Prawda

Piątek, 8 grudnia 2023 - 06:13

« Poprzedni Następny »


Zabijanie Żydów wnosi radość w serca Palestyńczyków


Bassam Tawil 2023-02-28

<span>W tym, co stało się znane jako „płaca za mord”, prezydent Autonomii Palestyńskiej Mahmoud Abbas jest nieugięty. Nadal będzie wypłacał duże świadczenia terrorystom i ich rodzinom. Na zdjęciu: Abbas przemawia na ceremonii ku czci palestyńskich terrorystów 23 lipca 2018 r. Powiedział wtedy: „Nie zmniejszymy ani nie wstrzymamy zasiłków rodzinom męczenników, więźniów i zwolnionych więźniów… gdyby pozostał nam jeden grosz, wydalibyśmy go na rodziny męczenników i więźniów”. (Źródło: </span>MEMRI<span> )</span>
W tym, co stało się znane jako „płaca za mord”, prezydent Autonomii Palestyńskiej Mahmoud Abbas jest nieugięty. Nadal będzie wypłacał duże świadczenia terrorystom i ich rodzinom. Na zdjęciu: Abbas przemawia na ceremonii ku czci palestyńskich terrorystów 23 lipca 2018 r. Powiedział wtedy: „Nie zmniejszymy ani nie wstrzymamy zasiłków rodzinom męczenników, więźniów i zwolnionych więźniów… gdyby pozostał nam jeden grosz, wydalibyśmy go na rodziny męczenników i więźniów”. (Źródło: MEMRI )

Po niedawnej fali ataków terrorystycznych w Jerozolimie i na Zachodnim Brzegu [tj. Judei i Samarii, MK] Palestyńczycy ponownie wyszli na ulice, by świętować mord na Żydach. W ramach obchodów Palestyńczycy tańczyli, skandowali hasła poparcia dla terrorystów i rozdawali słodycze przechodniom.


Czy celowo, czy nie, światowe media nadal pomijają wiele z takiego świętowania, w tym niepohamowaną radość Palestyńczyków po 11 września, kiedy niektóre media ujawniły nagrania Palestyńczyków tańczących, rozdających słodycze i świętujących zamordowanie tysięcy Amerykanów.


Amerykanie i inni ludzie na całym świecie, którzy byli wstrząśnięci horrorem 11 września, byli oburzeni, gdy światło dzienne ujrzały nagrania palestyńskich uroczystości. Dla Izraelczyków ta radość w odpowiedzi na terror jest koszmarem, z którym zmagają się od dziesięcioleci.


W jednym z najnowszych ataków na izraelskich cywilów, palestyński terrorysta zamordował siedmiu Żydów tuż po szabatowych modlitwach w synagodze. Palestyńczycy radowali się na ulicach, tańcząc, rozdając słodycze i strzelając fajerwerkami.


Kilkakrotnie udokumentowano, że wyżsi urzędnicy z rządzącej frakcji Fatah, na czele z prezydentem Autonomii Palestyńskiej Mahmoudem Abbasem, uczestniczyli w orgiach radości z powodu mordowania Żydów.


28 stycznia Ata Abu Rumaileh, szef Fatahu w mieście Dżenin na północnym Zachodnim Brzegu, wziął udział w marszu świętującym dwa ataki terrorystyczne w Jerozolimie.


Podczas marszu Abu Rumaileh, wymachujący karabinem szturmowym typu M-16, był otoczony dziesiątkami uzbrojonych i zamaskowanych terrorystów. Chwalił „sprawiedliwych męczenników”, którzy przeprowadzili ataki i wezwał do nasilenia terroryzmu przeciwko Izraelowi.


Powiedział
, że broń i kule powinny być jedynym językiem używanym w kontaktach z Izraelem. Intifada (powstanie), kontynuował, „przekształciła się w wojnę”, która nie zakończy się, dopóki krew „męczenników” nie zostanie pomszczona. „Niech te ataki wyślą ich [Żydów] do piekła. Dzisiaj rozdajemy słodycze… w gratulacjach dla naszych bohaterskich męczenników”.


Warto zauważyć, że Abu Rumaileh reprezentuje frakcję Fatahu, którą ludzie Zachodu często określają jako „umiarkowaną”.


Zaledwie w zeszłym tygodniu szef tej partii, Mahmoud Abbas, odebrał telefon od sekretarza stanu USA Antony'ego Blinkena, który podobno obiecał wywrzeć presję na Izrael, aby wstrzymał "jednostronne działania". Nie trzeba dodawać, że Blinken nie krytkował Abbasa za podżeganie Fatahu do terroru ani za celebrowanie ataków terrorystycznych przez wielu Palestyńczyków.


Dżamal Al-Huwail, inny wysokiej rangi członek frakcji Fatahu Mahmuda Abbasa, również chwalił mordowanie Żydów. Kilka miesięcy temu Al-Huwail powiedział, że Diaa Al-Hamarszeh, terrorysta, który zamordował pięciu Izraelczyków w mieście Bnei Brak, „wniósł radość w serca Palestyńczyków”.


„Ludzie w Dżeninie wyszli na ulice, aby świętować – dodał. - Al-Hamarszeh i jego rodzina przywrócili chwałę Fatahowi, Hamasowi, LFWP [Ludowemu Frontowi Wyzwolenia Palestyny] i Islamskiemu Dżihadowi”.


Atak terrorystyczny w Bnei Brak rzeczywiście zgromadził rozradowane tłumy tańczących Palestyńczyków w Dżeninie i gdzie indziej, którzy skandowali: „Miliony męczenników maszerują do Jerozolimy!” i okrzyknęli terrorystę „bohaterskim przywódcą męczenników”.


Nieco ponad miesiąc później, kilka kilometrów dalej, w mieście Elad, dwóch palestyńskich terrorystów zaatakowało Żydów (siekierą i nożem), mordując czterech mężczyzn, z których ostatni niedawno zmarł z powodu odniesionych ran.


W surrealistycznym zwrocie akcji, funkcjonariusz Abbasa z Fatahu, Ata Abu Rumaileh, zapewniał, że terroryści mają etykę skautów: „Odmówili zabijania kobiet, dzieci i osób starszych. Taka jest moralność bojowników i członków ruchu oporu”.


Organizacja Palestinian Media Watch znacząco dodała, że „moralność” terrorystów jakoś nie całkiem dorasta do tych standardów: „zamordowali ojców siekierami i nożami na oczach ich dzieci w parku”.


Być może Abu Rumaileh uznałby za precedensowe „etyczne zwycięstwo”, kiedy podczas straszliwej masakry paschalnej w Netanji w 2002 roku Palestyńczycy tańczyli z radości z powodu trudnego „osiągnięcia” zamordowania 30 Żydów i zranienia 140 innych osób, głównie starych ludzi, podczas świątecznego posiłku.


Podobne świętowanie miało miejsce w następstwie masakry w jesziwie Merkaz HaRav w 2008 roku, po tym jak palestyński terrorysta zastrzelił ośmiu żydowskich uczniów. Potem „tysiące Palestyńczyków [wyszło] na ulice, strzelając z broni palnej w powietrze, odmawiając modlitwy dziękczynne i rozdając słodycze miejscowym dzieciom. Nie obchodzili święta religijnego ani mistrzostw sportowych. Świętowali okrutne zamordowanie ośmiu chłopców”.


Są Palestyńczycy, którzy po prostu chcą żyć w pokoju i aktywnie pomagają izraelskim Żydom w niebezpiecznych sytuacjach, ale ich głosy i historie nie zwracają uwagi mediów. Jeden z takich Palestyńczyków został „zmuszony do ucieczki [z] Zachodniego Brzegu po groźbach śmierci za uratowanie dzieci zamordowanego rabina Miki Marka”.


Powodem milczenia jest strach.


Trudno jednak wytłumaczyć wielotysięczne tłumy tańczące i radujące się z powodu zabijania niewinnych. Co sprawia, że człowiek mówi, iż celowe zmiażdżenie niemowlęcia pod kołami samochodu czyni sprawcę „bohaterem”? Co sprawia, że nazywają zamordowanie dwóch braci w wieku ośmiu i sześciu lat przez wjechanie samochodem w przystanek autobusowy „heroiczną operacją komandosów”?


Jest to wynikiem dziesięcioleci antyizraelskiego podżegania i prania mózgów przez przywódców palestyńskich, których sponsorzy nigdy im nie powiedzieli, że jest to złe. Dla większości Palestyńczyków: 1) wszyscy Żydzi są „osadnikami” i 2) Izrael jest jednym wielkim osiedlem, które należy zlikwidować.


Co więcej, trudno zrozumieć uznanie za zabawną karykaturę przedstawiającą głowę ofiary ataku terrorystycznego na półmisku, która ma być zjedzona w ramach tradycyjnej palestyńskiej uczty. Dlaczego wciąż słyszymy, jak Palestyńczycy twierdzą, że terror i gloryfikowanie mordowania niewinnych cywilów jest „naturalną reakcją”?


Nie ma nic „naturalnego” w mordowaniu żydowskich dzieci czekających na przystanku autobusowym. Nie ma nic „naturalnego” w mordowaniu nieuzbrojonych cywilów przed synagogą. Nie ma nic „naturalnego” w tańcu i rozdawaniu cukierków w celu uczczenia terroryzmu i mordowania Żydów lub kogokolwiek innego.


Podczas gdy Abbas od czasu do czasu potępia atak, który wywołał tak duże międzynarodowe oburzenie, że może zaszkodzić wizerunkowi Autonomii Palestyńskiej, jego czyny mówią głośniej niż słowa.


W tym, co stało się znane jako „płaca za mordowanie”, Abbas stanowczo opowiada się za dalszym wypłacaniem wielkich świadczeń rodzinom terrorystów: „Nawet jeśli będę musiał opuścić swoje stanowisko, nie pójdę na kompromis w kwestii wynagrodzenia męczennikowi (szahid) lub więźniowi” – obiecał Abbas .


W wieku 87 lat Abbas nadal trzyma się urzędu. Pomimo amerykańskiego ustawodawstwa mającego na celu przeciwdziałanie wypłacania terrorystom i ich rodzinom setek milionów dolarów amerykańskiej, unijnej i międzynarodowej pomocy zagranicznej, Abbas wciąż znajduje kreatywne sposoby na kontynuację. Od 2017 r. Stwierdzono, że środki te „równe są w sumie około połowie pomocy zagranicznej na wsparcie budżetu” AP. W kolejnych latach ciągle rosły.


UE, Stany Zjednoczone i inni międzynarodowi sponsorzy Palestyńczyków nadal finansują rząd, który nie tylko odmawia potępienia terroryzmu, ale wręcz uprawia go jak lukratywną hodowlę terrorystów. Dla niektórych Palestyńczyków, takich jak przywódcy Hamasu i Palestyńskiego Islamskiego Dżihadu, obejmuje to nawet wysyłanie kobiet i dzieci do wysadzania się w powietrze i używanie dzieci jako żywych tarcz. Przywódcy nie wysyłają oczywiście członków swoich rodzin po takie „osiągnięcia”.


Niestety, ci darczyńcy nawet nie proszą palestyńskich przywódców, by przestali nawoływać do przemocy i by przestali nagradzać za morderstwa jako warunku ich finansowania. Trzeba zadać sobie pytanie: dlaczego nie? Jeśli pójdziesz do banku i poprosisz o kredyt hipoteczny, bank określi warunki. To jest „naturalne”.


Biorąc pod uwagę nieskrywaną jadowitość Fatahu i Autonomii Palestyńskiej we wspieraniu terroryzmu – zarówno słowami, jak i pieniędzmi – jak można poważnie oczekiwać od Izraela zaangażowania się w jakiekolwiek owocne rozmowy pokojowe z tymi Palestyńczykami?

       

Killing Jews Brings Light into The Hearts of Palesinians

Gatestone Institute, 21 lutego 2023

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

*Bassam Tawil - muzułmański badacz i publicysta mieszkający na Bliskim Wschodzie. 


Skomentuj Wyślij artykuł do znajomego: Wydrukuj


Dysydenci

Znalezionych 310 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Hamas morduje także muzułmanów   Toameh   2023-12-07
Jestem Arabem i nie rozumiem, dlaczego świat nie może uznać żydowskiego bólu   Abdul-Hussain   2023-11-23
Gaza i narracja dekolonizacji   Abdul-Hussain   2023-11-14
Terroryzm Hamasu jest wymierzony nie tylko w Izrael, ale przeciwko moim palestyńskim braciom i siostrom w Gazie   Eid   2023-11-13
Luai Ahmed: Jemeński Szwed wypowiada się na temat wojny Izraela z Hamasem   Oz   2023-11-08
Egipski dziennikarz o zbrodniach  Hamasu     2023-10-31
Arabscy użytkownicy mediów społecznościowych: Bezczeszczenie zwłok, gwałcenie dziewcząt, porywanie starych kobiet są sprzeczne z islamem     2023-10-14
Syjonizm jest wzorem dla rdzennej ludności   Trotter   2023-09-15
Jak możemy prowadzić właściwą debatę, skoro nie mówimy już tym samym językiem?   Dawkins   2023-08-30
Izraelskie elity buntują się przeciwko demokracjiArchitekci protestów przeciwko Bibi jasno określają swoje motywy: obrona elit przed masami   Taub   2023-08-23
Plan Iranu zamiany Zachodniego Brzegu w bazę terroru   Tawil   2023-08-21
Milczenie owiecDla amerykańskich badaczy Iranu walka z prawicą jest ważniejsza niż krytykowanie reżimu – czy słuchanie Irańczyków   Khameneh   2023-08-18
Profesor z Teheranu: Mniej niż 10% Irańczyków chce unicestwienia Izraela   Fitzgerald   2023-04-13
Fatwa potępia Hamas za rakiety, które spadły w Gazie, za dzieci-żołnierzy, za ludzkie tarcze i za profanowanie Ramadanu   Amos   2023-04-04
Zabijanie Żydów wnosi radość w serca Palestyńczyków   Tawil   2023-02-28
Czy świat wysłucha opowieści o losie Palestyńczyków w Gazie?   Haddad   2023-02-17
Irańskie kobiety przeciw pobożnym zbirom   Koraszewski   2022-12-05
Czy pojedynczy protest może coś zmienić?   Sarin   2022-10-28
Islamski uczony o islamskim zacofaniu     2022-08-22
Moje spotkanie z Salmanem Rushdiem – czy będę kolejną ofiarą?   Abdel-Samad   2022-08-18
Przywódcy Libanu są “oderwani od rzeczywistości”   Toameh   2022-08-10
Likwidacja islamskiego terroryzmu wymaga wymazania ekstremizmu z programów szkolnych, rozwijania wiedzy, tolerancji i humanizmu     2022-06-13
Opowieść o dwóch kobietach zajmujących się nauką     2022-05-24
Znieść „Dzień Nakby”   Eid   2022-05-15
Jestem Południowoafrykańczykiem. Nie mówcie mi, że w Izraelu jest jakiś apartheid   Mokgomole   2022-05-05
Administracja Bidena ignoruje to, co Palestyńczycy rzeczywiście mówią   Toameh   2022-04-29
Dlaczego Palestyńczycy świętują mordowanie Żydów   Toameh   2022-04-24
Jak Palestyńczycy bezczeszczą święte miejsca wszystkich, włącznie z własnymi   Tawil   2022-04-23
Przemówienie Josepha Haddada do członków irlandzkiego parlamentu (24 lutego 2022)   Haddad   2022-03-12
Wojna ONZ z żydowską Jerozolimą   Trotter   2022-01-06
Prosta wiara dziecka   Mansour   2021-12-19
Czy Palestyńczycy wybierają terroryzm czy pokój? Abbas wybiera jedno i drugie   Toameh   2021-12-09
Gdyby Izraelczycy nazwali swoje państwo Palestyną     2021-12-05
Palestyński dżihad przeciwko Żydom   Tawil   2021-12-01
Dlaczego Palestyńczycy wolą pracować w Izraelu   Toameh   2021-10-20
Opowieść ku przestrodze o ściganiu zwolenników normalizacji arabsko-izraelskiej   Tobin   2021-10-11
Izrael: najgorsza rzecz, jaka przydarzyła się islamowi   Pandavar   2021-10-02
Żelazna Kopuła chroni nie tylko Żydów   Eid   2021-09-30
Naruszenia” praw, o które nie dba Rada Bezpieczeństwa ONZ   Toameh   2021-08-09
Pułapki palestyńskiej wyjątkowości   Aboubakr   2021-07-29
Ulice Gazy są piękniejsze niż ulice Bagdadu     2021-07-28
Bojkot ogłoszony przez Ben & Jerry szkodzi Palestyńczykom   Eid   2021-07-23
“Aktywista praw człowieka”, który kocha tyranów   Abdul-Hussain   2021-07-05
Pora, by Ilhan Omar i cała “Brygada” dowiedziały się prawdy o Izraelu i Hamasie   Eid   2021-07-03
Kongresmenka, która nigdy nie stała się Amerykanką   Abdul-Hussain   2021-06-23
Bliski Wschód: Dzwon alarmowy dla administracji Bidena   Toameh   2021-06-16
Hamas i Iran zamienili Gazę w cmentarz dla dzieci   Toameh   2021-06-09
To Hamas, a nie Izrael, jest winny najnowszego rozlewu krwi   Eid   2021-05-24
Jak zawarłem pokój z Izraelem   Abdul-Hussain   2021-05-21
Bohaterzy chińskiego narodu   Jackoby   2021-04-24
Demokraci na amerykańskim uniwersytecie wymazują palestyńskie głosy   Eid   2021-04-08
Europa, islam i polityka   Dabbas   2021-03-23
Palestyńczycy: Co znaczy prawdziwa edukacja   Toameh   2021-02-24
Prawda o finansowej pomocy dla Autonomii Palestyńskiej   Kedar   2021-02-21
Więcej korupcji, kiedy Biden wznawia pomoc finansową   Tawil   2021-02-20
Irańscy dysydenci proszą USA o utrzymanie “maksymalnego nacisku”   Bergman   2021-02-13
Irański duchowny wzywa do pokoju z Izraelem   Fitzgerald   2021-02-10
Iran zamienia Gazę w magazyn broni   Toameh   2021-02-03
Palestyńczycy: ofiary arabskiego kraju   Toameh   2021-01-30
Zdefiniowanie narzędzi do pomiaru stopnia radykalizmu islamu jest niezbędne dla pokonania radykalizmu   Hamid   2021-01-29
Palestyński plan nabrania administracji Bidena   Tawil   2021-01-29
Liban chce zakończenia irańskiej okupacji   Toameh   2021-01-26
Marokański intelektualista: Porozumienie z Izraelem przynosi Maroku korzyści,   a nie szkody, jak twierdzą niektórzy   Assid   2021-01-22
Arabowie: Niezwykle ważny głos na rzecz pokoju   Toameh   2021-01-14
Palestyński dziennikarz i były polityk o Bractwie Muzułmańskim   Sadek   2021-01-13
ONZ nagradza irańskie potworności   Bergman   2020-11-05
Potrzebujemy tej zmiany w świecie arabskim   Al Nuaimi   2020-08-28
Palestyńska wojna z historią   Tawil   2020-08-20
Zmiana marki kalifatu – nigdy niekończący się, dystopijny mit   Mahmoud   2020-08-13
Palestyńczycy: Popieramy obozy koncentracyjne dla muzułmanów w Chinach   Toameh   2020-08-12
Dlaczego Palestyńczycy popełniają samobójstwa?   Toameh   2020-08-02
Palestyńczycy: Akceptuj zachodnie fundusze, głosuj na dżihad   Toameh   2020-07-30
Przyczynek do działalności skazanej na przegraną   Koraszewski   2020-07-21
Jak Palestyńczycy terroryzują własną ludność   Tawil   2020-07-13
Co kanadyjski żołnierz uświadomił mi o IDF   Dandachi   2020-06-12
Czyje głosy w dzisiejszym Izraelu są najsilniej syjonistyczne i najmniej przepraszające?   Oz   2020-06-09
Doradzanie palestyńskim przywódcom, by działali racjonalnie, jest skrajnie irracjonalne     2020-06-05
Palestyńczycy: Jedzenie posiłku z Żydami jest przestępstwem   Toameh   2020-06-02
Palestyńskie mity i izraelska rzeczywistość     Dabbas   2020-05-29
Koronawirus: Bohaterowie Chin, którzy zniknęli, i milczenie Zachodu   Meotti   2020-05-20
Co byłoby, gdyby Izrael zniknął?   Mahmoud   2020-05-18
Palestyńczycy i wirus normalizacji   Toameh   2020-05-06
Koronawirus: więcej palestyńskich oszczerstw przeciwko Izraelowi   Toameh   2020-05-01
Koronawirus w Turcji: Rząd atakuje lekarzy    Şahin   2020-04-15
Hamas: nowy pretekst do atakowania Izraela   Toameh   2020-04-12
List 100 irańskich naukowców i działaczy politycznych do Chameiniego: „Ty jesteś głównym winowajcą katastrofy narodowej”     2020-04-07
Palestyńscy przywódcy używają koronawirusa do atakowania Izraela   Toameh   2020-03-21
Palestyńczycy powtarzają oszczerstwa o rytuale krwi, podczas gdy Izrael ratuje ich życie   Toameh   2020-03-10
Prawdziwy powód, dla którego izraelscy Arabowie nie chcą żyć w ”Palestynie”   Toameh   2020-02-05
Dlaczego niektórzy Palestyńczycy kochają Solejmaniego   Toameh   2020-02-04
Abbas wybiera Hamas zamiast pokoju z Izraelem   Toameh   2020-01-31
Polityczny islam niszczy społeczeństwa   Gürcanli   2020-01-30
Palestyńczycy w Syrii: kolejny rok śmierci i udręki   Toameh   2020-01-18
O kwestii żydożercy   Aboubakr   2020-01-14
Państwa arabskie mają wiele do wygrania normalizując stosunki z Izraelem   Dabbas   2020-01-12
Palestyńczycy: ”Cudzoziemcy” w arabskim kraju   Toameh   2020-01-07
Bliskowschodni Arab chwali ”niesłychane osiągnięcia” Izraela, krytykuje ”tyrańskie dynastie”   Dabbas   2019-12-31
Czy kryzys ekonomiczny Jordanii może rozwiązać konflikt izraelsko-palestyński?   Dabbas   2019-12-22
Czego mógłby dokonać świat arabski, gdyby zawarł pokój z Izraelem   Dabbas   2019-12-13
Ignoranci nazywają feminizm herezją, nie rozumiejąc, czym on jest   Al-Budair   2019-12-10

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Walka z malarią


Przedwyborcza kampania


Nowy ateizm


Rzeczywiste łamanie


Jest lepiej


Aburd


Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


&#8222;Choroba&#8221; przywrócona przez Putina


&#8222;Przebudzeni&#8221;


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHO


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk