2021-08-31
Najnowszy antyizraelski raport HRW     2021-08-28
Niech się palą izraelskie drzewa. Jewish Voice for Peace, antyizraelska grupa, kibicuje jerozolimskim pożarom   Abdul-Hussain   2021-08-27
Wznowiona “obietnica” Iranu dla Palestyńczyków   Toameh   2021-08-25
Zachodnia dyplomacja: błaganie terrorystów   Meotti   2021-08-24
Liban i jego tykające bomby   Taheri   2021-08-24
Czy Zachód może być uczciwy w sprawie islamistycznego zagrożenia?   Tobin   2021-08-23
Z amerykańskiego upokorzenia wyłoni się nowy porządek świata   Ahmed   2021-08-18
Niemcy wydadzą 41 milionów dolarów, żeby “odkryć” przyczyny dzisiejszego antysemityzmu   Fitzgerald   2021-08-18
“Naród irański nie zrezygnuje z islamu z powodu braków wody”     2021-08-14
A Kartagina musi być zburzona…   Koraszewski   2021-08-12
Zniszczenia w Gazie, o których wam nie powiedziano, bo nie pasują do antyizraelskiej narracji   von Koningsveld   2021-08-10
Walka z zarazą z Durbanu   Kemp   2021-08-08
Liban atakuje Izrael, Liban krzyczy „agresja”   Abdul-Hussain   2021-08-07
Atak terrorystyczny na Speakers Corner był nożem wbitym w brytyjską demokrację   Collier   2021-08-06
Kiedy nie ma udziału Izraela znika zainteresowanie losem Palestyńczyków     2021-08-04
Hamas chełpi się mordowaniem żydowskich dzieci 20 lat temu w pizzerii Sbarro     2021-08-03
Marksistowskie poparcie dla palestyńskiego terroryzmu prowadzi do nienawiści do Żydów na całym Zachodzie   Milliere   2021-08-01
Świat reaguje na Izrael z arogancją i hipokryzją   Darshan-Leitner   2021-07-31
ONZ ustanawia stałą izraelożerczą komisję dochodzeniową pod przewodnictwem znanej z nienawiści do Izraela apologetki antysemityzmu Navi Pillay     2021-07-30
W Iranie Najwyższy Przywódca jest zaniepokojony   Fitzgerald   2021-07-28
Dziennikarka BBC wyrzucona za tweet “Hitler miał rację”   Fitzgerald   2021-07-25
Szwecja: Imam potępia szwedzką flagę, wzywa muzułmanów do “miażdżenia i rozbijania głów Żydów”   Spencer   2021-07-24
Biden i mułłowie: "Karmienie krokodyla"   Rafizadeh   2021-07-24
Specjalny Sprawozdawca Rady Praw Człowieka ONZ ogłasza, że izraelskie osiedla są „zbrodnią wojenną”. Dlaczego jest w błędzie?   Fitzgerald   2021-07-21
Jak palestyńscy przywódcy oszukują Amerykanów   Tawil   2021-07-20
Morale i kwestia wyjścia Ameryki z Afganistanu   Koraszewski   2021-07-19
Opieka medyczna Izraela nad przywódcami Hamasu i AP, a podwójne standardy CUNY   Fitzgerald   2021-07-19
Denazyfikacja Bliskiego Wschodu wymaga ponownej denzyfikacji Niemiec   Pickles   2021-07-18
Amnezja wysepkowa jest super   Honig   2021-07-16
Dyktator Białorusi: „Świat płaszczy się przed Żydami”   Fitzgerald   2021-07-16
Jak izraelożercy stali się wpływowi   Rosenthal   2021-07-13
Pod uwagę amerykańskim uczelniom, których partnerem jest Uniwersytet Al Kuds   Flatow   2021-07-11
Dzieci Palestyny poświęcą swoją krew i swoje ciała     2021-07-10
Czy Palestyńczycy potępią mufiego Hussainiego i Hitlera?   Abdul-Hussain   2021-07-09
Administracja Bidena: nagradzanie morderczego reżimu Iranu?   Rafizadeh   2021-07-07
Uwagi na marginesie 50. rocznicy ukończenia studiów   Landes   2021-07-07
Dlaczego życie czarnych chrześcijan zupełnie się nie liczy?   Ibrahim   2021-07-06
Czy IDF jest bezradna?   Bard   2021-07-05
Prawo powrotu w stare koleiny   Koraszewski   2021-07-04
Letnie obozy palestyńskiego dżihadu   Toameh   2021-07-02
Najbardziej niebezpieczni terroryści świata   Patrikarakos   2021-06-30
Artykuł Human Rights Watch o antysemityzmie ZACHĘCA do lewicowego antysemityzmu     2021-06-29
Krótka historia długiej nienawiści   Rosenthal   2021-06-28
Stany Zjednoczone wspierają palestyńskie naruszenia praw człowieka.   Toameh   2021-06-26
Palestyńska kultura przemocy   Bard   2021-06-25
Ewolucja, dzieci i mordercy   Koraszewski   2021-06-23
Zatruty owoc ustępstw wobec irańskich mułłów   Toameh   2021-06-22
Na nieludzkiej ziemi   Koraszewski   2021-06-21
Przez całą historię Żydzi musieli z czegoś rezygnować, by uzyskać akceptację – tym razem jest to Izrael   Amos   2021-06-20
Wiadomości z Iranu, zarówno te głupie, jak i te złowrogie   Fitzgerald   2021-06-19
Gaza, Sky News i marsz islamistów na Londyn   Collier   2021-06-19
Dziennikarstwo z własnym samobójczym celem   Landes   2021-06-18
Tylko Palestyńczycy mogą być ofiarami   Abdul-Hussain   2021-06-17
Z Bagdadu do Gazy: dzisiejszy konflikt jest zakorzeniony w ideologii ery nazistowskiej   Julius   2021-06-16
“TIMES” propaguje demonizację Izraela przez BLMAdam Levick   Levick   2021-06-15
Multikulturowi wielbiciele Hitlera   Greenfield   2021-06-14
Jak międzynarodowa społeczność starała się stworzyć niekończącą się wojnę izraelsko-palestyńską   Frantzman   2021-06-13
Administracja Bidena nagradza terrorystów: Abbasa i Hamas   Tawil   2021-06-11
Budząca mdłości zachodnia “postprawda” na temat wojny Gazy z Izraelem   Bekdil   2021-06-10
Policzmy dokładnie ofiary w Gazie   Rosenthal   2021-06-09
Umyj, wypłucz, powtórz wojnę   Collins   2021-06-08
Świat akademicki dla Hamasu   Pessin   2021-06-06
Wciskacze fake newsów o Palestyńczykach ignorują ludobójstwo chrześcijan. Ideologicznie napędzana hipokryzja   Ibrahim   2021-06-05
Kostiumowy dramat i kompromitacja   Rosenthal   2021-06-05
Bliski Wschód Hady’ego Amra   Glick   2021-06-04
Tureccy Żydzi - uboczne ofiary tureckiej nienawiści do Izraela   Bekdil   2021-06-04
Terapeutka o trwającym statusie ofiary palestyńskich Arabów   Oz   2021-06-01
Prawda o tym “arabskim chłopcu podpalonym przez Izraelczyków”   Fitzgerald   2021-06-01
Hasło: “Izrael ma prawo się bronić” pokazuje bezmiar moralnego zagubienia   Pandavar   2021-05-31
Jeśli USA chcą być humanitarne, nie “odbudują” Gazy   Tobin   2021-05-31
Szejk Dżarrah i niesymetryczne roszczenia   Julius   2021-05-30
Przywódca Hamasu w Gazie: To była tylko próba, nic poza małym ćwiczeniem przed tym, co się zdarzy     2021-05-29
Zachodni obrońcy Gazy mają oczy, ale nie widzą   Steinberg   2021-05-28
Fałszywi bojownicy o pokój i prawdziwi terroryści tworzą niemal doskonały front nienawiści do Żydów     2021-05-27
Palestyńskie głosy, których Blinken nie usłyszy   Toameh   2021-05-26
Nieodnotowane: IDF ceni życie, celem Hamasu jest maksymalizacja ofiar   Koningsveld   2021-05-25
Nowe furie najstarszej nienawiści   Savodnik   2021-05-24
Trąby i silniki czołgów: punkt zwrotny w Gazie?   Kemp   2021-05-22
Mam dość   Ezra   2021-05-21
Po drugiej stronie lustra   Koraszewski   2021-05-19
Zastępcza wojna Iranu przeciwko Izraelowi   Toameh   2021-05-18
Iran ujawnia swoją strategię doradzając Hamasowi w wojnie przeciwko Izraelowi   Frantzman   2021-05-17
Dejudaizacja Jerozolimy w 1948 roku   Carlson   2021-05-17
Kiedy rakiety Hamasu uderzają w izraelskie domy, zapomnij o niuansach   Tobin   2021-05-16
Naszym prawdziwym celem jest zniszczenie Izraela   Tawil   2021-05-15
Dzisiejsze oszczerstwo o rytuale krwi   Rosenthal   2021-05-14
Stara sztuczka Mahmouda Abbasa: antysemickie podżeganie   Blum   2021-05-13
Irańska pułapka   i Sarah N. Stern   2021-05-12
Słoń nienawiści do Żydów w salonie   Glick   2021-05-08
Dlaczego Abbas nie chce wyborów   Tawil   2021-05-07
Nasi wrogowie podłożyli kognitywną bombę   Rosenthal   2021-05-06

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Bohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotu


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk