Prawda

Sobota, 9 grudnia 2023 - 07:21

« Poprzedni Następny »


Jak Palestyńczycy bezczeszczą święte miejsca wszystkich, włącznie z własnymi


Bassam Tawil 2022-04-23

\
"Meczet Al-Aksa i Bazylika Grobu Świętego są nasze. Są całe nasze i oni [Żydzi] nie mają prawa bezcześcić ich swoimi brudnymi stopami. Czcimy każdą kroplę krwi wylaną dla Jerozolimy. Ta krew jest czysta, krew oczyszczona, rozlana na rzecz Allaha. Każdy męczennik trafi do raju i wszyscy ranni będą nagrodzeni” – prezydent Autonomii Palestyńskiej Mahmoud Abbas. (Zdjęcie: MEMRI)

Palestyńczycy raz jeszcze zostali przyłapani na kłamaniu światu, kiedy twierdzili, że Żydzi „bezczeszczą” islamskie miejsca święte, szczególnie meczet Al-Aksa w Jerozolimie.


Jeśli ktokolwiek bezcześci ten meczet i inne miejsca święte, to robią to sami Palestyńczycy.


W 2002 roku palestyńscy terroryści szturmem zajęli Bazylikę Narodzenia Pańskiego w Betlejem, ale reakcja chrześcijańskiego świata była przyciszona. Terroryści pozostawali w Bazylice przez 39 dni i pozostawili za sobą brudne koce i materace, zapalniczki i niedopałki, i "smród kału". Jeden z księży skarżył się, że terroryści zbezcześcili kościół przez palenie w nim papierosów i picie alkoholu.


W piątek 15 kwietnia 2022 roku setki palestyńskich “wiernych” zabarykadowało się w meczecie Al-Aksa i starło z izraelską policją.


Uczestnicy rozruchów, uzbrojeni w kamienie, żelazne pręty i fajerwerki, przybyli do meczetu wcześnie rano i zaobserwowano ich, jak wnosili kamienie do meczetu i blokowali główne wejście barierami z drewna i metalu.


“Wierni” przybyli do meczetu, ponieważ ich przywódcy skłamali im -- powiedzieli im, że Żydzi planują „szturm” na meczet i „zbezczeszczenie” jego dziedzińca.


Gdy tylko ci “wierni” przybyli na Wzgórze Świątynne i przed jakimikolwiek starciami z policją, wywiesili flagi i banery Hamasu, palestyńskiej grupy uznanej za organizację terrorystyczną przez USA, Unię Europejską, Kanadę, Australię, Japonię i inne kraje.


Widocznie Palestyńczycy nie uważają wnoszenia kamieni, żelaznych prętów i innej broni do meczetu za akt zbezczeszczenia.  


Widocznie Palestyńczycy nie uważają wznoszenia w miejscu świętym  flag i banerów terrorystycznej organizacji za akt zbezczeszczenia.


Widocznie Palestyńczycy nie uważają ciskanie kamieniami i szklanymi butelkami w ludzi przy pobliskiej Ścianie Zachodniej, jednym z najświętszych na świecie miejsc dla Żydów, dokąd przychodzą modlić się, za akt zbezczeszczenia.  


Widocznie Palestyńczycy nie uważają rzucania kamieniami i strzelania petardami z meczetu w policjantów za akt zbezczeszczenia.  


Rozruchy, które Palestyńczycy rozpoczęli na Wzgórzu Świątynnym 15 kwietnia były całkowicie niesprowokowane. Przemoc wybuchła po tym, jak palestyńscy przywódcy fałszywie twierdzili, że “żydowscy ekstremiści” planują wykonać rytuał złożenia zwierzęcej ofiary w tym miejscu, by obchodzić Pesach.


Izrael zaprzeczył temu i zapewnił Palestyńczyków, że Żydzi nie dostaną pozwolenia na jakąkolwiek “prowokację” na wzgórzu świątynnym.


Także wysoki rangą funkcjonariusz Hamasu, Saleh al-Arouri przyznał, na kilka godzin przed wybuchem przemocy, że jego grupa istotnie otrzymała takie zapewnienie. Według al-Arouriego, informacją od Izraelczyków została przekazana Hamasowi przez bliżej nieokreślonych „mediatorów”.


Niemniej żadne próby Izraela obalenia fałszywych twierdzeń Palestyńczyków nie pomogły.  


Palestyńskie oszczerstwo dotyczące rzekomego bezczeszczenia islamskich miejsc świętych przez Żydów było powtórzeniem tego, co powiedział sam prezydent Autonomii Palestyńskiej, Mahmoud Abbas (a co było tylko powtórką analogicznych słów Wielkiego Muftiego z lat 20. ubiegłego wieku). W 2015 roku Abbas powiedział:

"Meczet Al-Aksa i Bazylika Grobu Świętego są nasze. Są całe nasze i oni [Żydzi] nie mają prawa bezcześcić ich swoimi brudnymi stopami. Czcimy każdą kroplę krwi wylaną dla Jerozolimy. Ta krew jest czysta, krew oczyszczona, rozlana na rzecz Allaha. Każdy męczennik trafi do raju i wszyscy ranni będą nagrodzeni”

Wkrótce po przemówieniu Abbasa Palestyńczycy rozpoczęli falę zamachów terrorystycznych, włącznie z atakami nożowniczymi, strzelaniem i taranowaniem pojazdami.


Palestyńczycy, którzy wybierali się mordować Żydów, uważali, że spełniają wezwanie swojego prezydenta, by bronić meczetu przed “brudnymi stopami” Żydów. Przez zamordowanie dziesiątków Żydów na rzecz meczetu terroryści w rzeczywistości sami kalali świętość meczetu Al-Aksa. Jak? Przywoływali nazwę meczetu, by uzasadnić morderstwa niewinnych Żydów.


Przez minione lata ograniczona liczba Żydów, spokojnie przechodziła po niezabudowanym terenie Wzgórza Świątynnego i żaden z nich  nigdy nie postawił stopy w meczecie Al-Aksa ani w pobliskiej Kopule na Skale. Żydowscy odwiedzający Wzgórze nie chodzą tam, by napaść lub poniżać muzułmanów. Chodzą tam w zorganizowanych wycieczkach, które są nadzorowane przez władze izraelskie.  


Jeśli jest napaść, nękanie i poniżenie, to jest to skierowane przeciwko żydowskim odwiedzającym. Wiele wideo, które pokazują Palestyńczyków wyklinających i krzyczących na Żydów, od lat krąży w mediach społecznościowych. Ponadto Palestyńczycy często fizycznie atakują żydowskich odwiedzających.


Warto zauważyć, że wznowione palestyńskie twierdzenia o Żydach bezczeszczących islamskie miejsca święte pojawiły się, kiedy Palestyńczycy niszczyli Grób Józefa w palestyńskim mieście Nablus.


Palestyńczycy dwukrotnie w ostatnim tygodniu zaatakowali i niszczyli miejsce, gdzie według żydowskiej tradycji pochowany jest biblijny Józef.


Nie był to pierwszy raz, kiedy Palestyńczycy zaatakowali i uszkodzili Grób Józefa. Choć było kilka doniesień, że Autonomia Palestyńska obiecała pomóc naprawić to miejsce, w końcu to izraelska armia musiała wysłać duże siły, by usunąć szkody.


Palestyńczycy zaatakowali Grób Józefa tylko z jednego powodu: żeby nie dopuszczać Żydów do przyjeżdżania tam i modlenia się. Dwóch religijnych mężczyzn, którzy próbowali dostać się do tego miejsca, kiedy dowiedzieli się o zniszczeniach, zostało postrzelonych przez Palestyńczyków.  


Wandalizm i próba odmówienia Żydom dostępu do Grobu Józefa jest rzeczywistym bezczeszczeniem miejsca świętego, w odróżnieniu od spokojnych wizyt Żydów na Wzgórzu Świątynnym i swobodnego dostępu muzułmanów do wszystkich meczetów w Jerozolimie.


Tymczasem międzynarodowa społeczność nadal ignoruje bezczeszczenie miejsc świętych przez Palestyńczyków. Dziennikarze donoszą o “rajdzie” izraelskiej policji na kompleks Al-Aksa w piątek rano bez słowa o tym, że szykujący rozruchy Palestyńczycy wypełnili meczet kamieniami i żelaznymi prętami na godziny zanim weszła tam policja.


Palestyńskie twierdzenia, że Żydzi bezczeszczą miejsca święte, mają na celu nie tylko skłonienie Palestyńczyków do dokonywania zamachów terrorystycznych, ale także do podburzania wszystkich muzułmanów przeciwko Izraelowi. Fałszywe oskarżenia promują antysemityzm i dostarczają paliwa izraelożercom na całym świecie, szczególnie (co smutne) na uniwersyteckich kampusach USA.


Wszystko to dzieje się, podczas gdy administracja Bidena nonszalancko ignoruje niekończące się palestyńskie oszczerstwa i zjadliwe podżeganie do nienawiści zarówno wobec Izraela, jak Żydów. Podczas niedawnej wizyty w Ramallah, de facto stolicy Palestyńczyków, sekretarz stanu USA, Antony Blinken, powiedział:

"Będziemy działać, by zapobiec akcjom obu stron, które mogą podnieść napięcia. To obejmuje ekspansję osiedli, przemoc osadników, burzenie domów, eksmisje, płace dla ludzi skazanych za terroryzm, podżeganie do przemocy”.

Słowa Blinkena pokazują, że uważa budowę nowych domów dla Żydów za zjawisko bardziej niebezpieczne niż mordowanie Izraelczyków na ulicach izraelskich miast.


Co ważne, Blinken nie zagroził zawieszeniem finansowej pomocy dla Palestyńczyków wobec wypłat dla rodzin terrorystów, którzy zamordowali Żydów, i za trwające podżeganie do atakowania Izraelczyków.


Zapamiętajcie: jak długo Blinken uważa budowę mieszkań dla Żydów za większe zagrożenie niż strzelanie i dźganie nożami izraelskich mężczyzn i kobiet w sklepach i restauracjach, Palestyńczycy nie zatrzymają swoich krwawych wypłat i morderczego podżegania.


Dopóki administracja USA nie powie całkowicie jednoznacznie, że Palestyńczycy drogo zapłacą za kontynuowanie nagradzania terrorystów i ich rodzin, Palestyńczycy nawet nie zmniejszą ani bezczeszczenia miejsc świętych, ani popełniania zamachów terrorystycznych.  


How Palestinians Desecrate Everyone’s Holy Sites, Including Their Own

Gatestone Institute, 19 kwietnia 2022

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

 

Bassam Tawil – muzułmański badacz i publicysta mieszkający na Bliskim Wschodzie.


Skomentuj Wyślij artykuł do znajomego: Wydrukuj


Dysydenci

Znalezionych 311 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Dwaj marokańscy intelektualiści potępiają Hamas; inni ich potępiają     2023-12-08
Hamas morduje także muzułmanów   Toameh   2023-12-07
Jestem Arabem i nie rozumiem, dlaczego świat nie może uznać żydowskiego bólu   Abdul-Hussain   2023-11-23
Gaza i narracja dekolonizacji   Abdul-Hussain   2023-11-14
Terroryzm Hamasu jest wymierzony nie tylko w Izrael, ale przeciwko moim palestyńskim braciom i siostrom w Gazie   Eid   2023-11-13
Luai Ahmed: Jemeński Szwed wypowiada się na temat wojny Izraela z Hamasem   Oz   2023-11-08
Egipski dziennikarz o zbrodniach  Hamasu     2023-10-31
Arabscy użytkownicy mediów społecznościowych: Bezczeszczenie zwłok, gwałcenie dziewcząt, porywanie starych kobiet są sprzeczne z islamem     2023-10-14
Syjonizm jest wzorem dla rdzennej ludności   Trotter   2023-09-15
Jak możemy prowadzić właściwą debatę, skoro nie mówimy już tym samym językiem?   Dawkins   2023-08-30
Izraelskie elity buntują się przeciwko demokracjiArchitekci protestów przeciwko Bibi jasno określają swoje motywy: obrona elit przed masami   Taub   2023-08-23
Plan Iranu zamiany Zachodniego Brzegu w bazę terroru   Tawil   2023-08-21
Milczenie owiecDla amerykańskich badaczy Iranu walka z prawicą jest ważniejsza niż krytykowanie reżimu – czy słuchanie Irańczyków   Khameneh   2023-08-18
Profesor z Teheranu: Mniej niż 10% Irańczyków chce unicestwienia Izraela   Fitzgerald   2023-04-13
Fatwa potępia Hamas za rakiety, które spadły w Gazie, za dzieci-żołnierzy, za ludzkie tarcze i za profanowanie Ramadanu   Amos   2023-04-04
Zabijanie Żydów wnosi radość w serca Palestyńczyków   Tawil   2023-02-28
Czy świat wysłucha opowieści o losie Palestyńczyków w Gazie?   Haddad   2023-02-17
Irańskie kobiety przeciw pobożnym zbirom   Koraszewski   2022-12-05
Czy pojedynczy protest może coś zmienić?   Sarin   2022-10-28
Islamski uczony o islamskim zacofaniu     2022-08-22
Moje spotkanie z Salmanem Rushdiem – czy będę kolejną ofiarą?   Abdel-Samad   2022-08-18
Przywódcy Libanu są “oderwani od rzeczywistości”   Toameh   2022-08-10
Likwidacja islamskiego terroryzmu wymaga wymazania ekstremizmu z programów szkolnych, rozwijania wiedzy, tolerancji i humanizmu     2022-06-13
Opowieść o dwóch kobietach zajmujących się nauką     2022-05-24
Znieść „Dzień Nakby”   Eid   2022-05-15
Jestem Południowoafrykańczykiem. Nie mówcie mi, że w Izraelu jest jakiś apartheid   Mokgomole   2022-05-05
Administracja Bidena ignoruje to, co Palestyńczycy rzeczywiście mówią   Toameh   2022-04-29
Dlaczego Palestyńczycy świętują mordowanie Żydów   Toameh   2022-04-24
Jak Palestyńczycy bezczeszczą święte miejsca wszystkich, włącznie z własnymi   Tawil   2022-04-23
Przemówienie Josepha Haddada do członków irlandzkiego parlamentu (24 lutego 2022)   Haddad   2022-03-12
Wojna ONZ z żydowską Jerozolimą   Trotter   2022-01-06
Prosta wiara dziecka   Mansour   2021-12-19
Czy Palestyńczycy wybierają terroryzm czy pokój? Abbas wybiera jedno i drugie   Toameh   2021-12-09
Gdyby Izraelczycy nazwali swoje państwo Palestyną     2021-12-05
Palestyński dżihad przeciwko Żydom   Tawil   2021-12-01
Dlaczego Palestyńczycy wolą pracować w Izraelu   Toameh   2021-10-20
Opowieść ku przestrodze o ściganiu zwolenników normalizacji arabsko-izraelskiej   Tobin   2021-10-11
Izrael: najgorsza rzecz, jaka przydarzyła się islamowi   Pandavar   2021-10-02
Żelazna Kopuła chroni nie tylko Żydów   Eid   2021-09-30
Naruszenia” praw, o które nie dba Rada Bezpieczeństwa ONZ   Toameh   2021-08-09
Pułapki palestyńskiej wyjątkowości   Aboubakr   2021-07-29
Ulice Gazy są piękniejsze niż ulice Bagdadu     2021-07-28
Bojkot ogłoszony przez Ben & Jerry szkodzi Palestyńczykom   Eid   2021-07-23
“Aktywista praw człowieka”, który kocha tyranów   Abdul-Hussain   2021-07-05
Pora, by Ilhan Omar i cała “Brygada” dowiedziały się prawdy o Izraelu i Hamasie   Eid   2021-07-03
Kongresmenka, która nigdy nie stała się Amerykanką   Abdul-Hussain   2021-06-23
Bliski Wschód: Dzwon alarmowy dla administracji Bidena   Toameh   2021-06-16
Hamas i Iran zamienili Gazę w cmentarz dla dzieci   Toameh   2021-06-09
To Hamas, a nie Izrael, jest winny najnowszego rozlewu krwi   Eid   2021-05-24
Jak zawarłem pokój z Izraelem   Abdul-Hussain   2021-05-21
Bohaterzy chińskiego narodu   Jackoby   2021-04-24
Demokraci na amerykańskim uniwersytecie wymazują palestyńskie głosy   Eid   2021-04-08
Europa, islam i polityka   Dabbas   2021-03-23
Palestyńczycy: Co znaczy prawdziwa edukacja   Toameh   2021-02-24
Prawda o finansowej pomocy dla Autonomii Palestyńskiej   Kedar   2021-02-21
Więcej korupcji, kiedy Biden wznawia pomoc finansową   Tawil   2021-02-20
Irańscy dysydenci proszą USA o utrzymanie “maksymalnego nacisku”   Bergman   2021-02-13
Irański duchowny wzywa do pokoju z Izraelem   Fitzgerald   2021-02-10
Iran zamienia Gazę w magazyn broni   Toameh   2021-02-03
Palestyńczycy: ofiary arabskiego kraju   Toameh   2021-01-30
Zdefiniowanie narzędzi do pomiaru stopnia radykalizmu islamu jest niezbędne dla pokonania radykalizmu   Hamid   2021-01-29
Palestyński plan nabrania administracji Bidena   Tawil   2021-01-29
Liban chce zakończenia irańskiej okupacji   Toameh   2021-01-26
Marokański intelektualista: Porozumienie z Izraelem przynosi Maroku korzyści,   a nie szkody, jak twierdzą niektórzy   Assid   2021-01-22
Arabowie: Niezwykle ważny głos na rzecz pokoju   Toameh   2021-01-14
Palestyński dziennikarz i były polityk o Bractwie Muzułmańskim   Sadek   2021-01-13
ONZ nagradza irańskie potworności   Bergman   2020-11-05
Potrzebujemy tej zmiany w świecie arabskim   Al Nuaimi   2020-08-28
Palestyńska wojna z historią   Tawil   2020-08-20
Zmiana marki kalifatu – nigdy niekończący się, dystopijny mit   Mahmoud   2020-08-13
Palestyńczycy: Popieramy obozy koncentracyjne dla muzułmanów w Chinach   Toameh   2020-08-12
Dlaczego Palestyńczycy popełniają samobójstwa?   Toameh   2020-08-02
Palestyńczycy: Akceptuj zachodnie fundusze, głosuj na dżihad   Toameh   2020-07-30
Przyczynek do działalności skazanej na przegraną   Koraszewski   2020-07-21
Jak Palestyńczycy terroryzują własną ludność   Tawil   2020-07-13
Co kanadyjski żołnierz uświadomił mi o IDF   Dandachi   2020-06-12
Czyje głosy w dzisiejszym Izraelu są najsilniej syjonistyczne i najmniej przepraszające?   Oz   2020-06-09
Doradzanie palestyńskim przywódcom, by działali racjonalnie, jest skrajnie irracjonalne     2020-06-05
Palestyńczycy: Jedzenie posiłku z Żydami jest przestępstwem   Toameh   2020-06-02
Palestyńskie mity i izraelska rzeczywistość     Dabbas   2020-05-29
Koronawirus: Bohaterowie Chin, którzy zniknęli, i milczenie Zachodu   Meotti   2020-05-20
Co byłoby, gdyby Izrael zniknął?   Mahmoud   2020-05-18
Palestyńczycy i wirus normalizacji   Toameh   2020-05-06
Koronawirus: więcej palestyńskich oszczerstw przeciwko Izraelowi   Toameh   2020-05-01
Koronawirus w Turcji: Rząd atakuje lekarzy    Şahin   2020-04-15
Hamas: nowy pretekst do atakowania Izraela   Toameh   2020-04-12
List 100 irańskich naukowców i działaczy politycznych do Chameiniego: „Ty jesteś głównym winowajcą katastrofy narodowej”     2020-04-07
Palestyńscy przywódcy używają koronawirusa do atakowania Izraela   Toameh   2020-03-21
Palestyńczycy powtarzają oszczerstwa o rytuale krwi, podczas gdy Izrael ratuje ich życie   Toameh   2020-03-10
Prawdziwy powód, dla którego izraelscy Arabowie nie chcą żyć w ”Palestynie”   Toameh   2020-02-05
Dlaczego niektórzy Palestyńczycy kochają Solejmaniego   Toameh   2020-02-04
Abbas wybiera Hamas zamiast pokoju z Izraelem   Toameh   2020-01-31
Polityczny islam niszczy społeczeństwa   Gürcanli   2020-01-30
Palestyńczycy w Syrii: kolejny rok śmierci i udręki   Toameh   2020-01-18
O kwestii żydożercy   Aboubakr   2020-01-14
Państwa arabskie mają wiele do wygrania normalizując stosunki z Izraelem   Dabbas   2020-01-12
Palestyńczycy: ”Cudzoziemcy” w arabskim kraju   Toameh   2020-01-07
Bliskowschodni Arab chwali ”niesłychane osiągnięcia” Izraela, krytykuje ”tyrańskie dynastie”   Dabbas   2019-12-31
Czy kryzys ekonomiczny Jordanii może rozwiązać konflikt izraelsko-palestyński?   Dabbas   2019-12-22
Czego mógłby dokonać świat arabski, gdyby zawarł pokój z Izraelem   Dabbas   2019-12-13

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Walka z malarią


Przedwyborcza kampania


Nowy ateizm


Rzeczywiste łamanie


Jest lepiej


Aburd


Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHO


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk