Prawda

Środa, 28 lutego 2024 - 01:21

« Poprzedni Następny »


Fatwa potępia Hamas za rakiety, które spadły w Gazie, za dzieci-żołnierzy, za ludzkie tarcze i za profanowanie Ramadanu


Daled Amos 2023-04-04


Po ataku terrorystycznym z 11 września pojawiły się wezwania do „umiarkowanych muzułmanów”, aby wystąpili przeciwko radykalnym islamistom. Jednym z problemów było to, że nie było do końca jasne, jak zdefiniować, kim jest umiarkowany muzułmanin. Dodaj do tego strach przed etykietą islamofoba.


Jednak w tym miesiącu pod adresem radykalnych islamistów padła poważna krytyka.


Radykalni islamiści to Hamas.


Tymi, którzy krytykują Hamas, jest Rada Islamskiej Fatwy [z siedzibą w Iraku].
Krytyka ma formę fatwy, potępiającej wyzysk i ucisk Palestyńczyków przez Hamas.


Orzeczenie to coś więcej niż tylko krytyka – to fatwa potępiająca Hamas

Bezprecedensowy edykt religijny potępiający Hamas za „korupcję i terror wobec palestyńskich cywilów w Gazie”. Edykt orzeka również, że „zakazane jest modlenie się za [Hamas], przyłączanie się, wspieranie, finansowanie lub walka w imieniu Hamasu”. [Podkreślenie dodane.]

I chociaż fatwa nie jest wiążąca, sama Rada ma znaczny wpływ. Według Fundacji Obrony Demokracji:

Rada Islamskiej Fatwy jest organem sądowniczym specjalizującym się w prawie islamskim, reprezentującym zarówno sunnitów, jak i szyitów, a przewodniczy jej Wielki Ajatollah Szejk Fadhil al-Budairi. Wśród kilku kluczowych celów misji Rada mówi, że dąży do „odzyskania islamskiego systemu prawnego z rąk ekstremistów, islamistów i zwolenników terroryzmu”. Fatwa jest pierwszą fatwą wydaną przeciwko Hamasowi przez akredytowany islamski organ prawny. [Podkreślenie dodane.]

Angielska wersja fatwy pokazuje, że Rada nie sympatyzuje ani z Hamasem, ani z Iranem:

Zarzut Nr 2: Służenie jako marionetkowa milicja


Hamas jest oskarżony o służenie jako marionetkowa milicja dla reżimu w Iranie. Reżim w Iranie jest państwowym sponsorem terroryzmu, winnym mordowania niewinnych muzułmanów i nie-muzułmanów w Iranie i poza nim.


Przywódca Hamasu, Ismail Hanija, ujawnił, że reżim w Iranie zapłacił Hamasowi w sumie 70 milionów dolarów w celu produkcji pocisków. Pociski Hamasu kierowane na Izrael spadają także w Gazie, zabijając setki Palestyńczyków. Podczas wywiadu dla Al-Dżazira Hanija ujawnił, że reżim w Iranie jest największym darczyńcą Hamasu. Zatem Hamas jest także oskarżony o nielegalne otrzymywanie funduszy należących do muzułmańskiego narodu, by służyły muzułmanom. (9)

Rada zajmuje się również kwestiami, których Zachód unika, takimi jak wykorzystywanie dzieci-żołnierzy przez Hamas…

Zarzut Nr 5: Hamas używa dzieci-żołnierzy


Prawo islamskie zabrania wykorzystywania kobiet i dzieci w konfliktach. Jednak podczas ostatnich pięciu lat Hamas rekrutował i szkolił dzieci-żołnierzy do działań terrorystycznych, co narusza islamskie prawa dotyczące konfliktów. Systematyczne indoktrynowanie palestyńskich i muzułmańskich dzieci i pranie ich mózgów, by złożyły z siebie ofiarę, jest zamierzonym sposobem zabijania palestyńskich dzieci. Według doniesień Hamas zarejestrował około 50 tysięcy dzieci, by złożyły swoje życie w ofierze. (12)

Potępiają także wykorzystywanie przez Hamas dzieci jako ludzkich tarcz:

Zarzut Nr 12: Zepsucie palestyńskiego systemu edukacji


Hamas jest oskarżony o zepsucie systemu edukacji od chwili, kiedy przechwycił władzę w 2006 roku. Zmilitaryzował szkoły przez indoktrynowanie dzieci na etapie podstawowym programami nauczania związanymi z ofensywnym dżihadem i przez wzywanie dzieci, by nauczyły się obchodzenia się z bronią, by pod dorośnięciu i ukończeniu szkoły mogły dokonywać terrorystycznych ataków. Pewna nauczycielka, która sprzeciwia się polityce Hamasu, zaświadczyła, że: „Już kontrolują nas na wszelki możliwy sposób… Monitorują, kiedy mówimy z naszymi kolegami-mężczyznami i upokarzają nas, jeśli nie ubieramy się w sposób, w jaki oni chcą, byśmy to robiły”. Reguły są egzekwowane przez „policję skromności”, znaną z maltretowania tych, których aresztują. Uczy się tysiące dzieci używania broni i namawia je do przystąpienia do dżihadu po ukończeniu szkoły.

 

Hamas jest oskarżony o bezpośrednie zagrażanie palestyńskim uczniom przez odpalanie rakiet z dziedzińców szkolnych. Hamas bezpośrednio zagraża także życiu uczniów przez obieranie szkół jako baz do ostrzału Izraela, mimo sprzeciwu rodziców uczniów wobec tego lekkomyślnego zachowania oraz ich niepokoju o dzieci w tak pełnej przemocy i okrutnej atmosferze. (Podkreślenie autora.)

 

Działacz obywatelski (Ramzi Harzallah), który jest uważany za krytyka Hamasu, wyjaśnił, że członkowie Hamasu ubrani w cywilne ubrania dokonali napadu na dom jego rodziny i opublikował wideo dokumentujące ten napad oraz groźby Hamasu w stosunku do jego rodziców i rodziny. (19) 

W kwestii Izraela Rada Islamskiej Fatwy mówi, że Hamasowi brakuje powszechnego poparcia dla jego ataków terrorystycznych:

Zarzut Nr 7: Niedopuszczanie do pokoju i harmonii


Hamas jest oskarżony o niedopuszczanie do pokoju i harmonii. Hamas nie dopuszcza, by jakikolwiek Palestyńczyk wyrażał swoją opinię o palestyńsko-izraelskim konflikcie; mimo tego, że większość populacji wątpi w sens niekończącego się konfliktu palestyńsko-izraelskiego. Pięćdziesiąt sześć procent Palestyńczyków uważa, że „Ludzie w Strefie [Gazy] nie mogą krytykować bez obaw władzy Hamasu”.

 

W rezultacie przeciwnicy i krytycy polityki zagranicznej Hamasu zachowują milczenie lub wyrażają swoją opinię bez ujawniania swojej tożsamości. Pewien Palestyńczyk zaświadczył, że: „Hamas gloryfikuje siebie jako [ruch] oporu przeciwko okupacji, ale siedzą w swoich pałacach z katarskimi paszportami, podczas gdy my płacimy cenę… Przeszliśmy cztery koszmarne wojny i niczego nie osiągnęliśmy”. (14) (Podkreślenie autora.)

A w związku z nadchodzącym Ramadanem, oto co Rada myśli o zbezczeszczeniu Ramadanu przez Hamas:

Zarzut Nr 15: Hamas i święty miesiąc Ramadan


Wiadomo, że miesiąc Ramadan jest świętym miesiącem islamskim i miesiącem postu dla muzułmanów. Jest jednym z najbardziej czczonych miesięcy we wszystkich krajach. Jest także miesiącem, w którym Szatan i jego armia są w kajdanach i nie mogą krzywdzić muzułmanów, za wyjątkiem Szatana Hamasu. Podobnie jak przez większość Ramadanów, Hamas dokonuje zabronionych aktów wojny i strzela rakietami na cywilne tereny, szerząc terror i przerażenie, co powoduje, że druga strona odpowiada, powołując się na prawo do samoobrony. Rakiety Hamasu nie tylko naruszają bezpieczeństwo w regionie, ale także świętość świętego miesiąca, odbierając ludziom duchową atmosferę i ich skupienie na modlitwach.

"Szatan Hamasu" to miły akcent.

 

Dokument zawiera również materiały źródłowe, wskazujące, że zabijanie kobiet i dzieci jest zabronione – i że balony z Gazy, które podpalają pola izraelskie, są również zabronione:

3. Zabronione w islamie działania w wojnie i konflikcie


Wśród muzułmańskich prawników panuje konsensus, że:

a) Zabijanie kobiet i dzieci nie jest dozwolone, tak samo jak nie jest dozwolone okaleczanie ciał martwych niewiernych.

b) Nie jest dozwolone ścinanie drzew, powodowanie powodzi, palenie, zatruwanie wody lub powietrza, używanie bomb chemicznych/biologicznych i podobne [działania przeciwko środowisku].

Oto krótkie wideo rzecznika Rady Fatwy, szejka Muhammada Alego al-Makdisiego, na końcu którego proponuje, by Hamas złożył broń i zawarł pokój ze swoimi „palestyńskimi braćmi”:

  


Jeśli chodzi o to, czy te orzeczenia będą miały jakikolwiek skutek, to mogą mieć wpływ nie tylko na Hamas – ale mogą być również problematyczne dla Iranu:

Dla Hamasu, sunnickiej organizacji muzułmańskiej, orzeczenie Rady kierowanej przez sunnickiego muftiego wysokiej rangi – wielkiego muftiego szejka Abdullaha al-Dheebana – mogą mieć głębokie konsekwencje, a fakt, że w skład Rady wchodzi również szyicki duchowny al-Budairi, jest poważnym ciosem dla Iranu, głównego sponsora Hamasu.

W 2010 roku Andy McCarthy, publicysta „National Review” i były zastępca prokuratora Stanów Zjednoczonych, który w 1995 roku kierował oskarżeniem o terroryzm przeciwko szejkowi Omarowi Abdel-Rahmie, napisał o problemie z umiarkowanym islamem:

Najbardziej frustrującą rzeczą w „umiarkowanym islamie” jest to, że nikt nie jest w stanie powiedzieć, z czym to się wiąże. Tak zwani „radykałowie” mówią nam dokładnie, w co wierzą i (dokładnie) cytują rozdziały i wersety z pism świętych. Umiarkowani nigdy przekonująco nie odrzucają radykałów — po prostu mówią, że radykałowie są zbyt „ekstremalni”. Nie zbliża się to do twierdzenia, że radykałowie źle rozumieją islam. Jeśli twoim celem jest przekonanie innych muzułmanów – a wszyscy wydają się zgadzać, że tylko islam może rozwiązać wewnętrzne podziały – to właśnie trzeba to zrobić.

Rada Islamskiej Fatwy może zrobić duży krok w kierunku przedstawienia tej sprawy. Zgodnie z ich stroną:

Pierwszym celem Rady Islamskiej Fatwy jest odzyskanie islamskiego systemu prawnego z rąk ekstremistów, islamistów i zwolenników terroryzmu. Prawo religijne jest święte i nie wolno go nadużywać i wypaczać dla władzy politycznej.

Ich orzeczenie jest zgodne z Radą Fatwy Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Radą Starszych Uczonych Arabii Saudyjskiej, które wydały podobne orzeczenia. Czy te orzeczenia byłyby możliwe, gdyby nie Porozumienia Abrahamowe?

 

Zobaczymy teraz, czy świat arabski jest tak przeciwny Hamasowi, jak twierdzi Rada.

 

Fatwa Nails Hamas For Misfired Rockets, Child Soldiers, Human Shields And Desecrating Ramadan (Daled Amos)

Elder of Ziyon, 29 marca 2023

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

 

*Daled Amos
(Bennet Ruda) 


Izraelski bloger piszący o historii i problemach Bliskiego Wschodu, a w szczególności Izraela.  http://daledamos.blogspot.com/

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Skomentuj Tipsa en vn Wydrukuj


Dysydenci

Znalezionych 317 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Prawdziwa śmierć w kognitywnej wojnie   Koraszewski   2024-02-23
„Dlaczego Hamas nie pójdzie do piekła i nie ukryje się tam?”: Inne głosy z Gazy   Tawil   2024-02-17
Hamas zainwestował wszystko w beznadziejną wojnę     2024-02-10
Egipski analityk w libańskiej telewizji: Hamas jest problemem; Arabowie muszą przestać myśleć, że Izrael zniknie; Hezbollah przejął Liban”     2024-01-15
Czy Autonomię Palestyńską można „zrekonstruować”?   Tawil   2023-12-11
Jak ci popierający Hamas zachodni liberałowie śmią twierdzić, że przemawiają w moim imieniu, Araba, który cierpiał z powodu islamskiego terroru   Abdul-Hussain   2023-12-09
Dwaj marokańscy intelektualiści potępiają Hamas; inni ich potępiają     2023-12-08
Hamas morduje także muzułmanów   Toameh   2023-12-07
Jestem Arabem i nie rozumiem, dlaczego świat nie może uznać żydowskiego bólu   Abdul-Hussain   2023-11-23
Gaza i narracja dekolonizacji   Abdul-Hussain   2023-11-14
Terroryzm Hamasu jest wymierzony nie tylko w Izrael, ale przeciwko moim palestyńskim braciom i siostrom w Gazie   Eid   2023-11-13
Luai Ahmed: Jemeński Szwed wypowiada się na temat wojny Izraela z Hamasem   Oz   2023-11-08
Egipski dziennikarz o zbrodniach  Hamasu     2023-10-31
Arabscy użytkownicy mediów społecznościowych: Bezczeszczenie zwłok, gwałcenie dziewcząt, porywanie starych kobiet są sprzeczne z islamem     2023-10-14
Syjonizm jest wzorem dla rdzennej ludności   Trotter   2023-09-15
Jak możemy prowadzić właściwą debatę, skoro nie mówimy już tym samym językiem?   Dawkins   2023-08-30
Izraelskie elity buntują się przeciwko demokracjiArchitekci protestów przeciwko Bibi jasno określają swoje motywy: obrona elit przed masami   Taub   2023-08-23
Plan Iranu zamiany Zachodniego Brzegu w bazę terroru   Tawil   2023-08-21
Milczenie owiecDla amerykańskich badaczy Iranu walka z prawicą jest ważniejsza niż krytykowanie reżimu – czy słuchanie Irańczyków   Khameneh   2023-08-18
Profesor z Teheranu: Mniej niż 10% Irańczyków chce unicestwienia Izraela   Fitzgerald   2023-04-13
Fatwa potępia Hamas za rakiety, które spadły w Gazie, za dzieci-żołnierzy, za ludzkie tarcze i za profanowanie Ramadanu   Amos   2023-04-04
Zabijanie Żydów wnosi radość w serca Palestyńczyków   Tawil   2023-02-28
Czy świat wysłucha opowieści o losie Palestyńczyków w Gazie?   Haddad   2023-02-17
Irańskie kobiety przeciw pobożnym zbirom   Koraszewski   2022-12-05
Czy pojedynczy protest może coś zmienić?   Sarin   2022-10-28
Islamski uczony o islamskim zacofaniu     2022-08-22
Moje spotkanie z Salmanem Rushdiem – czy będę kolejną ofiarą?   Abdel-Samad   2022-08-18
Przywódcy Libanu są “oderwani od rzeczywistości”   Toameh   2022-08-10
Likwidacja islamskiego terroryzmu wymaga wymazania ekstremizmu z programów szkolnych, rozwijania wiedzy, tolerancji i humanizmu     2022-06-13
Opowieść o dwóch kobietach zajmujących się nauką     2022-05-24
Znieść „Dzień Nakby”   Eid   2022-05-15
Jestem Południowoafrykańczykiem. Nie mówcie mi, że w Izraelu jest jakiś apartheid   Mokgomole   2022-05-05
Administracja Bidena ignoruje to, co Palestyńczycy rzeczywiście mówią   Toameh   2022-04-29
Dlaczego Palestyńczycy świętują mordowanie Żydów   Toameh   2022-04-24
Jak Palestyńczycy bezczeszczą święte miejsca wszystkich, włącznie z własnymi   Tawil   2022-04-23
Przemówienie Josepha Haddada do członków irlandzkiego parlamentu (24 lutego 2022)   Haddad   2022-03-12
Wojna ONZ z żydowską Jerozolimą   Trotter   2022-01-06
Prosta wiara dziecka   Mansour   2021-12-19
Czy Palestyńczycy wybierają terroryzm czy pokój? Abbas wybiera jedno i drugie   Toameh   2021-12-09
Gdyby Izraelczycy nazwali swoje państwo Palestyną     2021-12-05
Palestyński dżihad przeciwko Żydom   Tawil   2021-12-01
Dlaczego Palestyńczycy wolą pracować w Izraelu   Toameh   2021-10-20
Opowieść ku przestrodze o ściganiu zwolenników normalizacji arabsko-izraelskiej   Tobin   2021-10-11
Izrael: najgorsza rzecz, jaka przydarzyła się islamowi   Pandavar   2021-10-02
Żelazna Kopuła chroni nie tylko Żydów   Eid   2021-09-30
Naruszenia” praw, o które nie dba Rada Bezpieczeństwa ONZ   Toameh   2021-08-09
Pułapki palestyńskiej wyjątkowości   Aboubakr   2021-07-29
Ulice Gazy są piękniejsze niż ulice Bagdadu     2021-07-28
Bojkot ogłoszony przez Ben & Jerry szkodzi Palestyńczykom   Eid   2021-07-23
“Aktywista praw człowieka”, który kocha tyranów   Abdul-Hussain   2021-07-05
Pora, by Ilhan Omar i cała “Brygada” dowiedziały się prawdy o Izraelu i Hamasie   Eid   2021-07-03
Kongresmenka, która nigdy nie stała się Amerykanką   Abdul-Hussain   2021-06-23
Bliski Wschód: Dzwon alarmowy dla administracji Bidena   Toameh   2021-06-16
Hamas i Iran zamienili Gazę w cmentarz dla dzieci   Toameh   2021-06-09
To Hamas, a nie Izrael, jest winny najnowszego rozlewu krwi   Eid   2021-05-24
Jak zawarłem pokój z Izraelem   Abdul-Hussain   2021-05-21
Bohaterzy chińskiego narodu   Jackoby   2021-04-24
Demokraci na amerykańskim uniwersytecie wymazują palestyńskie głosy   Eid   2021-04-08
Europa, islam i polityka   Dabbas   2021-03-23
Palestyńczycy: Co znaczy prawdziwa edukacja   Toameh   2021-02-24
Prawda o finansowej pomocy dla Autonomii Palestyńskiej   Kedar   2021-02-21
Więcej korupcji, kiedy Biden wznawia pomoc finansową   Tawil   2021-02-20
Irańscy dysydenci proszą USA o utrzymanie “maksymalnego nacisku”   Bergman   2021-02-13
Irański duchowny wzywa do pokoju z Izraelem   Fitzgerald   2021-02-10
Iran zamienia Gazę w magazyn broni   Toameh   2021-02-03
Palestyńczycy: ofiary arabskiego kraju   Toameh   2021-01-30
Zdefiniowanie narzędzi do pomiaru stopnia radykalizmu islamu jest niezbędne dla pokonania radykalizmu   Hamid   2021-01-29
Palestyński plan nabrania administracji Bidena   Tawil   2021-01-29
Liban chce zakończenia irańskiej okupacji   Toameh   2021-01-26
Marokański intelektualista: Porozumienie z Izraelem przynosi Maroku korzyści,   a nie szkody, jak twierdzą niektórzy   Assid   2021-01-22
Arabowie: Niezwykle ważny głos na rzecz pokoju   Toameh   2021-01-14
Palestyński dziennikarz i były polityk o Bractwie Muzułmańskim   Sadek   2021-01-13
ONZ nagradza irańskie potworności   Bergman   2020-11-05
Potrzebujemy tej zmiany w świecie arabskim   Al Nuaimi   2020-08-28
Palestyńska wojna z historią   Tawil   2020-08-20
Zmiana marki kalifatu – nigdy niekończący się, dystopijny mit   Mahmoud   2020-08-13
Palestyńczycy: Popieramy obozy koncentracyjne dla muzułmanów w Chinach   Toameh   2020-08-12
Dlaczego Palestyńczycy popełniają samobójstwa?   Toameh   2020-08-02
Palestyńczycy: Akceptuj zachodnie fundusze, głosuj na dżihad   Toameh   2020-07-30
Przyczynek do działalności skazanej na przegraną   Koraszewski   2020-07-21
Jak Palestyńczycy terroryzują własną ludność   Tawil   2020-07-13
Co kanadyjski żołnierz uświadomił mi o IDF   Dandachi   2020-06-12
Czyje głosy w dzisiejszym Izraelu są najsilniej syjonistyczne i najmniej przepraszające?   Oz   2020-06-09
Doradzanie palestyńskim przywódcom, by działali racjonalnie, jest skrajnie irracjonalne     2020-06-05
Palestyńczycy: Jedzenie posiłku z Żydami jest przestępstwem   Toameh   2020-06-02
Palestyńskie mity i izraelska rzeczywistość     Dabbas   2020-05-29
Koronawirus: Bohaterowie Chin, którzy zniknęli, i milczenie Zachodu   Meotti   2020-05-20
Co byłoby, gdyby Izrael zniknął?   Mahmoud   2020-05-18
Palestyńczycy i wirus normalizacji   Toameh   2020-05-06
Koronawirus: więcej palestyńskich oszczerstw przeciwko Izraelowi   Toameh   2020-05-01
Koronawirus w Turcji: Rząd atakuje lekarzy    Şahin   2020-04-15
Hamas: nowy pretekst do atakowania Izraela   Toameh   2020-04-12
List 100 irańskich naukowców i działaczy politycznych do Chameiniego: „Ty jesteś głównym winowajcą katastrofy narodowej”     2020-04-07
Palestyńscy przywódcy używają koronawirusa do atakowania Izraela   Toameh   2020-03-21
Palestyńczycy powtarzają oszczerstwa o rytuale krwi, podczas gdy Izrael ratuje ich życie   Toameh   2020-03-10
Prawdziwy powód, dla którego izraelscy Arabowie nie chcą żyć w ”Palestynie”   Toameh   2020-02-05
Dlaczego niektórzy Palestyńczycy kochają Solejmaniego   Toameh   2020-02-04
Abbas wybiera Hamas zamiast pokoju z Izraelem   Toameh   2020-01-31
Polityczny islam niszczy społeczeństwa   Gürcanli   2020-01-30
Palestyńczycy w Syrii: kolejny rok śmierci i udręki   Toameh   2020-01-18

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Lekarze bez Granic


Wojna w Ukrainie


Krytycy Izraela


Walka z malarią


Przedwyborcza kampania


Nowy ateizm


Rzeczywiste łamanie


Jest lepiej


Aburd


Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk