Prawda

Poniedziałek, 26 lutego 2024 - 12:18

« Poprzedni Następny »


Palestyński plan nabrania administracji Bidena


Bassam Tawil 2021-01-29

Zaproponowane przez prezydenta Autonomii Palestyńskiej, Mahmouda Abbasa palestyńskie wybory, są częścią planu oszukania społeczności międzynarodowej, szczególnie USA i UE, by uwierzyli, że Palestyńczycy mówią poważnie o przeprowadzeniu dużych reform, kończąc finansową i administracyjną korupcję i angażując się w kolejny proces pokojowy z Izraelem. Na zdjęciu: Abbas 2 lutego 2020 zapowiada zerwanie umowy o bezpieczeństwie z Izraelem. (Zdjęcie: zrzut z ekranu z wideo)
Zaproponowane przez prezydenta Autonomii Palestyńskiej, Mahmouda Abbasa palestyńskie wybory, są częścią planu oszukania społeczności międzynarodowej, szczególnie USA i UE, by uwierzyli, że Palestyńczycy mówią poważnie o przeprowadzeniu dużych reform, kończąc finansową i administracyjną korupcję i angażując się w kolejny proces pokojowy z Izraelem. Na zdjęciu: Abbas 2 lutego 2020 zapowiada zerwanie umowy o bezpieczeństwie z Izraelem. (Zdjęcie: zrzut z ekranu z wideo)

W tydzień po rozpoczęciu 17. roku czteroletniej kadencji na urzędzie prezydent Autonomii Palestyńskiej, Mahmoud Abbas, wreszcie ogłosił nowe parlamentarne i prezydenckie wybory zaplanowane na maj i lipiec 2021 roku.  


Moment tego oświadczenia został starannie wybrany tak, by zbiegał się z tygodniem inauguracyjnym prezydenta Joego Bidena i by był odpowiedzią na naciski Unii Europejskiej.


Oznajmienie Abbasa, które wielu Palestyńczyków traktuje równie poważnie, jak potraktowaliby informację o rzekomym dostrzeżeniu UFO, jest częścią próby przypochlebienia się administracji Bidena i władzom UE.


Istnieje tylko jedno słowo do określenia oświadczenia Abbasa: oszustwo.


Palestyńskie wybory zaproponowane przez prezydenta Autonomii Palestyńskiej, Mahmouda Abbasa, są częścią planu oszukania społeczności międzynarodowej, szczególnie USA i UE, by uwierzyli, że Palestyńczycy mówią poważnie o przeprowadzeniu dużych reform, kończąc finansową i administracyjną korupcję i angażując się w kolejny proces pokojowy z Izraelem.


Abbas, który bojkotował administrację prezydenta Donalda Trumpa od grudnia 2017 roku, ma nadzieję, że administracja Bidena wznowi finansową pomoc dla Palestyńczyków i UNRWA; ponownie otworzy misję dyplomatyczną OWP w Waszyngtonie i unieważni uznanie przez USA Jerozolimy jako stolicy Izraela.


Abbas nie wezwał do wyborów dlatego, że nagle uwierzył w demokrację i pluralizm lub dlatego, że chce utorować drogę do władzy nowym i młodym przywódcom. Abbas nie wezwał do wyborów dlatego, że chce dać Palestyńczykom możliwość wyboru nowych przywódców w wolnym i uczciwym procesie wyborczym.  


A może 85-letni Abbas wezwał do wyborów, ponieważ chce przejść na emeryturę i spędzać czas na zabawach z wnukami. Lepiej na to nie liczyć.


Abbas nie tylko nie ma żadnych planów zejścia ze sceny politycznej, już powiedział, że rozważa własną kandydaturę w wyborach prezydenckich, jeśli rzeczywiście odbędą się 31 lipca.


Istnieje jeden i tylko jeden powód, dla którego Abbas mówi teraz o przeprowadzeniu wyborów: żeby nadal czerpać ze skarbca, jakim są dla niego rządy Ameryki i Europy. Abbas chce pieniędzy, by zapewnić kontynuację swojej dyktatorskiej władzy nad Palestyńczykami.  


Doskonale wie, że bez pieniędzy z USA i UE jego reżim nie przeżyłby ani jednego dnia. Abbas wie także, że bez obecności sił bezpieczeństwa Izraela na Zachodnim Brzegu Hamas i jego inni wrogowie polityczni z łatwością odsunęliby go od władzy.


Abbas próbuje pokazać administracji Bidena i Europejczykom, że nie jest autokratą ani nie mającym legitymacji władcą, którego kadencja zakończyła się w styczniu 2009 roku.


W dodatku do pieniędzy Abbas prawdopodobnie ma również nadzieję, że farsa wyborcza przekona Amerykanów i Europejczyków by poparli jego plan zorganizowania międzynarodowej konferencji o „pokoju” na Bliskim Wschodzie.


Abbas nie chce powrotu do bezpośrednich negocjacji z Izraelem: wie, że Izrael nie może zgodzić się na 100% jego żądań (pełne wycofanie się do linii sprzed 1967 roku i „prawo powrotu dla milionów „palestyńskich uchodźców” wraz z potomkami do Izraela).


Abbas ma nadzieję, że taka międzynarodowa konferencja pod auspicjami Narodów Zjednoczonych, Unii Europejskiej, Rosji i Chin narzuci Izraelowi rozwiązanie. Abbas chce tylko jednego rozwiązania: pełnego wycofania się Izraela do linii sprzed 1967 roku, włącznie z wschodnią Jerozolimą i ustanowienią palestyńskiego państwa, które niewątpliwie będzie w przyszłości użyte jako odskocznia do prowadzenia wojny z Izraelem.


Jeśli rywale Abbasa z Hamasu wygrają parlamentarne i prezydenckie wybory, przyszłe państwo palestyńskie, którego założenie jest ambicją Abbasa, będzie wspieranym przez Iran islamistycznym reżimem terroru, podobnym do mini-państwa, jakie już istnieje w rządzonej przez Hamas Strefie Gazy.  


W 2006 roku Hamas pokonał frakcję Abbasa, Fatah, w wyborach parlamentarnych, wywołując zaciekłą i krwawą walkę o władzę między tymi dwiema rywalizującymi partiami. U szczytu konfliktu, latem 2007 roku, zbrojni hamasowcy zrzucali aktywistów Fatahu z dachów wysokich budynków i zabili również setki innych.


Od tego czasu Palestyńczycy mają dwa niezależne i suwerenne mini-państwa: jedno na wschód od Izraela na “Zachodnim Brzegu” rzeki Jordan; i jedno na  zachód od Izraela, w Strefie Gazy. Strefa Gazy, w które panują Hamas, Islamski Dżihad i inne palestyńskie grupy terrorystyczne, jest używana jako odskocznia do prowadzenie rozmaitych ataków terrorystycznych na Izrael włącznie ze ostrzeliwaniem dziesiątkami tysięcy rakiet Izraela przez ostatnich 15 lat.


Przywódcy Hamasu chętnie powitali oświadczenie Abbasa. Mówią, że zamierzają wziąć udział w wyborach. Hamas ma teraz nadzieję na powtórzenie zwycięstwa z wyborów parlamentarnych 2006 roku.


Badania opinii publicznej pokazały, że ponad 60% Palestyńczyków chciałoby odejścia Abbasa. To znaczy, że olbrzymia większość Palestyńczyków nie ufa Abbasowi i jego ekipie z Fatahu.


W 2006 roku wielu Palestyńczyków głosowało na Hamas, ponieważ mieli dość korupcji i niekompetencji Fatahu.  


Sondaże
 pokazują teraz, że poglądy wielu Palestyńczyków wobec Abbasa i Fatahu nie zmieniły się, co znaczy, że Hamas ma dużą szansę na zdobycie kolejnego zwycięstwa w nadchodzących wyborach. Kolejne zwycięstwo Hamasu oznacza, że Zachodni Brzeg stanie się jeszcze jedną terrorystyczną enklawą rządzoną przez palestyńskich sojuszników i marionetki Iranu. Dzięki obecności Izraela na Zachodnim Brzegu jest tam mniej terroryzmu. Jeśli Izrael wycofa się, Zachodni Brzeg wpadnie w ręce Hamasu i Islamskiego Dżihadu, którzy zaczną ostrzeliwać Izrael w ten sam sposób, w jaki robią to od lat z Gazy.   


Przypomnienia o niebezpiecznych ambicjach Hamasu dostarczył 18 stycznia 2021 roku sam ich przywódca, Ismail Hanija.


Przemawiając na konferencji  w Teheranie Hanija powiedział, że “opór” przeciwko Izraelowi pozostaje „idealnym wyborem” i „strategiczną opcją” jego grupy.


"Opór" jest eufemizmem na kontynuowanie wojny terroru przeciwko Izraelowi z użyciem rakiet, zamachowców-samobójców, taranowaniem samochodami, strzelaniem i atakami nożowniczymi, jak również rzucaniem kamieni i koktajli Mołotowa, atakując izraelskich żołnierzy i cywilów.  


Oczekuje się, że na początku lutego przywódcy Fatahu i Hamasu spotkają się w stolicy Egiptu, Kairze, żeby przedyskutować przygotowania do wyborów. Obie strony mówią, że chcą osiągnąć porozumienie nie tylko w sprawie wyborów, ale także „prawdziwe partnerstwo”. Przywódcy Fatahu i Hamasu są skłonni odłożyć chwilowo na bok swoje różnice, by stworzyć zjednoczony front przeciwko Izraelowi.


Abbas chce pieniędzy, podczas gdy Hamas chce legitymizacji i uznania przez międzynarodową społeczność. Hamas, oczywiście, chce także rozciągnąć swoje panowanie na Zachodni Brzeg, obalić Abbasa i kontynuować swój plan zniszczenia Izraela.


Dla Abbasa i Fatahu mówienie o wyborach jest ważne, bo chcą oszukać USA i UE, by dali im więcej pieniędzy. Hamas, ze swe strony, ma nadzieję, że wybory zalegitymizują go w społeczności międzynarodowej i zamienią w akceptowalnego gracza na palestyńskiej arenie.


Gdyby Fatah i Hamas rzeczywiście dbali o demokrację i o interesy swojej ludności, przeprowadziliby wybory dawno temu. Te dwie strony jednak spędziły ostatnie 15 lat walcząc ze sobą, torturując i aresztując zwolenników przeciwnika, oraz odmawiając swojej ludności zarówno wolnych wyborów, jak i podstawowych swobód obywatelskich.


Palestyńczycy żyją pod dwiema dyktaturami: jedna rządzi na Zachodnim Brzegu, a druga w Strefie Gazy. Wybory, nawet jeśli się odbędą, nie wyłonią nowych przywódców. Dadzą sługusów Fatahu i pachołków Hamasu, którzy posłusznie kłaniają się swoim skorumpowanym bossom.


The Palestinian Plan to Dupe the Biden Administration

Gatestone Institute, 22 stycznia 2021

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

 
Bassam Tawil 

Muzułmański badacz i publicysta mieszkający na Bliskim Wschodzie. 


Skomentuj Tipsa en vn Wydrukuj


Dysydenci

Znalezionych 317 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Prawdziwa śmierć w kognitywnej wojnie   Koraszewski   2024-02-23
„Dlaczego Hamas nie pójdzie do piekła i nie ukryje się tam?”: Inne głosy z Gazy   Tawil   2024-02-17
Hamas zainwestował wszystko w beznadziejną wojnę     2024-02-10
Egipski analityk w libańskiej telewizji: Hamas jest problemem; Arabowie muszą przestać myśleć, że Izrael zniknie; Hezbollah przejął Liban”     2024-01-15
Czy Autonomię Palestyńską można „zrekonstruować”?   Tawil   2023-12-11
Jak ci popierający Hamas zachodni liberałowie śmią twierdzić, że przemawiają w moim imieniu, Araba, który cierpiał z powodu islamskiego terroru   Abdul-Hussain   2023-12-09
Dwaj marokańscy intelektualiści potępiają Hamas; inni ich potępiają     2023-12-08
Hamas morduje także muzułmanów   Toameh   2023-12-07
Jestem Arabem i nie rozumiem, dlaczego świat nie może uznać żydowskiego bólu   Abdul-Hussain   2023-11-23
Gaza i narracja dekolonizacji   Abdul-Hussain   2023-11-14
Terroryzm Hamasu jest wymierzony nie tylko w Izrael, ale przeciwko moim palestyńskim braciom i siostrom w Gazie   Eid   2023-11-13
Luai Ahmed: Jemeński Szwed wypowiada się na temat wojny Izraela z Hamasem   Oz   2023-11-08
Egipski dziennikarz o zbrodniach  Hamasu     2023-10-31
Arabscy użytkownicy mediów społecznościowych: Bezczeszczenie zwłok, gwałcenie dziewcząt, porywanie starych kobiet są sprzeczne z islamem     2023-10-14
Syjonizm jest wzorem dla rdzennej ludności   Trotter   2023-09-15
Jak możemy prowadzić właściwą debatę, skoro nie mówimy już tym samym językiem?   Dawkins   2023-08-30
Izraelskie elity buntują się przeciwko demokracjiArchitekci protestów przeciwko Bibi jasno określają swoje motywy: obrona elit przed masami   Taub   2023-08-23
Plan Iranu zamiany Zachodniego Brzegu w bazę terroru   Tawil   2023-08-21
Milczenie owiecDla amerykańskich badaczy Iranu walka z prawicą jest ważniejsza niż krytykowanie reżimu – czy słuchanie Irańczyków   Khameneh   2023-08-18
Profesor z Teheranu: Mniej niż 10% Irańczyków chce unicestwienia Izraela   Fitzgerald   2023-04-13
Fatwa potępia Hamas za rakiety, które spadły w Gazie, za dzieci-żołnierzy, za ludzkie tarcze i za profanowanie Ramadanu   Amos   2023-04-04
Zabijanie Żydów wnosi radość w serca Palestyńczyków   Tawil   2023-02-28
Czy świat wysłucha opowieści o losie Palestyńczyków w Gazie?   Haddad   2023-02-17
Irańskie kobiety przeciw pobożnym zbirom   Koraszewski   2022-12-05
Czy pojedynczy protest może coś zmienić?   Sarin   2022-10-28
Islamski uczony o islamskim zacofaniu     2022-08-22
Moje spotkanie z Salmanem Rushdiem – czy będę kolejną ofiarą?   Abdel-Samad   2022-08-18
Przywódcy Libanu są “oderwani od rzeczywistości”   Toameh   2022-08-10
Likwidacja islamskiego terroryzmu wymaga wymazania ekstremizmu z programów szkolnych, rozwijania wiedzy, tolerancji i humanizmu     2022-06-13
Opowieść o dwóch kobietach zajmujących się nauką     2022-05-24
Znieść „Dzień Nakby”   Eid   2022-05-15
Jestem Południowoafrykańczykiem. Nie mówcie mi, że w Izraelu jest jakiś apartheid   Mokgomole   2022-05-05
Administracja Bidena ignoruje to, co Palestyńczycy rzeczywiście mówią   Toameh   2022-04-29
Dlaczego Palestyńczycy świętują mordowanie Żydów   Toameh   2022-04-24
Jak Palestyńczycy bezczeszczą święte miejsca wszystkich, włącznie z własnymi   Tawil   2022-04-23
Przemówienie Josepha Haddada do członków irlandzkiego parlamentu (24 lutego 2022)   Haddad   2022-03-12
Wojna ONZ z żydowską Jerozolimą   Trotter   2022-01-06
Prosta wiara dziecka   Mansour   2021-12-19
Czy Palestyńczycy wybierają terroryzm czy pokój? Abbas wybiera jedno i drugie   Toameh   2021-12-09
Gdyby Izraelczycy nazwali swoje państwo Palestyną     2021-12-05
Palestyński dżihad przeciwko Żydom   Tawil   2021-12-01
Dlaczego Palestyńczycy wolą pracować w Izraelu   Toameh   2021-10-20
Opowieść ku przestrodze o ściganiu zwolenników normalizacji arabsko-izraelskiej   Tobin   2021-10-11
Izrael: najgorsza rzecz, jaka przydarzyła się islamowi   Pandavar   2021-10-02
Żelazna Kopuła chroni nie tylko Żydów   Eid   2021-09-30
Naruszenia” praw, o które nie dba Rada Bezpieczeństwa ONZ   Toameh   2021-08-09
Pułapki palestyńskiej wyjątkowości   Aboubakr   2021-07-29
Ulice Gazy są piękniejsze niż ulice Bagdadu     2021-07-28
Bojkot ogłoszony przez Ben & Jerry szkodzi Palestyńczykom   Eid   2021-07-23
“Aktywista praw człowieka”, który kocha tyranów   Abdul-Hussain   2021-07-05
Pora, by Ilhan Omar i cała “Brygada” dowiedziały się prawdy o Izraelu i Hamasie   Eid   2021-07-03
Kongresmenka, która nigdy nie stała się Amerykanką   Abdul-Hussain   2021-06-23
Bliski Wschód: Dzwon alarmowy dla administracji Bidena   Toameh   2021-06-16
Hamas i Iran zamienili Gazę w cmentarz dla dzieci   Toameh   2021-06-09
To Hamas, a nie Izrael, jest winny najnowszego rozlewu krwi   Eid   2021-05-24
Jak zawarłem pokój z Izraelem   Abdul-Hussain   2021-05-21
Bohaterzy chińskiego narodu   Jackoby   2021-04-24
Demokraci na amerykańskim uniwersytecie wymazują palestyńskie głosy   Eid   2021-04-08
Europa, islam i polityka   Dabbas   2021-03-23
Palestyńczycy: Co znaczy prawdziwa edukacja   Toameh   2021-02-24
Prawda o finansowej pomocy dla Autonomii Palestyńskiej   Kedar   2021-02-21
Więcej korupcji, kiedy Biden wznawia pomoc finansową   Tawil   2021-02-20
Irańscy dysydenci proszą USA o utrzymanie “maksymalnego nacisku”   Bergman   2021-02-13
Irański duchowny wzywa do pokoju z Izraelem   Fitzgerald   2021-02-10
Iran zamienia Gazę w magazyn broni   Toameh   2021-02-03
Palestyńczycy: ofiary arabskiego kraju   Toameh   2021-01-30
Zdefiniowanie narzędzi do pomiaru stopnia radykalizmu islamu jest niezbędne dla pokonania radykalizmu   Hamid   2021-01-29
Palestyński plan nabrania administracji Bidena   Tawil   2021-01-29
Liban chce zakończenia irańskiej okupacji   Toameh   2021-01-26
Marokański intelektualista: Porozumienie z Izraelem przynosi Maroku korzyści,   a nie szkody, jak twierdzą niektórzy   Assid   2021-01-22
Arabowie: Niezwykle ważny głos na rzecz pokoju   Toameh   2021-01-14
Palestyński dziennikarz i były polityk o Bractwie Muzułmańskim   Sadek   2021-01-13
ONZ nagradza irańskie potworności   Bergman   2020-11-05
Potrzebujemy tej zmiany w świecie arabskim   Al Nuaimi   2020-08-28
Palestyńska wojna z historią   Tawil   2020-08-20
Zmiana marki kalifatu – nigdy niekończący się, dystopijny mit   Mahmoud   2020-08-13
Palestyńczycy: Popieramy obozy koncentracyjne dla muzułmanów w Chinach   Toameh   2020-08-12
Dlaczego Palestyńczycy popełniają samobójstwa?   Toameh   2020-08-02
Palestyńczycy: Akceptuj zachodnie fundusze, głosuj na dżihad   Toameh   2020-07-30
Przyczynek do działalności skazanej na przegraną   Koraszewski   2020-07-21
Jak Palestyńczycy terroryzują własną ludność   Tawil   2020-07-13
Co kanadyjski żołnierz uświadomił mi o IDF   Dandachi   2020-06-12
Czyje głosy w dzisiejszym Izraelu są najsilniej syjonistyczne i najmniej przepraszające?   Oz   2020-06-09
Doradzanie palestyńskim przywódcom, by działali racjonalnie, jest skrajnie irracjonalne     2020-06-05
Palestyńczycy: Jedzenie posiłku z Żydami jest przestępstwem   Toameh   2020-06-02
Palestyńskie mity i izraelska rzeczywistość     Dabbas   2020-05-29
Koronawirus: Bohaterowie Chin, którzy zniknęli, i milczenie Zachodu   Meotti   2020-05-20
Co byłoby, gdyby Izrael zniknął?   Mahmoud   2020-05-18
Palestyńczycy i wirus normalizacji   Toameh   2020-05-06
Koronawirus: więcej palestyńskich oszczerstw przeciwko Izraelowi   Toameh   2020-05-01
Koronawirus w Turcji: Rząd atakuje lekarzy    Şahin   2020-04-15
Hamas: nowy pretekst do atakowania Izraela   Toameh   2020-04-12
List 100 irańskich naukowców i działaczy politycznych do Chameiniego: „Ty jesteś głównym winowajcą katastrofy narodowej”     2020-04-07
Palestyńscy przywódcy używają koronawirusa do atakowania Izraela   Toameh   2020-03-21
Palestyńczycy powtarzają oszczerstwa o rytuale krwi, podczas gdy Izrael ratuje ich życie   Toameh   2020-03-10
Prawdziwy powód, dla którego izraelscy Arabowie nie chcą żyć w ”Palestynie”   Toameh   2020-02-05
Dlaczego niektórzy Palestyńczycy kochają Solejmaniego   Toameh   2020-02-04
Abbas wybiera Hamas zamiast pokoju z Izraelem   Toameh   2020-01-31
Polityczny islam niszczy społeczeństwa   Gürcanli   2020-01-30
Palestyńczycy w Syrii: kolejny rok śmierci i udręki   Toameh   2020-01-18

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Lekarze bez Granic


Wojna w Ukrainie


Krytycy Izraela


Walka z malarią


Przedwyborcza kampania


Nowy ateizm


Rzeczywiste łamanie


Jest lepiej


Aburd


Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk