Prawda

Sobota, 9 grudnia 2023 - 17:15

« Poprzedni Następny »


Gdyby Izraelczycy nazwali swoje państwo Palestyną


Ahmed Nawa Al-Jabari 2021-12-05


Palestyńska narracja jest oparta na bajce, że obce mocarstwo (Izrael) okupowało w 1948 roku już istniejące państwo (Palestynę), wysiedlając wiele tysięcy rdzennych Palestyńczyków. Aby przydać tej narracji wagi, mówią o palestyńskich monetach, palestyńskim kinie, palestyńskim banku, palestyńskich pociągach. A Żydów przedstawiają jako europejskich cudzoziemców. Co by było jednak, gdyby miejscowa społeczność żydowska nadal używała nazwy “Palestyna”?

 

Przyjrzyjmy się.

 

Gdziekolwiek tam nie spojrzysz, monety, kino, bank i kolej były stworzone przez syjonistów i Brytyjczyków.


Głównymi językami używanymi w Jerozolimie, Jaffie i Hebronie były angielski i hebrajski. Nazwa Palestyna była używana w języku niemieckim i angielskim. Sami syjoniści stworzyli pierwsze reklamy wspominające Palestynę. Na palestyńskich monetach było napisane Izrael, palestyński paszport mandatowy wspominał Palestynę jako mandatowy teren w Ziemi Izraela.  Palestyński związek kobiet opublikował pierwszą miejscową książkę kucharską pod tytułem Jak gotować w Ziemi Izraela. Palestyńska drużyna piłki nożnej była żydowska. Projekt kolei został stworzony przez Agencję Syjonistyczną. „Palestinian Post” była gazetą prowadzoną przez angielskojęzycznych Żydów, podczas gdy jej arabski odpowiednik, “Falestine”, prowadzili panarabiści, którzy opisywali swoich ludzi jako Arabów i nigdy jako Palestyńczyków. Kiedy Arabowie protestowali lub walczyli przeciwko lokalnym rządom, najpierw walczyli z Osmanami, a potem próbowali przeciwstawiać się Brytyjczykom. Nigdy jednak nie była to walka Palestyńczyków z okupantami, ponieważ “Palestyński” było słowem opisującym osmański i brytyjski projekt kolonialny.   

 

Palestyńska narracja na Zachodzie utrzymuje, że nie walczy z narodem żydowskim, ale ze syjonistami. Ale w 2018 roku wspomniana panarabska gazeta “Falestine” opublikowała artykuł w wydaniach po francusku i po angielsku, w którym omówili jedną z pierwszych  teorii spiskowych przeciwko Żydom w Palestynie. W tym artykule opisali, jak Żydzi wyemigrują do Palestyny, żeby uczynić z niej centrum żydowskiego mesjanizmu, który będzie próbował kontrolować cały świat i narzucić żydowskie wartości na każdą społeczność. Nie było tam żadnej mowy o syjonistach próbujących okupować rdzennych Palestyńczyków. Przeciwnie, samą palestyńską państwowość widziano jako problem, bo dążyli do niej Żydzi.

 

Kiedy brytyjskie władze Palestyny dzieliły się swoimi frustracjami w listach do Królestwa Brytyjskiego, często skarżyli się, jak inna jest miejscowa mentalność żydowska i arabska od mentalności angielskiej. Nigdy jednak nie pisali o syjonistach sprzeczających się z Palestyńczykami. Nawet ostrzegali Królestwo Brytyjskie, by nie używać określenia “Palestyna” nigdzie na tym terenie, ponieważ miejscowe społeczności arabskie wolały zamiast tego związki z Egiptem i Syrią.    

 

Każde starcie między żydowskimi i arabskimi obywatelami na tym terenie opisywano jako incydent między Żydami i Arabami, nigdy między syjonistami i Palestyńczykami. Nigdy nie było żadnej wzmianki o syjonistycznej okupacji, ale kiedy Arabowie zaczęli popierać nazistów, którzy już istnieli na tym terenie podczas Brytyjskiego Mandatu (nawet była niemiecka ambasada z flagą ze swastyką wiszącą na budynku w Jerozolimie), protestowali przeciwko imigracji żydowskiej do Palestyny, podczas gdy imigracja arabska była wspierana.

 

Dzisiaj mówi się także, że żydowscy osadnicy zniszczyli ziemię rdzennych palestyńskich farmerów, by założyć swoje państwo. Brytyjskie badanie opisuje jednak dokładnie, jak żydowska populacja palestyńska dosłownie rozpoczęła nowoczesne rolnictwo w regionie w ich własnych, żydowskich osiedlach. Zaś antysyjonistyczna gazeta “Falestine” utrzymywała, że cały projekt państwowości jest bardzo nieprawdopodobny, ponieważ żydowscy farmerzy nie będą tak sprawni jak arabscy farmerzy i dlatego nie będą w stanie zrealizować tego celu. Nigdy nie było żadnego wspomnienia o tym, jakoby syjoniści niszczyli rolnictwo rdzennych Arabów palestyńskich, ani też nigdy nie widziano syjonistycznego projektu jako okupacyjnego mocarstwa.   

 

Te same brytyjskie badania opisywały, jak populacja Palestyny zmieniała się z upływem lat, określając imigrację żydowskich uchodźców wojennych jako całkowicie marginalną w porównaniu do populacji arabskiej, która więcej niż podwoiła się podczas 30 lat brytyjskich rządów. Tymczasem badanie brytyjskie pokazuje także, że pod koniec brytyjskich rządów ponad połowa żydowskich Palestyńczyków już była urodzona w Palestynie.

 

Kiedy syjoniści wreszcie założyli swoje państwo i zakończyli rządy Wielkiej Brytanii, nadal byli mniejszością na tym terenie. Granice państwa obejmowały tereny, które już były żydowskie przez ostatnie dziesięciolecia. Arabskie terytorium było znacznie większe niż żydowskie i Żydzi nawet zgodzili się na międzynarodowy status Jerozolimy, mimo że Jerozolima była w rzeczywistości jednym z trzech obszarów o żydowskiej większości i arabskiej mniejszości.  

 

Co byłoby więc, gdyby Żydzi po prostu nadal nazywali swoje terytorium Palestyną zamiast Izraelem? Byłaby niepodległa Palestyna, nadal na tym samy terytorium, ale bez rządów brytyjskich. Pozbycie się Brytyjczyków było także celem arabskich obywateli, jak więc dzisiejsi palestyńscy Arabowie mogą dziś nazywać to okupacją? Jak mogą skarżyć się o Nakbę, o okupację Zachodniego Brzegu i zniszczenie historii tak zwanych “rdzennych” Palestyńczyków, skoro w rzeczywistości Żydzi po prostu “okupują” własną ziemię po tym, jak kilka obcych państw okupowało ja zaczęło ją wcześniej.

 

Gdyby Żydzi nie nazwali swojego państwa Izraelem, ale zachowali zamiast tego starą, mandatową nazwę Palestyna, dzisiejsza palestyńska narracja nie mogłaby istnieć. Dlaczego? Bo nie mówilibyśmy o Izraelczykach okupujących palestyńską ziemię, ale o syjonistach odzyskujących palestyńską ziemię, która była okupowana przez Egipt, okupowana przez Jordanię, okupowana przez Syrię, okupowana przez Brytyjczyków. Gdyby syjoniści nie wygrali wojen, nikt dzisiaj nie mówiłby o “rdzennych” Palestyńczykach, bo Egipcjanie lub Jordańczycy, albo ktokolwiek inny dawno zniszczyłby tam wszystko, co palestyńskie.

 

Palestyński arabski nacjonalizm i jego całe stworzenie palestyńskiej, rdzennej tożsamości buduje na historycznym fakcie, że Arabowie, którzy żyli, a także imigrowali masowo do Brytyjskiej Palestyny, nie zgadzali się na palestyńską państwowość i nie zgadzali się na sąsiadowanie z Żydami, nieznanymi wówczas jako siła okupacyjna. Palestyński arabski nacjonalizm jest zbudowany na Nakbie, która zdarzyła się tylko dlatego, że obce armie ruszyły, by wymazać żydowskie istnienie. Arabowie w Palestynie nie dbali o to, że obce państwa najeżdżają ich terytorium, zamiast tego odeszli z pola walk i mieli nadzieję, że arabscy okupanci zabiją wszystkich Żydów.  

 

Palestyńska narracja jest kłamstwem, bajką o palestyńskiej państwowości, która nigdy nie istniała, z syjonistycznym mocarstwem okupacyjnym, które nigdy nie istniało i z arabskimi roszczeniami do “palestyńskiej ziemi”, której nigdy wcześniej nie było, a próby przyznania im własnego terytorium były odrzucane później wiele razy. Wszystko to jest kłamstwem zbudowanym na panarabskim antysemityzmie popieranym przez samych nazistów. A jeśli mówią ci, że nie są przeciwko Żydom, że nie są przeciwko syjonistom, to cała historia brytyjskiej Palestyny dowodzi, że kłamią.  

 

https://www.facebook.com/ahmed.aljabari046

30 listopada 2021

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska


Ahmed Nawa Al-Jabari

Posiadacz strony internetowej.


Skomentuj Wyślij artykuł do znajomego: Wydrukuj


Dysydenci

Znalezionych 312 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Jak ci popierający Hamas zachodni liberałowie śmią twierdzić, że przemawiają w moim imieniu, Araba, który cierpiał z powodu islamskiego terroru   Abdul-Hussain   2023-12-09
Dwaj marokańscy intelektualiści potępiają Hamas; inni ich potępiają     2023-12-08
Hamas morduje także muzułmanów   Toameh   2023-12-07
Jestem Arabem i nie rozumiem, dlaczego świat nie może uznać żydowskiego bólu   Abdul-Hussain   2023-11-23
Gaza i narracja dekolonizacji   Abdul-Hussain   2023-11-14
Terroryzm Hamasu jest wymierzony nie tylko w Izrael, ale przeciwko moim palestyńskim braciom i siostrom w Gazie   Eid   2023-11-13
Luai Ahmed: Jemeński Szwed wypowiada się na temat wojny Izraela z Hamasem   Oz   2023-11-08
Egipski dziennikarz o zbrodniach  Hamasu     2023-10-31
Arabscy użytkownicy mediów społecznościowych: Bezczeszczenie zwłok, gwałcenie dziewcząt, porywanie starych kobiet są sprzeczne z islamem     2023-10-14
Syjonizm jest wzorem dla rdzennej ludności   Trotter   2023-09-15
Jak możemy prowadzić właściwą debatę, skoro nie mówimy już tym samym językiem?   Dawkins   2023-08-30
Izraelskie elity buntują się przeciwko demokracjiArchitekci protestów przeciwko Bibi jasno określają swoje motywy: obrona elit przed masami   Taub   2023-08-23
Plan Iranu zamiany Zachodniego Brzegu w bazę terroru   Tawil   2023-08-21
Milczenie owiecDla amerykańskich badaczy Iranu walka z prawicą jest ważniejsza niż krytykowanie reżimu – czy słuchanie Irańczyków   Khameneh   2023-08-18
Profesor z Teheranu: Mniej niż 10% Irańczyków chce unicestwienia Izraela   Fitzgerald   2023-04-13
Fatwa potępia Hamas za rakiety, które spadły w Gazie, za dzieci-żołnierzy, za ludzkie tarcze i za profanowanie Ramadanu   Amos   2023-04-04
Zabijanie Żydów wnosi radość w serca Palestyńczyków   Tawil   2023-02-28
Czy świat wysłucha opowieści o losie Palestyńczyków w Gazie?   Haddad   2023-02-17
Irańskie kobiety przeciw pobożnym zbirom   Koraszewski   2022-12-05
Czy pojedynczy protest może coś zmienić?   Sarin   2022-10-28
Islamski uczony o islamskim zacofaniu     2022-08-22
Moje spotkanie z Salmanem Rushdiem – czy będę kolejną ofiarą?   Abdel-Samad   2022-08-18
Przywódcy Libanu są “oderwani od rzeczywistości”   Toameh   2022-08-10
Likwidacja islamskiego terroryzmu wymaga wymazania ekstremizmu z programów szkolnych, rozwijania wiedzy, tolerancji i humanizmu     2022-06-13
Opowieść o dwóch kobietach zajmujących się nauką     2022-05-24
Znieść „Dzień Nakby”   Eid   2022-05-15
Jestem Południowoafrykańczykiem. Nie mówcie mi, że w Izraelu jest jakiś apartheid   Mokgomole   2022-05-05
Administracja Bidena ignoruje to, co Palestyńczycy rzeczywiście mówią   Toameh   2022-04-29
Dlaczego Palestyńczycy świętują mordowanie Żydów   Toameh   2022-04-24
Jak Palestyńczycy bezczeszczą święte miejsca wszystkich, włącznie z własnymi   Tawil   2022-04-23
Przemówienie Josepha Haddada do członków irlandzkiego parlamentu (24 lutego 2022)   Haddad   2022-03-12
Wojna ONZ z żydowską Jerozolimą   Trotter   2022-01-06
Prosta wiara dziecka   Mansour   2021-12-19
Czy Palestyńczycy wybierają terroryzm czy pokój? Abbas wybiera jedno i drugie   Toameh   2021-12-09
Gdyby Izraelczycy nazwali swoje państwo Palestyną     2021-12-05
Palestyński dżihad przeciwko Żydom   Tawil   2021-12-01
Dlaczego Palestyńczycy wolą pracować w Izraelu   Toameh   2021-10-20
Opowieść ku przestrodze o ściganiu zwolenników normalizacji arabsko-izraelskiej   Tobin   2021-10-11
Izrael: najgorsza rzecz, jaka przydarzyła się islamowi   Pandavar   2021-10-02
Żelazna Kopuła chroni nie tylko Żydów   Eid   2021-09-30
Naruszenia” praw, o które nie dba Rada Bezpieczeństwa ONZ   Toameh   2021-08-09
Pułapki palestyńskiej wyjątkowości   Aboubakr   2021-07-29
Ulice Gazy są piękniejsze niż ulice Bagdadu     2021-07-28
Bojkot ogłoszony przez Ben & Jerry szkodzi Palestyńczykom   Eid   2021-07-23
“Aktywista praw człowieka”, który kocha tyranów   Abdul-Hussain   2021-07-05
Pora, by Ilhan Omar i cała “Brygada” dowiedziały się prawdy o Izraelu i Hamasie   Eid   2021-07-03
Kongresmenka, która nigdy nie stała się Amerykanką   Abdul-Hussain   2021-06-23
Bliski Wschód: Dzwon alarmowy dla administracji Bidena   Toameh   2021-06-16
Hamas i Iran zamienili Gazę w cmentarz dla dzieci   Toameh   2021-06-09
To Hamas, a nie Izrael, jest winny najnowszego rozlewu krwi   Eid   2021-05-24
Jak zawarłem pokój z Izraelem   Abdul-Hussain   2021-05-21
Bohaterzy chińskiego narodu   Jackoby   2021-04-24
Demokraci na amerykańskim uniwersytecie wymazują palestyńskie głosy   Eid   2021-04-08
Europa, islam i polityka   Dabbas   2021-03-23
Palestyńczycy: Co znaczy prawdziwa edukacja   Toameh   2021-02-24
Prawda o finansowej pomocy dla Autonomii Palestyńskiej   Kedar   2021-02-21
Więcej korupcji, kiedy Biden wznawia pomoc finansową   Tawil   2021-02-20
Irańscy dysydenci proszą USA o utrzymanie “maksymalnego nacisku”   Bergman   2021-02-13
Irański duchowny wzywa do pokoju z Izraelem   Fitzgerald   2021-02-10
Iran zamienia Gazę w magazyn broni   Toameh   2021-02-03
Palestyńczycy: ofiary arabskiego kraju   Toameh   2021-01-30
Zdefiniowanie narzędzi do pomiaru stopnia radykalizmu islamu jest niezbędne dla pokonania radykalizmu   Hamid   2021-01-29
Palestyński plan nabrania administracji Bidena   Tawil   2021-01-29
Liban chce zakończenia irańskiej okupacji   Toameh   2021-01-26
Marokański intelektualista: Porozumienie z Izraelem przynosi Maroku korzyści,   a nie szkody, jak twierdzą niektórzy   Assid   2021-01-22
Arabowie: Niezwykle ważny głos na rzecz pokoju   Toameh   2021-01-14
Palestyński dziennikarz i były polityk o Bractwie Muzułmańskim   Sadek   2021-01-13
ONZ nagradza irańskie potworności   Bergman   2020-11-05
Potrzebujemy tej zmiany w świecie arabskim   Al Nuaimi   2020-08-28
Palestyńska wojna z historią   Tawil   2020-08-20
Zmiana marki kalifatu – nigdy niekończący się, dystopijny mit   Mahmoud   2020-08-13
Palestyńczycy: Popieramy obozy koncentracyjne dla muzułmanów w Chinach   Toameh   2020-08-12
Dlaczego Palestyńczycy popełniają samobójstwa?   Toameh   2020-08-02
Palestyńczycy: Akceptuj zachodnie fundusze, głosuj na dżihad   Toameh   2020-07-30
Przyczynek do działalności skazanej na przegraną   Koraszewski   2020-07-21
Jak Palestyńczycy terroryzują własną ludność   Tawil   2020-07-13
Co kanadyjski żołnierz uświadomił mi o IDF   Dandachi   2020-06-12
Czyje głosy w dzisiejszym Izraelu są najsilniej syjonistyczne i najmniej przepraszające?   Oz   2020-06-09
Doradzanie palestyńskim przywódcom, by działali racjonalnie, jest skrajnie irracjonalne     2020-06-05
Palestyńczycy: Jedzenie posiłku z Żydami jest przestępstwem   Toameh   2020-06-02
Palestyńskie mity i izraelska rzeczywistość     Dabbas   2020-05-29
Koronawirus: Bohaterowie Chin, którzy zniknęli, i milczenie Zachodu   Meotti   2020-05-20
Co byłoby, gdyby Izrael zniknął?   Mahmoud   2020-05-18
Palestyńczycy i wirus normalizacji   Toameh   2020-05-06
Koronawirus: więcej palestyńskich oszczerstw przeciwko Izraelowi   Toameh   2020-05-01
Koronawirus w Turcji: Rząd atakuje lekarzy    Şahin   2020-04-15
Hamas: nowy pretekst do atakowania Izraela   Toameh   2020-04-12
List 100 irańskich naukowców i działaczy politycznych do Chameiniego: „Ty jesteś głównym winowajcą katastrofy narodowej”     2020-04-07
Palestyńscy przywódcy używają koronawirusa do atakowania Izraela   Toameh   2020-03-21
Palestyńczycy powtarzają oszczerstwa o rytuale krwi, podczas gdy Izrael ratuje ich życie   Toameh   2020-03-10
Prawdziwy powód, dla którego izraelscy Arabowie nie chcą żyć w ”Palestynie”   Toameh   2020-02-05
Dlaczego niektórzy Palestyńczycy kochają Solejmaniego   Toameh   2020-02-04
Abbas wybiera Hamas zamiast pokoju z Izraelem   Toameh   2020-01-31
Polityczny islam niszczy społeczeństwa   Gürcanli   2020-01-30
Palestyńczycy w Syrii: kolejny rok śmierci i udręki   Toameh   2020-01-18
O kwestii żydożercy   Aboubakr   2020-01-14
Państwa arabskie mają wiele do wygrania normalizując stosunki z Izraelem   Dabbas   2020-01-12
Palestyńczycy: ”Cudzoziemcy” w arabskim kraju   Toameh   2020-01-07
Bliskowschodni Arab chwali ”niesłychane osiągnięcia” Izraela, krytykuje ”tyrańskie dynastie”   Dabbas   2019-12-31
Czy kryzys ekonomiczny Jordanii może rozwiązać konflikt izraelsko-palestyński?   Dabbas   2019-12-22

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Walka z malarią


Przedwyborcza kampania


Nowy ateizm


Rzeczywiste łamanie


Jest lepiej


Aburd


Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHO


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk