Prawda

Poniedziałek, 26 lutego 2024 - 11:17

« Poprzedni Następny »


Luai Ahmed: Jemeński Szwed wypowiada się na temat wojny Izraela z Hamasem


Sheri Oz 2023-11-08


Mówiąc dokładniej, Luai Ahmed wypowiada się na temat reakcji na tę wojnę i jej wpływu na kulturę islamską i arabską. Przytaczam cztery najnowsze posty „X” dostępne w momencie pisania tego artykułu. Nie komentuję, słowa Ahmeda wystarczają.


Muszę przyznać, że Jemen nie był na mojej mapie jako współczesny wróg Izraela, jako aktywny front w wojnie z Hamasem. A potem rakiety, które wystrzelono w naszym kierunku i, dzięki Bogu, zestrzelono, zanim do nas dotarły, umieściły Jemen na tej mapie.


Potem przez przypadek odkryłam Luai Ahmeda (@JustLuai). On sam opisuje siebie jako: „Jemeńczyk ze względu na miejsce urodzenia i wychowanie. Szwed według paszportu i lojalności” i jest publicystą @Bulletin_Nu, szwedzkiego internetowego serwisu informacyjnego.

 

Posty są ułożone w kolejności od najwcześniejszego do najnowszego. Skopiowałam i wkleiłam tekst dołączony do jego filmów, aby był wygodny dla tych, którzy wolą czytać niż oglądać filmy:


To przesłanie dla moich arabskich przyjaciół i zwolenników, którzy oskarżają mnie o bycie „zdrajcą”, „sprzedawczykiem”, którzy mówią mi, że jestem „hańbą dla Arabów” i że powinienem zmienić nazwisko ze względu na moje poglądy na temat islamu i sprawy Izrael/Palestyna.

 

To, że jestem Arabem, nie oznacza, że Żydzi powinni być dla mnie mniej ludzcy. To, że nazywam się Ahmed, nie oznacza, że powinienem świętować żydowską krew przelaną w Izraelu. To, że jestem Arabem, nie oznacza, że mam bezwarunkowo wspierać arabską wojnę. To, że nazywam się Ahmed, nie oznacza, że mój umysł i język są poświęcone polom bitew i księgom Mahometa z VII wieku. To, że jestem Arabem, nie oznacza, że nie mogę wybrać miłości i pokoju zamiast nienawiści i rozlewu krwi. To, że nazywam się Ahmed, nie oznacza, że mój umysł powinien być zaprogramowany tak, by myśleć, że Żydzi to oszuści, a muzułmanie to święci.

 

Jestem dumny z tego, kim jestem. Ale nie jestem dumny ze swojej kultury. Nie jestem dumny z islamu. Nie jestem dumny ze świata arabskiego, ale to nie znaczy, że go nienawidzę. Oznacza to, że chcę, żeby radził sobie lepiej, żeby wybrał pokój zamiast przemocy, żeby wybrał naukę zamiast ignorancji, żeby wybrał sekularyzm zamiast dogmatu. I dla mnie jest to sprawa, za którą warto umrzeć.


Jako Arabowie musimy zrozumieć, że Izrael i Zachód nie są naszymi prześladowcami ani wrogami.

 

My, Arabowie, jesteśmy swoimi najgorszymi wrogami.

 

My, Arabowie, jesteśmy naszymi największymi prześladowcami.

 

My, Arabowie, zabiliśmy i uciskaliśmy milion razy więcej ludzi naszego narodu, niż Zachód i Izrael byliby kiedykolwiek w stanie to zrobić.

 

To nie Izrael wydał za mąż moją matkę, gdy była dzieckiem. To moi ludzie to zrobili.

 

To nie Zachód ani Izrael bombardowali Jemen przez ostatnią dekadę i nie oni zabili 400 tysięcy ludzi. To my, Arabowie, tego dokonaliśmy.

 

To nie Izrael zaszczepił islamski ekstremizm na Wschodzie i Zachodzie. To nasze meczety, to książki, które czcimy, to imamowie, za którymi podążamy, to jest to, czego się uczymy i czego nauczamy.

 

To nie Zachód zmusza nas do traktowania kobiet jak towaru. To nasi ludzie zrobili.

 

A przede wszystkim to nie Zachód czy Izrael nie cenią życia Arabów.

To my, Arabowie, nie cenimy życia ludzkiego.

 

Jeśli nie przyznamy się przed sobą, że to MY jesteśmy problemem, że odmawiamy postępu i że potrzebujemy zmian – wtedy zmiany nigdy nie nastąpią, krew będzie płynęła dalej i nigdy nie zaznamy pokoju.

 

Jak możemy oczekiwać, że świat i wspólnota międzynarodowa będą nas szanować, skoro sami nie szanujemy siebie?


Do tych, którzy podnoszą flagę palestyńską,

 

Gdzie byliście, kiedy powstało ISIS i ścięło dziesiątki tysięcy Arabów w Iraku, Libii i Syrii w imię islamu? Dlaczego nie wyszliście na ulice i nie wywiesiliście ich flag? Dlaczego nie potępiliście terroru i nie wezwaliście do „zawieszenia broni”?

 

Gdzie byliście, kiedy arabscy dyktatorzy i terroryści zabili setki tysięcy Arabów w Syrii i Libii? Dlaczego nie wyszliście na ulice i nie wywiesiliście ich flag? Dlaczego nie potępiliście terroru i nie wezwaliście do „zawieszenia broni”?

 

Gdzie byliście w ostatniej dekadzie, kiedy Arabia Saudyjska, wspierana przez 8 krajów arabskich, zabiła 400 tysięcy Jemeńczyków, mojego narodu? Nie widziałem, żeby ktokolwiek z was wyszedł na ulicę ani podniósł flagę Jemenu. Nie widziałem, żeby ktokolwiek z was potępiał terror i nawoływał do „zawieszenia broni”, podczas gdy kraje arabskie mordowały mój naród.

 

To musi skłonić do autorefleksji.

 

Kiedy miliony Arabów są mordowane przez innych Arabów, nic nie mówicie.

 

Ale kiedy 7 tysięcy Arabów zostaje zabitych przez Żydów broniących swojego prawa do istnienia, buntujecie się, wściekacie się, szturmujecie ulice na Wschodzie i Zachodzie, wywieszacie flagę palestyńską, potępiacie terror, wzywacie do zawieszenia broni, przewracacie świat do góry nogami.

Dlaczego?

 

Dlaczego wtedy byliście tacy cisi, a teraz jesteście TAK GŁOŚNI?

 

Czy to możliwe, że w końcu wywiesiliście flagę i wywołaliście chaos, bo nienawidzicie tylko tego, że sprawcami są Żydzi?

 

Ponieważ najwyraźniej nie obchodzi was, kiedy miliony Arabów giną z rąk innych Arabów.

 

Czy to możliwe, że szturmując ulice, dajecie upust swojej nienawiści do Żydów? Tej samej nienawiści, jakiej nauczyliśmy się w naszych meczetach i szkołach?

 

Mówicie o „liczbach i proporcjonalności”. Jednak zgodnie z zasadami proporcjonalności nie powinniście wywieszać flag palestyńskich.

 

Chyba że w grę wchodzi inny cel: nienawiść do Żydów. Albo jak bym to nazwał: Nienawiść.


Jemen, mój biedny kraj, zdecydował się zbombardować Izrael.

 

Mój biedny kraj jest bardziej zainteresowany zabijaniem Żydów niż wyżywieniem głodującej ludności.

 

To jest problem świata arabskiego.

 

Ślepa, bezlitosna nienawiść. Złe wybory. I psychopatyczne przywództwo.

 

Ponad 75% populacji Jemenu żyje w ubóstwie, a mimo to nasi przywódcy plemienni są zdeterminowani narażać bezpieczeństwo i tak już niedożywionego i bezbronnego społeczeństwa.

 

Według ONZ Jemen jest największym kryzysem humanitarnym na świecie. Nie stać nas na wyżywienie połowy naszej populacji, choć najwyraźniej stać nas na wystrzeliwanie rakiet w celu zabicia Żydów.

 

Jemeńczycy prześladowali jemeńskich Żydów przez ponad 1400 lat. Kiedy Izrael został ustanowiony, jemeńscy Żydzi w końcu znaleźli miejsce, które mogli nazwać domem i w którym byli bezpieczni. Więc uciekli. Wszyscy, co do ostatniego.

 

A teraz jemeńscy Żydzi są znowu atakowani przez Jemeńczyków.

 

Otrzymałem setki wiadomości od Jemeńczyków, w których pisano mi: „Nie jesteś Jemeńczykiem!”, „Jesteś Żydem!”, „Przynosisz hańbę Jemenowi!”.

 

To zaszczyt być dzisiaj „hańbą” dla mojego kraju.

 

Dajcie mi znać, kiedy zaczniemy karmić nasze głodujące społeczeństwo zamiast bombardować Żydów.

 

Dajcie mi znać, kiedy oduczymy się nienawiści do Żydów, nienawiści, mizoginii, homofobii itp. itd. itd.

 

Tylko wtedy byłbym dumnym Jemeńczykiem.

 

Ale nie teraz.

 

Link do oryginału:https://www.israeldiaries.com/luai-ahmed-yemini-swede-speaks-out-on-israels-war-against-hamas/

Israeli Diaries, 4 listopada 2023

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

Kolejny wpis z tego wątku ukazał się 4 listopada:


5.


Członek rodziny powiedział mi, że „powinienem podnieść flagę palestyńską, jeśli zależy mi na niewinnych dzieciach i cywilach, którzy są bombardowani w Gazie”. NIE podniosę flagi palestyńskiej właśnie dlatego, że zależy mi na niewinnych dzieciach i cywilach, którzy są bombardowani w Gazie. NIE podniosę flagi palestyńskiej, ponieważ niewinne dzieci są bombardowane w Gazie z powodu Hamasu. NIE podniosę flagi palestyńskiej, ponieważ flaga ta jest uzbrojona z zamiarem zaostrzenia programu antysemickiego, którego nie będę tolerować. NIE podniosę flagi palestyńskiej, ponieważ większość ludzi, którzy ją podnoszą, krzyczy: „Od rzeki do morza Żydzi zostaną wytępieni”. NIE podniosę flagi palestyńskiej, ponieważ zależy mi na życiu niewinnych Palestyńczyków, ale nie popieram terroryzmu. NIE podniosę flagi palestyńskiej, dopóki większość Palestyńczyków zbiorowo nie potępi i nie ekskomunikuje Hamasu. NIE podniosę flagi palestyńskiej dopóki Palestyńczycy nie zapragną żyć w pokoju obok Żydów. NIE podniosę flagi palestyńskiej, ponieważ nie muszę udowadniać swojego człowieczeństwa i empatii tym, którzy nie szukają pokoju. NIE podniosę flagi palestyńskiej, dopóki Palestyna nie będzie wolna od Hamasu.


Skomentuj Tipsa en vn Wydrukuj


Dysydenci

Znalezionych 317 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Prawdziwa śmierć w kognitywnej wojnie   Koraszewski   2024-02-23
„Dlaczego Hamas nie pójdzie do piekła i nie ukryje się tam?”: Inne głosy z Gazy   Tawil   2024-02-17
Hamas zainwestował wszystko w beznadziejną wojnę     2024-02-10
Egipski analityk w libańskiej telewizji: Hamas jest problemem; Arabowie muszą przestać myśleć, że Izrael zniknie; Hezbollah przejął Liban”     2024-01-15
Czy Autonomię Palestyńską można „zrekonstruować”?   Tawil   2023-12-11
Jak ci popierający Hamas zachodni liberałowie śmią twierdzić, że przemawiają w moim imieniu, Araba, który cierpiał z powodu islamskiego terroru   Abdul-Hussain   2023-12-09
Dwaj marokańscy intelektualiści potępiają Hamas; inni ich potępiają     2023-12-08
Hamas morduje także muzułmanów   Toameh   2023-12-07
Jestem Arabem i nie rozumiem, dlaczego świat nie może uznać żydowskiego bólu   Abdul-Hussain   2023-11-23
Gaza i narracja dekolonizacji   Abdul-Hussain   2023-11-14
Terroryzm Hamasu jest wymierzony nie tylko w Izrael, ale przeciwko moim palestyńskim braciom i siostrom w Gazie   Eid   2023-11-13
Luai Ahmed: Jemeński Szwed wypowiada się na temat wojny Izraela z Hamasem   Oz   2023-11-08
Egipski dziennikarz o zbrodniach  Hamasu     2023-10-31
Arabscy użytkownicy mediów społecznościowych: Bezczeszczenie zwłok, gwałcenie dziewcząt, porywanie starych kobiet są sprzeczne z islamem     2023-10-14
Syjonizm jest wzorem dla rdzennej ludności   Trotter   2023-09-15
Jak możemy prowadzić właściwą debatę, skoro nie mówimy już tym samym językiem?   Dawkins   2023-08-30
Izraelskie elity buntują się przeciwko demokracjiArchitekci protestów przeciwko Bibi jasno określają swoje motywy: obrona elit przed masami   Taub   2023-08-23
Plan Iranu zamiany Zachodniego Brzegu w bazę terroru   Tawil   2023-08-21
Milczenie owiecDla amerykańskich badaczy Iranu walka z prawicą jest ważniejsza niż krytykowanie reżimu – czy słuchanie Irańczyków   Khameneh   2023-08-18
Profesor z Teheranu: Mniej niż 10% Irańczyków chce unicestwienia Izraela   Fitzgerald   2023-04-13
Fatwa potępia Hamas za rakiety, które spadły w Gazie, za dzieci-żołnierzy, za ludzkie tarcze i za profanowanie Ramadanu   Amos   2023-04-04
Zabijanie Żydów wnosi radość w serca Palestyńczyków   Tawil   2023-02-28
Czy świat wysłucha opowieści o losie Palestyńczyków w Gazie?   Haddad   2023-02-17
Irańskie kobiety przeciw pobożnym zbirom   Koraszewski   2022-12-05
Czy pojedynczy protest może coś zmienić?   Sarin   2022-10-28
Islamski uczony o islamskim zacofaniu     2022-08-22
Moje spotkanie z Salmanem Rushdiem – czy będę kolejną ofiarą?   Abdel-Samad   2022-08-18
Przywódcy Libanu są “oderwani od rzeczywistości”   Toameh   2022-08-10
Likwidacja islamskiego terroryzmu wymaga wymazania ekstremizmu z programów szkolnych, rozwijania wiedzy, tolerancji i humanizmu     2022-06-13
Opowieść o dwóch kobietach zajmujących się nauką     2022-05-24
Znieść „Dzień Nakby”   Eid   2022-05-15
Jestem Południowoafrykańczykiem. Nie mówcie mi, że w Izraelu jest jakiś apartheid   Mokgomole   2022-05-05
Administracja Bidena ignoruje to, co Palestyńczycy rzeczywiście mówią   Toameh   2022-04-29
Dlaczego Palestyńczycy świętują mordowanie Żydów   Toameh   2022-04-24
Jak Palestyńczycy bezczeszczą święte miejsca wszystkich, włącznie z własnymi   Tawil   2022-04-23
Przemówienie Josepha Haddada do członków irlandzkiego parlamentu (24 lutego 2022)   Haddad   2022-03-12
Wojna ONZ z żydowską Jerozolimą   Trotter   2022-01-06
Prosta wiara dziecka   Mansour   2021-12-19
Czy Palestyńczycy wybierają terroryzm czy pokój? Abbas wybiera jedno i drugie   Toameh   2021-12-09
Gdyby Izraelczycy nazwali swoje państwo Palestyną     2021-12-05
Palestyński dżihad przeciwko Żydom   Tawil   2021-12-01
Dlaczego Palestyńczycy wolą pracować w Izraelu   Toameh   2021-10-20
Opowieść ku przestrodze o ściganiu zwolenników normalizacji arabsko-izraelskiej   Tobin   2021-10-11
Izrael: najgorsza rzecz, jaka przydarzyła się islamowi   Pandavar   2021-10-02
Żelazna Kopuła chroni nie tylko Żydów   Eid   2021-09-30
Naruszenia” praw, o które nie dba Rada Bezpieczeństwa ONZ   Toameh   2021-08-09
Pułapki palestyńskiej wyjątkowości   Aboubakr   2021-07-29
Ulice Gazy są piękniejsze niż ulice Bagdadu     2021-07-28
Bojkot ogłoszony przez Ben & Jerry szkodzi Palestyńczykom   Eid   2021-07-23
“Aktywista praw człowieka”, który kocha tyranów   Abdul-Hussain   2021-07-05
Pora, by Ilhan Omar i cała “Brygada” dowiedziały się prawdy o Izraelu i Hamasie   Eid   2021-07-03
Kongresmenka, która nigdy nie stała się Amerykanką   Abdul-Hussain   2021-06-23
Bliski Wschód: Dzwon alarmowy dla administracji Bidena   Toameh   2021-06-16
Hamas i Iran zamienili Gazę w cmentarz dla dzieci   Toameh   2021-06-09
To Hamas, a nie Izrael, jest winny najnowszego rozlewu krwi   Eid   2021-05-24
Jak zawarłem pokój z Izraelem   Abdul-Hussain   2021-05-21
Bohaterzy chińskiego narodu   Jackoby   2021-04-24
Demokraci na amerykańskim uniwersytecie wymazują palestyńskie głosy   Eid   2021-04-08
Europa, islam i polityka   Dabbas   2021-03-23
Palestyńczycy: Co znaczy prawdziwa edukacja   Toameh   2021-02-24
Prawda o finansowej pomocy dla Autonomii Palestyńskiej   Kedar   2021-02-21
Więcej korupcji, kiedy Biden wznawia pomoc finansową   Tawil   2021-02-20
Irańscy dysydenci proszą USA o utrzymanie “maksymalnego nacisku”   Bergman   2021-02-13
Irański duchowny wzywa do pokoju z Izraelem   Fitzgerald   2021-02-10
Iran zamienia Gazę w magazyn broni   Toameh   2021-02-03
Palestyńczycy: ofiary arabskiego kraju   Toameh   2021-01-30
Zdefiniowanie narzędzi do pomiaru stopnia radykalizmu islamu jest niezbędne dla pokonania radykalizmu   Hamid   2021-01-29
Palestyński plan nabrania administracji Bidena   Tawil   2021-01-29
Liban chce zakończenia irańskiej okupacji   Toameh   2021-01-26
Marokański intelektualista: Porozumienie z Izraelem przynosi Maroku korzyści,   a nie szkody, jak twierdzą niektórzy   Assid   2021-01-22
Arabowie: Niezwykle ważny głos na rzecz pokoju   Toameh   2021-01-14
Palestyński dziennikarz i były polityk o Bractwie Muzułmańskim   Sadek   2021-01-13
ONZ nagradza irańskie potworności   Bergman   2020-11-05
Potrzebujemy tej zmiany w świecie arabskim   Al Nuaimi   2020-08-28
Palestyńska wojna z historią   Tawil   2020-08-20
Zmiana marki kalifatu – nigdy niekończący się, dystopijny mit   Mahmoud   2020-08-13
Palestyńczycy: Popieramy obozy koncentracyjne dla muzułmanów w Chinach   Toameh   2020-08-12
Dlaczego Palestyńczycy popełniają samobójstwa?   Toameh   2020-08-02
Palestyńczycy: Akceptuj zachodnie fundusze, głosuj na dżihad   Toameh   2020-07-30
Przyczynek do działalności skazanej na przegraną   Koraszewski   2020-07-21
Jak Palestyńczycy terroryzują własną ludność   Tawil   2020-07-13
Co kanadyjski żołnierz uświadomił mi o IDF   Dandachi   2020-06-12
Czyje głosy w dzisiejszym Izraelu są najsilniej syjonistyczne i najmniej przepraszające?   Oz   2020-06-09
Doradzanie palestyńskim przywódcom, by działali racjonalnie, jest skrajnie irracjonalne     2020-06-05
Palestyńczycy: Jedzenie posiłku z Żydami jest przestępstwem   Toameh   2020-06-02
Palestyńskie mity i izraelska rzeczywistość     Dabbas   2020-05-29
Koronawirus: Bohaterowie Chin, którzy zniknęli, i milczenie Zachodu   Meotti   2020-05-20
Co byłoby, gdyby Izrael zniknął?   Mahmoud   2020-05-18
Palestyńczycy i wirus normalizacji   Toameh   2020-05-06
Koronawirus: więcej palestyńskich oszczerstw przeciwko Izraelowi   Toameh   2020-05-01
Koronawirus w Turcji: Rząd atakuje lekarzy    Şahin   2020-04-15
Hamas: nowy pretekst do atakowania Izraela   Toameh   2020-04-12
List 100 irańskich naukowców i działaczy politycznych do Chameiniego: „Ty jesteś głównym winowajcą katastrofy narodowej”     2020-04-07
Palestyńscy przywódcy używają koronawirusa do atakowania Izraela   Toameh   2020-03-21
Palestyńczycy powtarzają oszczerstwa o rytuale krwi, podczas gdy Izrael ratuje ich życie   Toameh   2020-03-10
Prawdziwy powód, dla którego izraelscy Arabowie nie chcą żyć w ”Palestynie”   Toameh   2020-02-05
Dlaczego niektórzy Palestyńczycy kochają Solejmaniego   Toameh   2020-02-04
Abbas wybiera Hamas zamiast pokoju z Izraelem   Toameh   2020-01-31
Polityczny islam niszczy społeczeństwa   Gürcanli   2020-01-30
Palestyńczycy w Syrii: kolejny rok śmierci i udręki   Toameh   2020-01-18

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Lekarze bez Granic


Wojna w Ukrainie


Krytycy Izraela


Walka z malarią


Przedwyborcza kampania


Nowy ateizm


Rzeczywiste łamanie


Jest lepiej


Aburd


Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk