Prawda

Piątek, 8 grudnia 2023 - 06:34

« Poprzedni Następny »


Dlaczego Palestyńczycy świętują mordowanie Żydów


Khaled Abu Toameh 2022-04-24

Świętowanie, jakie odbywało się na Zachodnim Brzegu i w Strefie Gazy po niedawnych zamachach terrorystycznych w Izraelu, jest kolejnym sygnałem radykalizacji Palestyńczyków i ich odmowy uznania prawa Izraela do istnienia. Na zdjęciu: Śmiertelne ofiary zamachu w Tel Awiwie.
Świętowanie, jakie odbywało się na Zachodnim Brzegu i w Strefie Gazy po niedawnych zamachach terrorystycznych w Izraelu, jest kolejnym sygnałem radykalizacji Palestyńczyków i ich odmowy uznania prawa Izraela do istnienia. Na zdjęciu: Śmiertelne ofiary zamachu w Tel Awiwie.

Świętowanie, jakie odbywało się na Zachodnim Brzegu [tj. w Judei i Samarii. MK] i w Strefie Gazy po niedawnych zamachach terrorystycznych w Izraelu, jest kolejnym sygnałem radykalizacji Palestyńczyków i ich odmowy uznania prawa Izraela do istnienia.


Wyrazy radości, kiedy Palestyńczycy wyszli na ulice, by rozdawać słodycze i skandować hasła poparcia dla terrorystów, przypominają świętowanie, jakie miało miejsce, kiedy iracki dyktator Saddam Husajn wystrzelił pociski na Izrael podczas pierwszej wojny w Zatoce w 1991 roku, lub kiedy Hamas, Fatah, Palestyński Islamski Dżihad i inne grupy terrorystyczne dokonywały samobójczych zamachów bombowych, mordując setki Izraelczyków podczas drugiej intifady, która wybuchła w 2000 roku. 


Poza zademonstrowaniem braku szacunku dla ludzkiego życia i poparcia dla terrorystów to świętowanie raz jeszcze dowodzi, że Palestyńczyk, który morduje Żyda, jest bohaterem, podczas gdy ten, który dąży do pokoju z Izraelem, jest zdrajcą.


Według sondażu opinii publicznej opublikowanego 22 marca, poparcie Palestyńczyków dla “walki zbrojnej” przeciwko Izraelowi wzrosło z 42% trzy miesiące temu do 44%.


W leksykonie Palestyńczyków “walka zbrojna” jest eufemizmem dla rozmaitych rodzajów terroryzmu wobec Izraela, od rzucania kamieniami do strzelania z broni palnej, zamachów nożowniczych, taranowania samochodami, salw rakietowych i bombowych zamachów samobójczych.


Sondaż prowadzony przez Palestyński Ośrodek Badań Polityki i Sondaży, pokazał, że większość aż 70% sprzeciwia się procesowi pokojowemu z Izraelem.


Gdyby nowe wybory prezydenckie odbywały się dzisiaj w Autonomii Palestyńskiej (AP), Ismail Hanija, przywódca Hamasu, wspieranej przez Iran grupy terrorystycznej, która dąży do zniszczenia Izraela, pokonałby prezydenta AP Mahmouda Abbasa, pokazuje sondaż. Ponadto większość Palestyńczyków powiedziała, że będą głosować na Hamas w wyborach parlamentarnych.


73% Palestyńczyków chce, by 86-letni Abbas odszedł ze stanowiska. Poprzednie sondaże wskazywały, że niemal 80% społeczeństwa chce odejścia Abbasa.


Podczas gdy większość Palestyńczyków mówi, że chcą odejścia prezydenta ze sceny, administracja USA wydaje się należeć do tych nielicznych na arenie międzynarodowej, którzy nadal układają się z Abbasem i w nim pokładają nadzieję na tak zwane rozwiązanie w postaci dwóch państw i pokój z Izraelem.


Po ostatnim spotkaniu z Abbasem w Ramallah 27 marca sekretarz stanu USA Antony Blinken raz jeszcze powtórzył zobowiązanie administracji Bidena do „podstawowej zasady” rozwiązania w postaci dwóch państw:  

"Palestyńczycy i Izraelczycy tak samo zasługują na życie z równą wolnością, możliwościami, bezpieczeństwem i godnością, i wierzymy, że najskuteczniejszy sposób zrealizowania tej podstawowej zasady jest przez dwa państwa”.

A oto niewygodna prawda dla Blinkena: sondaż przeprowadzony na jeden tydzień przed jego przybyciem do Ramallah, de facto stolicy Palestyńczyków, pokazał, że większość Palestyńczyków (58%) sprzeciwia się rozwiązaniu w postaci dwóch państw. Dlaczego? Nie wierzą w prawo Izraela do istnienia.


Ci Palestyńczycy chcą pokoju bez Izraela, nie pokoju z Izraelem. Jedyny pokój, jaki sobie wyobrażają, to ten, w którym Izrael przestaje istnieć.  


Dlatego też – jak pokazuje ten i wcześniejsze sondaże – większość Palestyńczyków popiera Hamas, którego Karta otwarcie wzywa do likwidacji Izraela.  


Dla nich jest religijnym obowiązkiem działanie na rzecz “wyzwolenia całej Palestyny, od rzeki Jordan do Morza Śródziemnego”. Artykuł 11 Karty Hamasu stanowi:

"Islamski Ruch Oporu [Hamas] wierzy, że ziemia Palestyny jest islamskim Wakf, poświęconym przyszłym pokoleniom muzułmanów aż do Dnia Sądu Ostatecznego. Ona, ani żadna jej część nie może być zaprzepaszczona; z niej ani żadnej jej części nie można zrezygnować".

Artykuł 15 mówi:

"Dzień, w którym wrogowie uzurpują sobie muzułmańską ziemię, dżihad [święta wojna] staje się indywidualnym obowiązkiem każdego muzułmanina. W obliczu żydowskiej uzurpacji Palestyny, podniesienie sztandaru dżihadu jest obowiązkowe”.

Karta Hamasu przypomina także muzułmanom o słynnym powiedzeniu proroka Mahometa: 

"Dzień Sądu Ostatecznego nie nadejdzie, aż muzułmanie będą walczyć z Żydami, a Żydzi będą chować się za kamienie i drzewa. Kamienie i drzewa zawołają: O muzułmaninie, o sługo Allaha, za mną jest Żyd, przyjdź i zabij go”.

Ponadto w sondażu stwierdzono, że olbrzymia większość Palestyńczyków (73%) wierzy, że Koran zawiera proroctwo dotyczące końca Izraela. Jednak większość (57%) nie wierzy koncepcji oznajmionej przez kilku muzułmańskich uczonych, że wersety Koranu przepowiadają dokładną datę końca Izraela: 2022 rok.


Tak więc olbrzymia większość Palestyńczyków jest przekonana, że Koran istotnie zawiera słowa o końcu Izraela, tylko nie są pewni, kiedy to się zdarzy. To przekonanie jest jasnym wyrazem pobożnych życzeń Palestyńczyków, szczególnie tych, którzy wiwatują, tańczą i rozdają słodycze, by świętować zamachy terrorystyczne w izraelskich miastach Beer Szewa, Bnei Brak i Tel Awiw w ostatnich kilku tygodniach.


Chwaląc obecną falę zamachów terrorystycznych w Izraelu, przywódca Hamasu Mahmoud Zahar powiedział 9 kwietnia: „Te powtarzające się heroiczne operacje dowodzą wyraźnego faktu – że nie ma przyszłości dla Żydów na naszej palestyńskiej ziemi”.


Jak pokazuje sondaż, to przywódców takich jak Zahar wolą Palestyńczycy jako swojego prezydenta. Palestyński przywódca, który mówi o zniszczeniu Izraela i mordowaniu Żydów, ma większe szanse na wybór, niż taki, który mówi, że jest przeciwny terroryzmowi i chce pracować na rzecz osiągnięcia rozwiązania w postaci dwóch państw.


Dla Palestyńczyków jest dużo ważniejsze, by ktoś był absolwentem izraelskiego więzienia niż absolwentem dowolnego uniwersytetu. Dlatego były premier Salam Fajjad, znany ekonomista wykształcony w USA, zdobył tylko dwa miejsca, kiedy jego lista stawała do wyborów parlamentarnych w 2006 roku. Brak popularności Fajjada głównie przypisuje się faktowi, że nigdy nie siedział w izraelskim więzieniu za mordowanie lub kaleczenie Żydów ani nie brał udziału w działalności terrorystycznej przeciwko Izraelowi.


Jednym z powodów tej rosnącej radykalizacji Palestyńczyków jest wściekłe podżeganie przez Abbasa i Autonomię Palestyńską przeciwko Izraelowi i Żydom.


W dniach i tygodniach przed początkiem tej fali terroryzmu palestyńscy przywódcy mówili swojej ludności, że Żydzi planują zbezcześcić i popełnić zbrodnie wobec meczetu Al-Aksa w Jerozolimie. To takie oszczerstwa podbechtują terrorystów i wzmacniają motywacje do mordowania Żydów. Jest to także ten rodzaj podżegania, który pcha więcej Palestyńczyków w szeroko otwarte ramiona Hamasu i innych ekstremistów.


Palestyńczykom, którzy świętują mordowanie Żydów, ich liderzy powiedzieli, że celem terroryzmu jest powstrzymanie Izraela przed “popełnieniem zbrodni” wobec meczetu Al-Aksa. Oczywiście jest to kompletnie fałszywe, ponieważ od początku ramadanu dziesiątki tysięcy muzułmańskich wiernych swobodnie i bezpiecznie przychodziło do tego meczetu na modły.


Jest to kolejny przykład tego, jak palestyńscy przywódcy radykalizują własną ludność do punktu, w którym zamordowanie młodych, żydowskich mężczyzn, spokojnie siedzących w barze w centrum Tel Awiwu jest powodem publicznego świętowania. Palestyńczycy zostali zradykalizowani i wyprano im mózgi  do punktu, w którym słowa o pokoju z Izraelem lub rozwiązaniu w postaci dwóch państw postrzegają jako wezwanie do mordowania.  


Administracja Bidena tymczasem nadal udaje, że Abbas i jego rząd są wiarygodnymi partnerami, i że Izraelczycy i Amerykanie mogą z nim negocjować.


Byłoby bardziej pożyteczne, gdyby Biden potępił świętowanie i publicznie naciskał na palestyńskie kierownictwo, by natychmiast zatrzymało olbrzymią kampanię podżegania przeciwko Izraelowi i gloryfikowania Palestyńczyków, którzy mordują Żydów.


Ignorowanie scen radości na palestyńskiej ulicy i dalsze udawanie, że Autonomia Palestyńska jest wiarygodnym partnerem pokoju, doprowadzi tylko do większej przemocy i rozlewu krwi. Pora, by administracja Bidena i inny zachodni darczyńcy zaczęli walić pięścią w stół i żądać zakończenia trującej kampanii delegitymizowania Izraela i demonizowania Żydów. Do czasu, kiedy to się zdarzy, nadal będziemy widzieć Palestyńczyków tańczących i rozdających słodycze, ponieważ żydowska krew płynie u ich stóp.  


Why Palestinians Celebrate the Murder of Jews

Gatestone Institute, 12 kwietnia 2022

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaKhaled Abu Toameh - urodzony w 1963 r. w Tulkarem na Zachodnim Brzegu, palestyński dziennikarz, któremu wielokrotnie grożono śmiercią. Publikował między innymi w "The Jerusalem Post", "Wall Street Journal", "Sunday Times", "U.S. News", "World Report", "World Tribune", "Daily Express" i palestyńskim dzienniku "Al-Fajr". Od 1989 roku jest współpracownikiem i konsultantem NBC News.

Skomentuj Wyślij artykuł do znajomego: Wydrukuj


Dysydenci

Znalezionych 310 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Hamas morduje także muzułmanów   Toameh   2023-12-07
Jestem Arabem i nie rozumiem, dlaczego świat nie może uznać żydowskiego bólu   Abdul-Hussain   2023-11-23
Gaza i narracja dekolonizacji   Abdul-Hussain   2023-11-14
Terroryzm Hamasu jest wymierzony nie tylko w Izrael, ale przeciwko moim palestyńskim braciom i siostrom w Gazie   Eid   2023-11-13
Luai Ahmed: Jemeński Szwed wypowiada się na temat wojny Izraela z Hamasem   Oz   2023-11-08
Egipski dziennikarz o zbrodniach  Hamasu     2023-10-31
Arabscy użytkownicy mediów społecznościowych: Bezczeszczenie zwłok, gwałcenie dziewcząt, porywanie starych kobiet są sprzeczne z islamem     2023-10-14
Syjonizm jest wzorem dla rdzennej ludności   Trotter   2023-09-15
Jak możemy prowadzić właściwą debatę, skoro nie mówimy już tym samym językiem?   Dawkins   2023-08-30
Izraelskie elity buntują się przeciwko demokracjiArchitekci protestów przeciwko Bibi jasno określają swoje motywy: obrona elit przed masami   Taub   2023-08-23
Plan Iranu zamiany Zachodniego Brzegu w bazę terroru   Tawil   2023-08-21
Milczenie owiecDla amerykańskich badaczy Iranu walka z prawicą jest ważniejsza niż krytykowanie reżimu – czy słuchanie Irańczyków   Khameneh   2023-08-18
Profesor z Teheranu: Mniej niż 10% Irańczyków chce unicestwienia Izraela   Fitzgerald   2023-04-13
Fatwa potępia Hamas za rakiety, które spadły w Gazie, za dzieci-żołnierzy, za ludzkie tarcze i za profanowanie Ramadanu   Amos   2023-04-04
Zabijanie Żydów wnosi radość w serca Palestyńczyków   Tawil   2023-02-28
Czy świat wysłucha opowieści o losie Palestyńczyków w Gazie?   Haddad   2023-02-17
Irańskie kobiety przeciw pobożnym zbirom   Koraszewski   2022-12-05
Czy pojedynczy protest może coś zmienić?   Sarin   2022-10-28
Islamski uczony o islamskim zacofaniu     2022-08-22
Moje spotkanie z Salmanem Rushdiem – czy będę kolejną ofiarą?   Abdel-Samad   2022-08-18
Przywódcy Libanu są “oderwani od rzeczywistości”   Toameh   2022-08-10
Likwidacja islamskiego terroryzmu wymaga wymazania ekstremizmu z programów szkolnych, rozwijania wiedzy, tolerancji i humanizmu     2022-06-13
Opowieść o dwóch kobietach zajmujących się nauką     2022-05-24
Znieść „Dzień Nakby”   Eid   2022-05-15
Jestem Południowoafrykańczykiem. Nie mówcie mi, że w Izraelu jest jakiś apartheid   Mokgomole   2022-05-05
Administracja Bidena ignoruje to, co Palestyńczycy rzeczywiście mówią   Toameh   2022-04-29
Dlaczego Palestyńczycy świętują mordowanie Żydów   Toameh   2022-04-24
Jak Palestyńczycy bezczeszczą święte miejsca wszystkich, włącznie z własnymi   Tawil   2022-04-23
Przemówienie Josepha Haddada do członków irlandzkiego parlamentu (24 lutego 2022)   Haddad   2022-03-12
Wojna ONZ z żydowską Jerozolimą   Trotter   2022-01-06
Prosta wiara dziecka   Mansour   2021-12-19
Czy Palestyńczycy wybierają terroryzm czy pokój? Abbas wybiera jedno i drugie   Toameh   2021-12-09
Gdyby Izraelczycy nazwali swoje państwo Palestyną     2021-12-05
Palestyński dżihad przeciwko Żydom   Tawil   2021-12-01
Dlaczego Palestyńczycy wolą pracować w Izraelu   Toameh   2021-10-20
Opowieść ku przestrodze o ściganiu zwolenników normalizacji arabsko-izraelskiej   Tobin   2021-10-11
Izrael: najgorsza rzecz, jaka przydarzyła się islamowi   Pandavar   2021-10-02
Żelazna Kopuła chroni nie tylko Żydów   Eid   2021-09-30
Naruszenia” praw, o które nie dba Rada Bezpieczeństwa ONZ   Toameh   2021-08-09
Pułapki palestyńskiej wyjątkowości   Aboubakr   2021-07-29
Ulice Gazy są piękniejsze niż ulice Bagdadu     2021-07-28
Bojkot ogłoszony przez Ben & Jerry szkodzi Palestyńczykom   Eid   2021-07-23
“Aktywista praw człowieka”, który kocha tyranów   Abdul-Hussain   2021-07-05
Pora, by Ilhan Omar i cała “Brygada” dowiedziały się prawdy o Izraelu i Hamasie   Eid   2021-07-03
Kongresmenka, która nigdy nie stała się Amerykanką   Abdul-Hussain   2021-06-23
Bliski Wschód: Dzwon alarmowy dla administracji Bidena   Toameh   2021-06-16
Hamas i Iran zamienili Gazę w cmentarz dla dzieci   Toameh   2021-06-09
To Hamas, a nie Izrael, jest winny najnowszego rozlewu krwi   Eid   2021-05-24
Jak zawarłem pokój z Izraelem   Abdul-Hussain   2021-05-21
Bohaterzy chińskiego narodu   Jackoby   2021-04-24
Demokraci na amerykańskim uniwersytecie wymazują palestyńskie głosy   Eid   2021-04-08
Europa, islam i polityka   Dabbas   2021-03-23
Palestyńczycy: Co znaczy prawdziwa edukacja   Toameh   2021-02-24
Prawda o finansowej pomocy dla Autonomii Palestyńskiej   Kedar   2021-02-21
Więcej korupcji, kiedy Biden wznawia pomoc finansową   Tawil   2021-02-20
Irańscy dysydenci proszą USA o utrzymanie “maksymalnego nacisku”   Bergman   2021-02-13
Irański duchowny wzywa do pokoju z Izraelem   Fitzgerald   2021-02-10
Iran zamienia Gazę w magazyn broni   Toameh   2021-02-03
Palestyńczycy: ofiary arabskiego kraju   Toameh   2021-01-30
Zdefiniowanie narzędzi do pomiaru stopnia radykalizmu islamu jest niezbędne dla pokonania radykalizmu   Hamid   2021-01-29
Palestyński plan nabrania administracji Bidena   Tawil   2021-01-29
Liban chce zakończenia irańskiej okupacji   Toameh   2021-01-26
Marokański intelektualista: Porozumienie z Izraelem przynosi Maroku korzyści,   a nie szkody, jak twierdzą niektórzy   Assid   2021-01-22
Arabowie: Niezwykle ważny głos na rzecz pokoju   Toameh   2021-01-14
Palestyński dziennikarz i były polityk o Bractwie Muzułmańskim   Sadek   2021-01-13
ONZ nagradza irańskie potworności   Bergman   2020-11-05
Potrzebujemy tej zmiany w świecie arabskim   Al Nuaimi   2020-08-28
Palestyńska wojna z historią   Tawil   2020-08-20
Zmiana marki kalifatu – nigdy niekończący się, dystopijny mit   Mahmoud   2020-08-13
Palestyńczycy: Popieramy obozy koncentracyjne dla muzułmanów w Chinach   Toameh   2020-08-12
Dlaczego Palestyńczycy popełniają samobójstwa?   Toameh   2020-08-02
Palestyńczycy: Akceptuj zachodnie fundusze, głosuj na dżihad   Toameh   2020-07-30
Przyczynek do działalności skazanej na przegraną   Koraszewski   2020-07-21
Jak Palestyńczycy terroryzują własną ludność   Tawil   2020-07-13
Co kanadyjski żołnierz uświadomił mi o IDF   Dandachi   2020-06-12
Czyje głosy w dzisiejszym Izraelu są najsilniej syjonistyczne i najmniej przepraszające?   Oz   2020-06-09
Doradzanie palestyńskim przywódcom, by działali racjonalnie, jest skrajnie irracjonalne     2020-06-05
Palestyńczycy: Jedzenie posiłku z Żydami jest przestępstwem   Toameh   2020-06-02
Palestyńskie mity i izraelska rzeczywistość     Dabbas   2020-05-29
Koronawirus: Bohaterowie Chin, którzy zniknęli, i milczenie Zachodu   Meotti   2020-05-20
Co byłoby, gdyby Izrael zniknął?   Mahmoud   2020-05-18
Palestyńczycy i wirus normalizacji   Toameh   2020-05-06
Koronawirus: więcej palestyńskich oszczerstw przeciwko Izraelowi   Toameh   2020-05-01
Koronawirus w Turcji: Rząd atakuje lekarzy    Şahin   2020-04-15
Hamas: nowy pretekst do atakowania Izraela   Toameh   2020-04-12
List 100 irańskich naukowców i działaczy politycznych do Chameiniego: „Ty jesteś głównym winowajcą katastrofy narodowej”     2020-04-07
Palestyńscy przywódcy używają koronawirusa do atakowania Izraela   Toameh   2020-03-21
Palestyńczycy powtarzają oszczerstwa o rytuale krwi, podczas gdy Izrael ratuje ich życie   Toameh   2020-03-10
Prawdziwy powód, dla którego izraelscy Arabowie nie chcą żyć w ”Palestynie”   Toameh   2020-02-05
Dlaczego niektórzy Palestyńczycy kochają Solejmaniego   Toameh   2020-02-04
Abbas wybiera Hamas zamiast pokoju z Izraelem   Toameh   2020-01-31
Polityczny islam niszczy społeczeństwa   Gürcanli   2020-01-30
Palestyńczycy w Syrii: kolejny rok śmierci i udręki   Toameh   2020-01-18
O kwestii żydożercy   Aboubakr   2020-01-14
Państwa arabskie mają wiele do wygrania normalizując stosunki z Izraelem   Dabbas   2020-01-12
Palestyńczycy: ”Cudzoziemcy” w arabskim kraju   Toameh   2020-01-07
Bliskowschodni Arab chwali ”niesłychane osiągnięcia” Izraela, krytykuje ”tyrańskie dynastie”   Dabbas   2019-12-31
Czy kryzys ekonomiczny Jordanii może rozwiązać konflikt izraelsko-palestyński?   Dabbas   2019-12-22
Czego mógłby dokonać świat arabski, gdyby zawarł pokój z Izraelem   Dabbas   2019-12-13
Ignoranci nazywają feminizm herezją, nie rozumiejąc, czym on jest   Al-Budair   2019-12-10

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Walka z malarią


Przedwyborcza kampania


Nowy ateizm


Rzeczywiste łamanie


Jest lepiej


Aburd


Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHO


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk