Prawda

Środa, 28 lutego 2024 - 00:53

« Poprzedni Następny »


Administracja Bidena ignoruje to, co Palestyńczycy rzeczywiście mówią


Khaled Abu Toameh 2022-04-29

Niedawne rozruchy na Wzgórzu Świątynnym/Haram al-Szarif w Jerozolimie dostarczają dalszego dowodu rozprzestrzenionego wśród Palestyńczyków poparcia dla Hamasu, islamistycznej grupy panującej w Strefie Gazy, która jest uznana za organizację terrorystyczną nie tylko przez Izrael, ale przez USA, Kanadę Unię Europejską, Japonię, Australię i Wielką Brytanię. Na zdjęciu: Muzułmanie z flagami Hamasu przed meczetem Al-Aksa, 22 kwietnia 2022. (Zrzut z ekranu wideo Al-Dżaziry)
Niedawne rozruchy na Wzgórzu Świątynnym/Haram al-Szarif w Jerozolimie dostarczają dalszego dowodu rozprzestrzenionego wśród Palestyńczyków poparcia dla Hamasu, islamistycznej grupy panującej w Strefie Gazy, która jest uznana za organizację terrorystyczną nie tylko przez Izrael, ale przez USA, Kanadę Unię Europejską, Japonię, Australię i Wielką Brytanię. Na zdjęciu: Muzułmanie z flagami Hamasu przed meczetem Al-Aksa, 22 kwietnia 2022. (Zrzut z ekranu wideo Al-Dżaziry)

Niedawne rozruchy na Wzgórzu Świątynnym/Haram al-Szarif w Jerozolimie dostarczają dalszego dowodu rozprzestrzenionego wśród Palestyńczyków poparcia dla Hamasu, islamistycznej grupy panującej w Strefie Gazy, która jest uznana za organizację terrorystyczną nie tylko przez Izrael, ale przez USA, Kanadę Unię Europejską, Japonię, Australię i Wielką Brytanię.


Niemniej żaden z tych krajów jak dotąd nie potępił Hamasu za zorganizowanie tej przemocy i podżeganie do niej, kiedy tysiące Palestyńczyków bezcześciło kompleks meczetu Al-Aksa przez rzucanie kamieniami i odpalanie petard na izraelskie siły bezpieczeństwa. Nie wyrazili też niepokoju wobec wezwań zwolenników Hamasu w tym miejscu świętym, by mordować Żydów i prowadzić dżihad (świętą wojnę) przeciwko Izraelowi.


Zamiast potępienia Hamasu za bezczeszczenie kompleksu meczetu Al-Aksa i zachęcanie muzułmańskich wiernych do atakowania izraelskich policjantów, sekretarz stanu USA, Antony Blinken, w dalszym ciągu mówi o potrzebie “zakończenia cyklu przemocy w Izraelu, na Zachodnim Brzegu i w Gazie przez okazywanie powściągliwości i powstrzymywanie się od działań, które eskalują napięcia, także w Haram al-Szarif/Wzgórzu Świątynnym Jerozolimy”.


Na spotkaniu 22 kwietnia w Ramallah między wysłannikami Departamentu Stanu USA, Yael Lempert i Hady Amrem a prezydentem Autonomii Palestyńskiej (AP) Mahmoudem Abbasem i jego najwyższymi doradcami nie było ani słowa o nieustannych prowokacjach i podżeganiu przez Hamas.  


Według oświadczenia wydanego przez Palestinian Affairs Unit przy ambasadzie USA w Jerozolimie, strony omawiały “potrzebę wszystkich stron do wzywania i nawoływania do spokoju, szczególnie w Jerozolimie, jak również nasze wzajemne oddanie rozwiązaniu w postaci dwóch państw”.


Administracja Bidena i wielu przedstawicieli społeczności międzynarodowej nadal przymyka oczy na fakt, że Hamas wykorzystuje islamski święty miesiąc ramadanu, by zagarnąć panowanie nad jednym z najświętszych miejsc islamu, meczetu Al-Aksa. Ignorują także codzienne nawoływania z tego miejsca do rzezi Żydów.


"O, osadnicy, cierpliwości, cierpliwości, Hamas wykopie wasz grób!" - skandowali zwolennicy Hamasu podczas jednego z wieców na Wzgórzu Świątynnym.  


Podczas innego wiecu zwolennicy Hamasu powtarzali: "Jesteśmy ludźmi Mohammeda Deifa".


Mahammed Deif, dowódca militarnego skrzydła Hamasu, od ponad dwudziestu lat figuruje na izraelskiej liście najbardziej poszukiwanych przestępców za jego udział w wielu zamachach terrorystycznych, które obejmują porwania i zamachy samobójcze. W 2015 roku Departament Stanu USA wreszcie dodał tego gazańskiego arcyterrorystę do swojej listy Szczególnie niebezpiecznych globalnych terrorystów.  


"W imię Boga, w imię religii, chcemy wyzwolić Palestynę” - powtarzały raz za razem tysiące zwolenników Hamasu i innych wiernych 22 kwietnia.


Kiedy Hamas i jego zwolennicy mówią o wyzwoleniu Palestyny, mówią o likwidacji Izraela, jak to explicite stanowi Karta Hamasu z 1988 roku.


Jej preambuła stwierdza: "Izrael będzie istniał i kontynuował istnienie aż islam go unicestwi...."


Według Artykułu 11 Karty Hamasu:

"Islamski Ruch Oporu [Hamas] wierzy, że ziemia Palestyny jest islamskim Wakf poświęconym przyszłym pokoleniom muzułmanów do Dnia Sądu Ostatecznego. Jej ani żadnej jej części nie wolno roztrwonić; z niej ani z żadnej jej części nie wolno zrezygnować”.

Artykuł 13 stanowi:

"Te konferencje są tylko sposobami ustanawiania niewiernych w ziemi muzułmanów jako arbitrów… Nie ma rozwiązania dla kwestii palestyńskiej poza Dżihadem. Inicjatywy, propozycje i międzynarodowe konferencje są marnowaniem czasu i daremnymi przedsięwzięciami”.

Artykuł 32: "Opuszczenie kręgu walki z syjonizmem jest zdradą i przekleństwo na tego, który to robi”.


Artykuł 33: "Witaj Dżihadzie!"


Zgodnie z tą ideologią zwolennicy Hamasu także skandują: "Allah jest naszym celem, Koran jest naszą konstytucją, dżihad jest naszą drogą, Hamas jest naszym ruchem i jego Brygady Kassam [wojskowe skrzydło] jest naszą armią".


Po piątkowych modłach w meczecie Al-Aksa 22 kwietnia, tysiące Palestyńczyków skandowało: "Chajbar, Chajbar ja Jahud, dżaiszu Mohammed sawfa ja'ud!" ("Chajbar, Khajbar O Żydzi, armia Mahometa powróci).


Ten slogan, nawiązujący do bitwy między wczesnymi muzułmanami a Żydami w VII wieku, podczas której Żydzi zostali zmasakrowani, jest bezpośrednią groźbą dokonania rzezi Żydów i tak się to rozumie.  


Rok 2007 będzie zapamiętany jako rok, kiedy Hamas przechwycił panowanie nad Strefą Gazy i siłą wygnał Autonomie Palestyńską. Rok 2022 będzie zapamiętany jako rok, kiedy Hamas przechwycił panowanie nad Wzgórzem Świątynnym, zamieniając je w podium do wydawania gróźb zmasakrowania Żydów i zniszczenia Izraela.  


Dla tej terrorystycznej organizacji prohamasowskie wiece na Wzgórzu Świątynnym w ciągu ostatnich kilku tygodni pokazują, że Palestyńczycy w pełni popierają jego Kartę i terroryzm.


Jak to ujął rzecznik Hamasu, Hazem Qassem:

"Nasi ludzie w Jerozolimie i na dziedzińcach meczetu Al-Aksa pokazali, że stoją za symbolami palestyńskiego oporu. Ich skandowane hasła i transparenty [w poparciu Hamasu] odzwierciedlają głębię ich wiary w opcję oporu jako sposobu przywrócenia ziemi i jej świętości”.

Hamas, dodał, "pozostanie oddany swojej Karcie aż cele naszego ludu zostaną osiągnięte, włącznie z wyzwoleniem [całej Palestyny]”.


Ważne jest zrozumienie, że kiedy Hamas mówi o “oporze”, chodzi mu o różne rodzaje terroryzmu, włącznie z atakami nożowniczymi, taranowaniem pojazdami, zamachami samobójczymi i strzelaniem rakiet ze Strefy Gazy na Izrael.


Przedstawiciele administracji Bidena, którzy mówią o “potrzebie wszystkich stron do działania na rzecz spokoju, szczególnie w Jerozolimie”, wydają się nie zauważać, że najnowsze napięcia nie są związane wyłącznie z tym miastem lub z meczetem Al-Aksa.


Dla Hamasu zamieszki wokół Al-Aksa są częścią długofalowej strategii zniszczenia każdego centymetra Izraela.


"Bitwa [z Izraelem] jest otwarta - powiedział przywódca Hamasu Ismail Hanija – To, co dzieje się w meczecie, skróci życie okupacji, aż zostanie wygnana z Palestyny. Nadal jesteśmy na początku bitwy”.


Tak więc, podczas gdy administracja Bidena potwierdza swoje zobowiązanie wobec “rozwiązania w postaci dwóch państw”, co oznacza założenie palestyńskiego państwa obok Izraela, Hamas i jego zwolennicy otwarcie wyrażają zamiar kontynuowania dżihadu aż wyprą cały Izrael.


Wydarzenia ostatnich kilku tygodni na Wzgórzu Świątynnym, podczas których Hamas pokazał, że jego zwolennicy panują nad tym miejscem świętym, powinny służyć jako ostrzeżenie dla wszystkich tych, którzy wierzą, że „rozwiązanie w postaci dwóch państw” doprowadzi do zakończenia izraelsko-palestyńskiego konfliktu.


Sondaże opinii publicznej pokazały dramatyczny wzrost palestyńskiego poparcia dla Hamasu po wojnie w zeszłym roku między tą grupą terrorystyczną a Izraelem. Niedawny sondaż ujawnił, że przywódca Hamasu Ismail Hanija jest bardziej popularny niż Abbas i z łatwością może go pokonać w wyborach prezydenckich. Sondaż pokazał także, że gdyby wybory parlamentarne odbywały się dzisiaj, Hamas pokonałby grupę Abbasa, Fatah.


Wyniki sondaży wyraźnie sygnalizują, że każde przyszłe państwo palestyńskie będzie opanowane przez Hamas i użyte jako baza do kontynuowania walki aż Izrael zostanie unicestwiony.


Przez ignorowanie niebezpiecznych reperkusji przejęcia przez Hamas Wzgórza Świątynnego i wezwań z meczetu Al-Aksa do rzezi Żydów administracja Bidena i reszta społeczności międzynarodowej w rzeczywistości zachęcają islamskich terrorystów i ułatwiają ich dżihad przeciwko Izraelowi. Ich milczenie jest poprawnie rozumiane jako zielone światło do eskalacji ataków.


Jeśli Amerykanie wierzą, że Hamas posłucha ich wezwań do “powstrzymania się od działań, które eskalują napięcia”, oszukują samych siebie. Jeszcze bardziej łudzą się, jeśli wierzą, że Abbas jest w stanie powstrzymać Hamas przed rozciągnięciem panowania na Zachodni Brzeg.


Tymczasem, może w próbie pozostania konkurencyjnym dla bardziej popularnego Hamasu, Abbas i jego najwyżsi doradcy nadal podsycają płomienie terroru, szczególnie przez nasilanie podżegania przeciwko Izraelowi i oskarżanie go o "prowadzenie wojny z palestyńskimi, islamskimi i chrześcijańskimi miejscami świętymi”.  


Byłoby znacznie korzystniejsze, gdyby wysłannicy USA, którzy odwiedzili Ramallah w zeszłym tygodniu, zażądali zakończenia podburzających wypowiedzi przez Abbasa i innych palestyńskich przedstawicieli. Byłoby także pomocne, gdyby administracja Bidena potępiła Hamas i jego zwolenników za bezczeszczenie meczetu Al-Aksa i wezwania do mordowania jeszcze więcej Żydów.


Palestyńczycy, ze swej strony, byli jak zawsze trzeźwiąco wyraźni w sprawie tego, czego chcą – a nie jest tym meczet.


Biden Administration Ignores What Palestinians Are Really Saying

Gatestone Institute, 26 kwietnia 2022

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaKhaled Abu Toameh - urodzony w 1963 r. w Tulkarem na Zachodnim Brzegu, palestyński dziennikarz, któremu wielokrotnie grożono śmiercią. Publikował między innymi w "The Jerusalem Post", "Wall Street Journal", "Sunday Times", "U.S. News", "World Report", "World Tribune", "Daily Express" i palestyńskim dzienniku "Al-Fajr". Od 1989 roku jest współpracownikiem i konsultantem NBC News.
 

Skomentuj Tipsa en vn Wydrukuj


Dysydenci

Znalezionych 317 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Prawdziwa śmierć w kognitywnej wojnie   Koraszewski   2024-02-23
„Dlaczego Hamas nie pójdzie do piekła i nie ukryje się tam?”: Inne głosy z Gazy   Tawil   2024-02-17
Hamas zainwestował wszystko w beznadziejną wojnę     2024-02-10
Egipski analityk w libańskiej telewizji: Hamas jest problemem; Arabowie muszą przestać myśleć, że Izrael zniknie; Hezbollah przejął Liban”     2024-01-15
Czy Autonomię Palestyńską można „zrekonstruować”?   Tawil   2023-12-11
Jak ci popierający Hamas zachodni liberałowie śmią twierdzić, że przemawiają w moim imieniu, Araba, który cierpiał z powodu islamskiego terroru   Abdul-Hussain   2023-12-09
Dwaj marokańscy intelektualiści potępiają Hamas; inni ich potępiają     2023-12-08
Hamas morduje także muzułmanów   Toameh   2023-12-07
Jestem Arabem i nie rozumiem, dlaczego świat nie może uznać żydowskiego bólu   Abdul-Hussain   2023-11-23
Gaza i narracja dekolonizacji   Abdul-Hussain   2023-11-14
Terroryzm Hamasu jest wymierzony nie tylko w Izrael, ale przeciwko moim palestyńskim braciom i siostrom w Gazie   Eid   2023-11-13
Luai Ahmed: Jemeński Szwed wypowiada się na temat wojny Izraela z Hamasem   Oz   2023-11-08
Egipski dziennikarz o zbrodniach  Hamasu     2023-10-31
Arabscy użytkownicy mediów społecznościowych: Bezczeszczenie zwłok, gwałcenie dziewcząt, porywanie starych kobiet są sprzeczne z islamem     2023-10-14
Syjonizm jest wzorem dla rdzennej ludności   Trotter   2023-09-15
Jak możemy prowadzić właściwą debatę, skoro nie mówimy już tym samym językiem?   Dawkins   2023-08-30
Izraelskie elity buntują się przeciwko demokracjiArchitekci protestów przeciwko Bibi jasno określają swoje motywy: obrona elit przed masami   Taub   2023-08-23
Plan Iranu zamiany Zachodniego Brzegu w bazę terroru   Tawil   2023-08-21
Milczenie owiecDla amerykańskich badaczy Iranu walka z prawicą jest ważniejsza niż krytykowanie reżimu – czy słuchanie Irańczyków   Khameneh   2023-08-18
Profesor z Teheranu: Mniej niż 10% Irańczyków chce unicestwienia Izraela   Fitzgerald   2023-04-13
Fatwa potępia Hamas za rakiety, które spadły w Gazie, za dzieci-żołnierzy, za ludzkie tarcze i za profanowanie Ramadanu   Amos   2023-04-04
Zabijanie Żydów wnosi radość w serca Palestyńczyków   Tawil   2023-02-28
Czy świat wysłucha opowieści o losie Palestyńczyków w Gazie?   Haddad   2023-02-17
Irańskie kobiety przeciw pobożnym zbirom   Koraszewski   2022-12-05
Czy pojedynczy protest może coś zmienić?   Sarin   2022-10-28
Islamski uczony o islamskim zacofaniu     2022-08-22
Moje spotkanie z Salmanem Rushdiem – czy będę kolejną ofiarą?   Abdel-Samad   2022-08-18
Przywódcy Libanu są “oderwani od rzeczywistości”   Toameh   2022-08-10
Likwidacja islamskiego terroryzmu wymaga wymazania ekstremizmu z programów szkolnych, rozwijania wiedzy, tolerancji i humanizmu     2022-06-13
Opowieść o dwóch kobietach zajmujących się nauką     2022-05-24
Znieść „Dzień Nakby”   Eid   2022-05-15
Jestem Południowoafrykańczykiem. Nie mówcie mi, że w Izraelu jest jakiś apartheid   Mokgomole   2022-05-05
Administracja Bidena ignoruje to, co Palestyńczycy rzeczywiście mówią   Toameh   2022-04-29
Dlaczego Palestyńczycy świętują mordowanie Żydów   Toameh   2022-04-24
Jak Palestyńczycy bezczeszczą święte miejsca wszystkich, włącznie z własnymi   Tawil   2022-04-23
Przemówienie Josepha Haddada do członków irlandzkiego parlamentu (24 lutego 2022)   Haddad   2022-03-12
Wojna ONZ z żydowską Jerozolimą   Trotter   2022-01-06
Prosta wiara dziecka   Mansour   2021-12-19
Czy Palestyńczycy wybierają terroryzm czy pokój? Abbas wybiera jedno i drugie   Toameh   2021-12-09
Gdyby Izraelczycy nazwali swoje państwo Palestyną     2021-12-05
Palestyński dżihad przeciwko Żydom   Tawil   2021-12-01
Dlaczego Palestyńczycy wolą pracować w Izraelu   Toameh   2021-10-20
Opowieść ku przestrodze o ściganiu zwolenników normalizacji arabsko-izraelskiej   Tobin   2021-10-11
Izrael: najgorsza rzecz, jaka przydarzyła się islamowi   Pandavar   2021-10-02
Żelazna Kopuła chroni nie tylko Żydów   Eid   2021-09-30
Naruszenia” praw, o które nie dba Rada Bezpieczeństwa ONZ   Toameh   2021-08-09
Pułapki palestyńskiej wyjątkowości   Aboubakr   2021-07-29
Ulice Gazy są piękniejsze niż ulice Bagdadu     2021-07-28
Bojkot ogłoszony przez Ben & Jerry szkodzi Palestyńczykom   Eid   2021-07-23
“Aktywista praw człowieka”, który kocha tyranów   Abdul-Hussain   2021-07-05
Pora, by Ilhan Omar i cała “Brygada” dowiedziały się prawdy o Izraelu i Hamasie   Eid   2021-07-03
Kongresmenka, która nigdy nie stała się Amerykanką   Abdul-Hussain   2021-06-23
Bliski Wschód: Dzwon alarmowy dla administracji Bidena   Toameh   2021-06-16
Hamas i Iran zamienili Gazę w cmentarz dla dzieci   Toameh   2021-06-09
To Hamas, a nie Izrael, jest winny najnowszego rozlewu krwi   Eid   2021-05-24
Jak zawarłem pokój z Izraelem   Abdul-Hussain   2021-05-21
Bohaterzy chińskiego narodu   Jackoby   2021-04-24
Demokraci na amerykańskim uniwersytecie wymazują palestyńskie głosy   Eid   2021-04-08
Europa, islam i polityka   Dabbas   2021-03-23
Palestyńczycy: Co znaczy prawdziwa edukacja   Toameh   2021-02-24
Prawda o finansowej pomocy dla Autonomii Palestyńskiej   Kedar   2021-02-21
Więcej korupcji, kiedy Biden wznawia pomoc finansową   Tawil   2021-02-20
Irańscy dysydenci proszą USA o utrzymanie “maksymalnego nacisku”   Bergman   2021-02-13
Irański duchowny wzywa do pokoju z Izraelem   Fitzgerald   2021-02-10
Iran zamienia Gazę w magazyn broni   Toameh   2021-02-03
Palestyńczycy: ofiary arabskiego kraju   Toameh   2021-01-30
Zdefiniowanie narzędzi do pomiaru stopnia radykalizmu islamu jest niezbędne dla pokonania radykalizmu   Hamid   2021-01-29
Palestyński plan nabrania administracji Bidena   Tawil   2021-01-29
Liban chce zakończenia irańskiej okupacji   Toameh   2021-01-26
Marokański intelektualista: Porozumienie z Izraelem przynosi Maroku korzyści,   a nie szkody, jak twierdzą niektórzy   Assid   2021-01-22
Arabowie: Niezwykle ważny głos na rzecz pokoju   Toameh   2021-01-14
Palestyński dziennikarz i były polityk o Bractwie Muzułmańskim   Sadek   2021-01-13
ONZ nagradza irańskie potworności   Bergman   2020-11-05
Potrzebujemy tej zmiany w świecie arabskim   Al Nuaimi   2020-08-28
Palestyńska wojna z historią   Tawil   2020-08-20
Zmiana marki kalifatu – nigdy niekończący się, dystopijny mit   Mahmoud   2020-08-13
Palestyńczycy: Popieramy obozy koncentracyjne dla muzułmanów w Chinach   Toameh   2020-08-12
Dlaczego Palestyńczycy popełniają samobójstwa?   Toameh   2020-08-02
Palestyńczycy: Akceptuj zachodnie fundusze, głosuj na dżihad   Toameh   2020-07-30
Przyczynek do działalności skazanej na przegraną   Koraszewski   2020-07-21
Jak Palestyńczycy terroryzują własną ludność   Tawil   2020-07-13
Co kanadyjski żołnierz uświadomił mi o IDF   Dandachi   2020-06-12
Czyje głosy w dzisiejszym Izraelu są najsilniej syjonistyczne i najmniej przepraszające?   Oz   2020-06-09
Doradzanie palestyńskim przywódcom, by działali racjonalnie, jest skrajnie irracjonalne     2020-06-05
Palestyńczycy: Jedzenie posiłku z Żydami jest przestępstwem   Toameh   2020-06-02
Palestyńskie mity i izraelska rzeczywistość     Dabbas   2020-05-29
Koronawirus: Bohaterowie Chin, którzy zniknęli, i milczenie Zachodu   Meotti   2020-05-20
Co byłoby, gdyby Izrael zniknął?   Mahmoud   2020-05-18
Palestyńczycy i wirus normalizacji   Toameh   2020-05-06
Koronawirus: więcej palestyńskich oszczerstw przeciwko Izraelowi   Toameh   2020-05-01
Koronawirus w Turcji: Rząd atakuje lekarzy    Şahin   2020-04-15
Hamas: nowy pretekst do atakowania Izraela   Toameh   2020-04-12
List 100 irańskich naukowców i działaczy politycznych do Chameiniego: „Ty jesteś głównym winowajcą katastrofy narodowej”     2020-04-07
Palestyńscy przywódcy używają koronawirusa do atakowania Izraela   Toameh   2020-03-21
Palestyńczycy powtarzają oszczerstwa o rytuale krwi, podczas gdy Izrael ratuje ich życie   Toameh   2020-03-10
Prawdziwy powód, dla którego izraelscy Arabowie nie chcą żyć w ”Palestynie”   Toameh   2020-02-05
Dlaczego niektórzy Palestyńczycy kochają Solejmaniego   Toameh   2020-02-04
Abbas wybiera Hamas zamiast pokoju z Izraelem   Toameh   2020-01-31
Polityczny islam niszczy społeczeństwa   Gürcanli   2020-01-30
Palestyńczycy w Syrii: kolejny rok śmierci i udręki   Toameh   2020-01-18

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Lekarze bez Granic


Wojna w Ukrainie


Krytycy Izraela


Walka z malarią


Przedwyborcza kampania


Nowy ateizm


Rzeczywiste łamanie


Jest lepiej


Aburd


Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk