Prawda

Sobota, 9 grudnia 2023 - 06:37

« Poprzedni Następny »


Palestyńczycy: Popieramy obozy koncentracyjne dla muzułmanów w Chinach


Khaled Abu Toameh 2020-08-12

Prezydent Autonomii Palestyńskiej, Mahmoud Abbas, daje do zrozumienia, że popiera prawo Chin do trzymania ponad miliona muzułmanów w obozach reedukacyjnych i rozprawy z działaczami praw człowieka i dziennikarzami w Hong Kongu. Abbas muzułmanin, nie widzi powodu, dla którego on, albo ktokolwiek inny, miałby zwrócić się do Międzynarodowego Trybunału Karnego o rozpoczęcie dochodzenia w sprawie „zbrodni wojennych” Chin przeciwko muzułmanom. Na zdjęciu: Abbas spotyka się z chińskim prezydentem, Xi Jinpingie w Pekinie 18 lipca 2017 roku. (YouTube, zrzut z ekranu.)
Prezydent Autonomii Palestyńskiej, Mahmoud Abbas, daje do zrozumienia, że popiera prawo Chin do trzymania ponad miliona muzułmanów w obozach reedukacyjnych i rozprawy z działaczami praw człowieka i dziennikarzami w Hong Kongu. Abbas muzułmanin, nie widzi powodu, dla którego on, albo ktokolwiek inny, miałby zwrócić się do Międzynarodowego Trybunału Karnego o rozpoczęcie dochodzenia w sprawie „zbrodni wojennych” Chin przeciwko muzułmanom. Na zdjęciu: Abbas spotyka się z chińskim prezydentem, Xi Jinpingie w Pekinie 18 lipca 2017 roku. (YouTube, zrzut z ekranu.)

Autonomia Palestyńska (AP) twierdzi, że jest zdecydowana kontynuować żądania, by Międzynarodowy Trybunał Karny (ICC) prowadził dochodzenia przeciwko Izraelowi za „popełnianie zbrodni wojennych” przeciwko Palestyńczykom. AP ma nadzieję, że takie kroki ze strony ICC utorują drogę do wniesienia oskarżeń o “zbrodnie wojenne” przeciwko wielu Izraelczykom, włącznie z premierem, Benjaminem Netanjahu.


Równocześnie ze staraniami o postawienie w stan oskarżenia przedstawicieli Izraela za ich rzekome “zbrodnie wojenne” kierownictwo AP pracuje nad wzmocnieniem stosunków z Chinami, gdzie ponad milion muzułmanów jest przetrzymywanych w obozach reedukacyjnych.  


Palestyńscy przywódcy mają długą historię popierania dyktatorów i autokratycznych państw, włącznie z ajatollahem Chomeinim w Iranie, Saddamem Husajnem w Iraku i przywódcą Korei Północnej, Kim Dzong Unem. Obecne poparcie palestyńskiego kierownictwa dla represyjnego reżimu Chin jest częścią większego wzoru. Dowiedli, że są zawsze gotowi popierać każdego dyktatora, który otwarcie przeciwstawia się Izraelowi lub USA.


Zgodnie z tym wzorem przywódcy AP wybrali także popieranie Chin w sprawie represji wobec mieszkańców Hong Kongu, którzy protestowali przeciwko planom wprowadzenia prawo o ekstradycji do Chin właściwych. Jeśli Chiny to przeprowadzą, mieszkańcy Hong Kongu będą narażeni na niesprawiedliwe procesy i przemoc w Chinach. Istnieją także obawy, że Chiny uzyskają większe wpływy w Hong Kongu, co pozwoli im na atakowanie działaczy politycznych i obrońców praw człowieka oraz dziennikarzy.


Równocześnie, nie mija niemal żaden dzień bez tego by palestyńscy dygnitarze nie oskarżali Izraela o gwałcenie praw człowieka wobec Palestyńczyków na Zachodnim Brzegu i w Strefie Gazy.


Ci oficjele jednak świadomie ignorują los muzułmanów w Chinach, z których większość jest Ujgurami, głównie tureckojęzyczną grupą etniczną  z północnozachodniego regionu Sinciang.


Internowani muzułmanie nie zostali oskarżeni o żadne przestępstwa i nie mają prawnej drogi do kwestionowania internowania. Często ich jedynym przestępstwem jest to, że są muzułmanami.


W zeszłym miesiącu prezydent AP, Mahmoud Abbas i chiński prezydent, Xi Jinping rozmawiali przez telefon o konflikcie izraelsko-palestyńskim i o staraniach zapobieżenia szerzeniu się pandemii koronawirusa. Abbas podobno “docenił starania Chin o podtrzymywanie sprawiedliwości sprawy palestyńskiej i zabezpieczenie prawomocnych praw i interesów narodu palestyńskiego, mówiąc, że fakty dowiodły raz za razem, że Chiny są najbardziej niezawodnym przyjacielem ludu palestyńskiego".


Zamiast poruszyć sprawę swoich współwyznawców, muzułmanów prześladowanych przez Chiny, Abbas poparł rzekomo „uprawnione stanowisko” Chin w sprawie Ujgurów.


Innymi słowy, Abbas mówi, że w pełni popiera prawo Chin do trzymania ponad miliona muzułmanów w obozach reedukacyjnych i do rozprawy z działaczami praw człowieka i dziennikarzami w Hong Kongu. Abbas, muzułmanin, nie widzi żadnego powodu, dla którego on lub ktokolwiek inny miałby zwrócić się do ICC o rozpoczęcie dochodzenia w sprawie „zbrodni wojennych” Chin wobec muzułmanów.


Zamiast pójść w ślady innych przywódców światowych i żądać sprawiedliwości dla mieszkańców Hong Kongu, Abbas podkreślił podczas rozmowy telefonicznej, że „palestyńska strona będzie nadal mocno stać wraz z Chinami i zdecydowanie popierać stanowisko Chin w sprawie Hong Kongu, Sinciangu i w innych sprawach dotyczących istotnych interesów Chin".


To już był drugi raz w niedawnym czasie, kiedy Abbas publicznie poparł Chiny w sprawie Hong Kongu. W maju Abbas wydał oświadczenie, w którym powiedział:

"Powtarzamy nasze poparcie dla prawa przyjaznej Chińskiej Republiki Ludowej zachowania suwerenności przeciwko każdej obcej interwencji w jej sprawy wewnętrzne i próby destabilizacji jej”.

To jest ten sam Abbas, który w ostatnich miesiącach wyrażał ostry sprzeciw wobec zamiarów Izraela zastosowania jego suwerenności wobec części Zachodniego Brzegu.


Z jednej strony Abbas wyraża poparcie dla prawa Chin narzucenia pełnej suwerenności na wszystkie terytoria, włącznie z Hong Kongiem i na zachowanie terytorialnej integralności. Z drugiej strony, Abbas żąda, by społeczność międzynarodowa narzuciła sankcje na Izrael, jeśli zastosuje on suwerenność do niektórych części Zachodniego Brzegu. Żąda także rozpoczęcia dochodzenia ICC o “zbrodnie wojenne”, ponieważ Izrael planuje rozciągnięcie izraelskiego prawa na części Zachodniego Brzegu.


Te podwójne standardy cuchną hipokryzją, jak również odrażającą pogardą dla ludności Hong Kongu i uciskanych muzułmanów w Chinach. Abbas od dawna oskarża Izrael o “uciskanie” Palestyńczyków, ale teraz popiera chiński reżim w potwornościach wobec jego braci muzułmanów i represjach wobec mieszkańców Hong Kongu.


Dlaczego palestyńscy przywódcy postanowili stanąć po stronie Chin? Pieniądze i poparcie polityczne. Palestyńczycy mają nadzieję, że Chiny zastąpią USA jako „uczciwy pośrednik” w konflikcie izraelsko-palestyńskim.  


Poparcie Abbasa dla chińskich potworności wyrządzanych muzułmanom i dla represji wobec mieszkańców Hong Kongu już się opłaciło. Chińczycy nagradzają obecnie Abbasa przez odrzucenie planu pokojowego prezydenta Trumpa dla Bliskiego Wschodu, „Pokój do dobrobytu”. Chiny ogłosiły, że stoją po stronie “sprawiedliwej sprawy Palestyńczyków”, jak powiedział w zeszłym miesiącu chiński przedstawiciel w ONZ, Zhang Jun Radzie Bezpieczeństwa. Przyrzekł także, że Chiny poprą wezwanie Abbasa do międzynarodowej konferencji pokojowej zamiast procesu pokojowego kierowanego przez USA. „Chiny są szczerym przyjacielem palestyńskiego ludu - powiedział Zhang. – Palestyński lud może zawsze liczyć na poparcie Chin w ich słusznej sprawie i legalnych prawach”.


Jak na ironię, chiński przedstawiciel, którego kraj szuka poparcia dla narzucenia pełnej suwerenności na Hong Kong – i inicjuje wrogie działania przeciwko swoim sąsiadom Indiom i Tajwanowi na Morzu Południowochińskim – mówił przeciwko jakimkolwiek izraelskim planom rozciągnięcia suwerenności na części Zachodniego Brzegu. "Jest niepokojące, że planowana aneksja może sprowokować nową rundę napięć”, argumentował  Zhang, ostrzegając, że taki ruch może stanowić “najbardziej poważne pogwałcenie międzynarodowego prawa". Chiny pouczające resztę świata o przestrzeganiu międzynarodowego prawa?  


W dodatku do politycznego poparcia Palestyńczycy oczekują, że Chiny nagrodzą ich milionami dolarów pomocy ekonomicznej, jak to już robią od kilku lat.


W zeszłym roku premier AP, Mohammad Sztajjeh, chwalił “niezachwiane poparcie” Chin dla praw Palestyńczyków, jak również ich poparcie dla Palestyńczyków na Zachodnim Brzegu i w Strefie Gazy, włącznie ze szczodrą pomocą dla ubogich studentów, infrastruktury i sektora energii słonecznej.


Stając po stronie Chin, Palestyńczycy rzucili na pożarcie swoich muzułmańskich braci i mieszkańców Hong Kongu w zamian za pieniądze i wsparcie polityczne. Palestyńczycy są gotowi zrobić wszystko, by uderzyć w USA.


Palestyńczycy nie są jednak jedynymi muzułmanami, którzy zamknęli oczy na cierpienia muzułmanów w Chinach i gwałty wobec mieszkańców Hong Kongu.


"Głównym powodem, dla którego muzułmanie cierpią w milczeniu, jest to, że kraje o muzułmańskiej większości, które szalały przeciwko Rushdiemu, ‘Jyllands-Posten’ i ‘Charlie Hebdo’, postanowiły zachować milczenie” - napisał publicysta „Observera”, Nick Cohen.

"Powołują się na ideę muzułmańskiej solidarności tylko wtedy, kiedy im to pasuje.


W lipcu 2019 roku Pakistan, Arabia Saudyjska, Egipt, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Algieria i inne państwa o muzułmańskiej większości, które pozują na obrońców wiary, pomogły zablokować zachodni wniosek do Narodów Zjednoczonych, wzywający Chiny, by pozwoliły na wjazd ‘niezależnych obserwatorów międzynarodowych’ na teren Sinciangu. Iran wydaje od czasu do czasu krytyczne uwagi, ale chce chińskiego wsparcia przeciwko administracji Trumpa, więc skargi są całkowicie zaszyfrowane. Ich hipokryzja jest niemal śmieszna (jeśli lubisz czarny humor). Iran, Egipt, Syria i dziesiątki innych krajów, które nie mogły znieść magicznej rzeczywistości w powieści, mogą teraz żyć z masową sterylizacją muzułmańskich kobiet. Mogą akceptować obozy koncentracyjne, ale stawiają granicę wobec duńskiej gazety… 


Aby zmniejszyć liczbę muzułmańskich Ujgurów w Sinciang, jak informuje chiński uczony, Adrian Zenz komuniści zmuszają kobiety do sterylizacji lub zakładają im wkładki antykoncepcyjne”.

Palestyńczycy wybrali nie tylko milczenie, ale wystąpili z pełnym poparciem obozów koncentracyjnych i totalitarnego reżimu Chin. Ich nienawiść do Izraela i USA oślepia ich do tego stopnia, że są gotowi popierać zamykanie ponad miliona muzułmanów w obozach reedukacyjnych w Chinach. Taki pokaz poparcia powinien służyć jako reedukacja społeczności międzynarodowej w sprawie wypaczonego pojęcia Palestyńczyków o sprawiedliwości.


Palestinians: We Support China’s Muslim Concentration Camps

Gatestone Institute, 6 sierpnia 2020

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaKhaled Abu Toameh - urodzony w 1963 r. w Tulkarem na Zachodnim Brzegu, palestyński dziennikarz, któremu wielokrotnie grożono śmiercią. Publikował między innymi w "The Jerusalem Post", "Wall Street Journal", "Sunday Times", "U.S. News", "World Report", "World Tribune", "Daily Express" i palestyńskim dzienniku "Al-Fajr". Od 1989 roku jest współpracownikiem i konsultantem NBC News.

Skomentuj Wyślij artykuł do znajomego: Wydrukuj


Dysydenci

Znalezionych 311 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Dwaj marokańscy intelektualiści potępiają Hamas; inni ich potępiają     2023-12-08
Hamas morduje także muzułmanów   Toameh   2023-12-07
Jestem Arabem i nie rozumiem, dlaczego świat nie może uznać żydowskiego bólu   Abdul-Hussain   2023-11-23
Gaza i narracja dekolonizacji   Abdul-Hussain   2023-11-14
Terroryzm Hamasu jest wymierzony nie tylko w Izrael, ale przeciwko moim palestyńskim braciom i siostrom w Gazie   Eid   2023-11-13
Luai Ahmed: Jemeński Szwed wypowiada się na temat wojny Izraela z Hamasem   Oz   2023-11-08
Egipski dziennikarz o zbrodniach  Hamasu     2023-10-31
Arabscy użytkownicy mediów społecznościowych: Bezczeszczenie zwłok, gwałcenie dziewcząt, porywanie starych kobiet są sprzeczne z islamem     2023-10-14
Syjonizm jest wzorem dla rdzennej ludności   Trotter   2023-09-15
Jak możemy prowadzić właściwą debatę, skoro nie mówimy już tym samym językiem?   Dawkins   2023-08-30
Izraelskie elity buntują się przeciwko demokracjiArchitekci protestów przeciwko Bibi jasno określają swoje motywy: obrona elit przed masami   Taub   2023-08-23
Plan Iranu zamiany Zachodniego Brzegu w bazę terroru   Tawil   2023-08-21
Milczenie owiecDla amerykańskich badaczy Iranu walka z prawicą jest ważniejsza niż krytykowanie reżimu – czy słuchanie Irańczyków   Khameneh   2023-08-18
Profesor z Teheranu: Mniej niż 10% Irańczyków chce unicestwienia Izraela   Fitzgerald   2023-04-13
Fatwa potępia Hamas za rakiety, które spadły w Gazie, za dzieci-żołnierzy, za ludzkie tarcze i za profanowanie Ramadanu   Amos   2023-04-04
Zabijanie Żydów wnosi radość w serca Palestyńczyków   Tawil   2023-02-28
Czy świat wysłucha opowieści o losie Palestyńczyków w Gazie?   Haddad   2023-02-17
Irańskie kobiety przeciw pobożnym zbirom   Koraszewski   2022-12-05
Czy pojedynczy protest może coś zmienić?   Sarin   2022-10-28
Islamski uczony o islamskim zacofaniu     2022-08-22
Moje spotkanie z Salmanem Rushdiem – czy będę kolejną ofiarą?   Abdel-Samad   2022-08-18
Przywódcy Libanu są “oderwani od rzeczywistości”   Toameh   2022-08-10
Likwidacja islamskiego terroryzmu wymaga wymazania ekstremizmu z programów szkolnych, rozwijania wiedzy, tolerancji i humanizmu     2022-06-13
Opowieść o dwóch kobietach zajmujących się nauką     2022-05-24
Znieść „Dzień Nakby”   Eid   2022-05-15
Jestem Południowoafrykańczykiem. Nie mówcie mi, że w Izraelu jest jakiś apartheid   Mokgomole   2022-05-05
Administracja Bidena ignoruje to, co Palestyńczycy rzeczywiście mówią   Toameh   2022-04-29
Dlaczego Palestyńczycy świętują mordowanie Żydów   Toameh   2022-04-24
Jak Palestyńczycy bezczeszczą święte miejsca wszystkich, włącznie z własnymi   Tawil   2022-04-23
Przemówienie Josepha Haddada do członków irlandzkiego parlamentu (24 lutego 2022)   Haddad   2022-03-12
Wojna ONZ z żydowską Jerozolimą   Trotter   2022-01-06
Prosta wiara dziecka   Mansour   2021-12-19
Czy Palestyńczycy wybierają terroryzm czy pokój? Abbas wybiera jedno i drugie   Toameh   2021-12-09
Gdyby Izraelczycy nazwali swoje państwo Palestyną     2021-12-05
Palestyński dżihad przeciwko Żydom   Tawil   2021-12-01
Dlaczego Palestyńczycy wolą pracować w Izraelu   Toameh   2021-10-20
Opowieść ku przestrodze o ściganiu zwolenników normalizacji arabsko-izraelskiej   Tobin   2021-10-11
Izrael: najgorsza rzecz, jaka przydarzyła się islamowi   Pandavar   2021-10-02
Żelazna Kopuła chroni nie tylko Żydów   Eid   2021-09-30
Naruszenia” praw, o które nie dba Rada Bezpieczeństwa ONZ   Toameh   2021-08-09
Pułapki palestyńskiej wyjątkowości   Aboubakr   2021-07-29
Ulice Gazy są piękniejsze niż ulice Bagdadu     2021-07-28
Bojkot ogłoszony przez Ben & Jerry szkodzi Palestyńczykom   Eid   2021-07-23
“Aktywista praw człowieka”, który kocha tyranów   Abdul-Hussain   2021-07-05
Pora, by Ilhan Omar i cała “Brygada” dowiedziały się prawdy o Izraelu i Hamasie   Eid   2021-07-03
Kongresmenka, która nigdy nie stała się Amerykanką   Abdul-Hussain   2021-06-23
Bliski Wschód: Dzwon alarmowy dla administracji Bidena   Toameh   2021-06-16
Hamas i Iran zamienili Gazę w cmentarz dla dzieci   Toameh   2021-06-09
To Hamas, a nie Izrael, jest winny najnowszego rozlewu krwi   Eid   2021-05-24
Jak zawarłem pokój z Izraelem   Abdul-Hussain   2021-05-21
Bohaterzy chińskiego narodu   Jackoby   2021-04-24
Demokraci na amerykańskim uniwersytecie wymazują palestyńskie głosy   Eid   2021-04-08
Europa, islam i polityka   Dabbas   2021-03-23
Palestyńczycy: Co znaczy prawdziwa edukacja   Toameh   2021-02-24
Prawda o finansowej pomocy dla Autonomii Palestyńskiej   Kedar   2021-02-21
Więcej korupcji, kiedy Biden wznawia pomoc finansową   Tawil   2021-02-20
Irańscy dysydenci proszą USA o utrzymanie “maksymalnego nacisku”   Bergman   2021-02-13
Irański duchowny wzywa do pokoju z Izraelem   Fitzgerald   2021-02-10
Iran zamienia Gazę w magazyn broni   Toameh   2021-02-03
Palestyńczycy: ofiary arabskiego kraju   Toameh   2021-01-30
Zdefiniowanie narzędzi do pomiaru stopnia radykalizmu islamu jest niezbędne dla pokonania radykalizmu   Hamid   2021-01-29
Palestyński plan nabrania administracji Bidena   Tawil   2021-01-29
Liban chce zakończenia irańskiej okupacji   Toameh   2021-01-26
Marokański intelektualista: Porozumienie z Izraelem przynosi Maroku korzyści,   a nie szkody, jak twierdzą niektórzy   Assid   2021-01-22
Arabowie: Niezwykle ważny głos na rzecz pokoju   Toameh   2021-01-14
Palestyński dziennikarz i były polityk o Bractwie Muzułmańskim   Sadek   2021-01-13
ONZ nagradza irańskie potworności   Bergman   2020-11-05
Potrzebujemy tej zmiany w świecie arabskim   Al Nuaimi   2020-08-28
Palestyńska wojna z historią   Tawil   2020-08-20
Zmiana marki kalifatu – nigdy niekończący się, dystopijny mit   Mahmoud   2020-08-13
Palestyńczycy: Popieramy obozy koncentracyjne dla muzułmanów w Chinach   Toameh   2020-08-12
Dlaczego Palestyńczycy popełniają samobójstwa?   Toameh   2020-08-02
Palestyńczycy: Akceptuj zachodnie fundusze, głosuj na dżihad   Toameh   2020-07-30
Przyczynek do działalności skazanej na przegraną   Koraszewski   2020-07-21
Jak Palestyńczycy terroryzują własną ludność   Tawil   2020-07-13
Co kanadyjski żołnierz uświadomił mi o IDF   Dandachi   2020-06-12
Czyje głosy w dzisiejszym Izraelu są najsilniej syjonistyczne i najmniej przepraszające?   Oz   2020-06-09
Doradzanie palestyńskim przywódcom, by działali racjonalnie, jest skrajnie irracjonalne     2020-06-05
Palestyńczycy: Jedzenie posiłku z Żydami jest przestępstwem   Toameh   2020-06-02
Palestyńskie mity i izraelska rzeczywistość     Dabbas   2020-05-29
Koronawirus: Bohaterowie Chin, którzy zniknęli, i milczenie Zachodu   Meotti   2020-05-20
Co byłoby, gdyby Izrael zniknął?   Mahmoud   2020-05-18
Palestyńczycy i wirus normalizacji   Toameh   2020-05-06
Koronawirus: więcej palestyńskich oszczerstw przeciwko Izraelowi   Toameh   2020-05-01
Koronawirus w Turcji: Rząd atakuje lekarzy    Şahin   2020-04-15
Hamas: nowy pretekst do atakowania Izraela   Toameh   2020-04-12
List 100 irańskich naukowców i działaczy politycznych do Chameiniego: „Ty jesteś głównym winowajcą katastrofy narodowej”     2020-04-07
Palestyńscy przywódcy używają koronawirusa do atakowania Izraela   Toameh   2020-03-21
Palestyńczycy powtarzają oszczerstwa o rytuale krwi, podczas gdy Izrael ratuje ich życie   Toameh   2020-03-10
Prawdziwy powód, dla którego izraelscy Arabowie nie chcą żyć w ”Palestynie”   Toameh   2020-02-05
Dlaczego niektórzy Palestyńczycy kochają Solejmaniego   Toameh   2020-02-04
Abbas wybiera Hamas zamiast pokoju z Izraelem   Toameh   2020-01-31
Polityczny islam niszczy społeczeństwa   Gürcanli   2020-01-30
Palestyńczycy w Syrii: kolejny rok śmierci i udręki   Toameh   2020-01-18
O kwestii żydożercy   Aboubakr   2020-01-14
Państwa arabskie mają wiele do wygrania normalizując stosunki z Izraelem   Dabbas   2020-01-12
Palestyńczycy: ”Cudzoziemcy” w arabskim kraju   Toameh   2020-01-07
Bliskowschodni Arab chwali ”niesłychane osiągnięcia” Izraela, krytykuje ”tyrańskie dynastie”   Dabbas   2019-12-31
Czy kryzys ekonomiczny Jordanii może rozwiązać konflikt izraelsko-palestyński?   Dabbas   2019-12-22
Czego mógłby dokonać świat arabski, gdyby zawarł pokój z Izraelem   Dabbas   2019-12-13

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Walka z malarią


Przedwyborcza kampania


Nowy ateizm


Rzeczywiste łamanie


Jest lepiej


Aburd


Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHO


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk