Prawda

Poniedziałek, 26 lutego 2024 - 13:20

« Poprzedni Następny »


Hamas morduje także muzułmanów


Khaled Abu Toameh 2023-12-07

<span>Terroryści Hamasu, którzy zaatakowali Izrael 7 października, nie dokonali rzezi wyłącznie Żydów. Terroryści zamordowali także i porwali dziesiątki muzułmańskich obywateli Izraela. W szale morderstw terrorystów nie było żadnej różnicy między młodymi i starymi, muzułmanami i Żydami. Na zdjęciu: Awad Darawsze, zamordowany przez hamasowskich terrorystów izraelski Arab, ratownik medyczny, który nie chciał porzucić rannych. (Zrzut z ekranu)  </span>
Terroryści Hamasu, którzy zaatakowali Izrael 7 października, nie dokonali rzezi wyłącznie Żydów. Terroryści zamordowali także i porwali dziesiątki muzułmańskich obywateli Izraela. W szale morderstw terrorystów nie było żadnej różnicy między młodymi i starymi, muzułmanami i Żydami. Na zdjęciu: Awad Darawsze, zamordowany przez hamasowskich terrorystów izraelski Arab, ratownik medyczny, który nie chciał porzucić rannych. (Zrzut z ekranu)  

Terroryści Hamasu, którzy zaatakowali Izrael 7 października, nie dokonali rzezi wyłącznie Żydów. Terroryści zamordowali także i porwali dziesiątki muzułmańskich obywateli Izraela, w tym członków społeczności Beduinów. W szale morderstw terrorystów nie było żadnej różnicy między młodymi i starymi, muzułmanami i Żydami.


W masakrze zamordowano ponad 1200 Izraelczyków, a kolejnych 240 porwano i przewieziono do Strefy Gazy jako zakładników. Spośród nich dziesiątki arabskich Izraelczyków zostało zamordowanych, rannych lub wziętych jako zakładników. Wśród porwanych jest Aisza al-Ziadna, 16-letnia muzułmańska obywatelka Izraela. (Uwolniona 30 listopada – M.K..)


Pierwsza fala ataku Hamasu uderzyła w festiwal muzyczny w kibucu Re'im, w którym wzięło udział około 3500 młodych ludzi.


Skala ataku stała się widoczna, gdy zakrwawieni i spanikowani ludzie wbiegli do namiotu medycznego, wołając o pomoc.


Ostatecznie personelowi medycznemu nakazano uciec wraz ze wszystkimi innymi.


Awad Darawsze, lat 23, arabsko-izraelski ratownik medyczny, pozostał na miejscu, nie chcąc porzucić rannych. „Mówię po arabsku. Myślę, że sobie poradzę” – powiedział Darawsze, zakładając, że uda mu się przekonać terrorystów. Być może myślał, że nie skrzywdzą innego muzułmańskiego Araba. Mylił się.


Hamas bezlitośnie bił, poniżał, porywał i mordował swoich współwyznawców, w tym Darawsze, gdy ten bandażował rannych. Po tym jak terroryści z Hamasu zamordowali Darwashe, ukradli jego karetkę i przewieźli ją do Strefy Gazy.


Abed al-Rahman Alnasasrah (50 l.) został zamordowany przez terrorystów Hamasu, gdy próbował ratować ludzi z festiwalu muzycznego. Był żonaty i był ojcem sześciorga dzieci.


Fatima Altallaqat, lat 35, z beduińskiej wioski Ar'ara również została zamordowana podczas pracy z mężem w pobliżu miasta Ofakim w południowym Izraelu. Była matką dziewięciorga dzieci, najstarsze ma dziewięć lat, a najmłodsze sześć miesięcy. Jej brat powiedział, że terroryści Hamasu wystrzelili w jej ciało 40 kul.


Jej mąż, Hamid, opowiadał:

„Jesteśmy religijną rodziną muzułmańską, a ona miała na sobie tradycyjne nakrycie głowy pobożnej kobiety. To nie do pomyślenia, że oni [terroryści Hamasu] nie mogli zobaczyć, kto jest w [samochodzie]. Byli pięć metrów od niej, kiedy przechodzili. Powiedziała, że nie czuje nóg. Jej czaszka była otwarta i widziałem jej mózg. Wiedziałem, że była bliska śmierci”.

Suleiman Zajadneh, odpowiednio brat i wujek czterech arabsko-izraelskich zakładników, mówi, że jest dumnym Palestyńczykiem i muzułmaninem. Stanowczo odrzuca to, co uważa za zaprzeczenie obu tożsamości przez Hamas:

„Jaka duma narodowa? Jaka religia? Ludzie, którzy przyszli strzelać i zabijać – nie mają pojęcia o religii. Ci ludzie [Hamasu] przyszli i zabijali na lewo i prawo”.

Podpułkownik Wahid al-Huzeil, łącznik IDF ze społecznością Beduinów, mówi :

„Fakt, że Hamas uprowadzał niewinnych cywilów, w tym kobiety i dzieci, pokazuje, że ta organizacja nie reprezentuje islamu… [który] sprzeciwia się mordowaniu kobiet, dzieci i osób starszych… ten incydent pokazuje, jak bardzo… […] ich walka nie jest walką religijną… Społeczeństwo izraelskie musi zdać sobie sprawę, że jego walka nie jest skierowana przeciwko Arabom, ale przeciwko Hamasowi”.

Na pytanie na początku 2023 r. na pytanie o ogólną jakość życia w Izraelu wielu arabskich Izraelczyków odpowiedziało pozytywnie. Młoda kobieta w hidżabie odpowiedziała:

„Żyjemy w kraju, który daje nam wiele rzeczy, z punktu widzenia prawa, świadczeń i wszystkiego innego. Jest najlepszy. W porównaniu z innymi krajami jest naprawdę dobrze. Studiuję, pracuję, cieszę się życiem”.

Ibrahim, mężczyzna w średnim wieku, w wywiadzie udzielonym w 2014 roku jednoznacznie stwierdził: „Nigdy nie czułem, że jestem w jakikolwiek sposób pozbawiony wolności”. Zapytany, czy odczuwa nierówność w traktowaniu Arabów i Żydów, odpowiedział:

„Wystarczy tych nonsensów. To puste narzekanie. Nie wierzę w to. Każdy tutaj może dostać się, gdzie chce. Co – kraj nie pozwala im się uczyć? Na Allaha, bądź prawnikiem, bądź nauczycielem. Czy ktoś cię powstrzymuje? Także modlitwy. Czy ktoś przeszkadza ci się modlić? Modlimy się pięć razy dziennie, pięć razy nikt nas nie powstrzymuje. Kto chce odnieść sukces, może odnieść sukces. Kto nie chce odnieść sukcesu, obwinia kraj, rząd".

Gdzie na Bliskim Wschodzie Arabowie prosperują w całym społeczeństwie, a nie tylko w uprzywilejowanym świecie przysług i nepotyzmu? W Izraelu.


Dwa dni po masakrze z 7 października Nuseir Jassin, bloger wideo mający 65 milionów obserwujących, opublikował następujący wpis:

„Zdałem sobie sprawę, że… dla terrorysty najeżdżającego Izrael celem są wszyscy obywatele. Ponad 40 z nich [zamordowanych] to Arabowie. Zabici przez innych Arabów. A ja nie chcę żyć pod rządami palestyńskiego rządu. mam tylko jeden dom, nawet jeśli nie jestem Żydem: Izrael… Zatem od dzisiaj postrzegam siebie jako… w pierwszej kolejności Izraelczyka. Na drugim miejscu Palestyńczyka. Czasami potrzebny jest taki szok, żeby widzieć tak wyraźnie”.

Jest wiele opowieści o wzajemnej życzliwości i bohaterstwie między społecznościami w następstwie tej narodowej tragedii, które dają nadzieję na przyszłość.


Rodzina Darawsze, ratownika medycznego, który nie chciał porzucić rannych, stwierdziła:

„Jesteśmy bardzo dumni z jego działań… Tego właśnie oczekiwalibyśmy od niego i tego oczekujemy od wszystkich członków naszej rodziny – być człowiekiem, pozostać człowiekiem i umrzeć człowiekiem”.

Ali Alziadna, którego czterech członków rodziny jest obecnie przetrzymywanych przez Hamas w Gazie jako zakładnicy, jest wzruszony falą wsparcia:

„Ludzie z całego kraju przyjeżdżają, aby przytulić i wesprzeć rodzinę. Cały naród jest teraz jedną rodziną”.

Wielu arabskich obywateli Izraela służy jako oficerowie IDF i policjanci, ryzykując życie dla swoich rodaków, Izraelczyków. Wielu z nich  stworzyło ratujące życie innowacje medyczne. Wielu służy na pierwszej linii frontu, ratując życie.


Bez wątpienia jednym z celów masakry Hamasu, oprócz wymordowania jak największej liczby Izraelczyków, było udaremnienie normalizacji stosunków między Izraelem a krajami arabskimi, zwłaszcza Arabią Saudyjską. Hamas mógł także mieć na celu zniszczenie stosunków między Żydami i Arabami w Izraelu.


Ta grupa terrorystyczna bez wątpienia miała nadzieję, że będziemy świadkami kolejnego cyklu przemocy między Żydami i Arabami w Izraelu, podobnego do tego, który wybuchł w maju 2021 r. Wówczas Hamasowi udało się nakłonić dużą liczbę arabskich obywateli Izraela do wyjścia na ulice i atakowania swoich żydowskich sąsiadów oraz izraelskich funkcjonariuszy policji.


Jednak w tym roku Arabowie-Izraelczycy nie usłuchali wezwań Hamasu. Jednym z powodów jest to, że Arabowie-Izraelczycy widzieli na własne oczy, jak terroryści Hamasu nie dokonują rozróżnienia między Żydami i muzułmanami.


Hamas wielokrotnie pokazywał, że nie dba o dobro Arabów i muzułmanów. Ze swoich luksusowych domów i apartamentów hotelowych w bezpiecznym Katarze i Turcji przywódcy Hamasu wydają rozkazy ataku na Izrael, a następnie siadają i pozwalają światu płakać nad zniszczeniami, które oni zafundowali własnemu narodowi.


7 października  terroryści Hamasu sami pokazali światu z upiorną12 dumą za pomocą kamer Go-Pro i innych metod dokumentowania, że nie respektują ani religijnego, ani świecko-humanistycznego zestawu wartości. Być może Palestyńczycy w Strefie Gazy powinni spojrzeć na arabskich obywateli Izraela i zauważyć, że cieszą się oni równymi prawami, demokracją, wolnością słowa i wolnymi mediami. Jeśli Palestyńczycy chcą dobrze żyć, tak jak Arabowie-Izraelczycy, nadszedł czas, aby pozbyli się Hamasu i wszystkich przywódców terroru, którzy przez siedem dekad nie przynosili im nic poza jedną katastrofą po drugiej.

 

Link do oryginału: https://www.gatestoneinstitute.org/20189/hamas-also-slaughters-muslims

Gatestone Institute, 30 listopada 2023

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

 

Khaled Abu Toameh - urodzony w 1963 r. w Tulkarem na Zachodnim Brzegu, arabski dziennikarz, któremu wielokrotnie grożono śmiercią. Publikował między innymi w "The Jerusalem Post", "Wall Street Journal", "Sunday Times", "U.S. News", "World Report", "World Tribune", "Daily Express" i palestyńskim dzienniku "Al-Fajr". Od 1989 roku jest współpracownikiem i konsultantem NBC News.


Skomentuj Tipsa en vn Wydrukuj


Dysydenci

Znalezionych 317 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Prawdziwa śmierć w kognitywnej wojnie   Koraszewski   2024-02-23
„Dlaczego Hamas nie pójdzie do piekła i nie ukryje się tam?”: Inne głosy z Gazy   Tawil   2024-02-17
Hamas zainwestował wszystko w beznadziejną wojnę     2024-02-10
Egipski analityk w libańskiej telewizji: Hamas jest problemem; Arabowie muszą przestać myśleć, że Izrael zniknie; Hezbollah przejął Liban”     2024-01-15
Czy Autonomię Palestyńską można „zrekonstruować”?   Tawil   2023-12-11
Jak ci popierający Hamas zachodni liberałowie śmią twierdzić, że przemawiają w moim imieniu, Araba, który cierpiał z powodu islamskiego terroru   Abdul-Hussain   2023-12-09
Dwaj marokańscy intelektualiści potępiają Hamas; inni ich potępiają     2023-12-08
Hamas morduje także muzułmanów   Toameh   2023-12-07
Jestem Arabem i nie rozumiem, dlaczego świat nie może uznać żydowskiego bólu   Abdul-Hussain   2023-11-23
Gaza i narracja dekolonizacji   Abdul-Hussain   2023-11-14
Terroryzm Hamasu jest wymierzony nie tylko w Izrael, ale przeciwko moim palestyńskim braciom i siostrom w Gazie   Eid   2023-11-13
Luai Ahmed: Jemeński Szwed wypowiada się na temat wojny Izraela z Hamasem   Oz   2023-11-08
Egipski dziennikarz o zbrodniach  Hamasu     2023-10-31
Arabscy użytkownicy mediów społecznościowych: Bezczeszczenie zwłok, gwałcenie dziewcząt, porywanie starych kobiet są sprzeczne z islamem     2023-10-14
Syjonizm jest wzorem dla rdzennej ludności   Trotter   2023-09-15
Jak możemy prowadzić właściwą debatę, skoro nie mówimy już tym samym językiem?   Dawkins   2023-08-30
Izraelskie elity buntują się przeciwko demokracjiArchitekci protestów przeciwko Bibi jasno określają swoje motywy: obrona elit przed masami   Taub   2023-08-23
Plan Iranu zamiany Zachodniego Brzegu w bazę terroru   Tawil   2023-08-21
Milczenie owiecDla amerykańskich badaczy Iranu walka z prawicą jest ważniejsza niż krytykowanie reżimu – czy słuchanie Irańczyków   Khameneh   2023-08-18
Profesor z Teheranu: Mniej niż 10% Irańczyków chce unicestwienia Izraela   Fitzgerald   2023-04-13
Fatwa potępia Hamas za rakiety, które spadły w Gazie, za dzieci-żołnierzy, za ludzkie tarcze i za profanowanie Ramadanu   Amos   2023-04-04
Zabijanie Żydów wnosi radość w serca Palestyńczyków   Tawil   2023-02-28
Czy świat wysłucha opowieści o losie Palestyńczyków w Gazie?   Haddad   2023-02-17
Irańskie kobiety przeciw pobożnym zbirom   Koraszewski   2022-12-05
Czy pojedynczy protest może coś zmienić?   Sarin   2022-10-28
Islamski uczony o islamskim zacofaniu     2022-08-22
Moje spotkanie z Salmanem Rushdiem – czy będę kolejną ofiarą?   Abdel-Samad   2022-08-18
Przywódcy Libanu są “oderwani od rzeczywistości”   Toameh   2022-08-10
Likwidacja islamskiego terroryzmu wymaga wymazania ekstremizmu z programów szkolnych, rozwijania wiedzy, tolerancji i humanizmu     2022-06-13
Opowieść o dwóch kobietach zajmujących się nauką     2022-05-24
Znieść „Dzień Nakby”   Eid   2022-05-15
Jestem Południowoafrykańczykiem. Nie mówcie mi, że w Izraelu jest jakiś apartheid   Mokgomole   2022-05-05
Administracja Bidena ignoruje to, co Palestyńczycy rzeczywiście mówią   Toameh   2022-04-29
Dlaczego Palestyńczycy świętują mordowanie Żydów   Toameh   2022-04-24
Jak Palestyńczycy bezczeszczą święte miejsca wszystkich, włącznie z własnymi   Tawil   2022-04-23
Przemówienie Josepha Haddada do członków irlandzkiego parlamentu (24 lutego 2022)   Haddad   2022-03-12
Wojna ONZ z żydowską Jerozolimą   Trotter   2022-01-06
Prosta wiara dziecka   Mansour   2021-12-19
Czy Palestyńczycy wybierają terroryzm czy pokój? Abbas wybiera jedno i drugie   Toameh   2021-12-09
Gdyby Izraelczycy nazwali swoje państwo Palestyną     2021-12-05
Palestyński dżihad przeciwko Żydom   Tawil   2021-12-01
Dlaczego Palestyńczycy wolą pracować w Izraelu   Toameh   2021-10-20
Opowieść ku przestrodze o ściganiu zwolenników normalizacji arabsko-izraelskiej   Tobin   2021-10-11
Izrael: najgorsza rzecz, jaka przydarzyła się islamowi   Pandavar   2021-10-02
Żelazna Kopuła chroni nie tylko Żydów   Eid   2021-09-30
Naruszenia” praw, o które nie dba Rada Bezpieczeństwa ONZ   Toameh   2021-08-09
Pułapki palestyńskiej wyjątkowości   Aboubakr   2021-07-29
Ulice Gazy są piękniejsze niż ulice Bagdadu     2021-07-28
Bojkot ogłoszony przez Ben & Jerry szkodzi Palestyńczykom   Eid   2021-07-23
“Aktywista praw człowieka”, który kocha tyranów   Abdul-Hussain   2021-07-05
Pora, by Ilhan Omar i cała “Brygada” dowiedziały się prawdy o Izraelu i Hamasie   Eid   2021-07-03
Kongresmenka, która nigdy nie stała się Amerykanką   Abdul-Hussain   2021-06-23
Bliski Wschód: Dzwon alarmowy dla administracji Bidena   Toameh   2021-06-16
Hamas i Iran zamienili Gazę w cmentarz dla dzieci   Toameh   2021-06-09
To Hamas, a nie Izrael, jest winny najnowszego rozlewu krwi   Eid   2021-05-24
Jak zawarłem pokój z Izraelem   Abdul-Hussain   2021-05-21
Bohaterzy chińskiego narodu   Jackoby   2021-04-24
Demokraci na amerykańskim uniwersytecie wymazują palestyńskie głosy   Eid   2021-04-08
Europa, islam i polityka   Dabbas   2021-03-23
Palestyńczycy: Co znaczy prawdziwa edukacja   Toameh   2021-02-24
Prawda o finansowej pomocy dla Autonomii Palestyńskiej   Kedar   2021-02-21
Więcej korupcji, kiedy Biden wznawia pomoc finansową   Tawil   2021-02-20
Irańscy dysydenci proszą USA o utrzymanie “maksymalnego nacisku”   Bergman   2021-02-13
Irański duchowny wzywa do pokoju z Izraelem   Fitzgerald   2021-02-10
Iran zamienia Gazę w magazyn broni   Toameh   2021-02-03
Palestyńczycy: ofiary arabskiego kraju   Toameh   2021-01-30
Zdefiniowanie narzędzi do pomiaru stopnia radykalizmu islamu jest niezbędne dla pokonania radykalizmu   Hamid   2021-01-29
Palestyński plan nabrania administracji Bidena   Tawil   2021-01-29
Liban chce zakończenia irańskiej okupacji   Toameh   2021-01-26
Marokański intelektualista: Porozumienie z Izraelem przynosi Maroku korzyści,   a nie szkody, jak twierdzą niektórzy   Assid   2021-01-22
Arabowie: Niezwykle ważny głos na rzecz pokoju   Toameh   2021-01-14
Palestyński dziennikarz i były polityk o Bractwie Muzułmańskim   Sadek   2021-01-13
ONZ nagradza irańskie potworności   Bergman   2020-11-05
Potrzebujemy tej zmiany w świecie arabskim   Al Nuaimi   2020-08-28
Palestyńska wojna z historią   Tawil   2020-08-20
Zmiana marki kalifatu – nigdy niekończący się, dystopijny mit   Mahmoud   2020-08-13
Palestyńczycy: Popieramy obozy koncentracyjne dla muzułmanów w Chinach   Toameh   2020-08-12
Dlaczego Palestyńczycy popełniają samobójstwa?   Toameh   2020-08-02
Palestyńczycy: Akceptuj zachodnie fundusze, głosuj na dżihad   Toameh   2020-07-30
Przyczynek do działalności skazanej na przegraną   Koraszewski   2020-07-21
Jak Palestyńczycy terroryzują własną ludność   Tawil   2020-07-13
Co kanadyjski żołnierz uświadomił mi o IDF   Dandachi   2020-06-12
Czyje głosy w dzisiejszym Izraelu są najsilniej syjonistyczne i najmniej przepraszające?   Oz   2020-06-09
Doradzanie palestyńskim przywódcom, by działali racjonalnie, jest skrajnie irracjonalne     2020-06-05
Palestyńczycy: Jedzenie posiłku z Żydami jest przestępstwem   Toameh   2020-06-02
Palestyńskie mity i izraelska rzeczywistość     Dabbas   2020-05-29
Koronawirus: Bohaterowie Chin, którzy zniknęli, i milczenie Zachodu   Meotti   2020-05-20
Co byłoby, gdyby Izrael zniknął?   Mahmoud   2020-05-18
Palestyńczycy i wirus normalizacji   Toameh   2020-05-06
Koronawirus: więcej palestyńskich oszczerstw przeciwko Izraelowi   Toameh   2020-05-01
Koronawirus w Turcji: Rząd atakuje lekarzy    Şahin   2020-04-15
Hamas: nowy pretekst do atakowania Izraela   Toameh   2020-04-12
List 100 irańskich naukowców i działaczy politycznych do Chameiniego: „Ty jesteś głównym winowajcą katastrofy narodowej”     2020-04-07
Palestyńscy przywódcy używają koronawirusa do atakowania Izraela   Toameh   2020-03-21
Palestyńczycy powtarzają oszczerstwa o rytuale krwi, podczas gdy Izrael ratuje ich życie   Toameh   2020-03-10
Prawdziwy powód, dla którego izraelscy Arabowie nie chcą żyć w ”Palestynie”   Toameh   2020-02-05
Dlaczego niektórzy Palestyńczycy kochają Solejmaniego   Toameh   2020-02-04
Abbas wybiera Hamas zamiast pokoju z Izraelem   Toameh   2020-01-31
Polityczny islam niszczy społeczeństwa   Gürcanli   2020-01-30
Palestyńczycy w Syrii: kolejny rok śmierci i udręki   Toameh   2020-01-18

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Lekarze bez Granic


Wojna w Ukrainie


Krytycy Izraela


Walka z malarią


Przedwyborcza kampania


Nowy ateizm


Rzeczywiste łamanie


Jest lepiej


Aburd


Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


&#8222;Choroba&#8221; przywrócona przez Putina


&#8222;Przebudzeni&#8221;


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk